Waalwijkse en Langsiraaise Courant KERMIS Schoonmaak-artifalen. JOS VAN DE VEN Week van ontspanning en vermaak W. van der Heijden Zonen HET HUIS VOOR GOEDE KLEDING VRIJDAG 7 JULI 1950 Uitgever VVaalwijkse Stoomdrukkerij A .V TO ON TILLEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO VM HET ZUIDEN 73e JAARGANG No. 55 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Abonnement OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. S8. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". WAT ER ZOAL TE BELEVEN VALT. Écn week in het jaar mogen we toch wel eens alles opzij zet ten ons dagelijks werk, onze da gelijkse zorgen, onze dagelijkse moeilijkheden. In die éne week qeldt het schone devies Pluk de dag Er zijn tegenwoordig naar het schijnt twee soorten mensen, in dit verband bezien dan. Want wij bedoelen nu niet de partijen respectievelijk achter en voor het ijzeren gordijn die hebben door lopend kermis. Maar de ene cate gorie van degenen waarop wij 't oog hebben, leeft van de ene dag in de andere, in de hoop er mor gen nog te zijn en met de ge dachte zijn we er morgen niet meer, dan hebben we de dag van vandaag toch nog gehad. Een glad verkeerd standpunt natuur lijk. Aan de andere kant staan zij die het ongepast vinden om in de tegenwoordige tijd plezier te ma. ken er is te veel ellende, de zor gen zijn te groot etc. Deze men sen hebben in ieder geval de schijn van gelijk mee. Want zijn inderdaad de tijden niet te zwaar om feest te vieren en onze onge lukkige broeders te vergeten 7 Daar zijn verschillende argu menten tegen in te brengen. Op de eerste plaats zijn de tijden zo zwaar dat het niet goed is ons er zo in te verdiepen dat we niets anders meer zien. Men versta ons goed, we zijn in genen dele voor een mentaliteit van laat de boel maar waaien, er is toch niets meer aan te doen. We zouden ons dan scharen onder de categorie die we zojuist veroordeeld hebbben. We moeten echter in staat zijn ook de lichtzijden van het geval te zien, hoe weinig die er ook zijn. Misschien zijn ze ook geen voldoende aanleiding om kermis te houden, maar er komt nog iets bij. Als het is zoals het dient te zijn. hebben we het afgelopen jaar flink gewerkt en zijn dus min of meer vermoeid. Het is mogelijk dat de een of ander dat niét zo direct bij zichzelf of anderen in de gaten heeft, als hij zijn vacan- tie neemt, zal hij merken dat het hem goed doet er eens uit te zijn. Dan bestaat er nog zoiets als een christelijke blijdschap. We zijn hier niet op aarde om te knies oren. maar om gelukkig te zijn en daardoor in de hemel te komen. Nu lijkt het verband tussen onze weg naar de hemel en kermis wel erg gering, soms zelfs tegenge steld, wat evenwel niet aan de kermis ligt, maar aan de mensen die Gods gaven niet goed gebrui ken. Men kan heel goed in eer en deugd kermis houden en toch veel plezier hebben. En wie dat doet, is op de goede weg. Het is eenvoudig onze plicht de vacantie goed te gebruiken, zoals we onze werktijd goed moeten besteden. Wie dat het beste kan in een mallemolen, een autoskooter of op de dansvloer, die ga daarheen. En tenslotte hoeven we onze on. gelukkige of misdeelde broeders ook in onze vrolijkheid niet te vergeten, dat zou zelfs niet goed zijn. We worden er dikwijls ge noeg aan herinnerd en als we oren en hart niet sluiten, hebben we volop gelegenheid het aange name met het goede en nuttige te verenigen. We geloven oprecht, als we zo kermis en vacantie doorbrengen, dan gaan we beslist niet bergafwaarts, integendeel in de goede richting. Kermis is dus op zichzelf heus geen kwaad ding, kan zelfs heel goed zijn. Men kan er ondertus sen over treuren dat het niet meer zo is als vroeger, dat de kleurige romantiek er uit verdwenen is, dat zelfs dit volksvermaak de weg der mechanisatie is ongegaan. Dat ligt tenslotte aan ons zelf en aan de tijd waarin we leven. Men kan er verder over twisten of 8 dagen niet te lang is, maar dat kunnen we beter doen als het feit zelf niet aan de orde is. Het is nu eenmaal een traditie (en die is sterk!), iedereen rekent er op en als het te veel is, zal hij zijn eigen dood sterven. Laten we met een gerust hart en blijde zin nen onze ontspanning genieten. Hoe intenser we dat doen, des te frisser zullen we aan de lange trek naar het volgend jaar kun nen beginnen. We wensen al on ze lezers een prettige vacantie en een gezellige kermis DE ATTRACTIES. Er zal op het kermisterrein weer genoeg te beleven zijn. Df, verse attracties worden er weer opgesteld, zoals autoskooter, vro lijk rad, lunapark, draaimolen, octopus, luchtschommel, hang. paardjcsmol£h, schiettent, bum pers, hoeplahorlogesport, apen- show. puzzlespel, babysport, en natuurlijk vinden daarnaast een aantal kramen hun plaats, zodat zij, die moe zijn van het spel, zich kunnen versterken in de poffer tjeskraam. palingkraam, fruiïkra- men, patates-frites- en suiker- kraam, gebakkraam, of in een der vele café's die Waalwijk rijk is. Het is in ieder geval te hopen dat de zomer zich nu onderhand eens een weekje van zijn beste kant laat kennen, opdat ieder zijn goede voornemens met de kermis kan uitvoeren. IN DE BIOSCOPEN. In de beide bioscopen is de ko mende week volop gelegenheid voor verpozing. Dé films die er gedraaid worden zijn van 't lich tere genre, zodat men niet bang hoeft te zijn voor zware proble men op het witte doek. MUSIS SACRUM begint van daag met de „actuele'' film „LÉVE DE SAMBA", waarin het beroemde duo Abbott en Cos- tello een nieuwe reeks avonturen beleeft tussen stieren, detectives en mooie meisjes. Personen van alle leeftijden kunnen dit tot Maandag gaan bekijken. Van Dindag tot Donderdag zijn hier de spannende avonturen van Johnny Weissmuller als JUNGLE JIM te zien. De gevaren in Afri ka's wildernis zijn groot, maar dc schatten ook. En om de laatste te bemachtigen, worden de eerste overwonnen, al zijn er dan ook heel wat meters film voor nodig. Het kindermatinée Zondagmid dag brengt een circusgeschiedenis, compleet met lief en leed, waarin Calle Palle ofwel Watt Half Watt de grote helden zijn. De film heet CIRCUS BOLLINI. LUXOR THEATER brengt Vrijdag t.m. Maandag een BA THING BEAUTY oftewel Wa. ternimf. De dame in kwestie is zweminstructrice en een jongeman die werkzaam is in een show, heeft een hele film lang moeite om met haar getrouwd te komen. Maar de bekroning van al die moeite is dan toch de lang be geerde omhelzing. DE DOOD SPEELT MEE van Dinsdag tot Donderdag. Kil ler McCoy moet jarenlang boksen om zijn vader aan het drinken te houden en tenslotte zou hij zich nog moeten laten verslaan, om dat zijn tegenstander gedreigd heeft zijn meisje te vermoorden. Plotseling komt ze echter de zaal binnen en „dan beukt de jonge man zijn tegenstander tegen de vlakte". Dit was de laatste ron de en niets staat het huwelijk meer in de weg. 18 jaar. UITVOERINGEN. Daarmee zijn we niet zo over vloedig bedeeld als vorig jaar. Zoals bekend geeft de negentig jarige liedertafel „Oefening en Vermaak" Zondagmiddag haar traditionele kermismatinée, waar in operaminnaars hun hart weei eens kunnen ophalen aan niets als bel canto. De beproefde eigen krachten staan er borg voor dat het er weer druk zal lopen. De liedertafel „Tot Bloei der Toonkunstgeeft voor haar le den en donateurs Dinsdagavond een uitvoering van geliefde opera koren en -soli, welke laatste ver zorgd zullen worden door eigen solisten. Het zal er wel gezellig toegaan, vooral met het bal ach teraf. Het matinée in de Gildenbond voor leden van de K.A.B. Zon dagmorgen wordt verzorgd door de harmonie ,,St. Crispijn en de Gemengde Zangvereniging. Een Mortier-orgel zorgt voor afwis seling. Uitvoeringen worden hier verder niet meer gegeven. DIVERSEN. Ja, en waar zult u voor de rest allemaal naar toe gaan tijdens de kermisdagen? Er is overvloed van gelegenheid om u te vermaken. In Hotel Verwiel is het iedere avond dansen en daar speelt het orkest van Peer Severijns. Dansen kunt u ook bij Frans v. Helvoirt, in café De Lindeboom, in Het Hof van Holland te v.m. Besoijen. te v.m. Baardwijk in Janssens' Dan cing bij café 't Stoepke, bij W. de Haan, en ook dit jaar voor 't eerst in 't K.A.B.-gebouw. Al de ze gelegenheden hebben voor pri ma muziek gezorgd en zijn voor zien van prima dranken. Wie het wat rustiger aan wil doen, kan naar café De Galgen- wiel gaan. waar hem een rustig zitje in een prachtige tuin wordt aangeboden, café v. d. Pluijm geeft matinée van 12 tot 2 uur, café Jac. Passicr heeft electrisch gekoelde dranken en café De Ko renbeurs biedt zijn gerenommeer de croquetten weer aan, in café „City" bij Kees de Ruijter spelen de Comedians, u ziet, u behoeft zich niet te vervelen. Laten we tenslotte nog vermelden dat het amusement in café Thalia tijdens dc kermisdagen wordt verzorgd door zijn oude exploitant, de heer v. Bracht, aan wie het publiek nog goede herinneringen heeft. Ook in Royal bij Sandbrink zal he,t goed vertoeven zijn. En ver geet niet onze bioscopen met hun prima programma's. Aan variété e.d. wordt verder in de café's weinig of niets ge daan. Of dit wijs gezien is, weten we niethet vormde voor velen, vooral ouderen, steeds een grote attractie. Maar afgezien daarvan is er voldoende te beleven, zoals u in onze advertenties nader kunt zien. Wie er eens uit wil, heeft in de Musa Express een uitstekende gelegenheid om de hele week di verse plaatsen in binnen- en bui tenland te bezoeken. Wijzen we dan nog op de mid denstand, die u deels vertroetelt in lunchrooms, aan automatieken en met diverse andere lekkernijen cn u deels blijvende herinnerin gen aan deze kermis aanbiedt. Het is maar waaraan iemand de voorkeur geeft. Wij zouden onze lezers aanraden, bestudeer de di verse advertenties en maak uw keuze, het valt licht goed uit. Ie dereen heeft zijn beste beentje voorgezet om u met kermis wat te kunnen bieden, wij brengen die aanbiedingen over, aan u dus om er gebruik van te maken. En tenslotte aan allen een pret tige en goede kermis 1 dat 93.43 aan het comité als nog kon worden afgedragen. NIEUWE DIENST B.B.A. Als met ingang van 1 Aug. a.s. de spoordiensten door de Langstraat (dus de lijnen 5 en 61 in het spoorboekje) worden opgeheven, zal de B.B.A. de spoorbussen over nemen en dan treedt lijn 22 van de zomerdienst der B.B.A. in werking: de uurdienst Den Bosch—Lage Zwaluwe v.v. Tweemaal daags zal er een Pullmandienst rijden, welke bussen tussen Den Bosch en Lage Zwaluwe alleen stoppen in Waalwijk en Geertruiden- berg. Dc stopplaats in Waal wijk is op het Raadhuisplein, van de andere diensten ook bij de R.K. Kerk te v.m. Baardwijk. STOPPLAATS B.B.A. Zolang het Raadhuisplein bezet' wordt door de kermis, zal de stopplaats van de B.B.A.-bussen verlegd worden naar de toonzalerr van de Fa. Piet Klerkx tegenover de Wilhelminastraat. Ook bij de Mr. van Coothstraat zal ge legenheid gegeven worden tot in- en uitstappen. De bus sen blijven gewoon door de Grotestraat rijden. EXCURSIE. Waalwijk. Tel. 443 EN ZEER VOORDELIGE PRIJZEN GROTESTRAAT 178 -WAALWIJK Op Zaterdag 8 Juli a.s. heeft in onze omgeving een excursie plaats van de stu denten van de cursus Aard rijkskunde M.O. te Tilburg. De heer Fr. van Oostrum, leraar aan de R.K.H.B.S. en M.M.S. alhier, heeft daarbij dc leiding. In de voormiddag wordt 't gebied tussen spoorlijn en Roestelberg bestudeerd, dat grotendeels uit oud-allu viaal, tamelijk vruchtbaar, ri vierzand bestaat en oorspron kelijk begroeid was met plan ten, welke tot het elzen-com plex behoren. In de namiddag wordt een tocht ondernomen dwars door het Zuidelijker gelegen ter rein, dat gedeeltelijk een ei ken-berken-landschap vormt en op andere plaatsen door de lage grondwaterstand een stuifduin-oppervlakte heeft. Deze Zuidelijke zandgronden behoren tot het z.g. laagter- ras, zijn door het rivierwater' gedeponeerd, nadat de land- ijs-bedekking in 'Noord- en Midden-Nederland verdwenen was. Het café-restaurant „Bosch en Duin", het eindpunt van de excursie, wijst door zijn naam heel duidelijk op het dubbele karakter van het in wetenschappelijk opzicht nog te weinig bekende gebied van de „Drunense en Loonse dui nen". De terugtocht gaat van „Bosch en Duin" naar Waal wijk Station per autobus van de heer Mulders-Sars alhier. OUDEN VAN DAGEN. De oudjes gaan weer op stap en wel Donderdag 27 Juli a.s.; deze keer echter niet naar Oisterwijk, doch naar Rotterdam. Dat is weer eens iets anders: een mooie route en meer afwisseling. Eerst gaat het door de Lang straat, waarna men de grote Moerdijkbrug passeert naar Dordrecht. Wanneer men daar over de brug bij Zwijn- drecht gaat, ziet men in de verte reeds Rotterdam, maar eerst passeren we nog het grote Fijenoord-Stadion; ver volgens komt het grote mo ment door „De Maastunnel." Daarna een rondrit door Rot terdam, waar we dan uitein- jaarlijkse collecte voor „Zon negloren" ter bestrijding der T.B.C. in onze gemeente ge houden worden. K. O. B. BISDOM DEN BOSCH. Verslag van de vergadering van de K.O.B. afd. Waalwijk- Heusden, gehouden op 4 Juli 1950 in Hotel „De Twee Ko lommen" te Waalwijk. Om kwart voor zeven open de de voorzitter de vergade ring met de christelijke groet. In zijn welkomswoord heette hij enige nieuwe leden van harte welkom en hoopte dat het trouwe leden zullen blij ven. Vervolgens vestigde de voorzitter de aandacht op de frontpagina van het K.S. van 1 Juli j.l. Dit artikel betreft de zgn. „Ontkrukking" en ge lijkstelling met de ambtena ren. Ter verdieping van het Eucharistisch leven, werd op het Congres te Boxtel een „Werkgemeenschap" opge richt, uitgaande van de On derwijzersbond. De notulen der vorige ver gadering werden onder dank zegging goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het H.B., waaruit bleek dat de Statuten waren goedgekeurd. Een voorzitter en een vereni gingsredacteur kunnen alzo gekozen worden. Hierop volgde een verslag over de K.O.B.-vergadering te Helmond door de heer G. Carpay en een verslag der K.O.V.-vergadering te Breda door de heer C. van Roy. Het optreden van het af delingskoor kon niet door gaan wegens te weinig animo. Bespreking reisplan België kwam nu aan de orde. Con- tacht was reeds opgenomen met de betreffende inspec- inspecteurs in België en Ne derland. Hierover bracht de voorzitter verslag uit. Na een lange discussie werd besloten om de reis in principe door te laten gaan. In zijn vijf minuten-woord sprak de Geestelijk Adviseur over het vele werk dat de De uiteenzetting had zo veel bijval, dat de technische leider, de heer Sommer, het verzoek van de voorzitter van Ons Huis" te bescheiden vond en dat hij met een wei nig propaganda de komst naar Waalwijk massaal zal maken. Het enthousiasme was zo groot, dat de volgende vete- ranencorpsen direct met het bestuur van „Ons Huis" con tact opnamen, o.a. Amsterdam, Utrecht, Amersfoort, Dor drecht, Venlo e.m.a. om mede naar Waalwijk te komen. Ook 't hoofdbestuur en 't be stuur van het veteranencorps zullen mede met genoem de vereniging naar Waalwijk komen en Waalwijk zal ook de grote eer te beurt vallen dat eveneens aanwezig zal zijn de voorzitter van 't Kon. Ned. Gymn. Verbond. Direct zal in het turnblad de a.s. Sportweek van „Ons Huis" bekend gemaakt wor den om de Sportweek volko men te doen slagen. Wij geloven dat Waalwijk een sportgebeuren te wach ten staat dat grootser van op zet zal zijn dan dat men ooit ter plaatse heeft gezien, en dan het teken voor de licha melijke opvoeding. R.K. BOND VAN BOUWVAKPATROONS. Naar wij vernemen heeft door bijzondere omstandig heden de ijverige secretaris van de R.K. Bond van Bouw vakpatroons afd. Waalwijk, de heer C. v. Oostrum, die onafgebroken secretaris was vanaf de bevrijding, als zo danig ontslag genomen. Voor lopig wordt het secretariaat waargenomen door de heer J. v. Huiten Jos.zn. Bij de ontslagname van deze secretaris past zeker een waardig afscheidswoord aan zijn adres, waar hij zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt voor de belangen van de afd., als propagandist voor de or ganisatie der bouwvakken, mede het bevorderen van de Bij de mededelingen kwam het 45-jarig bestaan van W.S.C. en het eerste lustrum van de suppor tersvereniging ter sprake. Aan de viering van beide zal de suppor tersvereniging haar medewerking verlenen. De plannen verkeren nog in een beginstadium. Volgende week Woensdag heeft de hele W.S.C.-familie haar jaarlijkse kermisavond. Verder werden nog verschil lende interne verenigingsaangele genheden besproken, vooral om de prestaties hoger op te voeren. Het bestuur mocht diverse tips in ontvangst nemen. Het was niet vroeg meer toen de matig bezochte, maar niet on vruchtbare vergadering werd ge sloten. DRESSEURVERENIGING „HONDENSPORT". heidsonderwijs, verder het organiseren van de bekende St. Jozefsfeesten op de pa troondag van de patroons en arbeiders in de bouwvakken. Wij allen hopen dat hij nog lang als lid van het bestuur moge aanblijven. SUPPORTERSVERENIGING W. S. C. onderwijzers en onderwijze- sociale avondschool en afd. ressen doen naast de school. timmeren van het Nijver- Dit is vooral gebleken uit het rapport van de gehouden en quête van de Augustinusver- eniging te Haarlem. Men moet de moed niet laten zinken, ook al ziet men soms geen succes. Er zijn weinig men sen te vinden die iets doen als het hun geen geld, genot of plezier oplevert. We moe ten het doen voor een ander en ter ere van God. Dan kun nen we het volhouden. Denk steeds dat ook Uw werk na de school beloond zal worden. Als attractie werden een viertal boeken verloot. Een heer en drie dames waren de gelukkigen. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze. VETERANEN GYMNAS TIEKVERENIGING „ONS HUIS". In het paviljoen der ten toonstelling „Mijlpaal 1950 te Arnhem, werd een congres gehouden van het Veteranen- corps Kon. Ned. Gymn. Ver bond- J An Na de opening door de voorzitter, die zijn openings woord eindigde met de vol gende spreuk: „Beginnen kunnen we, volharden willen we en volbrengen zullen we kreeg de heer Alders, bonds- bestuurder van de afd. Arn hem, het woord en uitte pro pagandistische woorden voor Bovengenoemde vereniging, die gevestigd is aan de Galgewiel, is Zondag j.l.. op uitnodiging van de Dresseervereniging Culemborg een demonstratie wezen geven op de terreinen van die vereniging, welke gelegen zijn nabij de Steenfabriek in Culemborg. s Morgens om 11 uur werd be gonnen en het gehele programma volgens de reglementen der K.N. P.V, werd vlot afgewerkt met 'n vijftal prima honden. Gezien het prachtige weer en de belangstelling welke deze ver eniging in Culemborg mocht heb ben kunnen wij niet anders schrij ven dan dat deze vereniging we. derom een prachtig succes heeft behaald, niet alleen ten gunste van zichzelf, doch ook in het be lang der Koninklijke Nederlandse Politiehonden-vereniging, daar Zondag in Culemborg diverse mensen wederom het belang en gemak van een politiehond heb ben kunnen beoordelen en 't kan niet anders of de vereniging uit Culemborg zal diverse nieuwe leden kunnen boeken. Op het terrein was ook de chef der politie uit Culemborg aanwe zig, welke zelfs bij het transport na het revieren als helper wilde fungeren, en wij zagen daar de chef der politie opbrengen door de geleiders van de vereniging Hondensport. Na afloop werden door de voorzitter en secretaris van ge noemde verenigingen hartelijke dankwoorden gesproken en de vereniging uit Culemborg kon niet alleen terugzien op een uit stekend geslaagde demonstratie, maar zij had tevens een pri ma les ontvangen, waarvoor zij de Hondensport zeer dankbaar was. Woensdagavond hield de sup portersvereniging W.S.C. haar jaarvergadering in café De Ko renbeurs, tenminste een klein deel- van die vereniging. Want wel wachtte het bestuur lang met be ginnen, maar de leden wachtten nog langer met komen, ze ver schenen namelijk niet. Zo ving de vergadering om goed half 9 aan in aanwezigheid van een 17- tal leden, het bestuur incluis. De voorzitter, de heer H. van Engelen, wees er in zijn ope ningswoord op, dat het de vere niging in het afgelopen seizoen niet naar den vleze was gegaan, hetgeen o.a. ook lag aan de ver richtingen van het le elftal. Hij was echter van mening dat juist nu een supportersclub nodig was. Uiteraard sprak hij er zijn spijt over uit dat er zo weinig mensen aanwezig waren, anders hadden er verschillende actiepunten be sproken kunnen worden. Het le denaantal was gedaald, maar de financiële toestand was niet on gunstig. Nadat de secretaris, de heer André Hamers, de notulen had ZUID-KOREAANSE TROE PEN RUKKEN WAALWIJK BINNEN. Inderdaad leek het er op, toen Maandagmorgen de bezorgdienst der W.A.M.I. uniform gekleed de cliënten gingen bezoeken, om het melkgebied van Waalwijk te ver overen. Dat deze uniforme regeling te vens een aansporing is voor het publiek om flessen na gebruik even om te spoelen, om zodoende de bacteriën geen schuilplaats te geven, behoeft geen betoog en wij verwijzen u naar de adver tenties, die in serie door de be zorgers worden geplaatst. De directie spaart moeite noch kosten om een goed product aan de cliënten af te leveren. Huismoeders of plaatsvervan gende personen, spoelt al uw fles sen om, zowel melk, pap, karne melk of Nutricia. Neemt deze moeite, al is ze klein, Steriel moet voor zuivel alles zijn. waalwyQ ZONDAGSDIENST. 9 Juli 1950 Dr. Kolster Apotheek: Nijman NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 9 Juli 1950 10 uur: Ds. W. L. Jens. 6.30 uur: Ds. W. L. Jens catechismus. GESLAAGD. De heer C. J. v. d. Meij- denberg slaagde op 4 Juli te Leiden voor het candidaats- examen Wis- en Natuurkun de A. EINDEXAMEN H.B.S. Aan de Rijks H.B.S. te 's-Bosch slaagde voor B: li. j. J. van Dommelen te Vlij men; voor A: A. K. G. M. Couwenberg te Waspik en J. L. Cové te Sprang-Capelle. VOOR DE T.U.R.K. De T.U.R.K. heeft nog een aardig meevallertje. Door om standigheden kon het perso neel der firma Van Gent Co. alhier z'n één uur-over werk ten bate van de Turk niet presteren vóór of in de tentoonstellingsweek. Vorige week hebben ze nu allen een uur voor dit goede doel over gewerkt met het resultaat: neerstrijken en de oudjes en- j kele consumpties en een koffietafel wordt aangeboden. Dit kan een groot succes worden als alle Waalwijkers a.s. Zaterdag flink offeren als er gecollecteerd wordt om de oudjes een prachtig uitstapje te bezorgen, want dat hieraan grote kosten verbonden zijn, zal men begrijpen. Geeft dus royaal iets van het kermis geld voor deze uittocht der ouden van dagen, die telken- jare zulk een succes is ge weest. SPELDJESDAG. Traditiegetrouw houdt „Her wonnen Levenskracht", de R.K. Vereniging ter bfestrijding der T. B. C„ haar jaarlijkse speldjesdag. Wij vertrouwen, dat elke in woner van Waalwijk a.s. Zater dag een speldje zal kopen voor dit schonte doel, om zodoende een steentje bij te dragen tot bestrij ding van de zo gevreesde ziekte: T.B.C. ZONNEGLOREN- COLLECTE. Zaterdag 8 Juli a.s. zal de van ons vaderland en dankte het Veteranen-corps dat hier ter plaatse bereid was gevon den een congres te houden. De volgende spreker was de voorzitter van de Veteranen Gymnastiek-vereniging „Ons Huis" te Waalwijk, die in breedvoerige trekken weer gaf de Sport- en Midden standsweek van 2 tot en met 10 September a.s. te Waal wijk, waaraan op turngebied medewerking verlenen de Zuiderkring van het Kon. Ned. Gymn. Verbond o.l.v. C. v. d. Zilver; Olympia, Til burg; Volt, Tilburg; Adelaar, Vught; E.T.V., Eindhoven; P.S.V., Eindhoven en Zalt- bommel. De voorz. verzocht medewerking van het Vete ranen-corps, het hoofdbestuur en het bestuur Veteranen- corps. Vervolgens gaf hij in een korte uiteenzetting de op richting van de gymnastiek- sport te Waalwijk weer, 6 Jan. 1896 van de W.G.V., waar van nog één oprichter in le ven is, n.l. de WelEd.' heer W. Timmermans, bankier te Waalwijk. jaarverslagen uit. Hij er o.a. aan dat de supportersver eniging over een half jaar haar eerste lustrum viert. In het afge lopen jaar had zij op diverse wij zen steun gegeven aan de voet balclub, b.v. in de vorm van een medisch fonds en een trainings fonds, die vruchtbaar gewerkt hadden. Over de gang van zaken met „Goal" was de secretaris niet ontevreden, het clubblad kon zichzelf bedruipen en werd ge roemd als een der beste in het land. Het ledental was teruggelo pen van 156 tot 111 en de deel name aan de uitwedstrijden was slecht geweest. Tenslotte wijdde de secretaris nog enkele woorden aan de nagedachtenis van de overleden supportster Francine Knepflé. Het financiëel verslag gaf een batig saldo. De heren Gouda en Kuijsten zouden de kas onderzoe ken. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende leden bij accla matie herkozen. In de ontstane vacature werd voorzien door de keuze van de heer Ot v. Roessel met 11 van de 17 stemmen. WINSTON CHURCHILL TOT LAGERHUIS „NA KOREA VREEDZAME OVEREENKOMST MET RUSLAND." Winston Churchill wees Woens dag in het Lagerhuis op het ge vaar, dat de Sovjet-Unie binnen enkele jaren over voldoende atoombommen kan beschikken om een enorme catastrofe over de wereld te brengen. „Daarom ben ik van mening, dat we een vast besloten poging moeten doen om met dit land op vreedzame wijze tot overeenkomst te komen, voor dat het dit verwoestende wapen kan voegen bij al de miliaire kracht, het overwicht in de lucht en op het land. die het nu onge twijfeld reeds bezit in Europa en Azië." Churchill weer er nog eens op, dat West-Europa nu van een aanval gevrijwaard is, omdat Amerika veel meer atoombommen heeft dan de tegenstander.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1