DE IMETHmï HOOVER DRUNEN NIEUWKUIJK VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG-CAPELLE CAPELLE SPRANG tidkwckvMdw 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 JULI 1950 2 electrische wasmachine VAN BOXTEL nig belang in. Hij heeft principieel bezwaar tegen subsidiering omdat dit orkest ook op Zondag con certen geeft. Ook komt het hem onbillijk voor dit orkest 100. subsidie te geven en de eigen plaatselijke muziekcorpsen elk slechts 40. Verschillende andere raadsleden onderschrijven deze bezwaren, speciaal tegen het concerteren op Zondag. De voorzitter zet nog even het standpunt van de meerderheid van B. en W. uiteen. Zij vonden het een culture'el belang dat het pu bliek naast de jazz-muziek van tegenwoordig ook eens gelegen heid kreeg goede klassieke muziek te horen. Aan het bezwaar van concerteren op Zondag is daarbij niet gedacht. Trouwens ook plaat selijke muziekcorpsen zullen wel eens op Zondag aan een concours of i.d. deelgenomen hebben. Met 8 tegen 2 stemmen wordt het voorstel Van B. en W. ver worpen. Alleen de heren de Bas en Winkelman stemden vóór. Grondaankoop Kocstecg. 13. Voorstel van B. en W. tot aankoop van grond. Het betreft hier, blijkens toe lichting van de voorzitter, de westzijde van de Koesteeg over de gehele lengte, huizen inbegre pen, tot aan de Oudestraat. Ee lengte bedraagt 650 meter en de breedte varieert tussen 50 en 55 meter. De Planologische Dienst aciit deze gronden gunstig gelegen en raadt sterk aan ze te kopen. Het is de bedoeling ze te bestemmen tot industrieterrein. Er zijn reeds gegadigden voor deze terreinen komen kijken. Tegen het bezwaar in Den Bosch geuit dat ook reeds een industrieterrein in de Katte- steeg was geprojecteerd, is aan gevoerd dat daar dan kleine in dustrie zou kunnen worden ge vestigd, Aan de bezwaarschriften van de heren Haverhals en Oer- lemans kan dan ook tegemoet ge komen worden. De gemeente heeft bij inschrij ving naar deze gronden, die toe behoren aan Mevr. Wed. v. d. Hoeven-v. Vegten en 4.71.37 H.A. groot zijn, een bod gedaan voor 16.500.en staat daarmede iets boven de hoogste inschrijver. Vóór 1 Aug. moet beslist zijn. De raad acht de voorgestelde aankoop unaniem zeer gewenst en de prijs redelijk. Z.h.st. wordt dan ook tot aankoop besloten. Bouw van fabriekshallen. 14. Voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een crediet voor de bouw van fa briekshallen. (Men zie hierover het uitvoerig prae-advies dat wij in ons vorig nummer hebben afgedrukt.) De heer de Bas verklaart zich in principe voor het voorstel, doch zou het op prijs stellen als elke aanvraag aan de raad ter goed keuring werd voorgelegd. Er zou den gegadigden kunnen komen voor deze fabriekshallen waaraan een groot risico voor de gemeente verbonden was. Zonder meer een bedrag van 75.000.te voteren zonder medezeggenschap van de raad, daar voelt spr. niets voor. De voorzitter zegt dat het de bedoeling is pas te bouwen zodra er een gegadigde is. Dan kan men ook zoveel mogelijk met diens speciale wensen rekening houden en is het risico voor de gemeente geringer. De raad heeft de be slissing over elke huur-aanvraag. Spr. verwacht dat er verschillen de liefhebbers zullen komen opda gen. Omtrent één gegadigde zal hij in geheime vergadering nadere mededelingen aan de raad vér strekken. 't Is de bedoeling zoveel mogelijk andere industrieën aan te trekken, omdat de gemeente thans te eenzijdig op de schoen industrie is aangewezen. De raad blijkt unaniem met het voorstel van B. en W. in te stem men en na enkele informaties en toelichtingen kan de voorzitter tot zijn genoegen constateren dat het voorstel met algemene stemmen is goedgekeurd. 15. Mededelingen. De voorzitter deelt, in verband met een informatie van de heer Dekkers in de vorige vergadering mede dat het aanbrengen van de nieuwe gordijnen in de openbare school te Capelle een onderdeel uitmaakt van het herstel oorlogs schade en de kosten komen ten laste van Bureau Financiering Wederopbouw Publiekrechtelijke Lichamen. Er behoeft hiervoor dus geen crediet verstrekt te wor den. Het bedrag van 476 is hiervoor nog beschikbaar. Verder deelt de voorzitter me de dat een kasgeldlening van 100.000 is gesloten bij de On derlinge Oorlogsschade Verzeke ring Mij. te Den Haag tegen voor de tijd van 1 jaar. Gekrenkte wegwerkers. Tenslotte heeft de voorzitter nog een mededeling te doen naar aanleiding van hetgeen in de vo rige vergadering is gesproken over de wegwerkers. Spr. heeft met deze wegwerkers gesproken en hen onder het oog gebracht dat zij wat meer eigen initiatief aan de dag moesten leggen. Ook zonder opdracht van de burgemeester of van de heer van Willigenburg moesten zij bijv. gaten in de weg die gevaar opleverden, of andere noodzakelijke karweitjes, zelf op knappen. Daar deze zaak in het openbaar behandeld is en dus ook in de Want gestaan heeft, toon den'zij.zich zeer ontstemd over de uitlating van de heer Dekkers: „dat gelanterfant moet maar eens uit zijn". Zij zouden gaarne zien dat de heer Dekkers deze woor den wilde intrekken. Naar spr.s mening waren deze ook niet ge rechtvaardigd hetgeen hem nader gebleken is uit de opgave die hij van de wegwerkers kreeg omtrent hun werkzaamheden van de laat ste tijd, zoals sloten en straten schoonhouden, het leggen van rio leringen ,het uitzetten van per celen, hekken verven en vele an dere werkzaamheden. Spr. is na hun uiteenzettingen tot de con clusie gekomen dat er van „lan terfanten" geen sprake is en hij zou dan ook niet gaarne deze woorden van de heer Dekkers onderschrijven. Van één der weg werkers wordt zelfs beweerd dat hij veel te hard werkt. Spr. brengt dan ook het verzoek van de weg werkers over dat de heer Dekkers zijn woorden zou intrekken. De heer Dekkers is zeer ver baasd dat de voorzitter dit naar voren brengt en merkt op dat hij deze uitdrukking gebezigd heeft naar aanleiding van hetgeen de voorzitter zelf aangaande de weg werkers vertelde. Deze zeide im mers dat hij tot 3 a 4 maal toe aan die mensen opdracht had ge geven om een bepaald karweitje te doen en ze het toen nog niet gedaan hadden en dat men ze als het ware zelf een schopje in de hand moest geven om iets gedaan te krijgen en meer van dergelijke kleinerende gezegden. Als de voorzitter deze woorden ook niet behoeft terug te nemen denkt spr. er niet aan om de zijne in te trekken. Hij heeft ze alleen gebezigd op de uitlatingen van de voorzitter zelf. Als $pr. zijn per soneel ook 3 of 4 maal tevergeefs een werk moet opdragen zou hij het niet anders kunnen betitelen. De voorzitter merkt op dat ook in dit geval weer blijkt dat de burgemeester het altijd gedaan heeft. Wat spr. in de vorige ver gadering gezegd heeft, dat hand haaft hij nu nog en dat heeft hij de wegwerkers ook onder het oog gebracht, n.l. dat ze te weinig eigen initiatief hadden en dat ze karweitjes, waarvoor spr. hen reeds enkele malen opdracht had gegeven, nog niet hadden uitge voerd. Maar daaromtrent hebben zij zich goed kunnen verdedigen en daarbij bleek mij dat deze ver zuimen te verontschuldigen waren omdat er in die gevallen andere, dringender werkzaamheden te doen waren. Trouwens „gebrek aan initiatief" is nog heel iets an ders dan „lanterfanten". De heer Dekkers meent dat het heel iets anders zou zijn als hij gezegd zou hebben dat zij lui zijn. Maar als hij hoort van de voor zitter dat hij hen 3 of 4 keer te vergeefs moet vragen om iets te doen, dan acht hij de opmerking dat „dit gelanterfant maar eens uit moet zijn" niet misplaatst. Het is spr. ook gebleken dat de weg werkers niet over 't nodige mate riaal beschikken, al zeide de voor zitter dat zulks wel het geval was. Toen zij bezig waren aan een be paald karweitje in de weg heeft spr. gevraagd, waarom ze dat niet afmaakten, waarop ze verklaarden dat ze geen lust hadden zich te laten doodrijden. Ze hadden n.l. geen waarschuwingsborden om op de weg te plaatsen. Ook bleken zij eigen gereedschap als hamers, beitels enz. te moeten gebruiken, omdat de gemeente het niet had. De voorzitter merkt op dat ge bleken is dat niet alle wegwerkers wisten over welk materiaal de ge meente beschikte. Er waren wel rode vlaggen. Verkeersborden zul len nog worden aangeschaft. Als men zonder iets te zeggen zijn eigen gereedschap gebruikt is er voor de gemeente niet zo gauw aanleiding meer gereedschap aan te schaffen. De heer Ros acht het feit, dat men een werknemer 2 of 3 maal iets heeft moeten opdragen nog geen reden om hem van lanter fanten te betichten. Hij kan zich indenken dat deze uitdrukking grievend voor hen is, vooral als zij in een openbare vergadering gebezigd wordt en in de courant komt. We zijn toch geen slaven meer. Laat ons toch nooit uit de hoogte op een ander neerzien. De heer Dekkers merkt de heer Ros op dat deze maar eens moet nalezen wat in de propagandage schriften van zijn eigen politieke partij voor uitdrukkingen gebezigd worden. Aangezien de heer Dekkers geen aanleiding vindt zijn uitlating in te trekken .stelt de voorzitter het volgende pun aan de orde 16, Rondvraag. Door de heren Ros, Kraak en Vos is schriftelijk het verzoek in. gediend om de hondenbelasting zodanig te wijzigen, dat de boe te bij verzuimde of onjuiste aan gifte verminderd wordt tot 5.- en 2.50, tenzij „verschoonbaar verzuim" geldt, ter beoordeling van B. en W. Wethouder Winkelman acht het onmogelijk voor B. en W. om uit te maken wat „verschoonbaar verzuim" genoemd kan worden. De heer Oerlemans vindt de hondenbelasting een onbillijke be lasting, daar er geen profijten te genover staan, zoals bijv. bij 'n wegenbelasting. De heer Ros kan het bezwaar voor B. en W. aanvoelen en zou daarom de bepaling betreffende het verschoonbaar verzuim maar laten vervallen. De verordening blijft dan zo als vroeger. Met op één na algemene stem men gaat de raad hiermede ac- coord. Alleen de heer Oerlemans stemde tegen. Ernstige critick op Wethouder Maijers. Door de heer Kraak was de volgende schriftelijke vraag in gediend „Voor de onlangs opengeval- Jen betrekking van typist of ty piste ter secretarie hadden zich zowel mannelijke als vrouwelijke sollicitanten aangemeld. Onder de mannelijke sollicitan ten bevond zich de zoon van een weduwe uit onze gemeenten, wel ke door een benoeming de steun zijner moeder had kunnen wor den en waarmede een groot so ciaal belang gediend had kunnen worden. Niettegenstaande dit werd een vrouwelijke kracht benoemd, die een goed betaalde betrekking had. Volgens door mij ontvangen in lichtingen heeft wethouder Maij ers aan de familie van de eerst genoemde sollicitant medegedeeld dat de burgemeester bezwaren had tegen de benoeming van de ze mannelijke sollicitant. De verklaring van genoemde ming op de burgemeester te wer pen. Ik behoef u niet te verklaren dat ik, door deze infame houding van genoemde heer Maijers, hem voortaan als zeer onbetrouwbaar moet betitelen. Wethouder Winkelman merkt op dat bedoelde benoeming een aangelegenheid is die alleen B. en W. aangaat. Hij acht het niet juist dat een dergelijke kwestie in de raad besproken wordt. Ove rigens vindt hij het heel begrij pelijk, dat men bij zo'n benoeming overweegt welke candidaat de beste capaciteiten voor die func tie bezit en dat kan soms meer doorslaggevend zijn dan een so ciaal belang. De voorzitter meent dat de raad volkomen het recht heeft om B. en W. rekenschap te vragen over hun beleid. De heer Kraak geeft toe dat de raad met de benoeming niets te maken heeft, maar het wordt iets anders als een der wethouders zich met leugens gaat schoonpra- ten en de voorzitter de schuld in de schoenen schuift. Wethouder Maijers wenst dat -,j vrmi* Zorg dar U een wasie gereed heeft liggen: De Hoover manier om de ge- zinswas te doen bespaart U vele uren vermoeiend werk. De Hoover doet de gehele wekelijkse was voor een groot gezin in ongelooflijk korte tijd. Toch heeft ze zo'n handig formaat dat ze in een klein hoekje kan staan. En üe wringer (daar zult U ook wèg van zijn) laat zelfs het zwaarste wasgoed door. Wan neer zullen wij U de Hoover demonstreren? Het verplicht U tot niets. N.V. Handelsmaat chappij Raadhulsslr. 1 Telefoon 4941 Tilburg wethouder komt mij echter zeer onwaarschijnlijk voor, daar ik er van overtuigd ben dat de burge meester zeker rekening zal hou den met de sociale belangen der ingezetenen. Beleefd verzoek ik u hierover inlichtingen te willen verstrekken en de reden te willen vermelden waarom het college van B. en W. geen aandacht heeft geschonken aan de sociale belangen van be doelde weduwe en haar gezin." De voorzitter antwoordde hier op als volgt Voor zover ik persoonlijk be trokken ben bij de vraag van de heer Kraak, deel ik de raad me de, dat de beweringen van de heer Maijers, wethouder van deze gemeente, voor 100 procent on waarheid bevatten, In het kort heeft de benoeming in de vacature typiste of typist zich als volgt afgespeeld. In de eerste plaats heb ik ge pleit voor de benoeming van een mannelijke kracht. In de tweede plaats heb ik ge pleit om de zoon van de wed. v. Wijlen te benoemen, omdat de verdienste van deze zoon het ge zin van zijn moeder zeer ten goe de zou komen, daar haar zoon thans volontair ter secretarie van 's-Gravenmoer is en geen ver diensten heeft. In de derde plaats heb ik, toen van de zijde der wethouders de vraag werd gesteld of bedoelde sollicitant binnenkort niet in mi litairen dienst moest, de sugges tie gedaan hem in dit geval tij delijk te benoemen. De inlichtin gen, die omtrent deze sollicitant waren ingekomen, waren zeer goed, waarom ik tenslotte kan verklaren, dat ik om boven be doelde redenen deze persoon heb gestemd. Ik zou hiermede kunnen vol staan, ware het niet dat de heer Maijers, wethouder van de ge meente, in deze een zéér laakbare rol heeft gespeeld. Ook mij deelde de wed. van Wijlen bij schrijven van 12 Juli 1950 o.a. mede „Ik zou over deze kwestie niet geschreven hebben, als niet mijn dochter vorige week een gesprek had gehad met wet houder Maijers, waaruit bleek, ook hij van mening was dat mijn zoon behoorde aangesteld te worden, maar dat dit niet was geschied, omdat u mijn zoon niet capabel achtte. Juist dit heeft me zeer gegriefd, om dat u tegenover mijn zoon hebt laten doorschemeren, dat u hem wel geschikt achtte u heeft hem zelfs gevraagd of hij er mee accoord zou gaan voor waardelijk aangesteld te wor den, in verband met militaire dienst en hierin had mijn zoon toegestemd." Nogmaals herhaal ik, dat de bewering van de heer Maijers van a tot z onwaar is, dus dat deze heer bewust onwaarheid sprak tegen de dochter van de wed. v. Wijlen. Zoals de feiten thans openbaar komen, is het dus zo dat de heer Maijers de schijn wil wekken, dat hij deze weduwe wilde steunen door haar zoon te stemmen, daar bij zich van een leugen bedienend om de schuld van de niet-benoe- de heer Kraak, die hem een leu genaar genoemd heeft, zich zal verantwoorden. De heer Kraak vindt dit nogal duidelijk, want wethouder Maij ers heeft immers tegen de doch ter van de wed. v. Wijlen gezegd dat haar broer niet benoemd werd omdat de burgemeester hem niet capabel genoeg achtte. Dat was een leugen, zoals duidelijk geble ken is. De voorzitter zegt dat iedereen vrij is de candidaat te stemmen die hij wil, maar om een derge lijke houding aan te nemen en het te doen voorkomen of men de candidaat wel gestemd heeft en de burgemeester de schuld te ge ven dat hij niet gekozen werd, dat is een bewuste omdraaiing der feiten en acht spr. zo infaam dat hij zo iemand onbetrouwbaar moet noemen. Spr. wil op de ca paciteiten van de nieuw benoem de typiste niets afdingen. Wethouder Winkelman vindt het ongewenst hierover lange dis cussies te gaan houden. Hij ver klaart het te betreuren als door een der leden van het college van B. en W. mededelingen naar bui ten zijn gedaan over aangelegen heden die in de vergadering van B. en W. besproken zijn. De voorzitter acht dit dan rechtstreeks van toepassing op wethouder Maijers, die niet alleen mededelingen naar buiten heeft gedaan, doch bewust de zaak heeft omgedraaid. Wethouder Maijers zegt dat de voorzitter hem gerust de schuld kan geven, maar bij het gesprek dat hij met de dochter van wed. v. Wijlen had, liet deze duidelijk uitkomen dat zij het hare er wel van wist, dus had z. i. de voor zitter uit de vergadering van B. en W. geklapt. De voorzitter vindt het logisch dat genoemde dochter de leugens van wethouder Maijers doorzag en het standpunt van de burge meester kende men reeds van diens voorafgaande bespreking met de candidaat. Spr. heeft in qeen geval uit de vergadering van B. en W. geklapt. Als wethouder Maijers niet meer tot zijn verant woording heeft te zeggen, dan acht spr. dit zeer povertjes. De heer Ros acht het zeer ern stig dat de voorzitter van de raad en van het gemeentebestuur een der wethouders onbetrouwbaar verklaart. Hij vraagt zich af of dit zo maar kan blijven doorgaan. De voorzitter verklaart nog eens nadrukkelijk dat hij geen en kele mondelinge verklaring van wethouder Maijers meer accep teert, nu deze zo onbetrouwbaar is gebleken. De heer de Bas vindt het een onverkwikkelijke geschiedenis en vindt dat men hier wel een heel stuk omlaag gezakt is. De voorzitter constateert dat weihouder Maijers zich niet tegen de critiek heeft verweerd en be sluit „Wie zwijgt, stemt toe". Spr. zal, zoals gebruikelijk, de vergadering met gebed sluiten, maar voegt er aan toe dat hij niet weet wat hij thans van dit gebed denken moet. L22 25 LOOS ALARM. Vrijdagavond werd Drunen op geschrikt door het alarmsignaal der Brandweer, terwijl tegelijker tijd in de omgeving van het St. Franciscusgesticht een flinke rook pluim ten hemel steeg. De brandweermannen waren onmiddellijk op hun post en aan deze een woord van lof, al was hun haast om op hun post te ko men, gelukkig voor niets. De brand bleek te zijn een partij rommel en houtafval dat door de eerw. Broeders werd opgestookt. Dit te doen was door de eerw. Broeders wel aangevraagd, maar gezien dat men rekening moert houden met de weersomstandighe den, was de vergunning niet voor een bepaalde dag verleend. Door een noodlottig misverstand, omdat de politie niet voldoende op de hoogte was gesteld, ging nu het alarmsignaal. R.K. TUINBOUWVAKSCHOOL Op Dinsdag 25 Juli zal door de heer A. Segers, voorzitter N.C.B. en lid van de Tweede Kamer te Drunen geopend worden een R.K. Tuinbouwvakschool. Deze school zal bestemd zijn voor leerlingen uit de Langstraat en de omgeving van s-Hertogenbosch. Het is een stichting van de N.C.B. Om 10 u. zal Dinsdagmorgen een plechtige H. Mis in de noodkerk te Drunen worden opgedragen, zodat rond 11 uur in de zaal van café Klerks, waar de school tijdelijk gevestigd zal worden, de opening zal ge schieden. GESLAAGD. Op het Dinsdag gehouden lin gerie-examen slaagden de volgen de leerlingen van de 7e klas van de R.K. Meisjesschool alhier: Jo v. Bladel, Tiny Beckens, Stientje de Goeij, Liesje Meijs, Anny van Schijndel en Tera van Wijk. Afgewezen geen. E. H. B. O. De EHBO-vereniging kwam in vergadering bijeen. Doel dezer vergadering was het geven van de gelegenheid om voor een be drag van f 0.50 zijn handtekening te plaatsen in een album en daar door de kans te hebben om tot de gelukkigen te behoren die dit album namens katholieke EH BO aan Z. H. de Paus ter gele genheid van het H. Jaar gaan aanbieden. Examens. Fr. Medordus en Fr. Condido, onderwijzers aan de R.K. Jongens school alhier, slaagden te Breda voor het Hoofdakte-examen A. Van harte proficiat. FESTIVAL. Ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan van de mannenzang- vereniging Vriendenkring en het koperen bestaansfeest van het da meskoor Levensvreugd, zal er op 29, 30 en 31 Juli een groots fes tival worden georganiseerd. Nu de fraai geïllustreerde feest gids is verschenen, kunnen wij ons een indruk geven van dit drie daags muziek- en zangtestijn. In hun voorwoord schrijven zo wel öt Edelachtbare Heer Burge meester van Hout als Pastoo. ierrarens woorden van telicitatie <n van medeleven aan de jubile rende verenigingen, terwijl de be sturen het wel en wee uit het be- staansverloop der verenigingen daarin toelichten ,en dank bren gen aan allen die de verenigingen hebben gesteund en geholpen om ze te brengen tot het culturele peil waarop zij zich thans mogen ver heugen. Naast het ere-comité waarin al le vooraanstaande personen zitting hebben, is er ook een uitvoerend comité gevormd, dat de gehele leiding op zich zal nemen. Op Zaterdag 29 Juli om 5 uur n.m. zal het festival worden ge opend met de ontvangst der deel nemende verenigingen in café M. Achten, waar de gezelschappen zijn gevestigd, daarna zal de er* wijn worden aangeboden en een receptie worden gehouden. Daar na zal met het concerteren worden begonnen. Na optreden van een 5-tal verenigingen ,zal het avond concert worden verzorgd door de gemeengde zangvereniging Euter pe uit Gilze-Rijen. In de pauze zal Harmonie St. Caecilia de ou verture Solonelle en de ouverture Don Pasquale uitvoeren. Op Zondag 30 Juli zal de dag worden begonnen met een H. Mis voor de overleden en levende le den, waarna een kranslegging zal plaats hebben op het graf van de overleden oprichter-directeur. Na de middag zal de off. ont vangst plaats hebben aan het Pa rochiehuis. Na het openingswoord door de Edelachtb. heer J. J. W. van Hout, Burgemeester en een toespraak door de Zeereerw. heer Pastoor, zal het oud Wilhelmus worden uitgevoerd. Daarna zal de afmars naar het feestterrein plaats vinden, nadat er achtereenvolgens door 10 verenigingen zal zijn ge concerteerd, zal het avondconcert worden verzorgd door harmonie St. Caecilia. Op Maandag 31 Juli zal om 7 uur met de concerten worden be gonnen. Na afloop zal de grote verloting plaats hebben van het dames- of herenrijwiel. Dinsdagavond is er een gere serveerde avond ,waar de jubi larissen zullen worden gehuldigd. Op een en ander hopen wij in ons volgend nummer terug te komen. Vergadering. De R.K. Voetbalver, hield de zer dagen een zeer belangrijke ledenvergadering. De voorzitter dhr. Th. de Vaan heette de talrijk opgekomenen van harte welkom; een speciaal welkomstwoord dicht te hij tot de leden die uit Indone sië reeds zijn teruggekeerd. Hij memoreerde daarbij dat het afgelopen seizoen voor de vereni ging niet goed was verlopen: te genslag met vele spelers, met als gevolg degradatie van het le elf tal naar de 4e klasse. Hij spoorde derhalve leden aan de moed er in te houden om te trachten in het komende seizoen de oude plaats weer te heroveren. Uit het financiëel verslag bleek dat er een klein batig saldo aan wezig was. Tot nieuwe bestuurs leden werden gekozen Jan Koks, Ant. v. d. Brandt, M. Achten en A. v. d. Lee, de bestuursfuncties bleven ongewijzigd. Tevens werd overgegaan tot aanstelling van 'n aantal juniorenleiders, die niet al leen zullen meegaan bij uitwed strijden, maar eveneens de gehele leiding over de junioren op zich nemen, zodat zij een aparte afde ling zullen vormen. Tot leden van de kascommissie werden benoemd André Achten, Th. Boelen en Bertus v. d. Pol. De instelling van een elftal commissie ging niet zo vlot en na een geanimeerd debat werd be sloten enkele personen aan te zoe ken om die taak op zich te willen nemen. Daarom werd besloten aan het begin van het a.s. seizoen op nieuw een vergadering te beleg gen. Nadat het trainingsvraagstuk aan de orde was geweest, ver kreeg de geestelijk advis'eur het woord, die de sport, mits goed beoefend, in het licht stelde als een middel tot karaktervorming, raining van de wil, en gezien in het juiste licht, kan medewerken ïan de geestelijke verheffing van de jeugd. Na een dankwoord sloot de voorzitter de vergadering met de Chr. groet. LANDELIJKE RIJVERENI- GING „DE MARGRIET- RUITERS". Op het Zaterdag j.l. 22 Juli te Dordrecht gehouden Concours- hippique, waaraan door een 10- tal achttallen werd deelgenomen, waren ook de Margrietruiters weer vertegenwoordigd. Deze ruiters, onder hun bekwame in structeur, de heer J. van Bruchem wisten ook thans weer enkele prijzen te bemachtigen. Hoewel dit achttal door toevoeging van enkele jongere leden niet zo sterk kon zijn als vorige jaren, wisten zij toch de 6e prijs te behalen. Met „Klavertje Drie" vermees terden zij de 5e prijs. In de „Tal ly Hoy was het de ruiter A. v. Zuilichem, die de le prijs in de wacht sleepte. In dc klasse Vrij heidsdressuur was het mej. M. v. Bduchem, de jongste amazone van onze ruiters, aan wie een vierde prijs werd toegekend, terwijl in dezelfde klasse aan een eveneens jonge ruiter P. v. d. Schans de 5e prijs te beurt viel. Wij zijn tevreden met het suc ces van de vereniging, die juist heden 24 Juli, maar 5-jarig be staan viert en die met trots kan terugzien op de prestaties die zij in de afgelopen tijd leverde. On der de bezielende leiding van in structeur J. v. Bruchcm werd er geoefend in deze jaren en het is aan hem te danken dat de ruiter sport hier in deze streek zovele vrienden heeft. Hij wist zijn men sen de liefde voor het edele paard bij te brengen. Hij was voor de ruiters een vriend en een raads man. En 't zal dan ook geen wonder zijn dat op deze dag „Jan" heel wat handen te drukken krijgt die hem allen van ganser harte nog tientallen jaren toewensen als instructeur van de Margriet- ruiters van Sprang-Capelle, want dan is 't in goede handen. EEN PRACHTCOLLECTE. De collecte voor het Ned. Roode Kruis heeft in deze ge meente opgebracht de belangrijke som van 676.75. MAATREGELEN TEGEN BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In verband met de verschijnse len van de besmettelijke ziekte paratyphus in de omgeving, heeft de Burgemeester onzer gemeente, op advies van de Inspecteur voor de Volksgezondheid, bepaalt, dat in de gemeente Sprang-Capelle van 23 Juli tot en met 5 Augustus aan melk en melkproducten alleen mogen worden afgeleverd en ver- 'bruikt: losse gepasteuriseerde melk en gesteriliseerde melk en melk producten. Derhalve zullen niet mogen worden afgeleverd en ver bruikt: karnemelk, yoghurt en ge pasteuriseerde flessen melk. Ten dringendste wordt aangera den het drinkwater, melk enz. te koken. NEDERLAAG-TOURNOOI. Voor het nederlaag tournooi uitgeschreven door N.E.O. alhier, werd j.l. Woensdagavond een wedstrijd gespeeld tussen de plaat selijke clubs NEO—SDO. Hier voor was veel belangstelling en de bezoekers hebben van een span nende match kunnen genieten. De uitslag was 21 in het voordeel van N.E.O. Zaterdagmiddag had voor het zelfde tournooi de ontmoeting Neo J.P.S. .Tilburg, plaats. Ook deze wedstrijd wist NEO te winnen, met 4—0. UITSTAPJE. De leden van de afdeling Chr. Fabrieksarbeiders alhier zullen op Dinsdag 15 Augustus met hunne vrouwen en verloofden per auto bussen een plezierreisje maken naar Zuid-Limburg. PLATTELANDSVROUWEN WAREN UIT. De leden van de afd. Sprang- Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen maakten j.l. Woensdag per Mulders-Sars' tou ringcar het jaarlijkse uitstapje. Deze keer werd de Gelderse Ach terhoek en de Veluwe opgezocht, waar volop genoten werd van 't schitterende natuurschoon. Hoogst voldaan keerden de dames zeer laat in de avond ter plaatse te- riig. DE BAKKERS OP STAP. De bakkers, aangesloten bij de Sprang-Capelse Bakkersvereni ging, hadden zich j.l. Woensdag aan hun dagelijks werk onttrok ken. Met hun echtgenoten maak ten zij die dag een excursie naar de provincie Zeeland, waarbij in het bijzonder het eiland Walche ren in het teken van hun belang stelling stond. Met een tocht dwars door ZeeuwsVlaanderen werd de goed geslaagde dag be sloten. OVERGANSEXAMEN. Aan de kweekschool voor on derwijzeressen te Zetten (Gld.) werd na gehouden overgangs examen van de 2e naar de 3e klas bevorderd mej. Ine Rijken md. uit Vrijhoeve-Capelle. BEROEPEN. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier is beroepen Ds. J. H. Cirkel te Ede (Gld.). SCHITTEREND GESLAAGD AVONDCONCERT MET GYMNASTIEK- DEMONSTRATIE. Op uitnodiging van de Oranje vereniging Wilhelmina gaf de bekende harmonievereniging „Pie- ter Aafjes" uit Culemborg Zater dagavond te dezer plaatse een concert, dat door een groot aan tal belangstellenden werd beluis terd. Na aankomst alhier maakte het schitterend geüniformeerde gezelschap, gevolgd door de Spran-Capelse gymnastiekvereni ging „Pro Patria" en talrijke be langstellenden, vanaf de Konin gin Julianaschool in de Kom een mars met muziek naar het wei land van de heer Stam aan de Nieuwevaart, waar onder leiding van de heer Jac. van Dillen door de vereniging een met zorg sa mengesteld programma, dat naast klassieke werken ook enkele po pulaire nummers omvatte, werd ten gehore gebracht. Tijdens de pauze van dit concert en voor de aanvang er van werden door de gymnastiekvereniging verschillen de oefeningen aan de toestellen en vrije oefeningen uitgevoerd. ORIËNTERINGSRIT. Zoals bekend, zal a.s. Woens dagavond te dezer plaatse een oriënteringsrit voor rijwielen met hulpmotor worden gehouden. Dit sportevenement wordt georgani seerd door de motor- en auto vereniging „Marijke", welke de technische vezorging van de rit op zich heeft genomen, hetgeen niet alleen de grootste onpartij- diaheid, maar ook een perfecte regeling waarborgt. Om de minuut zullen de deel nemers vanaf 6 uur starten vanaf het café Vové-van der Haart aan de Nieuwevaart. waar ook de fi nish is en waar de eerste deelne mer tussen half acht en acht uur ongeveer kan worden terugver wacht. Iedere deelnemer (ster) ontvangt vóór het starten een routekaart, bevattende de aanwij zingen. welke hij of zij te volqen heeft om de juiste weg af te leg- qen. Langs de route zullen op ge heime plaatsen posten controleren of de juiste weg wordt gevolad en of de aangegeven gemiddelde snelheid wordt aangehouden.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2