miWYK Twee Waalwijkse knutselaars BETERE TEXTIELS! Ronde van Raamsdonksveer VAN LOON-SCHRAUWERS Voor de VOETBAL DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 AUGUSTUS 1950 een geslaagd Grotestraat 282 WAALWIJK. Bijna alle mensen knutse len wel eens het een en an der, iets wat men nodig heeft of wat men graag zou hebben. Maar wij blijven allemaal toch maar aan de oppervlakte heel eenvoudige dingen met even gewone materialen. Nu zijn er natuurlijk graden in het knutselaarsgilde de een is wat handiger dan de ande re en daarboven heb je dan nog de heel handige. Nu wil len we niets zeggen van de genen, die zovele nuttige en aangename voorwerpen in el kaar zetten, maar hier in Waalwijk zijn er twee, die duidelijk een heel eind gevor derd zijn op de weg naar de top van de knutselkunst. Voor onze begrippen zijn ze er ze ker al wel, maar misschien menen ze zelf, dat ze nog ho ger kunnen. Zij zijn tenslotte ook klein begonnen. Een miniatuurkermis. De lieer H. v. Oers, schoen fabrikant in de Stationsstraat heeft zich in zijn vrije tijd ja renlang met heel iets anders bezig gehouden dan met schoenen. Behalve voor zijn vak heeft hij blijkbaar ook veel liefde voor de kermis en die liefde heeft hij gereali- seeerd door een eigen minia tuurkermis te bouwen. Dhr. van Oers heeft de diverse ver makelijkheden goed bekeken, en voor zover het mogelijk van buiten, en voor zover het mogelijk was van bin nen. En zo is het door de tijd heen gegroeid. Allerlei mate rialen zijn er in verwerkt, oude en nieuwe, van hout en van papier, oorlogsbuit en nog veel meer. Het resultaat van dit ge- duldwerk is een compleet vermakelijkheden-complex geworden met draaimolens, schommels, caroussel, een rupsbaan en alles wat er verder aan een goede kermis v« tzit. Het is werkelijk zo echt mogelijk. Zelfs verlich ting en publiek zijn niet ver geten. En tenslotte werkt al les nog ook. Het woord onge loof,'ijk komi onwillekeurig in de gedachte. r - "il - ff.* Een dergelijke knutselpres- tatie is niet om onder stoelen of banken te steken. Dat is de heer van Oers dan ook niet van plan. Oud-Dongen in het feestvierende Dongen legde er het eerst beslag op om de aantrekkelijkheid van zijn feestterein te verhogen. Ver volgens komt Waspik aan de beurt en zo voort. De schoen fabrikant wordt kermis-ex- ploitant, maar hij heeft het hele complex in eigendom, 'n bezit om trots op te zijn. Van luciferhoutje tot Het is de laatste dagen voor de etalage van Sigarenmaga zijn Van Boxtel-Pulles in de Grotestraat buitengewoon druk. Dat is werkelijk geen wonder, want behalve rook artikelen is er nog heel wat meer te zien. Het materiaal van dc Eiffeltoren en de Deense Hoogvaart die daar te bekijken zijn, heeft wel iets met roken te maken; het zijn n.l. luciferhoutjes en -doos jes! Als ge dit ziet, staat ge toch wel verbaasd over het geduld en de zorg waarmee deze twee bouwsels in elkaar zijn gezet, lucifertje voor lu cifertje. De Eiffeltoren da teert al van enige tijd terug en de Deense Hoogvaart is 't laatste product der vinding rijkheid van de maker. Die zouden we haast vergeten te noemen uit pure bewondering voor het maaksel; het is dc heer H. A. de Ruyter uit de St. Antoniusparochie. 150 uren heeft hij aan zijn Hoogvaart gewerkt en ge verwondert U daar niet over als ge ziet hoe minutieus die 6000 lucifers bevestigd zijn. We zouden willen zeggen aan degenen die er nog niet geweest zijn: ga eens kijken, het is de moei te waard, want zo iets komt ge niet alle dagen tegen. Er zijn dus waarachtig wel handige mensen, die het ge duld en de fantasie kunnen opbrengen om van niets iets moois te maken. Zomaar voor tijdverdrijf, terwijl ze er an deren van mee laten genie ten. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Enige metselaars. Volslagen schilders. Leerling schilders. Enige timmerlieden Een machine-bankwerker, te vens plaatwerker. Prima kantenschrooier, tevens afmaker. Jongens voor opleiding in stikkkerij. Leerling snijders. Overleersnijder. Bijtuigers. Ophalers. Machine-zwikker. Stikmeester. Een halfwas meubelmaker. Opzichters voor goudmijnen in Z.-Afrika. Een leerling slagersknecht. Meisjes voor confectie-ateliers Schoenstiksters-Thuisstiksters Lcderwarenstiksters. Geroutineerde handschoenen- stiksters. Dagmeisje. Dag- en nachtdienstboden. Werkster. Bieden zich aan: Een aankomend analyst. Leerlingen auto-monteurs en leerlingen electro-monteurs, beide met opleiding Nijver heidsschool. Handzwikkers. Zoolleerstanzers. Afmakers. Houthakkenzetters. Een hulpmodelleur. Arbeiders voor zwikkerij en finishafdeling. Leerling schoenmachine-mon teur. Diverse chauffeurs. Een paswerker. Een magazijnbediende. Diverse landarbeiders, grond werkers, tuinbouwarbeiders. Een correspondent in vreem de talen. Een boekhouder. Diverse kantoorkrachten met Mulo- en H.B.S.-opleiding. Enige jongste vrouwelijke kantoorbedienden. Een verkoopster. Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Ar beidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339. Tel. 63. Deze bekendmaking is gel dig tot en met 26 Aug. 1950. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant-emigranten GESLAAGD. De sergeant H. L. Didden Jacz. (Besoijensestraat alhier) thans te Bandoeng, legde daar met gunstig gevolg het exa men af voör 't Middenstands diploma. Op 't te 's-Bosch gehou den examen slaagde voor he' diploma „Herenkleermaker I Gezel A" onze plaatsgenoot dej heer J. Alessie. De Politiehond Dresseer- vereniging „Waalwijk en Om geving" behaalde op Zater dag j.l. te Moergestel weer een schitterend succes. De hond van de heer de Let ter te Drunen behaalde het certificaat, terwijl de hond van de heer F. van Helsland te Waalwijk het certificaat met lof behaalde van de Ko ninklijke Nederlandse Politie hond Vereniging. NIEUWE STRAAT. Het ziet er naar uit dat de straat die de nieuwe wijk achter de Putstraat met de Putstraat moet verbinden, spoedig voltooid zal kunnen worden. De bewoners van de huizen die hiertoe verwijderd moeten worden, hebben een nieuwe woonstede toegewe zen gekregen, zodat tot af braak van de twee betreffen de panden kan worden over gegaan. Het zal voor de be woners van de nieuwe wijk een hele vooruitgang zijn als ze door de voltooiing van de verbindingsstraat geen grote omweg meer hoeven te ma ken om het centrum te be reiken. ONDERSCHEIDINGEN. Bij K.B. is benoemd tot Ridder in de Orde van Oran je- Nassau de heer A. I. J. Smits, directeur van de N.V. Stoomschoenfabriek G. L. Smits en Cie. te Dongen. Bij K.B. is toegekend de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver, aan de heer G. M. Smits, baas in de leerlooierij van de firma B. Pessers te Tilburg. GEREPATRIëERD. Donderdagmiddag kwam Zuster Lea Carpay, die met de Johan van Oldenbarne- veldt was gerepatriëerd, thuis. Ze is 2 jaar als Rode Kruis- verpleegster in Indonesië werkzaam geweest in 't hos pitaal van Tjimahi, waar ze onder haar patiënten ook ver schillende jongens uit Waal wijk en omgeving heeft ge had. De buurt had voor een aar dige versiering gezorgd en bood ook een blijvend aan denken aan. „VISSCHERSLUST". De vereniging hield op 19 Augustus haar jaarlijks on derling concours. De deelna me bedroeg 82 leden. Het con coursterrein was uitgezet in het Oude Maasje, bij het Ca- pelse Veer. Er werd een uur gevist. De leiding was in pri ma handen van de heer Jan v. Es, hoofdcontroleur. Gevangen werd totaal 5146 gram, verdeeld in maatvis 41 stuks, tot 3106 gram in onder- maatse-vis, die onmiddellijk weer in 't zelfde water moest worden teruggeplaatst, doch waarvoor de visser 15 gram werd toegeschat; 136 stuks is gelijk 2040 gram. Koningsvisser werd dit jaar weer de heer Lou Verschu ren, met 12 ondermaatse-vis is 180 gram. Waar deze heer driemaal achtereen de wis selbeker won, is deze thans definitief zijn eigendom ge worden. Een vermoedelijk nog niet voorgekomen prestatie bij „Visscherslust". Daarom, een dubbel proficiat. De eerste prijs, met 330 gr., waarvan 2 boven- en drie on dermaatse vis, behaalde dhr. J. L. Sperber, 2e secretaris der vereniging. Ook deze heer proficiat, evenals de heren A. v. Baardwijk en de heer Th. Leijten, die respectievelijk de tweede en derde prijs won nen. De eerste met 2 stuks boven-, en 3 onder de maat en een gewicht van 270 gr de laatste met 225 gram, voor 1 bovenmaatse vis. Er waren totaal 59 prijswinnaars met gevangen vis, de overigen werden door loting verkregen. De publieke belangstelling was groot en het is gebleken dat in het Oude Maasie meer „trefkans" is dan in „het Ka. naai". Met een hartelijke dronk uit de gevulde beker door Koningsvisser en be stuur, werd de beker met een warm en hartelijk speechje door voorzitter Blom, onder 't vaandel aan de heer Verschu ren uitgereikt. Onder gezellig samenzijn, ook de overige prijzen. Een tiental nering doenden uit Waalwijk schon ken geheel vrijwillig enige prijzen. Dat zij hiervan de „terugslag mogen ondervin den. Enom welke beker moet nu het volgend jaar „gevochten" worden? BEROEP AANGENOMEN. Ds. L. v. d. Peut, die het beroep naar Eist (U.) heeft aangenomen, hoopt D.V. Zon dag 22 Oct. a.s. afscheid te nemen van de Ned. Herv. Ge meente in v.m. Besoijen. Door de Kerkeraad en het Kiescollege is een toezegging van beroep uitgebracht op Ds M. Verweij te Melissant (Z - Holland). UITSTAPJE. De afd. Waalwijk van de Roy Rogers Fan-club maakte oitmaal haar jaarlijks uitstap je naar Dongen, om aldaar de afdeling van die naam mede werking te verlenen aan een Bonte Middag. De afd. Best, Boxmeer, 's-Hertogenbosch en Tilburg waren ook present De provinciale leider, de heer John Mertens uit Dongen, riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Hij was er van overtuigd dat alle leden hun uiterste best zouden doen om deze middag te doen slagen. Daarna werd een begin ge maakt met het cabaret-pro gramma, waaraan door Waal wijk werd deelgenomen dooi de Gezusters v. Riel als „De zingende Zusjes en de ban- joliers". Zij oogstten een ge weldig succes, vooral omdat het amateurs zijn die blijk gaven over meer dan de no dige capaciteiten te beschik ken. Zij wonnen dan ook ver diend de le prijs, gevolgd door Dongen, Den Bosch, Best en Tilburg. Na Oud-Dongen bezichtigd te hebben, keerden zij vol daan huiswaarts, zodat men om 7 uur weer in Waalwijk arriveerde. Welgemeende, dank werd gebracht aan de afd. Dongen voor haar vriendelijk onthaal, speciaal aan de prov. leider John Mertens, die onvermoeid de gehele dag in de weer was om alles zo goed mogelijk te doen slagen. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: een paar dames kousen; vulpen; damesspeld; portemonnaie; jachthond; ge breid damesvest; beeldje in étui; damestasje. Verloren: mondharmonica; colbertjasje; verkennershoed; bril; pompje; zonnebril; da mesvest; kinderarmbandje; winkelboekje; rode step; dub bele fietstas; katrol; koralen halssnoer; zilveren schakel armband; 2 muntbiljetten van 2.50 en vijf van 1. DE PARA-TYPHUS. In vervolg op ons bericht van 1.1. Donderdag deelt men ons nu van bevoegde zijdt mede. dat het ziekteverloop gunstig is en dat men de ziekte practisch in be dwang heeft. Wel wordt er op aangedrongen dat de inwoners de uiterste hy giëne in acht blijven nemen.Wan neer allen meewerken, zal deze moeilijke periode spoedig tot het verleden behoren. JAARVERSLAG „NOORD-BRABAND". Volgens het jaarverslag over 1949 van de N.V. „Noord-Bra- band Maatschappij van Verze kering op het Leven te Waalwijk was de productie zeer bevredi gend. Zij bedroeg 27.692.300.19 (v. j. 20.551.173.96), gevende een netto vooruitgang van 16.933.973.35 (vorig jaar 9.975.056.83) tot een totaal verzekerd bedrag van ruim 176 millioen gulden. De uitkeringen bij overlijden bedroegen 820.136.12 (vorig jaar 725.655.08). De uitkerin gen door afkopen bedroegen 805.183.27 (v. j. 809.881.01). Aan premiën werd ontvangen een bedrag van 6.421.619.59 (v. j. 5.562.497.80). De op veilige grondslagen be rekende wiskundige reserve steeg met 3.749.697.18 tot een bedrag van 33.484.222.13. De bereke ning heeft plaats gevonden met een gemiddelde rentevoet van 3.28 terwijl de gemiddelde rente der beleggingen 3.57% (v. j. 3.34 bedroeg. De financiële resultaten waren gunstig, zodat het mogelijk was de vrije reserves met 294.859.84 te verhogen tot het totaal bedrag van 1.402.412.91. POOLSE DIPLOMATEN VER ZOEKEN ASYLRECHT IN AMERIKA. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft medege deeld, dat Zotowski, Rogozinski en Nizinski, resp. gevolmachtigd minister, ambassaderaad en twee de secretaris van de Poolse am bassade te Washington, om asyl hebben verzocht. Het verzoek is nog in overweging. In de 2e Ronde der Kampioenen was Suijkerbuik de triomphator. Bij de nieuwelingen was het Raaymakers die zegevierde. Zaterdag j.l. startte de 2e ronde der kampioenen, het weer was prima te noemen, wat veel tot de belangstelling bijdroeg; het aamal bezoekers van dit wieler-'evene- ment bedroeg ruim 50UU personen, die hun tavorieten aanmoedigden. De loco-burgemeester de heer G. Nollen richtte een kort woord tot de deelnemers en belangstel lenden, waarna hij met het start schot de 75 nieuwelingen aan de gang zette voor de 59 ronden. het was de Bruijn die dadelijk de leiding nam, gevolgd door van OeeJ, doch maar enkele ronden, want toen kwam de Jong uit Ma de als koploper naaKvoren. Het hele peleton volgde met een tem po van tegen de 40 km. Dan trekt er Driessen alleen op uit en weet zijn voorsprong te verhogen tot 200 m. Na 10 ronden wordt hij door het peleton ingelopen. De strijd gaat onverminderd voort. Onze favorieten Emmen en Soeters zetten hun beste beentje voor, doch de jeugdige Soeters kan het tempo niet bijhouden, wordt gedubbeld en verlaat het parcours. Emmen daarentegen is in betere vorm en houdt zich in de voorste gelederen. In de 52e ronde komt hij te vallen, doch weet door te zetten op een andere fiets en nadert langzaam maar zeker het peleton. Tegen het ein de komt er tekening in de strijd. Het rennersveld is geslonken tot een 50-tal zwoegende renners. Het trio van Geel, Driessen en de Jong blijft vooraan. Maar in de 54e ronde is het Raaymakers die lont ruikt en zijn kans ziet. Van Geel hangt echter aan zijn wiel; deze moet in zijn rivaal de meer dere erkennen. De eindrush van Raaymakers is onweerstaanbaar en met een 40 metfer voorsprong gaat hij over de finish. Een zege die hij ten volle verdiende. De uitslag: 1 C. Raaymakers, Veldhoven; 2 M. Vervoort, Waspik; 3 Leo Fitters, Waspik; 4 A. Verdonk, Veldhoven; 5 Joh. Maas, Roosen daal; 6 J. Driessen, Terheijden; 7 J. Somme, Ulvenhout; 8 J. Kuys- ters, Ulvenhout; 9 M. Wolfs, Vlij men; 10 P. Wiferks, Beek; 11 H. Bekers, Boxtel; 12. G. van Geel, Moerdijk; 13 M. van Wanrooij, Kaatsheuvel; 14 P. Emmen, Raams donksveer; 15 H. Cox, Wouw. Amateurs. Na de nieuwelingen komen de amateurs aan de start. Ze ver kennen a.h.w. het terrein; enkele goede krachten vallen direct in het oog: Braspfenning, Suikerbuik, v. Oers, de Roon, v. d. Elshout en Verstraeten. Er kon spanning in komen en die kwam ook. Tussen de supporters werden we ook Woutje Wagtmans ge waar. De kampioen van Brabant Roovers heeft na de eerste ronde de leiding genomen, met aan zijn wiël onze favoriet Lodewikus. Verstraeten gaat met Damen aan de haal, gevolgd door de Roon. De ene premie valt na de andere, doch het peleton volgt. Het gaat in gelijkmatiq tempo verder. In de 40e ronde komt Verstraeten in aanraking met Moeder Aarde en bekwam hier door nogal blessuren; hij vërlaat het veld. Zeer jammer voor hem. Een enkeling probeert een uit looppoging, maar wordt door het peleton tot de orde geroepen. Cantenau en Gommers aan kop. Het trio uit R'veer weet zich vast te zetten in het peleton. Na 60 km raakt Lodewikus acht'er met bandenpech. In een hoog tempo gaat het verder met Heur- ter die op hem wachtte. Ook Oosterbosch en van der Laan zit ten in dit klein groepje dat on vermoeibaar de kilometers uit hun pedalen stampt, v. d. Laan kan het tempo niet meer volgen en zakt af. Weterings uit R'veer krijgt stukken aan zijn ketting, hij zet door, maar wordt tenslotte ge dubbeld. Het peleton raast verder met v. Roon, Braspenning, Da- men, Roovers, Cantineau, welke een kleine voorsprong heeft weten te behalen. Dan weer Suikerbuik en v. Oers die de toon aangeven. Na 70 km krijgt Suikerbuik pech en raakt 150 m achter op zijn geleende fiets. Ronde na ron de weet hij alleen in te halen. Wist deze jongen dat hij winnen zou? Neen, hij wou het en daarin schuilde zijn kracht en doorzet tingsvermogen. Na 15 ronden heeft hij het peleton ingehaald. Na een beetje op adem te zijn geko men schuift hij onweerstaanbaar naar de kopgroep en weet de lei ding te nemen. Het gaat hier tus sen hem en zijn rivalen de Roon en Cantineau. Angstvallig bewa ken zij elkaar. Doch de eind sprint is in zicht en hij slaat zijn slag: 20 m voorsprong, maar er kan nog veel gebeuren. Hij spant zich ten volle in, zijn spieren zijn gtespannen; hij ruikt een overwin ning. 'n Pracht van een sprint en een lachende Suikerbuik komt met beide handen in de lucht als efer- ste over de eindstreep, ruim 40 meter achter hem Donkers, Can tineau en v. Roon; een overwin ning die hij ten volle verdienen mag. Zo wist hij de le ronde van R veer te winnen en daarmede de 3e overwinning van dezfe week. 1. A. Suykerbuik. Breda; 2 P. v. Roon, Haarlem: 3 W. Snijders, Halfweg; 4 A. v. Oers, Lange- weg; 5 A. Donkers, A'dam; 6 L. Cantineau, Breda; 7 A. Verstrae- tenr Breda: 8 H. v. d. Elshout, Made; 9 J. Roovers, Etten; 10 A. Geluk, Rotterdam. Dank zij de medewerking van Burgemeester Prinssen, de Rijks politie, het plaatselijk comi'é, de omroeper dhr. Combé en de E. H. B. O. afd. Breda, is deze wieler ronde van Raamsdonksveer ten volle geslaagd. De Technica No va zorgde voor een goede ge luidsweergave. De organisatoren van dit wie- Ierfestijn moqen mfet trots teruq- blikken op deze zeer geslaagde 2e Ronde der Kampioenen. IJZEREN BRIEK WERELD KAMPIOEN OP DE WEG. De Vlaming Briek Schotte is Zondag wereldkampioen op de weg geworden. In een machtige race heeft Briek Schotte al zijn concurrenten achter zich gelaten. Voor er 10 van de 284 kilo meter waren afgelegd trok de Luxemburger Diederich er al op uit en het leek of hij de lange reis alleen ging maken. Aan de grens werden de uitlopers tot de orde geroepen en waren er ook al de eerste uitvallers. De Zwitser Ko- blet, de Belg Olli en de Fransman Meunier gaven het op. De laat ste wegens hevigfe spierkrampen. De 45-jarige Canadees McKenzie was het ook spoedig beu. Hij had een wereldkampioenschap zich blijkbaar wat gemakkelijker voor gesteld. De Zwitsers Wielemann en Scha'er met de Fransman Rolland deden nieuwe uitlooppogingen. Wielemann keerde vrij spoedig van zijn avontuur terug, maar de anderen hielden vol en bleven vrij lange tijd het peleton vooruit. In de tweede grote ronde pas seerden Rolland en Schaer Yperen met 3,5 minuut voorsprong op het peleton. In Dekkibusch hadden zij hun voorsprong tot 4J/£ minuut verhoogd. In de Vlaamste heuvels moest Schaer erkennen dat hij zich had overschat en zijn kracht had ver spild. Rolland ging alleen verder, maar nog voor er 200 km was ge reden werd de Fransman ingelo pen, waarna hij verder in het pe leton bleef. Op het circuit van Moorslede, de laatste 7 ronden van 11 km, werd de grote slag geleverd. Er verschenen 17 man: de volledigfe Belgische ploeg (Dupont, Ockers, Schotte, Ramon, Ollivier en Van Steenbergen, de wereldkampioen 1949), vier Nederlanders (Schul te, van Est, Middelkamp en Voorting), twee Italianen (Bar- tali en Leoni), een Zwitser (Kub ler), een Luxemburger (Kemp) en de drie Fransen (Idee, Rolland en Bobet). In de eerste ronde werden er a.h.w. twee peletons gevormd. Schulte, Kubler, Bobet, Ockers, Idee, Ollivier en Schotte ontsnap ten en passeerden met 23 secon den voorsprong de eerste këer de finish. Middelkamp en Ramon slaagden er in de eerste groep te bereiken. De andere groep ren ners was verloren. Voorting, Du- pont en Steenbergen deden moe dige pogingen om het contact tus sen beide groëpen tot stand te brengen, maar vielen spoedig uit geput terug. In de laatste ronden viel de be slissing. Met woeste rukken sprong Schotte naar voren oo de keien van Moorslede. Schulte bleek er niet tegen bestand en bleef een 10 meter achter. Voor de ..IJzeren Briek" bleek 't genoeg In een prachtige eindrush werd Schotte wereldkamnioen. Hier volgt de uitslaq: 1 Schotte, 2 Middelkamp, 3 Kubler, 4 Schul te, 5 Bobet. 6 Ramon. 7 Ockers, 8 Idee, 9 Van Est, 10 Kemp, 11 Ollivier, 12 Rolland. Jacob Hoobin kampioen bij de amateurs. Tegen alle verwachtingen in is de Australiër Jack Hoobin op een geleende fiets, wereldkampioen bij de amateurs-wegrenners gewor den. De Fransen en Italianen waren blijkbaar zozeer van hun over macht overtuigd, dat zij geen oog hadden voor mogelijke andere ge gadigden voor het wereldkampi oenschap. Van deze toestand heeft Hoobin gebruik gemaakt om met een machtige demarrage uit het peloton los te barsten. Deze demarrage maakte vrij SDoedig een einde aan alle illusies. En Jack Hoodin werd wereld kampioen. De Nederlanders hebben ver dienstelijk gereden. Vlak achter het leidende drietal flitste Roks uit Snrundel over de streep. Hans Dekkers uit Eindhoven zat vlak achter ën nauwelijks was Roks van zijn fiets gestapt of Dekkers was naast hem. De einduitslag: 1 Hoobin, 2 Varnoia, 3 Ferrari, 4 Baetslue, 5 Desmedt. 6 Roks, 7 Hutmacher, 8 Bintz, 9 Lund, 10 Moresco, 11 Piazza. Deze maakten allen de zelfde tüd als de wereldkampioen, nl. de 175 km in 4 uur 29 minu ten en 24 seconden. Oo 48 seconden volnden 12 Dekkers. 13 Bisetti, 14 Deceau, 15 Mairland. Oo 50 seconden: 16 Rnrh»r. On 1 min. 24 s»c. volgden het peleton van ca. 30 man b'erbij war«n de Nederlanders Dielissen en Witteveen. KEES PELLENAARS. De Nederlandse wielrenner Kees Pellenaars is bij een val in de achtste etat>t>e van de ronde van Duitsland levens gevaarlijk gewond. JULIANA—D.F.C. De goede naam die DFC reeds vóór de wedstriid had, is tenvolle bewaarheid. Zelfs nog meer. DFC vertoonde een spel als practisch nog nooit oo de Waalwijkse velden vertoond. In die vorm als Zondag spe lend, is DFC een team die volledig eerste klas waardig is en zeker in de Zuidelijke afdelingen een uitstekend fi guur zou slaan. Het is duide lijk dat tegen deze technische overmacht de Geel-Zwarten niet op konden. Hun taai vol houden mag onder deze om standigheden zeker gememo reerd worden. Zij vochten, ondanks hun achterstand, tot het laatste einde verder met enthousiasme. Reeds in de al lereerste minuut scoorden de Westelijken, welke stand nog vóór half time werd opgevoerd tot 3—0. Na de hervatting was 't het zelfde spelbeeld als daarvoor.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2