l DE L5NGSTHMT Waalwijkse en Langsiraaise Courant Wijde Wereld) CAPELLE DRUNEN ELSHOUT NIEUWKUiJK VLIJMEN RAAMSDONKSVEER UIT DE Inkopen van leer is niet zo eenvoudig Indonesië. DE EERSTE SPADE. Kaatsheuvel begint een groots werk. MAANDAG 28 AUG. 1950. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofiredacteur JAN TIELEN DE ECHO m HEI ZUIDEN OPGERICHT 1871. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWUK TEL. S». SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. 73e JAARGANG No. 70 Abonnement 15 cent pf week 1.95 per 1 wartaal 2.25 franco p.p Advertentie-prijs 9 cent per tn.M Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES ..ECHO Schoenprijzen zullen nog wel iets stijgen. Door tal van oorzaken is de leervoorziening vrij moeilijk. Onzekerheden op de interna tionale huidenmarkt, valuta- kwesties en de Koreaanse veldtocht zijn hier de oorza ken van. De voorraden leer zijn in ons land gering. In de schoenen- en lederwaren- industrie ondervindt men de weerslag van de toestand op de huidenmarkt danig. Ver schillende schoenfabrikanten bijvoorbeeld kunnen ener zijds slechts met moeite leer inkopen en dus anderzijds be zwaarlijk offertes tegen te- zen doen. Het is niet onmo gelijk dat de schoenindustrie tegen dagprijzen zal gaan verkopen. De Nederlandse leerindus trie bedient zich slechts in geringe mate van in Neder land geslacht vee. Veelal pre fereert men huiden en vellen uit Zuid-Amerikaanse landen. De Nederlandse huiden zijn volgens experts beter geschik^ voor bekledingsleer en derge liike, dan voor zool- en do- venleer van schoenen en drijfriemen. Na de oorlog is onder leiding van ove^^n instanties zeer "voorzichlg mondjesmaat ingekocht, om dat men een daling van de destijds reeds hoge huiden- prijzen op de wereldmarkt verwachtte. De PXUzen zijn echter, zij het met kleine schommelingen, geregeld ge stegen. Als gevolg van de de valuatie en onder invloed van het conflict op Korea heeft deze stijging, in guldens be rekend, zich nog sterker ge manifesteerd. Betaling in dollars voordeliger. Omdat de huiden- en leder- voorraad in Nederland klem is moet men geregeld kopen. Hierbij spelen deviezen-rege lingen en uit voer restricties nog al eens een grote rol. De verkopende Zuid-Amerikaan- se landen leveren bij voor keur tegen vrije dollars en geven dan b.v. 15 pet. koi- ting op de prijzen. Ons land is doorgaans niet gemachtigd voor aankoop van huiden „E.C.A.-dollers" te besteden. Indien wij in guldens of pon den moeten betalen, dan lig gen de prijzen vaak hoger dan bij verrekening in lars. Door dit tekort aan dollars komt de Nederlandse leer industrie in een ongunstige dol- positie te staan tegenover landen, die voor huiden wel dollars kunnen besteden. In de Nederlandse schoenen- en lederindustrie werkt deze kwestie natuurlijk evenzeer door. Exportmogelijkheden worden er soms door belem merd. Concurrentie-moeilijk- heden worden groter. Indien men naast de be schreven moeilijkheden be denkt dat de handelsverhou dingen met Zuid-Amerika, speciaal voor wat Argentinië betreft, niet bijzonder gunstig zijn en dat Argentinië graag vóór-gelooid leer aan onze leerlooierijen zou willen le veren, terwijl de indruk wordt gewekt dat de Argentijnse huidenprijs een zekere kunst matigheid vertoont, dan kan men nagaan hoe groot de moeilijkheden bij de huiden en leerindustrie zijn. Nu de liberalisatie van het handels verkeer begint door-te wei- ken, voorzien velen in de huiden- en leerverwerkende industrie nog een extra druk bij de reeds bestaande moei lijkheden. Men verheugt zich er over dat België met Ne derland is overeengekomen geen vóór-gelooid leer te ko pen, hetgeen voor onze looie rijen een zekere beveiliging betekent. Positie vrij precair. Gezien de situatie op de wereldmarkt spreekt het wel haast vanzelf dat zowel de leerindustrie als de leerver werkende industrie op het ogenblik net genoeg voorraad koopt om de bedrijven gaan de te houden. Bedenkt men hierbij nog dat de hoge prij zen van leder grotere kapita len dan voorheen vergen, zo dat dikwijls met bankcrediet moet worden gewerkt, dan kan men naar de mening van deskundigen gerust van een vrij precaire positie spreken. De handel is ten aanzien van de prijzen van schoeisel en andere lederwaren niet zeer optimistisch gestemd. Verwacht wordt, dat deze prijzen ofwel incidenteel of wel over de gehele linie nog wel iets zullen stijgen. Een definitief oordeel is moeilijk uit te spreken, gezien de vele belemmeringen die de Ne derlandse handel in een ver werking van huiden en leer ondervindt, de algemene on zekerheid op de internatio nale huidenmorkt en de ge ringe voorraden in ons land. (Maasbode). hij uitgewezen, in België aan vankelijk ook, maar nu mag hij daar blijven. In Luxem burg kwam hij helemaal niet binnen. En Nederland? Nederland heeft al een cel deur voor hem opengezet. Mevrouw Westerling heeft onderdak gevonden bij de heer Thiessen, Westerlings advi seur, maar haar kinderen moesten in Indonesië achter blijven. Het lijkt ons een verschrik kelijk gesol met een man, die één der beste officieren van het K.N.I.L. is geweest. Hij kan veel verkeerd heb ben gedaan; het is een feit dat kapitein Westerling de moei lijkste opdrachten kreeg en hij een korps heeft opgebouwd dat het beste genoemd kan worden dat ooit onder Neder landse vlag in Indonesië heeft gediend. y Wij kunnen het begrijpen dat hij zelf niet weet wat hij nu nog moet doen. Hij is over al te veel, zijn kinderen wor den in Indonesië vastgehou den en een vaderland heeft hij niet meer. Het lijkt ons het beste Wes terling en zijn gezin ergens rustig te laten wonen. Met de enorme publiciteit van nu, is Westerling noch iemand an ders mee gediend. Het gaat niet goed met de betrekkingen tussen Ne derland en Indonesië. Alle optimistische klanken ten spijt, is de Nederlands-Indonesische Unie tot nog tot een dood ding gebleven. BOOT SLOEG OM BIJ REDDINGSPOGING. 43 Falangisten verdronken. Drie en veertig Spaanse jongelieden, die lid zijn van de Falanx, zijn Dinsdag bij een ongeluk met een motorboot tussen Vigo en Pentevedro in Noord-Spanje verdronken. Dit blijkt uit de jongste be richten die Woensdagavond in Madrid bekend werden. Er werden pogingen gedaan om de boot te lichten, waaronder, naar men geloofde, zich nog 14 lijken bevinden. Nadat voor het eerst mel ding gemaakt was van 't on geluk, werd een perscensuur ingesteld. Het ongeluk ge beurde toen een motorboot vol jonge leden van de Fa lanx de monding van de Vi go overstak naar hun vacan- tie-kamp op het eilend San Simon. Een opvarende viel overboord en bij de pogingen om de boot te keren en hem te redden sloeg zij om. ONTPLOFFENDE MORTIER- BOM DOODT DRIE MILITAIREN. Donderdag j.l. sprong bij militaire schietoefeningen op de Noorderheide (het schiet- terrein van de Harskamp) een mortierbom uit elkaar. Drie militairen werden daarbij ge dood. BON 484 VOOR KOFFIE Het bedrijfschap voor gra nen, zaden en peulvruchten te 's-Gravenhage heeft Bon 484 algemeen aangewezen voor 125 gram koffie. Deze bon kan met ingang van Vrij dag 25 Augustus j.l. worden gebruikt en blijft geldig voor het kopen bij de detaillist tot en met 9 September 1950. Het rantsoen moet dienen voor zes weken. De eerstvol gende aanwijzing zal op 5 Oc tober zijn. dagmiddag voor het front van de tentoonstelling ,Rotterdam- Ahoy' aan de Parkkade aan komen. AMERIKAANS HOSPITAALSCIIIP NA AANVARING GEZONKEN. Het elfduizend ton metende Amerikaanse hospitaalschip Benevolence is op een proef vaart in de baai van San Francisco in dichte mist in aanvaring gekomen met het vrachtschip Mary Lucken- bach en gezonken. Van de 545 opvarenden van het hospitaal schip zijn er volgens de laat ste berichten 458 gered. Er zijn tot nu toe 17 doden en 70 vermisten. Het is één van de ramp zaligste aanvaringen, die ooit in de baai hebben plaatsge vonden. Zwermen reddingboten voe ren uit en redden vele over levenden, die in het water dreven. DE SPOORWEGSTAKING IN AMERIKA AFGELAST. Optreden Van de president sorteert effect. President Truman heeft de vordering, op Zondag a.s., be volen van de spoorwegen in de V.S., teneinde een spoor wegstaking in het gehele land af te wenden. Hierna hebben de vakbon den van spoorwegmannen, die de staking hadden uitge roepen, deze afgelast. Zij ver klaarden dat zij gaarne voor de regering zouden werken. De staking, die voor Maan dag was uitgeroepen, zou het gehele spoorwegverkeer heb ben stilgelegd. voor dit nieuwtje op het gebied speelden goede orkesten, wat van oriëntatierijden zeer veel be- vooral s avonds, wanneer t dan- langstelling te bestaan, want tal- sen was afgelopen, te merken rijke inschrijvingen kwamen tot was. Op het kermisterrein maak- dusver binnen. Het ziet er naar i ten de exploitanten goede zaken. „Volk van Indonesië, jon gens en meisjes, arbeiders en boeren, Indonesiërs allemaal, laten wij begrijpen wat dit betekent. In onze grondwet is vastgelegd, dat het grondge bied van onze staat het ge hele voormalig Nederlands- Indië omvat. Dat is van Sa- bang tot Merauke. Dus is vol gens de grondwet West-Irian (Ned. Nieuw-Guinea Red.) thans Indonesisch grondge bied. Niet morgen, niet over morgen, maar nu. Het gezag de facto van de Nederlanders over Irian wordt alleen voor dit jaar erkend. Wanneer dit jaar geen overeenkomst wordt bereikt, zal een groot conflict ontstaan. Slechts de vervul ling van onze nationale aspi raties zal politieke stabiliteit brengen en deze zal Indone sië, Nederland en de wereld ten goede komen. De loop der geschiedenis leidt naar ver vulling van nationale aspira ties. Niemand kan de klok der geschiedenis terug zet ten." Dit is een citaat uit één der laatste redevoeringen van Pre sident Soekarno. In de tegenwoordige tijd dreigen onze eigen problemen min of meer op de achter grond te raken. Wij dienen ons te bezinnen op 't grootste probleem, waarmee thans het Koninkrijk der Nederlanden worstelt. Dit citaat zij ons daartoe een hulpmiddel. Soe karno is geen man die maar iets vertelt omdat hij dat zo graag doet. Zijn woorden kan hij zeker waar maken. Hij heeft een groot leger te zijner beschikking om Westelijk Nieuw-Guinea in 'n zeer kor te tijd te bezetten, althans de kuststreken, en die zijn het voornaamste. Wat kunnen wij hier tegen over stellen? Als wij een leger formeren van enige tienduizenden goed getrainde en bewapende Pa poea's, zal geen enkele T.N.I.- generaal lust hebben $en lan ding op Nieuw-Guinea uit te voeren. Een nieuw kabinet. Er is een 2ware taak gelegd in handen van Mohamed-Nat- sir, de jonge (hij is 42) leider van de Masjoemi. Hij heeft Soekarno's opdracht aanvaard een kabinet te vormen. De Masjoemi is de grootste Islamitische partij. Een nauw keurig omlijnd politiek pro gram heeft zij niet, zoals ove rigens geen enkele partij. Maar zij is anti-communis tisch en wordt dientenegvolge van de „andere" zijde voor „conservatief" uitgekreten. De Masjoemi stelt als eerste eis een centrale Mohammedaan se godsdienst. Het ligt in de lijn der ver wachtingen dat Natsir zijn ministers zal kiezen uit de an dere rechtse partijen, de P.N.I.-Merdeka, de Parindra en de Democratische partij. De Hoge Commissaris in Nederland, Mr. Roem, behoort eveneens tot de Masjoemi en wordt als toekomstig minister van Buitenlandse Zaken ge noemd. Als Natsir inderdaad uit de rechtse partijen zijn kabinet kan vormen, zal hij met 128 stemmen de meerderheid hebben tegenover de linkse oppositie. Blijft nog over de socialistische partij van Sjah- rir, die men wel als centrum partij kan betitelen. Wat hij in de komende par lementaire strijd zal doen, is zeer de vraag. Westerling. De komst van Westerling in Europa heeft heel wat beroe ring gewekt. In Engeland werd NOG ENKELE DAGEN ,ROTTERDAM-AHOY'. De 1.350.000 overschreden. De tentoonstelling .Rotter- dam-Ahoy' gaat haar einde naderen. De laatste week is ingegaan, want op 31 Augus tus sluiten de poorten. Het blijkt nodig te zijn dit ander maal te zeggen, aangezien er nog altijd mensen zijn die in de veronderstelling leven dat de tentoonstelling nog wel wat langer zal duren. Hier is zeer beslist geen sprake van. Overigens mag het besluit om de expositie tot en met de laatste van deze maand open te houden, zonder restrictie 'n gelukkig besluit genoemd worden. De belangstelling im mers is na 15 Augustus nog voortdurend in stijgende lijn gegaan en geen veertien da gen nadat Jan Bosselaar uit Hilversum als de millioenste bezoeker op een truck en in het zonnetje werd gezet, werd reeds de 1.350.000 overschre den. Het gemiddelde bezoek bedraagt thans 24.000 per dag. Dit stemt temeer tot voldoe ning, omdat vooral het be zoek van buiten de stad in zeer belangrijke mate is toe genomen. Op het parkeerter rein staan de auto's uit alle delen van het land en de trei nen voeren van her en der duizenden belangstellenden aan. Ook vreemdelingen telt men op Dijlczicht en in het Park dagelijks bij drommen. Hun opgetogenheid is niet ge ringer dan die van stad- en landgenoten. Zo wijzen alle tekenen er op dat ,Rotterdam-Ahoy' zal eindigen in volle grorie. Jan Bosselaar, hierboven genoemd, zal Vrijdagochtend met zijn verloofde na zijn be zoek aan de St. Gotthard en een reis door heel Zwitser land uit Bazel, de terugreis aanvaarden met de Misox, van de Nederlands-Zwitserse Rijnvaart-maatschappij. Ver moedelijk zal 't tweetal Zon- Ge weet natuurlijk allen 't Sportpark in Kaatsheuvel. Een unicum in de Langstraat. Wanneer ge nu het Sportpark binnengaat en 'n beetje links aanhoudt, langs het voetbal terrein van D.E.S.K., komt ge aan de kinderspeeltuin. Tus sen haakjes, in deze speeltuin is men dezer dagen klaar ge komen met het graven van een vijver voor de kinderen. Als ge nu nog een eindje doorwandelt, komt ge over een paar sportterreinen in 'n vrij woest terrein, gedeelte lijk afgegraven, voor een deel nog begroeid met hei en helm, en wat verder met sparren en dennen. Op dit terrein is Zaterdag een aanvang gemaakt met een enorm werk, n.l. de aanleg van een natuurpark, met een vijver en een zwembad. De aanvang van het werk droeg een enigszins feestelijk karakter. Burgemeester Mr. v. d. Heijden was aanwezig, verder de Hoogeerw. Heer Deken van Kaatsheuvel met de beide Pastoors, de hoofd ingenieur van de D.U.W. in Noord-Brabant A. J. Markt- voort en verscheidene heren van de D.U.W. en Heidemaat schappij. Burgemeester v. d. Heijden noemde de eerste spade, die aanstonds in de grond zou worden gestoken, de eerste stap om iets te bereiken, wat voor de gemeente van zeer veel betekenis is, n.l. het scheppen van een recreatie oord voor de bevolking van Kaatsheuvel, Loon op Zand en omliggende plaatsen, maar ook voor geheel Nederland. Wanneer dit project klaar is, zal het nieuwe bestaans mogelijkheden voor velen scheppen. De burgemeester prees de prachtige samenwerking tus sen regering en particulier initiatief, en dankte voor de steun van D.U.W.-zijde onder vonden. Het Natuur-park wordt na melijk aangelegd in opdracht van de Stichting Natuurpark „Dc Efteling", die de gronden hiervoor heeft aangekocht. Onder leiding van de Neder landse Heidemaatschappij zal het werk worden uitgevoerd met subsidie van de Dienst Uitvoering Werken. Voordat Ir. Marktvoort de eerste spade in de grond stak, memoreerde hij dat dit de eerste maal was dat 'n DUW- object officiëel werd begon nen. Hij dankte de Stichting voor deze eer hem bewezen en prees de ondernemings geest van de gemeente Loon op Zand, die hierdoor aan zeer veel arbeiders, die momenteel in het vrije bedrijf geen werk kunnen vinden, arbeid ver schaft. Hierna nam Ir. Marktvoort de met rood-wit-blauw lint versierde schop ter hand en wierp het eerste zand in een kruiwagen. Deken v. d. Brekel zeide jarenlang met dankbaarheid de ontwikkeling van Sport park en speeltuin te hebben gevolgd. Hij herinnerde dat zijn vroegere kapelaan, thans Pastoor de Kleine, de grote promotor hiervan was ge weest. Ik ben zeer verheugd, zei de Deken, dat dit nieuwe pro ject thans een aanvang neemt. Ik spreek met blijde hoop de verwachting uit, dat er, met de zegen van Boven, er hier bereikt zal worden wat er van wordt verwacht. Hierna leidde de burge meester zijn gasten rond over het terrein. Met vlaggen was de omtrek van de vijver af gezet. Als wij zeggen dat deze vlaggen 285 en 200 meter uit elkaar stonden, kan men de grootte, van de vijver alleen al, wel schatten. Op de plaats dat in de toe komst eiland in de grote vij ver zal worden, hees Deken v. d. Brekel, met behulp van de burgemeester uiteraard, de vlag. uit dat deze oriëntatierit evenals de voorgaande, die bij dag wer den gehouden, gezellig, sportief en e en succes zal worden. OVERPLAATSINGEN. De Eerw. Zuster Rosalino, die 2Yi jaar verbonden is geweest aan de bewaarschool alhier, i s benoemd tot lerares aan de be waarschool te Zaandam. Overgeplaatst van Rcusel naar Raamsdonksveer is onze oud dorpsgenoot dc Eerw. Frater Al- fonsus (Vissers). AANBESTEDING. Dezer dagen heeft de aanbeste ding plaats gehad van een 8-tal arbeiderswoningen. Deze wonin gen zullen gebouwd worden op de volgende plaatsen twee te genover de nieuwe jongensschool en zes in de Burg. v. d. Heijden- straat. Dc uitslag van deze aan besteding is als volgt Fa. F. Frissen Drunen 70475 Fa. D. W. J. Vianen Ammerzoden 72680 Fa. L. L. Verboord Vlijmen 74525' F.:. Joh. v. Boxtel Vught 75340 Fa. A. de Wit Drunen 75800 Fa. A.v.Hagen 's-Bosch 77572 Fa. M. J. Lodewikus Geertruidenberg 80000 Fa. G. Merkx Drunen 81968 Fa. Gebr. de Wit id. 82000 JEUGD ZWEMDAG. Evenals het vorige jaar zal ook dit jaar weer een jeugd zwemdag worden gehouden in het gemeen telijk natuurbad „Pleune Wiel Evenals op de voorgaande zwem dag zal de jeugd die dag getest worden op haar zwemvaardig- heid. Men heeft een indeling gemaakt voor 2 groepen groep 1 van 10 t.m. 12 jaar, groep 2 van 13—14 jaar. De gestelde eisen zijn Groep 1 50 M. schoolslag, 25 M. ruoslag en Zi minuut water trappen. Groen 2 75 M. schoolslag, 50 M. rugslag en 1 minuut water trappen. Het komt er niet op aan welke tijden er worden gemaakt. Zij, die aan de gestelde eisen voldoen, ontvangen het speciaal jeugdvaa-- digheidsinsigne. Op het programma van deze middag komen wij nog nader te rug. Degenen die aan deze jeugd zwemdag wensen deel te nemen, kunnen zich t.m. 30 Aug. aan melden bij de badmeester. De kermis had na Zaterdag een zeer goed verloop, geen wanklank werd meer gehoord. Er heerste overal een vrolijke stemming. Vrienden van de Arbeidersjeugd. Deze week maakten de kinde ren van de leden van de vak- en standsorganisatie een uitstapje naar Rotterdam. Het bestuur van de Vrienden van de Arbeiders jeugd brengt dank aan alle milde gevers om dat reisje mogelijk te maken. Binnenkort zullen de kin deren een fietstochtje maken en ten bezoek brengen aan de Zeer- eerw. Heer Pastoor Coenraadt te Lithoijen, die de kinderen en het bestuur hiervoor heeft uitgeno digd. WINKELACTIE. Op een vergadering van de Winkeliersvereniging alhier werd besloten om ter gelegenheid van de opening van het gemeentehuis in September een winkelactie te houden. Deze winkelactie, welke dan gehouden z al worden van 9 tot 23 September, is als volgt ge organiseerd. Bij aankoop van 0.50 ont vangt de klant een zegel met een letter. Bij de opening van het ge meentehuis zal een slagzin bekend worden gemaakt, die men dan uit de ontvangen letters zal kunnen samenstellen. Zo dikwijls men de slagzin uit de verzamelde letters zal kunnen samenstelen, zoveel malen ontvangt men bij inlevering op het secretariaat een lot en loot men straks mede naar de geld prijzen, welke men beschikbaar heeft gesteld tot een totaal Be drag van pl.m. 250.—. Verschillende aangelegenheden van organisatorische aard werden op deze avond nog besproken en uitgewferkt, ma ar al met al komt het hierop neer dat de winkeliers vereniging alhier momenteel bezig is met een winkelactie voor te be reiden die ongetwijfeld de belang stelling van het publiek zal we ten te trekken. OPENING GEMEENTEHUIS. Naar wij vernemen zal de of ficiële heropening van het geres taureerde gemeentehuis plaats vinden op 23 September a.s. In middels is reeds een comité ge vormd dat bezig is een en ander te organiseren, om deze dag een feestelijk karakter te geven. ORIËNTATIERIT BIJ NACHT. De motorclub ,,De Dennerij ders" alhier heeft voor 2 Septem ber a.s. een nachtoriëntatierit ge organiseerd voor auto s en mo toren. Dit is naar wij vernemen de eerste oriëntatierit welke tot dusver bij nacht is georganiseerd De afstand is 90 K.M. over uit sluitend goede wegen. Er blijkt Op 23 Augustus werd de derde ronde gespeeld van het door de biljartvereniging E.E.B.C. uitge schreven nederlaag-tournooi. De uitslag is als volgt: Eerste vijftallen. L. KuipersW. Pullens 6542 H. BrokA. Pullens 4938 G. KlerksC. v. Haren 2915 Fr. Spierings-L. v. Bladel 5015 Th. v. d. Besselaar Fr. de Peffer 2224 Totaal 215-134 Hier wist dus E.E.B.C. haar te genstander een nederlaag van 81 caramboles toe te brengen. Het tweëde vijftal deed even eens zijn best zij het dan dat de nederlaag niet zo groot was, maar toch nog 59 punten verschil. Hier is de uitslag Tweede vijftallen. A. MerkxH. Pullens 54—-21 H. PullensC. Pullens 2113 C. Pullens—C. de Kloe 30—28 Fr. BergmansB. Besters 298 M. KuipersH. Maas 2023 Totaal 157—98 Vandaag, Maandag 29 Aug., wordt het vierde treffen vferwacht tussen E.E.B..C 1 en 2 en een biljartclub uit Nieuwkuijk. Geslaagd. Voor Staatsexamen slaagde he den de heer J. Hopstaken, student van het St. Godefridus-college van de Paters Cisterciënsers te Nieuwkuijk. H. Priesterwijding. Op Zondag 10 September a.s. hopen de volgende paters van het Cisterciënserklooster Mariënkroon te Nieuwkuijk uit de handen van Z. H. Excellentie Mgr. W. Mut- saerts in de kapel van de Paters Montfortanen te Oirschot de H. Priesterwijding te „ontvangen Pater Leonardus Wiegmans, Pater Eugenius van Iersel, Pater Wulfram Janssen, Pater Lebuinus van Midden en Pater Eligius Wiegmans. Kermis. De kermis te Vlijmen hoort weer tot het verleden. In de café s Nieuwe voorzitter. Tot voorzitter van de motor en autosportvereniging „Marijke"' is benoemd Dr. N. L. Gerlach. Niet aangenomen. Ds. Cirkel te Ede (Gld.) heeft, naar we vernemen, het beroep van de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse niet aangenomen. „Kunst na Arbeid". De muziekvereniging Kunst na Arbeid behaalde j.l. Zaterdag op het te Oirschot gehouden federa tief Muziekconcours in de le afd. met 76 punten een 3e prijs. Wit-Zwart behaalt le prijs. Door j.l. Zaterdag met 63 van W.S.C. uit Waalwijk te win nen, behaalde de voetbalvereni ging Wit-Zwart de le prijs van het te Sprang georganiseerde N.E.O.-nederlaag-tournooi. Op pleizierreis. De Gemengde Zangvereniging t Rozeknopje maakt a.s. Dinsdag 29 dezer onder leiding van het bestuur, haar jaarlijks zomer- uitstapje, deze keer naar Arnhem en Apeldoorn, met in de avond uren een bezoek aan „Ahoy" te Rotterdam. Concertavond. In verband met de verjaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina zal a.s. Zaterdagavond op de muziektent over de Binnenhaven een concert worden gegeven, ver zorgd door de muziekvereniging Kunst na Arbeid en de gemengde zangvereniging t Rozeknopje. Grote belangstelling. Evenals de vorige keer bestaat ook nu weer voor het onderling hengelconcours van de hengel sportvereniging „De Maasmond" op a.s. Zaterdagnamiddag, van de zijde der leden flinke belang stelling. Dit sportgebeuren, waar- voor^prachtige prijzen worden uit geloofd, zal plaats hebben in de Nieuwe Maasmond. Duivennieuws. De uitslag van de door de in café Gové-van der Haart aan de Nieuwevaart gevestigde vereni ging De Luchtvaart gehouden vlucht met jonge duiven vanuit St. Quentin, luidt als volgtAdr. de Jong 1 St. van Peer 2, 4 C. van der Schans 3, 3D; J. de Meter 5 H. van Campen 6, 17, 19, 29; J. van Üosterhout 7, 11 C. Groeneveld 8, 33 W. Haver- hals 9, 32 C. Smits 10 W. Ver steeg 12, 28 B. Pols 13. 18, 22; P. Nieuwenhuizen 14 G. Treffers 15, 21, 34 Adr. Spierings 16, 27 4 H. Verduijn 20, 35; Adr. Klot- 'wijk 23, 24, 26, 31 J. Nieuwen huizen 25. Damnieuws. Dinsdagavond vertrok D.O.V., in een stemming als nooit te vo ren, met volledig tiental en 2 re serves naar Helmond, om daar een wedstrijd te spelen legen K.H.D.C. le klasse. Óm 8.15 uur kon dc wedstrijd aanvangen. De voorzitter van K.H.D..C opende deze avond en bracht hulde aan D.O.V. voor de presta tie die genoemde vereniging deze competitie heeft geleverd. On danks alles, aldus spreker, zullen wij de huid zo duur mogelijk verkopen. Voorts wenste hij na mens zijn club veel succes toe. Hierna nam de voorzitter van D.O.V. het woord en dankte na mens de leden van D.O.V. Hel mond voor de prettige en spon tane woorden en hoopte op een spannende wedstrijd te kunnen rekenen. Daarna nam de wed strijd een aanvang. Even voor tienen was het J. Boezer die met de eerste 2 punten kwam aanzet ten. Ook Tom Zwets wist zijn partij te winnen.Vervolgens waren het Jo Schott en C. van Strien, die de stand op 80 brachten. De jongste speler van D.O.V., nl. A. Vingerhofets, kwam ook met 2 punten uit de bus. Dat was ge noeg. Hiermede was D.O.V. kam pioen le klas Ned. Dambond, district Noord-Brabant.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1