DE L5NGSTRMT DRUNEN ELSHOUT NIEUWKUIJK SPRANG-CAPELLE CAPELLE VLIJMEN RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG MOEILIJKHEDEN FABRIEKSSIRENE DeChinese Papegaai Motorrijwiel DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 21 JULI 19o0 DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ. FEUILLETON TE KOOP zen als le, 2e, 3e en zo ver volgens. Iedere liefhebber krijgt dan met zijn eerste prijswinnende duif de prijs die hiervoor is aangewezen, zodat een ieder kans heeft 'n mooie prijs te bemachtigen. Dus: laat allen meewerken aan het devies: „Wij vliegen mee voor de T.B.C." Ere-prijzen of andere bij dragen worden gaarne inge wacht bij de secretaris van de T.B.C.-commissie van „De Postduif" Th. Duivekam, Vic toriestraat 27 en bij Mevr. v. Loon, Mr. v. Coothstraat 41. BILJARTEN. In het gemoderniseerde res taurant van de heer H. v. d. Heuvel op het Juliana-Sport- park is een biljart geplaatst. Naar aanleiding hiervan wordt er a.s. Zaterdag 22 Juli een biljartwedstrijd gespeeld tussen een zestal spelers van Juliana en een zestal spelers van de biljartvereniging WBO uit café C. v. Berkel. Daar er enkele goede krachten onder schuilen, kunnen mooie en spannende partijen verwacht worden. Aanvang der wed strijd om 6.30 uur. De zestallen zullen er ver moedelijk als volgt uitzien: Juliana: W. Lamers, M. Slaats, H. Pullens, J. Pullens, J. van Osch, Jac. Sigenthaler. W.B.C. G. Romer, L. v. Engelen, Ant. Heeffer, M. Vugts, P. v. Veldhoven, H. Pullens. JAARVERGADERING WIT-GELE KRUIS. Het Wit-Gele Kruis afd. Dru- nen hield Zondag na de Hoogmis haar algemene jaarvergadering. De opkomst was zoals gewoonlijk zeer gering. Door hun aanwezig heid gaven de HoogEerw. Heer Deken Rooijackers en de E.A. Heer Burgemeester Snels blijk van hun belangstelling. In zijn openingswoord riep de voorzitter, de WelEd. Heer Not. Schreurs, hen een bijzonder woord van welkom toe. Het verheugde spr. Deken Rooijackers op deze ver gadering te mogen begroeten, waardoor deze in de gelegenheid was eens nader kennis te maken met het Wit-Gele Kruis in zijn parochie. Het Wit-Gele Kruis in Drunen telt pl.m. 650 leden, aldus spr., dus practisch alle gezinnen in de parochie zijn lid van de vereniging. Spr. sprak de hoop uit dat dit in de toekomst zo zou mogen blijven, hoewel het al niet zo gemakkelijk meer ging. Spr. hoopte tenslotte dat men niet al leen op de belangstelling, maar als het nodig was ook op de steun van Z. HoogEerw. zou mogen rekenen. De voorzitter richtte ook een hartelijk woord van welkom aan het adres van burgemeester Snels. Ook bij deze hoopte spr. als het nodig was, op de nodige steun en medewerking te mogen rekenen. Spr. doelde hier speciaal op de medewerking die men van de burgerlijke over heid zou moeten ontvangen, in dien men binnen redelijke termij nen de plannen van het bestuur t.a.v. een te bouwen wijkgebouw zou kunnen verwezenlijken. Na het voorlezen der notulen, die onveranderd werden goedge. keurd, volgden 't jaarverslag en het financiëel verslag over 1949. Hieruit bleek het volgende Vergaderingen. Gehouden wer den 6 bestuurs- en 1 algemene vergadering. Leden. Het ledental daalde van 660 tot 655. Wijkverpleging. Er werden 5093 huisbezoeken afgelegd; 960 personen bezochten de kliniek Uit het magazijn werden 420 maal artikelen uitgeleend. Consultatiebureau. Nieuw in geschreven baby's 79; aantal zit tingen 21; bureauconsulten 526; nieuw ingeschreven baby's uit Elshout 16; aantal consulten voor deze 79. Kinderhygiëne. Onder toezicht stonden 1093 zuigelingen; aantal huisbezoeken 1560. T.b.c.-bestrijding. Ingeschreven stonden 26 gezinnen met 30 pa tiënten; nieuw ingeschreven ge zinnen 10 met 10 patiënten. Vijf patiënten werden in sanatoria en vier patiënten werden in een zie kenhuis opgenomen. Aantal huis bezoeken was 480 met 90 verple gingen. Kraamverzorging. In vijf geval len werd interne kraamhulp en in 19 gevallen wijkkraamhulp ver leend. Aantal huisbezoeken was 534. Van half Juli t.m. half Oc tober lag deze dienst wegens ge. brek aan een kraamhulp stil. Tijdens de mededelingen kwam deze kwestie nog eens ter sprake. Het financiëel verslag. De rekening van lasten en ba ten over 1949 sloot met 'n voor delig saldo van 414.36. Baten 4643.26. Vermogen op 31 Dec. 1949 4003.71. De rekening van lasten en baten over 1949 van de t.b.c.-bestrijding sloot met een na delig saldo van 343.94. Lasten 1164.43; kapitaalbedrag per 31 Dec. 1949 2605.79. Exploitatierekening consultatie bureau. Netto kosten 213.56; lasten 268.50; baten 54.94. Exploitatie kraamverzorging. Netto kosten 608.61, lasten 1903.25, baten 1295.64. Al deze verslagen werden zon der op- of aanmerkingen goedge keurd, terwijl de voorzitter de secretaris dank bracht voor de wijze waarop in het afgelopen jaar door hem de verschillende wedkzaamheden werden ver richt. Aan de orde was verder bestuursverkiezing. De aftreden de leden J. v. Wezel en Th. van Halder werden beiden met grote meerderheid van stemmen herko zen. Aan de orde was verder in verband met het aflopen van de 29 jaren waarvoor rechtsper soonlijkheid werd aangevraagd, dit opnieuw te verlengen met 29 jaar. Het bestuur werd gemach tigd al hetgene te doen wat daar voor nodig was. Tijdens de mededelingen deed de voorzitter mededeling, dat met ingang van 1 Juli de wijk- kraamverzorgster mej. Wolfs, ontslag had genomen, waardoor de afdeling opnieuw zonder kraamhulp is komen te zitten. De afd. heeft nu alleen nog maar in dienst mej. Engels, die zich in het verleden meer speciaal met de interne hulp heeft belast. In Waalwijk is nu opgericht een kraamcentrum, waardoor Drunen straks zal kunnen worden gehol pen. De voorzitter deed reeds de verheugende mededeling dat uit Drunen reeds een 3-tal meisjes voor de cursus, welke pl.m. 15 maanden duurt, hebben inge schreven. Over 4 a 5 maanden dacht het kraamcentrum reeds meisjes beschikbaar te hebben voor gedeeltelijke practijk. De vraag van de voorzitter was nu, moeten wij zuster Engels vragen wijkverpleging te doen en ons verder verlaten op het kraam centrum of moeten wij trachten een nieuwe kraamverzorgster in dienst te krijgen voor de wijk verpleging. Dr v. d. Wouw was de me ning toegedaan dat men moest trachten een kraamverzorgster te krijgen, zij het dan in tijdelijke dienst. Spr. was van mening dat het zeker nog wel \]/2 jaar zou duren eer het kraamcentrum goed geschoolde krachten zou afleve ren. Wil het Wit-Gele Kruis bij de leden niet in discrediet gera ken, aldus spr., dan zal het mos ten zorgen voor een goede kraam verzorging. Besloten werd als nog te trachten een kraamver zorgster in dienst te krijgen. Van de rondvraag maakte burgemeester Snels gebruik om de voorzitter dank te zeggen voor de hartelijke welkomst woorden tot hem gericht. Spr. zegde de vereniging alle steun toe. In dit verband kwam nog eens ter sprake de oprichting van een wijkgebouw. De Voorzitter hoop te dat men spoedig bij de ge meente zou kunnen aankloppen. Dit getuigt dan van algemene vooruitgang, aldus spr. De Hoogeerw. Heer Deken Rooyackers bracht eveneens dank voor de hartelijke wel komstwoorden. Spr. noemde het Wit-Gele Kruis een speciale in stelling van de eerste rang. Het Jantje ging aan tafel zitten en riep. „Bier, Krijn!" De kastelein draaide zich om om een glas te pakken en toen fluisterde Koppie: „Psst! Jantje!" Jantje keek verbaasd om zich heen, zag toen opeens Koppie onder het tafeltje zit ten en riep toen: „Ha, die Koppie! Wat verloren, jon gen?" De kastelein keerde zich om, keek verbaasd naar Jantje en zag toen Koppie ook. Koppie was vreselijk geschrokken. Hoe kon die Jantje nou ook zo hard praten! Nu was hij er gloeiend bij. Daar had je het al. De kastelein kwam drei gend op Koppie af en zei: „Wat moet jij daar onder die tafel, hè?" Hij pakte Koppie ruw bij zijn arm en trok hem te voorschijn. Maar toen kwam Jantje tussenbeide. „Laat die jongen los, Krijn!" zei hij, en toen tegen Koppie: „Wat doe jij daar, Koppie? „Ik eh ik had een dub beltje laten vallen", zei Kop pie vlug, „maar eh ik kan het niet meer vinden. Goeie middag!" en hij wilde vlug naar de deur lopen. Maar de kastelein greep hem weer beet. „Niks daarvan", zei hij, „ik wil weten wat je hier deed!" „Laat hem los, Krijn", zei Jantje nog eens. Hij duwde Koppie naar de deur en zei: „Kom maar mee naar buiten, Koppie, dan kunnen we rus tig praten". De kastelein keek boos naar de deur die achter Jantje en Koppie dicht sloeg, zag toen een briet op de grond liggen, maakte hem open, las hem en greep toen vlug de tele foon. Wit-Gele Kruis was, aldus spr,, een vereniging die hem na aan het hart lag. Op de steun en hulp van Zijn Hoogeerw. kon men te allen tijde rekenen. In de kas-controle-commissie werd ten slotte nog benoemd de heer K. v. Dun. Hierna sloot men de vergade ring op de gebruikelijke wijze. KONINGSCHIETEN „VICTORIA". Zondag 16 Juli werd op de banen van de handboogschutterij Victoria Koning verschoten. De oude koning, de heer Adr. van Herpt, had zich te verdedigen. De eerste ronde werd ingezet met 18 personen, die ieder 30 pijlen hadden te schieten. Na de ze 30 pijlen viel de helft af, zo dat 9 schutters overschoten, die dan weer 20 pijlen hadden te schieten. Van deze 9 schutters werden de tweede en eerste pun ten saamgebundeld. Hieruit kwa men de 5 beste schutters naar voren, die uiteindelijk zouden uit maken wie van deze vijf Koning zou worden. Tot slot werd de heer Adr. v. Herpt wederom Ko ning. Een heel zware strijd had hij echter niet te voeren. De uitslag is als volgt van de eerste 30 pijlen Adr. v. Herpt 101 pnt.; L. v. Logten 83 pnt.; L. Verhoeven 90 pnt.; A. Veltman 62 pnt.; G. v. Engelen 68 pnt.; M. Smetsers 30 pnt.; A. Merkx 28 pnt.; L. Wolfs 46 pnt.; J. Wolfs 60 pnt.; H. Wolfs 46 pnt.; M. v. Delft 28 pnt.; M. v. Dommelen 68 pnt.; Joh. Merkx 50 pnt.; W. v. Wijk 27 pnt.; P. v. Balkom 24 pnt.; L. v. d. Sanden 54 pnt.; L. v. Dommelen 18 pnt.; Th. v. d. Besselaar 55 pnt. In de tweede ronde waren 20 pijlen geschoten. Hieraan werd door 9 schutters deelgenomen met de volgende uitslag A. v, Herpt 81 pnt. 101 182 pnt.; L. v. Logten 43 pnt. 83 126 pnt.; L. Verhoeven 62 pnt. 90 152 pnt.; A. Veltman 42 pnt. 62 104 pnt.; G. v. Engelen 48 pnt. 68 116 pnt.; J. Wolfs 37 pnt. 60 97 pnt. M. v. Domme len 29 pnt. 68 97 pnt.; L. v. d. Sanden 41 pnt. 54 95 pnt.; Th. v. d. Besselaar 56 pnt. 55 111 pnt. Van deze 9 schutters was be paald dat 4 schutters zouden af vallen. Zoals uit bovenstaande blijkt, bleven dan de volgende 5 schutters aan bod, waaruit bleek dat de oude koning te sterk was om verslagen te worden. Hiervan is de uitslag als volgt: A. v. Herpt 182 pnt. 33 215 pnt.; L, v. Logten 126 pnt. 24 150 pnt.; L Verhoeven 152 pnt. 34 186 pnt.; G. v. Engelen 116 pnt. 22 138 pnt,; Th. v. d. Besselaar 111 pnt. 19 130 pnt, Voor deze laatste ronde zijn 10 pijlen verschoten. Adr. van Herpt werd dus koning met 215 punten uit de 60 pijlen. Een ge middelde van 3,5 per schot, wat zeer goed is, Na afloop van het schieten werd door de voorzitter van Vic toria de lieer v. Herpt hartelijk toegespoken en hem het Konings- kruis overhandigd. De heer v, Herpt dankte de voorzitter voor diens hartelijke woorden en hoopte dat hij het Koningskruis niet alleen in de vereniging, maar ook daarbuiten sterk zou verde digen. Hiermede was het offi ciële gedeelte van het Koning- schieten afgelopen. UITSTAPJE. In een Zaterdagavond gehou den vergadering besloot het pa rochieel zangkoor alhier dit jaar een uitstapje te maken naar Spa en de Maasvallei. Ook de vrouwen der leden worden wederom in de gelegenheid gesteld dit uitstapje mee te maken. ONGEVAL. Zondagmiddag had de 18-jari- ge P. Hensen uit Amsterdam, ge logeerd bij de landbouwer H. v. Son alhier, het ^ongeluk van een ladder te vallen. Door leden van de pl. E.H.B.O. werd hem eerste hulp verleend. De ontboden ge neesheer Dr. Verhoeven uit Vlij men constateerde een hersen schudding en een gebroken pols. Hij liet het slachtoffer naar het Ziekenhuis in 's-Bosch overbren gen. WEDVLUCHT. Zondag j.l. hield de postdui venvereniging De Gevleugelde Vrienden alhier een wedvlucht met jonge duiven vanuit Vilvoor de, 100 K.M. De uitslag was als volgt M. v. d. Lee 1, 11, 12 J. v. d. Aa 2, 3, 9; J. v. d. Ven 4, 7, 14, 15; H. Brok 5, 13 G. v. Wijk 6, 8, 16 A. v. d. Aa 10 A. Samuels 17, 18, 19; W. Schelle 20. selijke nering en ambacht reeds verschillende toezeggingen binnen kwamen. Wij gaan allen kijken en Mgr. v. Kessel gelukwensen met deze Missienaaikring, die het heeft aangedurfd om in deze tijd van kermis en muziek en dans, deze tentoonstelling te organise ren. Wij komen hierop nader te rug in een volgend nummer. BRAND. Dinsdagmiddag ongeveer half drie loeide de sirene; er was brand uitgebroken op de Wolput bij Moonen. De brandweer was spoe dig aanwezig en met enkele stra len werd het vuur bestreden, ter wijl enige personen hielpen het meubilair te redden, wat spoedig overbodig bleek te zijn, want in zeer korte tijd was men het vuur meester. De bewoners waren niet thuis en de oorzaak van de brand is onbekend. Burgemeester van Hout was op 't terrein aanwezig en de politie regelde een en an der. Zondag 23 Juli a.s., des morgens half tien en des avonds 6 uur hoopt voor de Geref. Ge meente aan de Hogevaart op te treden de Weleerwaarde Heer Vogelaar van Rotterdam. GESLAAGD. Voor 't diploma costumière slaagden aan de R.K. Modevak school te 's-Bosch A. v. d. Boom te Vlijmen en J. Adriaanse te Nieuwkuijk. GROTE MISSIETENTOONSTELLING. De Missienaaikring, welke op de Middenstandstentoonstelling Vlijmito 1949 haar eerste voet stap zette in het Vlijmense vere nigingsleven, zal onder leiding van Mevr. van Wagenberg-de Beer, Mevr. Schuiten-van Hei voort en Mej. A. Weijers, op 13, 14 en 15 Augustus a.s, haar eer ste Missietentoonstelling houden, waaraan verbonden een grote fancy-fair ten bate van de Missie van Mgr. v. Kessel, Apostolisch Prefect der Missie Montfortanen te Borneo. Deze tentoonstelling belooft iets groots te worden en zijn wij goed ingelicht, dan zal ze haar bijzondere aandacht schen ken aan datgene wat ijverige da mes hier zelf hebben vervaardigd. Het bestuur, dat tijd noch moeite spaart om iets groots te presen teren, is er van overtuigd dat de Vlijmense missievrienden deze tentoonstelling zullen bezoeken, vooral omdat Mgr. van Kessel hierdoor in staat gesteld zal wor den zijn arme missie in Borneo te helpen. Wat de expositie betreft, wij mogen gerust zeggen dat er veel is vervaardigd en schitte rend mooi ook. Vergeten wij niet hieraan toe te voegen dat van missievrienden buiten de gemeen te reeds prachtige hoofdprijzen zijn toegezegd voor de loterij, welke aan deze tentoonstelling is verbonden, terwijl van de plaat- GESLAAGD. Te Utrecht slaagde voor het diploma vakbekwaamheid in de archiefverzorging der overheids administratie afdeling B. de heer L. J. Kuiper, ambtenaar ter ge meente-secretarie van Sprang. Capelle. ANJERCOLLECTE. De in de gemeente Sprang-Ca- pelle gehouden Anjer-collecte bracht 139.03 op. BENOEMING. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer P. J. de Rooij Pzn., destijds onderwijzer aan de Chr. school aan de Loonsedijk, is benoemd tot leraar aan een kweekschool voor onderwijzers te Rotterdam. ORIËNTERINGSRIT VOOR RIJWIELEN MET HULPMOTOR. Voor het eerst in onze omge ving zal Woensdag 26 Juli a.s. te dezer plaatse een oriënterings- rit voor rijwielen met hulpmotor worden georganiseerd. Het initia tief hiertoe gaat uit van de mo tor- en autosportvereniging „Ma rijke". De start zal plaats heb ben des avonds 6 uur bij het clublokaal der vereniging, café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart. De inschrijving voor deelname aan dit sport-evenement is tot en met Maandag 24 dezer open gesteld bij de voorzitter der ver eniging, de heer G. N. van Ach terberg te Vrijhoeve-Capelle. SCHOOLREISJE. 62 leerlingen uit de hoogste klassen van de „Sch. m. d. B. te Capelle, Heistraat, maakten 1.1. Vrijdag, onder leiding van het personeel, een schoolreisje naar Amsterdam, met een mooie tou ringcar van de AL AD uit Wijk en Aalburg. Om 7 uur werd met de reis een aanvang gemaakt. Even buiten Utrecht werd aan een speeltuin gestopt en konden de kinderen zich een poosje ver maken. Te Amsterdam aangeko men werd eerst een bezoek ge bracht aan de Bijenkorf, waar de kinderen een en ander konden kopen voor broertjes en zusjes thuis en waar ze erg veel pret hadden van de roltrap, die heel veel kinderen nog nooit hadden gezien. Vervolgens werd een wandeling gemaakt langs „Dam- stadt" en door de Kalverstraat. Dat hier de kinderen ogen te kort kwamen, spreekt vanzelf. Daarna werd een rondvaart ge maakt door verschillende grach ten van Amsterdam en over het IJ. Dingen, die ze op school van een plaat of plaatje uit een boek kennen, zagen ze hier in werke lijkheid, zoals droogdok, graan, zeeschip, enz. De stuurman van de prachtige boot van de rederij Kooy gaf de kinderen een leer zame en gezellige explicatie. Heel dicht bij Artis werden de kinderen aan wal gezet om nu een bezoek te brengen aan de grote dierentuin van Amsterdam. Onder zeer deskundige leiding van een biologisch assistent van Artis, die allerlei bijzonderheden over de dieren vertelde, werd een rondgang langs de dieren ge maakt. Vooral het aquarium werd erg mooi gevonden. Ofschoon het ondertussen al niet zo vroeg meer was, werd daarna nog naar Schiphol gere den, waar de kinderen ook nog een uur zijn rondgeleid. Verschil lende toestellen hebben ze in die tijd zien binnenkomen en vertrek ken. Ook hebben ze van heel dichtbij de motoren van een straaljager, die men gereed maak te voor een vlucht, horen wer ken. Het was een oorverdovend lawaai I Om ongeveer half acht werd de thuisreis aanvaard en om even over tien waren alle kinderen weer behouden thuis, waar ze zo maar niet waren uitverteld over alles wat ze die dag hadden ge zien en genoten. ts»*ii*i f ii UITREIKING DIPLOMA'S. De uitslag van de tuinbouw- cursus, die voor de eerste maal aan de Landbouwschool alhier werd gegeven door de heer van Esch uit Vughte is als onder staand. De volgende diploma's konden worden uitgereikt, wat geschiedde door de tuinbouwcon. sulent de heer Broos. C. Claassen uit Dongen met een speciale vermelding en ver der G. Bastiaansen, Walt. Pais, Adr. Botermans, Jac. Pais, Joh. van Dongen, Jos. Prinssen, Arn. Flipsen, Ant. v. d. Veerdonck, Petrus in 't Groen, Adr. Verhoef, Petrus de Graaff, Jac. Zijlmans, Chr. van Leysen, Theo Zijlmans, Petrus Opstal. De heer Broos feliciteerde de geslaagden en spoorde hen aan de tuinbouwschool te Dongen te bezoeken, wat hen bij de fruit en groententeelt zeer te stade zou komen. De leraar v. Esch werd door een der leerlingen als bewijs van dankbaarheid en waardering een vulpen aangeboden. i-iH" i OP WEG NAAR HUIS. Met het troepentransporteschip Nelly wordt op 25 Juli te Rot terdam verwacht de soldaat S. Oome, Oosterhoutseweg 39 en W, Timmermans, Prins Bern- hardstraat 6. VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. 59) „Het spijt me erg, dat ik u storen moet, meneer", zei Bob. „Maar ik heb nu de kans met een paar lui van de bioscoop mee te rijden naar Pasadena, en ik vind dat ik maar gaan moet. Draycott heeft nog niet opge beld „Stil", zei Madden scherp. Hij sloot de deur. „Die kwestie met Draycott blijft onder ons. Je zult het wel vreemd vinden, dat dit nodig is, maar ik kan het je niet vertellen behalve, dat die Gamble me niet lijkt te zijn wat hij voorgeeft. En „Ja, meneer zei Bob hoopvol, toen de millionnair even wachtte. „Ik wil daar niet verder op ingaan. Zie Draycott te vinden en zeg hem dat hij naar Eldorado komt. Laat hij logeren in de Woestijnrand en zijn mond dicht houden. Ik zal gauw met hem in aanraking komen. Tot zo ^an9 vertoont hij zich niet. Begrepen? „Volkomen, meneer Madden. Het spijt me, dat het zo lang duurt „Och, het komt wel in orde. Ga nu Ah Kim maar uit mijn naam zeggen, dat hij je naar El dorado brengt tenzij de film- vrienden je hier komen afhalen". „Neen ik zal van de dien sten van Ah Kim gebruik moeten maken. Dank u wel, meneer. Ik zal gauw terug zijn". „Veel succes", antwoordde Madden. Haastig pakte Bob een en an der in zijn valies en wachtte op het erf, tot Ah Kim de auto voor reed. Daar verscheen Gamble. „U gaat ons toch niet verla ten, meneer Eden vroeg hij op zijn zachtzinnige manier. „Dat pleizier doe ik u nog niet aan", antwoordde de jongen. t Is maar een uitstapje". „Voor zaken misschien? drong de professor zacht aan. „Misschien", glimlachte Bab, daar de auto met de Chinese chauffeur juist verscheen, sprong hij er in. Weer waren Chan en hij buiten, in de gouden pracht van de zondsondergang in de woestijn. „Zeg Charlie zei Bob, „ik sta nog zo vreemd tegenover mijn speurderstaak. Wat moet ik eerst doen?" „Alle zorgen uit uw gemoed werpen. Ik zal rondwaren aan uw elleboog, goed werk doen.'' „Jij Hoe kom je weg „Heel gemakkelijk. Ik morgen aankondigen, ik dag vrij nemen óm zieke broeder in Los Angelos te bezoeken. Zeer antiek verzoek van Chinees bediende. Madden zal boos zijn, maar niets vermoe den. Trein verlaat Eldorado om zeven uur in morgen, naar Pasa dena. Ik ga aan boord, kom daar om elf uur. U zult, hoop ik. u verwaardigen mij af te halen aan station." „Met het grootste genoegen. Dus Pasadena eerst?" „Dat is mijn plan. Wij verge wissen ons van Madden s bewe gingen daar op Woensdag. Wat geschiedde op bankkantoor? Ging hij zijn tehuis bezoeken? Dan Hollywood en misschien Eddie Boston. Daarna vragen wij de so praandame haar zingen te staken en een weinig tijd met ons te pra ten." „Best, maar wat een mooi paar zijn we, om zonder enig recht ie dereen te gaan ondervragen", antwoordde Bob. „Je bent politie ambtenaar in Honolulu, maar dat zal je hier in Zuid-Californië niet ver brengen. Chan haalde de schouders op. „Wegen zullen zich openen en paden vertonen. „Ik hoop het", antwoordde de jongen. „En nog iets. Lopen we geen gevaar? Als Madden eens hoort van onze kunsten? Is 't niet gewaagd „Gewaagd tamelijk goed woord er voor" erkende Chan. „Maar wij zijn nu wanhopig. Wij wagen veel." „Ja, wanhopig zijn we", zuchtte Bob. „Ik wordt met de minuut wanhopiger. Ik wil je wel vast zeggen dat ik, als we van dit reisje terugkomen zonder bepaald licht op de zaak, erg in de ver zoeking zal komen om een zware last af te nemen van je maag en van mijn gemoed ook." „Geduld zeer schone deugd", glimlachte Chan. „Nu, jij kunt het weten. Je be zit er groter voorraad van dan wie ook die ik ken." Toen ze aan het Hotel Woes tijnrand kwamen, was het een grote verlichting voor Bob, dat Paula's auto er nog voor de deur stond. Zij bleven wachten en on dertussen kwam Will Holley voorbij. Zij deelden hem hun plannen meë. „Ik kan jullie een beetje hel pen" zei de redacteur. „Madden heeft een huisbewaarder in Pasa dena een beste kerel, Peter Fogg heet hij. Hij is hier ver scheiden keren geweest en ik ken hem vrij goed." Hij schreef iets op een kaartje. „Geef hem dit en zeg dat ik jullie gestuurd heb." „Dank je", zei Bob. „Dat zul len we hard nodig hebben, als ik me niet vergis." Daar kwam Paula. „Groot nieuws voor u", kon digde Bob aan. „Ik rijd met u mee tot Pasadena „Mooi", zei ze, „stap in." Bob deed het. „Tot ziens jon gens!" riep hij, en ze reden weg. „U moet een echte taxi nemen met een meter", stelde Bob voor. „Onzin. Ik vind het prettig dat u meegaat." „Werkelijk „Zeker. Uw gewicht helpt me de de wagen recht te houden." „Wat een vleierij!" zei hij. Ik zal chaufferen als u t goed vindt." „Dank u, dat kan ik beter zelf. Ik ken de wegen." „U bent altijd zo handig, u maakt me zenuwachtig", klaagde hij. „Ik was niet heel handig met Eddie Boston. Dat spijt me heel erg." „Tob er niet over. Eddie is een taaie. Chan en ik zullen het eens proberen." „Hoe staat het met het grote raadsel vroeg het meisje. „Het staat ons uit te lachen", antwoordde Bob. „Nog net als bij het begin." Een poosje opper den zij allerlei mogelijkheden betreffende de onopgehelderde moord op Delaney. Ondertussen steeg de weg tussen de heuvels, en de duisternis om hen heen nam toe. Nu kwamen ze in 'n vrucht baar groen dal, vol bloesemgeu ren. „Hè", zuchtte Bob, diep adem halend, „dat ruikt lekker. Wat is het?" Het meisje keek hem aan. „Ar me, onwetende ziel. Dit is oranje bloesem." „O Niemand kan van mij ver wachten, dat ik die geur zou ken nen." „Natuurlijk niet." „De gedoemde krijgt in zijn laatste ogenblikken iets lekkers te ruiken, nietwaar Ik stel me voor dat het werkt als chloroform -- en als hij bijkomt,, is hij ge trouwd." Ëen onvoorzichtig chauffeur kwam hen in dolle vaart tege moet aan de verkeerde kant van de weg. „Kijk uit „Ik zag hem aankomen', zei het meisje. „Bij mij bent u veilig. Hoeveel keren moet ik u dat zeg gen Zij dineerden en dansten ineen restaurant en maar al te gauw naar de zin van Bob kwamen ze in Pasadena. Het meisje liet de auto stoppen voor het Maryland Hotel, bereid hem daar achter te laten. „Hoor eens", protesteerde hij, ik breng u natuurlijk in Holly wood." „Niet nodig", lachte ze. „Ik ben net als u ik kan wel op mezelf passen." „Werkelijk (Wordt vervolgd). GEREPATRIËERD. Onze dorpsgenoot soldaat H. Kieboom, Oude Groenstr., keerde Zaterdag j.l. terug uit Indonesië. De buurtbewoners waren weer actief geweest met het versieren van het ouderlijk huis, terwijl de driekleur schier van alle huizen wapperde. GEBOORTEN. Hendrikus J zv H A de Vries- Limburg. Adam W zv W E v Groesen-Broeken. Eric zv A v Beek-Engelen. Lucia dv J Machielsen-v d Bosch. Bar tholomew J M zv C J Lambregts- Sperber. Maria P J dv J Roe- len-Thijssen. OP HET GEBIED VAN SCHADE-UITKERINGEN o.a. uitkeringen en terugi- betalingen bij Landbouw- hcrstel ADVIESBUREAU H. P. DEKKERS, Wilhelminaplein N 73 Heusden. Tel. 73§ NIEUWE ELECTRISCHE Brieven onder No.3346 b. v. d. blad TE KOOP AANGEBODEN PUCH. 200 c. c. Geheel gerev. In prima staa Bouwjaar 1939 Te bevragen J. Oerlamani Genderen (N. Br.)

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6