L00N-0P-ZAND VOETBAL DeChinese Papegaai ATHLETIEK. BILJARTEN. DUIVENSPORT DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1950 FEUILLETON DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ. Hcrpt hield de feestpredicatie, waarbij hij wees op de verheven heid van het priesterschap en har telijke gelukwensen uitsprak. Het kerkkoor zong de missa in hono ris Santa: Lucia- en besloten werd met de priestercantate. Ook in het Lof des namiddags was grote belangstelling, zowel in de kerk als ten huize van de jonge priester. BENOEMD. Het hoofd der Chr. School, de heer W. Meijer, is benoemd aan de B.L.O. school te Velp. UITSLAG LOTERIJ VAN DE TONEELVER. ST. JOZEF. Zondag had in de zaal van Concordia de uitslag plaats van de verloting bij gelegenheid van de viering van het 30-jarig be staan van bovengenoemde vere niging. Verschillende prachtige prijzen werden verloot, w.o. als eerste prijs een rijwiel, waarvan de gelukikge winnaar was de heer M. Biemans, Hogesteenweg. Een dankwoord van de voorzitter voor de grote belangstelling en 't medeleven met de vereniging was zeer op z'n plaats. WELKOME AARDBEIEN. In de moestuin van de heer M. Klijn werden deze zomer de aard beien reeds voor de tweede maal geplukt, terwijl het gewas van de tweede pluk nog eenzelfde grootte had als de eerste. BOOMBEPLANTING. Nu het kasteel van de adelijke familie Vtrheijen, dat reeds lang in restauratie is van dc op gelopen oorlogshandelingen en waarvan tevens honderden grote beuken door granaten werden vernield, zijn voltooiing nadert, worden ook de lanen opnieuw be plant. Reeds vorig jaar had men hiermee een begin gemaakt, doch door de grote droogte van het vorig jaar zijn honderden gesneu veld. In de loop van enkele jaren zal het natuurschoon weer in zijn oude glorie zijn hersteld, wat een sieraad voor ons dorp betekent. NEDERLANDS ELFTAL IN TRAINING. Dinsdagavond zal de Neder lands Elftalclub voor het eerst in het nieuwe seizoen bijeenkomen. Onder leiding van oefenmeester Van der Leek zullen op hetVUC terrein in Den Haag de voorbe reidingen voor de interlandwed strijd Zwitserland-Nederland (15 October te Bazel) worden begon nen. Voor deze trainingsbijeenkomst zijn de volgende 25 spelers uitge. nodigd Kraak, Stormvogels: Saris van BW; v. d. Sluijs, BW; Melief HDVS; Terlouw,^Sparta; Van Tuyl, Eindhoven: Stoffelen Ajax; Biesbrouck, RCH: De Graaf Lim- burgia; Clavan, ADO: Lenstra, Heerenveen; Rijvers, NAC: Mi- chels, Ajax: Hofma. Heerenveen; Tjepkema, Blauw Wit; Mesman, Blauw Wit: v. Schijndel, SVV; Rohrig, HBS; Verbeek, Sparta; Alberts. Vitesse: Bruist, Limbur- gia; Weenink, Brabantia; v. d. Vegt, HBS: Langelaan, HBS; en Vermunt, RBC. Het is nog zeer twijfelachtig of v. d. Sluys tegen Zwitserland kan meespelen, daar hij wegens een knieblessure, opgelopen tijdens het Zilveren Bal-tournooi, geruime tijd rust moet nemen. WAALWIJK. W. S. C. A.s. Zondag opent WSC het seizoen met een thuiswedstrijd te gen Best Vooruit. Als een prognose voor 'n voet. balwedstrijd moeilijk te stellen is, dan is dit zeer zeker een onbe gonnen werk aan het begin van de competitie, aangezien de ver schillende vriendschappelijke wed strijden geen maatstaf kunnen vor men voor de werkelijke sterkte van een elftal, waarbij de compe titiefactor ook een zeer gewichtige factor is. Niettemin mag direct aangeno men worden, dat elke vereniging bezield is met het goede voorne men om zo spoedig mogelijk een aantal winstpunten te verzamelen. Uiteraard zal dit zowel met WSC als met Best Vooruit het geval zijn en, waar Best Vooruit zich het vorige seizoen als een lastig tegenstander, althans in de goede zin van het woord, heeft getoond, zal er in ieder geval a.s. Zondag weer volop de nodige competitiespanning heersen. Jammer is het wel dat de Ne derlandse Voetbalbond zo weinig begrip toont voor de verhoudin gen in Waalwijk, om a.s. Zondag voor 3 verenigingen thuiswedstrij den vast te stellen, temeer waar alle drie terreinen zich in eikaars vaste nabijheid bevinden en zo doende geen der verenigingen hierbij zijde zal spinnen. VELOCITAS—R.W.B. Als eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen staat voor RWB bovenstaande ontmoeting op het program. Omtrent de sterkte van deze Tilburgse club durven wij niets te voorspellen, daar het een van de vier nieuwe gezichten is in deze afdeling: doch wel staat als een paal boven water dat ook zij alles in het werk zullen stel len de competitie met een over winning te openen. Dus RWB-ers, a.s. Zondag van de eerste tot de aatste minuut alle hens aan dek. Neem geen afwachtende houding aan, maar leg je tegenstanders vanaf het be. gin een tempo op gelijk aan dat van vorig seizoen. Van onderschatting der gasthe ren mag geen moment sprake zijn. Slechts wanneer met een en ander terdege rekening wordt gehouden geloven we dat jullie deze wed strijd kunnen winnen. Denk er aan, de eerste klap is een daalder waard en wij sporen alle RWB-supporters aan, mede op te trekken naar het Velocitas- terrein om met luide aanmoedigin gen aan deze eerste klap kracht bij te zetten. Zij, die zich nog van een plaatsje in de bus willen ver zekeren, kunnen tot vanavond 6 uur bij v. Vugt terecht. Het 2e elftal speelt a.s. Zater. dagmiddag op eigen terrein een oefenwedstrijd tegen SDO uit Sprang. Wij zijn benieuwd of we de reserves morgenmiddag in de zelfde vorm zullen aantreffen als Zondag 1.1. tegen Bommel. In ie der geval, de bezoekers uit Sprang-Capelle zullen het niet cadeau geven. Laat het voor bei den een nuttige oefening zijn die het aanzien waard is. Deze wedstrijd begint om half 6. JULIANA—BOXTEL EEN SPANNEND BEGIN. Men behoeft heus geen door kneed voetbalkenner te zijn om tot de overtuiging te komen dat de afdeling, waarin Juliana is inge deeld, de sterkste der 3e klasse is. Het onderling krachtsverschil is zo uiterst miniem dat er geen sprake is van prominenten, die zo maar naar de top wandelen of zwakken, die bij voorbaat zijn ge doemd in de onderste regionen te belanden. Komt dit de spanning gedurende het gehele seizoen ten goede, daartegenover staat dat de clubs nooit kunnen spreken eens een walk-over te hebben. Inte gendeel, zij zullen zich steeds tot het uiterste hebben te geven. Neem Boxtel, de gasten op het Juliana Sportpark van Zondag a.s. Zij hebben weliswaar niet die bekendheid als haar plaatsgenote ODC en toch is het een team dat elke tegenstander kan overwin nen. Een jonge ploeg, vol enthou siasme en een grote snelheid in VAN OE ECHO VAN HET ZUIDEN door EARL DERR BIGGERS. 73). „Dank u", antwoordde de re dacteur. „Waarom zou hij dat verhaal opgedist hebben peins de hij. „Eenvoudig te raden", zei Chan. „Zij seinen naar New- York, geld zenden astublieft. Hoe beter feit bevestigen, dat Madden op Woestijnranch is, dan door hetzelve in kranten te laten voort bazuinen. Gedrukt woord heeft klank van overtuigende waar heid." „Ik denk wel dat je gelijk hebt" knikte Holley. „Maar zeg, Char lie, wij dachten dat we een grote verrassing voor je hadden, toen we van de mijn terug kwamen. En jij hebt ons tenslotte nog de loef afgestoken". „Het was maar een haarbreed verschil", antwoordde Chan. ,,Nu ik tijd heb, buig ik mijn hoofd en geef mij over aan aanzienlijk blo zen. Moet toegeven, dat ik over. vlocdig langzaam was om tastbaar feit te begrijpen. Pas deze nacht begon licht te schijnen. Om deze Victor te behagen, ik paarlen overhandigen. Madden tekent kwi tantie hij schrijft langzaam en moeilijk. Plotseling denk ik hij doet alles langzaam en moeilijk met die rechterhand. Waarom Ik herinner mij Delaney s vest ge- HEflBO 36). Toen Kees Knip op zijn motor was weggestoven om meneer Brom te gaan waarschuwen en de politie te halen, had Koppie een stuk hout gepakt, dat in een hoek van de kelder stond en daarmee gewapend was hij naar boven ge gaan. Nu zat hij vlak bij de deur van de vestibule op een hoge stoel en wachtte op de dingen die komen gingen. Hij had Kees Knip verteld, dat de rovers vanavond om tien uur waarschijnlijk weer een bank bouden gaan plunderen. Dat had hij begrepen, toen Krijn, de kastelein van café „Knolraap" dc twee andere mannen opdracht had gegeven om tien uur op de afgesproken plaats te komen. Hij zag op een klok die aan de muur hing, dat het nu kwart over tien was. Dan konden de rovers direct hier zijn. Slim had tenminste ge zegd dat ze weer hierheen zouden komen en dat ze dan '•en zeereis gingen maken! Maar dat zou Koppie wel eventjes verhinderen' Hij was niet bang' En dat stuk hout was een stevig wapen! Hu! Hij had het koud! V/at duurde het lang' En het werd al aardig donker. Wie zou die geheimzin nige chef eigenlijk wel zijn? Stil! Hoorde hij daar iets? Koppie luis terde scherp. Ja. Er stopte een auto. Nu hoorde hij voetstappen. Er kwam iemand naar binnen! Hij had geen sirenes gehoord, dus zouden het de rovers wel zijn! Nu ging het beginnen! Koppie stond nu rechtop op de stoel, de lat stevig in zijn handen. Daar ging de deur langzaam open! Eer. man kwam de vestibule binnen... pats! Zo hard hij kon, sloeg Kop pie het stuk hout op het hoofd van de man, die zonder een kik op de grond viel. hun spel, met als sterkste wapen een uitstekende dekking met een achterhoede, die heel moeilijk openingen laat, waardoor de te genpartij kans krijgt te doelpun ten. De ervaringen die de geel zwarten vorig jaar van hen opde den, spreken overduidelijke taal en moet voor hen alleen al een bewijs zijn dat van meet af aan aangepakt moet worden en volge houden tot het allerlaatste fluit signaal. De eerste klap is een daalder waard, altijd, doch zeker in dit seizoen. Wie zal deze moe ten incasseren? Baardwijkenaren, uw aanhang rekent op u. De ont moeting begint oin half drie en t belooft een uiterst enerverende en spannende strijd te worden. VLIJMEN. Vlijm. Boys 1Uno Animo 1. Zondag begint de competitie weer. Vlijm. Boys spelen thuis te gen Uno Animo, geen onbekende en een flink elftal dat zich van 't begin tot het eind voor de volle honderd procent geeft. Vlijmen wil trachten dit jaar het verloren terrein te herwinnen, doch daar voor zal dan van het begin af aan flink aangepakt dienen te worden. Een voorspelling is bij deze eerste wedstrijd nog niet te maken. Met belangstelling wordt de wedstrijd tegemoet gezien. De ze wedstrijd wordt gespeeld op het prachtige terrein, dat deze zo mer netjes is verbeterd. Suppor ters Zondag allen present en moe digt uw mannen flink aan. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN R. K. C. 1950. Mej. C. v. Kuik kampioene bij dc dames en P. Schapendonk kampioen bij de heren is het re sultaat van de j.l. Zondag gehou den clubkampioenschappen. Met een totaal aantal punten van 2" versloeg C. v. Kuik de vorige titelhoudster P. van Peer, die 20 punten wist te behalen. Daar laatstgenoemde zich zo maar niet gewonnen gaf, bleef er strijd lust tot het laatste moment. Al was het dan geen ideaal athle- tiekwecr, toch waren de prestaties best. Er werden bij de dames liefst 3 records gebroken. De 100 m. da mes werd gewonnen door C. van Kuik in de prima tijd van 13.4 sec., no. 2 werd P. van Peer, die 13.8 voor zich liet afdrukken. Deze twee tijden waren allebei sneller als het clubrecord. Het 14 dagen oude record 4.93 versprin. gen van C. v. Kuijk werd ook verleden tijd. Zij bracht dit op 4.95 m. R. Danckaert bleef ook niet achter en wierp de discus 21.35 m., 37 c.m. verder als het oude record. De prestaties op de technische nummers waren zowel bij dames als heren beneden peil. N. Hensen bracht het met de speer tot 20.60 m. Hoewel bij de heren geen enkel record sneuvelde, waren de pres taties hier toch vrij behoorlijk te noemen. De 100 m. finale leverde een scherp duel tussen M. v. Beij- nen en P. Schapendonk, welk duel met 0.1 sec. verschil door laatstgenoemde werd gewonnen in de tijd van 11.6 sec.; M. van Beijnen noteerde 11.7 sec. Discuswerpen was voor J. van Tuijl met een worp van 25.76 m. Bij het verspringen evenaarde P. Schapendonk zijn persoonlijk re cord door 6.15 m. te springen. A. v. Ravensteijn toonde zich zowel op speer als kogel heer en meester. Een beste prestatie werd nog geleverd door de junior P. IJpelaar, die bij hoogspringen de 1.35 m. haalde. De 1500 m. lever de, zoals te verwachten was, weer een overwinning op voor P. Schapendonk in de matige tijd van 4.48.8 sec. Met deze wedstrijd is het ath- letiekseizoen weer gesloten, op welk seizoen alle athletes en ath- leten met een gerust hart kun nen terugzien, daar de prestaties door hen geleverd, de naam van R.K.C. op vele plaatsen hoog houden. De voornaamste uitsla gen zijn DAMES. 100 m. finale: 1 C. v. Kuik 13.4 sec. (nieuw record): 2 P. v. Peer 13.8 sec.; 3 N. Hensen 14,2 sec. Hoogspringen1 C. van Kuik 1.30 m.; 2 P. van Peer 1.20 m.; 3 B. Didden 1.20 m.; 4 R. Danck aert 1.20 m.;5N. Hensen 1.20 m. Verspringen 1 C. van Kuik 4.95 m. (nieuw record): 2 P. van Peer 4.55 m.; 3 A. Hensen 4.29 m. Kogelstoten1 R. Danckaert 7.97 m.; 2 C. van Kuik 7.56 m.; 3 P. van Peer 5.47 m. Discuswerpen 1 R. Danckaert 21.35 m. (nieuw record)2 C. v. Kuik 19.64 m.; 3 P. van Peer 18.34 m. Speerwerpen 1 N. Hensen 20.60 m.; 2 C. van Kuik 14.90 m.; 3 P. van Peer 12.70 mT Algemeen klassement (te beha. len punten 30) 1 C. van Kuik 27 punten (kampioene R.K.C. 1950); 2 P. van Peer 20 punten; 3 N. Hensen 17 pnt.; 4 R. Danck aert 17 pnt.: 5 B. Didden 12 pnt. HEREN. 100 m. finale1 P. Schapen donk 11.6 sec.; 2 M. van Beijnen 11.7 sec.; 3 J. d. Graauw 11.9 sec. Hoogspringen: 1 P. Schapen donk 1.55 m.; 2 A. v. Ravensteijn 1.45 m.; 3 J. de Graauw 1.45 m. Verspringen: 1 P. Schapendonk 6.15 m.; 2 J. de Graauw 5.05 in.; 3 P. v. Mierden 4.25 m. Kogelstoten: 1 A. van Raven steijn 9.27 m.; 2 P. Schapendonk 8.90 m.; 3 J. de Graauw 8.04 m. Discuswerpen: 1 A. van Tuijl 25.76 m.; 2 P. Schapendonk 22.18 m.; 3 J. de Graauw 21.55 m. Speerwerpen: 1 A. van Raven steijn 29.58 m.; 2 J. de Graauw 20.62 m.; 3 P. Schapendonk 20.60 m. 1500 m.: 1 P, Schapendonk 4.48.8 sec.; 2 P. van Mierden 5.59 sec.; 3 P. IJpelaar 6.05.4 sec. Algemeen klassement (te beha len punten 35) 1 P Schapendonk 31 pnt. (kampioen R.K.C. 1950) 2 J. de Graauw 21 pnt.: 3 A. van Ravensteijn 17 pnt.: 4 P. v. Mier den 9 pnt.: 5 P. IJpelaar 8 pnt.; 6 J. v. Tuijl 8 pnt.; 7 M. v. Beij nen 8 pnt. De biljartvereniging „Ons Ge. noegen" behaalde op het neder- laag-tournooi, dat te Dongen ge geven werd ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de B.V, „Wilhelmina" aldaar de le prijs. Bij de prijsuitreiking op a.s. Zaterdag zal Kees de Ruijter een séance geven. VLIJMEN. P.V. DE ZWALUW. Wedvlucht jonge duiven vanaf Vilvoorde, afstand 102 k.m. Eer. ste duif 9.55.15, laatste prijswin nende duif 10.5.57. bouwd voor linkshandige. Inwen dig, onzichtbaar, hijg ik naar adem. Om proef te nemen, ik grij pen naar paarlen. Madden, om hem zo te noemen, grijpt ook. Maar zonder waakzaamheid hij grijpt met linkerhand. Hij scheurt r evolver van muur v/eer linkerhand. Fe^t is bewezen ik weet het." „Nu. dat was snel denken", zei Holley. Chan schudde treurig 't hoofd. „Waarom niet? Arme, oude her sens moeten overvloedig zijn uit. gerust. Zonder werk vele dagen lang. Toen ik deze oneerlijken op stoelen schik om op u te wachten, ik veel tijd hebben voor bittere zelfbeschuldigingen. Waarom heb ik deze domme tijd van inzinking ondervonden Steeds was alies helder als woestijnmorgen. Eén man schrijft gewichtige brief, ver bergt hem in vloeiboek, gaat weg. Komt terug, raakt dezelve niet aan. Waarom Hij keert niet te rug. Andere makkelijke bewijzen Madden noem hem weer zo ontvangt Dokter Whitcomb in schemering van patio. Waarom Zij heeft hem vroeger gezien. Hij praat met huisbewaarder in Pasa dena wanneer Zes uur, als duisternis valt. Ook vreest hij uit auto te stijgen. O, nu ik hier zit, geef ik mijzelf in gedachten veel klinkende schoppen. Waarom ben ik zo dom geweest Ik be schuldig dit klimaat van Zuid— Californië. Overvloedig snel haast ik mij naar Honolulu, waar ik be hoor." „Je valt jezelf te hard", zei P. J. Madden. „Als je het niet had tegengehouden, zegt Eden was het halssnoer al lang afgeleverd en deze bende zou verdwenen zijn, wie weet waarheen. Ik ben je heel veel verschuldigd en als dank al. leen „Staak mij te danken", zei Chan. „Dank Tony. Als 1'ony niet had gesproken op openings avond, waar zou halssnoer nu zijn? Arme Tony nu begraven achter schuur". Hij wendde zich tot Victor Jordan, die zich be scheiden op de achtergrond hield. „Victor, alvorens terugkeer naar Noorden, is het gepast u plaatsen bloesemkrans op graf van Tony, Chinese papegaai. Tony stierf, maar zijn leven diende prachtig doel. Voor hij overleed, redde hij Phillimore paarlen." Victor knikte. „Best, Charlie. Ik zal een doorlopende bestelling doen bij de bloemist. Zou ie mand mij naar de stad kunnen brengen „Ik", zei Holley. „Ik wil dit al les gauw overseinen. Charlie zie ik je nog?" „Vertrek op volgende trein", antwoordde Chan. „Ik kom aan op uw kantoor om meer passende kleding te verzamelen. Wacht echter niet. Juffrouw Wendel was zo vriendelijk mij gebruik van haar wagen aan te bieden." „Ik wacht ook op Paula", zei Bob. „Ik zie je nog wel aan het station." Holley en Victor namen af scheid van Madden en zijn doch ter, en vertrokken. Bob raad pleegde zijn horloge. „Nu gaat t gezelschap slinken. Nog iets, Charlie. Toen meneer Madden hier vanavond binnenkwam, was je niets verbaasd. Toch moet, toen je Delaney herkende, je eer ste gedachte zijn geweest dat Madden vermoord was." Chan lachte stil. „Ik merk op, u hebt onwetendheid omtrent ge woonten van speurders. Verbaas, de speurder kan wel ijzeren hals band omdoen en in haven sprin gen. Hij is afgemaakt. Meneer Madden's verschijning duizeling wekkende slag voor mij, maar ik laat mededinger politieman niets weten, dank u. Het is duidelijk, wij laten juffrouw Wendell wach. ten. Ik heb enig eigendom in keu ken één ogenblik." „De keuken", riep Madden. „Bij de hemel, ik heb honger. Ik heb niets anders dan eten uit blik gehad, dagen lang." Een bezorgde blik kwam uit Chan's ogen. „Zo jammer", zei hij. „Tegenwoordige kok op ranch is tot oud beroep teruggekeerd. Juffrouw Wendell, ik ben in vijf seconden bij u." Evelyn sloeg haar arm om Madden heen. „Dat komt in orde vader", zei ze. Ik rijd u naar de stad en we logeren vannacht in 't hotel. U moet dadelijk uw schou der door een dokter laten behan delen." Zij wendde zich tot Bob. „Er is zeker wel een restaurant in Eldorado „Natuurlijk", glimlachte Bob. „Het heet de Oase maar het is er geen. Maar ik kan het rund vlees zeer aanbevelen." P. J. Madden stond op; hij was weer geheel de oude. „Best, Evelyn. Bel het hotel op en reserveer een suite vijf ka mers neen, liever een verdie ping. Zeg de eigenaar, dat ik van avond wil eten in zijn zitkamer twee porties rundvlees, en ver der al wat ze maar hebben. Zeg hem dat dc knapste dokter van de stad er zijn moet als ik kom. Help me eens telegramformulieren zoe ken. Vraag vijf intercommunale Prijzen als volgt H. Blankers 1, 14, 33: J. Kuijs 2; C. v. Heivoort 3; W. v. Ra vensteijn 4; Fr. v. Uden 5: M. de Laat 6; G. Treuren 7, 22; J. Heesbeen 8, 37; J. v. d. Dungen 9; P. v. Gestel 10; Jac. v. Over- dijk 11, 21; W. Rozen 12: A. v. d. Heuvel 13, 24, 41: Kniotek 15; A. v. Mierlo 16; B. Oremans 17; M. Liebregts 18; A. Parijs 1-9: L. v. d. Heijden 20: M. v. Beijnen 23; J. Verharen 25; W. Roesten, burg 26, 40; H. v. d. Heijden 27, 34; Adr. Kuijs 28. 43; P. v. d. Loo 29, 36, 39; J. Oosterwaal 30, 35: A. L. v. Heivoort 31; J. v. d. Wiel 32; Th. v. Overdijk 38; H. v. Beijnen 42; W. v. Beijnen 44. Oude duiven A. v. Oijen 1; A. v. Mierlo 2; P. v. Gestel 3; A. v. Heivoort 4: P v. d Loo 5, 6, 10, 15. 22, 23; H. de Vaan 7; A. v. d. Wiel 8; Overdijk 9; P. v. Dal 11, 18; C. v. Heivoort 12, 17; M. v. Overdijk 13; M. de Laat 14, 26; Fr. v. Uden 16; W. v. Ravensteijn 19: H. Oosterwaa! 20; B. Oremans 21, 25, 30: A. Kuijs 24; W. Rozen 27; W. van Ravensteijn 28; H. Pelders 29. Zondag wedvlucht vanuit Neuf- villes met jonge duiven. Er is een prachtige hoofdprijs beschikbaar gesteld. Inkorven in calé B. Ore- mans Vrijdag tot half negen. Komt allen op tijd. LOONOPZAND, Zondag hield de duivenvereni- ging een wedvlucht vanuit Vil voorde met jonge duiven. Deel name 50, afstand 90 k.m. De uit slag was als volgt I, 10 G. Vermeer; 2, 6, 9 A. Verschuuren; 3, 4 Jos v. Dongen; 5 A. J. v. Dongen; 7, 8, 11, 13 M. Vera: 12 A. Dannenberg; 14 M. Maas. Uitslag junioren 1, 10 M. Bee. rens; 2 A. Broeders; 3, 4, 7, 13 J. Vermeer; 5, 8 P. Kemmeren; 6, 11 P. v. d. Velden; 9, 12 J. Vera Pzn. HOGEVAART. Dc P.V. Nooit Gedacht hield j.l. Zaterdag een wedvlucht van uit Venlo, waarvan de prijzen werden behaald als volgt W. de Jong 1, 52, 60, 65; A. Stam 2; C. v. Tilburg 3, 21, 24; Gebr. v. Os 4, 17, 22, 32; Gebr. Hommel 5 Gebr. Verhagen 6, 23, 31, 52; A. J. Ophorst 7, 62; Jos Rozenbrand 8; W. Paans 9; Jan Pols 10, 13, 27, 44; Gebr. Rijken 11, 16, 42, 57; A. Dekkers 12; A. v. Zeist 14; G. Janson 15; A. M. de Jong 18, 39; Jac. Ro zenbrand 19, 29; A. Versteeg 20, 47, 49; H. Janson 25, 46; H. van Zeist 26, 34; G. Zwart 28; Gebr. v. Zeist 30, 37Gebr. de Jong 33, 36, 45; P. Versteeg 35; M. Netten 38, 40; J Spierings 41; A. v. Iersel 43, 48. 51, 55, 59; A. v. Campen 50; P. Bakkeren 54, 60; W. Nieuwenhuizen 56, 58. EERSTE LUSTRUM CENTRUM VOOR STAAT KUNDIGE VORMING. Zaterdagmiddag is het vijfjarig bestaan van het Centrum voor Staatkundige Vorming gevierd met een bijeenkomst in het Jaar beursgebouw in Utrecht. Hierbij waren o.m. aanwezig Z. Em. Kar dinaal De Jong, minister Struyc- ken en de staatssecretarissen Cals, Moorman en Van der Grinten. Op de bijeenkomst werd het woord gevoerd door prof. dr. L. G. J. Vferberne, hoogleraar aan de Katholieke Economische Hoge school te Tilburg en aan de Ka tholieke Universiteit te Nijmegen, en door de Zeereerw. heer Mr. gesprekken aan neen laat maar tot we in het hotel zijn. Vraag of er iemand in Eldorado is, die een dictaat opnemen kan. Bel 't voor naamste woningbureau op en zeg dat de zaak hier te koop is. Ik wil hier nooit meer terugkomen. En o ja, laat de Chinese speur der niet weg gaan voor hij bij me geweest is. Ik moet met hem af rekenen. Help me onthouden dat ik morgenochtend om acht uur 'n bureau in Los Angelos opbel ik moet een nieuwe secretaris hebben Bob snelde naar zijn kamer en pakte zijn valies. Toen hij terug kwam, stond Chan naast Madden met ritselende bankbiljetten in z'n hand. „Meneer Madden heeft kwitan tie voor paarlen gegeven", zei de Chinees. „Hij heeft mij ook deze uitgestrekte som geld opgedron gen, welke ik ietwat met afschuw aanneem." „Onzin", zei Bob. „Pak aan, Charlie, je hebt het verdiend". „Precies, wat ik hem gezegd heb", zei Madden. Chan borg de biljetten zorgvul dig weg. „Vrij op te merken, dat deze som twee en een half jaar salaris in Honolulu vertegenwoor digt. Dit vasteland-klimaat is toch nog zo slecht niet." „Adieu, Eden", zei Madden. Chan heb ik bedankt maar wat moet ik nu zeggen? Je hebt hier heel wat meegemaakt „Enige van de gelukkigste ogen blikken van mijn leven", ant woordde Bob. Madden schudde het hoofd. „Nu, dat begrijp ik niet „Ik wel, geloof ik", zei zijn dochter. „Veel succes Bob, en duizendmaal dank." Dr. J. J. Loeff, secretaris van het R.K. Kerkgenootschap in Neder land. Het thema dat beide spre kers behandelden, luidde: „Katho licisme, verdraagzaamheid en de mocratie naar Nederlandse ver houdingen". De eerste behandelde het historisch aspect van de zaak, de tweede nam de principiële kanten onder de loupe. Prof. Verberne betoogde dat gematigdheid en verdraagzaam heid altijd een kenmerk van het Nederlandse volk zijn geweest, al kwamen ze onder bepaalde om standigheden wel eens in het ge drang. Uit deze behoefte aan evenwicht verklaarde hij ook het samengaan in een coalitie. De Zeereferw. heer Loeff be antwoordde de vraag wat de ka tholieken zouden doen als ze eens de absolute meerderheid zouden krijgen. Deze vraag wordt vooral in niet-katholieke kringen gesteld uit een zekere ongerustheid. De spreker kon de ongerusten gferust stellen, want die absolute meer derheid zal er voorlopig nog wel niet zijn en ook dan zullen de katholieken nog behoefte hebben aan samenwerking en verdraag zaamheid. DE KOOPWOEDE IN JULI. In Juli van dit jaar gingen de geldomzetten van de detailhandel met sprongen omhoog. Het index cijfer van de omzetten van wa renhuizen en eenheidsprijszaken (1/12 van de jaaromzet van 1947 100) steeg van 130 in Juni tot 184 in Juli. Vooral textiel werd veel gekocht: 144 in Juni, 206 in Juli. De kooprage richtte zich vooral op huishoudgoederen (164 in Juni, 389 in Juli) en op onder goed: 218 in Juni, 345 in Juli Bij grootwinkelbedrijven waren de cijfers voor huishoudgoederen 182 in Juni, 425 in Juli, en voor ondergoed 191 in Juni, 315 in Ju li. Ook op breigarens richtte zich de koopwoede: 86 in Juni, 248 in Juli. De indexcijfers van de geld omzetten in bedden en dekens ste gen ook enigszins, maar minder spectaculair: 98 in Juni, 192 in Juli. Ook de aankopen van huishou delijke artikelen namen toe, en het indexcijfer in deze groep steeg van 110 in Juni tot 166 in Juli. Het verloop van andere index cijfers was als volgt: toiletartike len (zeep) 136 in Juni. 214 in Ju li, kruidenierswaren 110 in Juni, 187 in Juli (bij warenhuizen, cij fers voor kleine speciaalzaken ontbreken) banket en chocolate rieën 265 in Juni, 325 in Juli. SCHOENREPARATIES WORDEN DUURDER. De gezamenlijke Nederlandse Schoenmakerspatroonsbonden n.l. de Nederlandse Bond v. Schoen makerspatroons, de Ned. Bond v. Chr. Schoenmakerspatroons, de Ned. Katholieke Schoenmakers patroonsbond en de Ned. Bond van gemechaniseerde schoenrepa ratiebedrijven hebben op een Maandag gehouden vergadering besloten de schoenreparatieprijzen te verhogen. Dit besluit is genomen in ver band met de zeer verhoogde prij zen van alle grondstoffen. Een verhoging van 15 pCt. op alle schoenreparaties achten de bon den noodzakelijk. UITBREIDING VAN NAT. RESERVE. Na de gebeurtenissen in Korea is in Nederland ook de belang stelling voor de Nationale Reser ve toegenomen. Voor dit onderdeel zijn thans 7000 man in opleiding, terwijl 't aantal vrijwillige aanmeldingen thans zodanig toeneemt dat ver wacht wordt aan het einde van dit jaar over 14000 manschappen voor de Nat. Reserve te beschik ken. Voor al deze mensen zijn wa penen en uniformen aanwezig; zij krijgen mortier of mitrailleur, ge weer of anti-tankwapen mee naar huis. De regering heeft met het oog op de noodzaak van een snelle en krachtige opbouw van het verde- diginsapparaat thans besloten tot volle (financiële) steun aan het Instituut Wettig Gezag, waartoe de Nationale Reserve behoort. Nu de vakbonden zich achter dit streven hebben geplaatst, ver wacht de regering dat de stroom van aanmeldingen zal aanhouden. BOND OUDEN VAN DAGEN BISDOM DEN BOSCH. Ook in het Bisdom 't-Hertogen- bisch is een Diocesane Bond van Oulen van Dagen en Gepension- neerden opgericht. Voorzitter van het voorlopig bestuur is de heer G, van Unnik uit Zevenbergse Hoek, secretaris de heer van de Heuvel uit Eindhoven; voorts zijn er nog twee bestuursleden aan toegevoegd van de K.A.B., n.l. de heren Cools uit Tilburg en De Zwart uit Nijmegen. Plaatsen in West-Brabant, die onder deze bond vallen, zijn o.a. Moerdijk, Zevenbergschehoek, Hoge en La ge Zwaluwe, Geertruidenberg, Made en Raamsdonksveer. Een timmerman te Straats burg at Maandag een stuk taart, waarin een levende wesp zat. Hij werd in de keel gestoken en stierf enkfele minuten later aan verstik- i king. i l

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6