m Waalwijkse en Langsiraaise Courant Gemeenteraad WAALWIJK Op de fiets naar Rome HOOVÏ* DRUNEN CAPELLE Gemeenteraad GEERTRUIDENBERG VAN BOXTEL Grondaankopen Uitbreiding leerplan Nijverheidsschool Uitbreiding R.K. Jongensschool Baardwijk Hei relaas van twee ondernemende Kaatsheuvelse jongelui MAANDAG 31 JULI 1950. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO m HEI ZUIDEN _v 73c JAARGANG No. 62 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Abonnement OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 88. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Donderdag 27 Juli, des avonds half acht, kwam de gemeenteraad van Waalwijk in voltallige zitting bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester Mr. Lambooy. Na vaststelling der notulen en aanneming voor kennis geving van een 15-tal inge komen stukken, kwam aan de orde: 3. Voorstel tot aankoop van grond tussen de Stationsstr. en de Wilhelminastraat van het Waterschap „De Binnen- polder van Waalwijk". De heer Verdoorn vroeg verdere bijzonderheden. Blijkens toelichting van de voorzitter bleek het een ge deelte van de gedempte kloos- t.erheul te betreffen, ter grootte van 86 M-, waarvan genoemd Waterschap nog de kadastrale eigenaar bleek te zijn. De heer Mombers vraagt of het niet wenselijk zou zijn in de koopacte een zodanige be paling op te nemen dat geen navordering van recognitie zou kunnen plaats hebben. De voorzitter acht dit niet nodig en niet gebruikelijk. De heer v. Heeswijk meent dat het hier een treksloot be treft die, volgens vroegere be palingen, altijd open moest blijven. Destijds is daarop nog de aandacht gevestigd bij het bouwen van panden nabij deze treksloot. Wethouder Smolders be aamt dat het inderdaad een treksloot betreft die vroeger op de Loint uitkwam. Reeds lang doet deze sloot geen dienst meer, daar hij succes sievelijk is dichtgegroeid en vervallen. Z.h.st. wordt het voorstel goedgekeurd. De punten 4 en 6, resp. be treffende aankoop van grond aan de Oostzijde van de Kerk straat en verpachting van de jacht op gemeentelander ij en werden, op voorstel van de voorzitter, in geheime verga dering besproken. Na heropening wordt z.h.st. besloten tot aankoop van een perceel, groot 6.72 aren aan de Oostzijde van de Kerkstraat, eigendom van Mevr. Wed. Loonen te Oosterhout. Over dit perceel is een zij-aftak king geprojecteerd van de Burgem. Moonenlaan naar de Kerkstraat. De jacht op gemeentelande- rijen wordt verpacht als volgt: de eigendommen onder Baardwijk aan de heer A. Brok; de eigendommen onder Loon op Zand (Roestelberg) aan de heer A. Brok; de eigendommen onder Drunen (Fellenoord) aan de heer R. Th. v. Mil; de eigendommen onder Waalwijk en Besoijen aan de heer Ara. v. d. Broek, en de eigendommen onder Ammer- zoden aan de heer F. van Wagenberg te Vlijmen. 5. Voorstel tot wijziging po- litie-verordening. Deze wijzigingen hebben, blijkens het prae-advies, ten doel ontoelaatbare praktijken door niet-bonafide straatfoto grafen tegen te gaan en om het rooien van bomen, die uit een oogpunt van stadsschoon van waarde zijn, te voorko men. De burgemeester kan, zo wel van het verbod van straatfotografie en van het kapverbod ontheffing verle nen. De heer Brouwer juicht 't toe dat aan straatfotografie door niet-bonafide fotografen een einde wordt gemaakt. Zij hebben al velen last veroor zaakt en gedupeerd door vooruit te laten betalen en later niets meer van zich te laten horen. Hij hoopt dat dergelijke maatregelen tegen niet-bonafide zakenlui ook op ander terrein zullen volgen. De heer v. Wel vindt een kapverbod nogal bezwaarlijk. De voorzitter wijst er op dat het niet de bedoeling is alles te verbieden. Maar het kan, vooral in deze gemeente die toch al niet rijk aan mooie bomen is, voorkomen dat het wegnemen van bomen uit een oogpunt van stads schoon zeer ongewenst zou zijn. Maar als het voor uit breiding van een huis of voor een beter uitzicht op een hoek van de straat e.d. nodig is dat er bomen gerooid worden, dan kan de burgemeester daar altijd toestemming voor ge ven. De heer van Heeswijk zou aan de redactie van het kap verbod voorzichtigheidshalve enige uitbreiding geven. In de praktijk is n.l. wel gebleken dat men ongestraft tegen de bedoeling van dit verbod zondigen kon. Doorzagen van een boom of het laten afster ven van bomen door er looi- erszout omheen te strooien zou b.v. niet onder het „kap"- verbod kunnen vallen. Ook zouden b.v. mooie hoge strui ken niet onder de benaming „bomen" vallen. Door de voorzitter wordt hierop een kleine redactie wijziging aangebracht, waar na de raad z.h.st. met 't voor stel accoord gaat. 7. Voorstel tot van-toepas sing-verklaring op het ge- meentepersoneel van de gra tificatie-regeling rijksperso neel 1950. electriciens in het algemeen behoefte bestaat en een nieu we grote plaatselijke industrie heeft er ook interesse voor. Diverse instanties van werk gevers- en werknemerszijde zijn gehoord en hun advies is unaniem gunstig. Daarom wordt voorgesteld de vereiste noodzakelij kheids-verklaring af te geven. De heer Brouwer vindt het zeer verheugend dat een be paalde nieuwe industrie zich voor deze opleiding interes seert, maar hij acht het niet alleen voor bedoelde fabriek, maar voor heel deze indu striële streek van belang dat er vakkundige electriciens worden opgeleid. Het moet niet zo gaan dat andere be drijven niet aan geschikte vaklui kunnen komen. Ook hoopt hij dat het met deze op leiding niet zo zal lopen als met de opleiding voor dijwiel- hersteller, waar nooit iets van gekomen is. De voorzitter licht nader toe dat verschillende instan ties, zoals voorgeschreven, deze naar hun oordeel over OcVhiermede gaat de raad ^gï^Hufcptafe w» 11 thousiast. Wat de nieuwe plaatselijke industrie betreft, daarmede is geen enkele af spraak over opname van de opgeleide electriciens ge maakt. Er is alleen haar me ning gevraagd over deze op leiding en zij hebben daar voor belangstelling getoond. Wat de opleiding voor rij wielhersteller betreft, weet spr. zich niet te herinneren dat de raad daarvoor ooit een noodzakelij kheids-verklaring heeft afgegeven. Mogelijk is het ooit ter sprake geweest om aan een eventuele oplei ding voor auto-monteur een z.h.st. accoord. 8. Voorstel tot afgifte nood zakelijkheids-verklaring uit breiding leerplan Nijverheids school met electriciteitscur- sus. In het prae-advies wordt er op gewezen dat in 't nieuwe semi-permanente gebouw der Nijverheidsschool ruimte aan wezig is voor een afdeling auto-techniek c.a., doch dat momenteel de oprichting van deze afdeling niet zal worden toegestaan. Daarom wil het bestuur in deze ruimte een opleiding voor electriciens ge ven. Het is gebleken dat aan opleiding voor rijwielherstel ler te verbinden. De heer v. Seters acht de voorgestelde opleiding voor electriciens zeer gewenst. In de tegenwoordige tijd van me chanisatie zijn deze vakmen sen hard nodig, vooral met 't oog op de concurrentie met 't buitenland. Hij acht het in 't belang der jongens zelf en in het belang der industrie. Z.h.st. wordt besloten de noodzakelijkheids-verklaring af te leggen. 9. Voorstel tot het verlenen van de gevraagde medewer king inzake! uitbreiding van de R.K. Jongensschool aan de Baard wij ksestraat. De voorzitter zou dit punt liever in geheime vergade ring willen bespreken. De heer Duyvelaar vraagt waarom het nodig is dit in vertrouwelijke zitting te be handelen. De voorzitter zegt dat hij daarvoor een bepaalde reden heeft die hij in vertrouwelij ke vergadering wel zal mede delen. Nadat eerst nog punt 10: Voorstel inzake voorziening kasgeld en punt 11: Wijziging begroting 1950 z.h.st. zijn goedgekeurd, schorst de voor zitter de openbare zitting. Na heropening hecht de raad z.h.st. zijn goedkeuring aan het voorstel onder punt 9 genoemd, hetgeen inhoudt dat aan de R.K. Jongensschool te v.m. Baardwijk een nieuw schoollokaal zal worden aan gebouwd, de overdekking van de speelplaats zal worden verplaatst en een nieuwe af scheidingsmuur zal worden gezet. De aankoop van de voor deze uitbreiding beno digde grond is een kwestie die het schoolbestuur regelt. Hierna sluiting met gebed. dat het hoogste gezagscollege in de gemeente niet gefilmd is bij de film, die kortgeleden in Den Berg is gemaakt. B. en W. vragen of dit niet te herstellen is. De heer Schot zegt dat de klein ste vereniging gefilmd is. maar de raad vergeten. De heer Hartong, een der or ganisatoren van de filmerij, zegt dat het inderdaad vergeten is. De heer SchotU wist b.v. wel dat er een Vereniging voor Opden van Dagen was. U moest toch ook weten dat er een ge meenteraad is. De heer Hartong :Het spijt me dat het zo gelopen is. Hij wil in formeren of het nog te herstellen is en is blij dat de raad zo graag op de film wil. De acteurs in spe voeren over dit onderwerp nog een geanimeerd gesprek. De heer Zijlmans spreekt zijn afkeuring uit over het incident, dat bij de laatste stertocht is voorgevallen. De voorzitter onderschrijft dat en zal zijn best doen iets derge lijks in de toekomst te doen voor komen. Hierna schorst de burgemeester de openbare vergadering. Donderdagavond kwam de raad De heer Schot Waarom zou- der gem, Geertruidenberg onder den wij het niet doen. gemeente Ge.ertruidenberg onder j voorzitterschap van burgemeester Bianchi in openbare vergadering j bijeen. De verschillende punten der agenda werden vlot afgewerkt. 1. Aanvraag van het bestuur der R.K. Meisjesschool tot het be schikbaar stellen van gelden voor uitbreiding van het schoolgebouw. De voorzitter verduidelijkte de ze aanvraag. Het gaat er om, om in principe medewerking te ver lenen voor het bouwen van twee schoollokalen voor de Eerw. Zus ters. In twee lokalen van de la gere school is thans de bewaar school gehuisvest. De inpecteur van het onderwijs is van mening dat de bouw van twee lokalen nodig is. De heer Hartong vindt dat dus de subsidie, die verstrekt is aan de lagere school, gebruikt is ge worden voor de kleuterschool. De heer Schot.: We moeten dus eigenlijk ruimte zoeken voor de kleuterschool. De heer v. Alphen Iedere klas heeft recht op een lokaal. Dit is nu niet het geval. Verschillende zitten bij elkaar. De heer Schot ziet graag dat de zusters er twee lokalen bij krij gen. De voorzitter is niet zonder meer bereid om medewerking te verlenen. Uit besprekingen zal moeten blijken wat men nu pre cies wil. De heer Venus Het is tegen woordig even moeilijk .om een kleuter bij de zusters te krijgen als om een huis te krijgen. De heer Hartong wil net zo lief een geheel nieuwe kleuter school bouwen, dan zijn alle moeilijkheden ineens opgelost. De heer v. Alphen is het hier. mede niet eens. Men kan beter twee lokalen bijbouwen. De heer Schot onderschrijft zulks. De voorzitter zegt dat het niet de bedoeling is om in plaats van twee lokalen een kleuterschool te bouwen. Er wordt z.h.st. aangenomen voorlopig geen medewerking te verlenen, maar eerst besprekingen te houden. 2. Wijziging gemeentebegroting 1950. Wordt z.h.st. aangenomen. 3. Voorstel van B. en W. tot het treffen van een tijdelijke rege ling inzake ziektekostenverzeke ring-van het gemeentepersoneel. Bedoeld wordt om aan ambte naren in de zin van de ambtena renwet een bijstand van 50% te verlenen tot een totaal van 100 voor de ziektekostenverzekering. De provincie heeft een derge lijk besluit genomen, evenals ver. scheidene gemeenten. De heer Schot zag graag een loonplafond van 4500.—, zoals ook bij de ziekenfondsen het ge val is. De voorzitter vraagt met welk doel. De voorzitter maakt niet graag onderscheid. De heer Schot zegt dat het el ders ook het geval is. De voorzitterDe andere ge meenten hebben deze bepaling ook niet. Wij kunnen niet een enkele ambtenaar uitsluiten. Want daar komt het op neer, omdat we wei nig ambtenaren hebben. De heer SchotIn een klein bedrijf is het ook zo. De voorzitter zegt liever geen verschil te maken en zou liever dan het hele voorstel laten vallen. De heer Venus ziet dat liever niet. Iemand met 5000 salaris kan beter betalen dan iemand met veel minder. De heer Boeken vindt het idee van B. en W. sympathiek, omdat het hier een uitstekende sociale maatregel geldt. Het voorstel van de heer Schott om een loongrens van 4500 te stellen, wordt in stemming ge bracht en met algemene stemmen aangenomen. Het voorstel van B. en W. is hiermede dus aangenomen met de bepaling van een loonplafond van vermeld bedrag, 4. Voorstel tot onbewoonbaar verklaring van het pand Dordtse straat 6. De eigenaar is J. M. Borst. Na enig heen en weer ge praat wordt het voorstel aange nomen. 5. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der grondbelasting. Deze verordening werd in de bezettingstijd vastgesteld. Waar op 1 September alle verordenin gen uit de bezettingstijd komen te vervallen, moeten verschillende opnieuw vastgesteld worden. Hetgeen z.h.st. gebeurt. 6. Voorstel tot vaststelling van 't vermbenigvuldigingscijfer voor de ondernemingsbelasting. Dit is ook een besluit uit de bezetting en moet dus ook opnieuw worden vastgesteld. De heer v, Alphen vraagt dit punt aan te houden, omdat deze zaak eerst grondig bestudeerd moet worden. De ondernemings belasting brengt voor sommige inwoners der gemeente enorme lasten. De voorzitter deelt mede dat er nog aanslagen verzonden en betaald moeten worden en bij verwerping van dit voorstel ver. speelt de gemeente inkomsten. Als wij onze inkomsten verminderen, dan moeten wij dit ook doen met onze uitgaven. De heer v. Alphen Deze be lasting brengt aan meerdere in woners de doodsteek toe. Deze zaak moet bestudeerd worden. Hij stelt voor het punt aan te houden. Zijn voorstel wordt met 9 stemmen voor en 1 tegen (Ve. nus) aangehouden. 7. Voorstel tot vaststelling van een tweetal verordeningen als be doeld in artikel 6 der winkelslui tingswet. Het gaat hier om de kappers e.d. De belanghebbenden zijn gehoord en behouden graag hun vrije middag. Wordt na een vraag van de hr. v. Boxtel z.h.st. aangenomen. 8. Wijziging begroting Stede lijke Godshuizen dienst 1949. Wordt z.h.st. accoord bevon den. 9. Ingekomen stukken. Voor het derde kwartaal 1950 wordt de 5% bijslag voor het gemeentepersoneel goedgekeurd. Een schrijven van de Vrienden van hetBrabants Orkest wordt voor kennisgeving aangenomen. Daarnawerd de thee ge serveerd door een charmante jon gedame. Uw verslaggever kreeg zelfs twee koekjes, „omJat hij het verste kwam", zei de bj-Je. De vereniging van Ouden van Dagen vroeg nog subsidie. Het was de voorzitter niet bekend dat een dergelijke verer iging in dc gemeente bestond en stelt voor te vragen wat hun doel en streven is, waarop de heer Schot zegt dat het de bedoeling is dat er 1 of 2 maal per jaar een uitstapje wordt gemaakt. De heer Venus vraagt in dit verband banken voor de Ouden van Dagen. de VoorzitterZe z'.jn in de maak. De heer SchotDan zijn re over een paar jaar wel klaar. De heer Hartong vraagt zich af of de gemeente subsidie ïr.oet verlenen voor het maken van r. stapjes Overigens gunt hij de oud jes hun uitstapje natuurlijk graag. De voorzitter krijgt uit het schrijven het idee dat er subsidie wordt gevraagd voor een uitke ring aan de Ouden van Dagen. Het stuk wordt voor kennisge ving aangenomen. De heer Aarts vraagt visrecht bij de veste. Het wordt hem niet gegund. De voorzitter stelt voor net opnieuw aangaan van een kas geldlening ad 25.000.— daar de oude per 15 Augustus afloopt. De raad gaat hiermee accoord. Verschillende rapporten en in gekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De heer Hartong stelt nog voor de Prov. Waterstaat en de Ged. Staten te verzoeken zo spoedig mogelijk te beginnen met de nieu we provinciale weg, temeer waar het personenvervoer in het ver volg alleen over de weg zal ge schieden en mede gezien de uit breidingsplannen der gemeente. Tevens de Spoorwegen te ver zoeken bij de opheffing van het personenvervoer het Stationsplein over te dragen. Anders blijven we altijd met de kopkeien zitten, zegt de heer Hartong. De raad besluit nog om nieuw brandweermateriaal te bestellen. 10. Reclame hondenbelasting en straatbelasting. Worden goedgekeurd. De voorzitter merkt op dat het 't gemeentebestuur bevreemd heeft De omgeving in de Ardennen is zeer mooi met zijn heuvels en val leien. De dorpen liggen meestal in een dal en kan men geheel overzien, wanneer men zich op een heuvel bevindt. De huizen zijn er allemaal gebouwd van grote blokken mergelsteen, die men in België veel vir.dt. De ra men zijn over 't algemeen erg klein, weinig in getal en meestal afgeschermd met jalouzieën om de zon te weren. In Noord-Frangrijk gaat de reis verder langs de Maas, waar dc weg steeds vlakker wordt. Ook hier is de omgeving zeer mooi, de wegen zijn prime, doch kronkelen erg veel. Ook ziet men hier in Frankrijk veel bos zoals in de Ardennen. Men heeft hier niet zo'n last van de warmte, want hoe gek 't ook mag klinken, de lucht is hier veel frisser dan in Holland. Dyon is de eerste aar dige stad in Frankrijk, welke we aantreffen. We wisten niet wat we zagen toen we daar aankwa men, na enkele dagen gedoold te hebben in niets dan kleine plaat sen met huizen welke bij ons on bewoonbaar lijken en waar dc mest op straat voor de deur ligt. Ja heus, in die kleine plaatsen, ook langs dc hoofdweg, ligt de mest aan de straat voor 't huis of de schuur. De mensen leven hier sober en primitief en voorzien zoveel mogelijk in hun eigen be hoeften. Doch ze zijn zeer gastvrij. De kleding is 'n beetje slordig echter niet van de jonge dames, want die lopen er allen keurig bij. Terwijl de arbeiders, die buiten werken, of zeer zwaar werk hebben meestal 't bovenlijf bloot of enkel een hemd aan heb ben. Ze zijn dan ook zo bruin als een kastanje. In Dyon wijzigen we onze rou te en nemen de richting Genève, omdat de Zuidkust-Rivièra een grote omweg is. De weg is heel behoorlijk tot aan Poligny, waar de zware bergpassen beginnen. Meestal beklimmen we deze te voet of gingen aan een vrachtwa gen hangen. Wat 't wil zeggen om met de fiets, een zware vracht en een terugtraprem zo'n bergpas over te komen, kan en durf ik niet te schrijven. Alleen dit, dat men haar alleen maar te voet kan bestijgen en met eigen kracht de fiets voortduwen en dat men bij 't afdalen meer dan 80 K.M. be reikt. Dit waag je echter niet, want dan lig je zo in de afgrond. Wanneer we bij 't beklimmen aan een vrachtwagen gingen hangen, welke hoogstens 15 K.M. per uur haalt, moesten we flink meetrap pen, omdat anders onze handen pijn deden van t trekken. Dit duurde tot Genève. Zo gauw we in Zwitserland waren, konden we aan alles merken dat dit een zindelijk en degelijk land is, en vooral Genève is een schitterende stad en ook hier mist men de schoonheid van de natuur niet. 't Is net of de stad één is met de natuur, zoals de mensen er één mee zijn, wat zich uit door haar rustige, onbezorgde gedragingen, 't Is of al dat machtige je enige schrik aanjaagt en je aan 't eeu wige en onvergankelijke doet denken. Zo gaat de reis verder door de Alpen, doch de weg wordt steeds vlakker, zodat we meer aandacht kunnen besteden aan de omgeving, welke bestaat uit hoge bergen met sneeuw op de top. Er stromen kleine beek jes van de bergen, die zich lang zaam verenigen tot een rivier, t Water begint hoe langer hoe sneller te lopen en geeft een brui send geluid door de grote kiezel stenen of wanneer t plots omlaag gaat bij een waterval. Bij Lanslebourg gaan we de Mont-Ceny over, waar we een hoogte bereiken van 2085 meter. De afstand van stijgen en dalen was ruim 50 K.M. Hier hebber we veel pech gehad. Laat kwa men we 's avonds in Susa (Italië) aan. In Italië is de reis zeer vlot verlopen, want daar hebben we tamelijk vlakke weg gehad tot Genua toe. Genua is cle mooiste stad welke ik in Italië tot heden zag. We kwamen hier bij avond door en 't is alleen al een waar genot om te zien hoe gemoede lijk hier de mensen met elkaar omgaan. De parken in de stao en aan 't strand zijn bezaaid met mensen die zitten te genieten van de heerlijke temperatuur bij avond en de bruisende zee. Ik kon met niemand spreken en toch voelde ik me hier goed thhis, dag en nacht op. De hotels zijn heel de nacht open, de stad ver licht en men ziet altijd mensen die rustig zitten te genieten. 60 km. voorbij Genua zijn we met een vrachtwagen meegereden, wat twee dagen en een nacht door ging, tot 90 km. voor Ro me. 's Nachts heb ik op de wa gen geslapen op een matras van de chauffeur en 't was wat fijn. In Frankrijk hebben we zeer vele Hollandse wagens ontmoet, welke, naar wij meenden, naar Rome gingen, doch nu blijkt dat niet zo te zijn, want hier in Ro me hebben we er maar enkele gezien. Ook ontmoetten we on derweg verschillende Hollanders. Fransen en Belgen, welke ook op de fiets naar Rome gingen of wel liftend. Zondagmiddag ontmoetten wij •een jongen en een meisje uit Eindhoven, waar we mee verder zijn gereden. Zij hadden heel de route (2100 km.) met de fiets afgelegd en geen pech gehad. Dat noem ik echt een prestatie. Ook zij hadden er precies 15 da gen over gedaan, zoals wij. 't Is nu Vrijdagavond en we zijn van plan om morgenvroeg de terugreis weer te aanvaarden, want van Napels zijn we afge zien, omdat in Italië alles nogal duur is. We hebben weinig geld meer en kunnen hier ook niet zo goed terecht als in Frankrijk. Waarschijnlijk gaan we via de rustig en gelukkig. Hier had ik D.._ heel de nacht wel willen blijven, j Rivièra terug en hopen half Au- want in Italië is men blijkbaar gustus weer thuis te zijn. Leg een vwje klaar. Het ver- püchi U tot niets. •n Klein apparaat - 'n grota spaarpot! Van buiten kunt U onmogelijk zien wat een wonder van be sparing de HOOVER ELECTRISCHE WASMACHINE is. Wij willen daarom de Hoover een was voor U laten doen. U ziet dan hoe weinig tijd en geld Uw gehele wekelijkse was kost en hoe gemakkelijk zij wordt ged aan. U draait aan de wringer - een nieuw wonder! Dan begrijpt U pas. dat dui zenden huisvrouwen wèg zijn van de Hoover. Geef ons een telefoontje N V. Handelsmaatschappij Raadhulsstr. 1 Tilburg Tel. 4941 de immm DE OUDJES OP STAP. De ouden van dagen uit Ddu- nen en Elshout waren Donder dagmiddag uit. Het comité, onder leiding van de heer L. v. Drunen, had alles tot in de punijes ver zorgd en precies op tijd konden de 32 auto's, met in totaal 80 oudjes en een staf van medewer kers vertrekken. Vermeld zij dat de 80 deelnemers alle boven de 70 jaar waren. Bij het instappen werden de mannen eerst getracteerd op een sigaar en de dames op snoepjes. De reis ging via den Bosch, Vught, Oisterwijk naar Tilburg. Overal zorgde de politie voor een goed geleide. Vooral de Til- burgse motorpolitie was zeer at tent en leidde de auto-karavaan door de hele stad heen naar het Dierenpark, waar werd halt ge houden. Deze daad van de Til- burgse politie werd ten zeerste gewaardeerd. Het Dierenpark was de eerste stopplaats en met behulp van de medewerkers en de dames en he ren van het Rode Kruis werd het dierenpark bezichtigd. Na een rustpauze en het gebruiken van een consumptie ging het via de Reijen naar Dongen. In Dongen werden de oudjes verwelkomd door de loco-burgemeester, dhr. v. Haaren en werd de inwendige mens versterkt. Meisjes uit Dongen zorgden voor muziek en zang, terwijl meisjes uit Drunen de gaven van de Drunense bakkers, slagers, kruideniers en sigarenwinkeliers rond deelden. De stemming kwam er hier danig in en vele oudjes lieten zich verleiden om ook eens een nummertje ten beste te geven. Tot slot werden door de gast heren druiven uit de Dongense kassen aangeboden. Keeske Smits kreeg nog bloemen aangeboden, want hij werd die dag juist 80 jaar. Via Kaatsheuvel en Waalwijk ging het toen weer naar Drunen, waar de stoet werd opgewacht door de Hoogeerw. heer Deken Rooyackers en vele belangstel lenden. Het woord werd hier nog gevoerd door de heer L. v. Dru nen, voorzitter van het organi serend comité. Spr. was er van overtuigd dat allen voldaan wa ren over dit uitstapje en bracht dank aan allen die aan het sla gen van deze tocht op enigerlei wijze hun medewerking hadden verleend. Speciaal bracht spr. dank aan Burgemeester Snels, de initiatiefnemer en het secretarie- personeel, dat het administratieve gedeelte zo prima had verzorgd. Ook Burgemeester Snels voerde het woord en prees het organi serend comité voor het mooie werk dat allen met zoveel en thousiasme hadden volbracht. Voldaan en in de beste stem ming werden de oudjes nog de zelfde avond voor de deur van hun woning afgezet. In Dongen werd t.b.v. de we deropbouw van de kerk in Wer kendam gecollecteerd. Resultaat 48.30. GESLAAGDE ORIËNTE- RINGSRIT MET RIJWIELEN VOORZIEN VAN HULPMOTOR. Woensdagavond werd de door de motor- en autosportvereniging „Marijke" georganiseerde oriënte- ringsrit met rijwielen, voorzien van een hulpmotor, verreden. In aanmerking nemende, dat het in deze omgeving de eerste maal was, dat een dergelijk sportge beuren plaats had, viel het aantal inschrijvingen mede, want 17 deelnemers, w.o. enkele dames, verschenen aan de start. Om 7 uur werd bij het clublo.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 5