WMLWYK miSHEUVEL iSpQJit I jg °P BERKDIJK 100N-0P-ZAND U HOOVEREN VAN BOXTEL WIELRENNEN Ronde van Kaatshe DUIVENSPORT 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 JULI 1950 Geen para-iyphus-EPIDEMIE in Waalwijk Abonneert U op dit Blad. school sprak in enkele gloedvolle woorden de ouders toe, waarna de verdere avond werd gevuld met muziek, toneel en dans. Hierbij bleek dat zuster Anny zich een ontzettende moeite had getroost, om de kinderen, vooral de kleinere, datgene bij te bren gen om het geheel een daverend succes te laten worden. De operette „als de kinderen slapen' dwong wel het meest de bewondering der ouders af, die we zagen glunderen als hun kin deren de plankenkoorts weerston den en zo ongedwongen spel le verden. Al bij al een zeer geslaagde avond, die, wij hoorden het in de zaal. nog graag eens een keer be leefd zou willen worden. Wellicht is het voor de eerw. zuster van wege haar grote drukte wel be zwaarlijk, doch des te meer zou een heropvoering op prijs worden gesteld. Het hoofd van de R.K. Jongens school was wel de tolk van de aanwezigen toen hij alle eerw. zusters voor het gepresteerde har telijk dank zei, en op zijn voorstel werd uit volle borst een lang zul len zij leven gezongen. Herwonnen Levenskracht. De Nationale loterij van Her wonnen Levenskracht is voor ons plaatselijk comité een succes geworden. Op de eerste plaats konden zij ruim 100 loten meer verkopen dan vorige jaren en ten tweede zijn niet minder dan 11 prijzen in onze gemeente gevallen waaronder een stofzuiger en een electrische klok. Namens de pa tiënten van Herwonnen Levens kracht dankt het plaatselijk comité de inwoners van G'berg voor de spontane medewerking. Geen sensatie als 't U belieft Sold. S. H. Oome, Ooster- houtseweg 39, Raamsdonks- veer. Sold. V. Timmermans, Prins MM U bewondert de Hoover elec trische wasmachine om het handige formaat, de schitte rende uitvoering! Maar de onvergelijkelijke capaciteiten kon U niet ziendat ze de grootste gezinswas goed en vlug doet. Laten wij U dat tonen - zon der enige verplichting. U zult steeds met genoegen aan onze demonstratie terugdenken. Bel ons op, wanneer U een wasje voor ons hebt klaar liggen. N.V Handelsmaatschappij Raadhulsstr. 1 Tilburg Tel. 4941 DE 14.000ste INWONER VAN WAALWIJK IS ER. Zoals wij Donderdag-och tend publiceerden werd die dag de 14.000ste inwoner ge boren, waarop Waalwijk sinds Nieuwjaar eigenlijk wachtte. Het was Johanna Adriana Zwart, dochtertje van Johan nes Willem Zwart en Catha- rina Janson, wonende Be- soijensestraat 75, Waalwijk. De kleine werd geboren in het St. Nicolaas-Ziekenhuis te 5.45 uur, met assistentie van Dr. Langemeijer. Toen vader Zwart de kleine ten raadhuize kwam aangeven, was hij niet weinig verrast te vernemen dat z'n dochtertje de 14.000ste inwoonster was en hij werd daarmee door Burgemeester Lambooy in z'n kamer gecom plimenteerd. De Burgemeester als hoofd ambtenaar van de Burgerlijke Stand passeerde bij deze bij zondere gelegenheid de ge boorte-acte en sprak vader Zwart hartelijk toe, met de beste wensen voor moeder en kind. De gelukkige vader werd een kistje sigaren aangeboden cn de moeder ontving een fruitmand van het gemeente bestuur bij dit bijzonder ge beuren. Moeder en de 14.000ste in woonster maken het prima. En nu op naar de 15.000ste. PASTOOR KEMPS. De toestand van de Zeer- eerwaarde Heer W. Kemps, Pastoor te v.m. Besoijen, die thans weer verpleegd wordt te Veghel, is langzaam ach teruitgaande. EINDEXAMEN. Uitslag eindexamen R.K. Hogere Burgerschool A en B te Waalwijk, afdeling B: Geslaagd W. Quik en J. van Vliet te Waalwijk; A. v. d. Lee te Drunen; J. de Bont te Nieuw- kuijk; J. Oerlemans te Vrij- hoeve-Capelle; M. Sprangers te Sprang-Capelle; J. Bonnier, J. de Kroon en C. Schot te Geertruidenberg. Afgewezen: 3. i KERMIS. Kermis 1950 behoort weer tot het verleden. Zondag dreigde het weer spelbreker te worden, maar gelukkig klaarde 't weer nog tijdig op, al zal dat wel wat mensen hebben teruggehou den en ook de sensationele berichten omtrent de para- typhus. Vrijdag en vooral Za terdag, maar ook Zondag avond was het druk, zoals we dat gewoon zijn. Over het algemeen menen we te mogen spreken van een rustige, prettige kermis die de café's e.a. goede zaken heeft gebracht, vooral hen, die weten dat de cost voor de baet uitgaat. Dat alles rustig verliep, be hoeven we niet te zeggen. En nu weer met volle ambitie aan de arbeid; het zal er no dig zijn! GILDE ST. CRISPIJN EN CRISPINIANUS. Zondag 10 Juli nam de Gil de St. Crispijn en Crispinia- nus deel aan de plechtige om gang van de Zoete Lieve Vrouw van Den Bosch. Ge heel in het zwart en met zil ver en vaan maakte onze ver eniging nog geen slecht fi guur. Jammer dat er in onze gemeente nog zo weinig ge daan kan worden om dit zo mooie en oude verenigings leven weer te doen hernieu wen. Men wordt werkelijk ja loers op andere plaatsen als men de keurig uitgedoste gil de met hun aloude gebruiken in zo'n omgang aan het oog voorbij ziet gaan. Mogen ook wij in v.m. Be soijen binnen niet al te lange tijd meemaken dat ons gilde met tromgeroffel en in volle glorie de nationale en kerke lijke gelegenheden met zijn tegenwoordigheid opluistert. Woensdag 13 Juli kwamen onze schutters bijeen voor de jaarlijkse onderlinge schiet wedstrijd. Door elke schutter werden tien schoten gelost. Na een prettige en spannende strijd werden de prijzen als DE POSTBODE BRENGT DE HUISVROUW EEN VERRASSING. Eerdaags kleppert de brie venbus van alle Waalwijkse huizen voor een proefpakje Presto, het sensationele nieu we afwasmiddel. Deze gratis surprise van de fabrikant be vat genoeg voor 3 x een nor male afwas. Het is de moeite waard met dit prachtige product kennis te maken. Onze lezeressen zullen merken, dat het de vaat spiegelschoon maakt, ter wijl afwaskwast en teil hel der blijven. Presto heeft n.l. de eigenshap vet compleet op te lossen. Opmerkelijk is ook, dat het geen zeepsmaak geeft en de handen zacht houdt. Presto is voor het weken van vuil goed al even ideaal. Vuil goed, in Presto geweekt, laat zich sneller en beter was sen. Uw leverancier kan U helpen aan een royaal pak Presto voor 27 cent zo'n pak, dat wekelijks gekocht wordt door elke huisvrouw die weet, dat alléén Presto 'n spiegelschone vaat geeft. (Adv.) Met grote koppen deelden de Volkskrant e. a. bladen Zater dag den volke mede, dat in Waalwijk een para-typhus- epidemie was uitgebroken. Er is hier geen sprake van een epidemie en overdrijving heeft zeker geen zin. Hoe is de zaak Er zijn werkelijk enkele ge vallen van para-typhus ge constateerd en een aantal ver dachte gevallen eveneens. Dat men deze verschijnselen waarnam dateert al van Juni, terwijl men de haard nog niet heeft kunnen ontdekken. De posotieve patiënten werden opgenomen in het ziekenhuis in Den Bosch. Vandaag is een door de medewerking van 't Rode Kruis prachtig en mo dern ingericht noodziekenhuis in gebruik genomen, waaraan 'n ziekenauto niet ontbreekt en dat op verzoek van de Inspec teur der Volksgezondheid, de heer dr. P. van Wesemael uit Breda, direct door het Rode Kruis is in orde gebracht in eer. schoollokaal naast het St. Theresia-gesticht. Het wordt ingericht voor 50 bed den en hier zal men de pa tiënten beter kunnen obser veren en verplegen, waarvoor ook enige deskundige ver pleegsters zijn overgekomen, geholpen door twee helpsters van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis, die onder leiding van de heer Cor Wit- lox is ingeschakeld ook voor het transport van zieken of verdachten. Het St. Nicolaas- ziekenhuis zou patiënten en verdachten immers niet kun nen bevatten. Zoals wij hierboven schre ven, moet de infectie zich reeds een maand geleden heb ben voorgedaan, maar de haard is nog niet gevonden; vanzelfsprekend wordt 't on derzoek krachtig voortgezet. Zaterdagmiddag werd alhier nog een bespreking der medi- J?f™hardstr" 6' Raamsdonks- ci uit de omgeving gehouden. veer. Sold. Q. Veer, Luitenam- sen. Men make zich dus niet nodeloos ongerust, maar vol- ge de aanwijzingen die even tueel gegeven worden. Hier volgt de publicatie van de burgemeester van Zaterdag 1.1.: Bekendmaking in verband met ziekteverschijnselen. De Burgemeester der ge meente Waalwijk maakt bij deze bekend, dat er zich in deze gemeente enkele geval len voordoen van paratyphus terwijl er meerdere verdach te gevallen voorkomen. Sold. N. Kuis, Kaatsheuvel. De passagierslijst ligt op ons bureau ter inzage, t PASTOOR ZIJLMANS. Zondagmorgen 9 Juli j.l. 1930. Herwonnen Levenskracht. Door het plaatselijk comité van Herwonnen Levenskracht werden voor de laatste grote Nationale De toestandTis hl genen dele I Loterii "iet ginder dan 1080 lo- verontrustend; alleen uit ten in Kaatsheuvel verkocht. voorzorg en teneinde uitbrei- Ip ^un' hiervan de trek- ding te voorkomen, wordt een P'aats en vielen op de ver noodziekenhuis ingericht tér I c. ten te Raatsheuvel 9 prij- opneming van alle positieve f"";1' °P d5 "345; en verdachte gevallen. \w^Tc - z 25119; 25101; De bevolking wordt echter! 2-5741; 11498 en 7674. De aangeraden de uiterste hygiè- sullen eerstdaags aan de ne in acht te nemen en met verschillende winnaars worden name zich goed te reinigen uitgereikt, na het gebruik van het toilet Duivensport, en voor tafel de handen met De K.P.V. hield Zondag een zoig te wassen; voorts om I wedvlucht met oude duiven van geen oud of mogelijk bedor- uit Orleans. De duiven werden ven voedsel te gebruiken. gelost om 5.40 u. v.m. De eerste Aan het publiek wordt, ver- duif arriveerde om 10.33.02 uur zocht om de medici, die toch Iv.m. Dé voornaamste prijswin- reeds overbelast zijn, niet on-|naars waren: 1, 2, 4 Fr. v. d nodig om hulp te verzoeken. Assem; 3 H. Hesselmans; 5, 18 De Burgemeester van IW. v. d. Ven; 6 H. Snoeren; 7, Waalwijk, Mr. R. J. J. Lambooy. Gezien: M. II. C. Kolster, Gemeentearts. volgt behaald: 1 P. Bèrkelmans 10 pnt. 2 A. de Gouw 10 pnt. 3 J. v. d. Meijs 9 pnt. 4 H. de Louw 8 pnt. 5 J. Klerx 8 pnt. 6 B. v. Dongen 7 pnt. 7 A. Duques- noy 7 pnt. 8 J. v. Huiten pnt. 9 G. den Teuling 6 pnt. 10 W. de Louw 6 pnt. 11 H. v. Dongen 5 pnt. 12 M. Ver hagen 3 pnt. PLOTSELING DOOD. V.m. Besoijen was diep on der de indruk toen 't Zater dag-ochtend het plotselinge overlijden vernam van de heer R. P. aan de Sprangseweg, die die nacht dood in de Be- soijensestraat werd gevonden. De heer P. was in café v. d. Meijs een partijtje biljart wezen spelen en is, huis waarts kerende, vermoedelijk onwel geworden. Hij heeft z'n fiets nog tegen een boom ge plaatst en is toen door een hartverlamming getroffen; zo werd hij door voorbijgangers gevonden. Hem werd nog het H. Oliesel toegediend. De heer R. P. was 45 jaar en laat een weduwe met 7 kinderen achter. MOOI SUCCES. De heer M. Komejan te Eethen, oud-leerling van de Nijverheidsschool voor Waal wijk en Omstreken, behaalde dezer dagen cum laude het diploma voor scheepswerk- tuigkunde. R.K.C.—JULIANA. Men deelt ons mede dat op de openingsdag van de Sport en Middenstandsweek, Zater dag 2 September een voetbal wedstrijd gespeeld zal worden door de twee plaatselijke clubs R.K.C. en Juliana. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Franciscus J M zv J A M Zeegers-Aarts Theodorus P H E G zv F van de Leur- van de Leur Antonius P M zv P M van der Steen-de Fol ter Maria H dv W Klerx- van den Brandt Mechelina J dv L de Kloe-'t Hort Cornelis P H zv C de Man van Loon Maria M A dv J Mos-Staal Marinus G M zv A Kraneveld-Pullens Geertruida dv F Verhoeven- Klerks Leonardus A M zv H J A M van Eeuwijk-Cools. Overlijden Martha Huigen, 83 jaren, wed. van Theodorus de Ronde Huwelijks-Aangiften R Labordus, 34 j en M A v Osch, 26 j, beiden te Waal wijk HAM Baijens, 25 j en M I den Bieman, 26 j., bei den te Waalwijk J H Kip ping 29 j. en W J van Eeten 26 j., beiden te Waalwijk. Huwelijken J A A van Loon, 64 jaar te Tilbhrg en P A Pulles 63 j. te Waalwijk J Mans 22 j. en A Opperman 22 j., beiden te Waalwijk F P M Wig- gers 27 j. te 's-Bosch en C H J C Raming 25 j, te Waalwijk Ingekomen personen A G Arendse van Eethen B G Klijberg van Tilburg A J Horsten van Oosterhout C G de Roos van Vlijmen B P J M van Rijswijck van Brussel A M H de Kort van 's-Bosch W M J Ver wijs van Andel O Riksen en gezin van Loon op zand. Vertrokken personen W J H Govaerts naar Am sterdam C M de Brouwer naar 's-Bosch MA Collard naar Loon op zand. OPGEHELDERDE INBRAAK In zekere April-nacht werd er ingebroken bij de N.V. An- dré van Hilst alhier. Toen dit ontdekt werd, kon niet wor den vastgesteld wat er was ontvreemd. Bij het oprollen van een inbrekersgilde te Til burg is onlangs het een en ander aan het licht gekomen. Zo werd er ook een heerschap W. gearresteerd die voor de inbraak bij Aveha werd ge zocht. Hij bekende ze gepleegd te hebben. De heren waren per auto van Tilburg naar Waalwijk gekomen. Bij hun nachtelijke werkzaamheden bij de fa. Van Hilst werden ze echter gestoord, zodat ze zich met zes blikken vlees tevre den moesten stellen en met hun auto weer vertrokken. 8 W. Aussems; 9 C. Labee; 10, 11 A. Vrinten; 12 Vloemans; 13, 21 J. v. Riel; 14 M. C. Damen; 15 Chr. Steenbergen; 16 Jos Dek kers; 17 A. Schrauwers; 19 C. Zijlmans; 20 D. Mathijsen; 22 St. Dekkers; 23 W. Molenschot; 24 Maandag-ochtend vernamen |C- Moreval; 25 G. Schrauwers. we dat er in totaal een 20-tal Tenniskampioenschap K'hcuvël. verdachten zijn afgezonderd Zaterdagavond wérd op de ba- en dat de patiënten het goed nen achter Euphonia de wedstrijd maken. I geopend om het Tenniskampioen schap van Kaatsheuvel. De be- werd de Zeereerw. Heer Pe- men ontvangen, alsmede van de lrus Adrianus Franciscus Zijl- putaties, vrienden en kennissen, mans, Pastoor te Beneden- In de loop van de avond wer- Leeuwen, dood op zijn bed den serenades gebracht door de gevonden. Z.Z.E. werd gebo- 'gemengde Zangver. Echo der Dui' en te Raamsdonksveer op 10 nen en Loonopzands Gémengd December 1883; ontving de Koor, waarbij hun resp. voorzit- nestel wijd mg op 21 Mei.ters in warme bewoordingen hun 1910 en werd achtereenvol- 1 gelukwensen aanboden. A^Lno°e TotIt f^3,^ te I Persoonlijk kwamen nog geluk- Alphen op 10 Maart 1911, ka- wensen het bestuur van Loon op temhpr ?Q^« imgent°P -Zands Belan9 en het bcstuur van tember 1918 en pastoor te Be-. Ide RK V V Uno Animo neden-Leeuwen op 28 Febr. Onder h^ ïediST van een glaasje maakte de voorzitter de heer v. d. Heuvel van de gelegen heid gébruik om met grote vol doening terug te zien op de voor bije maanden, die voor de heer Kotter en zijn jongens zeer zwaar waren; hij sprak hierbij een woord van oprechte dank aan de dames der leden, die zich zoveel opoffe ringen hebben getroost door het gemis van haar mannen. Hij richtte hartelijke woorden tot de eminente instructeur de heer Kotter, die het heeft aangedurfd voor de eerste maal met de So fia's vereniging uit te komen in de Vaandelafdeling der Ned. Fe deratie en dan nog wel op een In ternationaal muziekconcours, waar de béste koren van alle landen vertegenwoordigd waren en deze j zo roemrijk met zijn dilettanten heeft weten te verslaan, wat zeker een topprestatie genoemd mag worden en voor hem een grote voldoening moet zijn geweest. Voorts richtte hij 'n dankwoord tot de heer Arends uit Roermond, die zo beréidwillig was enkele der laatste repetities bij te wonen en hiermede zijn gewaardeerde steun verleende. Nog lang bleef men bijeen in grote gezelligheid ter waardige herdenking van deze grote gebeur tenis. Lang leve de Kon. Harmonie Sofia's vereniging en haar emi nente instructeur de heer Kotter, tot heil van muziekminnend Ne derland! bereiden: rijwiel reviseren, ban den nakijken en... trainen om in conditie te komen. Op Zondag 6 Augustus blijft er in Kaatsheuvel geen enkele jongen of meisje thuis, allés neemt deel aan de sterrit van de K.A.J. t Is voor iedere deelnemer mo gelijk deze rit zonder strafpunten uit te rijden, doch 't blijft een pres tatie, waarop je trots moogt zijn! Een gezonde sportoefening, die aandacht vraagt, doch geen ho gere eisen stelt, dan een goe de wil met doorzettingsvermogen. K. A. J:-Agenda. Maandag 17 Juli 7.30 u. n.m. groep. Dinsdag 18 Juli 7.30 u. n.m. Pioniersgroep; 7.30 u. 8.30 u. opgeven voor sportmiddag; 9 u. n.m. vergadering commissie Ster- rit. Woensdag 7.30 u. n.m. Groot Buitenspel. Donderdag 7.30 u. n.m. Groep, 8 u. n.m. Bestuursvergadering; 9 u. n.m. Leiders-ronde. van W. heeft zich ook nog te I ^ngsteHing voor deze wedstrijden verantwoorden voor andere IS a'tij^i9 en met élan hebben zich inbraken. de inschrijvers, waaronder vele nieuwe jonge krachten, in de strijd geworpen. De eerste uitslagen zijn: 1ste Ronde, Dames-enkel: m Mej. B. Schoenmakers slaat lot dusverre werden voor]mevr. Musters 6—4, 6—1. Mej. T. Vloemans slaat mej. T. NIJVERHEIDSSCHOOL TE WAALWIJK. deze nieuwe dagcursus, die 1 Oct. begint, aangegeven de Vloemans 7—9; 7—5; 6-0 volgende leerlingen: Smeden-bank werken 34; Timmeren 32; Schilderen 16; Schoenmaken 12. KERMISPERIKELEN. De kermis is ook voor de po litie vrij rustig verlopen. Zij be hoefde in de afgelopen dagen Mevr. v. Nieuwstad-Zapp slaat mevr. Hendriks-Vloemans 61; 6—2. Mevr. v. Nieuwstadt-Leen aarts slaat mej. Fr. Leenaarts 63; 6—4. Heren enkél M. Kemmeren slaat J. Vloe mans 61; 62. Sj. v. Nieuwstad slaat J. Schei- slechts op te treden tegen enkele lekens 61; 62. lui die te diep in het glaasje had den gekeken en zich daardoor niet meer konden beheersen. Ze kregen voor een nacht logies op J. Lagarde slaat W. v. Nieuw stad 86; 86. Gemengd dubbel: Mevr. v. Nieuwstad-Leenaarts Agenda. Maandag 8 u. n.m. repétitie Harmonie Apollo. Dinsdag 8 u. n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan in de school. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 u. n.m. Apollo Theater „De Dochter van de Kapitein", 18 j. 8 u. n.m. Slotvergadering Feest comité Gouden Priesterfeest v. d. Hoogeerw. heer A. J. v. d. Brë- kel. Donderdag 7.30 u. n.m. repe titie Dameskoor Bel Canto. 8.15 u. n.m. repetitie Gemengd Koor Bel Canto. het politiebureau en een proces- |en W. v. Nieuwstad slaan mevr verbaal. Musters en H. v. Nieuwstad 63 Een vrouw die op een minder 46; 63. behoorlijke manier kermis tracht- Mej. B. Schoenmakers en M te te houden, werd buiten de ge- Kemmeren slaan mej. Fr. Lee meente gezet. |naarts en J. Vloemans 61; 63 Heren dubbel: A\.S.C. KERMIS-AVOND. W. v. Nieuwstad en Sj. van uij UT o/-. .Nieuwstad slaan J. Reijnen en C Woensdag hield W.S.C haar Verschuren 6—0; 6-0. traditionele kermis-avond. Om VC£ leden I™*0" L "fsSlle, vele leden en aanhangers in k_j. g_ café Mary Klein, om van XI daaruit op te rukken naar 't Herdenkingsdag K..AJ. centrum. Verschillende zaken Zondag 23 Juli 1950 viert de werden achtereenvolgens be- Rath. Arbeidersjeugd in Neder- zocht en al spoedig heerste er.Fand ziïn 5-jarig bestaan, welk feit een opgewekte kermisstem- ming. De W.S.C.-Supporters club had weer gezorgd voor een extra attractie, want van af half elf was Janviers Luna park voor deze avond speciaal voor de W.S.C.-ers gereser veerd. .Deze attractie is een volledig succes geworden, want oud en jong uit de W.S.C.-familie was present en zodoende heerste hier de ech te W.S.C.-geest al zeer gauw en het Lunapark daverde van 't plezier. Toen allen ten hoogste voldaan het Luna park verlieten om de dorstige kelen wat te smeren, steeg de stemming ten top en had WSC weer eens een mooie club- kermis-avond tot een volle dig succes egemaakt. Een bijzonder dankwoord aan de Supportersclub en vooral ook aan de welwillen de heer Janvier met zijn zorg zaam personeel, is hier zeer zeker op z'n plaats. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: halssnoer, portemon- naie, paraplu, bril, deken met kussen; portemonnaie, kinderbril, op grootse wijze zal worden her dacht in Hemelbergh bij Arnhem tevens in 800 afdelingen ter plaat se en via de Kath. Radio Om roep. Ook de afd. Kaatsheuvel Berkdijk zal hierbij niet op de achtergrond treden, want wie een blik wérpt op wat deze afdeling Zondag organiseert zal moeten erkennen, dat onze afdeling zeer actief aan deze viering meedoet. Iedere Kajotter gaat Zondag a.s. in zijn eigen parochie ter H. Ta fel als inzet van 't eerste lustrum. Om 10 uur volgt er in de paro chiekerk van St. Joseph door de Aalmoezénier een solemnele Hoog mis, waarbij alle Kajotters present zijn in tenue en de Kajottersvlag in het priesterkoor zal prijken. Een afgevaardigde van Kaats heuvel-Berkdijk woont de herden king in Hemelsbergh, waar de landelijke viering plaats vindt, bij. Deze vertegenwoordiger van de afdeling lost om 2.30 uur n.m. een duif mét een boodschap voor de afdeling, welke boodschap direct na ontvangst zal worden voorge lezen. Na de middag wordt een vriend schappelijke voetbalwedstrijd ge speeld tussen Kaatsheuvel-Berk- dijk en Loonopzand, terwijl onder bril rpoenran ,aChth°"d: zonn<H de ™t wedstrijden worden ge- bnl. regencape, capuchon van re- hoüden in Hardlopen en Estafette. Deelnemers hiervoor moeten genjas. Verloren vier portemonnaies, 2 gabardine regenjassen, 2 pols horloges, 4 armbanden (goud en zilver), halssnoer, zilveren ket tinkje met scapulier, huissleutel, bankbiljet van 10.—-, porte feuille met rijbewijs. NAAR HUIS. Met het troepentransport schip „Nelly", dat op 25 Juli in Rotterdam wordt verwacht, zullen uit de Langstraat re patriëren: Sergt. W. Mauriks, Hoög- einde 31, Waalwijk. zich Dinsdagavond in het KAJ- gébouw tussen 7.30 en 8.30 op geven. Van alle Kajotters wordt ver wacht, dat ze Zondag voor de volle 100 hun medewerking zullen geven, dus in uniform me de zullen werken aan het pro gramma van de gehele dag!!! K.A.J. Sterrit. Zondag 6 Augustus houdt de K.A.J. Kaatsheuvel-Berkdijk haar traditioneel geworden stérrit. Het wordt tijd, dat de deelnemers zich op deze grote tocht gaan voor- Kloosterjubileum. Zuster Rcnolda 25 jaar in het klooster. Donderdag 13 Juli j.l. vierde de eerw. zuster Rënolda haar 25-ja- rig kloosterjubileum in de orde van de Zusters van Schijndel al hier in het Herman Jozefgesticht. Deze dag werd echter in alle stilte gevierd, doch is niettegen- staandedit, voor Zr. Renolda, in de wereld mej. P. M. Jansen, ze ker een onvergetelijke geworden. In de jaren van haar klooster leven die zij in Berkdijk door bracht, heeft zij vele verdiensten vooral voor t onderwijs gehad. Vandaar ook die indrukwekken de kinderhulde des morgens. De dag was om 7 uur ingezet met een gezongen Mis. De eigenlijke feestviering zal misschien over enige tijd plaats hebben, echter ook wéér in alle stilte, maar waarbij de oudjes ze ker niet vergeten zullen worden. Kon. Harm. Sofia's Vereniging. Voortzetting der feestelijkheden Verloting Rome-Reis. Dezer dagen had in het Paro chiehuis alhier de verloting plaats van de Rome-reis. Ongeveer 430 leden der H. Familie hadden aan deze verloting meegedaan. De gelukkige winnaar van de ze réis was de heer Jan Akker- mans-v. d. Bracht, Kraanven, al hier. We wensen hem van harté geluk met dit buitenkansje. Gerepatrieerd. Dinsdagavond arriveerde in het ouderlijk huis alhier de soldaat G. van Hoorn, die na een verblijf van ongeveer anderhalf jaar in Indo nesië de thuisreis maakte met de General Langfitt. Vanwege de buurt werd de re patriërende een passend cadeau aangeboden, terwijl de Kon. Erk. Harm. „Concordia" de feestvie rende familie een serenade bracht. T.B.C.-Wedvlucht. Gelijk reeds tal van jaren het geval was, zal ook dit jaar weder om een wedvlucht worden gehou den ten bate van de plaatsélijke T.B.C.-Vereniging. Het bestuur i De Luchtbode alhier ver klaarde zich als altijd bereid zijn volle medewerking te verlenen. We wensen zowel T.B.C.-vér- eniging als Luchtbode het grootst mogelijk succes toe en hopen dat deze actie ten volle moge slagen. Maandagavond werden de fees telijkheden door de Kon. Harm. Sofia's Ver. voortgezet. Om 7 uur kwamen de leden met hunne da mes in de harmoniezaal bijeen en werd een muzikale rondwandeling door het dorp gemaakt, wat be grijpelijk grote belangstelling trok. Allereérst werd een bezoek ge bracht bij de Zeereerw. Heer Pastoor, die in een gloedvolle speech bestuur en leden en niet het minst de heer A. Kotter, in structeur, feliciteerde met het groot 6ucces te Oosterbeek, waarbij de Kon. Harm. Sofia het zelfs hééft klaar gespeeld alle buitenlandse corpsen te verslaan en de hoogste ere-prijzen te behalen, w.o. Zilv. Beker, Zilv. Lauwerkrans, Grote medaille van de Commissaris der Prov. Gelderland en kleine me daille, en tevens de Wimpél der Ned. Federatie voor hoogste aan tal punten in de Vaandelafdeling. De voorzitter dankte de spreker voor de woorden van lof, waarna de tocht wederom werd voortge zet naar de versierde zaal, waar als eerste het woord voerde de voorzitter van het béstuur van Koninginnedag te voorm. Besoijen, die eveneens zijn felicitaties over bracht. De voorzitter der harmo nie dankte voor de spontaniteit en het medeleven met Sofia's Vereni ging en vertrouwde dat de banden tussen beide verenigingen nog nau wer aangehaald zouden worden. Tevens deelde de voorzitter me de, dat inmiddels telegrammen waren verzonden aan H. M. de Koningin en de Commissaris in de Prov. Noord-Brabant. Van talrijke zusterverenigingen binnen en buiten de gemeente wa ren geluks- en felicitatie-telegram- Fabrieks- en magazijnruimte uitgebrand. Woensdagavond omstreeks 9.15 uur brak brand uit in de leder- warenfabriek en schildersberg plaats met garage, eigendom van de heer Fr. Brands, aan de Kerk straat 43, en nog voor kort in huur bij de Gebr. Brokken, leder- warenfabriek en Firma Jos J. v. d. Hagen, schildersbedrijf, beiden uit Tilburg, térwijl de garage werd gebruikt door C. A. van Iersel, rij wielen en gros. Omstreeks gemeld uur hoorden bewoners een hevige knal, gevolgd door rookwolken. Door krachtdadig optreden wer den de bestelwagen van de firma van Iersel en enkele vaten terpe- tijn uit de bergruimté verwijderd. Door de zeer brandbare vloeistof fen greep het vuur snel om zich heen en stond het gebouw in een minimum van tijd in lichter laaie, terwijl vaardige handen een blok uit 4 woningen bestaande ont ruimden. De brandweer van Loon- op-Zand was vrij spoeidg aanwe zig, doch kon door de lage water stand geen water krijgen en daar om werd de motorspuit uit K'heu- vel ontboden, die na enige tijd water kreeg en zich beperkte tot het bespuiten van 't aangrenzen de gebouwtje, waarin zij dan ook slaagde, terwijl de brandweer uit Tilburg bij aankomst geen dienst meer behoéfde te doen. Ook Burgemeester v. d. Heijden was op de plaats des onheils aan wezig. Het marktplein was nau welijks groot genoeg om de grote schare kijkers te bevatten, doch de politie wist deze op een afstand te houden. Naar wij vernemen was er niets verzekerd, térwijl vele machines van de lederwaren- fabriek totaal vernield werden. Omtrent de oorzaak van de brand is tot heden nog niets bekend. De organisatie van de R0 van Kaatsheuvel vordert gesti terwijl nog steeds inschrijvy van amateurs en nieuweljj binnenkomen. Alleen van dj de van de Kaatsheuvelse enfij dijkse bevolking wordt nog medewerking gevraagd, wat betreft de kwestie luidsprekers. Nog steeds zij0 buurten die achterblijven en^ op 30 Juli verstoken zullen van de nodige reportage en ar nieuws. Vergadering 0p Woensdag 12 Woensdag 12 Juli waren sportliefhebbers van Kaatshei en Berkdijk in het clublokaal Ih. v. Boxtel verenigd; enk lieten zonder kennisgeving stek gaan. Voorzitter J. v. d. Ven' sp in zijn openingswoord eerst kort maar krachtig woordje de actieve renners die ook wezig waren. Ook van hen op medewerking gerekend k nen worden tot het welslagen de ronde van Kaatsheuvel 15 Zowel op gebied van t-e leve prestaties tijdens de cours, ais 't gebied van medewerking na coursen, n.l. door verkoop steunspeldjes en programma. Daarna richtte hij zich tot andere genodigden, heette hartelijk welkom en dankte bij voorbaat voor hun mede king. Hij verklaarde de no< nieuwen de reden waarom aller medewerking werd gevra en ging daarna over tot de fu tieverdeling van de werkcom sie. Na rijp beraad werd 'n vc lopige commissie samengestelc vóór 30 Juli nog een vergader zal beleggen in het clublok, Te zijner tijd wordt dan de noemde commissie nog aan de zers voorgelegd, zodat iedei er notitie van kan nemen hij tijdens de courses terecht voor zijn moeilijkheden of. premies. Inschrijvir Nog steeds komen inschrij gen binnen van diverse g van ons land, doch de meeste langstelling gaat natuurlijk naar de prestaties die onze e renners zullen verrichten al werden we gedurende het zoen nogal eens door pech ui schakeld, toch hopen we dat ze renners tot iets groots zi overgaan in onze plaatse ronde van Kaatsheuvel van 1 En alles bij elkaar nemend mo wij geenszins pessimistisch stemd zijn. Zeker, de voor1 pretaties kunnen ons geen zekering geven van onze wachtingen. Doch wie zegt b.v. Snoeren en Damen tesac dit jaar niet voor een verrass kunnen zorgen, dat een combii tie als P. en J. v. d. Ven, L. f ters, Vervoort en W. v. W; rooij voor een overwinning bij: nieuwelingen zullen zorgen. Dé- bij rekenend op de steun van v. Boxtél kunnen dan v. Hoe Scheerders, M. v. d. Linden e zorgdragen voor een eer vs plaats in de nieuwelingen B-la Hiermee en hiermee alleen iets bijzonders bereikt wora De tactiek die op het paree van de ronde van Kaatshem gevolgd kan worden, is ieden bekend, welnu, breng dan die te tiek tot een goed eind, dan isk succes wél verzekerd. Denk om, heren renners, het gaat hi niet alleen om een individueel! zondere prestatie, maar bovtt om de eer van de gehele wiek club Kaatsheuvel. Laat de rou organisatoren als blijk van wt dering voor het vele werk dat: zich voor jullie getroosten, eens zien een goede verstandhi- ding, om hierdoor te komen B j een prachtprestatie. De ro» van Kaatsheuvel is niet in het; ven geroepen voor anderen, na- alleen voor jullie. Neem bijzet dere voorzorgsmaatregelen dit' in staat kunnen stellen om N pech toch niet te ver achter! I raken. De organisatoren beft T pen dat het gemakkelijker ise te schrijven dan om te doen, rat- zij weten ook dat er iets ged£ kan worden. Maar nogmaals: s- menwerking. Hoe zou anders K I Bartali een ronde van Franbji gewonnen hebben dan door hulp van zijn „knechten". RONDE VAN BRABANT. Thans is het officiële program ma van de ronde van Brabant o: 26 en 27 Aug. vastgesteld. Df start is te Vlijmen vermoedt!)! 's morgens om 9.30 uur. VrijdaJ- avond is er een grote cabarB- avond en tevens zal een verloÊS worden gehouden met als hoofd prijs een rijwiel naar keuze. trekking van deze loterij heeft plaats op 28 Aug. onder to;:id>t van de notaris. WAALWIJK. P.V. DE POSTDUIF. Dinsdag 18 Juli is in 't lokaal van bovengenoemde verenigi"? gelegenheid voor Waalwijk f

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2