Ronde van Kaatsheuvel 2).& <stc^%.:th,aaU& ÓC&utteAi TENNIS VOETBAL DUIVENSPORT 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 JULI 1950 3 Adr. Suikerbuijk, Breda Winnaar 1950 bij de Amateurs L. v. d. Brand, Schijndel Winnaar bij Nieuwelingen A P. Nuijten, Ulvenhout Winnaar Nieuwelingen B Scheerders, W. v. Wanrooy, A. v. Boxtel, Snoeren, P. v. d. Ven, Jan Damen rijden een zeer goede course. I 9ff rer-'UPki.-m: -c*;.WHf*ï'=5r- Een indrukwekkend aantal toe schouwers, geschat op meer dan 25.000; Burgemeester v. d. Heij den lost startschot; Een uitermate spannend verloop in alle 3 cour ses; Een „regen" van lokkende premies, waardoor de strijd zo buitengewoon interessant werd; Een zwaar parcours, waarin Flyers en Vechters tegen elkaar werden uitgespeeld; Een goede en perfecte organisatie; Een promi nente en vastberaden jury, en dit alles nog begunstigd door het bes te wielerweer. Dit alles kenmerk te de 2e ronde van Kaatsheuvel op 30 Juli. Het organisatie-comité, bestaan de uit de heren A. v. d. Ven, voorzitter, B. van Meeuwen, se cretaris Fr. v. d. Linden, penning meester en verder de heren G. v. Boxtel J. v. Wezenbeek en G. v. d. Linden ,dat reeds lange tijd de vele moeilijke problemen voor de 2e ronde v. Kaatsheuvel trachtten op te lossen, kan met alle recht met trots neer zien op een waar lijk ongekend succes; zowel wat deelname, als belangstelling en or ganisatie betreft is hun zeer zwaar werk boven alle lof verhfeven. Burgemeester R. J. Th. v. d. Heijden bekrachtigde dit dan ook in zijn openingswoord vóór de Amateurscourse. Vooral het vele werk, dat tot dit succes leidde, van de heren A. v. d. Ven en G. v. Boxtel verdient een extra pluim. Ook aan de zijde van de wferk- commissie een bijzonder woord van hulde en tevens een woord van dank. De luidspreker-accomo- datie werd op een meesterlijke wijze uitgevoerd door Pivado uit Tilburg, terwijl dhr. Combé uit Breda voor de wedstrijd-reportage zorgde. Verder een goede ge waardeerde hulp van politie-zijde, zowel van de rijdende als van de wakende en een snelle en perfecte E.H.B.O.-hulp; dit alles had deel in het buitengewoon welslagen van de 2e ronde van Kaatsheuvel. Een aparte vermelding verdient echter nog de fa. Klfeingeld, Aan nemersbedrijf, die geheel belange loos, gratis voor de afrastering en tribune zorgde. Een bijzonder woord van erkentelijkheid is hier dus op zijn plaats. OVER DE WEDSTRIJDEN. '1 I "**P! De Course voor Nieuwelingen B. Op het definitief vastgesteld start-uur kon, vanwege het plot seling erg ziek worden van Kaats heuvels oudste inwoner, in wiens huis de gramofoon-installatie was geplaatst, niet gestart worden. Precies om kwart voor twaalf, wanneer een groot aantal renners reeds lang popelend staat te wachten, geeft Coen de Koning het sein van vertrekken. Meer dan 110 renners beginnen hiér aan een afstand van 35 km, over 10 ron den, en op ieders gezicht komen trekken van nieuwsgierigheid, want wat zullen deze „minderen'' presteren. Doch na één ronde moet iedereen tot zijn verbazing zeggen dat de te leveren strijd fel zal zijn. Vooral bij de finish zien we stfeeds een lange, felle sprint om de zo begeerde premies in de wacht te slepen. Na de le ronde ligt alles nog in gesloten forma tie bij elkaar en P. Coremans uit Etten passeert als leider van het grote peleton. Dit peleton zal de gehele course het voornaamste strijdbfeeld zijn voor deze 10 ron den. En toch is de strijd aantrek kelijk. Bij het ingaan van de der de ronde leidden M. v. Wanrooij en Scheerders. Ronde na ronde wordt afgedraaid en steeds weer passeren nieuwe renners als no. 1 .de finish. In de premie sprints was Vrou- -we Fortuna niet aan de zijde van Scheerders. Steeds weer zat deze kranige en buitengewoon gofed rijdende renner in de allereerste gelederen van het peleton. Maar steeds weer werd hij dan voor een premie met enkele centimeters ge klopt. Na 15 km rijden ontstaat een kleine valpartij, waarbij ook onze KWC-renner M. v. Wan rooij betrokken is. Jammfer ge noeg moet hij dan na een zeer goed begin opgeven. Scheerders blijft echter doorvechten. Na 20 km bestaat het hoofdpeleton nog uit 7 renners, waarbij zich vooral H. Bogearts en P. Nuijten uit Ulvenhout, Scheerders, A. Kuijs Oss, L. Fitters Waspik en A. Dekkers Waalwijk onderscheiden. Na 25 km is het peleton ver kleind tot een goede 60 renners, met daarachter op 200 m een groep van vier en op 450 m een groep van 3 renners. Met spanning wordt hier het einde tegemoet gezien. Scheerders demarreert vele malen, doch tot een ontsnappingspoging komt het niet. Dan kondigt de bel de laat- stfe ronde aan en iedereen ver wacht een dikverdiende zege van Scheerders. Doch wanneer de gro te kopgroep op 400 m van de fi nish verwijderd is, komt één ren ner voor in het peleton ten val. De gevolgen blijven niet uit, het wordt een geweldige valpartij, waarbij ongeveer de helft van het peleton betrokken is. Het is een hopeloze harrewar van „ver minkte fietsen en huilende en ge wonde renners. Twee renners blij ven echter hiervan gespaard en beiden komen in een geweldige sprint op de finish aanstuiven. Het zijn Nuijten en A. Kuijs. In de laatste 25 meter weet eerstgenoem de zijn concurrent voor enkele meters te lossen en wordt hierme de de overwinnaar in de B-klasse. De verdere klassering was voor de jury, door deze valpartij geen moeilijke kwestie mfeer en zo kwam het dat dhr. Combé enkele minu ten later omriep: De eindklassering in de Nieuwe lingen B-klasse: 1 en winnaar van 1950 P. Nuijten uit Ulvenhout, die de afstand van 35 km. in 56 min. aflegde; 2 A. Kuijs uit Oss; 3 Verkerk: 4 C. van Rooij Breda; 5 Pardoel Kerkdriel; 6 W. v. d. Klaat St. Willibord; 7 J. Krijnen, Zundert; 8 H. v. d. Dungen Gil- zfe; 9 A. v. Berkel Tilburg; 10 J. v. d. Braak Oisterwijk; 11 G. v. Baardwijk Vlijmen; 12 G. Schel- lekens Schijndel; 13 A. Dekkers Waalwijk; 14 H. v. Oosterhout Hoeven; 15 A. Bruijsters Terheij- den. Nieuwelingen A. A. v. Boxtel onze gfrote man. Na een onverwachte emotionele race bij de minderen, verwachtte men veel van de „groten" in de Nieuwelingen A-klasse. De Pool Lahradink was de grootste favo riet. Doch deze renner zou in Kaatsheuvel niet zo gelukkig zijn als in Oud-Vossemeer, waar hij daags tevoren die ronde op zijn naam bracht. Ongeveer 125 renners verschfe- nen aan de start en de course zou gaan over 16 ronden, nl. 56 Ion. Na het startsein van Coen de Koning vertrekt de lange bonte rij snel. Fitters, A. van Boxtel en J. v. d. Ven hebben een goede positie gekozen in het peleton. Na de 2fe ronde ligt het veld al danig verspreid. Vele achterblijvers zijn echter niet te betreuren, maar de kopgroep is vanwege de vele ope ningen een lange sliert gewor den. Fel wordt ook hifer weer ge sprint voor beschikbaar gestelde premies, zodat bij de finish-lijn de strijd een bijzonder aantrekkelijk karakter heeft. De volgende 2 ronden ligt het gehele veld als volgt verdeeld: op kop het peleton van ruim 80 man. Op 40 meter een groep van 6 en na enkfele individuelen nog de staartgroep van 7 man. De eerste uitvallers komen binnen; het zwa re stuk in de Hilsestraat werkt de pechduivel danig in de hand. In de 5e ronde, dus na 18 km, komt A. v. Boxtel als leiedr door, gevolgd op enkele centimeters door Fitters. A. van Boxtel rijdt bijzonder gofed en zeer soepel, doch Fitters en J. v. d. Ven doen tot nu toe weinig voor hem on der. In de 20e km krijgt J. v. d. Ven echter bandenpech; gedienstige handen reiken hem een gewone herenfiets aan en hierop zet hij de strijd voort; later stelt een KWC- er prompt zijn fiets beschikbaar en J. v. d. Ven bfegint de achtervol ging. Steeds blijft een grote kopgroep bij elkaar, maar toch valt steeds het werk van L. v. d. Brand op, die steeds het peleton voorafgaat en daarmee enkele premies in de wacht sleept. A. v. Boxtel en Fit ters blijven eveneens goed door gaan en ook Trigt, v. d. Bragt, L. Driessen, M. Wolfs, Chr. de Weert en A. v. Es uit Waalwijk zijn steeds in de eerste gelederen. Na 35 k.m. leidt P. v, d. Bragt uit Wagenberg met 30 m. voor sprong, doch W. de Lor weet hem te achterhalen en met hem het ge hele peleton. Na 40 k.m. is het weer v. d. Brand, die zich voor een premie laat noteren, aan zijn wiel gevolgd door A. v. Boxtel. Na 45 k.m. komen 3 renners alleen door, t.w. Anraad, Smol ders en Wallet. Iedereen ver wacht van deze drie renners een uitlooppoging, maar het is weer L. v. d. Brand, die deze drie tot de orde roept en nu gaat hij aan zijn grote slag beginnen. Na 50 k.m. heeft hij enkele meters voor sprong en met nog 6 k.m. voor de boeg begint hij aan een defini tieve eindvoorsprong te werken. Het peleton, dat fel demarreert, stelt echter alle pogingen in het werk om ook deze uitlooppoging te verijdelen, doch v. d. Brand beschikt over meer snelheid en langzaam vergroot hij zijn voor sprong. Wanneer de laatste ron de ingaat, heeft hij reeds 'n voor sprong van ruim 60 m. op het Deleton. De eindrush van L. v. d. Brand is onweerstaanbaar, hij sprint als het ware 3 k.m. lang en komt dan met een voorsprong van 250 m. door de finish, luide toegejuicht door zijn talrijke sup porters en het publiek, dat hier de BESTE renner zag winnen. En daar kwam dan het grote peleton aanstuiven, maar tot ie ders teleurstelling GEEN A. van Boxtel voorin. Even na het pele ton komt hij met gescheurde kle ren, door een ongelukkiqe valpar tij opgelopen, binnen. Fitters was ook bij een valpartij in de laatste ronde betrokken. A. v. Boxtel was dus nog eerstaankomende Kantsheuvelse renner. Gespecificeerde uitslag. 1. L. v. d. Brand, Schijndel 2. W. v. Trigt. Zevenhover 3. R. Wallet. Leimuiden. 4. v. d. Velden. Berghen. 5. L. Driessen, Terheijden. 6. W. de Lor, 's-Bosch. 7. M. Wolfs, Vlijmen. 8. Chr. de Weert. Roosendaal. 9. P. Hermes, Oudgastel. 10. K. Paymans. Tilburg. 11. A. v. Es, Waalwijk. 12. P. Nouws, Leur. 13. P. Smolders, Bladel. 14. Th. Verbeek, Geldrop. 15. Anraad, Oudgastel. Na deze nieuwelingen A course reden L. v. d. Brand en Nuijten hun ererondje, direct gevolgd door de eerstaankomende Kaatsheuvel- se renner A. van Boxtel, die in deze rit bijzonder goed werk ver richtte. Onder hoogspanning ging het nu naar half vier, het startuur voor de amateurs. Deze course over 105 km. zou n.l. de clou van de dag moeten worden. De ver wachtingen bij de amateurs wa ren nu eenmaal hoog gesteld, te meer door het meerijden van Ne derlands kampioen P. Pieters en P. Peters en verder alle andere groten. Kenners schatten 't aan tal toeschouwers tussen de 25.000 en 30.000. AMATEURS. BURGEMEESTER SPREEKT TOT VOORZITTER A. v. d. VEN EN LOST DAARNA T STARTSCHOT. Vóór de start der amateurs sprak burgemeester Mr. R. J. Th. v. d. Heijden tot de bezieler van de Ronde van Kaatsheuvel, de heer A. v. d. Ven. Hij feliciteerde hem en de wielerclub met deze 2e Ronde van Kaatsheuvel en sprak zijn waardering uit voor het vele werk dat de heer v. d. Ven had verricht. Daarna loste Mr. v. d. Heijden het startschot, waarop ongeveer 125 renners wegschoten om te be slissen wie over 30 ronden de sterkste zou zijn. De hoge ver wachtingen zijn ten volle beant woord. A. Suikerbuijk uit Breda toonde zich in dit internationaal gezelschap de sterkste en won op fenomenale wijze met grote voor sprong op de rest. Steeds waren er bij iedere ronde nieuwe uitlo pers, die steeds weer werden ach terhaald, waarop anderen het dan weer gingen proberen. De „Nedres" fabrieken te Hel mond hadden een grote premie beschikbaar gesteld voor de ama teur, die het meest ais no. 1 de finish passeerde. Hierdoor zagen we steeds weer nieuwe uitloop pogingen en weer nieuwe jach ten. Slachtoffers van het bijzon der hoge tempo bleven dan ook niet uit. Nadat in de eerste ronde de hele groep bij elkaar lag, ging in de 2e ronde v. Flipse uit Tilburg met 25 m. voorbij, waarbij zich in de 3e ronde ook nog v. d. Fits uit Oud-Ade voegde. Doch zij lieten zich terugvallen en in de eerst volgende ronde ligt F. v. d. Vaart ruim 50 m. voor; hij wordt echter ook weer ingelopen door het jagende pelton. In 4 ronden dus reeds 3 ontsnappingspogin gen; ieder was verzekerd dat deze course een bijzonder interessante zou worden. Na 18 k.m. ligt alles dan weer bij elkaar. In hoog tem po gaat het dan in gesloten cor don verder. Na 25 k.m. liggen Kouwenberg, Snoeren en Bras penning voorop. In deze eerste 25 k.m. rijdt vooral A. v. d. Ven een goede course. Ook Damen en P. v. d. Ven rijden uitstekend. Jammer genoeg zal Damen echter nog dikwijls geplaagd worden door pech. Na 30 k.m. ligt Alblas ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Enige metselaars. Volslagen schilders. Leerli ig schilders. Enige timmerlieden Een machine-bankwerker, te vens plaatwerker. Randendoornaaier. Jongens voor opleiding in stikkkerij. Leerling snijders. Bijtuigers. Diverse overledersnijders. Magazijnbediende voor meu- belhandel. Enige jongste bedienden voor kantoor en magazijn. Opzichters voor goudmijnen in Z.-Afrika. Een leerling slagersknecht. Meisjes voor confectie-ateliers Schoenstiksters. Schoenstiksters-Thuisstiksters Lederwarenstiksters. Geroutineerde handschoenen- stiksters. Dagmeisje. Dag- en nachtdienstboden. Werkster. Bieden zich aan; Een aankomend analyst. Leerling machine-bankwer kers en leerling automonteur, beiden met opleiding Nijver heidsschool. Handzwikkers. Zoolleerstanzers. Afmakers. v Houthakkenzetters. Een hulpmodelleur. Arbeiders voor zwikkerij en finishafdeling. Leerling schoenmachine-mon- teui\ Diverse chauffeurs. Een paswerker. Een magazijnbediende. Diverse landarbeiders, grond werkers, tuinbouwarbeiders. Een correspondent in vreem de talen. Een boekhouder. Enige jongste vrouwelijke kantoorbedienden. Een verkoopster. Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Ar beidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339. Tel. 63. Deze bekendmaking is gel dig t.m. 5 Augustus 1950. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant-emigranten alleen los, weer gevolgd door het peleton. Intussen is het veld aanzienlijk verdeeld. En het-werk van Ma- ton uit Oistferwijk ontvangt me nig open doekje, wanneer hij na pech toch nog doorzet. Na 35 k.m. ligt Verstraeten op kop van een flinke groep, die op 25 m. gevolgd wordt door een tweede groep, geleid door Geluk uit Rot terdam. In de volgende ronde gaat Nulkens het eens proberen en hij waagt een uitlooppoging. Nul kens, die we reeds vanaf het be gin zeer actief zagen rijden, on derscheidt zich tot nu toe als een van de beste renners. Doch deze ontsnappingspoging mislukt, zo als er nog velen zullen mislukken. Na 50 k.m. ligt alles weer bij elkaar en de eerste die nu weer ontsnapt, is Braspenning, doch v. Sambeek gaat hem achterna en na hem probeert ook Snoeren van het peleton los te komen, doch laatstgenoemde kan niet bij de twee koplopers komen en valt weer terug. Na 60 k.m. is de stand nog steeds op kop Braspenning met v. Sambeek en op 150 m. het peleton, dat aangevoerd wordt door Jan Damen en Snoeren. Doch nu slinkt hun voorsprong zienderogen en na 63 k.m. liggen zij 50 m. voor een viertal renners, v. d. Veeke, Deelen. Swinkels en Cautmeau, en op weer 30 m. volgt dan het grote peleton. Damen krijgt nu zijn ezrste lek" be band en loopt dus een kleine achterstand op, die hij echter moedig weet in te halen, maar dan komt het noodlot voor de tweede maal met weer een ach terstand, maar ook nu weer weet hij die tenslotte in te halen. Na 70 k.m. is er een kopgroep ont staan van 10 renners, waar ook Mangelaars is bijgekomen. Van het hoofdpeleton maken zich ver volgens Suikerbuijk en Alblas los en samen of liever alleen Suiker buijk begint de achtervolging. Al blas pastte Binda's tactiek uit de Tour de France toe. Doch dit deert Suikerbuijk niet, de Bredase vechter stampt er een snelheid uit, waaraan Alblas meer dan genoeg heeft. Toch blijft hij bij hem. In de 80ste k.m. achterhalen zij de kopgroep, maar zij nemen hier mede geen genoegen en gaan er over heen. Geleidelijk aan vergro ten zij hun voorsprong. Ondertus sen was ook de groep met Man gelaars door het peleton meege nomen. Ronde na ronde ver- schrijdt en er wordt leven in de brouwerij gebracht door een grote premie voor die renner uit het pe leton die het eerst de koplopers weet te achterhalen. Deze poging wordt ondernomen door Kouwen berg en Hugter. Suikerbuijk passeert intussen steeds weer als no. 1 de finish en nestelt zich aan de kop voor de „Nedres" premie. Intussen nade ren Kouwenbreg en Hugter de koplopers iets, maar de zege is toch onvermijdelijk. En wanneer de laatste ronde ingaat, zien we nog steeds Suikerbuijk op kop, gevolgd door Alblas op 250 m., door Kouwenberg en Hugter op 500 m. en vervolgens het peleton waaruit Jan Damen door een der de lekke band is moeten uitval len. Snoeren en P. v. d. Ven, de nieuwe amateur, rijden nog zeer gemakkelijk. Iedereen wacht met spanning bij de finish op Alblas. Maar nee, in een sprint van ruim 3 km., zoals alleen Suikerbuijk dat kan en waarvoor hij bekend staat, schudt hij Alblas van zich af, die totaal versuft op de fiets zit. Ja. in de laatste meters werd hij zelfs nog door Kouwenberg en Hugter geklopt, die daarmee de grote premie wonnen. Even later kwam het peleton binnen stuiven en het was voor de jury een moeilijke taak een juiste klassering te ge ven. Na lange overwegingen kwa men zij tot de volgende definitie ve uitslag 1. A. Suikerbuijk, Breda. 2. Kouwenberg, Helmond. 3. Hugter. 4. Th. Alblas, Overschie. g. Cantineau, Breda. 6. Geluk. Rotterdam. 7. Braspenning, Zundert. 8. A. Snoeren, Kaatsheuvel. 9. J. Konings, Breda. 10. Verstraeten. Breda. 11. Mangelaars. Hoogerheide. 12. P. Peters. Haarlem. 13. P. v. d. Ven, Kaatsheuvel. 14. M. Sonnemans, Geldrop. 15. Luijten, Micrlo. 16. Weterings, Raamsdonksveer. 17. P. v. Oers. Sprundel. 18. Flipte, Tilburg. 19. v. Sambeek, Valkenswaard. 20. Nulkens, Tilburg. 21. F. v. d. Vaart. Maassluit. Voor Snoeren dus een bijzon der opmerkelijke prestatie, al moet daarnaast gelijktijdig P. v. d. Ven genoemd worden. Jammer dat Jan Damen. A. v. d. Ven. M. v. Wanrooij, Scheer der, M. v. d. Linden, Fitters. J. v. d. Ven, van Hoorn en Ver voort moesten uitvallen in hun eigen Ronde. De 2e Ronde van Kaatsheuvel is dus een ongekend succes ge worden en wij kunnen bij voor baat zeggen dat de Ronde van 1951 waarlijk verzekerd is. WAALWIJKSE TENNISKAMPIOEN SCHAPPEN 1950. Finales Heren-Enkel C H. SpijkermanF. Pulles 1_6, 1—6. Dames-Enkel C Mevr. F. KoekenMevr. C. Italiaander 57, 57. Junioren-Enkel F. PullesH. Wiesman 61 6—1. Dames-Enkel B Mej. N. de KortMej. C. v. d. Wee 6—2, 6—1. Heren Dubbel A. BorowiczA. v. Heijst sl. T. de Kort—H. de Kort 4—6, 6—4, 6—0. Dames Dubbel Mej. N. de KortMej. C. v. d. Wee sl. Mevr. F. Koe kenMevr. C. Italiaander 6—2, 6—1. Heren-Enkel B A. BorowiczA. van Heijst 3—6, 1—6. Gemengd Dubbel Mej. N. de Kort-A. de Kort sl. mej. C. v. d. WeeH. de Kort 6—0, 6—4. CAPELLE. WitZwart. De voetbalvereniging Wit Zwart, die zoals reeds eerder ge meld, bij het door de V.V. Good- Luck te Raamsdonksveer georga niseerde nederlaagtournooi de le prijs, een zilveren bal behaalde, speelde j.l. Zaterdagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd tegen dezfe vereniging, waarbij na af loop de prijsuitreiking plaats vond. .11 Wit-Zwart speelde in deze wed strijd met verscheidene invallers, zodat de einduitslag 22, enigs zins begrijpelijk is. De beide doelpunten werden ge scoord door onze nieuwfeling Her man Schoenmaker. HOGEVAART. De Postduivenvereniging Nooit Gedacht hield j.l. Zaterdag een wedvlucht vanuit Maastricht. De prijzen werden behaald als volgt: M. van Peer 1; J. Snaphaan 2, 25, 26, 27; W. Nieuwenhuizen 3, 10; A. M. de Jongh 4, 47; W. de Jong 5, 42, 52; A. Versteeg 6, 13, 33. 43; P. Bakkeren 7; A. J. Op- horst 8, 53; C. Broeks 9, 29, 45, 48; W. Paans 11, 28, 44: M. Net ten 12, 15, 17, 32, 34, 58. 59, 60: P. van Bfeek 14; Gebr. Verhagen 16; C. van Tilburg 18, 19, 31, 50; J. Spierings 20, 35, 40; H. Jan- son 21; H. v. Zeist 22, 62; Gebr. de Jong 23, 60; A. v. Zeist 24; A. van Campen 36; A. Haverhals 37, 51; J. Sprangers 38; P. Blom 39, 46; G. Janson 41; Gebr. van Os 49, 55, 56; J. A. Zwart 54; A. Stam 57; A. van Iersel 61. VLIJMEN. Wedvlucht Postduivenvereni ging de Zwaluw uit Moeskroen, Het derde Bondsconcours, ge organiseerd door St. Ambrosius te Baardwijk onder auspiciën van de L.S.B. is wederom ten einde. Er is deze middag betrekkelijk goed geschoten. Aan dit concours namen 80 schutters deel: St. Am brosius Baardwijk met 16 schut ters, St. Blasius Heusden 8; St. Jan Kaatsheuvel 11; Vlijmen 11, Herpt 11. Elshout 13 en Besoijen 10 schutters, waarvan 42 voor 't bondsconcours en de rest, plus de 42 schutters van het concours eveneens deelnamen aan de wed strijden voor de persoonlijke prij- wist St. Blasius Heusden de le zen. Voor het Bondsconcours prijs te behalen met 21 punten; St. Catharina Herpt behaalde met 20 pnt. de 2e prijs. Besoijen ein digde als no. 3 met 18 punten. Deze heren zijn beter op dreef dan vorig seizoen. Een heel werk zaam aandeel levert zeer zeker de heer J. v. d. Meijs met zijn won- derkogels; 4 punten is geen klei nigheid. En dit voor de tweede maal achtereen. Ook in Vlijmen behaalde hij 4 punten. Goed zo, Jan, en volhouden, maar dan ook voor de beker. Juliana Vlijmen leed het lang niet zo goed als thuis, waar 23 punten werden verorverd. Nu moest genoegen worden genomen j met 17 punten en de 4c korpsprijs. De familie Luijben nam hier 11 van de 12 te behalen punten voor haar rekening, terwijl de heer Verboord Vat tegenviel met zijn 2 punten. O.L.Vr. Schuts behaalde voor de derde maal 15 punten en ver overde hiermede de 5e korpsprijs. St. Ambrosius Baardwijk viel hard tegen met haar 15 punten. Zij kunnen stukken beter dan hier op eigen veld is gepresteerd. Zij moesten genoegen nemen met de 6e prijs. Tot slot St. Jan, Kaatsheuvel. Niet meer dan 13 punten konden 1 genoteerd worden. De namen der winnaars van de personele prijzen zijn ons niet be kend. alleen de eerste twee: de le prijs werd gewonnen door Fr. Luijben te Vlijmen en de tweede door J. v. d. Meijs te Besoijen, I De kasteleinsprijs werd gewonnen door B. v. Engelen uit Vlijmen. VOOR HET KONINGSKRUIS. Hiervoor zijn uiteindelijk maar pnt. wedstr. 11 II 10 9 De stand is W. de Kort J. v. d. Wiel B. v. d. Hoven J. Verboord M. v. Leeuwen G. Bijnen P. Berkelmans DE PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN. Bij het persoonlijk kampioen schap is maar één schutter die alle 12 schoten in evenzoveel pun ten wist om te zetten. Momenteel nemen nog 23 personen deel. Fr. Luijben uit Vlijmen is de enige met 12 punten. De stand is Fr. Luijben 12 p.; G. v. He- mert 11: W. de Kort 11; B. v. d. Hoven 10; B. v. Balkom 10; W. van Kasteren 10: Jos v. Sprang 10; C. de Kort Czn. 10; Th. Buijs 10; J. Verboord 10; C. van Muilekom 9; W. Pulles 9: G. v. d. Eijnde 9; C. de Kort Sr. 9; A. Verhoeven 9; A. de Kort Nz. 9; M. v. Leeuwen 8; Jan Broeders 8; Diepstraten 8; J. v. Gulick 7; B. v. Croinvoirt 7: Berkelmans 7; A. Oerlemans 2 p. Op 't Bondsconcours te Nieuw- kuijk op. 3 Sept. zullen alle be slissingen vallen. Tot slot de uitslag van de ge schoten punten. Bondsconcours. Heusden. G. v. Hemert 4: S. v. Eeuwijk 2; Jos van Sprang 3: Jo v. Ber gen 4; W. v. Kasteren 4; M. v. Leeuwen 4; totaal 21 punten. Personeel. A. v. Bladel 0; J. Brouwers 1 p. Baardwijk. G. Bijnen 3 A. van Buul 2 J. Baaijens 3: W. v. d. Broek 3: W. Pulles 3; L. van Huiten 1; totaal 15 punten. Personeel. Th. Pulles 3; G. v. Heesch 3; J. v. Heesbeen 0: C. de Jong 2: J. v. Beijnen 1J. v. d. Water 0: H. de Jong 1; Am. Baaijens 3; J. Kleijberg 2; N. Klerks 2 punten. Kaatsheuvel. B. v. d. Hoven 4; H. Molen schot 2: M. Kops 0: C. Elshout 3; G. v. Hest 3; B. v. Cromvoirt 1; Miervoor z,,n uiteinde!,,* maar tQtaa] ,3 n drie serieuze gegadigden. Deze I pcrsonec] W. Mikkers 3; A. Oerlemans houden er echter de spanning tot het laatst in. G. v. Hemert uit Heusden staat bovenaan met 11 punten uit de drie concoursen. Joh. Klerks uit Elshout kwam op de tweede plaats met 10 pun ten: Th. Pulles van St. Ambroso- us behaalde ook 10 punten. G. v. Hemert kan aan alle illusies een einde maken, als hij 4 punten schiet. Hij heeft dan 15 punten, een aantal dat de anderen niet kunnen bereiken. De overigen Jan Broeders (8 punten) en C. i Elshout (8 punten) zijn van geen belang meer. Zij kunnen alleen nog in aanmerking komen als de anderen geen punt schieten, het geen wel uitgesloten geacht moet worden. De stand is G. v. Hemert 11 pnt.; Joh. Klerks 10 p.; Th. Pullens 10 p.: C. Elshout 8 p.; Jan Broeders 8 p.; J. de Kort 3 p.; W. de Louw 1 p. VRIJE KAMPIOENEN. De twee grote favorieten lieten Zondag ieder een steek vallen. J. v. d. Wiel had hiervan kunnen profiteren, maar liet zijn kans voorbijgaan. Nu neelt hij dc bo venste plaats met W. de Kort. Hier is de stand enigszins anders dan bij het koningkruis. B. v. d. Hoven heeft nog een behoorlijke kans met zijn 10 punten. Ook J. Verhoord heeft nog een theore tische kans, wanneer de bovenste schutters een buiteling maken. Hij zelf heeft 9 punten. 1; Th. Sperber 3; B. v. Balkom 4; B. v. Berkel 1 punt. Juliana, Vlijmen. J. Luijben 4; M. Luijben 3: J. Verboord 2: B. v. Engelen 1;W. Venis 3; Fr. Luijben 4; totaal 17 punten. Personeel. J. Broeders 2P. van Buul 1 Diepstraten 4; G. v. Engelen 1: A. v. d. Griendt 2 punten. Herpt. C. de Kort Cz. 4; G. v. d. Eiin- de 2; Th. Buijs 4; A. de Kort Cz. 3; W. de Kort 3; A. Verhoeven 4; totaal 20 punten. Personeel. A de Kort Nz. 3; C. de Kort 2; G. de Kort 1; M. Wolfs 2: H. de Wilt 3 punten. Besoijen. J. v. d. Meijs 4; A. v. d. Gouw 2; H. de Louw 2; Jozef Klerks 4; C. v. Muilekom 4; P. Berkelmans 2; totaal 18 punten. Personeel. Duquesnoij 0; G. den Teuling 1; J. v. Huiten 2: H. van Don gen 1 punt. Elshout. Joh. Klerks 4; W. Klerks 3; A. Fitters 3; Chr. Klerks 0; G. v. Keulen 2; J. v. d. Wiel 3; to taal 15 punten. Personeel. A. v. Logten 4; Fr. v. d. Wiel 1; E de Haan 2; J. Merkx 2; B. v. d. Lee 0; J. v. Es 0; J. v. d. Wiel 0 punten. 30-7-'50. Prijzen als volgt: J. Kivits 1, 7, 76, 109; L. van Esch 2, 55, 64, 87, 106; A. v. d. Wiel 3, 104; J. van Son 4; N. v. Esdonk 5, 9, 10, 44, 48; A. Parijs 6, 32; M. Liebregts 8, 24, 40, 68; K. Kivits 11, 99; Fr. van Uden 12, 28; P. van Gestel 13, 18, 101; A. v. Heivoort 14, 15, 16, 53, 77; G. v. d. Hout 17, 21, 51, 61, 72, 74, 95, 97; G. Sluijmfers 19, 49, 58, 63, 81; A. v. d. Heuvel 20; B. O- remans 22, 29, 30, 33, 43, 56, 73; A.v v. Oyen 23, 98; J. van Loon 25, 46; Jac. van Overdijk 26; M. van Overdijk 27; W. Ravensteijn 31; J. v. d. Dungen 34, 50, 88; H. Boom 35, 110; A. v. Mierlo 36; H. v. d. Heijden 37, 70; G. Treuren 38; M. van Dal 39, 41; J. v. Baardwijk 42, 65, 102; J. Kuijs 44. 90, 91, 93; Th. v. Over dijk 45, 86; A. Roestenburg 47, 75; A. van Heivoort Fut 52; H. Oosterwaal 54, 83, 92; J. v. d. Wiel 57, 66; W. Roestenburg 59; J. v. d. Broek 60, 96; P. van Dal 62; Fr. van Bladel 67; M. Nicols 69, 78, 89; L. Nicols 71; H. de Laat 79; J. Heesbfeen 80; Jos Kuijs 82; A. v. d. Dungen 84; J. Ver haren 85; P. Pulles 94. 108; C. van Heivoort 100; W. v. Beynen 103; H. Mommersteeg 105; Knio- tek 107; W Rozen 111. In verband met de onregelmatig heden in België werden de duiven niet op de aangewezen plaats ge lost. DE VIERDAAGSE TEN EINDE. Vrijdag was het de laatste dag van de zeer succesvolle 34e vierdaagse. Er is heel wat getippeld, in een uitstekende sfeer en met een prettige or ganisatie. Er is succesvol ge tippeld, 6753 deelnemers ver trokken de eerste dag en de laatste dag kwamen er slechts 265 minder binnen gemar cheerd. Dat was een heel feest; dui zenden en duizenden stonden langs de weg opgesteld om de wandelaars toe te juichen en wagonladingen bloemen wa ren naar Nijmegen getrans porteerd, zodat niet één van de deelnemers zonder een sympathieke hulde bleef. Er was de laatste dag ook veel belangstelling van hoge autoriteiten. Inderdaad, de Nijmegense vierdaagse gaat een internationale reputatie genieten. Met ingang van 1 Augustus wordt in Tsj echo-Slowakije een nieuwe strafwetgeving van kracht, welke die uit 1852 vervangt en gebaseerd is op de Sovjet-wetgeving en de leerstellingen van Marx, Le nin en Stalin.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3