W&ALWYK SpoJit GEERTRUIDENBERG WASPIK BETERE TEXTIELS! VAN LOQN-SCHRAUWERS Voor de KORTE BERICHTEN DUIVENSPORT WIELRENNEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 AUGUSTUS 1950 KAMER VAN KOOP HANDEL. Grotestraat 282 WAALWIJK M. D. Barel, P. Blom, Henk Blom, Steigenga en G. v. Erk wisten remise te spelen. De totale uitslag was 155 in het voor deel van D.O.V. Onder zang en gejuich zijn de jongens middernacht goed en wel aangekomen. Vol vertrouwen zien wij de kampioenen de hoofdklasse ingaan. Jubileum. Onze dorpsgenotb, mej. Leentje v. Ginneken, herdenkt dezer da gen het feit, dat zij 12)/£ jaar ge leden in dienst trad bij de manu facturenzaak van Wieringa. Auto geslipt. Dinsdagmiddag te half 3 slipte op de Keizersdijk een Minor be stelwagen van een firma uit Bre da. Deze reed achter een bus der B. B. A. en had geen voldoende zicht op de weg, waarop hij plot seling moest remmen voor een hem tegemoetkomende auto, waar door de Minor slipte en mét de radiateur tegen een gevel terecht kwam. De verkeerspolitie was spoedig ter plaatse en stelde een onderzoek in. Benoemd. Onze dorpsgenoot, dhr. P. v. Hal, ambtenaar ter secretarie al hier is met ingang van 4 Sept. a.s. benoemd in dezelfde functie afd. financiën te Breda. Autotocht ouden van dagen. Ook dit jaar organiseert het Oranjecomité, evenals het vorige jaar, een autotocht voor de ouden van dagen. Met zorg wordt een mooie route uitgestippeld, welke echter nog niet bekend is. Alle oudjes die de leeftijd van 70 jaar hebben bereikt, ofwel dit jaar nog bereiken, mogen aan deze tocht deelnemen. Het comité heeft de oudjes een formulier doen toeko men om daarop mede te delen of zij al dan niet aan de tocht willen deelnemen. Mochten er eventueel nog ouden van daen zijn, die geen formulier ontvangen hebben, dan kunnen die alsnog een formulier halen bij de sfecretaris van het Oranje-Comité, dhr. Fr. v. Gel deren, Koestraat 87. De dag van het uitstapje is bepaald op 12 September a.s. Wij hopen van harte dat de Bergse oudjes, onder een stralend zonnetje een heerlijke reis en genocgelijke dag zullen bfeleven. Aanhangwagen losgeraakt. Hedenmorgen omstreeks kwart voor acht raakte de aanhangwa gen van de oplegger van de firma Wed. Pruijsten in de Gasthuis straat los. De aanhangwagen liep tegen het hoekhuis van bakker Magielse en bracht gelukkigerwijs betrekkelijk weinig schade aan. Persoonlijke ongelukken kwamen ook niet voor. Burgerlijke Stand. Geboren Adriaan Cornelis Ma ria z. v. Adriaan F. Spoor en Ma ria E. Wierks Antonius Hen- drikus Maria z. v. Antonius P. Mekes en Johanpa M. Harmeling Maria dv Adrianus C. v. Erk en Anna E. Reijnen Huberdina Johanna Maria d. v. Hubtrtus C. van Rodijnen en Johanna A. Meu- lenbroek. RECTIFICATIE. In mijn artikel over „De opleiding tot schoenstikster' in De Echo van het Zuiden van 21 Aug. j.l. is een on juistheid ingeslopen. Volgens de laatste officiële berichten van het Ministerie van On derwijs, Kunsten en Weten schappen kan een meisje, dat zes klassen va.1 een Lagere School heeft doorlopen, als leerlinge tot de Huishoud school worden toegelaten. Het is niet meer nodig dat zij de leeftijd van 12 jaar en 8 maanden heeft bereikt, zoals tot voor kort het geval was. Drs. G. J. de Vries. GEMEENTERAAD WAALWIJK. Openbare vergadering van de raad der gemeente Waal wijk op Donderdag 31 Aug. 1950 om 7.30 uur ten gemeen tehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notu len der vorige vergade ring. 2. Ingekomen stukken. a. Van de Ged. Staten 0.m.: 1. Mededeling verda ging beslissing om trent raadsbesluit van 2 Februari 1950 tot verkoop bouw terrein aan de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat. 2. Goedgekeurd raads besluit van 25 Mei 1950 tot verkoop bouwterrein aan de Wilhelminastr. aan J- H. Sars. 3. Goedgekeurd raads besluit van 20 Juni 1950 tot onderhand se aanbesteding bag- gerwerk van de ha ven aan Ph. van de Rijt te Zaandam. 4. Goedgekeurd raads besluit van 20 Juni 1950 tot verkoop bouwterrein aan de Burgem. Smeelelaan aan de N.V. „Noord- Braband", Maat schappij van Verze kering op 't Leven. 5. Goedgekeurd raads besluit van 20 Juni 1950 tot verkoop bouwterrein aan de Wilhelminastr. aan G. J. J. M. Bohnen. 6'. Goedgekeurd raads besluit van 29 Juni 1950 tot onderhand se verpachting van een sportterrein aan de Kath. Mixed Hoc keyclub. b. Van de Woningbouw „Baardwijk". Verslag en balans/re kening van verlies en winst over 1949. c. Schriftelijke vragen der leden v. Seters en v. Well met antwoord. 3. Voorstel tot beschikbaar stelling van gelden over eenkomstig art. 72 der la ger onderwijswet aan het bestuur der R.K. Meisjes school, Grotestr. 244 te Waalwijk, voor uitbrei ding van het schoolge bouw. 4. Voorstel tot beschikbaar stelling van gelden over eenkomstig art. 72 der la ger onderwijswet aan het bestuur der R.K. Meisjes- u.l.o.-school te Waalwijk, voor aanschaffing van schoolmeübelen en leer middelen. 5. Voorstel tot beschikbaar stelling van gelden over eenkomstig art. 72 der la ger onderwijswet aan het bestuur der Christelijke School te v.m. Besoijen, voor het in-bruikleen geven van een leslokaal. 6. Voorstel tot het verlenen van een uitkering van 5% DIAMANTEN KLOOSTERFEEST. Broeder Lucillianus 60 jaar religieus. Op 8 September zal Broe der Lucillianus in het kloos ter van de Broeders van de Onbevlekte Ontvangenis te Waalwijk zijn diamanten pro fessie-feest vieren. Een mensenleeftijd in een klooster. Voorwaar geen.klei nigheid. Wie kent hem niet in Waal wijk? De oude broeder met zijn mooie witte haren, lang zaam wandelend, steunend op zijn stokske, naar het kapel letje van de H. Maagd of naar een oud-leerling. Hij heeft een vriendelijk woord voor de kinderen, wier vaders nog bij hem op school zijn geweest. Als ge bij hem komt, staat er altijd wel fruit of een rokertje voor U klaar. Dat is Broeder Luccillianus. Zestig jaar in het klooster. Een diamanten bruiloft van een mystiek huwelijk tussen de ziel en Christus. Broeder Lucillianus kan te rugzien op een rijk aan God gewijd leven. Hij werd op 5 Mei 1869 in Heeriep geboren. Ruim 21 jaar later, op 8 Sep tember 1890, nam hij voor goed afscheid van de wereld en werd geprofest te Maas tricht. Zeven jaar was hij onder wijzer in Helmond, 20 jaren in Maastricht. „Dit is mijn schoonste tijd geweest" zei ons de Broeder, toen wij hem Zondag bezochten. „Hier zag ik 20 van mijn leerlingen op gaan naar het Altaar Gods als Priester". In 1918 kwam Broeder Lu cillianus voor het eerst naar Waalwijk, waar hij hoofd werd van de St. Petrusscho- len. Hij bleef tot 1922, toen hij werd overgeplaatst naar 't pensionaat te Weert. Negen jaar later gaat de Broeder naar Amsterdam en wordt vandaar doodziek naar Maas tricht gebracht „Om te ster ven" zegt hij zelf, „maar on kruid vergaat niet". In 1941 komt hij voor de tweede keer naar Waalwijk. Thans als evacué, opgejaagd van de wedde of het loon aan het gemeente-perso- door de bezetters, neel over het 3e kwartaal j „Maar het is geen ballings !950. oord geweest, ik vond er mijn 7. Voorstel tot wijziging der thuis en goede mensen" zegt politie-verordening. de Broeder „en ik voel me 8. Voorstel tot vaststelling gelukkig dat ik hier mijn van een gewijzigde ver- feest kan vieren." daarom moet men zich ont houden van het gebruik van rauw vlees (geen rauw gehakt proeven!), rauwe worst en van ongeschild fruit, dat niet uit eigen tuin komt; voorts geen rauwe melk drinken, ook niet als deze van eigen vee afkomstig is; ook geen room gebruiken, die geschept is van ongekookte melk. Een bijzondere omstandig heid, die voor de Waalwijkse bevolking uiterst gevaarlijk is, bestaat hierin, dat is ge bleken dat het water in de buitenpolders van de gemeen te Waalwijk besmet is met kiemen van paratyphus. Laat Uw kinderen dus niet in de buitenpolder spelen! Gebruik 't water uit deze pol der niet, voor welk doel ook! (Dus ook niet als was- of werkwater). Veehouders, die aldaar moeten melken, moe ten dadelijk na deze werk zaamheden hun handen deug delijk schuieren met warm water en zeep. Het spreekt vanzelf dat in deze omstan digheden gebruik van zgn. boerenmelk als hoogst ge vaarlijk moet worden be schouwd; zorg dus dat deze buiten Uw huis of bedrijf blijft. Te verwachten is, dat de besmetting van het polder- water na de a.s. winter zal zijn verdwenen. ten in Waalwijk te blijven. Een bericht dat vooral de biljartlief hebbers veel plezier zal doen. Nu de wet die nieuwe re gelen inhoudt voor de Kamers van Koophandel door de volksvertegenwoordiging is aangenomen, hoopt het kan toor Waalwijk van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Noord-Brabant met ingang van 1 Januari weer zelfstandig te worden. Daar mee zal een vroegere toestand hersteld zijn en weer 'n Duit se maatregel opgeruimd. NAAR DE BIESBOSCH! De Nederlandse pers maak- ONGELUKKIGE VAL. Zondagmorgen werd langs de Kloosterweg een zekere S gevonden, die geheel buiten bewustzijn was. Per brancard werd hij naar huis vervoerd. Vermoedelijk is de man van zijn fiets gevallen en onge lukkig terecht gekomen. De oorzaak van het gebeurde is niet bekend; de politie stelt er een onderzoek naar in. DE KERMIS. Zondag is hier in een prettige sfeer de kermis begonnen. Het was er druk, gezellig en er wer den goede zaken gemaakt. BiJ' de aanvang van de kermis te 1.1. Zaterdag op uitnodiging werd het nieuwe kermisterre der Kamer van Koophandtl te Waalwijk een excursie door door burgemeester Couwenberg officieel in gebruik gesteld, waar. De Burgemeester van Waalwijk, Mr. R. J. J. Lambooy. Gezien: M. H. C. Kolster, Gemeente-arts Waalwijk, 25 Aug. '50. DIPLOMA-ZWEMMEN W.Z.V. ordening op de heffing van straatbelasting. 9. Voorstel tot vaststelling ener verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der grond belasting. 10. Voorstel tot wijziging dei- verordeningen op de hef fing van vergunnings recht en verlofsrecht. 11. Aanbieding ter goedkeu ring rekening Oude-Man- nenhuis te v.m. Baard wijk over 1949. 12. Wijziging begroting 1950. 13. Voorstel inzake hypo theekverstrekking ten be hoeve van particuliere woningbouw. 14. Voorstel tot onderhandse Wat weten wij eigenlijk van het leven van een kloos terling. Zijn leven in de stilte van zijn cel of de jaren, die hij doorbrengt voor het Sa crament, waar Christus is? Eigenlijk niets, we vermoe den wel iets van het ontzag lijke geestelijk avontuur, dat jonge kerels beginnen als zij afscheid nemen van alles wat hun dierbaar is ert dat wellicht in dit leven niet ein digt. We worden een beetje stil als we denken aan zestig jaren in een klooster, verbor gen voor de mensen en de wereld. Alleen een leven in God. Nederland, en speciaal het verhuring van de woning i Zuiden, mag zich gelukkig Stationsstraat 22. 15. Voorstel tot aankoop en fuiling van gronden aan de Noorder-Parallelweg te v.m. Baardwijk. 16. Voorstel tot aankoop van grond aan de Zomerdijk- weg. 17. Voorstel tot het treffen van schikkingen inzake inrichting en bestemming van het industrie-terrein aan de Zomerdijkweg. 18. Voorstel tot verkoop bouwterrein in het uit breidingsplan ten Oosten van de Putstraat. OPDRACHT. B.ij onderhandse aanbeste ding is opgedragen het ver bouwen en uitbreiden van de Meubelshowroom van de heer P. Klerkx-Nelissen te Waal wijk aan de aannemers G. Coppens en Fa. A. v. Huiten- Krol te Waalwijk. NAAR HUIS. Met het troepenschip „Ca- tneronia" dat vermoedelijk 5 September a.s. te Amsterdam aankomt, komt naar huis: A. J. Spijkerman, Mr. van Coothstraat 20, Waalwijk. Naar wij vernemen zal Luitenant Th. Verwiel uit Waalwijk deze week per K.L.M.-vliegtuig uit Indone sië terugkeren. GESLAAGD. Joh. v. d. Griendt slaagde voor het te Den Bosch gehou den examen voor het vak diploma kleermakersgezel A. prijzen zoveel kloosters, burchten van God, te bezitten, waar mannen en vrouwen zonder ophouden werken en bidden voor ons allen en voor de wereld. Waarschijnlijk zal Broeder Lucillianus er helemaal niet gevleid mee zijn dat hij nu in het middelpunt van de be langstelling komt te staan. Maar Broeder, het mag wel eens zijn. U hebt U een on schatbare verdienste verwor ven. Al was het alleen maar omdat U verscheidene jonge mensen tot het H. Geloof hebt gebracht. De belangstelling, die U nu, misschien ongewild, te beurt valt, zij een kleine afstraling van de dankbaar heid, die zovelen in Waalwijk en daarbuiten U verschuldigd zijn. AAN DE INGEZETENEN VAN WAALWIJK. Alle tekenen duiden er op dat de paratyphus-epidemie, cl ie hier enige maanden ge heerst heeft, af gaat lopen. Wanneer de bevolking mede werkt door onderstaande richtlijnen te volgen, is de kans op een herhaling als on waarschijnlijk te beschouwen. Teneinde herhaling zoveel mogelijk te voorkomen, wordt nog eens op het volgende ge wezen De verspreiding van de ziekte wordt in hoge mate in de hand gewerkt, doordat met een besmette hand worden behandeld eet- en drinkwa- re.1\' het algemeen levens middelen in welke vorm ook, die voor andere personen be stemd zijn. Zo kunnen melk, melkproducten, vlees, vlees waren, groenten, fruit, ban ket, brood enz. besmet wor den. Daarom wordt dringend aangeraden des morgens na 't opstaan de handen deugdelijk te schuieren met warm water en zeep en dit te herhalen na gebruik van het toilet en voordat levensmiddelen wor den aangeraakt. Toch moet er op gerekend worden dat iemand in dit op zicht tekort is geschoten en Zaterdagmiddag had onder grote belangstelling het diplo ma-zwemmen plaats in het Waalwijkse Zwembad „Het Hoefsven". Voor de K.N.Z.B was als official aanwezig de heer Basstijn uit Tilburg. Voor diploma 1 slaagden 12 jongens, te weten: Fr. Hurkmans, M. de Werd, F. Dumoulin, M. van Riel, A. Biekens, P. Mutsaerts, F. Brekelmans, F. Couwenberg, J. Kooien, L. v. d. Hoven, L. v. d. Meijs en H. Jacobs. Voor diploma 1 slaagden verder 18 meisjes: D. Leenheers, A. v. d. Houdt, G. Bakkers, J. Spierings, G. Couwenberg, W. v. d. Sanden, M. Bos, H. v. Delft, B. IJpe- laar, R. v. Duijl, R. Henkel- man, C. Trommelen, J. Bos, N. de Vocht, A. Blok, W. Span, K. de Leijer en R. Swaans. Diploma 2. Jongens: N. v. Baer, G. Hens, A. v. Heeswijk, C. Hulst, A. Duij- velaar, C. v. Vliet en J. v. Delft. Diploma 2. Meisjes: A. de Kort, G. Bakkers, M. Bakkers, J. IJzermans, J Trimbach, W. v. d. Sanden T. v. Berkel, T. v. d. Sanden E. v. Delft, I. v. Mierlo, R. Swaans, J. Eibers en B. Strik- kers. Diploma 4. (Z wemvaardig- heidsdiploma A) Heren: M. Brok, A. v. Reijen, J. de Leijer, Joh. de Leijer, G. v. Mil en T. v. d. Berg. Diploma 4. Dames: T. de Bont, G. Bos, T. v. Soelen, H. Slaats, B. v. d. Sanden, C. Dekkers, P. v. Mierlo, C. v. d. Berg. AANRIJDING. Vrijdag tegen de middag heeft er een aanrijding plaats gehad op de hoek van de Be- soijensestraat en de Grote straat. Het zoontje van dhr. C. fietste door de Besoijense- straat en gaf aan dat hij naar; rechts wilde afslaan, maar draaide naar links. Zekere H. uit Den Bosch die hem met zijn auto achterop reed, kon toen enkel door krachtig rem men een ernstige aanrijding voorkomen. Het jongetje werd tegen de grond geworpen, maar kwam er overigens toch met alleen maar enkele schaafwondjes af. DE STORM. Zaterdagmiddag heeft de storm ook in Waalwijk een beetje huis gehouden. In de Putstraat waaide om een uur of zeven tegenover café Van Helvoirt een boom om, die met zijn kruin op het dak van het huis van S. terecht kwam. Dit werd wat bescha digd. De dienst Gemeente werken nam de nodige maat regelen. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: lipssleutel, bril, katrol, bruin vest. Verloren: rood dames vest, kartouw, verpleegstersbroche met kruis, blauw badpak met handdoek. „Verder deed de landbouwer W D. uit Kaatsheuvel bij de politie aangifte dat hij een pl.m. éénjarig kalf miste, zwart met witte kop. Het liep in de buitenpolder van Waal wijk. KEES DE RUIJTER. Wij vernemen dat Kees de Ruij- ter die, ongetwijfeld tot veler spijt Waalwijk zou gaan verlaten en zich in Amsterdam zou vestigen, door omstandigheden zijn plannen heeft gewijzigd en nu heeft beslo. u0 ^straat en de Bies- hij de harmonie „Volksvlijt bosch. Volksvermaak" muzikale mede- In ons volgend nummer werking verleende. De burqe- Van meester sprak een enkel woord alvorens het lint door te knippen deze interessante dag. BENOEMINGEN BIJ NOORD-BRABANTSE WATERSCHAPPEN. Bij K.B. zijn benoemd in de provincie Noord-Brabant: tot dijkgraaf van het waterschap de Hoge Maasdijk van 't Bo venland van Heusden P. A. C. v. Huiten, te Elshout (gem. Heusden); tot dijkgraaf van het Waterschap de Zuid-Hol landse polder A. Z. Snoek te Dussen; tot heemraad van 't Waterschap de Zuid-Holland se Polders A. J. H. v. Honse- wijk, te Dussen. en een der kermisexploitanten antwoordde. Bij Hoge- en Lage Mier de is een Belgische stroper door een wachtmeester aan geschoten en gedood. H. S. uit Bussum is ge arresteerd; hij heeft 120 in braken in nog geen jaar op z'n naam. Hij is het ook die de zes inbraken te Kaatsheu vel pleegde en ook in Raams- donksveer, Dongen en Rijen was hij werkzaam. voor de leden van ds gezinnen, die logies verschaften aan ren ners of officials. Om 8.30 opende de voorzitter van het comité, de heer J. Broeders, deze avond met een hartelijk woord van welkom aan allen, maar vooral aan de buitenlandse renners. Na enkele mededelingen dankte de voorzit ter Dr. Martens voor de grote opoffering die deze zich met zijn medewerkers getroost heeft voor deze ronde. Daarna begon een avond van vrolijkheid, zang en muziek. Het gebodene was zeer goed en viel bij het talrijke pu bliek zeer in de smaak. Het dans- ballet werd zeer goed uitgevoerd en de Hawaii muziek was het mooiste van de avond. De leider de heer Dreesen komt alle lof toe voor zijn bijzonder goede leiding. Na afloop werd mevr. Dreesen in de bloemetjes gezet, waarvoor 'n woord van dank werd gebracht. Burgemeester v. Hout sprak het revuegezelschap toe en feliciteer de hen met haar bekwame leider. Hiermede kwam het einde van deze genoeglijke avond. RK.C -NOAD 0-3. Een sterke NOAD combinatie was Zondag bij RKC te gast om een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen een volledig RKC team, dat in deze wedstrijd weer het stopperspilsysteem speelde zoals we dat de laatste wedstrij den zagen, maar dat nu vooral na rust beter werd uitgevoerd door een sterkere samenstelling van het elftal. Dit elftal moet echter nog wat worden bijgeschaafd voor de komende competitiewed strijden, want hier en daar man keerde er nog wel wat aan, voor al voor de rust, waarin NOAD kans zag drie fouten van de ver dediging met evenveel doelpunten af te straffen. De RKC verdedi ging beging hier de fout om stop. perend te ver op te dringen, wat de vlugge voorhoede der gasten de kans gaf hiervan te profiteren. Na de rust was deze fout dan ook hersteld en kregen de gasten geen kans meer om te doelpunten. De RKC voorhoede was echter ook niet in staat om te doelpunten, al was zij het meest in de aanval. Al met al was deze wedstrijd een zeer nuttige oefenpartij en de RKC'ers zullen zeker uit deze wedstrijd hun profijt weten te trekken voor de aanstaande com petitiewedstrijden. combineerd, zodat 't meestal niet tot schieten kwam, daai de backs der thuisclub van opruimen wis ten. Daarenboven speelden de spil en de linkshalf prima. De voor hoede, speciaal Sterrenburg en v. Bremen wisten van schieten en maakten enkele fraaie doelpun- a t ten De twee invallers der thuis- I Maxence. V is Vlijmen,""b "is club speelden behoorlijk. De lei- Drunen. ding van de heer v. d. Heuvel was goed. START RONDE VAN BRABANT. Zaterdag om 10 uur startten al hier de renners voor de Ronde van Brabant. Reeds vroeg heerste er 'n grote drukte. Auto's met of ficials, renners en vele volgwa- gens kwamen afzetten en om 10 uur viel het startschot. Burge meester v. Hout sprak de offici als, renners er alle medewerken, den toe en hoopte op een spor tieve strijd. MOOI SUCCES. Zondag nam de nieuweling Tini Wolfs deel aan de Ronde van Loven. Ditmaal had hij min der last van het pechduiveltje en hij bezette in deze grote course de vierde plaats. Een mooi succes. COMBINATIE VLIJMEN-DRUNEN. Uitslag wedvlucht Pont St. D 5, 19, 22, 33; A. Parijs V 9, 47, 56: L. v. Esch V 7, 37, 4 68, 69; J. v. d. Wiel V 8; N Esdonk V 10. 31, 53, 58; H.'( Laat V 1157J. Biekens D A. v. d. Heuvel V 13; B. Oi, mans V 14, 16, 38, 39,41, 64, 7 B. Klerkx D 15; A. L. van H? voort V 17; Jan Kuijs V 18, 5; 65, 7Hans Mommersteeg D 2.1 H. Oosterwaal V 23; H. v. Kuil D 24; A. v. Heivoort V 25, 3] 48; A. Klijn V 26. 35, 72, 75; Kivit V 27. 76; A. v. Mierlo 29; A. Kniotek V 30; W. Roe, tenburg V 32. 42, 55; C. v. B01 tel D 36; G. Treuren V 43. 44; Willemse D 45, 61; A. v. Oye V 50, 62; G. v. d. Sanden D 5! A. Kuijs V 54, 63; J. v. Son 59; G. Sluijmers V 66; A. Roe tenburg V 67, 73; M. Nicols 70; G. de Man D 74. KAATSHEUVEL. WIT-ZWART WINT ELF SHIRTS. J.l. Zaterdagavond werd het nederlaagtournooi, uitgeschreve- door de voetbalvereniging NEC te Sprang, beëindigd met de be- slissingswerfttrijd WSC—Wit- Zwart, welke laatstgenoemde ver eniging verdiend met 6—3 wist te winnen, waardoor zij in het bezit kwam van de Ie prijs, bestaande uit elf fraaie shirts. Gebr. Pelders D 1v. Huiten. v. Ravensteijn D 2, 40; H. v. d. Heijden V 3, 21, 49, 60; M. de Graaf D 4, 28; L. v. Dommelen De K.P.V. hield Zondag eei_ wedvlucht vanuit Pont St. Ma>: encc. Ingekorfd 504 duiven. La 12.30 uur, eerste duif 4.10, laat ste duif 4.28. De eerste 70 prijs winnaars zijn 1 A. Hoffman; 2, 22, 47, 50 van Riel; 3, 30, 40 A. Couwen. berg; 4 J. Vesteis; 5, 7, 18 C La;os; 6, 23, 36 L. van Geel; 8 Fr. v. d. Linden; 9 M. Ver. vers; 10 M. Brokxs; 11 C. di Bondt; 12 M. v, Wanrooij-Sul stei:s; 13, 39 M. Kusten; 14 P. v d. Velden; 15, 17, 27, 48, 57 ]f v. Heeswijk; 16 C. Moreval; 11 W. Hamers; 20 A. Pijnenburg. 21 W. Jansen; 24, 45, 52, .56. 59, 1 68 Jac. Hcevcnaars; 25. 62 C Snoeren; 26, 58 D. Schaafstra 28, 35 C. M. v. Wanrooij; 29 C Snoeren Hil; 31 A. v. Kuijk; 3 W. Jansen; 33 P. v. Wanrooij; 34 P. Grootswagers; 37, 41 A. d> Bie; 38, 69 A. Schraauwers; 42 M. v. d. Velden; 43 A. v. d. Hoven44 J. v. d. Linden; 46 P. Dirksen; 49 Th. v. d. Houdt: E 51 J. Roestenberg: 53 j. Muize- 'aar; 54 Jac. Vlocmans; 55 W, 'van Heijst; 60 L. van Ree; 61 P, Lugters; 63 Chr. v. Heeswijk; 64 H. Brent; 65 G. Smit; 66 C. v. Boxtel; 67 Jac. v. Dongen; 7( M. v. Boxtel. Maandag 28 Augustus van 8-9 uur n.m. inkorven voor Duffel voor de vlucht van Woensdag middag. Een gevoelige attentie JULIANA-HELMOND 2-5. In deze snelle wedstrijd, waar in de ploegen elkaar in kracht niet veel ontliepen en er aan bei de kanten goed voetbal Verd ge speeld, behaalden de bezoekers een 5—2 overwinning, verdiend doch geflatteerd. In de eerste helft was Helmond, gesteund door de wind, lichtelijk in de meerder heid. Het onderling verband in de diverse linies klopte in de teams behoorlijk, zodat over en weer de respectievelijke verdedigingen in moesten grijpen. Na 25 minuten spelen opende Helmond de score. Een hevige scrimmage voor v. Os' heiliqdom bracht tenslotte de bal bij Derison, de rechtsbuiten, die inkoqelde, 0—1. Vlak daarop no teerden wij een goede kopbal van v. d. Wiel, die de Helmond kee. per met de grootste moeite kon verwerken. Met de rust was de stand ongewijzigd. De tweede helft opende met 'n kort, doch licht overwicht der gasten, resulterend in een tweede doelpunt, 02. Hierna ging de thuisclub tot het offensief over, dat, naarmate de tijd verstreek, steeds heviger werd. Geheel te gen de verwachting werd het bij een onverwachte uitval 0—3. Dit was te erg en niet overeenkomstig het spelbeeld. Verwoed viel Juli ana aan. Het was eerst midvoor W. v. d. Wiel. die met een be keken goal de keeper passeerde, 3. Vlak daarop was het A. v. Tuijl, die uit een doelworsteling inschoot, 23. De Helmondse de fensie bleef onder druk. Elk mo ment kon de gelijkmaker komen, doch wat niet in de lijn der ver wachtingen lag, geschiedde en door een plotselinge aanval van Helmond werd het 2—4. Baard wijk was door dze tegenslag wel enigszins ontmoedigd. Nog voor het einde werd 't 2-5. Helmond, op geen stukken na zo sterk als vorige week DTC, had aan Juli ana, dat beter speelde dan vorige week Zondag, de handen vol. CAPELLE. NOOIT GEDACHT I- BAARDWIJK II 6-2. J.l. Zaterdag speelde N.G. I te gen Baardwijk II en wist hiervan met 6—2 te winnen. De Baard wijk reserves speelden op 't mid denveld wel fraai voetbal, maar er werd te veel in de breedte ge- 't Was een zeer fijne attentie, die de klanten van Auto-garage Een schitterende prestatie der I MariensOtten Zaterdagmorgen Capellenaren, gezien het feit dat I de eigenaar bewezen bij geiegen- wij ook ;n deze ontmoeting, even I nt'id van de heropening van zijn als vorige week in de wedstrijd I vergrootte en gemoderniseerde au. tegen NEO niet geheel volledig I to9arage, om en bloc hunne grote waren. In de voorhoede maakte tevredenheid en dank te betuigen Verduin een uitstekend debuut I voor de voorkomende service, die door twee fraaie doelpunten voor d't bedrijf sinds de oprichting zijn rekening te nemen, waar- I bood. In een lange file trokken de naast ook Priest en v. Beek bei- Klanten van deze garage om ell den tweemaal succes hadden. De Iuur door de straten en hun en- wedstrijd stond onder leiding van thousiast getoeter wekte nu geen de heer P. Dalmeijer, die uitste- gefoeter, want men was hier heer kend voldeed. in 't verkeer, daar het geclaxon- Wij vernemen nog dat de Wit- neer hier g°ld een eer die welver- Zwarten, als beloning voor en- Idiend bleek. Toen de autobezit- kele mooie prijzen, deze zomer op vters zicl1 na afloop in de garage diverse tournooien behaald, op verzamelden en bij monde van ae Zaterdag 9 September a.s. een Ideer Schraauwers in keurige vacantietrip naar Zeeland zullen woorden hun grote tevredenheid maken, waar zij o.m. 'n vriend- I uitten voor wat de heer Martens, schappelijke wedstrijd zullen sp?- I onverschillig op welk uur van dag len tegen de v.v. 'Smcrdiek te St. nacllt voor hen betekent. Mevr. Maartensdijk. de Cock-Paymans, als initiatief- DRUNEN. neeraster van deze gevoelige at- OM DE HFNK POMïlM terUie. was de spreker reeds voor wtril geweest en bood hem allerharte- AISSELBEKER. I lijkst hare gelukwensen en het De strijd om de Henk Romijn- 9ro°tste succes voor de toekomst wisselbeker is begonnen. De uit- I aan* Mevr. Martens met haar rijk slagen van de eerste wedstrijden I 'croost deelde natuurlijk in de zijn als volgtI dankbare hulde. RWB IVlijmense Boys 13. I 1 k een keurige vervolmaking RKDVC IHeusden I 32 |9ewörden van het te klein gewor- na verlenging. I den steeds groeiende bedrijf. Met Programma voor a.s. Zaterdag nieuwste apparaten voor on- 2 September derhoud en service van motoren is Haarsteeg I—Vlijm. Boys I. de dubbel vergrootte garage uit- RKC II—RKDVC I. gebreid, hierdoor in een lang ge doelde behoefte van de plaats voorziende.- Twee werkkelders met indirecte verlichting, een ho ge druk-smeerinstallatie met auto matisch compressor, draaibanken, VLIJMEN. VLIJMENSE BOYS I. Zondag namen de Vlijm. Boys I deel aan de sericwedstrijden te Drunen. Vlijmen speelde tegen RWB 1 en won in een goed ge speelde wedstrijd met 3—1. Za terdag speelt Vlijmen de finale tegen Haarsteeg. Verleden jaar was RWB titelhouder van deze mooie beker. Indien volledig kan worden uitgekomen, maakt Vlij men een goede kans. VLIJMEN II—EMPEL I 4-3. Vlijmen II speelde te Empel en legde in een spannende wedstrijd beslag op de beide winstpuntjes. Beiden hadden om beurten de lei ding, maar het slot was een over- winnig voor Vlijmen II. De doel punten werden gemaakt door Jo v. Overdijk 1 en B. Coense 3. De laatstgenoemde vooral was zeer goed op dreef. VLIJMEN. RONDE VAN BRABANT. Zaterdag was het de dag van de start voor de Ronde van Bra bant, maar Vrijdag reeds begon het feest met het opvoeren van een grote revue' welke gratis toe gankelijk was voor de renners en kleppenslijpmachines, verschillende prëcisie-apparaten en controle meters enz. enz. maken de garage lot een bedrijf zoals de tijd het eist. Naast een pracht bloemenhulde en de hartelijke woorden drukten Martens klanten hun tevredenheid nog uit in de overhandiging van een couvert, dat hem in staat zou stellen nog in een of andere be hoefte van hét bedrijf te voorzien. Overgevoelig dankte de heer Mar tens voor de innige attentie van de dankbare klanten. Dat van ve le zijden bloemen binnen kwamen behoeven we niet te zeggen. Bloe menmagazijn „Flora was deze taak weer best toevertrouwd. Een voetbal-pool ten bate van Gezinszorg t Is een prachtig en practisch idee geweest van de instantie Gezinszorg, een weg gevonden te hebben, om de grote kosten die deze instelling te dragen heeft, te helpen dekken door de opzet van een voetbalpool. In overleg met hét DESK-be- stuur is de uitvoering van deze taak mede in handen gelegd van de DESK-supporters-vereniging, die gaarne hiervoor haar kraenten heeft aangeboden. Daarnaast heb- oen de riroeders van Lielde on- oaatzüchtig "de uitwerking weke lijks op zich genomen, waardoor de prijsbepaling zeker in onpar tijdige handen berust. Wat is de Desk-Voetbalpool Znhoe gaat die werken Voor elke wedstrijd, die Desk 1 in de komende voetbalcompetitie gaat spelen, worden formulieren uitgereikt bij de colporteurs voor 25 ct. per stuk verkrijgbaar. Op deze formulieren vult de koper achter Desk en achter de tegen spelende club in hoeveel doelpun ten hij verwacht dat ieder zal scoren. Achter de andere clubs vult hij met een kruisje onder de rubriek W (winst) of V (verlies) of deze club zal winnen of ver liezen uaar zijn mening. Uiterlijk voor de Zaterdagavond of zo een club speelt op een andere dag dan de avond voordat de wedstrijd ge speeld wordt moet het ingevuld formulier bij een der adressen aan de achterkant van het formulier vernield, in de brievenbus gede poneerd worden. De colporteurs ontvangen een kleine vergoeding voor de verkoop der formulieren. Van het resterende bedrag wordt één prijs van 10.— uitgeloold voor wie juist de eindstand van de wedstrijd weet te raden ver der twee prijzen van 5.en vijf prijzen van 1.—. Natuurlijk moet er elke week een flink be drag overblijven enhier gaat het juist om, dit bedrag komt „Gezinszorg ten goede. Bent ge een voetbalenthousiast dan doet ge zeker elke week mee. Zijt ge geen voetballiefhebber, hebt ge er mogelijk een hekel aan, dan interesseert U zeer zeker die nuttige instelling van Gezinszorg en rustig gezeten in uw ruststoel of aan een heerlijk bakske zet ge uw cijfertjes op het formulier en... ge gaat blij te rusten in de vol- Joening een goed werk gedaan te hebben ende kans arwacluen een prijs te winnen. Voor de eerste maal willen we u de adressen noemen waar ge de avond voor de wedstrijd uw for mulier in de brievenbus kunt de poneren Broeders van Liefde, Hoofdstr, 244G. v. d. Hoven, Hoofdstr. 116; J. v. d. Linden, Hoofdstr. 178, bus Peperstraat; M. Ververs Marktstraat 1 P. Borsten, Gast- huisstr. 185 M. Vrinten, Tram laan 190 D. Balvers, Pr. Hen- drikstr. 113; M. Didden, Mgr. Völkerstr. 112; W. Wellens, Verl. Hoofdstr. 66Gebr. Bre kelmans, Heulstraat 49 en J. v. Dijk, Hoofd der School Berkdijk. Ge bent natuurlijk ook nieuws gierig waar ge de formulieren kunt krijgen. Hier volgen de adressen Wim Molenschot, Tramlaan 224 D Piet Donders, Tramlaan 151 Chera Vrinten, Heikant 133;

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2