i KAATSHEUVEL t\v.a\inQ,en m&t aiCf anten Competitie. TIDES' KORTE BERICHTEN 1 j I I I I I I 1 1 I I i I DeChitiese Papegaai 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 AUGUSTUS 1950 3 SPORTHUIS WAALWIJK 1 I 1 I athletiek. FEUILLETON ATTENTIE. aanbesteed Geleidelijk, ondanks uiterste tegenstand van de Sportpark bewoners, voerde DFC de stand op. Het was een goede leerschool voor de Geel-Zwar- ten, en de toeschouwers die waren gekomen voor perfect voetbal, konden genieten. Om de Zilveren Schoen. R.K.C.—D.E.S.K. 0—3. Onder geweldige belang stelling had bovenstaande ont moeting plaats. R.K.C. was deze middag niet zoals we haar tegen Woensel zagen; er lag een matheid over haar spel. DESK daarentegen was fanatiek en technisch speelde zij veel beter dan RKC. De 1o voorsprong met de rust was dan ook volkomen ver diend. VOETBALLEN KALKWAGENTJES VOETBALSHIRTS DOELNETTEN Tel. 597 en 404 Na de hervatting kreeg van der Gouw de kans om gelijk te maken, maar alleen voor doel staande schoot hij nog naast. DESK slaagde er hier na in om de stand op te voe- ren tot 30 en zodoende werd deze vereniging voor de 3de maal winnaar van de Zilve ren Schoen, die nu definitief naar de prijzenkast der Kaatsheuvelnaren verhuisde. Volkomen verdiend. want DESK was deze middag beter dan RKC. De leiding was bij de heer Machielse in goede handen; deze had trouwens geen zware taak, want de ver standhouding in het veld was zeer sportief van beide zij den. Na afloop reikte de voor zitter van RKC de Zilveren Schoen aan de aanvoerder van DESK uit. NEDERLAGEN. De Boldklubben „Geitenbreier" hzbben op het W.S.C. terrein de meerderheid van de F. C. Karff- man uit Rotterdam moeten erken nen. Het was een spannende ener verende wedstrijd, waarin knappe staaltjes van techniek en tactiek konden word'en aanschouwd. De mannen van Bartholomeus trok ken resoluut ten aanval en na een machtig offensief konden zij de stand op 3—1 brengen. Maar toen maakten de Kaufmanners 'n einde aan overwinningsillusies. Het offensief werd gebroken en in een technisch hoogstaande te genaanval werden de Boldklubben verpletterend verslagen. De eind stand'was 7—3 in het voordcel van F. C. Kaufman. De veteranen van W.S.C. kon den het ook niet bolwerken tegen de veteranen van Longa, in welk elftal de bekende oud-internatio naal Pellikaan medespeclde. De Tilburgers wonnen met 7—5. Op de grote athletiek-wed- •strijden, uitgeschreven door de athletiek-vereniging „Tax- andria" te Oisterwijk, waar aan o.a. deelnamen de vereni gingen P.S.V. uit Eindhoven, Volt uit Tilburg, O.S.S. Volo uit 's-Bosch, Prins Hendrik uit Vught en R.K.C. Waal wijk, behaalde mejuffr. Annie Didden, lid van Juliana, de le prijs in de vijfkamp, zijnde een prachtige zilveren me daille, met 132 punten. Weer een thuis. Met de Skaugum arriveerde Dinsdag j.l. de soldaat Ad. Jansen weer in het vaderland. Het was laat in de avond eer de gerepa trieerde in de ouderlijke woning present was, waar ieder in ver siering en verlichting van huis en tuin hem opwachtte. Voor de buurtbewoners, vrienden en Thuis front was het te laat geworden om nog acte de presence te ge ven, waarom 't de gehele Woens dag nog een onafgebroken drukte was in de woning op de hoek van Hoofdstraat-Molenstraat. Er was een wfeelde van bloemen en de bilurt liet zich niet onbetuigd door de terugkerende een rijwiel aan te bieden. Thans restten ons nog 17 jongens, die in Indonesië, op reis of de boot het ogenblik afwachten, waarop ze weer voet op eigen bodem kunnen zetten. GROOT SCHUTTERSFEEST! 110-jarig bestaan van St. Jan. Opgericht in 1840 vierde de schuttersgilde St. Jan in Café de Steenbakker aan de Horst Zondag 20 Augustus haar 110-jarig be staan. Vijf schuttersbomen stonden opgesteld op het terrein tegen over het café en rond de Steen bakker was het een drukte van bussen, vrachtwagens, auto's en fietsen, dat het oponthoud langs de drukke verkeersweg vaak het aanzien gaf of het wel kermis was. Een prachtige collectie prij zen was beschikbaar gesteld, zo wel voor de deelnemende korpsen als voor de pfersonele wedstrijden. Tot het zo donker was gewor den, dat de schijf niet meer te zien was, werd de kamp om de personele prijzen voortgezet. Voor de aanvang van de wed strijden sprak voorzitter M. Kops een hartelijk welkom, speciaal ook tot wethouder Fr. van Tilborg, die bij verhindering van burge meester Mr. v. d. Heijden, mét een felicitatie aan de jubilerende vereniging en een wens van blij vende groei en bloei in de toe komst, doch vooral een succes op de organisatie van de dag, het concours officieel opende. Direct daarop vingen de wed strijden aan, die door de grote deelname geheel de dag in beslag nemen. De korpsen kwamen van dichtbij en ver. We zagen oo de vferkeersvehikels naast de letter N ook de M en P. Hard werd gestreden om de eer en vooral de medaille door H. M. de Koninci'n beschikbaar gesteld, was voor de schut^rs een begeerlijk kleinood. 't Was laat in de avond eer de voorzitter tot het uitreiken der prijzen kon overgaan. Hii begon met ziin dank uit te spreken aan de deelnemende korpsen oo deze jubileumwedstrijden, mocht dan 't glide St. Dvonisius uit Tilburg complimenteren met het behaalde succes, de 1ste prijs, een grote beker en de medaille van H. M. de Koningin. De 2de prijs St. Crispijn Besoijen, 3e St. Ambro- sius, Baardwijk, 4e St. Catharina Herpt, 5e St. Blasius Hfeusden, 6e St. Sei vatius, Lieshout en 7e St. Antonius Teteringen. In ons volgend nummer hopen we nog de uitslag van de perso nele wedstrijd te kunnen medede len. Middenstandsavondschool. Na de vacantie wordt opnieuw een begin gemaakt met de cur sussen tot opleiding van het Mid denstandsdiploma door de Han- delsdelsavondcursus van de R.K. M.V. Aanmeldingen voor deze cursus kunnen geschieden aan het klooster der Eerw. Broeders van Liefde voor 1 September a.s. Agenda. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag geen repetitie R.K. Par. Zangkoor. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo Theater De Vrefemdeling, toegang 18 iaar- n i Donderdag geen repetitie Bel Canto. Singapore Volgens be richten uit Singapore zou Westerling morgen gedepor teerd worden. Nederland Tot heden middag 12 uur hebben zich al 1768 vrijwilligers gemeld voor Korea. Engeland Groot-Brittan- nië zal onmiddellijk vanuit Hongkong landstrijdkrachten naar het Koreaanse front stu ren, in antwoord op de oproep van MacArthur. België De 34ste Ijzer bedevaart is zonder inciden ten verlopen. Drie onbekende vliegtuigen die volgens een dreigement anti-Vlaamse pamfletten zouden uitgooien, zijn door de Belgische lucht macht verdreven. Nederland In Amsterdam is Zondag het „Pax Romana"- congres geopend in aanwezig heid van vele geestelijke en wereldlijke autoriteiten. België Honderdduizend Waalse werklieden zijn naar aanleiding van de moord op de communistenleider Lahaut in staking gegaan. Nederland Ter gelegen heid van het gouden feest van de Nederlandse Katholieke Grafische Bond heeft de bis schop van Den Bosch, Mgr. Mutsaerts, Zondag in de Vee markthallen aldaar een pon tificale H. Mis opgedragen. Tijdens de herdenkingsbijeen komst in het Casino, bijge woond door zusterorganisa ties uit verschillende landen, werden verschillende pioniers gehuldigd. MINISTER DREES VOOR DE RADIO. Minister-president Drees heeft Zaterdagavond over bei de zenders Hilversum een radio-rede gehouden tot het Nederlandse volk, naar aan leiding van de stakingen in Amsterdam en Rotterdam. Hij legde de tactiek der E.V.C. bloot: zij roept stakingen uit op het moment dat het over leg tussen regering en bona fide bonden over lonen en prijzen naar succes gaat; de E.V.C. tracht dan de eer van het succes voor zich op te ei sen. De regering zal echter niet onderhandelen met de E.V.C. of met de actie-comi- té's. Minister Drees waar schuwde dat de arbeiders zelf de dupe worden van de sta kingen, daar de werkgelegen heid er door vermindert. Ten aanzien van de span ning tussen lonen en prijzen merkte de minister-president op, dat zowel deze als de spanning tussen lonen en winsten toenemen. De beste methode om die te verminde ren achtte hij het omlaag brengen van de prijzen. Een groot deel van de winsten wordt echter opgeëist door de staat en komen onrechtstreeks ten goede aan 't gehele volk. Als tenslotte stijging der prij zen niet voorkomen kan wor den, moet een nieuwe rege ling der prijzen in overwe ging genomen worden, echter langs dezelfde weg als 't tot nu toe gebeurd is. A. C. DE BRUIJN OVER STAKINGEN. Gisteren, bij de viering var. het 50-jarig bestaan van de Nederlandse Katholieke Gra fische Bond te 's-Bosch, heeft de voorzitter van de K.A.B., de heer A. C. de Bruijn, zijn mening gezegd over de sta kingen in Rotterdam en Am sterdam. Hij noemde ze een schande voor de beide haven steden en de regering, die niet in staat bleek de rechten van de volksgemeenschap vol doende te beschermen. Vol gens hem moesten de goed- willenden in staat zijn in hechte vereniging een eind te maken aan de terreur, ont ketend door „een bende ter- toristen". Overigens schijnt het de E.V.C. niet bijster goed te gaan met haar stakingsgedoe. Vandaag zouden in Amster dam de bouwvakarbeiders aan de slag gaan en in Rotterdam heeft de burgemeester be scherming beloofd voor de werkwilligen die het werk zouden hervatten. Bovendien zit de E.V.C. niet dik in haar geld en kan zodoende de sta kers geen uitkering geven die de moeite waard is. Zaterdag en Zondag zijn veel schepen die voor Rotter dam of Amsterdam bestemd waren, doorgevaren naar Bre men. SUCCESSEN OP KOREA. De Zuid-Koreanen en Ame rikanen hebben een succesvol weekeind gehad op Korea. Aan de Oostkust, ten Noorden van het pas heroverde Pohang rukten ze 20 km. op; ook bij Taegoe vorderden ze weer verschillende kilometers, een bruggehoofd over de Naktong werd helemaal opgeruimd en tenslotte hebben de Zuid-Ko reanen landingen uitgevoerd op twee eilandjes voor de kust bij Seoel en op een eilandje aan de Zuidelijke punt van 't front. De Noord-Koreanen schij nen moeilijkheden te hebben met hun aanvoer. Do Ameri kanen bombarderen voortdn- rend verbindingslijnen en doelen in Noord-Korea. K.J.M.V.-L ANDDAG IN DONGEN. Nadat Vrijdag en Zaterdag de K.J.M.V. in Dongen studie dagen had gehouden, waarop verschillende problemen wer den behandeld, werd het na tionale congres Zondag beslc ten met een Landdag. Ter gelegenheid hiervan droeg de Pauselijke internun tius, Mgr. Paolo Giobbe, een pontificale H. Mis op, waar onder aalmoezenier Brans de feestpredicatie hield. Later volgde een défilé door de ver enigingen voor de geestelijke en wereldlijke autoriteiten, o.w. Mgr. Giobbe en burge meester Sweens. In de tuin van huize „Vrede-oord" had een paushulde plaats; het woord werd hierbij gevoerd door dr. A. Cornelissen uit Nijmegen over „De onrust der jongeren, een heldere echo van 's Pausen stem." In een slotwoord bracht Mgr. Giobbe de zegen van Z.H. de Paus voor de K.J.M.V. over en deze zond een telegram van aan hankelijkheid. Eveneens op „Vrede-oord" werd 's middags een open luchtbij een komst gehouden, waarop het woord werd ge voerd door Jef de Brouwer die wees op de bijzondere taak van de K.J.M.V.-er. Aalmoe zenier Brans hield een slot toespraak. VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. 69). „Ik zoek meneer P. J. Madden'' verklaarde hij. De millionnair stond op. „In orde, ik ben Madden. Wat wenst u De vreemdeling schudde hem de hand. „Blij u te zien, meneer Madden. Ik ben Victor Jordan, een der eigenaars van de paarlen die u in San Francisco hebt ge kocht." Een verrukte glimlach kwam op Madden's gezicht. „O aange naam", zei hij. „Meneer Eden zei dat'u komen zoudt „Hoe kon hij dat zeggen vroeg Victor. „Hij wist het zelf niet." „Nu, hij heeft u ook niet ge noemd. Maar hij zei, dat de paar len om acht uur hier zouden zijn". Victor staarde hem aan. „Om acht uur hier zijn herhaalde hij. „Zeg me eens, wat heeft Bob Eden hier eigenlijk uitgevoerd De paarlen zijn een week geleden uit San Francisco gegaan, toen Bob ging." „Wat Madden werd weer paars. „Dus hij had ze bij zich Die schurk Daar breek ik hem voor middendoor. Ik zal hem de nek omdraaienHij hield op. „Maar hij is weg ik heb hem net zien wegrijden." VRIENDELIJK. VER. STANDIG EN NUT TIG VOOR DE MENS Niemand weet wanneer voor het eerst een menselijk wezen er in slaagde een olifant dienstbaar te maken voor het Werk dat er van hem ver langd werd. Duizenden jaren geleden reeds vervulden oli fanten een rol in de krijgs geschiedenis, die in zekere zin te vergelijken is bij die van de moderne tank. Han nibal's grootste succes be stond in het feit, dat hij er in slaagde een aantal olifanten zijn beroemde tocht over de Alpen te laten meemaken. Ook is het bekend van Alex ander de Grote, dat hij in het gevecht met Indische strijdkrachten alle moeite had om het moreel van zijn man. nen in de vereiste conditie te houden. Afrikaanse olifanten zijn moeilijker te dresseren dan Aziatische, maar deze laatsten zijn dan ook tot ui terst bruikbare. gewillige dienstknechten van de mens geworden, aldus werd uw vehslaggcver medegedeeld, toen hij zijn licht opstak bij een der employés van Artis. Olifanten in het wild zijn wei nig meer dan voedvelverzame- laars. Hier houden ze zich 18 a 20 uur per dag mee bezig, steeds maar in de weer om hun enorme lijf vol te stoppen met groen voer, overal bladeren van bomen en van struiken trekkend, bij welk bedrijf zij ten hoogste een paar uur over houden om te slapen. De olifant, in dienst van de mens, ziet er be ter uit en is gezonder dan zijn wilde broeder. In de regel werkt hij maar drie of vier uur per dag, veelal in de voege morgen en niet meer dan vier dagen per week. Toch pakt dit werk hem zozeer aan, dat men door zoutvoeding en vruchten van de tamarinda, waar hij verzot op is, moet zor gen dat hij niet overwerkt raakt. Voorts moet men controleren dat hij dagelijks baadt, hij moet ver der geregeld worden gereinigd, zijn flanken worden hiertoe ge boend met cocosvezels. Men ge bruikt olifanten vaak om boom- „Werkelijk antwoordde Vic. tor. „Nu, dat is niet zo erg als het lijkt. Wanneer ik zeg, dat de paarlen met Eden uit San Fran cisco zijn gegaan, bedoel ik niet dat hij ze had. Charlie had ze." „Welke Charlie „Wel, Charlie Chan, van de politie in Honolulu. De man, die ze uit Hawaï meegebracht heeft. Madden dacht na. „Chan een Chinees „Natuurijk. Hij is hier toch ze ker ook. Dat had ik begrepen. Er kwam iets lelijks in Mad den's ogen. „Ja, hij is hier. Denkt u, dat hij de paarlen nog heeft „Ik ben er zeker van. In een gordel om zijn middel. Roep hem hier, dan zal ik hem zeggen, de paarlen dadelijk af te geven." „Prachtig grinnikte Madden. „Wilt u even in deze kamer gaan meneer Jordan, dan zal ik u roe pen." „Ja meneer natuurlijk" stem. de Victor toe. Hij was altijd heel beleefd tegen rijke mensen. Mad den ging hem voor, door een zij gang, naar zijn slaapkamer. Toen de millionnair terugkwam, was hij in de beste stemming. „Wat een buitenkansje", zei htij. „En te denken, dat die ver draaide kokHij ging naar de deur, die op de patio uitkwam en riep luid „Ah Kim De Chinees kwam aansloffen. Hij keek Madden wezenloos aan. „Waalom komen, baas vroeg hij- „Ik moet eens met je praten. Madden's toon was minzaam, zelfs vriendelijk. „Waar heb je gewerkt vóór je hier kwam „Ik welken ovelal, baas. Stok ken op glond leggen vool spool- baan „In welke stad heb je het laatst gewerkt „Niet in stad, baas. Net vool- stammen te verslepen naar de ri vieren. Hierbij tonen ze zich zeer intelligent, het is merkwaardig te zien hoe een olifant, nadat hij zijn last op de gewenste plaats heeft gebrachte de kettingbaak waaraan hij getrokken heeft, aan zijn be rijder overreikt om vervolgens mc' zijn slurf aan de vracht de laat ste stoot te geven, waartoe hij ook wel zijn voorpoot gebruikt. Er bestaat steeds bijna een bij zonder vriendschappelijke verhou ding tussen de olifant en de met hem samenwerkende mens. Soms echter kan een olifant onhandel baar worden, hetgeen veelal aan irriterende pijn moet worden ge weten, door wonden veroorzaakt of, vaker nog, doordat de olifant lijdt aan zijn slagtanden, een pijn die te vergelijken is bij razende kiespijn. De mannelijke olifanten hebben meestal slagtanden, maar het is opmerkelijk, dat de manne lijke dieren, die geen slagtanden hebben, lichamelijk meestal in de beste conditie zijn en door de an dere olifanten vaak als leider er kend worden. Olifanten zijn na melijk in sterke mate als kudde dieren te beschouwen. Ze hebben een sterk ontwikkeld besef van saamhorigheid en de verhalen zijn' legio van rebellie onder alle aan wezige oifanten als er bijv. ge poogd werd, een olifantskalf van de moeder te verwijderen. OLIFANTSDOLHEID, EEN GEVREESDE ZIEKTE. Onder de olifanten komt een soort dolheid voor, die door een al te rijke secretie van zekere klife ren in het hoofd ontstaat. Zodra zich de verschijnselen van deze ziekte openbaren moet de olifant gebonden en met de hand gevoed worden tot de aanval voorbij is. Als hij in staat is zich te bevrij den is hij beslist zeer gevaarlijk. Er zijn gfevallen bekend, waarbij getracht werd zo n lijder te be dwelmen met opium. Daartoe mengde men flinke brokken opi um in rijst, maar het schrandere dier liet dan veelal de opium lig gen en bepaalde zich tot de rijst. In één geval probeerde men zulk een patiënt de strop van een kabeltouw om de poot te "werpen. Maar de poging mislukte en het dier werd volkomen dol, maakt practisch een heel dorp mfet de grond gelijk en doodde twee mannen. Men treft onder de oli fanten, die samenwerken, vaak echtparen aan. Deze wensen steeds samen te zijn en weigeren te werken tenzij ze samen mogen blijven. De dracht van 'n olifant is 18 a 20 maanden, de baby kan direct na de geboorte lopen en het jonge dier heeft nog slechts een klein surfje, dat het optrekt als hij met zijn mond zuigt. Vele mensen geloven, dat olifanten met hun slurfen drinken, maar dit is niet zo, ze zuigen er wel water mee op dat ze dan later in hun mond laten lopen. Een gevangen wilde olifant moet minstens een jaar in gevangenschap worden gehouden, vóór men kan ovfer- gaan tot training. Het dier moet namelijk eerst herstellen van de opwinding, die zijn hart zwaar op de proef stelde, toen hij van zijn vrijheid werd beroofd. De arbei ders. die met olifanten wferken beschouwen de olifanten precies zoals een boer zijn paarden. En ze waarderen de dieren als vrien delijke en schrandere medewer kers. STUDENTE SPIONNEERDE. Een Amerikaans gerechtshof te Neurenberg heeft een 18-jarige Sudetenduitse studente Elfriede Sandnerova op grond van bfe- schuldiging van spionnage en het werven van twee anderen, tot ne gen jaar gevangenisstraf veroor deeld. Het meisje had bekend plat tegronden van kazernes aan de Tsjecho Slowaakse geheime dienst bezorgd en andere militairfe gege vens verzameld te hebben. Een gerechtshof te Ansbach veroor deelde Kurt Muecke, een boeren knecht, tot acht jaar „wegens spi onnage voor de Sovjet Unie ONZE VACANTIE-REGELING. Wij verzoeken heren corres pondenten en adverteerders rekening te houden met het feit dat ons blad met het oog op de vacantie van ons per soneel, deze week niet ver schijnt op Vrijdag-ochtend, maar op DONDERDAG OCHTEND 24 AUGUSTUS. Een vorige maal kwamen nog tal van advertenties en berichten na het verschijnen binnen, wat dus geheel z'n doel miste. Men gelieve hiermee dus wel rekening te houden. Namens L. VAN ES, E 53 te Haarsteeg, zal door ondergetekende overeenkomstig het Aanbestedings reglement W.B., openbaar worden Het bouwen van een Woon huis met bedrijfsruimte te Haarsteeg, Bestek en tekening, zolang de voorraad strekt, verkrijgbaar ten kantore van de architect tegen be taling van flO—franco per post f 10.75. Restitutie 17 50. Aanbesteding vindt plaats In café VUGTS te Haarsteeg op Dinsdag 5 September a.s. voorm. 11 uur. De architect, P. C. VERBOORD Marktveld D 153 Tel. 252 VLIJMEN. bij nelgens, stokken op glond leg gen „Bedoel je dat je dwarsliggers voor de spoorweg door de woes, tijn hebt gelegd „Ja baas, u gelijk." Madden leunde achterover en stak zijn duimen in de armsgaten van zijn vest. „Ah Kim, je bent een vervloekte leugenaar zei hi;. „Waalom, baas „Dat zal ik je laten zien. Ik weet niet, wat voor spelletje jc hier spelen wou, maar nu is het uit." Madden stond op en ging naar de deur. „Kom binnen, meneer' riep hij, en Victor Jordan kwam aanstappen. Chan's ogen werden nauwe spleten. „Charlie, wat is dit voor gek heid vroeg Victor. „Wat voer je uit in dit melodramatisch pak?" Chan antwoordde niet. Madden lachte. „Het is uit, ik zei het al, Charlie als je zo heet. Hier is meneer Jordan, een der eigenaars van de paarlen, die je in je gor del hebt." Chan haalde de schouders op. „Meneer Jordan goochelen met waarheid", antwoordde hij, met een zucht van verlichting zijn di alect opgevend. „Hij heeft geen recht op de paarlen van zijn moe der, wie ik beloofde, ze met mijn leven te beschermen." „Hoor eens. Charlie", riep Vic tor boos, „vertel me geen leugens. Ik ben beu van al dat uitstel hier en ik kom er op last van mijn moeder een eind aan maken. Als je me niet gelooft, lees dit dan". Hij overhandigde hem een kort briefje in het ouderwetse hand schrift van Mevrouw Jordan. Chan las het. „Ik moet de paarlen opgeven Hij keek naar de klok, die druk voort tikte. „Ofschoon ik er de hoogste voorkeur aan geef om te wachten tot meneer Eden terug „Je hebt met Eden niets te ma. ken", zei Victor. „Haal het hals snoer voor de dag." Chan boog en draaide zich om- ren. Toen had hij het halssnoer Hij morrelde wat tussen zijn kle- der Phillimore's in zijn hand. Madden nam het gretig aan. „Eindelijk", zei hij. Gamble keek over zijn schou der. „Prachtig", mompelde de professor. „Één minuutzei Chan. „Kwi tantie, als u zo vriendelijk wilt zijn." Madden knikte en ging aan zijn schrijftafel zitten. „Ik heb er van middag een gereed gemaakt, ik moet alleen maar ondertekenen". Hij legde de paarlen op het vloei boek en nam een getypt blad pa pier uit de bovenste lade. Lang zaam schreef hij zijn naam. „Me. neer Jordan", zei hij, „ik ben u zeer dankbaar dat u hier gekomen bent en er een eind aan hebt ge maakt. Nu het is afgehandeld, blijf ik niet langer hier...... Hij bood Chan de kwitantie aan. Er was een vreemde uitdrukking gekomen op het gewoonlijk onbe wogen gezicht van Chan. Hij strekte de hand uit naar het hem toegereikt blad papier en greep toen, met de vlugheid van een tij ger, de paarlen. Madden greep ook, maar net te laat. Het hals snoer verdween in Chan's ruime mouw. „Wat nu bulderde Madden, opspringend. „Jij krankzinnige... „Stil" zei Chan. „Ik houd de paarlen". „Zo?" Madden greep een re volver. „Dat zullen we dan eens zien." (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3