raamsdonk VVMLWYK KMïiaHEUVEL L00N-0P-ZAND RAAMSDONKSVEER GEERIRUIDENBERG WIELRENNEN DUIVENSPORT 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 JULI 1950 3 SAMENKOMST JONGE LINGSVERENIGINGEN. Op Zaterdag 29 Juli a.s. des namiddags half drie wordt op n terrein van de heer G. van der Hoeven in de Nieuwstraat, naast het wijkgeboüw van het Groene Kruis, de jaarlijkse landdag ge houden van de kring s-Grev.- Capelle van Ned. Herv. Jonge lingen op Geref. grondslag. Deze openluchtbijeenkomst zal staan onder leiding van de Ringvoorzit- ter, Ds. P. Kolkert uit 's-Gra- venmoer. terwijl verder als spre- kes zullen optreden Ds. H. G. Abma uit Rotterdam. Ds. J. Ver maas uit Amersfoort, voorzitter van de' Ned. Bond van Jonge lingsverenigingen op G. G., en Ds J. Fokkema uit Delft. GESLAAGD. Voor 't examen M. O. Neder lands slaagde de heer M. Mars te Raamsdonk. NIEUW WINKELPAND GEOPEND. De eerste granaten die op 10 October 1945 op ons dorp wer den afgevuurd, troffen het pand (annex winkel) van de heer J. Paulus. De ravage was van dien aard dat het gesloopt moest wor den en Paulus met zijn gezin op de Schansstraat zijn intrek ne men moest. Nu is echter op de oude plaats weer een prachtig huis met winkel herrezen, waarin de heer Paulus sinds verleden week weer woont, saterdag j.l. is de zaak officiéél heropend. Fokvecdag. Op 14 September zal wederom een lokale fokVeedag worden ge houden. Victoria 10 jaar. De voetbalvereniging Victoria zal op 6 Augustus haar 10-jarig bestaan herdenken, met een voet balmatch zo mogelijk tegen R.A.C. uit Rijen, terwijl nog meerdere me dewerking is gezocht. Kermispot. Zaterdag herdachten de leden van de Kermispot, zoals dat hier genoemd wordt, de dag waarop t 25 jaar geleden was dat hun ver. werd opgericht. Dit feit werd ge vierd in het café van dhr. J. A. Heeren, waar deze vereniging ook thuis is. De harmonie St. Bavo, die een muzikale rondwandeling door het dorp maakte, hield voor het café halt en bracht de ver- gaarders een serenade. Mulo-examen. Aan de Mulo-school der Eerw. Zusters alhier, slaagden de leer lingen: de dames Jo Verschuren, Tiny Kloonen, Ad van Vught, Riet Weterings en Riet Hitters uit R'veer; Jo van Dongen, Corry de Groot, Dyphie van Disseldorp en Jet v. d. Berg, R'dorp; Loes van Aperen, G'berg en Wies v. Delft en Nellie Leemans, Hank. Aloysius Mulo-school. Aan de Mulo der Eerw. Fraters behaalden de volgende leerlingen j hun diploma: Fr. Oomes, J. van Dalen en H. van Dongen, G'berg; P. de Jongh, A. van Keulen, H. Mulder en J. Mulder uit Made, W. Sprangers, Lage-Zwaluwe, H. Weterings, Hank, A. Zagers, R'donk, Th. Gijsman, B. Stokman, A. Vermeulen Waspik en B. We terings en Hub. v. Laarhoven, R'veer. Uitstapje. De gezamenlijke bakkers van onze plaats met hun ega's maak ten hun jaarlijks plezierreisje met een bus der Gebr. Bruins uit Oos terhout, Via Tilburg, met een be zoek aan het dierenpark, werd aangedaan in Oisterwijk en Uden- hout (Bos en Duin), alwaar men genoot van de vennen, bos en hei de. Laat in de namiddag werd de intern, bakkerijtentoonstelling „De versierde bakkersmuts' in Den Bosch bezocht, alwaar de vele stands in ogenschouw werden ge nomen. Hier troffen leveranciers en kopers elkaar, waar vele nieu we relaties werden aangeknoopt of verstevigd. Bijzonder strelend voor het oog was wel de banket bakkersafdeling, waar prachtige staaltjes van banketbakkerskunst waren te zien. Over het verloop van de reis was men ten zeerste voldaan. Geslaagd. Onze dorpsgenoot de heer Jos. Stassar, behaalde te Tilburg zijn diploma architect. king ten dringendste aanbe volen de navolgende maatre gelen te nemen: 1. alle melk te koken; ook de zgn. boerenmelk; 2. alle water te kokerr, 3. geen rauw voedsel te ge bruiken, dus ook geen rau we groenten, geen rauw vlees (ook geen rauw ge hakt) en geen ongeschild fruit; 4. het vlees goed gaar door te braden; 5. kinderen uit gezinnen, waar, volgens het oordeel van de dokter, lijders aan paratyphus of daarvan verdachte gevallen aanwe zig zijn, mogen de scholen tenminste 8 dagen niet be zoeken en kunnen eerst weder worden toegelaten als de dokter hiertegen geen bezwaar heeft. ZWEMDIPLOMA'S. Zaterdagmiddag werden in „Het Hoefsven" de examens afgenomen voor het le en 2e diploma van de Kon. Ned. Zwembond. Voor diploma 1 slaagden 19 meisjes en 12 jongens en voor diploma 2 tien meisjes en 9 jongens. Gemeenteraad. Openbare vergadering van de raad der gemeente Geertruidenberg op Donderdag 27 Juli 1950 des avonds half acht (7.30 uur) in het gemeentehuis alhier. Te behandelen zaken 1. Aanvraag van het bestuur der R.K. Meisjesschool tot het be schikbaar stellen van gelden voor uitbreiding van het schoolgebouw. 2. Wijziging gemeentebegro ting dienst 1950. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het treffen van een tijdelijke regeling inzake ziektekostenverzekering van het gemeentepersoneel. 4. Alsvoor tot het onbfewoon- baar verklaren van het pand Dordtsestraat no. 6. 5. Alsvoor tot vaststelling van een verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der grondbelasting. 6. Alsvoor tot vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer voor de ondernemingsbelasting. 7. Alsvoor tot vaststelling van een tweetal verordeningen als be doeld in artikfel 6 der Winkelslui tingswet. 8. Wijziging begroting Stede lijke Godshuizen dienst 1949. 9. Ingekomen stukken. 10. Reclame hondenbelasting en straatbelasting. GEMEENTERAAD WAALWIJK. Openbare vergadering van de raad der gemeente Waal wijk, te houden op Donderdag 27 Juli a.s. om 7.30 uur ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2 Ingekomen stukken, o.a. mededeling verstrekking kasgeldlening, groot 100.000 gulden aan de de Stichting „Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken krachtens raadsbesluit van 25 Mei 1950. 3. Voorstel tot aankoop van grond tussen de Stations straat en de Wilhelmina- „De Binnenpolder van straat van het Waterschap Waalwijk". 4. Voorstel tot aankoop van grond aan de Oostzijde van de Kerkstraat. 5. Voorstel tot wijziging der politie-verordening. 6 Voorstel inzake verpachting van de jacht op gemeente- landerijen. 7. Voorstel tot van-toepas- sing-verklaring op het ge meente-personeel van de gratificatie-regeling rijks personeel. 8. Voorstel tot afgifte nood zakelijkheidsverklaring uit breiding leerplan nijver heidsschool met electricien- cursus. 9. Voorstel tot het verlenen van de gevraagde mede werking inzake uitbreiding van de R.K. Jongensschool aan de Baardwijksestraat. 10. Voorstel inzake voorzie ning in kasgeld. 11. Wijziging begroting 1950. M.O. NEDERLANDS. De heer J. A. J. Carpay, verbonden aan ons blad, slaagde 1.1. Vrijdag te 's-Gra- venhage v. d. acte A Neder lands M.O. Hij genoot zijn opleiding aan de R.K. Leer gangen te Tilburg. GESLAAGD. De heer P. Piket, leraar aan de Nuts-U.L.O.-school te Waalwijk, slaagde j.l. Donder dag te Den Haag voor het examen Handelskennis l.o. BEVORDERD. Onze plaatsgenoot Theo Geurtz, leerling van het St. Jans-Lyceum te 's-Bosch, is aldaar bevorderd van de 5e naar de 6e klas. Tevens kwam hij in 't bezit van het door de Franse Am bassade aan de school ver strekte boekwerk „La Bruye- re" Les Caractéres voor de beste resultaten behaald in de Franse taal. REIS OUDEN VAN DAGEN UITGESTELD. De uittocht der Ouden van Dagen in onze gemeente, waarvoor zich een zeer groot aantal liefhebbers had opge geven en die Donderdag 27 Juli zou plaats hebben, is tengevolge van het optreden der para-typhus in onze ge meente, uitgesteld tot nader order. BEZOEK AAN WAALWIJK EN OMGEVING. De afdeling Kesteren/Op- heusden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft het voornemen een bezoek te brengen aan Waalwijk en om geving. DE ZIEKTE VERSCHIJNSELEN. Men is er nog steeds niet in geslaagd de haard van de typhus te ontdekkken. Alle geruchten die daaromtrent de ronde doen zijn bijgevolg uit den boze. Het aantal gevallen neemt nog toe, maar voor ongerust heid is geen reden. Wel dringen wij er nog maals op aan de maatregelen van hygiëne die door de in stanties aangeraden zijn zorg vuldig te blijven nemen. De Burgemeester der ge meente Waalwijk verzoekt ons mededeling te doen van het navolgende: Gezien het verloop van de paratyphus in deze gemeente wordt wederom aan de bevol- JUBILEUM. Donderdag 20 Juli was het 25 jaar geleden dat de heer J. Elom als jongste bediende zijn intrede deed in de zaak van de heer Mortier. Zaterdagmorgen werd de jubilaris met zijn vrouw en verdere familie ontvangen ten huize van zijn patroon. Op uitdrukkelijk verzoek van de jubilaris was er naar buiten geen ruchtbaarheid aan ge geven. Na het zingen van een welkomslied werd de jubila ris 't eerst toegesproken door zijn patroon, die hem harte lijk dank bracht voor zijn trouw en toewijding die hij al deze jaren de zaak betoond had. Als blijk van waardering bood hij hem een gouden polshorloge aan. Daarna sprak de heer van Eeten namens het personeel en gewaagde van de prettige samenwerking die er tussen hen was en dankte de heer Blom voor al zijn vriendschap die ze van hem steeds onder vonden hadden. Uit naam van hen allen overhandigde hij hem een vulpen en -potlood en bloemen voor mevr. Blom. j Hierop sloot aan een bloe menhulde van de dochters van de firmant. Tot slot dankte Mevr. Mor tier voor alle liefde die dhr. Blom hun gegeven had in blijde, maar ook in voor hen zo moeilijke dagen. Daarna dankte de jubilaris voor al de gesproken woor den, voor het vertrouwen dat zijn patroon hem steeds ge schonken had en dank aan 't personeel voor de prettige verhouding die er tussen hen bestond. Hij beloofde ook in de toekomst zijn hele kracht aan de zaak te zullen geven. Daarna bleven allen nog 'n poosje gezellig bijeen. Er werden die dag nog vele bloemstukken en andere blij ken van belangstelling van bevriende zijde ten huize van de jubilaris bezorgd. A.s. Zaterdag wordt het feestje voortgezet met een tocht per auto-car met de fa milie Mortier en personeel naar Brussel. 40-JARIG DIENST-JUBILEUM. Morgen 25 Juli zal de heer Jac. Bakker de dag herden ken dat hij vóór 40 jaar in dienst trad van de N.V. Stoomschoenfabriek A. H. v. Schijndel alhier. Ongetwijfeld zal het hem bij dit bijzondere jubileum niet aan blijken van belangstelling ontbreken. INT. BAKKERIJ-TENTOON STELLING 's-BOSCH. Op deze tentoonstelling be haalden het diploma in de Beoordelingsklasse voor goed consumptie-brood, de firma's M. C. Pulles-Heesbeen en C. H. van Mierlo te Waalwijk en de Fa. J. F. M. v. Eethen- Kempenaars te Nieuwkuijk, die ook nog een eervolle ver melding kreeg voor waterbus- brood (ongeknipt en ongesne den). werd met behulp van andere 1 omwonende 't vuur met snel- blus-apparaten en een slang op de waterleiding bestreden. Men slaagde er gelukkig vrij spoedig in de brand meester te worden, zodat de brand weer, hoewel snel ter plaatse, niet meer in actie behoefde te komen. De brandschade is gelukkig tot een gedeelte van het dak beperkt gebleven, doch de waterschade aan de magazijn- voorraden is nog vrij groot. De burgemeester, comman dant brandweer en inspecteur van politie waren ter plaatse. GOED AFGELOPEN. Bij werkzaamheden op het dak van een huis in de Be- soijensestraat kwam de schil der J. M. Donderdag j.l. met het hoofd in aanraking met een electrische geleidings draad. Door de schok verloor hij een ogenblik het bewust zijn, doch bij zijn val bleef hij gelukkig in de dakgoot liggen, waar aandere schilders hem ter hulp kwamen. Gelukkig bleek hij geen letsel te hebben bekomen en kon hij even later het werk weer hervatten. GEVONDEN cn VERLOREN. Bij de gemeente-politie al hier zijn inlichtingen tc be komen betreffende de volgen de gevonden en verloren voorwerpen: Gevonden: motorrijderskap, boodschappentas, partij druk kers en knopen, kinder schoentje, konijn, herenpols horloge, paard. Verloren: handdoek met zwempak, diverse portemon- naies, capuchon, zilveren ket ting plus medaille, gouden damespolshorloge, dop para- pluie, vishengel, drie dekzei len, 2 zilveren ringen, gouden armband, 3 muntbiljetten, bril in foudraal, zakboekje plus inhoud, nikkelen dames polshorloge. VRAGEN en MENINGEN van onze lezers Ergerlijke toestand? Een abonné uit Vrijhoeve- Capelle beklaagt zich, vooral met het oog op paratyphus- gevallen bij onze redactie over ergerlijke toestanden, die in zijn huis heersen. Hij woont in bij iemand, en die iemand, de huiseigenaar, weigert hem gebruik van waterleiding, (hij moet slootwater drinken) w.c. enz., verstopt zijn schoor steen en stelt dusdoende de huurders van de kamers aan zeer nadelige invloeden bloot. Tot allerlei instanties heeft de schrijver zich al gewend, maar deze, zegt hij, schijnen doof te zijn en zijn niet tot enige activiteit te bewegen. Wel nemen zij maatregelen wan neer er eenmaal een besmet telijke ziekte is uitgebroken. Schrijver verzekert ons dat dit alles op waarheid berust; waneer dit inderdaad zo is, dan dient hier ingegrepen te worden. Voorkomen is nog steeds beter dan genezen. VOORZITTER N. K. BOND VAN RIJVERENIGINGEN. Door het hoofdbestuur van de Kath. Nederl. Boeren- en Tuindersbond werd tot voor zitter van de Ned. Kath. Bond van Landelijke Rijverenigin- gen benoemd de heer F. Roel- vink, dierenarts te Oirschot. H. GERRITSE OVERLEDEN TE 's-HERTOGENBOSCH. Plotseling overleed in Den Bosch de heer Hub Gerritse, een bekend persoon in de stad. Tientallen jaren is de heer Gerritse bestuurslid ge weest van Bosch' Eelang en later van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. De laatste vijftien jaar was hij voorzitter van V.V.V. In die hoedanigheid was hij de pro motor van het Verkeershuis en vooral van de door het hele land bekende St. Jans- markt. wederom tot het verleden en staan er voor vrijwel alle clubs de diverse oefenwed strijden op het programma, om straks in de nieuwe com petitie zoveel mogelijk besla gen ten ijs te kunnen komen. Dit geldt tevens ook voor R.W.B., en met het oog hier op zullen a.s. Woensdag, na een korte onderbreking, de wekelijkse trainingen weder om worden hervat. Voorlopig slechts alleen voor de senioren. Dus jon gens, a.s. Woensdagavond om half acht allen present, 's GREV.-CAPELLE. Wit-Zwart wint zilveren bal. Het nederlaag-tournooi, uit geschreven door de voetbal vereniging Good-Luck te Raamsdonksveer, is gewonnen door het eerste elftal der V.V. Wit-Zwart, waardoor deze in het bezit kwam van de le prijs, zijnde een fraaie zilve ren bal. De 2e prijs een zilveren beker werd gewonnen door de 4e klasser Woudrichem, terwijl de 3e prijs een lau wertak werd toegekend aan de V.V. P.T.T. uit Breda. Wij wensen de prijswin naars van harte proficiat! VLIJMEN. Zondag namen de Vlijmen- se Boys deel aan de serie wedstrijd te Vught en speel de tegen RKDVC uit Drunen. Vlijmen speelde een slechte wedstrijd en verloor met 40. DE RONDE VAN KAATSHEUVEL. spelbreker geweest zodat verschil lende ontmoetingen moesten wor den uitgesteld en de prijsuitrei king niet kon doorgaan. De uit slagen der gespeelde wedstrijden zijn: Halve finales dames enkel Mevr. Wijtenburg slaat mej. B. Schoenmakers 6-1, 6-2: Mevr. v. Nieuwstad-Leenaarts slaat Mevr. Schalken-Vekemans 6-4, 6-0. Heren enkel: H. v. Nieuwstad slaat Sj. v. Nieuwstad 6-2, 6-3. A. Schalken slaat J Janssen 7-5, 6-4. Dames dubbel: Mevr. v. Nieuw- stad-Zapp en Mevr. v. Nieuw stad,-Leenaarts slaarx Mevrouw Schalken-Vekemans en Mej. F. Leenaarts 6-3, 6-2: Mevr. Wij tenburg en Mevr. Musters slaan Mevr. Hendriks en Mevr. Schal ken v. d. Schaaf 6-4, 6-2. Heren dubbelM. v. Nieuw stad cn P, Schalken slaan W. v. Nieuwstad cn Sp. v. Nieuwstad 6-0, 6-2: Jos Schalken en H. van Nieuwstad slaan J. Jansen en J. Lagarde 6-4, 6-2. Gemengd dubbel: Mevr. Hendriks en Sj. van Nieuwstad slaan Mevr. Schalken- Vekemans en Jos Schalken 62: 64. Mevr. v. Nieuwstad-Zapp en M. v. Nieuwstad slaan Mfevr. Schalken-v. d. Schaaf en A. Schal ken 46: 62; 64. Finales: Dames Dubbel Mevr. v. Nieuwstad-Zapp en Mevr. v. Nieuwstad-Leenaarts 6laan Mevr. Wijtenburg en Mevr. Musters 75: 62. Heren Enkel: H. v. Nieuwstad slaat A. Schalken 63; 36; 2 6: 7—5: 6—2. GOUDEN BRUILOFT. De Hoofdstraat Centrum vierde Zaterdag j.l. weer feest, want het echtpaar Toon Dekkers-Dinge- mans herdacht den dag, dat het voor 50 jaren in het huwelijks bootje gestapt was. Zoals we reeds meldden had een volijverig feest comité onder leiding van de heer J. v. d. Put de organisatie van het feest in handen. Stijlvol was de versiering en verlichting aan de woning aangebracht, die vooral bij avond een feestelijk aanzien bood. Om 9 uur werd een stoet ge schoten en Waalwijk was win naar met 0—1. Aan de scheids rechters J. v. d. Griendt en J. Bouwman komt voor hunne keu rige leiding een woord van lof toe. Tijdens de pauze werd athletiek beoefend. De uitslag was: 100 m. hardlopen 1 B. v. Mierden en 2 J. v. d. Velden; 1000 m. hardlo pen 1 A. Schoenmakers en 2 A. Netten. Na beëindiging van de sport middag kwamen de jongens in het gezellige Kajotterszaaltje bijeen, de prijsuitreiking plaats AANBESTEDING. Op 20 Juli werden 3 wonin gen voor rekening van de N.V. Noord-Braband aan de Parallelweg te bouwen, door Architect A. van Stokkum in „De Twee Kolommen" aan besteed. De inschrijving was als volgt: H. de Haan, Nieuwerbrug f 50.287 H. A. Peijnenburg, Vught ƒ46.775 M. Wijnands, Waalwijk 46.675 A. Vermeer, Waalwijk f 46.419 L. L. Verboord, Vlijmen 42.940 A. H. Willems, Sprang 42.650 Het werk werd gegund aan de laagste inschrijver. BRAND. Zondagmiddag ontdekte één der omwonenden dat er een verdachte rook opsteeg uit 't dak van het magazijn der fir ma C. Mortier aan de Ha ven alhier. Hij waarschuwde direct de bewoners die con stateerden dat het dak van 't magazijn, vermoedelijk door kortsluiting, had vlam gevat. Direct werd de brandweer ge waarschuwd en inmiddels vormd van auto's waarmede het vond. De sportleider dankte allen gouden echtpaar met familie en voor de medewerking en wenste de winnaars geluk met hun suc ces. De voorzitter deelde de ver gadering mede, dat de afgevaar digden van Hemelsbergh reeds ge arriveerd waren met de herden kingswimpel, doch de duif, die de nationale boodschap moest over brengen had haar plicht tot heden niet gedaan zodat dezfe boodschap niet kon worden voorgelezen. De voorzitter sprak de hoop uit dat het in de bedoeling ligt het volgend jaar op dezelfde Zondag opnieuw voor de wisselbeker wed strijden te organiseren. Met het lied Roomse Blijdschap werd deze gezelligfe Kajottersmiddag geslo ten. K.A.J.-AGENDA. Maandag 24 Juli 7.30 u. n.m. groep. Dinsdag 25 Juli 7.30 u. n.m. pioniersgroep. Woensdag 26 Juli 7.30 u. n.m. athletiek. Donderdag 27 Juli 7.30 u. n.m. groep, 8 u. n.m. bestuursvergade ring, 9 u. n.m. Leidersvergadering. AGENDA. Dinsdag 25 Juli 8 u. n.m. Re petitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan. Woensdag 26 Juli 8 u. n.m. re- repfetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 27 Juli 7.30 u. n.m. repetitie Dameskoor Bel Canto. 8.30 u. 'n.m. repetitie Gemengd Koor Bel Canto. feestcomité ter kerke gingen, waar om half 10 een gezongen H. Mis van dankbaarheid werd opgedra gen. Om half 12 maakte het feest comité zijn opwachting en bood namens de buurtbewoners een ge schenk onder couvert aan. Er werd een zeer druk gebruik ge maakt van de receptie, die onaf gebroken een uur duurde. 's Avonds verschenen de har monieën Euphonia en Apollo om onder enorme belangstelling een serenadfe te brengen. Na afloop hiervan verzamelden zich de buurtbewoners in de zaal van Eu phonia, waar men gezellig tot het middernachtelijk uur de gouden bruiloft meevierde. GESLAAGD. In de afgelopen week slaagden o.m. mej. Riet Pel, onderwijzeres aan de Theresiaschool alhier, te Breda voor de Hoofdakte B; de heer G. P. Meert, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool in de Berk dijk te 's-Hage voor de acte Han delskennis L.O.; Mej. Ans 1 uer- lings .lerares N. VII aan de R.K. Huishoudschool in Den Bosch voor aanvullingsacte N. VIII te Roermond: Mej. Leny Trommelen voor het Praktijk-diploma Boek houden te 's-Bosch en de jonge dames: Corry v. Best, Jeanne Els- hout, L. Rijnen, Riet Brouwers, Anny v. Haaren, Jo Schoenma kers en Greet Roelofs voor het Mulo-diploma A. VIERING EERSTE LUSTRUM K. A. J. Gisteren hebben de renners Paymans, Verstraetcn en van Oers, die ook aan de Ronde van Kaatsheuv"el zullen deelnemen, weer van zich doen spreken door fraaie overwinningen, resp. in Ge- mert, Velp en Rotterdam. Een aanwijzing temeer dat we we hier prima rennersmateriaal aan de start zullen krijgen, die voofr een spannende kamp zullen zorgen. Wielersport. Gistermiddag wferden in Amster dam weer een aantal wedstrijden verreden om de Nederlandse wie- lertitels. Arie van Vliet toonde zich na harde strijd tegen Derksen de snelste prof-sprinter, hiermede legde hij beslag op de veertiende kampioenstrui in zijn rennersloop baan. Hijzelendoorn toonde zich de snelste amateur-sprinter. De strijd om de achtervolgings- titel tussen Schulte en v. Es, kon wegens de regen geen doorgang vinden en zal nu hedenavond ver reden worden. Tour dc France. Onverstoorbaar rennen de tour rijders nog steeds Frankrijk door. Momenteel bevinden zij zich in de Pyreneeën. De prestaties van de Nederlanders zijn niet zo dende rend. In het algemeen klassement bezet de Hoog echter de mooie 53e plaats, de Ruiter de 72e, Vos de 83e en Voorting de 84e. Wagtmans hefeft, geplaagd door steenpuisten, de strijd moeten sta- ken. De Nederlandse ploeg bezet in het ploegenklassement de laatste plaats, na de 10e etappe. Het feit van het 5-jarig bestaan in Nederland van de Kajotters werd op verzoek van het nationaal bestuur ook in Kaatsheuvel op grootse wijze herdacht, s Mor gens om 10 uur wferd door Aal moezenier Strijbosch in de paro chiekerk van St. Joseph een pl. solemnele H. Mis tot intentie van de gehele arbeidersjeugd in Ne derland opgedragen. Alle Kajot ters woonden deze H. Mis bij. Na de middag drie uur werd het sportprogramma ingezet. Ook de afdelingen Waalwijk en Loon-op- Zand namen deel aan de voetbal wedstrijden, waarvoor een wissfel- beker was uitgeloofd. Er werd stevig gevoetbald en in de eerste ontmoeting moest Kaatsheuvel de vlag al strijken voor Loon-op- Zand, 12. Ook Berkdijk moest buigen voor Waalwijk en met 1 2 de punten in handen van de gas ten laten. De eindstrijd gaf geen beslissing, zodat na een 11 ge lijk spel met doelschoten moest uitgemaakt worden wife de sterk ste was. Weer was de stand ge- lijk, 11. Opnieuw drie doel- FELICITATIES. Bij het bestuur der Kon. Har monie Sophia's Vereniging wer den de volgende felicitatietele grammen ontvangen voor 't grote succes, behaald op het Int. Mu ziekconcours te Oosterbeek op Zondag 9 Juli, o.a. van H. M. Koningin Juliana, van de Com missaris der Koningin in de pro vincie Noordbrabant en van de Alg. Voorzitter der Ned. Fede ratie de Edelacht. heer v, Riel, burgemeester van Angerlo en van Deken Nabuurs uit Tilburg. ROME-REIS OVERGEDRAGEN. De heer J. Akkermans-v. d. Bracht, die zo gelukkig was een gratis Rome-reis te mogen mee maken, heeft deze overgedragen aan de heer C. v. d. Lee. TENNISSEN. Zaterdagmiddag is men op de banen van Hotel Verwiel begonnen met de Waalwijkse Tenniskampioenschappen '50. De uitslagen van de Zaterdag en Zondag gespeelde wedstrij den zijn als volgt: Dames Enkel B. Mevr. T. Eibers sl. mevr. C. Italiaander 64, 63. Mevr. Koeken sl. mevr. v. Delft 64, 7—5. Dames dubbel. De Folter-Kools sl. C. de Greeff-Maas 57, 63, 63. Heren Enkel B. T. de Kort sl. W. Vesters 61, 6—1. A. v. Heijst sl. B. van Loon 6—0, 6—0. H. de Kort sl. H. Spijker man 63, 64. Heren Enkel C. Fr. Pulles sl. H. Koeken 6—2, 6—1. J. Hoffmans sl. W. Wiesman 6—2, 6—2. H. Wiesman sl. P. Vloemans 6—4, 7—5. Th. Timmermans sl. J. van Iersel 64, 57, 60. Fr. Pulles sl. J. Hoffmans 6—1, 6—2. v. Beurden sl. Molenschot 7—5, 4—6, 6—3. J. v. Kempen sl. J. v. Laar hoven 61, 62. H. Spijkerman sl. C. Aarts 6—0, 7—5. L. v. Oudheusden sl. F. Ita liaander 62, 97. L. Italiaander sl. B. Weijers 6—3, 6—1. Heren Dubbel. Borowicz en v. Heijst sl. B. v. Loon Mulders 62, 62. B. Weijers en A. Tielen sl. F. en L. Italiaander 63, 62. TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN. Het programma van de tennis kampioenschappen van Kaatsheu vel was keurig opgesteld, doch de regen is Zondag, toen nage noeg alle halve finales en finales gespeeld moesten worden, deerlijk KAATSHEUVEL. De K P.V. hield Zondag een wedvlucht vanuit Ncufvilles. Er waren 1484 duiven ingemand. De duiven waren gelost om 9.45 u. v.m. De eerste duif werd gecon stateerd om 11.7.11 uur v.m. De eerste 70 prijswinnaars waren 1, 2 Fr, v. d. Assem: 3 M. Hamers: 4 J. v. Heeswijk; 5 C. Moreval; 6. 43, 59 L. v. Geel; 7 'W. v. Heijst; 8 B. Vesters; 9 J. Damcn; 10, 36 C. v. Boxtel: 11 Jac. Hocvenaars: 12 D. Don ders; 13 J. v. Riel: 14 D. Schaaf- stra; 15, 42 C. de Bondt; 16 A. Snoeren; 17 G. Hendriks; 18 J. P. Brouwers: 19 J. Broeders: 20, 34 Fr. Damen: 21 P. Dirksen: 22 A. v. Gooi; 23, 46 J. v. Don gen; 24 Th. v. d. Houdt; 25,30 A Pijnenburg; 26 M. Lcnsveld; 27, 33 J. Zcebrechts; 28. 41 M. v. Wanrooij-Sulstcrs; 29, 70 C. v. Wanrooij; 31, 52 A. Hcijs; 32 W. Bergmans; 35 J. v. Beers; 37 44 H. Emmers; 38 M. Voogd; 39 Alb. v. Wanrooij; 40 M. van Gooi; 45, 48 L. Ververs: 47, 67 C. M. Snoeren; 49, 56 A. van Kuijk; 50 C. Snoeren; 51 Chr. v. Heeswijk; 53. 64 P. Grootswa- gers; 54, 68 P. Ligtvoet; 55 W. v. Wezel; 57 M. de Vries: 58 M, Ververs: 60 G. Smit; 61 L. Laros; 62 D. Mateijsen; 63 J. Roestenberg; 65 W. Kemmeren; 66 W. Molenschot; 69 J. Kem- HOGEVAART. De P.V. Nooit Gedacht hield j.l. Zaterdag een wedvlucht van uit Weert, waarvan de prijzen werden behaald als volgt J. Snaphaan 1, 8: C. Broeks 2, 48; Gebr. v. Os 3, 13, 26, 57,60; A. Haverhals 4, 24, 27, 41; G. Janson 5, 6; P. Versteeg 7; M. Netten 9, 16, 25, 40, 56, 61, 64; W. Nieuwenhuizen 10, 20; Arn. Zwart 11, 18; J. Pols 12, 55: J. Spierings 14, 62; Gebr. de Jong 15. 33. 39, 47, 54, 63; J. A. Zwart 17, 22, 51; C. v. Tilburg 19, 21, 36. 37. 44. 58; G. Ver hagen 23, 43; W. de Jong 28; A. M. de Jong 29, 30, 50, 59; A. J. Ophorst 31, 32, 45, 46; M. v. Peer 34; A. v. Iersel 35, 38; A. Versteeg 42, 49; Jac. Rozenbrand 52; P. Blom 53. VLIJMEN. Wedvlucht combinatie Vlijmen- Drunen vanuit Ncufvilles, afstand 154 K.M. Prijzen als volgt. V is Vlijmen, D is Drunen. H. C. de Laat V 39, 66, 120, 121, 194; W. Rozen V 2, 18; G. Sluijmers V 3, 12, 184; A. Mommersteeg D 4, 25, 118, 119; J. v. Kuijk D 5, 191; G. v. Tuijl D 6, 13; A. Kniotek V 7; J. v. d. Dungen V 8, 51, 52, 89, 135; J. Oosterwaal V 9, 62, 96; N. v. Esdonk V 10, 37, 146, 175; Ge br. Pelders D 11, 99; L. v. Dom melen D 14, 70, 126; M. v. Dal V 15, 17; L. v. Esch V 16, 21, 22, 122, 179; B. Oremans V 19, 27, 28. 80, 155, 164, 165; L. v. d. Heijden V 20, 163; H. v. d. Heijden V 23. 45, 151, 170; Fr. v. Uden 24, 150: J. v. Son V 26; C de Vaan V 29; A. v. Oijen V 30. 31. 106, 133; G. Treuren V 32, 75; J. Elschot V 33, 78; J v. Baardwijk V 34, 48, 71, 185; A. v. Sluijsveld D 35: P. v. Ges tel V 36. 98; A. Parijs V 38, 111, 177, 187; J. v. d. Ven D 40; J. Kivits V 41, 123; P. Pulles V 42, 56. 76, 77, 117, 183; A. v. d. Heuvel V 43, 173. 174; A. Roes tenburg V 44, 53. 114; M. van Ovcrdijk V 46. 145; Gebr. van Ravensteijn D 47, 102, 103, 142. 189, 190; Brok-Pulles D 49, 85. 86; W. Roestenburg V 50, 109, 124, 172; A. Kleijn V 54, 171; R.W.B. Over enkele weken behoort het gesloten voetbalseizoen Een prima product wil iedereen. Helpt hieraan mede. Spoel direct na gebruik Uw ledige flessen even om. [[Bij voorbaat dank, t De gezamenlijke bezorgers.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3