IMISHEÜVEL WSum, Binnen- en Buitenland ORUNEN VLIJMEN BERGMAN'S SCHOENENMAGAZIJN DUIVENSPORT. KORTE BERliÏÏN~ Algehele Voetbehandeling MILTON KARPET 2*3 Schrijfmachineverhuur WAALWIJK 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1950 3 AUTO-RIT OUDEN VAN DAGEN. Voor SCHOOLSCHOENEN naar WAALWIJK TEL. 231 IJzersterke Jongensschoenen vanaf fl. 9.25 Prima Meisjesschoenen diverse snitten' Kinderschoenen zeer voordelig vanaf II. 4.50 Rubberlaarzen, in alle maten. GYM. SCHOENEN wit en zwart, in alle maten. Ocze bekende werkschoen RAVO. Er zijn geen betere. Verder primo merken Robinson, Nijman, van Lier. Ttmlur enz. enz. REPARATIE STEEDS MET 2 DAGEN. MAATWERK AAN BILLIJKE PRIjS. niet gelukken om toch één beker naar Kaatsheuvel te brengen al was de kans daartoe uitermate groot. Er moest wel met 62 ge wonnen worden, doch gezien de resultaten en de verhouding kon dit gemakkelijk. En wanneer Th. v. d. Hout niet in zijn laatste beurten zoveel nullen had laten noteren, dan was het pleit voor de Centrum-lui zeker beslecht ge weest. Van der Zanden kon een zekere nederlaag in een overwin ning omzetten die tevens het bezit van de beker gold. De uitslagen van de laatste wedstrijden zijn In de eerste klas: N.A.S.—D.E.S. car. brt. hs. gem. pnt. 463—356 75 37-21 6,17-4,75 5-3 In de tweede klas: N.A.S.'t Centrum: 410—251 130 21-12 3,15-1,93 4,4 Vriendschappelijke wedstrijden. De verenigingen N.A.S. en T. O. K. hebben een onderlinge vriendschappelijke wedstrijd ge speeld. Zaterdag in het clublokaal van T.O.K. en Maandag in het clublokaal van N.A.S. Beide oude rivalen die het ko mende seizoen in de hoofdklas Cadre willen uitkomen, konden geen nuttiger training bedenken dan deze ontmoetingen. Van de elf gespeelde wedstrijden is het eindresultaat een verdiende 12 10 overwinning van T.O.K. op N.A.S. Het typische van deze wedstrijden was dat geen van de thuis spelende clubs een overwin ning wist te behalen. Zaterdag zegevierde N.A.S. in de T.O.K.- home, terwijl Maandag T.O.K. de sterkste bleek. Van dié elf partijen waren er vier uitvallers. De eerste en de beste partij werd Zaterdag gespeeld door M. v. d. Heijden. In 9 brt. beëindigde Ties de partij van 150 car. Met een daverend gem. dus van 16.66 en met vier series van resp. 41, 44, 28, 23. Een tweede knalpartij van deze avond leverde Jan van Gorcum door in 10 brt. over 100 car. zijn tegenstander geen schijn van kans te geven. Met een gein. van 10 en een daverende serie van 40 maakte hij o.i. de aller best»; partij van deze ontmoetin gen. Maandag werden opmerkelijke prestaties geleverd door C. Net ten van T.O.K. die met een gem. van 9,09 speelde en door Th. Harks die een gem. van 7.50 op het groene laken legde. Nog andere goéde partijen wer den door André Snoeren (gem. 6.25), Jan de Nijs (gem. 6.94) en door Th. Harks (gem. 5.88) ge speeld. Hoe de komende competitie zal verlopen kunt li aanstaande Za terdag horen in de alg. districts vergadering bij Jan van Dun, al waar de heer K. Paulusma, de ge westelijke secretaris, een uiteen zetting zal geven van de komende wedstrijden en U spoorwijs zal maken in de toekomstige bedoe lingen van het Gewest en even tuele landscompetities. Biljarters van de Langstraat: het bestuur rekent op U allen. ELSHOUT. NEDERLAAGTOURNOOI. Hieronder volgt de uitslag van het nederlaagtournooi. EEBC 1. OOO 1 L. Kuipers-C. v. Riel 34— 44 H. Brok-P. Maas 35— 29 G Klerks-F. v. d. Wiel 19- 24 Fr. Spierings- M. v .Broekhoven 4811 A. Merkx-J. v. Falier 20— 25 Totaal 156133 EEBC 2 OOO 2 A. Merkx-G. v Engelen 45— 33 H. Pullens-J. Veltman 15— 37 C. Pulles-M. v. d. Wiel 24- 27 Fr. Bergmans-P. Elshout 3323 M. Kuipers-M. Elshout 34— 17 Totaal 151-137 Voor het derde vijftal moeten nog twee partijen worden ge speeld. Juliana uit Haarsteeg kon Woensdag niet present zijn, daar om is de eerstvolgende wedstrijd op Woensdag 13 September. Ge speeld wordt dan tegen WBC 1 en 3. De grootste nederlaag van het gehele tournooi werd toege bracht door J. Veltman met 22 caramboles. D R U N E N. P.V. DE VREDESDUIF. Wedvlucht Vilvoorde, afstand 99 k.m., las 8.45 uur; eerste duif 9.55.41 uyr, 1381.34 m. p. minuut, laatste duif 10.01.32 uur, 1279.30 m. per minuut. Jonge duiven. J. Schapendonk L; H. Ooster waal 2, 15, 20; Gebr. Pelders 3: v. Dommelen 4; A. v. Halderen 5; Brok-v. d. Lee 6, 11, 13; G. v. Tuijl 7, 9, 14, 19; Brok-Pul- lens 8: J. Biekens 10; Chr. Klerkx 12; M de Graaf 16; v. Huiten 17, 21: H.'C. Pelders 18; G. Pelders 22; v. Kuik 23. Oude duiven. Eerste duif 9.55.25 uur, 1411.40 m. per min., laatste duif 10.00.03 uur, 1419.15 m. p. min. H. v. Huiten 1; Frodijma 2; v. d. Hoven-v. Huiten 3, 6; A. van Halder 4: W. Melis 5, 7; v. Kuik 8, 10; v. Dommelen 9; M. de Graaf 11; G. Pelders 12; G. de Man 13; C. Pelders 14: Mom- mersteeg 15. GESLAAGD. De familie J. Pols-Roestenberg uit de Schoolstraat ontving uit Curasao bericht, dat hun dochter de Eerw. Zuster Inviolata, onder wijzeres in het St. Antoniusge- sticht te Pietermaai-Willemstad, slaagde voor het examen Spaanse taal. KOORUITSTAPJE. Het zangkoor van de parochie St. Jan de Doper maakte Zondag j.l. zijn jaarlijks kooruitstapje, waarbij zowel van de natuur als de cultuur genoten werd Om acht uur werd vanaf Euphonia afge reisd. om op de eerste plaats de schitterende omgeving van Nij megen met zijn unieke vergezich ten, voornamelijk naar de Duitse grens, te bewonderen. In Berg en Dal werd gelegenheid gegeven het gebruikelijke na-de-Hoogmis-baks- ke te gebruiken. Na een kleine omwandeling werd de reis over Nederlands mooiste Waalbrug vervolgd naar Arnhem, waar op nieuw in het park Rozendaal en omgeving kon geconstateerd wor den, dat men niet in het buiten land behoeft te reizen om van natuurschoon te kunnen genieten. Langs de Veluwezoom toerende, werd Oosterbeek bereikt, waar een koffietafel de inwendige mens opnieuw kracht gaf verder te rei zen. Natuurlijk werd het militaire kerkhof op de Grebbeberg be zocht, waar zeer piëteitsvol het mooie „Ecce quomodo moritur" van Handel onder grote be langstelling gezongen werd. Langs de Vecht werd Amster dam bereikt, waar het gezelligste uurtje onder een heerlijk glaasje en bij een goed diner gesleten werd in ,,Het Brouwerswapen" op het Rembrandtsplein. Tot slot werd in de Stadsschauwburg kos telijk genoten van het pittige blij spel van Louis d'Alton „Ze kre gen wat ze wilden" onder regie en met in de hoofdrol Louis Saalborn. Dat het gezelschap niet vroeg arirveerde, is begrijpelijk, want 't is een vast gebruik, dat na het laatste bedrijf ook de stemmen der Kaatsheuvelse zangers nog eens los komen. KOORBEZOEK. Zondag 10 September krijgt het zangkoor van de parochiekerk St. Jan de Doper bezoek van het koor van de parochiekerk uit Di- dam. Onder leiding van de direc teur van het Didamse koor zal met medewerking van het paro chiekoor alhier de 3-stemmige mis van Perosi worden uitgevoerd. Wij verwachten voor deze ge- zamelijke misuitvoering veel be langstelling. PLOTSELINGE DOOD. Woensdagmiddag goed half twee werd het 7-jarig dochtertje van de heer L. de B. in de Hoofd straat toen het plotseling van achter een auto de straat wilde oversteken, door de motorrijder A. A. aangereden. Met een her senschudding werd het kind bij zijn ouders binnengedragen en Dr. Wijtenburg gewaarschuwd. Na tuurlijk kwamen de buurtbewo ners terstond naar buiten om te vernemen wat geschied was. Ook de 71-jarige H. Dekkers, die de laatste dagen niet geheel in orde was, kwam naar buiten om Iets van het gebeurde te vernemen. Toen hij zich daarop weer naar binnen wilde begeven, sloeg hij achterover en was terstond dood. De heer Dekkers was een zeer geachte persoonlijkheid in Kaatsheuvel en de gehele gemeen te. Jarenlang was hij de comman dant van de vrijwillige brandweer in de gemeente Loonopzand, in welke functie hij veel baanbre kend werk verrichtte, waarvoor hij bij zijn laatste jubileum door H. M. de Koningin met de gou den medaille van de Orde van Oranje-Nassau begiftigd werd. Daarnaast was de heer D. jaren lang een ijverig bestuurslid van de Bond van Huiseigenaren en lid van de Erewacht in de parochie St. Tan de Doper. Hij was 'n zeer kunstig vakman in het kopersla- gersbedrijf en niet alleen in zijn eigen woning doch ook in het ge meentehuis en bij tal van particu lieren kan men zijn kunstig hand werk bewonderen. Ofschoon het Comité dat de gratis auto-rit voor de Ouden van Dagen organiseert de inschrijvin gen voor deelname heeft moeten sluiten, daar anders niet kan be gonnen worden met de regeling der werkzaamheden, blijft de be langstelling groeien. In de comité- vergadering, welke Maandag avond gehouden werd kon worden medegedeeld, dat het aantal deel- nemenden was gestegen tot ruim 270. En dat voor de eerste maal dat Kaatsheuvel deze organisatie op zich nam. Dat echter deze grote deelna me geld gaat kosten, zal wel iedereen begrijpen. De bakkers begrepen dat en schonken geza menlijk de broodjes voor het lunchpakket, dat de relzenden voor de tocht zal worden aangeboden: de slagers zorgen voor de beleg ging en de boeren voor de boter. Doch het lunchpakket moet daar naast ook nog enige verrassingen bevatten, als een koekje, een cho- colaadje, een bonbon, een fijne peer, een paar sigaren enz. enz., zodat onze oudjes ook tijdens de reis eens lekker kunnen snoepen. Het ligt in de bedoeling in Bre da een eerste oponthoud te hou den en wel in het prachtig gelegen Boyvigne, waar het comité de ge legenheid is geboden het gehele gezelschap, dat met chauffeurs en bedienden en verplegend perso neel en comité bijna 400 man groot is een verfrissing aan te bieden. Verder toerende over Ul- venhout, Chaam, Gilze en Til burg wordt daarop naar Groot Speyk in Oisterwijk gereden, waar de koffiemaaltijd genoten wordt in een van Noord-Brabants mooiste gelegenheden. Reeds ging een circulaire uit naar de winkeldrijvende Midden stand om het comité in de gele genheid te stellen het lunchpak ket naar behoren te kunnen ver zorgen. De Middenstand stelt in deze zeker niet teleur. Ook de verdere geldelijke kos ten zouden zorgen kunnen baren, als daarnaast niet kon gerekend worden op de sympathieke gelde lijke bijdragen, die verwacht wor den van allen, die er prijs op stel len dat de oudjes op Zaterdag 16 September niets te kort komen. De Penningmeester van het co mité de heer Th. v. d. Linden heeft het volste vertrouwen dat de dag hem geen zorgen zal baren. Een zeldzaam jubileum. De Weled. heer M. Swagen- makers, een bekende persoonlijk heid zowel in als buiten Kaats heuvel, gaat Zaterdag 9 Septem ber een hoogst zeldzaam jubileum vieren, waarvoor in Hoofdstraat- West, doch daarnaast ook onder zijn vele vrienden in en buiten de plaats, grote belangstelling be staat. Marijn is namelijk op die datum een kwart eeuw in pension bij Mej. Net Hesselmans. Men is druk doende de jubilaris een fijne dag te bereiden. De gelegenheid, die geschonken wordt in een re ceptie, zal door velen worden be nut om de jubilaris te feliciteren. Gezinszorg al bedacht? Zondag a.s. vangt de compe titie 19501951 voor Desk aan en daarbij de gelegenheid een van de mooiste instellingen van onze moderne tijd te steunen of ge Desk-supporter bent of niet. Zo ge nog geen voetbalpool hebt, dan kunt ge U nog tijdig voorzien. De adressen gaven we U tijdig op. Voor Zondag a.s. hebt ge in te vullen wat ge denkt van de uit slag Rood-WitDesk I, de eerste competitiewedstrijd die onze jon gens in St. Willebrord in de 2e afdeling B gaan spelen. Wij wensen onze Dessers, doch vooral ook Gezinszorg veel suc- KORFBAL. De R.K. Korfbalvereniging Des alhier nam Zondag 1.1. deel aan het korbaltournooi van de korf balclub W.S.J. te Tilburg. Na een kort openingswoord door de Weled. heer Coolen, van het bu reau voor lichaamsoefening en sport, vingen de wedstrijden aan. Des was met twee 12-tallen vertegenwoordigd, waarvan het ene in de 2de klas speelde en het andere in de 3de klas. D.E.S. I speelde de eerste wed strijd tegen S.T.O.K. uit Tilburg, die eindigde in een 10 over winning voor D.E.S. Mej. Sjaan Peters nam het doelpunt voor haar rekening. In de volgende wedstrijd tegen D.V.S. uit Eind hoven wogen beide partijen sterk tegen elkaar op. Zowel het mid denvak als de aanval en verde diging verrichtten goed werk doch kregen geen kans om de leiding te nemen. De stand bleef 00. Na een kleine pauze stand DES opgesteld tegen DIOS uit Reek. In deze laatste wedstrijd werd vanaf het begin goed aangepakt. Reeds voor de rust scoorde Mej. Spaan Peters het eerste doelpunt, waarna het spel geruime tijd op en neer golfde. Toen de bal in het aanvalsvak van de tegenpartij kwam werd de gelijkmaker gebo ren doordat een DES verdedigster de bal buiten het bereik van haai partijgenote plaatste, die zich reeds vrij had opgesteld, zodat de DIOS aanvalster vrije kans tot scoren had. In de 3 min. die hen nog resten zagen geen van beide partijen kans de stand nog te ver anderen en bleef dus 11. Van de 3 afdelingen die in de 2de klas speelden werd EMOS uit Schayk kampioen: 2de werd TOP uit Eindhoven, 3de S.T.I. O.K. uit Tilburg. Voor de 4de prijs moesten door 3 clubs 12 strafworpen worden genomen. Van de eerste club doelpunte slechts 1 van de 12 dames: Des 1 deed het beter: Mej. Luce Schoen makers nam het le doelpunt voor haar rekening, het 2e mej. Annie Steenbergen, het 3e mej. Ria Kern- meren. Van de 3e club wisten slechts 2 van de 12 dames de bal in de mand te deponeren, en zo werd aan DES de 4e prijs toe gekend en wel in de vorm van een prachtige lauwertak. Hoewel in DES II verschillen de nieuwe leden waren opgesteld, zijn de resultaten zeer bevredi gend. De eerste wedstrijd tegen TOP uit Eindhoven werd gewon nen met 10. De volgende wed strijd tegen W.S.J. uit Tilburg verliep ook goed. De beide par tijen wogen sterk tegen elkaar op en geen van beide partijen kregen kans tot scoren. Toen het einde gefloten werd was de stand nog 0—0. De laatste wedstrijd tegen Tul- danis uit Esbeek werd verloren met 20. Van de 2 afdelingen in de 3de klas behaalde DES II de 2de prijs bestaande uit een mooie medaille.. Na dit geslaagd tournooi kun nen onze meisjes a.s. Zondag de nieuwe competitie weer met goede moed beginnen. D.E.S.K.-Nicuws. Aanstaande Zondag begint de voetbal weer voor goed te rollen. De punten gaan weer tellen en de punten zullen beslissen over het wel en wee van menige voetbal vereniging. Met nieuwe moed zullen de di verse tegenstanders weer in het strijdperk treden om elkaar de suprematie te betwisten. Ook DESK staat Zondag weer op de startlijn om een sprong te gaan wagen. De tegenstanders in dit seizoen zijn in hoofdzaak West-Brabanters en Zeelanders. Slechts twee bekenden van vo rig jaar treffen we in het rang lijstje aan, namelijk R.K.C. uit Waalwijk en R.A.C. uit de Rijen. Dat neemt niet weg, dat de strijd hard zal zijn en dat er om de punten sportief gevochten zal moeten worden. DESK komt al direct voor een moeilijke opgave te staan. Want voor a.s. Zondag is vast gesteld de wedstrijd Rood-Wit DESK. Dat de mannen daar in St. Willebrord een stevig partijtje blazen, weten we uit ondervin ding ,dus het zal nodig zijn dat alles op haren en snaren gezet wordt om de eerste wedstrijd te beste zonder kleerscheuren tot 'n einde te brengen. Indien de Geel-Blauwen echter bezield zijn met een goede geest en een eendrachtige wil, dan achten we hen niet geheel kans loos tegen de stoere Rood-Witte knapen uit het land der wielren ners. Denk er aan jongens, de eerste klap is een daalder waard, plus twee waardevolle punten. Dus ne gentig minuten eraan gaan han gen. i Goede reis en succes. Het tweede elftal start eveneens ook in een uitwedstrijd en wel tegen OSS '20. Aangezien we nog in het onzekere tasten, dezelfde goede raad als hierbovenstaand tegen onze eerste elf^allers. Laat zien dat je waardige reserves i bent. VIJF PROCENT LOONSVERHOGING. Het College van Rijksbe middelaars zal namens de re gering een beschikking uit vaardigen, waarbij een ver hoging van 5 procent ver plicht wordt gesteld van alle lonen salarissen van manne lijke en vrouwelijke werkne mers die 23 jaar zijn gewor den, gehuwd of kostwinner zijn en wier arbeidsverhou ding in een collectieve ar beidsovereenkomst of een bindende loonregeling is vast gelegd. De verhoging wordt van kracht in de eerste volle werkweek van September en voor de maandsalarissen op 1 September. Voor de werk nemers wier arbeidsverhou ding niet bij collectieve ar beidsovereenkomst of binden de loonregeling is geregeld, zal het College van Rijksbe middelaars vergunning geven tot een loonsverhoging van 5 procent. Voor het Overheids personeel zal de regering een afzonderlijke regeling in het leven roepen. Voor de mannelijke werk nemers bedraagt de mini mum-verhoging 4 cent per uur, maximum mag men 180 gulden per jaar ontvangen. Voor de werknemers be neden 23 jaar die noch ge huwd, noch kostwinner zijn, wordt de mogelijkheid ge opend de lonen te verhogen volgens een geleidelijk op klimmende schaal. Verder overweegt de regering een verhoging te bevorderen van kinderbijslagen en andere uit keringen krachtens de sociale wetgeving, alsmede krachtens rijksregelingen voor sociale bijstand, waaronder de over bruggingsregeling. Dit is het voornaamste re sultaat van het overlag tussen de Stichting van de Arbeid en de Loon- en Prijscommis sie van de Regering, dat Dinsdag is beëindigd. De regering zal elke niet- noodzakelijke prijsverhoging met kracht tegen gaan en doet daarom een beroep op alle ondernemers om geen onge motiveerde prijsverhoging toe te passen.. In verband hiermee zal de Economische Controle dienst de noodzakelijke om vang krijgen. Bovendien zal de regering streven naar een bevoorrading van de binnen landse goederenmarkt tegen redelijke-prijs. In afwijking van de gestel de grens, heeft de Stichting van de Arbeid er op aange drongen dat ook de 5% op inkomens boven 3600. volledig zullen worden uitge keerd. Zij wil dat dit nog zal worden opgenomen in de uit te vaardigen beschikking van het College van Rijksbemid delaars. De K.A.B. heeft bekend ge maakt dat zij met waardering heeft kennis genomen van 't besluit van de regering, de loonsverhoging bindend te verklaren. 44e RUSSISCHE VETO. De Sovjet-Unie heeft bij monde van Malik in de Veiligheidsraad geprotesteerd tegen het neerschie ten van de Russische bommenwer per boven Korea en eiste schade vergoeding van de Verenigde Sta ten. De Amerikaanse Ambassadeur in Moskou, Kirk, had tevoren de nota geweigerd, omdat het een UNO-aangelegenheid is. Nadat Radio Moskou de tekst in de loop van Woensdag reeds had uitgezonden, kwam 's avonds Malik het stuk in de Veiligheids raad voorlezen en de raad besloot het maar aan de agenda toe te voegen. MI Bij het eerste punt van de agen da een Amerikaans voorstel om een beroep te doen op alle landen, zich te onthouden van hulp aan Noord-Korea en hun invloed te gebruiken om te voor komen dat de oorlog zich uit breidt torpedeerde Malik met zijn veto het gezag van de Vei ligheidsraad voor de vier cu-veer tigste keer. Malik heeft door zijn nieuwe veto de breuk in de Veiligheids raad volkomen gemaakt. Het is nu duidelijk, in zoverre het dat al niet was, dat de Sovjet-Unie ook de V.-raad volkomen terzijde schuift. Stalin gaat zijn gang, en laat zich daarbij ook niet door de V.-raad in de weg staan. GROTE PRIJSSTIJGING SIGARETTEN. Door aanzienlijke prijsstij ging der tabakken, zal binnen afzienbare tijd er wordt gerekend op 3 of 4 maanden de prijs van sigaretten met ongeveer vijftig procent stijgen, zodat wordt verwacht dat de goedkoopste sigaretten die nu op vijftig cent staan, dan minstens 75 of misschien wel tachtig cent zullen moe ten opbrengen. WEER ONRUST IN BELGIë. De Belgische communisten en socialisten hebben een nieuwe gooi gedaan om in het land de anarchie te vestigen. Luik en Charleroi hebben de dubieuse eer van de eerste de monstraties, sinds het aftre den van de Koning. Honderden jeugdige socia listen met een stuk of tien communisten aan het hoofd, trokken door de stad om te protesteren tegen de verlen ging van de diensttijd tot 2 jaar. In Charleroi trokken 500 arbeiders door de straten met hetzelfde protest. Belgische soldaten werden nagejouwd met „Weg met het leger" enz., terwijl men be loofde te gaan staken als de regering 't besluit tot dienst- verlenging niet intrekt. Het gemeentebestuur van Charleroi, dat een socialisti sche meerderheid heeft, heeft besloten een standbeeld ter ere van Prins Karei op te richten „uit erkentelijkheid voor de door Prins Karei aan de stad bewezen diensten". En zo worden Spaak's vol gelingen prachtig voor 't kar retje van de communisten ge spannen en zit Stalin in zijn vuistje te lachen. Kopenhagen. Bij de Deense verkiezingen zijn de socialisten met 59 van de 150 zetels als grootste partij uit de bus geko men, maar hebben 20.000 stem men verloren. De voornaamste oppositie-partij, de liberalen, kre gen 34 zetels. De communisten schrompelden nog verder in el kaar van 9 tot 6 zetels en is nu de kleinste groepering in het par lement. Korea. De stad Taegoe, de tijdelijke zetel van de Zuid-Kore- aanse regering en belangrijk stra tegisch kruispunt, dreigt in han den van de communisten te val len. De stad wordt van vier zij den bestormd. Volgens de laatste berichten hebben de Noord-Ko- reanen een nieuw offensief ont ketend, dat vorderingen maakt. Nederland. In Terneuzen werd de chauffeur van een vrachtauto gedood, tengevolge van een botsing. In Hogezand liep een 84-jarige man onder een auto en was op slag door. Italië. Een aardbeving ln midden Italië heeft 5 doden en 600 gewonden geëist. In Teramo werden 100 huizen verwoest. Nederland. In Breda zijn op 29 Augustus, eerst thans is dit bericht vrijgegeven, vier medewer kers van Henri Desmedt, de Bel gische smokkelkoning, in arrest gesteld. De omzet, die deze heren door hun smokkelpraktijken heb ben gemaakt, is niet bij benade ring te schatten. Frankrijk. Een stelletje com munistische- intelectuelen, onder leiding van Pablo Picasso, gaan in Antibes een revolutionnair film festival organiseren onder de leu ze „Films van morgen". Er zullen films vertoond worden die in de democratische landen werden ver boden. De films zullen „sensatie verwekken", zo werd er mede gedeeld. JUBILEA. De Timtur heeft weer twee jubilarissen onder zijn perso neel. De snijder C. van Beek was 31 Augustus 25 jaar op de fabriek. Door zijn collega's werd hem een prachtig ser vies aangeboden. De directie bood de jubila ris een zilveren medaille aan en een geschenk onder cou vert. Gisteren was ook een snij der, R. Treffers, de feesteling. Hij vierde zijn 35-jarig jubi leum. Ook aan hem werd door zijn collega's een fraai servies aangeboden. Om half twaalf werd de ju bilaris door de directie op het privé-kantoor gehuldigd, waar een gouden horloge en een geschenk onder couvert de feestgaven waren. De echtgenoten van de ju bilerende snijders ontvingen bloemen. Hartelijke woorden van de directie voor beide jubilaris sen toonden, dat men hun ijver en trouw op prijs weet te stellen. AANRIJDING. Woensdagmiddag liep een dochtertje van de fam. v. d. V. in de St. Antoniusstraat tegen een motor op. Het kind werd gewond en in de buurt bin nengedragen. R.K.C.Internos. Deze eerste wedstrijd voor de nieuwe competitie brengt RKC al direct tegen een oude bekende, nl. Internos. Gezien de goede prestaties van deze vereniging in het vorige sei zoen, kan men op een spannende wedstrijd rekenen. Daar de laatste wedstrijden van R.K.C. niet aan de verwachtingen hebben voldaan, verwachten wij in deze eerste competitiewedstrijd weer het oude geestdriftige spel dat wij van hen gewend zijn en dan is het eerste succes niet uit gesloten. Wij willen onze leden op het hart drukken dat a.s. Zondag de nieuwe ledenkaarten (oranje kleur), dus allen uw kaart bij U, om teleurstelling te voorkomen. OPENING GEMEENTEHUIS. Het prachtig gerestaureerde Ge meentehuis zal op Zaterdag 7 Oc tober officieel geopend worden door Z. Exc. de Commissaris der Koningin prof. Dr. J. de Quay. OUDEN VAN DAGEN. Bezoek aan H. M. de Koningin. De ouden van dagen uit Vlij men zijn Dinsdag op stap ge weest naar Amersfoort, Baarn en met einddoel Soestdijk. Burge meester van Hout en mevrouw, pastoor Heesakkers en secretaris Achten waren van de partij. Om twee uur werd een bezoek gebracht door 't comité en auto riteiten aan H. M. de Koningin. Drie uur verscheen H. M. Konin gin Juliana op het bordes in ge zelschap van prinses Irene, waar na alle leden van het comité aan haar werden voorgesteld. Een tweetal oudjes, n.l. Kiske de Laat en Jaan de Laat uit de Burge meester v. d. Venstraat, verge zelden het comité en boden H. M. een fraaie hondenmand aan met daarin een heerlijke peperkoek. Beide producten waren afkomstig van specifiek Vlijmense indu strieën. Vervolgens defileerde de stoet langs de Vorstin en Prin ses. Intussen was nog Prinses Marijke aan de hand van haar gouvernante de trappen komen afdalen. H. M. nam afscheid van alle aanwezigen en de burgemeester bracht H. M. hartelijk dank. Over Utrecht en 's-Bosch ging het weer huiswaarts en om half negen kwam men in Vlijmen te rug, zeer voldaan over 't genote- ne, maar vooral over 't bezoek aan Soestdijk. De heer Kuijpers. voorzitter van 't comité, dankte allen en de burgemeester las een telegram voor dan aan de Koningin zou worden verzonden. Inositol is een zoete sub stantie in plantaardig en dierlijk weefsel, waarmee volgens de New-Yorkse geleerde Stephanie llka, aderverkalking kan worden voorkomen. Het stoffelijk overschot van de piloot W. v. d. Born, die vo rige week Woensdag met een Firefly bij Kijkduin in zee stortte, is gevonden. Een onderzoek wees uit, dat de piloot moet zijn ver dronken. Jaarbeurs. Dinsdagmorgen is te Utrecht de 55ste jaarbeurs ge opend. Men verwacht veel buiten landse bezoekers en veronderstelt dat er meer zaken gedaan zullen worden dan de vorige najaars- beurs. De eerste tekenen waren gunstig. Pauselijke onderscheiding. Prof. dr. J. A. Veraart, die on langs is benoemd tot commandeur in de orde van Oranje Nassau, is door Z. H. de Paus benoemd tot commandeur in de Orde van St. Sylvester als waardering voor zijn grote wetenschappelijke en sociale verdiensten. De stakingen. De heer A. C. de Bruijn, voorzitter van de K. A. B., heeft in Amsterdam ver klaard dat de regering tekort is geschoten bij het beschermen van werkwilligen tijdens de stakingen. Huize Van Meegeren. Het huis van de schilder Han van Meegeren, dat geschat was op 60.000 a 70.000 heeft bij de openbare verkoping niet minder dan 132.000 opgebracht. Ook de rest van zijn nalatenschap heeft een zacht prijsje opgeleverd. De Alg. Kath. Werkgevers vereniging zal dezer dagen fees telijk haar 35-jarig bestaan her denken. Te 's-Bosch is de jaarlijkse tentoonstelling van 't Ned. Trek paard gehouden. Er was enorme belangstelling en de aanvoer van prachtexemplaren was zeer groot. De nationale titel ging naar Zee land. Pedicure. Chlropodiite. Manicure oa. het behandelen van: Likdoorns (eksteroog) Eelt en eeltpitten Dikke- en ingegroeide nagels Vcetwratten Zweet en Wintervoeten Doorgezakte voeten en verdere voeteebreken Voetmassages. Tevenslevering van STEUNZOLEN naar maat, volgens gipsmodel en hlauwafdrukken. Aangemeten ban dages en elastieke kousen. JUDITH VRIJHOEVEN Onder Medisch Toezicht Oedipl. Pedicure-Chiropodiste. Gedipl Manlcureen Handverzorging N. Parallelweg 93 W A A L W IJ K Telefoon 458 TE KOOP PRIMA z g.a.n. Adres te bevragen Bur v. d Blad schrittelijke typelessen met ver strekking van schrijfmachine: Handelsinstituut Baggerman te Zaltbommel. Alleen vertegenwoordiging voor de Langstraat: Laageinde 83 te Waalwijk. Tel. 211

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3