i Aingofin FS V\/aalwijkse en Langstraatse Courant Wijde WereldJ De Europese Assemblée Gemeenteraad Vlijmen. UIT DE Belasting-moeilijkheden. WAALWIJK Carbovit beschermt leven en gezondheid ulo DOCUMENTAIRE INCASSI HANDELS- INFORMATIES ALLE ASSURANTIËN AMSTERDAMSCHE BANK INCASSO-BANK. DE ECHO m HET ZUIDEN 73e JAARGANG No. 65 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 285 WAALWIJK TEL. 3t. Maandag" is de tweede zitting van de raadgevende vergadering van Europa officieel geopend. Spaak werd weer, zij het met heel wat minder geestdrift dan de vorige keer, tot voorzitter gekozen, wat eerJ inni o! meer onbevredigend gevoel geeft. Verder verschenen er voor het eerst Duitsers in de Assem blee, die vriendelijk ontvangen werden. Het comité van ministers kreeg nog al wat critiek te slikken. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. RESERVES VOOR SCHADEVERGOEDINGEN. Artikel 8 van het Besluit Inkomstenbelasting 1941 be paalt o.a.: „Winst is 't gezamenlijk bedrag van de voordelen die, onder welke naam en in welke vorm ook, wor den verkregen uit het be drijf of uit het zelfstan dig beroep". Hieruit volgt, dat, indien in de uitoefening van het be drijf of een beroep een scha devergoeding wordt verkre gen, bij het bepalen van de winst hiermee rekening moet worden gehouden. Veronderstel dat een fabri kant een bedrijfspand had, dat in 1942 door bom-inslag totaal werd verwoest. Het pand stond door jaren lange afschrijving op de ba lans voor ƒ20.000.—. Had de fabrikant het pand verkocht voor ƒ40.000.—, dan had hij een winst gemaakt van 20.000.—. De stille reserve van 20.000.(ontstaan door het te laag opnemen van de ac tief post gebouwen) is nu ge realiseerd en wordt dan ook belast. Na de vernieling van het pand, maakt de zakenman ba lans op. Het gebouw is ver dwenen en wordt dus niet meer opgenomen. In plaats daarvan komt er een vorde ring op de Wederopbouw, be groot op ƒ40.000.—. De boeking zou dan moeten zijn: Vordering Wederopbouw 40.000.— Aan gebouwen 20.000.— Aan Verlies en Winst 20.000.— Door het verloren gaan van het gebouw ontstaat er dus een winst van ƒ20.000.—. In een aanschrijving van het Departement van Finan ciën van 18 Juni 1941, is ech ter een regeling getroffen, waarbij de boekwinst kan worden gereserveerd. De boeking wordt dan: Vordering Wederopbouw 40.000.— Aan gebouwen 20.000.— Aan reserve passiefpost 20.000.— De fabrikant gaat bouwen en de totale bouwkosten be dragen b.v. ƒ50.000.—. Vol gens de bedoelde aanschrij ving moet nu echter eerst de reserve ad 20.000.— ver dwijnen, zodat dan geboekt wordt: Gebouwen 30.000.— Reserve passiefpost 20.000.— Aan vordering Wederopb. 40.000.— Aan kas of bank 10.000.— Het gebouw, dat ƒ50.000.— heeft gekost, staat dus voor slechts ƒ30.000.— op de ba lans en hierop kan ook slechts worden afgeschreven. De re serve is verdwenen. In het gewijzigd ontwerp van wet Belastingherziening 1950 wordt in art. 6 het vol gende bepaald: (1) Indien bedrijfsmidde len na 9 Mei 1940, doch vóór 1 Januari 1946 zyn teloorge gaan of beschadigd, en des wege vergoedingen of scha deloosstellingen zijn ontvan gen, welke hetzij zijn toege kend met verplichting tot herbouw of vervanging, het zij meer dan 3000.bedra- beveiligt U en Uw kinderen ter wijl U slaapt tegen muggebeten. FLACON 50 cn 90 ct. gen, kunnen die vergoedingen of schadeloosstellingen wor den gereserveerd. (2) Voor zover vergoedin gen of schadeloosstellingen de fiscale boekwaarde van de te loorgegane zaken of van het beschadigde niet overtreffen, kan de reservering willekeu rig geschieden, doch alleen in het boekjaar waartoe 1 Jan. 1948 behoort of in één der volgende zevert boekjaren. (3) De voorgaande leden vinden geen toepassing, indien het verlies of de beschadiging is vergoed in natura. (4) Buiten de gevallen, waarin uitstel van betaling is verleend in afwachting van vervanging of herstel, wordt op onherroepelijk vaststaande aanslagen, welke met 't hier bepaalde niet in overeenstem ming zijn, niet teruggekomen. Op deze bepalingen, welke van groot belang zijn voor de oorlogsgetroffen bedrijven, kom ik nader terug. Van direct belang is echter het volgende: Niet alleen de boekwinst, doch de gehele vergoeding kan dus worden gereserveerd en wel met ingang van het boekjaar 1948 of 1947/'48. Zij die hiervan gebruik wensen te maken, kunnen uitstel vragen voor de indie ning van het aangiftebiljet tot na het in werking treden van de Wet Belastingherziening 1950. Eventueel kan ook uit stel van betaling worden ver leend. v. Loon. VRIJDAG 11 AUG. 1950. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij A-NTOON T1ELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Nadat het nieuwe gebouw van de Assemblée te Straats burg in gebruik was genomen door het hijsen der vlaggen van de vijftien deelnemende landen, werd de vergadering geopend door oudste afge vaardigde, de Italiaanse chris ten-democraat Boggiano. Punt 1 was de keuze van een voor zitter, die ieder jaar moet plaats hebben. Er was maar één candidatuur en wel van de heer Paul Henri Spaak, die wij de laatste maanden in an dere kwaliteiten dan van Eu ropees leider hebben leren kennen. Het is dan ook niet te verwonderen dat er bij ver schillende leden bezwaren rezen tegen deze figuur als voorzitter van een Europees parlement. De Nederlandse afgevaardigde Bruins Slot was hun tolk. Tegen deze be zwaren kwamen anderen weer in verzet; op de eerste plaats natuurlijk Spaaks geestesver wanten, de socialisten, maar ook vertegenwoordigers van andere politieke partijen kwamen er tegen op en wa- renj van oordeel dat Spaaks optreden in België een bin nenlandse aangelegenheid was waar de Assemblée niets mee te maken had. Zo ook Chur chill. Een Nederlands voorstel om de benoeming uit te stel len werd verworpen en Spaak werd met 90 tegen 23 stem men tot voorzitter van deze tweede zitting gekozen. Dit incident is leerzaam ge weest. Het' heeft doen blijken dat de gevierde man Spaak, die vorige keer bij acclamatie voorzitter van de Europese Assemblée werd uitgeroepen, een groot deel van het ver trouwen in Europa heeft ver speeld door zijn ondemocra tisch optreden in de Belgische koningskwestie. Van degenen die hem daarvoor hun ver trouwen niet willen onthou den, voelt een deel met hem mee -zoals men kan begrijpen, een deel zal het vergrijp te gen de democratie niet zo ernstig vinden dat het voor het internationale forum „af gestraft" moet worden en een deel is van mening dat Spaaks houding een zuiver binnenlandse aangelegenheid was waarmee de Assemblée niets te maken heeft. Is dat ook zo? Kan men de binnenlandse houding van ie mand die zo'n vooraanstaan de positie bekleedt in de in ternationale politiek, abstra heren van zijn buitenlandse houding? Het gaat tenslotte om prin cipes en in dit opzicht is Spaak fout geweest. Dat men er op een internationaal plan niets mee te maken zou heb ben dat deze mannen in ei gen land de democratische rechten met voeten heeft ge treden, lijkt ons nogal sterk. Het is gevaarlijk om te doen alsof zijn neus bloedt als ie mand zonneklaar heeft be wezen dat 't recht niet onder alle omstandigheden veilig bij hem is. De raad kon zich volkomen distanciëren van de Belgische koningskwestie als zodanig en hoefde slechts aan de hand van de feiten de geschiktheid van Spaak als voorzitter te beoordelen. Eén van de eerste eisen die men dan moest stellen was toch wel volkomen onkreukkbaar- heid waar het ging om 't fun dament van de Westerse sa menleving, ongeacht waar of wanneer dat in het geding was. Spaak heeft bewezen niet aan die eis te voldoen. De raad heeft de democratie geen dienst bewezen door dit over het hoofd te zien. Wij zijn er van overtuigd dat Spaak in staat is deze zitting naar behoren te leiden, dat heeft het verleden geleerd. Maar het vertrouwen in zijn persoon heeft een gevoelige knak gekregen en dat doet de Europese zaak geen goed. Na de keuze van de voor zitter kreeg de leider van de Duitse delegatie het woord. Dr. Pünder dankte voor de ontvangst en gaf de verzeke ring van de goede wil der Duitsers om hun aandeel te leveren in de Europese sa menwerking. Verschillende afgevaardig den oefenden critiek uit op 't comité der ministers van bui tenlandse zaken. Het werd be schuldigd van gebrek aan ac tiviteit, hun rapRort over de werkzaamheden werd als on voldoende gekwalificeerd, zo dat de verhouding tussen raadgevende vergadering en ministers weer niet erg har telijk was. In de loop van de zitting werd en wordt nog gesproken over ruimere bevoegdheden voor de Assemblée, de Kore aanse oorlog en in verband daarmëe de verdediging van West-Europa en het plan- Schuman. De Veiligheidsraad. Dinsdagavond is de Veilig heidsraad weer bijeen ge weest onder voorzitterschap van onze vriend Malik. Dat betekende weer het oude liedje van drie en een half uur gedebatteer op niets, dus obstructie van Russische zij de. Maar de Amerikaanse ver tegenwoordiger Warren Aus tin liet het er niet bij zitten. Hij liet de Rus weten dat de leden van de Raad zouden overleggen welke stappen moesten worden genomen om het gezag van de raad te be veiligen, indien de Sovjet- Unie haar obstructietactiek niet binnen 48 uur zou beëin digen. Het ging er over of er zo wel vertegenwoordigers van Noord- als van Zuid-Korea gehoord moesten worden bij de besprekingen in de raad over de Koreaanse oorlog. Het Westen stond natuurlijk op 't standpunt dat een land dat nog niet eeris door de U.N.O. is erkend, niet gehoord diende te worden. Malik kwam aan dragen met een telegram van de Noord-Koreaanse minister van buitenlandse zaken, waar in de Amerikanen beschuldigd worden van bombardementen van onverdedigde steden waar geen militaire doelen zijn. Er is niets nieuws onder de zon. De commissie der V.N. heeft ondertussen de Noord- Koreanen beschuldigd van wreedheden tegenover gevan genen. Malik wist tenslotte niets beters te doen dan nog maar eens een propaganda- redevoering te houden van een half uur, waarin Zuid- Korea weer werd beschuldigd van agressie tegen Noord-Ko- rea. Gisteren waren de 48 uur om en is de Veiligheidsraad opnieuw bijeen gekomen. De Wesl-Europese defensie. De West-Europese mogend heden hebben allen besloten hun defensie zoveel mogelijk te versterken. Ten onzent heeft de regeringsvoorlich tingsdienst vorige week een communiqué dienaangaande uitgegeven. In Engeland was dit één van de weinige onder werpen waarop de conserva tieven Labour sterk bijvielen, met name Churchill. Ook Bel gië heeft een groot bedrag extra uitgetrokken voor zijn verdediging. De Franse re gering heeft bekend gemaakt dat zij in de komende drie jaar 2000 milliard francs (on geveer 20 milliard gulden) extra heeft uitgetrokken voor de versterking der defensie boven de normale jaarlijkse defensie-begroting. Ook heeft de Franse rege ring een beroep gedaan op Amerika en Engeland om hun strijdmacht op het Europese vasteland te versterken. Frankrijk zal de totale sterkte van zijn leger bren gen op 695.000 man. De dreiging heeft de West- Europese regeringen dus wakker gemaakt. Het zal slechts de vraag zijn of ze ge zamenlijk met alle landen van het Atlantisch pact hun verdediging zo sterk kunnen maken om de mogelijke Rus sische agressie te weerstaan. Makassar. Naar verluid zijn de vijan delijkheden in Makassar ge ëindigd. De Nederlandse en de Indonesische commandant hadden orders uitgevaardigd om het vuren te staken. Aan deze order is in grote lijnen voldaan. Wel zyn Dinsdag nog enige schietpartijen in de stad voorgekomen, doch over het algemeen was het rustig. Uit kringen van het Neder landse Hoge Commissariaat wordt vernomen dat er 10 doden en 50 gewonden te be treuren zijn. Er wordt even wel niet bij vermeld of dit de Nederlandse of de gezamen lijke slachtoffers zijn. De Nederlandse regering heeft de Hoge Commissaris opdracht gegeven „ernstige stappen" te doen by de Indo nesische regering omdat „het de aandacht van de Neder landse regering heeft getrok ken, dat de actie tegen het kampement der militairen van de Koninklijke Land macht te Makassar, welke plaats vond nadat er te Ma kassar een tijd lang rust had geheerst en er geen klachten over het gedrag dezer mili tairen waren ingekomen, een zodanig karakter heeft gedra gen, dat daarbij zelfs een vliegtuig en een beschieting vanuit zee waren betrokken." Hieruit kan men opmaken dat de aanval niet door gue rillas is ondernomen, maar door geregelde Indonesische troepen! En dan durft de In donesische regering nog te protesteren tegen het zenden van H.M.s „Kortenaer" naar Makassar. Dachten die pelop- pers misschien dat wij de mi litairen van de Koninklijke Landmacht zonder meer lie ten afmaken? Het is toch al fraai genoeg! Het is duidelijk dat de Ne derlandse regering van Soe- karno c.s. genoegdoening moet eisen, al zullen daar de Am- bonnezen en andere voorma lige K.N.I.L.-soldaten weinig mee opschieten. Voor hen is maar één op lossing: weg, naar Nederland of naar Ambon. DE BALANS VAN EEN JAAR V.N. De secretaris-generaal der V.N., Trygve Lie, heeft zijn vijfde jaarlijkse rapport uit gebracht aan de algemene ver gadering over de werkzaam heden der organisatie. De hoofdoorzaak van de huidige crisis in de wereld en in de organisatie acht Lie gelegen in de mislukking van de po gingen om tot een, vredesver- drag te komen met Duitsland en Japan. Lie verklaarde in zijn rap port, dat het thans duidelyk moet zijn dat de invoering van een stelsel van collectieve veiligheid, zoals voorzien in t Handvest, slechts verwacht kan worden indien het voort spruit uit of gepaard gaat met een regeling van de conflic ten om macht en positie, voortvloeiend uit de neder laag van bovengenoemde lan den. Wat betreft de kwestie van de Chinese vertegenwoordi ging in de V.N., laat Lie sterk doorschemeren dat hij voor stander is van een vertegen woordiging van communis tisch China. Van de verrichtingen van de V.N. in het afgelopen jaar vermeldt de secretaris-gene raal o.a.: De overdracht van de sou- vereinitcit aan Indonesië; Het bewaren van de wapen stilstand tussen Israël en de Arabische staten; Het lanceren van een plan van technische bijstand voor de economische ontwikkeling van sommige landen ervde be loften van leden-staten om 20 millioen dollar hiervoor bij te dragen; De oprichting van het bu reau der V.N. voor Palestijn se vluchtelingen en het be sluit, een hoge commissaris voor vluchtelingenzaken te benoemen wanneer de inter nationale vluchtelingen-orga nisatie in 1951 wordt opge heven. Het rapport van Lie bevat tenslotte een pleidooi voor het opvoeren van de levensstand aard in Azië en Afrika en eveneens voor hernieuwde pogingen om na beëindiging van de strijd in Korea tot ver zoening te geraken in de ge schillen, die de wereld ver deeld houden. In dit verband heeft Lie zijn 20 jaren-plan op de agenda van de algemene vergadering geplaatst, die in September zal worden gehou den. CHINESE COMMUNISTEN NAAR GRENS VAN TIBET? Volgens onbevestigde be richten uit Chinese bron, die te Hongkong zijn ontvangen, lukken Chinese communisti sche troepen langs twee we gen op naar de grens van Ti bet. In diplomatieke kringen te Londen slaat men met zorg .de stappen ten aanzien van Tibet gade, omdat een inlij ving van dit land de commu nistische Chinese legers aan de grenzen van India en Ne pal zou brengen. Er wijst echter niets op dat van Britse of Amerikaanse zijde actieve stappen zijn ge daan om aan Tibet militaire steun te verlenen. In diplo matieke kringen oordeelt men dat Engeland en India er af kerig van zijn om in militair opzicht in de Tibetaanse kwestie gemengd te worden. HERSTEL DER BETREKKINGEN MET SPANJE Dc Dominicaanse republiek heeft de V.N. verzocht, de kwestie van de betrekkingen met Spanje op de agenda van de algemene Vergadering in September te plaatsen. In '46 besloten de meeste leden van de V.N. hun ambassadeur uit Spanje terug te trekken. De Dominicaanse republiek be hoort tot de Latijns-Ameri kaanse landen, die de ambas sade in Spanje weer hebben hersteld. Men verwacht dat 20 Latijns-Amerikaanse lan den zich zullen uitspreken voor opheffing van de maat regelen tegen Spanje. PROTEST DER KERKEN IN OOST-DUITSLAND. Zowel de Rooms-Katholieke als de Evangelische Kerk in de Sovjet-zóne van Duitsland hebben Zondag van de kansel een herderlijk schrijven doen voorlezen waarin een aanval wordt gedaan op de Oost- Duitse regering. De Katholieke brief had betrekking op de pogingen van de communisten uit de Oostelijke zóne om priesters over te halen tot onderteke ning van de „Stockholmse vredesoproep". Otto Dibelius, de Evange lische bisschop van Berlijn en hoofd van de Duitse Evange lische kerk, las in een over volle kerk in de Sovjet-zóne het herderlijk schrijven voor, waarin ontkend wordt dat de Kerk in Duitsland naar macht streeft, zoals de communisten verklaren. Men verwacht dat deze verklaring van Rooms- Katholieke en van Evangeli sche zijde het geschil tussen Kerk en Staat in Oost-Duits- land, dat de proporties van 't geschil in de Oost-Europese landen dreigt aan te nemen, zal verscherpen. met de financiële kant der ge meente te maken had. Overigens was hij over het voorstel voldaan maar niet tevreden. En hij was er over verwonderd dat de ge meenteraadsleden er zoveel over moesten praten, nu de Vlijmense Boys voor het eerst in hun 25- jarig bestaan in deze vorm sub sidie vroegen. Bovendien zouden ze het niet gevraagd hebben als ze niet gedupeerd waren door de Schade enquêtecommissie. Dc hr. v. d. Meerendonk zou met de voorzitter willen zeggenIk schaam me eigenlijk om zo'n ver eniging met zon subsidie af te schepen. Ook stelde hij zich gaar ne verantwoordelijk voor de te rugbetaling van het voorschot. En tenslotte betoogde hij dat dit voorschot nog maar miniem was in vergelijking met de hoge kos ten die sommige kleinere gemeen ten voor de sport maakten. De raad moest er verder maar niet over praten. De heer Wijkmans deed dit toch. Hij verklaarde dat het niet tegen het voorstel ging, maar over de toepassing. Hij achtte het voor de gemeente safer zelf een lokaal te bouwen en het dan te verhu ren. De heren v. Son en v. d. Broek sloten zich hierbij aan. De heer v. d. Houdt wilde het geval bovendien verplaatsbaar maken en vroeg wie voor het onderhoud dan zou zorgen. De heer v. d. Meerendonk jiei dat de "voetbalclub dit allemaal erg graag zou hebben, dan was ze van het risico af. De voorzitter antwoordde dhr. Spanjers dat hij, gezien de om standigheden, niet kon verwach ten dat B. en W. met voorstellen voor een Sportpark zouden ko men. Er waren nog belangrijker zaken aan de orde. Ze wilden 't vooralsnog eenvoudiger doen en de voorzitter adviseerde bij dit voorstel te blijven. Vlijmen en Haarsteeg brachten allebei ver makelijkheidsbelasting binnen, en Nieuwkuijk geen sou, daar kon den ze hun conclusies uit trekken. De heer Wijkmans was onder tussen nog niet overtuigd waarom zijn voorstel niet aangenomen kon worden. Maar de voorzitter be toogde dat zelf bouwen veel ho gere kosten mee zou brengen dan 1000.—, behalve nog het on derhoud. De heer Wijkmans hield nog even vol, maar de heer van de Meerendonk vroeg nog eens waar over de raad eigenlijk praatte te genover een vereniging die in 25 jaar zoveel had gedaan. Hij meen de overigens dat er niet veel lief hebbers zouden zijn voor 'n voor schot op deze voorwaarden. Ten slotte ging de raad dan met het voorstel van B. en W. accoord op voorwaarde dan dat de heer v. d. Meerendonk zou instaan voor de terugbetaling. Door de aankoop bedoeld in punt 5, lichtte de voorzitter toe, zouden er 11 panden aan de wo. ningvoorraad toegevoegd kunnen worden. De heer Wijkmans vroeg of de kopers voor de grond geen hogere prijs hadden bedongen, want hij vond ze miniem. De voorzitter antwoordde dat die was vastge steld door het prijzenbureau en dat er niet aan te tornen viel. On- derussen dankte hij dc familie Berkelmans voor de medewerking. De raad ging met het voorstel accoord, waarbij de heer Berkel mans zich onthield. 3 x 11 WONINGEN. Aansluitend hieraan werd punt 6 behandeld. In de agenda staat onder 6a der sub 6 vermelde gronden, dit moet zijn der sub 5 vermelde gronden. De heer v. d. Meerendonk wil de weten wat er precies zou ko men. De voorzitter lichtte hem in dat er 3 winkelpanden en acht woonhuizen zouden komen. Toen de raad daarop met het voorstel accoord ging, deelde hij mee dat er verwacht mocht wor den dat er zo snel mogelijk met bouwen begonnen zou worden. Op bepaalde voorwaarden had de minister voor 1951 en 1952 eenzelfde hoeveelheid extra bouw volume toegezegd. In drie jaar be tekende dit dus 33 woningen ex tra. Bij punt 7 lichtte de voorzitter toe dat er onmiddellijk gestreefd werd naar drie lokalen voor ge woon lager onderwijs en op lan gere termijn voor 3 lokalen voor uitgebreid lager onderwijs. De hr. v. d. Meerendonk vroeg hoe de bouw van die drie lokalen opgezet zou worden en of 't niet mogelijk was de eerste met de laatste te verenigen tot een apart Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO" schooltje dat later ook nog dien sten zou kunnen bewijzen. De voorzitter deelde mee dat ir. Wittevcen persoonlijk de ma terie zou komen bestuderen. Ei- zou zo economisch mogelijk ge bouwd worden. Overigens voelde hij wel voor de suggestie van de heer v. d. Meerendonk en hij be loofde dat er plannen op tafel zouden komen. Daarop ging de raad ook met dit punt acocord, evenals met de voorstellen, vervat in de punten 8 en 9. Er behoefden geen woor den aan verspild te worden. TEGEN B.B.A-TARIEVEN. Deze keer maakte de heer v. d* Meerendonk eens het eerste ge bruik van de rondvraag. Hij was er zelf bijna verbaasd over. Door het opheffen van het reizigersver- voer per trein, was men gedwon gen gebruik te maken van de B.B.A., wier abonnementstarieven echter veel hoger waren. Nu wa ren de Langstraatse mensen dub^ bel de dupe. De heer v. d. Mee rendonk vroeg of het niet op de weg der Langstraatse gemeente besturen lag hiertegen te protes teren. De voorzitter was het hier vol komen mee eens en hij zou de vol gende dag al stappen doen met de mededeling dat de hele raad van Vlijmen achter B. en W. stonden. Voor de Fabrikanten kring De Langstraat had hij nog een complimentje voor haar pro test betreffende het reizigersver- voer. De heer Samuels zat verlegen om bordjes met straatnamen, die volgens de voorzitter ieder ogen blik konden aankomen. Verder geloofde de heer Samuels niet dat het tegelpad dit jaar zou klaar komen, maar de voorzitter zei dat hij zich maar geen zorg moest maken. B. en W. waren voldoen de actief. Tenslotte vroeg de heer Span- jers ontheffing van hondenbelas ting voor mensen die een hond nodig hadden voor hun veilig heid. Maar de voorzitter ver klaarde pertinent dat het onmo gelijk was onder het geldende ta rief van 2.50 te gaan. Daar moest de heer Spanjers zich bij neerleggen en toen kon de voorzitter de vergadering sluiten. op kinnen- cn buitenland —i GROND VOOR ELF WONINGEN. GEEN MONOPOLIETARIEVEN. Het was voor Vlijmense be grippen Woensdagavond wel een uitermate vlotte verga dering. De heren verlangden blijk baar zelf ook naar de mooie zomeravond en zo werkten ze zich in een goed uur door de agenda heen. Behalve over het renteloos voorschot voor de Vlijmense Boys werd er weinig gedebatteerd en ook dat vond de heer v. d. Meerendonk nog overbo dig. Na de opening door burgemees ter v. Hout werden de notulen vastgesteld en de ingekomen stuk ken alle aanstonds voor kennisge ving aangenomen. Vervolgens gingen de punten 2 en 3 (zie de agenda in ons vorig nummer) vlot onder de hamer door. VOORSCHOT VOOR VLIJMENSE BOYS- Het voorstel van punt 4, om de Vlijmense Boys voor de tijd van 15 jaar een renteloos voorschot te geven voor de bouw van een kleedlokaal, deed de heer v. d. Broek vragen of het niet beter was er drie te bouwen. Haar steeg en Nieuwkuijk zouden nu ook wel komen. De voorzitter had dit voorzien en mochten ze ko men, dan kon de raad t.z.t. voor stellen van B. en W. tegemoet zien. De heer Spanjers vroeg wie de verantwoordelijkheid voor het geld zou dragen als het eens mis liep met de voetbalclub. De voorzitter antwoordde dat dan het te bouwen lokaal eigen dom van de gemeente zou worden. Ook vroeg de heer Spanjers of B. en W. niet hun gedachten had den laten gaan over een gemeen telijk sportterrein. Dat zou pas in het algemeen belang zijn. Er was te weinig ruimte voor de jeugd en daaruit leidde de heer Spanjers de baldadigheid af. De heer Wijkmans sympathi seerde met de verenigingen. Toch was hij wel verwonderd dat een vereniging waarvan een bestuurs lid zo goed op de centen van de gemeente paste, met dit verzoek kwam. Ook hij vroeg wat er zou gebeuren als de vereniging eens failliet ging en er waren meer schuldeisers. Hij vond het beter dat de gemeente zelf een lokaal zou bouwen en dan voor een bil lijke prijs verhuren. De heer van der Ven zag de mogelijkheid dat alle verenigingen nu een renteloos voorschot zou den komen vragen en dat waren er nogal enkele. De heer v. d. Meerendonk ge loofde dat dit voorschot weinig mllêftfkSh1eIdrS^SnB: Cn alIer,'el maag- en "gewandbezwaren. alsmede diarrhee ei B altijd Carbovit m huis te hebben. Safety first. Flacon 1 gld. Doos 40 ct!

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1