DE LMGSTEMT Waalwijkse en Langstraatse Courant Het K.N.I.L. opgeheven W. TIMMERMANS ZONEN DRUNEN HAARSTEEG SPRANG CAPELLE SPRANG-CAPELLE WASPIK Belasting-moeilijkheden. Nog eens verwervingskosten Na Moed, Beleid en Trouw Kassiers en Commissionairs in Effecten WAALWIJK B Openen van Accreditieven Reischeques op het buitenland voor zaken en tourisme. HOOFDPIJ NT VRIJDAG 28 JULI 1950. Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO VM HET ZUIDEN OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 285 WAALWIJK TEL. Si. - SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. 73e JAARGANG No. 61 A bonnement 15 cent pc- week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p Advertentie-prys 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES ..ECHO' Woensdag 26 Juli 1950 heeft 't Koninklijk Nederlands In disch Leger opgehouden te bestaan. Aan de roemrijke ge schiedenis van „het beste le ger ter wereld" is een einde gekomen. Haar soldaten zul len overal verspreid worden in Nederland en de Indonesi sche Archipel. De traditie zal in Nederland worden voort gezet in het Regiment Van Heutsz. De geschiedenis van het K.N.I.L. is er niet enkel een van gevechten van artillerie, infanterie en tanks, maar ook van pacificatie, hulp aan de bevolking, bouwen van wegen en bruggen. Van de genees kundige dienst, niet alleen voor de soldaten, maar ook om de bevolking te bescher men ten tijde van cholera- en typhus epidemieën. De wapenfeiten echter zijn het meest bekend. In de ne gentiende eeuw was er alom stryd tegen onlusten en op standen. En niet altijd was de „Kompenie" winnaar. Maar uiteindelijk was er de grote overwinning, n.l. de Pax Neer landica, gevestigd in de gehele Archipel. Dat deed „De Kompenie" De Nederlanders, Ambonne- zen, Menadonezen, Javanen, Soendanezen, Batakkers, Ti- morezen en Atjehers, allen strijdend onder de Nederland se vlag. Beroemde namen zijn aan het K.N.I.L. verbonden: Van Swieten, de Hertog van Sak sen - Weimar - Eisenach, Van Heutsz, Vetter, Van Dalen, v. d .Heyden, Poland, Chris- toffel, Gosenson, Spoor en v. Santen. En deze namen behoren bij vele expedities: Borneo, Bone, Lombok, Bali, Sumatra's Westkust en Atjeh. En na de oorlog de strijd op Zuid-Ce lebes, Palembang, Bandoeng, Djokja, Magelang en Modjo- kerto. Op Sumatra's Westkust duurde de strijd tegen de Pa- dris, een fanatieke Moham medaanse sekte, bijna een kwarteeuw. Eindelijk kon de vijandelijke vesting Brond- jol worden genomen, na een belegering van 27 maanden. Tijdens de veldtocht naar Bome overleed een groot deel van het leger aan de cholera. Een tweede expeditie was no dig om de vorst van Bone te onderwerpen. Een aardige bij zonderheid is dat voor deze dappere vorst in 1948 namens het Nederlantse gouverne ment een grafmonument is onthuld, waarbij zijn zoon, de huidige radja van Bone aan wezig was. Uw verslaggever heeft hiervan destijds een re portage voor de „Echo" ge schreven. Naar Bali waren in vier jaar drie expedities nodig om de Balinezen aan het Neder landse gezag te onderwerpen. Het vaandel van het Vile Ba taljon verwierf hier de M.W.O. Berucht is het verraad van Lombok, toen na een wapen stilstand het kamp van het K.N.I.L. werd overvallen en het grootste deel der soldaten vermoord. Met de bestorming van Keteungkoe kwam een einde aan de zware expedities. En dan Atjeh. De zwaarste en bloedigste strijd van het K.N.I.L., maar ook een veld tocht van de grootste dap perheid. Wij denken hier aan Toekoe Oemar. Talloze Militaire Willems Ordes wer den toegekend, ook aan het vaandel der maréchaussée. De Atjehers vochten met ware doodsverachting. Lang heeft het geduurd voor de fa natieke Mohammedanen wer den onderworpen. De ergste strijd was op Djambi, die vijf jaren duur de. Hier werd gevochten in de gemeenste moerassen en oerwouden, waarin ooit een leger werd ingezet. In 1942 kwam de wanhopige strijd tegen de Jap. Dapper sloeg het K.N.I.L. terug, maar het was niet tegen deze enor me overmacht opgewassen. Een lange rij van wapenfei ten, verricht door het kleine K.N.I.L., waarvan de sterkte varieerde van een 14000 tot 76000 man in 1940. Het K.N.I.L. is de machtige factor geweest bij de vesti ging van het Nederlands ge zag in een gebied zo groot als Europa, bewoond door talrij ke volken, ieder met een ei gen taal en eigen adat. Elk gebied waar 't K.N.I.L. streed, stelde zijn eisen aan het leger. Het vroeg echter overal harde mannen, die hun leven veil hadden. Het is een grote eer voor Nederland dat het Officiers korps van dit voortreffelijke leger vrijwel altijd Nederlan ders zijn geweest. Kerels, die als jonge tweede Luitenant naar dit prachtige land kwa men. Zij hebben van het K.N.I.L. dit prachtige leger weten te maken, een eenheid van trouw en opofferingsbe reidheid. Maar ook onder het lager kader en soldaten vinden wij de „koloniaal", die soms ge ronseld, soms als redmiddel tegen de sociale ondergang 't ruime sop kozen naar de Oost, om hun verdere leven onder de tropenzon te slijten of te rug te komen in Bronbeek, hun borst behangen met on derscheidingen en kruizen van expedities. Maar het zijn deze mannen die hebben bijgedragen tot 't vestigen van het best bestuur de en welvarendste koloniale rijk ter wereld. Later werd de recrutering van het K.N.I.L. gewijzigd en het maatschappelijk peil der Nederlandse vrijwilligers om hoog gebracht. Nog later werd de dienst plicht voor Europeanen in In- dië ingevoerd, maar dit heeft de geest en het typische ka rakter van het K.N.I.L.-be- roepsleger niet kunnen ver anderen. De figuur van Jan Fuselier bleef domineren. Du Croo heeft hem zo mooi ge tekend en nimmer zullen wij de verdiensten van hem ge noeg kunnen eren. Nog meer lof zouden wij willen toezwaaien aan die prachtige kerels in de „kom penie" uit Ambon, Java, de Minahassa, Timor en zoveel anderen. Zij pas hebben ge toond wat trouw is, niet het minst in de laatste jaren. De beste elementen uit de gehele Archipel hebben de band ge smeed van onverbrekelijkke trouw, gedurende actie en pa trouilles. Is er in militaire zin iets schoners denkbaar dan de verhouding tussen de Ne derlandse officier en zijn per soonlijke lijfwacht, de darda- nel, die heel vaak een Am- bonnees was. Ook de vrouwen van de in heemse K.N.I.L.-militairen hebben zeer veel bijgedragen in dit leger. De soldaat had te strijden. Maar zijn vrouw zorgde voor zijn uitrusting en kleding, voor zijn eten en huis en bracht zijn kinderen ter wereld.. Met onwrikbare trouw stond ook de vrouw in het K.N.I.L. Beroemd is het verhaal van de vrouw van een dardanel in Atjeh. Tijdens een actie sneuvelde de officier, waarbij deze soldaat dardanel was. Hij zelf raakte zwaar gewond. Toen men aan zijn echtgeno te ging vertellen dat haar man zwaar gewond was, vroeg zij: „En de kapitein?" „Gesneu veld" was het antwoord. „Waarom is de kapitein ge sneuveld, terwijl zijn darda nel nog leeft?" zo riep de vrouw uit. Dit verhaal tekent de plaats van de dardanel, maar ook van de vrouw in het K.N.I.L. Verscheidene vrouwen ver wierven onderscheidingen. Thans is dit alles geschie denis geworden in de echte zin des woords. Het K.N.I.L. is opgeheven. Het wordt zo gemakkelijk gezegd. Maar er schuilt een enorme tragiek in. Nog zijn veel militairen van het K.N.I.L. alleen maar trouw aan onze Koningin en onze vlag, die ook de hunne is. Waar zullen ze blijven? Nooit zullen wij 't K.N.I.L. voldoende kunnen eren. Kantooruren: 9 tot 1 3 uur en 1 4 tot 1 5 uur. Zaterdags van 9 tot 10.30 uur. AANBESTEDINGEN. Uitslag aanbesteding voor 't bouwen van een open loods voor de Veilingver. De Langstraat te Drunen. Fa. v. d. Loo, Elshout 5814. Fa. Snijders, Elshout 5820.— M. v. Loon, Drunen 5940.— Fa, Gebr. v. Delft Drunen 5975.— Fa. Gebr. de Wit, Drunen 6386.— A. Herreygers, Drunen 6500.— De architect is A. v. Huiten te Waalwijk. Dezer dagen had de aanbe- besteding plaats voor de bouw van een woonhuis met werkplaats voor de heer J. Schaars. De uit slag hiervan was als volgt G. Merkx 17.752.- J. v. Bijnen 18.000.— M. Schapendonk 18.320.— M. v. Loon 18.370.- J. v. Iersel 18.425.— Fa. Lodewikus 19.360. De bouw hiervan zal geschie den ten Noorden van de noodwo ning aan de Badhuisstraat. i TTf< Zilveren bestaansfcest. Deze zomer zal het 25 jaar ge leden zijn dat de mannenzangver- eniging Vriendenkring werd op gericht: tegelijkertijd viert het da meskoor Levensvreugd haar ko peren bestaansfeest. Vanzelf mo gen deze feiten niet onopgemerkt voorbij gaan en daarom zal er een gecombineerd festival worden ge houden. Deze festiviteiten zullen zoals reeds is gemeld op 29, 30 en 31 Juli plaats vinden en gezien de belangstelling die beide ver enigingen in onze plaats genieten en het culturele pfcil waarop zij zich mogen verheugen, belooft het heel wat te worden. Ter gelegenheid van dit heu gelijke feit hebben wij een en an der uit het archief opgediept want hetf is zeer zeker geen overbodige luxe, een vereniging die zich een zo voorname plaats in de dorps gemeenschap heeft weten te ver overen in het licht te stellen. Op 15 April 1925 werd dan de eerste vergadering gehouden: de belangstelling daarvoor was niet zeer groot en daarom werd beslo ten wat meer actie te voeren en dan een nieuwe vergadering te beleggen. Enkele weken daarna werd de vereniging dan werkelijk opgericht, een 20-tal leden sloten er zich bij aan en spoedig kon met de repetities worden begonnen en het duurde dan ook niet lang of er werd aan concoursen deelge nomen en werden successen be haald. Het hoogtepunt in het bestaan was wel de zomer van 1938, toen in de afdeling Uitmuntendheid een eerstfe prijs werd behaald. Doch dezelfde zomer trof de vereniging een zware slag .toen de ijverige oprichter-directeur bij een onge val het leven liet. Aan zijn heen gaan hebben beide verenigingen zeer veel verloren, want ook hef dameskoor, dat toen juist was op gericht, vond in hem een ijverige directeur. Tot zijn opvolger werd benoemd de heer van Heijst Sr., NAAR CONCOURS. De Chr. Gemengde Zangvereni ging Excelsior alhier, alsmede het Kinderkoor Klein-Excelsior, gaan a.s. Zaterdag naar Giessen Nieuwkerk. om deel te nemen aan het concours aldaar. Onder leiding van haar emi nente directeur de heer Jac. Groen is de laatste maanden ijve rig gerepeteerd, zodat zij thans met vertrouwen de resultaten te gemoet zien. Wij wensen de koren veel suc ces toe. later opgevolgd door zijn zoon, de heer v. Heijst Jr. uit Vlijmen. In de jaren der bezetting, toen I verplichte aansluiting bij de cul- I tuurkamer noodzakelijk bleek, bleef zij trouw aan haar beginse len en werd zij in het open baar ontbonden: ook het dames koor volgde dat voorbeeld, doch het onderlinge contact bleef be houden en na de bevrijding werd wederom actief begonnen. In 1947 bedankte dhr. v. Heijst als dirigent en in zijn plaats werd benoemd dhr. P. v. d. Schoot uit Hedel en tot directeur van het dameskoor dhr. J. Koenraad uit Rijen. Onder leiding van genoem de directeuren gaat het crescendo. Ook het 12J^-jarig bestaan van het dameskoor is zeker het ver melden waard, want naast en mef het mannenkoor doet zij vaak van zich spreken: plaatselijke feesten worden ook door haar opgeluis terd en zelfs wist zij in 1948 op het concours in Mill een eerste prijs te behalen. Moge het beide verenigingen in de toekomst goed gaan. Vermeld dient hierbij te wor- den dat er tevens een 6-tal jubi- larissen zijn, die 25 jaren onafge broken lid van het mannenkoor zijn geweest. Op een speciaal j daarvoor gereserveerde avond zullen zij worden gehuldigd. Ook zal er dife dagen een danstent aan wezig zijn, waar onder leiding van het dansorkest B. Oremans uit Vlijmen, de niet-muziekliefhebbers gelegenheid wordt gegeven het feest enigszins mede te vieren. AANBESTEDING. Uitslag aanbesteding voor het bouwen van een landbouwschuur voor de heer J. C. Rozenbrand-de Bie te Sprang-Capelle. Fa. de Jong en Dekekrs, Sprang-Capelle 10735.— A, H. Willemsz, idem 10910.— A. v. Zeist, id. 11382.— A. Rozenbrand, id. 11801.— H. Wagemaders. id. 11824.— J. Michael, id. 11845.— J. Nieuwenhuizen, id. j 11899. A. Hoefnagel, id. 11995.— De architect is A. v. Hulten te Waalwijk. LANDBOUW- HUISHOUDSCHOOL. Bij het aan de Chr. Lagere Landbouwhuishoudschool aan de Nieuwevaart gehouden eindexa men werd het getuigschrift inge volge art. 29 van de Nijverheids onderwijswet behaald doorRiek van Bruchem Capelle, Adrie Kommers Raamsdonksveer, Anna v. Loon 's-Gra ven moer, Dina Nieuwenhuizen Capelle, Tonia Pruijssers Raamsdonk, Betsie de Visser Capelle. Betsie Vos te Sprang, Truus Vos Waalwijk en Ella van Wijlen, Capelle. Voor een tweetal avondcursus sen, welke na de zomervacantie weer aan deze onderwijsinrichting zullen worden gegeven, kunnen nog leerlingen worden aangeno men en wel voor de begincursus naaien, welke op Woensdag- en Donderdagavond van 7 tot 10 uur wordt gegeven, en voor de vervolgcursus koken, welke des Woensdagsavonds eveneens van 7 tot 10 uur wordt gegeven. Men kan zich voor deze cur sussen laten inschrijven ten huize van de directrice, Mej. P. J. Rij ken, Kom C 133, in de week van 14 tot en met 19 Augustus a.s. iedere dag tussen 6 en 7 uur des avonds. GOED AFGELOPEN. Het dochtertje van de familie Rijken-de Hollander te Vrijhoeve- Capelle, dat ter hoogte van de garage van de heer v. Beek on verhoeds de rijweg overstak, werd aangereden door een juist passerende luxe auto. Hoewel de bestuurder alle mogelijke moeite deed een aanrijding te voorkomen werd de kleine toch gegrepen. Dr. Winterwerp die spoedig ter plaat se was, constateerde na de eerste geneeskundige hulp, dat het on geval wonder boven wonder vrij goed was afgelopen voor het slachtoffertje. VOORUITZICHT. Het aantal nieuwe woningen in de gemeente Sprang-Capelle zal in de nabije toekomst weer met een 14-tal worden uitgebreid. De aanbesteding van het bouwen de zer woningen, 6 arbeiders- en 8 duplexwoningen, zal Maandag 31 dezer ten gemeentehuize plaats hebben. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. De voetbalver. Wit-Zwart die bij het door de voetbalver. Good Luck te Raamsdonksveer georga niseerde nederlaagtournooi de le prijs, een zilveren bal behaalde, zal a.s. Zaterdagmiddag, naar we vernemen, ter gelegenheid van de uitreiking der prijzen aan dit tournooi verbonden, een vriend schappelijke wedstrijd spelen te gen Good Luck. CAPELLE. NOOIT GEDACHT. J.l. Zaterdag moest het 2e elf tal spelen voor het nederlaagtour nooi te Raamsdonk. Het 2e elf tal van Good Luck had nog geen enkele wedstrijd verloren, zodat onze reserves voor een zware taak stonden. Om 4 uur werd be gonnen en direct speelden onze mannen een hoog tempo, te hoog voor de Good Luckers, want tal van hachelijke situaties ontston den en wanneer na fraai doorge ven van rechtshalf Rozenbrand Kerst de bal vrij krijgt, is het 0-1. Onze backs werken uitstekend, v. d. Galiën glipt naar voren, geeft fraai door naar Wervers, die een afgemeten pas naar zijn midden voor geeft en met een fraai schot maakt Kerst er 0—2 van. Na de rust zijn de N. Vaarters nog steeds aan bod en als Spie- rings keurig voorzet, schiet Kerst zijn derde doelpunt in 0—3. Dan komt Good Luck geweldig opzet ten; schot op schot volgt, maar de Wit, zo juist, na ruim 3 jaar in Indonesië zijn militaire plicht te hebben vervuld, teruggekeerd, verricht wonderen in zijn doel; al les weet hij te stoppen en hij had menige ovatie van 't talrijke pu bliek in ontvanost te nemen. Plot seling breekt J. Zwart door en schiet hard in 0—4, waarmee het einde kwam en onze jongens wel verdiend de le priis, een fraaie beker, konden meenemen. GESLAAGD. Te 's-Bosch slaagden voor het diploma Mulo A onze plaatsge noten de dames G. Berkelmans, C. de Graauw, J. van Hooren, A. Langcrmans en D. Tabbers en de heren C. de Bont, Th. Gijsman, B. Stokman en A. Vermeulen. Voor het examen Engelse en Franse Handelscorrespondentie afgenomen vanwege de Vereni ging van Leraren slaagde de heer J. de Hond. ONDERSCHEIDEN. De heer C. A. Hcijblom, Paral lelweg 1, ontving uit handen van de burgemeester de onderschei ding „Orde en Vrede" met ges pen 1946 en 1947. MUZIEK. De Waspikse Harmonie Volks vlijt en Volksvermaak heeft thans definitief besloten deel te nemen aan het Federatief Muziekcon cours te Vlijmen. Op Zondag 6 Augustus a.s. zal deze harmonie daar uitkomen in de afd. Uitmun tendheid. Daar dit de tweede maal is, dat uitgekomen wordt in de afdeling Uitmuntendheid, pro moveert dit korps bij het behalen van een eerste prijs naar de Ere. afdeling. Wanneer men er echter niet in slaagt een eerste prijs te behalen, dan vervalt ook de eer ste prijs die het vorig jaar te Ber- geijk werd behaald. Geen wonder dus dat er op het ogenblik heel serieus gerepeteerd wordt om nog dit jaar de Ereafdeling te berei ken, wat een hele eer voor Was pik zou zijn. Als verplicht num mer moet op dit concours wor den uitgevoerd de ouverture „So- lonelle" van Sam Vlessing en als keuzenummer „Don Pasquale" van Donizetti. Van de zijde van het muziek- minnend publiek wordt de belang stelling steeds groter en vooral de repetities die Zaterdagsavonds om 9 uur gehouden worden, ge nieten een grote belangtelling. Maar het wordt dan ook iets moois dat de harmonie o.l.v. de heer Chr. Kuijten ten gehore brengt, terwijl de morele steun van deze belangstellenden door hem en de werkende leden zeer op prijs wordt gesteld. H. WIJDING. Frater Bartholomeus Biemans zal Zondag 6 Augustus in de kloosterkerk van de Ongeschoei de Carmelieten te Geleen de H. Priesterwijding ontvangen. Een N.V. leende aan een aan- deelhouder 50.000 en wel ren- tcloos. De Inspecteur was van mening dat er sprake was van een belastbare uitdeling van winst tot een bedrag van 2000.— (4% rente van 50.000.—) en telde dit bij. De N.V. ging hiermee accoord. De aandeelhouder kreeg toen ook nog eens last met de inspec teur. Zijn aangegeven inkomen was 6000.en de inspecteur wilde dit verhogen met 2000.-. Blijkbaar was de redenering al dus de aandeelhouder heeft een voordeel genoten, daar hij geen rente behoeft te betalen. Dit voor deel wordt geschat op 2000.— en hiermee moet zijn aangegeven inkomen verhoogd worden. Deze redenering was onjuist. Indien de aandeelhouder wel ren te had moeten betalen, dan zou zijn inkomen zijn geweest: 6000 verminderd met 2000.— rente 4000.Hij heeft nu niets betaald en wordt aangeslagen voor 6000.—. De 2000.— voordeel zit dus al in zijn inko men. Iets dergelijks doet zich voor als een huurder het huis van zijn huisheer laat repareren en hier voor 1000.betaalt. Het inko men van de huiseigenaar mag dan niet met 1000.worden ver hoogd. Immers, de eigenaar heeft niets betaald, mag dus niets af trekken en de 1000.repara tiekosten worden dus toch al be last. De huurder die de 1000.- wel betaalde, zal deze NIET mo gen aftrekken. Anders is het als de huurder het pand zou gebruiken voor zijn be drijf. Hij zou dan de betaalde 1000.wel mogen aftrekken, ineens of verdeeld over enkele jaren. Een moeilijkheid is er nog bij afschrijvingen op verhuurde ge bouwen. Een zakenman brengt zijn bedrijfspanden, die zijn eigen dom zijn, op de balans en schrijft er op af. De boekwaarde van de panden aan t eind van 't jaar is dus gelijk aan de boekwaarde aan 't begin van 't jaar, verminderd met de afschrijving. Iemand die een WONING ver huurt, mag slechts afschrijven 10% van de huurwaarde over "t kalenderjaar. Mijnharde Hoofdpijnpoeders. 45 ct MijnhardtHoofdpijntablcttcn.75ct Verhuurt iemand echter een ZAKENPAND, dan schrijft hij af zoals de zakenman het doet. dus b.v. 1 Yi of 2% van de waar de. De zakenman moet echter af schrijven op de kostprijs en de verhuurder van een winkelpand mag afschrijven op de verkoop waarde aan het begin van 't jaar. Deze kan hoger liggen dan de kostprijs. Hij behoeft ook niet te letten op vorige jaren. Ieder jaar kan dus de afschrijving een an der bedrag zijn. Hij behoeft dus in ieder geval geen genoegen te nemen met afschrijving van 10% van de huurwaarde (dit geldt al leen voor verhuurde WONIN GEN). Een en ander vloeit voort dit ten gerieve van hen, die met de techniek der wet op de hoogte zijn o.a. uit artikel 14 Besluit I.B. waarbij art. 9, lid 6 niet van toepassing is. Dit laatste artikel geldt wel bij art. 11. VAN LOON. miwïH a1 !i «ÉHiJBSH) ZIEKTE VERSCHIJNSELEN. Omtrent de para-typhus in onze gemeente valt weinig bijzonders mede te delen. Wel zijn er tekenen die er op wij zen dat de ziekte thans inge perkt is. Evenwel de haard is nog niet gevonden en daarom blijft waakzaamheid geboden. We zijn blijkbaar over het hoogtepunt heen en nieuwe gevallen komen niet of wei nig voor, vermoedelijk dank zij de tijdige preventieve maatregelen. BEDRIJFSAUTO-VERKEER. Openbare vergadering van de Bond voor Bedrijfsauto- verhuur in Nederland, welke gehouden zal worden op Maandag 31 Juli a.s. om 8 uur n.m. in Hotel „De Twee Ko lommen", Gx-otestr. te Waal wijk. Agenda: 1. Opening. 2. Eespreking zittend zieken- vervoer en alles wat hier mede samenhangt. 3. Bespreking circulaire dd. 3 Juli j.l. door het Algem. Ziekenfonds A.A.Z. voor Tilburg en Omstreken aan de heren Taxi-ondernemers 4. Rondvraag en sluiting. Er zal ruimschoots gelegen heid worden gegeven Uw standpunt kenbaar te maken. Sprekers: de Hooged. gestr. Heer Tj. Krol, Lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, en de heer B. Vos, directeur van de B.B.N. Heren ondernemers, laat deze keer de gelegenheid niet voorbijgaan en komt allen op deze voor U zeer belangrijke vergadering. AANBESTEDINGEN. Het bouwen van een woon huis voor de heer G. Couwen- bergh te Waalwijk is opge dragen aan de heer F. Cou- wenbergh, aannemer te Waal wijk. Architect is de heer A. v. Hulten te Waalwijk. De verbouwing van de Lederfabriek der N.V. v./h. v. Iersel-Witlox en Co. te Waalwijk, is bij onderhandse aanbesteding opgedragen aan de heer G. Coppens, aannemer te Waalwijk. Architect is de heer A. v. Hulten te Waalwijk. HET WANDELPARK. Ons Wandelpark geniet nog steeds een zeer grote belang stelling. Dit is ook niet te verwonderen, want zelden zal men kunnen vertoeven in mooier omgeving en rustiger sfeer. Ook de buitenissig heden der begin-periode „het neuzen" is voorbij en ieder een kan er volop genieten, want ook de jeugd gedraagt zich zoals dit in zulk een park past. Ouden van dagen, zowel als de jongeren, de jeugd, moeders met kinderen, allen vinden er een prachtige ver pozing, die dan ook alom zeer wordt gewaardeei'd. Aan het onderhoud en aan plant wordt alle zorg besteed; telkens zien we nieuwe, fris se bloemen en planten, ook de wegen zien er prima on derhouden uit, de vijver brengt nieuw leven -in de vorm van jonge eendjes, een duiventil heeft 'n plaats ge vonden tussen 't groen, kort om 't is een ware lusthof voor iedereen, waarvan in de va- cantie zeker druk gebruik ge maakt zal worden en we ver trouwen ook in die tijd op 't goede gedrag der jeugd! Maar niet alleen 't Wandel park, ook de park-aanleg langs het Stationsplein, Burg. v. d. Klokkenlaan, langs Pa rallelweg en elders ziet er zeer verzorgd uit; hier onder kent men werkelijk de hand van de meester, van dt vak man, zowel wat aanleg, on derhoud als keuze van be planting en bloemen betreft. Werkelijk, we mogen trots gaan op de wijze waarop het aanzien der gemeente op dit gebied wordt verhoogd, wat zeker in het belang is van 't vreemdelingenverkeer, van onze gemeente als prettige woonplaats en voor de bewo ners gelegenheid geeft tot al gemene ontspanning. VERGADERING DER K.J.M.V. gehouden in café Steenbergen Deze vergadering, die om 8 uur werd geopend door de voorzitter, werd maar matig bezocht, alhoewel de agenda interessant genoeg was. De voorzitter verleende di rect het woord aan één der twee gasten van deze avond, de heer A. Schellen, diocesaan secretaris der K.J.M.V., die speciaal was overgekomen om het nut en de wenselijk heid van een bezoek aan de K.J.M.V.-landdag te Dongen op 20 Augustus a.s. uiteen te zetten. Hiervoor bleek bij de leden grote belangstelling te bestaan, mede in verband met het 600-jarig bestaan van Dongen, dat juist dan wordt gevierd.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1