KMÏSHEUVEL GAPELLE BEKENDMAKING. 2)4 oCang-StKaatje ScAutt&KS met geweer en handboog WAALWIJK te iL LiO VOETBAL RONDE VAN KAATSHEUVEL BIOSCOOP-PROGRAMMA DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 21 JULI 1950 V u Mascotte SPRANG. (Vervolg van pag. 1.) bevolking rustige arbeid zon der conflicten. 3. Geschikte terreinen. Die liggen voornamelijk ten Zui den van de spoorweg Den BoschLage Zwaluwe, ruim doorsneden van bestaande we gen, voorzien van gas, elec- triciteit en waterleiding en geschikt voor de zwaarste ge bouwen. 4. Opleidingsmogelijkheden voor de in te schakelen ar beidskrachten. Die bestaan door de aanwezigheid van 'n ambachtsschool en de vak school voor de lederindustrie te Waalwijk. Het is de bedoeling van B. en W. het initiatief tot stich ten van fabrieksgebouwen tijdelijk over te nemen van particulieren, daar die er door de hoge stichtingskosten veel al niet toe in staat zijn. Aan vankelijk zullen de hallen verhuurd worden, totdat de huurders tot aankoop kunnen overgaan Daar er gebouwd zal worden overeenkomstig de behoefte en naar gelang van de ingekomen aanvragen, menen B. en W. te kunnen volstaan met een crediet voor de bouw van 1250 M- fabrieks- ruimte. Zij vragen hiervoor een crediet te voteren van 75000, de begroting terzake te wijzigen en B. en W. te machtigen die stappen te on dernemen welke kunnen lei den tot aantrekking van nieu we industrieën. KAMPEREN. De verkenners van de groep Jan de Rooij alhier, gaan van 29 juli tot 5 Aug. a.s., onder leiding van Hopman D. de Vries, kam peren in de omgeving van Eind hoven. Avondconcert Harmonie „Pieter Aafjcs" en Gymn.-demonstratie. Zoals reeds eerder gemeld zal op initiatief van de Oranjevereni ging Wilhelmina, de Culemborgse harmonie Pieter Aafjes a.s. Za terdagavond 22 dezér op een wei land van de heer G. A. Stam aan llk'en lievgoccie blijft cn overleeft de tijden. Purol ge niet reeds een ruim 40-jarige wereldreputatie. Houdt de huid gezond, zuiver, zacht, mooi en —M. rimpelvrij. de Nieuwevaart een avondconcert geven. Aan deze concertavond zal medewerking worden verleend door de Chr. Gymnastiekvereni ging Pro Patria. Ongeveer half 7 zal de muziek vereniging bij de Koningin Julia- naschool aankomen, waar de gym- nastiekver. zal zijn opgesteld, waarna beide verenigingen in marsformatie naar de Nieuwe vaart zullen marcheren, waarbij de muziekvereniging begrijpelijkerwij ze pittige marsmuziek zal laten horen. Nq aankomst op het ter rein zal de gymnastiekvereniging van 7 tot half 8 enige oéfeningen uitvoeren, waarna tot half 9 ge concerteerd wordt door de har monie, die voor de pauze een programma van klassieke muziek zal afwerken en na de pauze po pulaire nummers zal uitvoeren. Tij dens de pauze zal door Pro Pa tria nogmaals een demonstratie worden gegeven. De Oranjever. zal het ten zeer ste op prijs stellen, wanneer tij dens de uitvoering der nummers zoveel mogelijk stilte in acht wordt genomen, zowel door groot als klein. Laten zij die niet kun nen nalaten te praten of te gie chelen, verder op het terrein hun conversatie voorzetten, zodat nie mand ovérlast van hen onder vindt. De politie zal tegen elke rustverstoring optreden, terwijl de ouders aangeraden wordt zo goed mogelijk op hun kroost te letten, opdat een behoorlijke uitvoering van het concert is gewaarborgd. In verband met het feit, dat de totale onkosten aan de organisa tie van deze avond vérbonden, de som van 700.benaderen, kon de entree-prijs, 0.50 voor leden der Oranjever. en 0.75 voor niet-leden, niet lager worden ge steld. Deze is trouwens aanmerke lijk lager dan elders. Indien het weer medewerkt, verwachten wij deze avond een grote belangstel ling. Benoeming aangenomen. De heer G. de Rooij, die in de vacature, ontstaan door het ver trek van de heer A. S. Kuijsten, benoemd is tot lid van de ge meenteraad van Sprang-Capelle, heeft deze b'enoeming aangenomen. Nieuwe Zuster. Met ingang van 16 dezer is tot leidster-docente van het te dezer plaatse gevestigde kraamverzorg sters-opleidingscentrum van de Prov. N.-Brab. vereniging Het Groene Kruis benoemd Zuster G. van Duijne te Scheveningen. 40 jaar lief en leed gedeeld. Het echtpaar Melis v. Dongen en Hendrika v. Dongen-v. Dongen herdachten Woensdag de dag waarop het 40 jaar geleden in het huwelijksbootje stapte. Tal van blijken van medeleven in onder scheiden vorm en aard mochten de jubilarissen in ontvangst ne men en in hun woning aan de Winterdijk was het de gehele dag een komen en gaan van familie en kennissen, die het jubilerend echtpaar kwamen gelukwensen. AAA BENOEMING. Tot pastoor te Beneden-Leeu wen is benoemd de WelEerw. Heer W. W. A. M. van Beur den, die kapelaan was te Tilburg (Goirke) en geboren te Kaats heuvel. GESLAAGD. Aan de huishoudschool „St. Dionysius te Tilburg slaagde voor het examen Huishoudkundi ge mej. Miek Vloemans. Gouden Bruiloft. De laatste hand wordt gelegd aan de voorbereidingen voor de viering van de gouden bruiloft van het echtpaar A. Dekkers- Dingemans in de Hoofdstraat. Zaterdag om half 10 zal het feest met een plechtige H. Mis van dankbaarheid in de St. Jans- kerk worden ingezet, waarheen het gouden paar in gebruikelijke stoet zal heengeleid worden. De feest commissie onder leiding van de heer J. v. d. Put waarborgt een waardige feestviering. SPELDJESDAG HERWON NEN LEVENSKRACHT. Op Zaterdag 22 cn Zondag 23 Juli wordt de jaarlijkse speldjes dag voor Herwonnen Levens kracht gehouden te Kaatsheuvel en Berkdijk. Met waardering kan worden getuigd dat Kaatsheuvel en Berkdijk deze sympathieke vereniging in haar strijd tegen de t.b.c. steeds van harte steunt. De opbrengsten van speldjesdagen, loterijen en donateursactie mogen gezien worden en behoren tot de beste in geheel Nederland. Het zal daarom wel nuttig zijn eens te vernemen wat Herwonnen Le venskracht op het gebied van de t.b.c.-bestrijding zoal presteert. H. L„ instelling van de K.A.B., exploiteert het welbekende sana torium Berg en Bosch te Biltho- ven, een inrichting die tot ver over de grenzen om haar schitte rende resultaten bekendheid ge niet. Tevens exploiteert H. L. 't bekende rusthuis Sonnehaert te Zeist, een inrichting voor rust- behoevende moeders. Wat er fi nancieel voor deze inrichtingen zoal nodig is, wordt eerst duide lijk als men nagaat dat vqnaf de bevrijding tot. heden bij H. L. 6000 aanvragen om opname bin nenkwamen. Hiervan werden 2700 patiënten in het sanatorium opgenomen en 2699 patiënten hiervan ontvingen huisverpleging. Voor deze doeleinden werd na de bevrijding niet minder dan 2 mil- lioen drie honderd zeventig dui zend gulden uitgegeven. Door het grote aantal aanvra gen was een grote uitbreiding van het sanatorium noodzakelijk. De kosten hiervan beliepen niet min der dan 800.000.—. In Sonnehaert werden sinds Juli 1948 meer dan 900 rustbehoe- vende moeders opgenomen. De kosten hiervan beliepen 80.000. Dit alles is te danken aan de grote offervaardigheid van alle vrienden van Herwonnen Levens kracht, die met grote offervaar digheid hun bijdragen, groot of klein, blijmoedig offerden ter be strijding van de witte pest. Dat dit nuttig, man-- ook nodig is, moge blijken uit de volgende cijfers: In 1913 stierven in Ne derland 13000 personen aan tbc, in 1939 3600. In 1945 le halfjaar pl.m. 12000, in 1949 3259. Jaar lijks worden 18000 nieuwe geval len door de consultatiebureaux geregistreerd. Nog is de tbc niet bedwongen, maar het sterftecijfer daalt, de bestrijding wordt actief ter hand genomen, dank zij de daadwerke lijke financiële hulp van ieder weldenkend Nederlander. Zondag houdt H. L. z'n speld- jesdag. Steunt allen Geen enkel ingezetene verzuime een speldje voor dit doel te kopen Namens alle patiënten en het plaatselijk comité bij voorbaat hartelijk dank. Bestuur R.K.V.V. DESK. In de laatst gehouden bestuurs vergadering zijn als gevolg van de laatst gehouden bestuursverkiezing de functies als volgt verdeeld Jac. Smit, voorzitter: W. van Nieuwstad, vice-voorzitter; A. van Laarhoven, secretaris: J. v. Nieuw stad, 2c secretaris: Giel v. Box tel, penningmeester; Jan de Rooij, 2e penningmeester en A. van Es, J. van Mosselveld, J. v. Woensel, P. van Laarhoven, J. Verhoeven en Piet Borsten, commissarissen. K.A.J.-sterrit. Jongens en meisjes van Kaats heuvel, ge hebt natuurlijk allemaal gehoord en gelezen van de K A. J.-sterrit 1950, die op Zondag 6 Augustus \crreden wordt. Het wordt een mooie dag, waarvan iedereen genieten kan, de jeugd, maar ock de ouderen, jongens en meisjes ten n.inste 16 jaar oud. Wie zich nog niet he<»ït laten inschrijven kan het alsnog doen. Hiérvoox i.i {.el-venheid in Je Pa tronaten :r Kaatsheuvel en Berk dijk op de Zo'-.dagen 23 en 30 Juli van half 12 tot 1 uur en op alle werkdagen bij de bestuursle den Jac. Stokkermans, Tramlaan 202; C. Batist, Hoofdstr. 87; Jos v. d. Assem, Leostr. 194: J. van Gorkum, Berkdijksestr. en L. Spa pens, Hoekje 73. ël'e Voor hen, die met het minsre strafpunten de finish in Kaatsheu vel bereiken, zijn prijzen beschik baar gesteld. Daarbij een extra prijs voor de oudste deelnemer. PATER WELLING PROVINCIAAL. De ZeerEerw. Pater B. Wel ling, die eerst onlangs opnieuw tot rector van het Missiehuis St. Antonius werd benoemd, is thans door het Hoofdbesuur van de Pa ters van de H. Familie benoemd tot Provinciaal van de Neder landse Provincie. UITSTAPJE. Begunstigd door heerlijke zon neschijn maakte het personeel der N.V. Alb. Joh. Wennekes schoen fabrieken te Kaatsheuvel een plei- zierreisje naar België. Achtereenvolgens werden de stad Luik, het meer van de Gi- leppe met z'n bauwe water en z'n unieke stuwdam bezocht. Daarna ging de route langs door natuur schoon bekende wegen naar de mooie badplaats Spa en de ge weldige waterval van Coo. En last not least werd „het wonder der wonderen de grot van Re- mouchamps bezocht. Vervolgens ging het weer naar ons eigen land terug. Na in Maastricht de in wendige mens versterkt te heb ben, werd de avond verder door gebracht met voordracht en zang van de heer J. Mieris en mej. W. Monté. Dit alles geschiedde on der de voortreffelijke leiding van de heer Möhring. Een woord van dank aan de heer Wennekes, die dit alles per soonlijk meemaakte, om de band tussen werknemer en werkgever te versterken, is hier zeker op z'n plaats. TENNISKA VIPIOENSCHAP- PEN KA \TSHEUVEL. Dagelijks worden achter café- restaurant Euphonia de wedstrij den voortgezet om het kampioen schap tennissen van Kaatsheuvel. De uitslag van de na Zondag ge speelde wedstrijden is Gemengd dubbel le ronde: Mevr. Wijtenburg en Dr. Wijtenburg slaan T. Vloe mans en J. Jansen 6-2, 6-8. 6-3. Mej. B. Schoenmakers en M. Kemmeren slaan Mej. Fr. Lee- naarts en J. Vloemans. 2e ronde Mevr. Schalken-Ve- kemans en Jos Schalken slaan Mevr. Wijtenburg en Dr. Wij tenburg 2-6, 6-2. 6-1. Dames enkelB. Schoenmakers slaat M. v. d. Heijden 5-7, 6-1, 6-4; Mevr. Wijtenburg slaat Mevr. v. Nieuwstadt-Zapp 6-3, 6-4 Mevr. Schalken-Vekemans slaat Mevr. Schalken-v. d. Schaaf 6-3. 6, 6-2 Mevr. v. Nieuw- stadt-Leenaarts slaat T. Vloe mans 6-0, 6-1. Heren enkel le ronde: J. Jansen slaat Dr. Wijtenburg 6-2, 6-3. 2c rondeH. v. Nieuwstadt slaat M. Kemmeren 6-0, 6-1 J. Jansen slaat M. v. Nieuwstadt 6-2, 3-6, 6-4 J. v. Nieuwstad slaat Jos Schalken 6-4, 7-5 A. Schalken sl. Lagarde 6-1. 6-1. Dames dubbel le ronde Me vr. Wijtenburg en Mevr. Musters slaan N. Vloemans en M. v. d. Heijden 6-1, 6-2. De Burgemeester der gemeente Waalwijk Gehoord het advies van de In specteur van de Volksgezondheid voor Noordbrabant en de Inspec teur van de Volksgezondheid voor Besmettelijke Ziekten Overwegende, dat het verloop van de verschijnselen van de be smettelijke ziekte paratyphus het treffen van de navolgende maat regelen rechtvaardigt Gezien „de Besmettelijke Ziek tewet van 21 Juni 1928 S 265: BEPAALT ALS VOLGT: In de gemeente Waalwijk mo gen in de periode van Vrijdag 21 Juli tot en met Zaterdag 5 Au gustus 1950 aan melk en melk producten alleen worden afgele verd en verbruikt 1losse gepasteuriseerde melk 2. gesteriliseerde melk- en melk producten (gesteriliseerde melk, pappen en room). Derhalve zullen NIET mogen worden afgeleverd of verbruikt Karnemelk, yoghurt en GEPAS TEURISEERDE flessen melk. De af te leveren losse melk moet worden aangenomen in de zelfde pan of pannen waarin deze na ontvangst wordt gekookt. Het koken van alle melk, fles sen melk inbegrepen, alsmede van het drinkwater, het omwaswater, tandenpoetswater enz. wordt nog maals ten dringendste aanbevolen. De Burgemeester van Waalwijk, Mr. R. J. J. LAMBOOY. Gezien M. H. C. KOLSTER, Gemeentearts Waalwijk, 20 Juli 1950. LANGSTRAATSE 9CHUTTERSBOND. Nu de derde ronde van het Bondsconcours van de L.S.B. voor de deur staat, is het nuttig de prestaties onderling te memo reren. Enerzijds om hen die goed schieten, bij te brengen hun pres tige te handhaven, anderzijds om de zwakkere schutters een prik kel te geven zich meer toe te leg gen op beter schieten, omdat er dan vanzelf meer spanning gaat komen, maar ook dat dan niet al tijd dezelfde schutters bovenaan staan. Men krijgt dan vanzelf meer keus onder de schutters on derling, zodat niet altijd dezelfde mensen behoeven aan te treden. Het concours te Baardwijk staat voor de deur. Als ieder zich daar voor de volle honderd pro cent geeft, dan zal dit doel een heel eind zijn bereikt. Hieronder volgt dan de lijst van de zestallen die in de twee voorafgaande bondsconcoursen hebben geschoten. Gemakshalve zullen deze schutters dan per ver eniging geplaatst worden. Juliana, Vlijmen. Jan Broeders 6 p.; J. Luijben 5 p.; A. v. d. Griend I 1 p.; M. Luijben 8 p.; J. Verboord 7 p.; Fr. Luijben 8 p.; W. Venis 4 p.; totaal 39 punten. St. Joris, Nieuwkuijk. J. v. Kuik I 0 p.: W. Pullen I 3 p.: Th. Pullen 5 p.; G. v. En gelen II 0 p.; W. Elshout I 1 p.: A. Koks I 0 p.: L. v. d. Wiel I Op.; J. v. d. Lee I 3 p.; P. Ber- tens I 0 p.: W. v. Buul I 1 p,; totaal 13 punten. St. Blaslus, Heusden. G. v. Hemert 7 p.: S. v. Eeu- wijk I 3 p.: Jos v. Sprang I 4 p.; W. v. Kasteren 6 p.: J. v. Berge- Henegouwen 6 p.; M^v. Leeuwen 4 p.A. v. d. Oever I 3 p.; M. van Ooijen I 3 p.; totaal 35 p. St. Catharina, Herpt. W. de Kort 8 p.: C. de Kort Sr. 7 p.: G. v. d. Eijnde 7 p.; Th. Buijs 6 p.: A. de Kort Czn. 6 p.: C. de Kort Czn. 6 p.; totaal 40 p. St. Jan, Kaatsheuvel. B. v. d. Hoven 6 p.; H. Mo lenschot 4 p.; Th. Sperber I 1 p.; B. v. Balkom 6 p.: C. Elshout 1 2 p.; B. v. Cromvoirt 6 p.; M. Kops I 4 p.: W. Mikkers I 1 p.; totaal 30 punten. St. Crispijn, Besoijen. W. de Louw I 1 p.; A. v. d. Gouw 3 p.; J. Klerkx 6 p.; C. v. Muilekom 7 p.; P. Berkelmans 5 p.; H. de Louw I 4 p.; J. v. d. Meijs I 4 p.G. den Teuling I 2 p.; totaal 32 punten St. Ambrosius, Baardwijk. Th. Pullens 7 p.; W. v. d. Broek 5 p.; W. Pullens 6 p.; A. v. Buul I 0 p.L. v. Hulten 5 p.; G. Beijnen 5 p.: G. v. Heesch 1 3 p.; totaal 31 punten. O. L. Vr. Schuts, Elshout. Joh. Klerks 6 p.; A. v. Logten 2 p.: W Klerks I 1 p.: E. de Haan 7 p.; P. Lommers I 3 p.; J. v. d. Wiel 8 p.; A. Fitters I 0 p.; Chr. Klerks I 3 p.: totaal 30 Standenlijst. St. Catharina, Herpt 40 pnt.; Juliana, Vlijmen, 39 pnt.; St. Bla- sius, Heusden 35 pnt.; St. Cris pijn, Besoijen 32 pnt.: St. Ambro sius, Baardwijk 31 pnt.; O. L. V. Schuts, Elshout 30 pnt.; St. Jan, Kaatsheuvel 30 pnt.; St. Joris, Nieuwkuijk, 13 pnt. M. en Fr. Luijben van Juliana Vlijmen, W. de Kort van St. Ca tharina Herpt en J. v. d. Wiel van O. L. Vr. Schuts te Elshout wisten hun schoten alle 8 te benut ten door 8 treffers te plaatsen. Een zevental schutters wisten van de 8 kansen er 7 te benutten. Een zeer goede prestatie van deze schutters. Een tiental schutters behaalden 6 punten, wat een he'el goed werk genoemd mag worden. Zeer zeker is de Langstraatse Bond rijk aan goede schutters. Met belangstelling wordt daarom het a.s. Bondsconcours te Baard wijk tegemoet gezien. Bezien we de standenlijst, dan zien we dat ondanks de goede schutters, die aan de bondswed strijden deelnemen, toch nog een gemiddelde van 15.63 per wed strijd is geschoten, wat zeker op gevoerd kan worden, wanneer al len hun best doen om te maken wat er van te maken is. Het koningskruis heeft de volle belangstelling. Jammer dat de ko ning van St. Catharina te Herpt eenmaal verstek heeft moeten la ten gaan. De stand is hier 1. G. v. Hemert St. Blasius H'den 8 sch. 7 p.; 2. Th. Pullens, St. Ambrosius, Baardwijk, 8 sch. 7 p.; 3. Joh. Klerks O. L. V. Schuts Elshout 8 sch. 6 p.; 4. Jan Broe ders, Juliana Vlijmen, 8 sch. 6 p. 5. C, Elshout, St. Jan Kaatsheu vel, 8 sch. 5 p.; 6. J. de Kort, St. Catharina, Herpt, 4 sch. 3 p.; 7. W. de Louw, St. Crispijn, Be soijen, 8 sch. 1 p.; 8. J. v, Kuik, St. Joris, Nieuwkuijk, 4 sch 0 p. Men ziet aanstonds dat hier de beste schutters niet aan schot zijn, de punten tonen dit wel aan. Geen der 8 schutters wist het tot nog toe tot 8 punten te brengen. Gaan we de kampioenen be zien (vrije kampioen) dan blijkt hieruit al direct dat hiervoor meerdere punten zijn geschoten. Hier treden n.I. 2 8-punters op de voorgrond, die de aandacht voor zich opeisen. Hier is de stand W. de Kort, St. Catharina 8 sch. 8 p.; J. v. d. Wiel, O.L.Vr. Schuts 8 sch 8 p.; J. Verboord, Prinses Juliana, 8 sch. 7 p.; B. v. d. Hoven, St. Jan, 8 sch. 6 p.; P. Berkelmans, St. Crispijn 8 sch. 5 p.: G. v. Beijnen, St. Am brosius, 8 sch. 5 p.; M. v. Leeu wen, St Blasius, 8 sch. 4 p.: W. Pullens, St. Joris, 8 sch. 3 p. Persoonlijk kampioenschap. W. de Kort 8 sch. 8 p.; Fr. Luijben 8 sch. 8 p.; G. v. d. Eijn de 8 sch. 7 p.; G. v. Hemert 8 sch 7 p.; Jan Verboord 8 sch. 7 p.: C. de Kort Sr. 8 sch. 7 p.; Jos. van Sprang 8 sch. 7 p.; C. de Kort Czn. 8 sch. 6 p.; W. van Kasteren 8 sch. 6 p.; J. v. Berge- Henegouwen 8 sch. 6 p.; S. van Eeuwijk 8 sch. 6 p.; B. v. d. Ho ven 8 sch. 6 p.; Jan Broeders 8 sch. 6 p.; W. Pullens 8 sch. 6 p. Th. Buijs 8 sch. 6 p.: P. v Bal- kom 8 sch. 6 p.; B. van Crom voirt 8 sch. 6 u.; C. v. Muilekom 8 sch. 5 p.; P. Berkelmans 8 sch. 5 p.; A. Verhoeven 8 sch. 5 p.; J. Luijben 8 sch. 5 p.; J. v. Gu- lick 8 sch. 5 p.: A. de Kort Nz. 8 sch. 5 p.: H. de Louw 4 sch. 4 p.; Diepstraten 8 sch 4 p.: M. v. Leeuwen 8 sch. 4 p.; J. de Kort 4 sch. 3 p.: W. Mikkers 4 sch. 3 p.; B. Lamoen 4 sch. 3 p.; G. den Teuling 4 sch. 2 p.; A. v. Logten 8 sch. 2 p.: Th. Sper ber 8 sch. 2 p.: E. v. d. Ven 4 sch 2 p.: Jo Brouwers 4 sch. 1 p. VLIJMEN. SERIEWEDSTRIJD STORMERS. Zondag werden de grote serie- wedstrijden van de Stormers voortgezet op het terrein achter café Zeeuwen te Haarsteeg. De eerste wedstrijd werd gespeeld tussen Henos en SNA, welke door Henos met 5—1 werd ge wonnen, Daarna speelden Philips en KMM en deze zorgden voor de verrassing, want het sterke Philips uit 's-Bosch werd door KMM met 42 geklopt. De fi-( nale ging toen tussen KMM en Henos. Dit werd een spannende wedstrijd, enkele momenten zelfs te spannend, want twee Henos- spelers werden naar de kleedka mer gestuurd. Ondanks dit alles won Henos met 2-1. KMM toon de zich een goede verliezer. Phi lips en SNA, die de verliezersron de moesten spelen om de derde en vierde prijs, besloten wegens het slechte weer om te loten, waarbij Philips de gelukkige was. Na afloop van de wedstrijden werden de prijzen in het clublo kaal bij B. Oremans te Vlijmen onder een toepasselijk woord van de secretaris van Stormers, dhr. C. Kuijs, aan de winnaars uitge reikt. Henos was no. 1 en ont- VLOTTE ORGANISATIE. Heden, 21 Jüli, nog slechts 9 x 24 uren van het groot gebeuren op wielergebied in Berkdijk KaatsheuvelDe spanning stijgt ten top, de organisatie gaat zijn einde tegemoet. Iedereen bereidt zich voor op die simpele 30e Juli want bij die gebeurtenis moet en is iedereen aanwezig. Iedereen moet de beste van de Nederlandse nieuwelingen en amateurs in ons dorp aan 't werk zien. genieten van hetgeen gepresteerd zal wor den. Tot ver uit de omtrek zullen wielerenthousiasten en suppor ters zich die dag naar onze plaats begeven. Ook dit jaar zal er van deze ronde een stroom van be kendheid en beroemdheid en daarbij voor de renners aantrek kelijkheid uitgaan tot in alle hoe ken van ons landje. Maar het overgrote deel zal natuurlijk in onze eigen gemeente blijven. Trouwens, in onze gemeente gaat natuurlijk de meeste belang stelling uit naar de te leveren prestaties en dan nog van onze eigen renners. BIJ AMATEURS SNOEREN DE HOOGSTE TROEF. En wanneer we dan naar de kracht van onze renners kijken, dan verwachten wij bij de ama teurs de beste prestatie van A. Snoeren, Al moet direct daarbij de zeker niet mindere Jan Damen genoemd worden. Niettegenstaande de geleverde prestaties van dit seizoen door A. Snoeren, mogen wij gerust op timistisch zijn. In het voorbije sei- zien had hij voortdurend met pech te kampen, zodat hij steeds van goede plaatsen weerhouden werd. In elke course blonk hij uit door zijn agressiviteit en pech heeft hem steeds uitgeschakeld, maar een volgende maal ontplooi de hij steeds meer activiteit. Deze teleurstellende trainingsritten, uit gezonderd de laatste tegen de Jonge Renners uit Oosterhout, waren dan ook de oorzaak van de minder gestelde verwachtingen voor het komende seizoen. Zijn eerste course van het sei zoen was de ronde van Valkens- waard van 2 April. En tot ieders verbazing kwam hij hieruit te voorschijn met een dik verdiende 12e plaats. In de laatste kilome ters remdefect, zodat hij van de 5e plaats naar de 12e plaats terug viel. En dat allés gepresteerd te hebben, in gezelschap van Roks, Dielissen, van Elderen, Philipsen, Beunis, Suykerbuyck, v. Elshout, Verstraeten, Joris. 9 April werd er gestart in de ronde van Schijndel en met pech kampte hij in schijndel en Veld- TOÜR DE FRANCE. Na cle tijdrit van Woensdag, van Dinard naar St. Brieuc, die gewonnen werd door de Zwitser Kubler in een tijd van 1 uur 57 min. 29 sec. over een afstand van 78 km., wordt de eerste plaats in het alge meen Klassement weer inge nomen ooor de .Luxemburger uoidschmidt. De ttoog is b3e, ue ftuyter 8»ste, Vos y8ste, voortuig iU2de en Benjamin wagtmans llüde. in de tijdrit werd De Ruy- ter in een goede rit 43ste, Voortuig 44ste, Vos 77ste, De Hoog 88ste en Wagtmans iU3de. De Kuyter reed de 78 kilometer in 2 uur 5 min. en 38 sec., Wagtmans deed er 5 mm. en 53 sec. langer over. In het ploegenkiassement staan de Belgen voorop en staat Nederland met De Hoog, de Ruyter en Vos op de 14de en laatste plaats. ATHLETIE K. Onder slechte weersomstandig heden werd in Oss Zondag j.i. een atletiekwedstrijd afgewerkt ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van OSS '20. Van RKC- zijde startten er twee athleten, J. tiamers en P. Schapendonk. Na dat J.. Hamers de serie in zeer slechte tijd had gelopen, wist hij zich in de finale prima te her stellen en eindigde als 4e. Jam mer dat hij zich van het versprin gen moest terugtrekken vanwege een enkelblessure, opgedaan bij het proefspringen. P. Schapen donk was weer in puike vorm en plaatste zich op de 1500 M. inde B klasse als beste tweede met slechts 0.2 sec. achterstand op no. 1. Er werd 4.22 voor hem af gedrukt. Op deze afstand startten er verschillende bekende lopers, o.a. de Ned. kampioen op de lange afstand v. d. Sande en de B-kampioen van Nederland, Ma. lipaard. Schapendonk keek ner gens naar en liet alles achter zich. Bij het verspringen wist hij zich ook als tweede te plaatsen met een sprong van 5.59 M., zo te zien niet best, maar het weer, kuil en aanloop in acht genomen, toch een beste prestatie. DUIVENSPORT. BERKDIJK. De Junioren Duivenvereniging „De Vrolijke Vliegers" hield j.l. Zondag 16 Juli een wedvlucht vanuit Vilvoorde. Ingemand wer den 43 duiven, afstand 93 K.M., lostijd 9 uur. Eerst aankomende duif 9.43.35. De prijzen werden als volgt behaald 1, 10 A Grootswagers; 2, 7. 9 ving een beker, 2 KMM, lauwer tak, 3 Philips, lauwertak, 4 SNA medaille. De prijswinnaars dank ten voor de goede leiding en re geling, SPRANG. NEDERLAAG-TOURNOOI. A.s. Zaterdagmiddag komt bij N.E.O. op bezoek J.P.S. uit Til burg, om een wedstrijd te spelen voor het door N.E.O. uitgeschre ven nederlaag-tournooi. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van N.E.O. aan het Oosteinde en vangt aan te 5 uur. Aan belangstelling zal het hiér zeker niet ontbreken. hoven, en ook in Vlijmen, Stui- vezand en Tilburg was het t zelf de. Alleen in het Kaagse Sport park in Bréda kon hij de eer voor de K.W.C. redden door een eer volle 10e plaats te bezetten, maar in Baarle-Nassau, Dordrecht en de Hasselt kwam weer de pechduivel. En toch, ondanks die minder opvallende prestaties, is hij die gene van wie jets aparts verwacht wordt, omdat iedereen weet dat hij het kan. De eersté aankomende Kaatsheuvelse renner kan bij voorbaat op een goede beloning rekenen. Iedere renner die zich hiervan bewust is zal zich inspan nen. Wanneer we nu een course hebben waarin pechvogél Antoon Snoeren nu eens voor een uit schakeling wordt gespaard en hij kan rijden als in zijn laatste trai ningsritten, dan ligt de kans voor het grijpen. De naam en reputatie van de wielerclub en van U zelf waardig. Good luck, Snoeren Ook van Jan Damen en L. Fit ters, alsmede van de drie gebrs. v. d. Ven wordt iets verwacht. Tot de renners W. v. Wan- rooy (momenteel in puike vorm) A. van Boxtel, Vervoort, van Hoorn, M. v. d. Linden en Schéer- ders wil ik zeggen: tracht in je eigen ronde nu eens voor een goede plaats te zorgen. Maar ver geet niet, dat je dit alleen kunt door samen te werken. Wees niet eerzuchig als een ploegmaat weg springt, maar tracht hem op een bepaalde, aan jullie bekende ma nier, tot de eindoverwinning te voeren. ZONDAGSDIENST 23 Juli 1950. Dr. Langemeijer. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 23 Juli 1950. 10 uur: Ds. W. L. Jens. 6.30 uur: Ds. W. L. Jens, catechismui NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. In een vorig nummer heb. ben we medegedeeld hoeven leerlingen zich tot dusver^ voor de verschillende afdelij. gen tegen 1 October voor Nijverheidsschool te Waalwijk hebben aangegeven. Zoals bekend, kennen wt aan deze school 2 aangiften van leerlingen per jaar, nj. 1 October en 1 April. Het i$ nu wel eens interessant tt weten hoeveel leerlingen zich in het afgelopen cursusjaar 1949/1950 aangaven. Deze bedragen dan: 1 October 1949: Smeden-Bankwerken 40 Timmeren 45 Schilderen 29 Schoenmaken 24 Totaal 138 1 April 1950: Smeden-Bankwerken 39 Timmeren 23 Schoenmaken 10 Totaal 72 f«) Zodat over het gehele cursus, jaar werden aangegeven: Smeden-Bankwerken 79 Timmeren 68 Schoenmaken 34 Schilderen 29 W. v. Osch; 3 P. dc Man; 4 P. Nagtzaam; 5, 6, 8 J. Donders: 11 F. IJpelaar. Vandaag. Vrijdag, wordt inge mand voor de wedvlucht vanuit Neufvilles van 6.30 tot 7 uur. Komt dus allen op tijd. TRUMAN VRAAGT 10 MILLIARD. President Truman heeft Woensdag in een boodschap aan het Congres boven de mi litaire begroting van 13 mil liard nog 10 milliard dollar gevraagd om de gewapende diensten te versterken en zo danig uit te rusten dat zij de oorlog in Korea zullen win nen. Verder vroeg de presi dent bevoegdheden om strijd krachten op te roepen boven het maximum van 2 millioen man, dat nu is vastgesteld. Ook bereidde Truman het Congres er op voor dat de zege in Korea niet snel be haald zou worden. De aanval maakte het duidelijk dat de internationale communistische beweging voorbereid is om onafhankelijke landen te ver overen. „Wij moeten, zei Tru man, daarom de mogelijkheid van gewapende agressie in andere gebieden onder de ogen zien. Ook wees hij er op dat het misschien nodig zal zijn de kracht van „zekere vrije naties wier veiligheid vitaal voor de onze is" op te voeren. De eerste reacties uit het Congres op Trumans bood schap waren gunstig. i j r ifVTsri Totaal 210 aangiften 1 April werden nog geer, nieuwe leerlingen schil ders aangenomen. DE ZIEKTE VERSCHIJNSELEN. Paratyphus. De paratyphusgevallen dit hier zijn waargenomen schij. nen vooral op de verbeelding te werken, zodat men dien aangaande fantastische ver halen en getallen hoort. Naar men ons van officiële zijde mededeelt, geeft 't ver loop der ziekte geen reden tot bijzondere angst of ongerust heid, maar is toch wel van dien aard dat voorzorgsmaat regelen door gemeentelijke overheid en particulieren no dig zijn om verdere uitbrei ding te voorkomen. Het aantal der verdachte gevallen is niet onaanzienliii toegenomen. Overigens is men nog altijc doende de bron van 't kwaaa op te sporen, waarin men tot heden niet slaagde. Tenslotte vestigen wij de aandacht op de nieuwe be kendmaking van de Burge meester in dit nummer en ra den iedereen aan de hierin gegeven raadgevingen stip; op te volgen. Des te minde; reden tot ongerustheid is er. O. O. G. Voor het a.s. speelseizoen heeft de toneelvereniging O.O.G. op haar programma geplaatst: „De Martelgang van Kromme Landeel" van A. M. de Jong en 't blijspel „Schan daal en de Groene Papegaai" van R. Feenstra. AANRIJDING NUMMER ZOVEEL. Dinsdag is er in de Grote straat alweer een aanrijding geweest. De fietser G. H. stak plotseling de weg over zon der richting aan te geven en werd dientengevolge aange reden door de motorrijder V. B. Alles bijeen liep het nog erg goed af, want alleen de fiets bekwam letsel, de men sen bleven ongedeerd. MUSIS SACRUM. In deze bioscoop draalen komende week twee Zweedse filmwerken. Het eerste, van Vrijdag tot en met Zondag, heet „Het Meisje van de Veenhoeve" en is gemaakt naar een verhaal van Selma Lagerlöf. Het arme boeren meisje Helga wordt verleid door de zoon des huises van de boerderij waar ze dient en is hierdoor geschandvlekt. Door haar goed karakter ech ter en door de manier waar op ze de onschuld van een vermeende moordenaar tracht te bewijzen, komt alles in or de en kan ze een goed huwe lijk aangaan met hem, die ze gered heeft. 18 jaar. Maandag en Woensdag draait de film „Boefjes", die 't doen en laten van Zweedse misda digers in spe laat zien en hoe goede mensen trachten z- op het rechte pad te brengen. Tragiek en liefde speler, er hun rol bij. LUXOR-THEATER. Hier kan men van Vrijdag tot en met Zondag de opwek kende avonturen meemaken die een groepje ontsnapte bannelingen uit een Zuid- Amerikaanse strafkolonie meemaken op hun zwerftocht over zee. De mensen die deze „Vreemde Lading" uitmaken

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2