RONDE VAN KAATSHEUVEL GEERTRUIDENBERG Invasie te Kaatsheuvel van ruim 3 00 wielrenners i BERKDIJK L00N-0P-ZAND 2e Ronde van Kaatsheuvel DeChinese Papegaai DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 28 JULI 1950 BEZOEKT DE Ruim 300 renners, DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ. Abonneert U op dit Blad. FEUILLETON GESLAAGD. Onze dorpsgenote Ely Meewis- se slaagde voor het examen Ned. Handelscorrespondentie. De heer P. Hoogerwaard be haalde het praktijkdiploma boek houden. ZIJ DIE SLAAGDEN. Aan de naaischool der Eerw. Zusters werden de diploma s uit. gereikt aan de volgende cursisten: LingerieRia Mathon, Anna Pruijssers, Tiny v. d. Koog, Toos Broeders uit Raamsdonk; Truus Verduijn, Ria Boelaars. Leentje Adriaanse, Leni Bouwens, Diny de Bruijn, Ria Spuijbroek, Corrie Broeders. Doortje de Bruijn, Jo Kanters, Anny Knapen. Jeanne v. Seeters, Nellie v. d. Kieboom en Stina Snijders, allen alhier. CostumièreAnny Broeders. Bertha Broeders, Coby Stoop, Tiny Zwets, Ria Zijlmans, Adrie Zijlmans. Ria v.d. Elshout, Tonia Pruijssers, Jo Kieboom, Anny Snijders, Plonia Blom en Fran- cien v. Onzenoort. Voor de vervolgcursus: Doortje Broeders, Jo de Bodt, Jo Wuyten> Gonny Wintermans, Nelly Schip peren, Riet Stoops, Gerda v. Du ren en Riet Santegoeds. I li !U i iCiïta.,,. 1 EERVOLLE ONDERSCHEIDING. Door Burgemeester Prinssen werd op 22 Juli 1950 aan de echtgenote van de heer H. C. v. Strien, Oude Melkhaven 18, het Oorlogsherinneringskruis 1950 uit gereikt voor de verdiensten van haar echtgenoot in de Meidagen van 1940. ZILVEREN FEEST. Onze stadsgenote, mej. J, M. A. Lucas, viert op 28 Juli a.s. haar zilveren feest als onderwij zeres aan het kleuterschooltje in de Brandestraat. De belangstel ling voor dit feest is groot, zowel van de kinderen alsook van de ouders, want juffrouw Lucas neemt bij haar kindertjes een bij zondere plaats in, terwijl de ou ders grote waardering hebben voor haar werk. De officiële hul diging van mej. Lucas zal des na middags in het haar zo vertrouw- de schooltje plaats vinden, bij welke gelegenheid cadeaux en bloemen zullen worden aangebo den. KORFBAL. In het oude stadje Geertruiden- berg zal het a.s. Zondag weer druk zijn. Dit keer niet met wa tersporters en watersportbelang stellenden, maar nu met korf hal sters en korfbalbelangstellenden. Voor Geertruidenberg zelf zit er nog een apart tintje aan, om dat haar plaatselijke korfbalclub Right-Oh, waarvan wij vorige week berichtten, dat zij kampioen waren van district Westbrabant, nu ook mee mag spelen in lands kampioenswedstrijden. Wanneer het weer ons niet in de steek laat, belooft dit een ge slaagd sportfeest te worden. w.o. Pfovinclale kampioenen Parcours 3'/, km. Toegang Vrij Start Nieuweling®" B 11.30 u Start Nieuwelingen A 1 2.45 u. Start Amateur» 3.30 u De 2e Ronde van Kaatsheuvel belooft een geweldig succes te worden. De organisatie is dit jaar in handen van de Kon. Erk. Vv ie- lerclub „Kaatsheuvelbijgestaan door vele wielerenthousiasten ter plaatse, terwijl de gehele plaats meeleeft met dit sportief gebeu ren op wielergebied. Allereerst noemen we burge meester Mr. R. J. Th. v. d. Heij den. die zijn volle medewerking geeft om deze wielerronde tot n succes te maken en ook een op wekkend voorwoord schrijft in het programmaboekje dat bij ge legenheid van deze Ronde wordt uitgegeven. Tevens zal burge meester v. d. Heijden het start schot lossen voor deze uiterst sportieve wedstrijd, waaraan ruim 300 wielrenners deelnemen, die uit alle plaatsen van Nederland komen om in Kaatsheuvel de ere palm te bemachtigen, waarnaar natuurlijk iedere „coureur" ver langt. De Ronde van Kaatsheuvel heeft het vorig jaar de harten veroverd van de wielrenners en van het publiek. Dit getuigen de vele prijzen die door zakenmensen en particulieren worden gegeven. Wij noemen o.a. ook twee prach tige bekers, beschikbaar gesteld door Kaatsheuvels Belang en Berkdijks Belang. Vandaar ook 't grote aantal inschrijvingen voor deze course en de grote belang stelling. Ook willen we hier aanhalen dat de politie onder leiding van de groepscommandant A. J. v. d. Beek alles weer in de puntjes heeft geregeld om een en ander vlot te doen verlopen. Het parcours van V/ K.M. is ideaal en loopt van Kruisstraat, Dongenseweg, Hil, Marktstraat, Peperstraat en Hoofdstraat naar Kruisstraat finish. De afd. ge meentewerken onder leiding van de heer J. Th. Hopman heeft het traject geheel nagezien en men kan er dan ook van overtuigd zijn dat de zaak oké is. We vinden dit parcours ideaal, omdat er een weggedeelte in is, dat voor de renners zeer zwaar is, wat natuurlijk de wedstrijd ten goede zal komen. Men wordt coureur door „hard werk. En juist deze Ronde van Kaatsheuvel vraagt „hard werken" door het zware weggedeelte op de Hil. Hier zullen de renners moeten tonen wat zij in hun mars hebben. De wedstrijd wordt verredéfi on der de reglementen van de NWU en de jury bestaat uit de heren v. Pelt, Breda, Cornelissen Eind hoven, Coen de Koning, Breda, Broeders en v. Ham beiden uit Vlijmen. De medische verzorging zal staan onder leiding van Dr. Raay- maakers en Dr. Wijtenburg, ter wijl de EHBO uit Kaatsheuvel en Loonopzand medewerking zal ver lenen. Tijdens de wedstrijd zal het pu bliek regelmatig op de hoogte ge houden worden van de stand van de wedstrijd, terwijl langs het ge hele parcours een geluidsinstalla tie is aangebracht om de wed strijd met „een vrolijk plaatje" op te luisteren. Het gehele parcours is vrij toe gankelijk, terwijl aan de finish zitplaatsen zijn opgesteld voorde liefhebbers van „felle sprintjes". De strijd van de Nieuwelingen B begint om half twaalf en dan zal een groep van ruim 100 ren ners vertrekken om elkaar op sportieve wijze te bekampen over 10 ronden van V/2 K.M. De fa vorieten voor Kaatsheuvel zijn natuurlijk de leden der wielerclub Kaatsheuvel, n.l. M. v. Wanrooij, M. v. d Linden, Vervoort, B. v. J. DAMEN ua A. SNOEREN Hoorn en Scheerders. We zijn erg benieuwd wat deze jongens zullen presteren tegen hun con currenten, zoals Schollen Tilburg, Massuger Oisterwijk, v. d. Kloot Willibrord, Hermans Breda, Kuijs Vlijmen en de Waalwijkers Hen- sen, Dekkers, Damen en v. Es en de Waspikse coming man L. Fit ters. Zou het een strijd worden tussen de Langstraters of gaat 'n ander met de buit lopen Ren ners, de eer van de Langstraat staat op het spel, denk er om. De Nieuwelingen A starten om 12.45 uur en moeten 56 K.M. af leggen in 15 ronden. Deze gaan natuurlijk met meer geweld te werk. Uit alle delen van Neder land zijn ze gekomen, deze toe komstige coureurs, die allen het ideaal voor ogen hebben eens te worden zoals...... Schulte, v. Est, Coppi of Bartali. Er zitten in de ze groep van 100 renners taaie bazen bij, zoals v. d. Burg Am sterdam, van 't Hof Haarlem, v. d. Brand Schijndel, winnaar van de ronden van St. Oedenrode en Velp, Elsling IJmuiden. Hillebrink Arnhem, v. d. Bragt, winnaar van de ronden van de Hasselt en Schijndel. Wat zullen de renners van de wielerclub Kaatsheuvel hiertegen presteren We zijn vol verwachting, want André van Boxtel, die onlangs de oefening weer hervat heeft, is in uitste kende vorm, getuige zijn uiterst snelle wedstrijd in de Ronde van Katendrecht, waar hij met de bes ten mee kon. Ook J. v. d. Ven zal zijn woordje meespreken, evenals Louis Fitters uit Waspik, 2e in de Ronde van Gemert en winnaar van de Ronde van Stui- vezand, waarin hij alles „stuk reed en met de ereplam ging strij ken. De Waalwijkers Ligtvoet en v. Es schijnen eveneens gebrand op de overwinning. Wie zal het zijn Het is moeilijk te voor spellen, omdat er wel een 50-tal zijn van gelijke kracht. Het zal in ieder geval een genot zijn de ze jongens bezig te zien. De clou van de dag is natuur lijk de grote amateurswedstrijd om half vier. Een peleton van 100 renners zal dan het parcours opgezonden worden om geduren de 30 ronden, 105 K.M., elkaar te bestrijden voor de eretitel overwinnaar van de 2e Ronde van Kaatsheuvel. Honderd sterke bodies zullen elkaar bekampen in een sportieve strijd, die ongetwij. feld veel van deze toekomstige kampioenen zal vergen. Hier zal de kampioen van Noordbrabant M. Roovers uit Langeweg moe ten tonen dat hij zijn titel waar dig is. Hier zal de kampioen uit Overijsel, v. d. Heuvel uit Hen gelo, moeten tonen dat hij zeker zo sterk is als de Brabanders. Beiden krijgen het op te nemen tegen Verstraten, winnaar in de Ronde van Velp. De vechtjas Verstraten, in de bezettingstijd bekend verzetsman onder de naam van Kampbal, zal in deze zware ronde in zijn element zijn en ge ducht van zich afbijten. Ook N. v. Est, broer van de overwinnaar van Bordeaux—Parijs, zal tonen dat hij uit het goede hout gesne den is. Prominenten als Suiker buik Breda, Massuger Oisterwijk, C. Paymans Tilburg, winnaar in de Ronden van Gemert en St. Willibrord, P. Verwijmeren, Rij kers, Muilwijk Rotterdam, Boers- ma, Haarlem, Braspenning, win naar in de Ronde van de Hasselt, Nulkes, 4e in het kampioenschap A. v. d. VEN van Nederland, v. Oers, winnaar in de Ronde van Katendrecht, Rokx, winnaar van 4 wegwed strijden enz. enz., zullen hun beste beentje voorzetten om deze 2e Ronde van Kaatsheuvel te win nen. Of zou de Engelse crack Mac Lean, winnaar in de Ronde van Afferden (Gelderland), of de Bel gische junior Stes uit Wernhout de zege mee naar huis nemen Een prognose is moeilijk, en vooral omdat de Kaatsheuvelse favorieten wel eens voor een ver rassing zouden kunnen zorgen. De taaie doorzetter A. Snoeren, de snelle Joh. Damen, de vechter A. v. d. Ven en de snedige P. v. d. Ven zullen zich tot het uiterste geven om de Ronde van Kaats heuvel op hun naam te schrijven. Waarom niet 11 Deze stevige jonge renners hebben alleen zelf vertrouwen nodig en het juiste „course-inzicht", om zich met de besten te kunnen meten. Gesteund door het talrijke publiek, zijn het echter gevaarlijke outsiders, waar mede ernstig rekening gehouden moet worden. Als Vrouwe For- tuna hen nu maar eens gunstig gezind is die dagwie weet. Het zijn in ieder geval sterke knapen, die bij voldoende training best hun mannetje staan. Supporters van Kaatsheuvel, moedigt onze jongens aan en geeft hun het nodige zelfvertrouwen, wellicht dat zij één der grote fa vorieten kunnen kloppen. We wensen de organisatoren Zondag een „vrolijk zonnetje", zodat dan succes verzekerd is. v. Boxtel. Koppie Kopij schopte en trapte en vocht als een wilde man, maar de man die hem vasthield was groot en sterk en Koppie was maar 'n klein kereltje. Toch had de man moeite om de wilde Koppie in bedwang te houden. „Geef 'm een tik, Slim'', bromde de man die achter 't stuur zat, maar Slim zei dat dat niet nodig was. Hij hield Koppie met één hand vast, trok met de andere hand een zakdoek uit zijn zak en duw de die als een prop in Kop- pie's mond. Toen nam hij een lang touw en bond eerst Kop- pie's handen en daarna zijn voeten vast. „Ziezo", zei 'hij, toen Kop pie gebonden naast hem op de bank lag, en hij leunde vermoeid achterover terwijl hij Koppie nijdig aankeek. „Zo doen wij met eigenwijze en nieuwsgierige jongetjes. En nou zullen we jou naar een fijn rustig plekje brengen en daar moet je zoet blijven wachten tot we je komen ha len en dan mag je met ons mee een fijn zeereisje maken. Dat wil je toch wel, hè, jij houdt toch zo van avonturen! Nou, wij zullen wel zorgen dat je nog het een en ander beleeft, hoor baasje!" Koppie dacht ingespannen na. Waar brachten ze hem heen? En hoe kwam hij weer los? De auto stoof maar ver der. Aan de bomen, die hij net kon zien langsvliegen, zag hij dat ze al lang buiten de stad moesten zijn. Opeens minderde de auto vaart, maakte een scherpe bocht en stopte. „Ziezo, we zijn er, kereltje!" zei Slim. GESLAAGD. Te 's-Gravenhage slaagde on ze plaatsgenoot de heer G. P. Meert, voor acte Handelskennis L.O. Proficiat. HARMONIE ST. JAN NAAR LUYKGESTEL. Zoals )3erkdi|k's oud-pastoor in zijn afscheidsrede aan de har monie St. Jan uit dank voor haar bewezen diensten, beloofde, is dan j.l. Zondag 23 Juli geschied. Pastoor C. J. A. E. van Roos malen had de plaatselijke harmo nie uitgenodigd om met de gehe le „familie" een bezoek te bren gen aan zijn nieuwe parochie. J.l. Zondagmorgen leek het dat de gehele reis zou verregenen, doch Pluvius was St. Jan goed gezind en omstreeks 2 uur, toen de bus van v. Dijk aan de kerk vertrok, stond er een stralende zon aan een bewolkte hemel. Omstreeks 4 uur kwam het ge hele gezelschap in Luykgestel aan, waar een ongeduldige pastoor reeds lang stond te wachten. Onder grote belangstelling gaf St. Jan daar een concert, dat ie ders respect afdwong. Het pro- pramma dat achtereenvolgens af gewerkt werd, omvatte een 8-tal prachtige nummers. Omstreeks 6 uur was het goed geslaagd concert afgelopen en be geleidde de harmonie St. Jan de oude herder naar diens pastorie, waar het bestuur van de harmo nie tezamen met de joviale gast- hee een heerlijke koffiemaaltijd nuttigde. De andere leden kregen een koffiemaaltijd aangeboden in het patronaatsgebouw. Ook de kistjes sigaren en de „rondjes vielen bijzonder in de smaak. Na een kleine omtreks- verkenning trok de harmonie weer naar de kiosk, alwaar zij een concert van de Luykgestelse fanfare „Thiadotus beluisterde. Hierna nog een intiem onderonsje met de pastoor, waarna zacht jesaan de tijd van vertrekken kwam. Om ongeveer 10 uur werd de terugtocht aanvaard, waarna het gezelschap na een voorspoedige reis om goed 1 uur musicerend Berkdijk binnenkwam. Iedereen was vol lof over deze prachtige dag, die nog lang in het geheugen van de leden zal blijven als een aangename herinnering aan Pas toor v. Roosmalen. BURGERLIJKE STAND VAN 1-15 JULI 1950. Geboorten Wilhelmina J dv J J Veraart-v d Linden. Cor- nelis W M zv A Kimenai-de Rooij. Allegonda M A dv H P v Bcst-v Woensel. Anna J M J dv M C W v Zon-v Don gen. Adriana P M C dv A J Zijlmans-v Bladel. Maria A C dv L W M Hornman-v d Meijs. Antonia G dv J J v Wanrooij- de Beer. Josephus M zv W Maas-Roestenberg. Catharina A A dv J C H v Gulik-v d Lec. Marinus A M zv W Pulles- v Wanrooij. Waltherus F J M zv H P G Broos-de Graaf. Gerdina F M dv H v Boxtel-Da- men. Hendrikus J zv A Da- men-de Wijs. Petronella C A M dv W J Aussems-Carton. Petrus G J zv M J v Esch-Hul- leman. Gerardus M J M zv J A Heijda-Coomans. Cornelia M M J dv W C M Pepping- Grummels. Gertruda H M dv A Grootswagers-Zwanenburg. Wouterus G J zv Th v Wan- rooij-Hombergen. Huwelijksaangiften: C M Don ders 28 jaar en A A E Muijzelaar 25 jaar beiden alhier. J Die- bels 31 jaar te Bergen Limburg en P W Sup 31 jaar alhier. P A v Best 32 jaar en C C Groe nenboom 26 jaar beiden alhier. J J Brekelmans 25 jaar en M A v Son 29 jaar beiden alhier. H W Soeterboek 25 jaar en L M M van de Wouw 26 jaar bei den alhier. A Rozenbrand 36 jaar en J A Nieuwenhuijzen 24 jaar beiden alhier. Huwelijken: Th M Smits 21 jaar en A v Boxtel 18 jaar. A J Koevoets 27 jaar en W M den Teuling 26 jaar. Overleden: M van Wezenbeek weduwnaar van C Maas 77 jaar. F C C van der Linden oud 2 maanden. L Th M van der Linden wed van Chr M Smit 73 jaar. Vertrokken personen: J L M Biemans naar Tilburg. J Da men naar Teteringen. H W van den Hoek naar Vlijmen. M M Wintermans naar Dussen. J H M Brent naar Tilburg. A J Broeders naar Tilburg J J Polak naar Lochem JE Huijs- mans naar Ooltgensplaat. M Chr J Hornman naar Uden. J G Brekelmans naar Tilburg. Ingekomen personen: M M Meulendijks van Eindhoven. C P P van de Sanden van Til burg. H N Geboers van Til burg. J H A v Kempen van Tilburg. v d Meiracker van Waalwijk. P W v Beers van Tilburg. C H Span van Waal wijk. J N Lapien van Oister wijk. B Looijmans van Don gen HA Ackermans v Was pik. L Rekkers van Waspik. M J Mols van Dongen. P Molegraaf van Sprang-Capelle N H A Steffen en gezin van Nij megen. AM Hendriks van Venray. C J van de Leur van Tilburg. H P M Smals van Helmond. NA Hendriks van Waalwijk. FABRIEKSONGEVAL. De arbeider L. Boons, werk zaam op de Lederfabriek Baeten. had het ongeluk bij het voort trekken van een handwagen met leder, met zijn hoofd op de ste nen vloer terecht te komen en be wusteloos neer te vallen. Direct werd geneeskundige hulp ontbo den, die een lichte hersenschud ding constateerde en de man naar zijn woning liet vervoeren. Op dezelfde dag werd tevens zijn dochter door een wielrijder, die van de richting Tilburg kwam, aangereden en bezeerde zich da nig, terwijl haar rijwiel bescha digd werd. VERGADERING GILDE ST, AMBROSIUS. Bovengenoemd gilde hield in haar verenigingslokaal bij mej. de wed. Wijtvliet zijn algemene ver gadering. Na opening door de waarnemend voorzitter werd be sloten deel te nemen aan de grote gildefeesten op Zondag 12 Aug. te Hilvarenbeek. Voorts werd mededeling gedaan dat van de overheid vergunning was verkre gen voor het plaatsen van schuts- bomen, waartoe nu onmiddellijk zal worden overgegaan. Besloten werd onder de leden schutters, die zich hiervoor kunnen opge ven, een commissie te vormen, die naast het bestuur van 't gilde St. Ambrosius 'n schuttersvereni ging zal oprichten. Onderling zal overlegd worden bij het deelne men aan concoursen. Voorts werd het vieren van de jaarlijkse statiedag besproken, waarvoor nog nader een vergadering zal worden gehouden. VAN DE ECHO VAN HET ZÜIDEN door EARL DERR BIGGERS. 61). „Belangrijk om iedereen te spreken, die Madden kent. Deze huisbewaarder kan een nuttige vondst blijken." „Wat zullen we tegen hem zeggen „Hetgeen als waarheid ver schijnt. Madden in grote zorg afpersing. Wij zijn politie op het spoor van misdaad." „Prachtig, en hoe bewijs je dat 1" „Snelle blik op insigne van Ho nolulu, dat ik aan vest heb ge speld, Alle politie-insignes lijken veel op elkaar, tenzij persoon achterdocht heeft om nauwkeurig te lezen." „Nu, jij neemt de leiding Char lie. Ik volg." De taxi stopte voor 't grootste huis in de straat of in de we reld, scheen het. Charlie en Eden liepen de brede oprijlaan in, en vonden iemand bezig rozen langs een prieel te leiden. Zelfs in zijn overall had hij het uiterlijk van een geleerde, met heldere ogen en een prettige glimlach. „Meneer Fogg vroeg Bob. „Dat is mijn naam", zei de man. Bob gaf hem Holleys kaar tje en de glimlach van Fogg werd nog breder. „Blij een vriend van j Holley te zien' zei hij. „Laten we in de veranda gaan zitten. Waarmee kan ik u van dienst zijn „We zullen u een paar vragen doen, meneer Fogg", begon Bob. „Ze zullen u vreemd schijnen u kunt ze beantwoorden of niet, al naar u verkiest. Om te begin nen, is meneer Madden verleden Woensdag in Pasadena geweest?' „Ja zeker hij is geweest". „Hebt u hem toen gezien „Ja een paar minuten. Hij reed met zijn Requa-auto, die hij hier gebruikt, tot voor de deur. Zowat om zes uur. Ik heb even met hem gepraat, maar hij is niet uit de wagen gekomen." „Wat zei hij „Hij vroeg me alleen of alles goed ging, en zei ook nog, dat hij misschien binnenkort n' poos je hier kwam met zijn dochter." „Met zijn dochter „Ja". „Hebt u nog naar de dochter gevraagd „Ja ik zei, zoals het de ge woonte is, dat ik hoopte, dat zij het goed maakte. Hij zei, dat het haar heel goed ging, en dat zij verlangend was hier te komen. „Zat Madden alleen in de au to „Neen Thorn was bij hem, zoals altijd. En nog iemand, die ik nog nooit gezien heb.' „Gingen zij het huis niet bin nen „Neen, ik had het gevoel, dat meneer Madden dat wel van plan was geweest, maar het toen niet deed. Bob keek Charlie aan. „Meneer Fogg, hebt u iets bizonders aan Madden gemerkt? Was hij net als altijd?' Het voorhoofd van Fogg trok diepe rimpels. „Wel, toen hij weg was, begon ik daar over te denken. Hij deed erg zenuwach tig en eeen beetje afgemat." „Ik zal u eens wat zeggen, me neer Fogg, en ik vertrouw op uw geheimhouding. II weet wel, dat Will Holley ons niet naar u toe gestuurd zou hebben, als we niet recht in onze schoenen stonden. Meneer Madden is zenuwachtig en afgemat. Wij hebben alle reden te geloven, dat hij 't slacht offer is van een troep afpersers. Meneer ChanChan deed zijn jas een seconde open en de beroemde Californische zon straal de op een zilveren insigne. Peter Fogg knikte. „Dat ver baast mij niets", zei hij ernstig. „Maar het spijt me toch, het te horen. Ik heb altijd veel met Mad den op gehad. Dat zeggen er niet veel, maar voor mij is hij werke lijk een vriend. Denk eens aan, het werk dat ik hier doe, is vol strekt mijn vak niet. Ik was ad vocaat in het Oosten. Toen be gaf mijn gezondheid me en ik moest hierheen. Het was een ge val van nemen wat ik krijgen kon. Ja heren, Madden is goed voor mij geweest, en ik zal u hel pen wat ik kan." „U zegt, dat dit u niet ver baast. Hebt u daar enige reden voor „Geen bizondere reden, maar iemand, die zo beroemd is als Madden en zo rijk och, het lijkt me onvermijdelijk." Nu begon Chan te spreken. „Nog één vraag, meneer. Is het mogelijk, dat <u idee hebt waar om meneer Madden zeker man haat Een man, genaamd Jerry Delaney". Fogg keek hem snel aan, maar sprak niet. „Jerry Delaney", herhaalde Bok. „U hebt die naam meer ge hoord, meneer Fogg. „Dit kan ik u zeggen", ant woordde Fogg. „De chef is soms nogal vriendschappelijk. Enige jaren geleden liet hij dit huis na zien en een volledig stel alarm- apparaten tegen inbrekers aan brengen. Ik kwam hem tegen in de hall, toen de lui bezig waren i aan de ramen. „Dat zal ons vol doende waarschuwen, als er ie mand probeert in te breken', zei hij. „Ik stel me voor, dat 'n man als u heel wat vijanden hebt, Chef", zei ik. Hij keek me een beetje vreemd aan. „Er is maar één man op de wereld, van wien ik bang ben, Fogg", antwoordde hij. „Maar één." Ik werd er een beetje zenuwachtig van. „Wie is dat, Chef7" vroeg ik. „Hij heet Jerry Delaney", zei hij. „Denk daaraan als er iets gebeurt." Ik zei, dat ik het doen zou. Toen wou hij doorlopen. „Waarom bent u zo bang van dien Delaney Chef", vroeg ik. Het was een bru tale vraag en hij antwoordde niet dadelijk.' „Ja. Hij keek me even aan en zei toen „Jerry Delaney heeft een raar beroep Fogg. En hij is er vervloekt goed in." Toen ging hij naar zijn studeerkamer en ik wist wiel dat ik het beste deed, niets meer te vragen." HOOFDSTUK XVIII. DE TREIN NAAR BARSTOW. Enkele minuten later lieten zij Peter Fogg alleen op het keurig geschoren grasveld naast het lege paleis van P. J. Madden. Zwij gend reden zij de laan uit, en be gaven zich toen naar de drukke re winkelstraten „Nu, wat hebben we daar nu aan wilde Bob weten. „Niet veel, als je het mij vraagt." Chan haalde de schouders op. „Kleinigheden, grotendeels. Maar kleinigheden dragen soms dikke bloesems. Speurderswerk bestaan uit één onbetekenende bizonder- heid, geplaatst naast andere van dezelfde soort. Dan, met plotse linge verblinding, beginnen licht door te breken." „Kom maar voor de dag met je verblindingzei Bob. „We hebben gehoord dat Mad den zijn huis Woensdag bezocht heeft, maar niet naar binnen ging. Toen hem naar zijn dochter ge vraagd werd, antwoordde hij, dat ze het goed maakte en gauw ko men zou. Wat nog meer Iets, dat we al wisten dat Madden bang was van Delaney." „Ook dat Delaney raar beroep had." „Wat voor beroep Wees wat uitvoeriger." Chan fronste de wenkbrauwen. „Kon ik mij maar beroemen op grondige kennis van vasteland manieren. Wat vindt u zelf? Doe een weinig aan speculeren, alstu blieft." Bob schudde het hoofd. „Ik heb mijn vader beloofd, dat ik nooit zou speculeren. En wat zou het me in dit geval helpen Mijn her sens vergeef me, dat ik met nog één onbetekenende bizonder- heid aan kom zijn verdoofd. Te veel raadsels maken iemand suf." De taxi bracht hen aan het station, vanwaar elk uur omni bussen naar Hollywood afreden, en zij waren juist op tijd voor de bus van twaalf uur. Nu ging het de heuvel op, en over de brug die de Arroyo overspant. Een vrolijke wereld lag vóór hen, kleine gepleisterde landhuisjes, rood of groen getint, soms ook blinkend wit. Na een poos kwa men zij aan de filmstad, met op zichtig gekleurde huizen, schots en scheef op kleine heuveltjes. Toen door een lange straat waar aan geen eind scheen te komen, in de draaikolk van het eigenlijke Hollywood. Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6