E LMCTMÏ ELSHOUT DRUNEN HAARSTEEG GEERTRUIDENBERG DAHPO CAPELLE WASPIK SPRANG WAALWIJK BIOSCOOP-PROGRAMMA 1 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1950 afscheid. delijke actie te ontketenen voor gecombineerd vervoer Tenslotte betoogde de heer Kuijster dat het Ziekenfonds Tilburg en Omstreken een uniek voorbeeld was van sa menwerking tussen onderne mers en fondsen. Uit stemmen die uit de ver gadering opkwamen bleek, dat de vervoerders soms moeilijkheden ond^v°^en met het innen van de bijbc taling der patiënten en dat ze het bovendien een zeer on prettige methode vonden. De heer Kuijster zegde toe te zullen trachten te bereiken dat de bijbetaling komt te lo- pen over de plaatselijke agent van het ziekenfonds. Aan voorzitter en directeur ver- zekerde hij dat ei p f "W00 te besDaren zou zi.i voor degezamenlijke zieleen- fondsen lis er drie centrale vervoersposten werden ingc richt in Utrecht. Leiden e Op een viaa0 van de heer Vos gaf hij als zijn mening te kennen dat bij gecombineerd vervoer de bij betaling zou kunnen verval- 1CDe heren bestuursleden van de B.B.N. waren uiteraard zeer in hun sas met de tips van de heer Kuijster. Leek hun reis naar Waalwijk dank zii de goede verstandhouding tussen ziekenfonds cn onder nemers eerst overbodig, nu waren ze zeer tevreden te zijn gekomen. Er werden nog en kele detailkwesties bespio- ken, waarna de voorzitter ge tuigde zo'n saamhorigheids gevoel nog nergens gevonden te hebben. Tenslotte sprak hij een dankwoord speciaal tot de heer Kuijster. en een propa gandistisch woord voor de RBN., waarna de vruchtba re vergadering werd gesloten. Het is nu zover dat de Eei- waarde Zusters van J.M.J. te v.m. Besoijen gaan vertrek ken De parochianen van de parochie O.L. Vrouw Onbevl. Ontvangen zullen officieel al- scheid nemen. Daartoe is on de eerste plaats een comité van moeders gevormd die een collecte houden om de Zusters een geschenk aan te bieden. Op 13 Augustus zal de plech tige Hoogmis worden opge dragen tot hun intentie en tevens zal er een afscheids preek worden gehouden. Ook zal aan alle parochianen ge legenheid worden gegeven om persoonlijk afscheid te nemen van de Zusters. SCHOEN- EN LEDER TENTOONSTELLING IN PIRMASENS (D.) Dat ook de Duitse schoen industrie niet bij de pakken neerzit blijkt wel hieruit, dat van 10 tot 30 Augustus a.s. in Pirmasens (Pfalz), het be kende centrum van de Duitse schoenindustrie, een Schoen en Ledertentoonstelling wordt gehouden. Ongetwijfeld zal het oox voor onze Nederl. schoen- en lederfabrikanten uit concur- rentie-oogpunt van belang zijn zich op de hoogte te stel len van hetgeen hun Duitse collega's momenteel op dit gebied presteren. ONDERWIJZERS-TEKORT SCHIJNT OPGEHEVEN. Het tekort aan onderwij zers. waarvan de laatste jaren sprake was, schijnt langza merhand wel opgeheven te zijn. Dit menen wij tenmin ste te mogen concluderen uit het feit dat zich voor de be trekking van onderwijzer aan de St. Petrusschool alhier niet minder dan 50 sollicitanten hebben aangemeld. R. W. B. A.s. Maandag houdt R.W.B. haar 42e jaarvergadering in 't clublokaal. Gezien de uiterst belang- rijke agenda van deze ver- I gadering, verzoekt het be stuur alle leden a.s. Maandag avond vrij te houden. Geen enkel lid mag die avond ont breken. Aanvang der vergadering half acht precies. AANBESTEDING. Uitslag aanbesteding van een te bouwen boerderij te Waalwijk, voor rekening van Mij. Welstand te Breda. Architect is de heer L. Da- men te Heeze. Spuibroek, Waalwijk 26515 H. Kramer, Waalwijk 25350 Chr. Treffers, W'wijk 25180 M. Wijnands, W'wijk 25150 L. v. Campen, W'wijk 25100 W. v. d. Hammen, Waalwijk 24747 L. Kooien, Waalwijk 24600 A. Vermeer, Waalwijk 24560 Gunning volgens bestek. VERENIGING VAN PROT. KERKORGEL- EN HARMONIUM-BESPELERS. De Vereniging van Protes tantse Kerkorgel- en Harmo niumbespelers voor de Lang straat en het Land van Heus- den en Altena hoopt a.s. Za terdag 5 Augustus D.V. te vergaderen in de Ned. Herv. Kerk te Babyloniënbroek. Aanvang 7 uur. Agenda: 1. Opening en notulen. 2. Koraalspel. Ps. 19, Ps. 20 en Ps. 60 door de heer v. Rijsbergen, organist te Ba byloniënbroek. 3. Vrij spel. Bew. Ps. 22 van Bernard Renooy en Prelu- dium en fuga van J. K. Simons door de heer de Vette, organist te Almkerk. 4 PauzG. 5. Bespreking excursie op 15 Augustus a.s. 6. Rondvraag en sluiting. MET PENSIOEN. J.l. Zaterdag gingen een 5- tal personeelsleden van Tim- tur met pensioen, om wegens het bereiken van de vereiste leeftijd van een welverdiende rust te gaan genieten. Het waren de heren P. Hamers. L. v. Nunen, C. Heesbecn, C. Nelis en W. Versteeg. Na de werktijd werden ze toege sproken door de directeur, de heer J. Klijberg. en de .heer v. d. Gouw namens de fa- briekscommissie. Deze laatste bood elk een geschenk aan. Dinsdagavond gingen de ad ministrateur A. van Steensel en de afdelingschef L. van Drunen dezelfde weg. In een gezellige bijeenkomst met di rectie, hoger personeel, kan toorpersoneel en chefs werd afscheid genomen. De direc teur. dhr. J. Klijberg, sprak een enkel woord en diverse personen boden geschenken aan. Na afloop dankten de scheidende heren voor al het geen hun geboden was. B. B. A. Met de opheffing van het spoorwegvervoer Den Bosch- Lage Zwaluwe. is Dinsdag u'- 1 Augustus, de dienst van lijn 22 van de B.B.A. in werking getreden. Deze bussen stop pen alleen bij de halten waaraan de aanduiding „Lijn 22" is bevestigd. De Pullman bussen die twee keer per dag rijden, stoppen enkel bij de blauwe bordies met deze aan duiding. In Waalwijk stoppen alle bussen op het Raadhuis plein. In de film „Vrouw Vermist' wordt een moordenaar op zijn misdadig pad vergezeld en ontmaskerd. Een man ver moordt zijn vrouw omdat hij verliefd is op haar zuster, maar het baat hem niet. Zij is niet op hem gesteld en hij loopt tenslotte toch in de val. De film wordt vertoond Maandag en Woensdag en is toegankelijk voor personen boven de 18. GESLAAGD. Te Wageningen slaagde aan het Station voor Maalderij en Bakkerij Tini Pulles voor examen Brood- en Banket bakker. Voor het Middenstands examen te 's Bosch slaagde Josie Pulles en voor het exa men MULO te Tilburg Hen- nie Pulles. Aan Piet Pulles werd op de Bakkersvakwedstrijden te 's-Bosch de tweede prijs toe gekend voor tarwebrood. De eerste prijs op deze wed strijden behaalde de heer M. C. Pulles-Heesbeen voor zijn inzending tulband, benevens een diploma voor zijn inzen ding consumptiebrood. DE A.S. SPORTWEEK. In overleg met het uitvoe rend comité Sportweek 1950 heben de gezamenlijke be sturen der hengelsportvereni gingen in Waalwijk besloten door een te houden viscon- cours deel te nemen aan die sportieve gebeurtenis. Dit concours wordt gehouden op Zaterdag 9 September a.s. in het water van het kanaal bij de bruk aan de Veldsteeg. Er zijn waardevolle prijzen aan verbonden, zowel indivi duele als corpsprijzen. Een muziekcorps zal medewerking verlenen. Ook zullen de hengelsport verenigingen deelnemen aan de optocht op Zaterdag 2 Sep tember ter gelegenheid van de opening der Sportweek. VRAGEN en MENINGEN van onze lezers GROOT WAALWIJK. Mijne gedachten hebben er niet eerder bij stil gestaan, maar thans dringt het pas tot mij door dat vanaf 1 Aufus: tus 1950 het station een dood punt is geworden. In de loop der jaren is het zielenaantal der bevolking sterk toegeno men en doet Waalwijk dooi de snelle toeneming van fa- brieks- en woningbouw zich aanzien als een stad, gelegen in het middelpunt tussen de plaatsen van de Langstraat. Waalwijk, begunstigd door zijn omgeving, dat aan hen die een begrip voor natuur schoon bezitten een .voldoe ning schenkt, die in de loop der jaargetijden telkens een terugkeer tot zich lokt. Een plaats, waar het trein en busverkeer aan 't station, het punt van aankomst en vertrek, is lamgelegd, valt te rug onder dorpen en gehuch ten die voor de reiziger niet in tel zijn. Het centrum met zijn smal le oude hoofdstraat is over belast geworden, omdat het verkeer der autobussen thans alleen vandaar uitgaat. De enkele zakenlieden, die in de nabijheid van het station wonen, ondervinden door deze maatregel een niet te noemen terugslag in het bedrijf. Door opheffing van dit ver keer wordt de welvaart van Waalwijk belemmerd en ont houden de Spoorwegen zich van de voordelen, die zij in de toekomst van een snel op komende plaats kunnen in nen. Voor het welzijn van Waal wijk is het meer dan nood zakelijk, dat over dit onder werp het laatste woord nog niet is gesproken. P. M. Kreugel. nelis H Geelen 10 j zv A J van Geelen en Adriana van Logten Leonardus Sikkers 70 j echtg v Maria Anna Muizelaar Johan nes Verhoeven 82 j Johanna de Baaij 79 j wed van Matheus Kolmans Godefridus A Klerks 9 j zv Antonius Klerks en Johan na A Brekelmans. HEROPENING. Zaterdag 29 Juli is de gemoder niseerde zaak van de Gezusters Klerks, café ..In de Gekroonde Hoed" heropend. Te circa 8 uur was er al een gezellige stemming in de ver sierde zaal. Velen kwamen geluk wensen aanbieden. Wat later op de avond kwam de Zangvereni ging Cantabile uit Drunen, die zojuist van het concours terug kwam, een serenade brengen, die vergezeld ging van enkele welge meende en hartelijke woorden. Een fraai cadeau werd aange boden door de drie verenigingen, die hier hun stamcafé hebben, n.l. de biljartclub E.E.B.C., de hand boogschutterij Victoria en O.L.V. Schuts. Onder toepasselijke woor den gebeurde dit door de heer J. d. Wiel (O.L.V.S.) namens alle drie verenigingen. Des Zondags werd de herope ning besloten met een bal. een gelegenheid die vele jongelui heb ben aangegrepen om gezellig dansen. ZANGVERENIGING U.D.I. BURGERLIJKE stand WAALWIJK. Geboren: Maria A. C., dv. C.. A. v. Mosselveld-Vesters Yvonne A. M., dv. A. J. B. de Kort-v. Eerd Cornelia E. M.. dv. F. v. Tuijl-Verbunt Catharina T. M.. dv. A. H. Sleenhoff-Grootswagers Joseph M., zv. M. Th. Ma- t.hieu-Panhuyzen te Loon op Zand Johanna A. M., dv. .T. J. de Leeuw-v. Wanrooij Hendrig, zv. A. Rijknn-Oerle- mans Johanna M., dv. J. van Balkom-Grootswagers Adriana J. M., dv. A. v. d. Wiel-v. Eeten Hendrikus L. J. M., zv. H. J. Pullens- Verhoeven Arie M., zv. M. Hulst-Kanters te Sprang-Ca- pelle Petronella J. M., dv. C. G. Pols-v. Dongen te Was- pik. Overleden: Johanna A. M. de Leeuw, 2 dagen. Huw.-aangiften: P. J. A. v. Oorschot 21 j. en M. P. Roo mer 18 j., beiden te Waalwijk C. M. M. Peters 26 j. te Oosterhout ert M. J. J. van den Dungen 24 j. te Waal wijk. (Gehuwd: J. P. Pulles 23 j. te Nijmegen en W. Duques- nov 25 j. te Waalwijk A. J. M. A.' Hensen 35 j. te Den Bosch en E. W. A. v. Wezen beek 28 j. te Waalwijk A. A. Laurijsen 25 j. te Loon op Zand en E. H. Leijtens 25 j. te Waalwijk. Ingekomen: Geen. Vertrokken: B. de Ree naar Veghel - A. Pol naar Til burg M. J. Mandemakers naar Tilburg J. C. v. d. Mee naar Heusden C. J. de Jongh naar Tilburg. MUSIS SACRUM. De film „Het Andere Leven", die hier van Vrijdag tot en met Zondag draait, beeldt de moeilijkheden uit waarvoor een jonge Duitse vrouw komt te staan als ze een Joodse vriendin beschermt tegen de Nazis. Die geeft ze haar eigen papieren en wanneer de vriendin sterft, moet ze zelf voortleven als een opgejaag de. Tenslotte echter hervindt ze met haar man, een majoor, de vrijheid en het geluk. Toegang 18 jaar. De titel „Northwest Stam pede" zegt genoeg over het genre van de film die Maan dag en Woensdag draait. Hij speelt natuurlijk onder de cowboys in de Wild-West. De drie hoofdfiguren, een jongen, c-en meisje en „de koning der Mustangs" komen tenslotte na vele omwegen bij elkaar. De film loopt voor liefhebbers van alle leeftijden. LUXOR THEATER. Een Amerikaanse visie op het Noorse verzet geeft de film „Greep des Doods". Men kan er de bekende handelwij ze der Duitsers in zien, de on verzettelijkheid der Noren en de ongelijke strijd die on danks alles toch wordt voort gezet. Vrijdag tot en met Zon dag voor personen boven 14 jaar. Geslaagd. Voor 't Mulo-diploma slaagden te Den Bosch onze dorpsgenoten Jo de Hart en C. v. d. Meijden. Proficiat. Winkeliersvereniging. Bij het sluiten van de winkel actie in Dec. j.l. werd door de winkeliers besloten over te gaan tot de oprichting van een winke liersvereniging. Maandagavond kwamen de winkeliers bijeen in café van der Geld, om de plannen aangaande deze zaak verder uit te werken, onder leiding van de voorzitter van het voorlopig bestuur de heer Tonie Wagemakers. Er waren verschillende winke liers die verstek lieten gaan. Van de 86 deelnemers aan de actie in Decemb'er, verschenen er nu pl.m. 30 op de vergadering. Als eerste punt van de agenda werd behandeld het algemeen re glement voor de nieuwe vereni ging, dat door de vergadering werd goedgekeurd. In het bestuur wérden gekozen de heren Th. v. d. Besselaar, L. Brok, T. Wagemakers, L. v. En gelen en van Oosterhout. Kapelaan van Erp, geestelijk adviseur der middenstandsvereni ging, sprak de hoop uit dat de vereniging zou mogen groeien en bloeien tot nut en welzijn der winkeliers in onze gemeenté. Inmiddels was ook de Edel achtbare heer Burgemeester Snels ter vergadering gekomen. Tot voorzitter werd gekozen de heer Tonie Wagemakers. De contributie wérd na enige bespreking vastgesteld voor 1949- 1950 op 2.voor de volgende jaren zal ze opnieuw worden vastgesteld, doch ze zal max. 4.bedragen. Het hoofddoel van de Winke liersvereniging welke straks een onderdeel van de Middenstands- vereniging zal worden, is, het voeren van plaatselijke acties. Ge acht wordt dat alle winkeliers die in Dec. aan de winkelactie heb ben deelgenomen lid zijn. Met het voeren van acties heeft men voor de naaste toekomst reeds plannen, n.l. bij de opening van het ge meentehuis. Dezé plannen werden in den brede besproken en wij ho pen hierover in ons volgend num mer meer te kunnen schrijven. Oriëntatierit. De motorclub de Dennerijders hield Zondag j.l. een geslaagde oriëntatierit. De uitslag hiervan is als volgt: 1 M. Elshout: 2 M. Schapendonk; 3 A. v. d. Putten; 4 L. de Gouw; 5 W. de Munnik 6 A. van Beurden; 7 L. de Groot 8 M. Voets: 9 L. Zeegers; 10 J de Munnik. te Eerste Vacantie-Oriëntatierit per rijwiel voor jong en oud. De Motorclub De Dennenrijders te Drunen organiseert op 15 Aug. a.s. (Maria-hemelvaart) een ori ëntatierit voor wielrijders. De club stelt zich ten doel de deelnemers aan deze rit op de eerste plaats een prettige dag te bézorgen en hen tevens kennis te laten maken met de sportieve genoegens welke aan een dergelijke tocht verbonden zijn. De rit wordt verreden onder dezelfde omstandigheden en met dezelfde mogelijkheden en moeilijk- beden als voor de motorrijders. Vanzelfsprekend met kortere af stand en een lagere snelheid. Het rijden van de oriëntatierit ge schiedt aan de hand van 'n kaart welke de deelnemer meekrijgt en waarop de te rijden wég aange geven staat op de volgende ma nier: 1 Eerste weg links; 2 Kruis punt oversteken; 3 Na overweg 2e weg rechts; 4 Bij reclameplaat van Nelle links; 5 Voor kerktoren rechtsaf, enz. enz. De start vindt plaats bij het clublokaal café P. Klerks, Rémise te Drunen om pre cies 2 uur. Op die manier wordt een traject gereden van ongeveer 30 a 35 km. De rit loopt over uitsluitend goede wegen en door een lande lijke omgeving, zodat eenieder kan en zal genieten. Tijdens het par cours worden verschillende con troleposten gepasséerd, waargeno men door motorrijders, waar men zijn routekaart moet laten afstem pelen. Buiten de sportieve genoegens zijn er aan deze rit prachtige en waardevolle prijzen verbonden. Wij noemen als hoofdprijs een schitterend eerste klas foto-toe stel, terwijl verder door diverse firmas en particulieren een collec tie zéér fraaie prijzen beschikbaar zijn gesteld. De deelname staat open voor jongens en meisjes, mannen en vrouwen, boven de 12 jaar. Het inschrijfgeld bedraagt 50 ct. hetv/elk voldaan moet worden te gelijk met de opgave tot deelname. Gezien de grote animo welke er voor een dergélijke tocht bestaat, raden wij aan met inschrijven niet tot het laatst te wachten. Schrijf dus spoedig in. De inschrijving sluit Zaterdagavond 12 Aug. 8 u. Burgerlijke Stand over Juli 1950. Geboren: Maria H Klijn dv Cornelis L Klijn en Cornelia P M Brok Reinier C J Wassink zv H A Wassink en M M M Geurts Adriana L M de Munnik dv Wou- therus de Munnik en Jacoba M Pullens Adrianus J C M Klijn zv Marius J Klijn en A C Schel- lekens Henriette Johanna M Klerks dv Johannes A Klerks en Henriette H Persoon Joannés Josephus van Gestel zv Josephus H F van Gestel en Maria J van Veggel Cornelia P M Klerkx dv Gijsb. Klerkx en Maria G van Rongen Lambertha H M van Leest dv Adrianus C van Leest en Hendrika C van Huiten. Huwelijksaangiften: Wilhelmus M Th Pulles 21 en Johanna Maria van der Aa 24 j beiden alhier. Huwelijken: Johannes C Michels 25 j te Hel- voirt en Helena P van Delft 26 j alhier Adrianus Kuijpers 29 j te Heusden en Wouthera Maria Biékens 27 j alhier. Overleden: Adriana van Wezel 92 j wed van Johannes van Spijk Cor- De Zangvereniging U.D.I. nam Zondag 30 Juli deel aan het fes tival te Haarsteeg, evenals de kerk. fanfare Eendracht maakt Macht. Wegens overvloed van co- pie moeten de verslagen van de ledenvergadering van de Zang vereniging U.D.I. en van de Pluimvee- en Konijnenfokvereni- ging blijven liggen tot Maandag a.s., evenals het verslag van de filmavond. Geslaagd muziek- en zangfestijn. Hét grote driedaagse festival dat ter gelegenheid van het zilve ren en koperen bestaansfeest van beide zangkoren alhier is gehou den en waarvan wij in ons blad van Maandag reeds een en ander hebben medegedeeld, is dank zij het prachtige weer en de grote deelnainé schitterend geslaagd. Voor de concerten bestond elke avond zeer grote belangstelling en vooral het grote avondconcert ge geven door onze plaatselijke har monie, mocht zich in een zeer grote belangstelling verheugen en het talrijké publiek heeft dan ook met volle teugen kunnen genieten van 'n muziekprogramma dat tot in de puntjes werd verzorgd. Ook Maandagavond waren weer vele verenigingen present en ach tereenvolgens traden op Gemengd Koor Haarsteeg, Fanfare Oefening en Uitspanning Wijk en Aalburg, Vriendenkring Haarsteeg, Heus- dens Mannenkoor, Vlijmens Man nenkoor, Fanfare Concordia te Schayk, Harmonie Tot Onderling Genoegen Berlicum. Na afloop had onder politietoezicht de trek king plaats van de aan dit festival verbonden loterij, waarvan de uitslag was als volgt: le prijs da mes- of herenrijwiel no. 2415; 2e prijs no. 1620; 3e pr. 3325; 4e pr. 987; 5e pr. 2213; de gelukkige winnaars kunnen hun prijs in het verenigingslokaal van café M. Achten afhalen. Dinsdagavond was er een ge reserveerde avond voor leden en genodigden in de grote danstent van Jacobs uit Geldrop alwaar de zes zilveren jubilarissen werden gehuldigd. De pl.-voorzitter feli citeerde hen met hun jubileum en dankte hen voor alles wat zij voor de vereniging hadden gedaan. Bij verhindering van de Edelachtbare heer J. J. W. v. Hout, Burge- méester, spelde Pastoor Serrarens hen de eremedaille op de borst. De avond werd verder met mu ziek, zang en dans gevuld. Zangvereniging Vriendenkring en dameskoor Levensvreugd kun nen met trots op dit zeer geslaag de festival terugzien. opgenomen en door de doktoren Winkelman en Winterwerp, die spoedig ter plaatse waren, behan deld, waarna ze resp. naar het ziekenhuis te Den Bosch en Waalwijk werden gebracht. De politie was eveneens direct ter plaatse en heeft de zaak in onderzoek genomen. NEDERLAAG-TOURNOOl. N.E.O.- A.s. Zaterdagmiddag komt voor het door N.E.O. uitgeschreven ne- derlaag-tournooi DESK 2 uit Kaatsheuvel op bezoek. Gezien Desk 2 momenteel over een zeer goed elftal beschikt, zal het voor N.E.O. niet meevallen deze club mét een nederlaag naar huis te sturen. Toch zal N.E.O. alles op alles zetten om er uit te halen wat er in zit. Dat het dan ook niet aan spanning zal ont breken en het publiek een prach tige wedstrijd wacht, staat als een paal boven water! De wedstrijd vangt aan om 6 uur op het Neo- terrein aan het Oosteinde. N.E.O. I—W.S.C. 2, 2—4. W.S.C. is de eerste vereniging die 't gelukt is N.E.O. een neder laag toe te brengen op haar neder- laagtournooi. W.S.C. wist na een zeer span nende en hoogst sportieve strijd, mede dank zij het zeer sublieme keeperswerk van haar doelman, met 42 te winnen. Het was van 't begin tot het einde een spannende en enerveren de strijd, waarin béide elftallen zich voor de volle 100 gegeven hebben. Het publiek heeft dan ook ten volle van deze match kunnen genieten. op de kiosk bij hotel van Iersel. Hiervoor zal ongetwijfeld grote belangstelling bestaan, terwijl a.s. Zondag zeer zeker velen uit Waspik naar Vlijmen zullen trek ken om de harmonie ook op de spannendste ogenblikken te be luisteren. Laten we hopen dat zij des avonds met een zegevierende harmonie naar Waspik mogen terugkeren. GEBOORTEN OVER JULI 1950 Marinus G zv G Maas-dc Vries Arnoldus A N M zv A J Bink- de Vries Anna J W dv A W Sinx-de Jong Wilhelmus C A zv W C Kanters-Zijlmans. Hendrikus J zv H A de ries- Limburg Adam W zv W E van Groesen-Broeken Eric zv A v Beek-Engelen Lucia dv J Machielsen-v d Bosch Bartho lomew J M zv C J Lambregts- Sperber -Maria P J dv J Roe- len-Thijssen Arie J zv A G Gommeren-Meeldijk Petronella W M dv A J Vriends-Pals Henricus P zv Th Ligthart-Staps Johannes W zv C van Gils- Verhoeven Henricus C M M zv N A Sweep-Verkooijen An tonius W zv M v Gils-Broeders Willem B zv B H Kuijpers- Antonissen. Beproefde hulp bij verkoudheid voor Va der, Moeder en kind. Geslaagd. Voor het diploma hulp in de huishouding slaagde aan de R.K. Huishoud- en Industrieschool te Den Bosch mej. Annie Colet te Vrijhoeve-Capelle. Brugwachterswoning aanbesteed. Ten kantore van de Rijks-Wa terstaat werd Woensdagmorgen aanbesteed het bouwen van een brugwachterswoning nabij de brug over het Oude Maasje alhier, waarvoor als volgt werd inge schreven: J. W. van de Heiligenberg, Teteringen 16700 Fa. Adr. Rosenbrand, Capélle 15987 Fa. S. J. Pepping en Zn., Kaatsheuvel 15700 Beroep niet aangenomen. De consulent onzer vacante Ned. Herv. gemeente, Ds. van der Meulen, heeft voor het op hem uitgebrachte beroep naar Brunsum bedankt. GESLAAGD. Woensdag slaagde voor het Middenstandsexamen te Den Bosch Mej. Dirkje van Oversteeg te Vrijhoeve-Capelle. Zij genoot haar opleiding aan de Sprangse Middenstandscursus. ERNSTIG ONGELUK. Woensdagavond omstreeks acht uur had aan het Westeinde alhier een ernstige aanrijding plaats, waarbij drie kinderen zwaar wer den verwond en in zorgwékkende toestand naar het ziekenhuis moes ten worden vervoerd. Toen de chauffeur de L. uit Waalwijk aan de Kattesteeg moest uitwijken voor een paar wielrij ders kwam zijn vrachtauto zoda nig te slippen dat de wagen van de weg gleed en met het achter einde een drietal jongetjes, twee van dhr. T. en een van de J. al hier, van ca. 8 en 9 jaar, greep en meesleurde. Mét ernstige verwondingen aan hoofd enz. werden de knaapjes UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN. Het comité voor ouden van da gen heeft het initiatief genomen ook dit jaar wederom een uit stapje te organiseren voor de ou den van dagen uit deze gemeente. Aanvankelijk lag het in de be doeling de leeftijdsgrens, die het vorig jaar in verband met de op brengst van de collecte moest worden gesteld op 75 jaar, te ver lagen tot 70 jaar. Daar echter de opbrengst van de collecte dit jaar slechts 181.10 bedraagt, dus on geveer 30.— minder dan het vorig jaar, moest het comité nood gedwongen de leeftijdsgrens op 75 jaar houden, Dit is echter niet het enige, want ook het oorspron kelijk reisplan moest gewijzigd worden. Oorspronkelijk stond op het programma een tocht naar Rotterdam met een haventocht en een bezoek aan Blijdorp. Het be zoek aan Blijdorp is nu geschrapt, zodat alleen een haventocht zal worden gemaakt en verder een bezoek zal worden gebracht aan enkele bezienswaardigheden van Rotterdam, waaronder ook de Maastunnel. Of aan de oudjes evenals het vorig jaar een koffie tafel kan worden aangeboden, is nog niet zeker. Men zal echter trachten nog wat geld binnen te krijgen, opdat dit ook doorgang zal kunnen vinden. Indien er nog personen, zaken of instellingen zijn die dit mooie doel willen steunen, worden zij verzocht hiervan mededeling te doen aan de heer N. C. v. d. Rij ken, Schoolstraat 15, OP CONCOURS. Zondag is het dan de grote dag voor de harmonie Volksvlijt en Vo'ksvc-maak. De dag dat zij in Vlijmen op het Federatief Mu ziekconcours zal uitkomen in de afdeling Uitmuntendheid. Omdat men het vorig jaar in Bergeijk in dezelfde afdeling zo'n groot suc ces boekte, heeft men ook thans veel hoop, dat Zondag een eerste prijs zal worden behaald. Met de dienstbus van vijf mi nuten voor drie zal uit Waspik worden vertrokken. Om ongeveer 5 uur zal de harmonie o.l.v. de dirigent de heer Chr. Kuijten het verplichte nummer, de ouverture ..Solenelle" van Sam Vlessing en het keuzenummer „Don Pas- quale" van Donizetti moeten uit voeren. De iaatste repetitie wordt qe- houden op Zaterdag a.s. half 9 RECHTSTREEKS TELEFONEREN MET HOLLANDIA. Op 2 Augustus j.l. is een rechtstreekse radio-telefoon verbinding tussen Amster dam en Hollandia, Nieuw Guinea, opengesteld. De ver binding is geopend op elke Woensdag van 14 tot 16 uur Nederlandse tijd. HOEVEEL RADIO-LUISTERAARS TELT NEDERLAND? Het aantal aangegeven ra dio-ontvangtoestellen in Ne derland bedroeg op 1 Augus tus 1.432.266 tegen 1.426.516 op 1 Juli j.l. Op 1 Juli waren er 488.412 aangeslotenen op het Rijks radiodistributienet, tegen 490.458 op 1 Juni. PANIEK IN KÉRK TE ENSCHEDE. Tijdens de H. Mis in de H. Hartkerk te Enschede ont stond Zondagmorgen een pa niek, toen een jongen spelen derwijs een brandblusappa- raat los schroefde. Plotseling hoorden de aanwezigen een sissend geluid en de kerk werd in een witte nevel ge huld. In een oogwenk ont stond er een paniek en ieder een holde naar de uitgangen. Een aantal mensen sprong zelfs van het koor om een goed heenkomen te zoeken. Men klom over stoelen en kledingstukken lagen overal verspreid. Verschillende per sonen liepen verwondingen op. Pastoor Jagers wekte, na op de hoogte te zijn gebracht van de situatie, tot kalmte op, doch de H. Mis moest tijde lijk worden onderbroken. Het merendeel van de kerkgan gers had reeds het gebouw verlaten. MEDEDELING AAN DE BEVOLKING inzake de ziekteverschijnselen. De Burgemeester van Waalwijk deélt aan de bevolking mede, dat, alhoewel de paratyphus zich prac- tisch niet meer uitbreidt en voor lopig geacht mag worden te zijn ingeperkt, het nog steeds dringend gewenst blijft om de bestaande voorzorgsmaatregelen te treffen. Er mag door de melkfabrieken voorlopig nog geen karnemelk, yoghurt en gepasteuriseerde fles sen mélk worden afgeleverd. Het ontvangen van de melk in dezelf de pan, waarin deze na ontvangst wordt gekookt blijft dringend aan geraden, terwijl in het algemeen het koken van alle melk, alsmede van het water op advies van de Inspecteur van de Volksgezond heid ten zeerste blijft aanbevolen. Het is wel gebleken, dat de aanbe volen middelen voor zelfbescher ming doeltreffend hebben gehol pen; verzwakking hiervan zou ongetwijfeld een uitbreiding van de ziekte aanzienlijk bevorderen. Met nadruk wijs ik er op, dat het kopen van zgn. boérenmelk door de consument verboden is en ernstige gevaren met zich kan brengen. De Burgemeester van Waalwijk, Mr. R. J. J. LAMBOOY. Gezien M. H. C. KOLSTER, gemeentearts. Waalwijk, 3 Augustus 1950. SPORT- EN MIDDENSTANDSWEEK. De Waal wij kse Middenstan ders houden a.s. Dinsdaga vond om 8 uur in Hotel Ver- wiel een vergadering ter be spreking van hun actie tussen 2 en 10 September. Allen worden verwacht.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2