l Wijde Wereld] DE LRNGSTmi OMEN SPRANG Waalwijkse en Langsiraatse Courani ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG Naar nieuwe Loon- en Prijsmaatregelen UIT DE Stakingen in grote steden. KORTE BERICHTEN JOS VAN DE VEN Economische afbraak na kort stondige vooruitgang Komende begroting wordt een somber staatsstuk Pijnen? Neem toch Sanapirin HET HUIS VOOR GOEDE KLEDING VRIJDAG 18 AUG. 1950. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO WET ZUIDEN 73e JAARGANG No. 67 15 cent. per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. Abonnement OPGERICHT 187#. Bureaux GROTE STRAAT 285 WAALWIJK TEL. 88. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES: „ECHO' Het Amerikaanse ingrijpen in de oorlog op Korea wordt door ons allen met intensieve belangstelling gevolgd. Wij beseffen hoe de politieke en militaire situatie in de wereld er door worden beïnvloed. Geven wij er ons echter wel voldoende rekenschap van, dat ook de economische positie van Nederland en dus van onze eigen huishouding door deze inter ventie zal worden gewijzigd? In de komende we ken en maanden zal ons dit wel duidelijk worden. Om hierin enig inzicht te verkrijgen, wenden wij eerst onze blik naar het land van Truman, dat door zijn leidinggevende positie, ook op economisch terrein, de toon aangeeft bij de te verwachten wij zigingen in de strijd om het bestaan. Wij zien in de Ver. Staten een haastige omschakeling plaats vinden naar een alge hele oorlogs-economie. De productie van vredes-artike- len wordt drastisch ingekrom pen om plaats te maken voor de aanmaak van oorlogsmate riaal. Deze oorlogsproductie wordt op zo grote schaal uit gevoerd, dat zij een groot deel van de wereldvoorraad aan grondstoffen, zal opeisen, de arbeidsmarkt van een kopers in een verkopersmarkt zal veranderen en het geldstelsel in ernstige mate zal aantas ten. Alle drie genoemde factoren leiden tot prijsstijging. De eerste omdat de vraag naar gewone verbruiks-artikelen niet zal verminderen terwijl er minder aanbod komt. De tweede factor oefent een op waartse druk uit op de lonen en de derde omstandigheid verruimt het arbeidsveld van het welbekende inflatiespook. Dit alles zal zijn invloed op het Europese prijspeil niet missen. Eeropa was arm in 1945 en kon zijn langzaam herstel in de voorbijgegane „vredesja ren" alleen financieren dank zij de Marshallhulp. Het is bekend dat deze in 1952 zou ophouden, hoewel wij deze ruggesteun ook nadien nog niet kunnen ontberen. De jongste ontwikkeling in de wereld heeft ons echter duidelijk doen zien hoe on voldoende de militaire kracht der Westerse landen is. Men wil daar op korte termijn verandering in aanbrengen. Daartoe tekende president Truman onlangs een mi litair-hulpcontract van ruim 1 milliard dollar. Dit is ech ter nog niet voldoende en men overweegt derhalve een deel van of de gehele nog reste rende Marshall-gelden voor militaire middelen aan te wenden. Ook dat zal ons het gewenste gevoel van veilig heid nog niet schenken. De Westerse landen, dus ook Ne derland, zullen ook hun eigen hulpbronnen zoveel mogelijk op de productie van verdedi gingsmiddelen moeten rich ten. TEN KOSTE VAN DE HEROPBOUW. Voor ons land betekent het voorgaande een stop of in elk geval vertraging van de her opbouw. De inkrimping van het bedrag der Amerikaanse hulp voor vredesdoeleinden moet onherroepelijk leiden tot vermindering van onze consumptiemogelijkheden. Zien wij daarnaast naar de noodzakelijkheid om een ge deelte van onze eigen produc tieve kracht in dienst te stel len van het oorlogsmonster, dan moet men wel conclude ren dat het woord luxe voor lopig uit onze woordenboeken zal kunnen worden geschrapt. Bovendien zal Nederland, met zijn sterk ingekrompen hulpbronnen sedert het ver lies van Indië, alle zeilen moeten bijzetten om zijn in woners in de komende zenuw slopende tijden een accepta bel consumptiepakket voor te zetten. De aanvoer van ver schillende goederen zal ver minderen, de prijzen zullen de neiging hebben tot stijgen, terwijl de toenemende uitga ven voor defensie de rijksbe groting tot een somber staats stuk zullen maken. Deze onaangename proble men worden ons voorgezet in een tijd, waarin wij juist meenden een stap vooruit te maken, waarin wij in Bene- lux-verband hoopten op een verhoogd levenspeil en dalen de lasten. De vooruitgang die wij maken, zal in de naaste toekomst geheel worden op geslokt door militaire behoef ten en een stuk van onze be staande levensstandaard zal wellicht nog worden afge knipt. Dat is zuur in een tijd van vooruitgang. SCHERPER TEGENSTELLINGEN. Het gevolg van de oorlog op Korea is toename van moei lijkheden voor elk land op bijna ieder terrein. Dit houdt een mogelijkheid in tot ver scherping der tegenstellingen tussen die landen, waardoor er een hernieuwd streven zal bestaan naar zelfvoorziening en isolatie. Hierdoor zou een samenwerkings-project als dat der Benelux gemakkelijk kunnen mislukken. Anderzijds kan men door toenemende nood zo aan de grond komen te zitten, dat al leen nog door collectieve op lossing eem chaos zal zijn te voorkomen. Wij geloven, dat isolationisme voor een Euro pees land niet meer mogelijk is, omdat het hierdoor zou worden verstoken van elke Amerikaanse hulp. Bovendien is er de druk van Rusland uit, waardoor elke staat be dreigd wordt en waartegen geen volk zich afzonderlijk zal kunnen wapenen. In de derde plaats zijn alle Europese staatsschepen zoda nig lekgeslagen, dat een re paratie van elk van hen af zonderlijk niet meer mogelijk zal zijn. Daarom zal de toe name der economische pro blematiek in de staten van 't oude werelddeel er toe leiden, dat men in versnelde pas het punt der meest volledige sa menwerking op economisch terrein zal trachten te berei ken. Alleen het inzicht, dat men als afzonderlijke staat in een wereld van kolossen ver loren is, kan leiden tot reali sering van de Europese een heid. Dat inzicht breekt door na de ontwikkeling op Korea en haar gevolgen. Dat is een winstpunt in miserabele om standigheden verkregen. NIEUWE ZORGEN! Onze taak als burgers is in deze tijden niet gemakkelijk. Mogelijk wachten ons nieuwe maatregelen van prijsbeheer- sing en loonstop. Mogelijk neemt de spanning tussen lo nen en prijzen andermaal toe tengevolge van de hierboven uiteengezette vraagstukken. Misschien zullen nieuwe fis cale maatregelen onze zorgen doen toenemen. Bedenken wij echter dat onze overheid in deze dagen voor een gigantische opgave wordt geplaatst. Laten wij vooral onze zelfbeheersing niet verliezen, waar de rege ring pogingen zal aanwenden om de machine van staat en maatschappij zo soepel moge lijk te doen draaien, terwijl vrijheids-vijandige elementen een spaak in het wiel der de mocratische landen trachten te steken, waartoe ze hier en elders reeds pogingen aan wenden. Het programma voor het nieuwe parlementai re jaar zal niet opwekkend zijn, maar een manifestatie van ons aller wil: verdediging van vrijheid en menselijk heid. De E.V.C. heeft kans gezien in de havens van Am sterdam en Rotterdam en bovendien in drie andere bedrijven in de hoofdstad stakingen te verwekken. Het gaat natuurlijk om hogere lonen en minder wer ken; dit is in ieder geval de leuze. Dat er in de meeste gevallen wel iets méér achter zit, spreekt vanzelf. Daar komt dan nog bij dat onze Zuiderbu ren aangetoond hebben dat een minderheid tenslotte wel haar wil kan opleggen aan een meerderheid en daarmee is het hek van de dam. In Amsterdam begon het met de taxi-chauffeurs, wier inkomsten dalende zijn, mede door de verhoging van het tarief. Er werd overleg, maar de heren van de E.V.C. kon den dit voorwendsel om een staking uit te roepen niet on gebruikt laten. Daarna volg den bouwvakarbeiders en stratenmakers en tenslotte sloeg de Rotterdamse haven staking over naar de Amster damse haven. Dat die loonsverhoging enz. maar een smoesje is, is zon neklaar. De bonafide vakbon den hebben er zich tegen ver klaard. Het is dus gewoon agi tatie-werk van de E.V.C. Wel werd er met geen woord over gerept dat de politiek er tus sen zit, maar wat kan men anders verwachten van deze heren? De reden van de sta king die ze aanvoeren is in genen dele steekhoudend. In Rotterdam schijnt er wel eni ge aanleiding geweest te zijn tot ontevredenheid onder de vaste havenarbeiders, maar die kwestie is ondertussen al opgelost. De staking kwam overigens wel op een ongelukkig tijd stip; nog steeds staking in de Antwerpse haven, dus extra drukte in Rotterdam. Daar heeft de E.V.C. weer munt uit weten te slaan. Daarbij schijnt het voor een goedwil lende meerderheid lastig te zijn op te tornen tegen een kwaadwillige minderheid. De werkwilligen wordt gewoon niet toegestaan aan de arbeid te gaan. De burgemeester van Rotterdam heeft echter sa menscholingen verboden en de overheid moge krachtig waken voor de belangen der goedwillende arbeiders uit 't Nederlandse volk. Van V.S.L tot eenheidsstaat. President Sukarno heeft j.l. Dinsdag de eenheidsstaat uit geroepen. In de gecombineer de vergadering van volksver tegenwoordiging heeft de pre sident verklaard dat de nieu we Republiek de hele Indo nesische natie zal omvatten. Ze wordt in tien provincies onderverdeeld. Sukarno noem de de totstandkoming van de eenheidsstaat een noodzake lijke ontwikkeling in het hui dige stadium van Indonesia's strijd om de onafhankelijk heid. Maandagavond heeft de volksvertegenwoordiging van de R.I.S. het ontwerp grond wet voor de eenheidsstaat met 90 tegen 18 stemmen goedge keurd, een ruime meerder heid van 5/6 dus. Het kabinet- Hatta heeft zijn ontslag aan geboden, maar zal in functie blijven tot er een nieuwe re gering is gevormd. De rege ringszetel in Djokja is opge heven, het paleis van presi dent Sukarno en zijn opvol ger daar wordt bestemd voor universiteitsgebouw. Het, aangevulde, parlement van republiek Indonesia zal vandaag voor het eerst bijeen komen om een voorzitter te kiezen. Eind December 1949 kwa men krachtens de overeen komsten ter Ronde-Tafelcon ferentie de Verenigde Staten van Indonesië tot stand. Nu, aan de vooravond van de vijf de verjaardag der onafhanke lijkheidsverklaring van Indo nesië en nog geen acht maan den na de officiële erkenning door Nederland, is de een heidsstaat al uitgeroepen. In derdaad een snelle ontwikke ling. Nieuwe regering in België. België heeft weer een nieu we regering, samengesteld door de katholieke formateur Paul van Zeeland. Deze is zelf geen minister-president geworden, maar minister van buitenlandse zaken. Eerste minister is Joseph Pholien. De bekendste ministers uit 't vorige kabinet die in 't nieu we niet zijn teruggekeerd, zijn: Duvieusart, Gaston Eys- kens, Carton de Wiart en De Vleeschauwer. Minister van binnenlandse zaken is nu Maurice Brasseur. Een nieuw ministerie is dat van Euro pese zaken en buitenlandse handel onder Meurice. Alle ministers behoren tot de C. V.P. Het kabinet, dat moet bij dragen tot een nationale ver zoening overeenkomstig de geest der boodschap van ko ning Leopold, is Woensdag morgen door de koninklijke prins beëdigd Prinses de Réthy, de echt genote van koning Leopold, is Maandagmorgen na een ballingschap van zes en een half jaar in Brussel terugge keerd. Zij was vergezeld van prinses Josephine-Charlotte en prins Alexander. Prinses Elisabeth heeft een dochter. Prinses Elisabeth, de En gelse troonopvolgster, heeft Dinsdag om 11.50 uur het le ven geschonken aan 'n doch ter. In het communiqué waar in dit werd bekend gemaakt, werd tevens meegedeeld dat moeder en kind het goed ma ken. De naam van de jonge prinses zal waarschijnlijk over enkele weken bij de doop be kend gemaakt worden. De koninklijke baby is de derde candidaat voor de En gelse troon, na prinses Elisa beth zelf en haar zoon prins Charles. Nieuw dogma op 1 November. Z.H. de Paus is voornemens 30 October a.s. een consistorie te beleggen, waarin hij in een toespraak de kardinalen Zijn besluit zal meedelen op 1 No vember het dogma af te kon digen van de tenhemelopne ming van Maria. In de loop der jaren hebben 113 kardi nalen, 2523 aartsbisschoppen en bisschoppen, 82.000 pries ters en 8 millioen gelovigen gevraagd dit dogma af te kon digen. De dogma-verklaring zal plaats hebben vanaf de bui tenloggia van de St. Pieter na de plechtige Pausmis, tot besluit van het internationale Maria-congres dat van 23 Oc tober tot 1 November in Ro me wordt gehouden. Onthulling gijzelaars-gedenkteken. Dinsdag is op het landgoed „De Rovert" onder de ge meente Goirle een gedenk teken onthuld ter nagedach tenis aan de 8 gijzelaars die daar op 15 Augustus 1942 dus juist 8 jaar geleden door de Duitsers zijn neerge schoten. Op de achterzijde van de steen staat gebeiteld: „Om de fiere geest van het Nederlandse volk te breken, hebben de Duitsers in de zo mer van het jaar 1942 vele honderden burgers als gijze laars gevangen gezet in de seminaria te St. Michielsges tel en Haaren. Acht hunner zijn door de vijand doodge schoten. Opdat het nageslacht hun kostbaar offer, gebracht voor het vaderland, niet ver- gete en er zich aan sterke, hebben, hun mede-gijzelaars deze gedenksteen geplaatst." De plechtigheid werd bij gewoond door familieleden van de gevallenen en 500 oud gijzelaars. Zij werd verricht door de vertegenwoordiger van H.M. de Koningin, Ka merheer i.b.d. W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oije. De lichting 1949-11 zal in October opnieuw onder de wape nen worden geroepen. De meeste militairen van deze lichting heb ben nog slechts een half jaar ge diend en zullen nu hun eerste oe fening moeten voltooien. H. M.'s „Kortenaer" zal Dinsdag a.s. uit Soerabaja naar Nederland vertrekken. De oor logsbodem wordt eind September in Den Helder verwacht. De staking van taxi-chauf feurs in Amsterdam is ten einde. Hedenmorgen zijn zij weer vol gens het dienstrooster gaan rijden. Het conflict is evenwel nog onbe slist. De staking in de havens duurt nog voort. Besprekingen hebben tot nog toe tot geen enkel resultaat geleid. De staking heeft een rustig verloop. Z DE VIJZEL-INSTALLATIE OFFICIÉÉL IN GEBRUIK GESTELD. Maandagmiddag werd de nieu we vijzelinstallatie van het pol- derschap Hei- of Mcerdijk door de E.A. Heer Burgemeester Snels officiéél in gebruik gesteld. Deze nieuwe vijzelinstallatie moet de landerijen op de z.g. Kuikse Hei van water voorzien. Voor deze belangrijke gebeur tenis kwam het bestuur van de poldervereniging alsmede verschil lende belangstellenden om pl.m. 3 uur bij de nieuwe installatie, belangrijk werk de boeren en tuinders uit onze gemeente onaf scheidelijk verbonden zijn. Het woord werd ook gevoerd door de heer Kamp, lid der com missie van waterschappen in Noordbrabant. Spr. huldigde het initiatief van het polderbestuur en was er van overtuigd dat deze installatie in de toekomst ruim schoots haar nut zou afwerpen. Sprekende over de commissie van waterschappen in Noordbra bant, zei spr., dat dit college zich in het verleden uitsluitend had be zig gehouden met het ontwateren van gebieden. Door dit ontwate ren zijn er ook gebieden ontstaan die waterarm zijn cn watertoe voer moeten hebben. Hiermede, welke geplaatst is bij de z.g. drie- wiel, bijeen. De voorzitter van de polder, de heer C. v. Drunen, heette allen van harte welkom, in het bijzonder burgemeester Snels, die zich bereid verklaard had de ze nieuwe installatie in gebruik te stellen. Verder heette spr. wel kom wethouder v. Sprang van Vlijmen, alsmede de heer Kamp, lid der Prov. Staten en lid der commissie voor waterschappen in Noordbrabant, en de heer Spans uit Hoofddorp, leverancier van de installatie. In 't kort schetste spr. dan de totstandkoming van deze installatie en het verheugde hem dat de plannen, die eertijds voor deze installatie werden ont worpen, zo spoedig konden wor den verwezenlijkt. Sprekende over de installatie zelf, roemde spr. deze om haar eenvoudigheid en doelmatigheid. Het water wordt met deze instal latie 1.80 M. opgevijzeld en kan 8 M3. water per minuut verzet ten. In verband met de werk zaamheden aan het Herptse ven werkt de installatie thans nog maar op halve kracht. Een zeer eenvoudige handgreep is echter maar nodig om op volle capaci teit over te schakelen. Tot slot bracht spr. dank aan de velen, die tot de spoedige in gebruikneming van dit werk hun medewerking hadden verleend en verzocht daarna de E.A. Heer Burgemeester Snels de nieuwe in stallatie in gebruik te willen stel len. Burgemeester Snes zeide dit zeer gaarne te doen, maar niet al vorens eerst het grote nut en de belangrijkheid van de bevloeiïng in het algemeen te hebben ge schetst. Spr. had ook een alge meen woord van waardering voor het vooruitstrevend polderbestuur aan wiens voortvarende leiding de spoedige totstandkoming van deze installatie te danken is. Pluvius heeft ons dit jaar rijkelijk bedacht, aldus spr., maar ware dit niet het geval geweest, het grote nut van deze vijzelinstallatie zou op een bijzondere wijze op de voorgrond zijn getreden. Spr. noemde het (in acht nemende de vele moeilijkheden, die men, al vorens dergelijke plannen tot uit voering te kunnen brengen, moest overwinnen) een unieke prestatie om in zulk een korte tijd (op 22 Januari j.l. werd het plan pas goedgekeurd) reeds in staat te zijn deze installatie in gebruik te kunnen stellen. aldus spr., is men nog niet ver gevorderd. Drunen verricht op het moment in deze baanbrekend werk en de ervaring die men hier in Drunen opdoet, zullen ande ren waar men aan dergelijke plan nen nog niet toe is of waar deze pas op stapel staan, zeer zeker ten nutte kunnen maken. Tot slot sprak ook nog de heer v. Arendonk, assistent van de landbouwconsulent en de heer v. Son, op wiens weiland de instal latie werd geplaatst. De heer v. Son meende ook de tolk te zijn van de boeren en tuinders op de Kuikse Heide, wanneer hij dank bracht aan het polderbestuur voor zijn heilzaam werk. Hiermede was deze korte plech tigheid ten einde en midden in t vlakke land staat thans een in stallatie, die een stille getuige is van de eensgezindheid, de vast beradenheid en het vooruitzicht der Drunense boeren en tuinders. VERGADERING WINKELIERSVERENIGING. De pas opgerichte Winkeliers vereniging houdt a.s. Maandag avond om 8 uur een algemene vergadering in Hotel Vissers. Besproken zal worden de te voeren winkelactie bij de opening van het gemeentehuis. Zij die aan deze actie willen deelnemen, kun nen zich die avond opgeven. Aller opkomst is dringend ge wenst. AANBESTEDING. De uitslag van de openbare aanbesteding van een schuur met stallen voor rekening van de heer A. J. Pijnenburg is als volgt J. Schapendonk Drunen 26975 A. Herrijgers, Drunen 27275 M. v. Loon Drunen 27375 Fa. Mulbricht 's-Bosch 27900 Fa. v. d. Hout Gestel 28382 G. Merkx Drunen 28575 Gebr. de Wit Drunen 28600 Gebr. de Bont Drunen 28957 Fa. v. Boxtel Vught 28975 Fa. Rozenbrand Capelle 29600 Begroting 29000. ORIËNTATIERIT VOOR FIETSERS Begunstigd dcc- prachtig weer is de eerste vacantie-oriëntatierit voor fietsers, georganiseerd door de Dennerijders, een volledig suc ces geworden. Van de 183 inge schrevenen zijn 162 deelnemers aan de start verschenen en heb ben er 160 d? tocht volbracht. EN ZEER VOORDELIGE PRIJZEN GROTESTRAAT 1 78 - WAALWIJK Sprekende over de installatie zelf, roemde spr. deze ook om de grote eenvoudigheid en doelma tigheid. De installatie is eenvou dig van opzet, maar biedt grote mogelijkheden. De hoop uitspre kende, dat deze nieuwe installatie van veel nut zou mogen zijn voor boeren en tuinders in onze stre ken, voldeed spr. gaarne aan het verzoek deze installatie in gebruik te stellen. Dan begon de installatie het water op te vijzelen en wierp het pl.m. anderhalve meter hoger in een sloot, waarin het zich in een heldere brede stroom een weg zocht in noordelijke richting en onder de duiker van de Heilijk door zich verder voortplantte door de talrijke sloten in de lan derijen, waar het zijn zegenrijk werk zal kunnen volbrengen. De ingelanden van de Kuikse Hei kregen deze middag het zo lang begeerde water. Met recht kan deze daad een mijlpaal genoemd worden in het bestaan van de polder, aan wiens De afstand van 32 km. moest in 2.40 uur met een gemiddelde snelheid van 12 k.m. worden af gelegd. Er waren 10 controle posten, waarvan 3 tijdcontrole. De uitslag is als volgt 1 Bertus Cales 3 strafp.2 G. Koevoets 5 strafp.; 3 M. Cales 6 strafp.; 4 B. Sluijmers 7 strafp.: 5 J. de Bont 7 strafp.; 6 A. Leij- tens 10 strafp.; 7 Jeanne v. d. Hoven 10 strafp.: 8 H. Elshout 10 strafp.: 9 Rinus Cales 11 straf- pnt.; 10 Leen Kuijsten 12 strafp.; 11 A. v. d. Lee 13 strafp.; 12 Bertus v. d. Hoven 14 strafp.: 13 Dini v. Wezel 14 strafp.; 14 Willy v. Sambeek 14 strafp.; 15 L. v, d. Dungen 15 strafp.; 16 Annie v. Dommelen 15 strafp.; 17 N. de Laat 15 strafp.: 18 H. v. Buul 16 strafp.; 19 J. Pulles 16 strafp.; 20 M. v. Sambeek 17 strafp.; 21 A. Heesbeen 17 straf- pnt.: 22 Fr. Pelders 17 strafp.; 23 J. de Leur 17 strafp.; 24 C. Merkx 18 strafp.; 25 J. de Wit 18 strafp.: 26 M. v. d. Steen 18 strafp.: 27 Jo Reijnen 18 strafp. Jo v. Dal was de man met de meeste pech en Marie Nelis de man met dc meeste strafpunten, n.l. 119. De oudste deelnemer was Bernard Kiihling. O. L. VR. SCHUTS. Zondag a.s. zal O.L.Vr. Schuts deelnemen aan het nationale con cours, georganiseerd door St. Jan te Kaatsheuvel. L.S.B. Zondag 28 Aug. vergadering van dc L.S.B. te Nieuwkuijk in café Slecgers. Aanvang des mid dags 3 uur precies. GESLAAGD. Onze dorpsgenote mej. P. An- dr. v. d. Wiel slaagde voor het Middenstandsdiploma Algemene Handelskennis. Zij genoot haar opleiding bij instituut Biermans te 's-Bosch. VOETBAL. Zondag speelden de junioren van de Boys te 's-Bosch tegen RKJVV en wonnen in een goed gespeelde wedstrijd met 4—1. RKJVV nam de leiding, maar toen kwamen de Boys opzetten cn toen het eindsignaal klonk, had Vlijmen met 4—1 verdiend gewonnen. KERMIS. De kermis, die op 19, 20. 21 en 22 Aug. wordt gehouden, be looft heel wat te worden. Grote attracties zijn reeds gearriveerd cn in de cafè's komen prachtige orkesten. Laat eenieder medewer ken aan een goed verloop. TENTOONSTELLING MISSIENAAIKRING. De tentoonstelling van de Mis" sienaaikring is schitterend ge slaagd. Iedere avond was er een flinke belangstelling, vooral Dins dag bij de grote verloting was t er heel druk. In een volgend num mer zullen wij de nummers van de prijzen die nog niet zijn afge haald, bekend maken. OP THUISREIS. Met de Johan van Oldenbarne- veld, die einde dezer week met passagiers vanuit Indonesië in Amsterdam wordt verwacht, keert onze dorpsgenote mfej. Ria Engels die enkele jaren als verpleegster in Indonesië werkzaam is ge weest, weer terug. Toen enige tijd na de bevrijding door het Ned. Roode Kruis een oproep werd ge daan om als verpleegster te wor den opgeleid en uitgezonden te worden naar Indonesië, om er naast en in vereniging met het Roode Kruis mede te helpen aan de verzorging van zieke en ge wonde militairen en tevens aan de noodlijdende bevolking, gaf zij aan deze oproep gehoor en na de nodige opleiding te hebben ont vangen, vertrok zij in 1946 per K.L.M. naar Indonesië, waar zij in diverse hospitalen is werk zaam geweest. Mede door de gro te sympathie die zij zich daar heeft verworven en de diensten aan het vaderland bewezen, zal haar een waardige ontvangst be reid worden. KERMIS. Op 19, 20, 21 en 22 Aug. a.s. zal alhier de jaarlijkse kermis plaats vinden. Als vanouds zul len dan vier dagen de zorgen aan de kant worden gezet, om plaats te maken voor dagen van jolijt, vreugde en pleizier. In alle café's zal er tot des avonds 9 uur gele genheid worden gegeven tot dan sen en daarna zullen de resteren de uren worden gevuld met caba~ retmuziek. Voor de jeugd zal er een draai- en zweefmolen aanwe zig zijn en de harmonie St. Ceci lia zal traditiegetrouw met een rondgang door het dorp de ker mis openen. DANSAVOND. De dansavond, die op 15 Aug. ten bate van de harmonie in de zaal van de heer J. v. Oijen ge houden werd, is een groot succes geworden. De opbrengst zal ge stort worden in de z.g. instrumen- tenkas, om indien nodig over te kunnen gaan tot aanschaffing van de nodige instrumenten, om zo doende het muzikale peil, waarop de harmonie zich thans bevindt, te kunnen handhaven. PLEZIERREISJE OUDEN VAN DAGEN. De Ouden van Dagen uit onze plaats hopen Vrijdag een uitstap je per autobus te maken naar Rotterdam, Den Haag en Scheve-

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1