En nu de daad VffiALWYK v/aalwijkse en Langsiraatse Courant „Licht van het Land" W. TIMMERMANS ZONEN JOS VAN DE VEN Drunen speelt voor een nieuwe kerk BANKIERS TE WAALWIJK HET HUIS VOOR GOEDE KLEDING MAANDAG 18 SEPT. 1950 Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij ANTOON TEELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN 73o JAARGANG No. 76 Abouucment 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1871. Bureaux GROTESTRAAT M WAALWIJK TEL. *8. - SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO' Op 17 April van dit jaar ver gaderde de afdeling Waalwijk van de K.V.P. Wij constateerden toen dat, ondanks de minder rooskleurige toestand, vooral in verband met de karige belangstel ling van de overgrote meerder heid der leden, de stemming vrij optimistisch was. Er werd bij die gelegenheid ook gesproken over de oprichting van een jongerenaf deling, wat eerder al op een mis lukking was uitgelopen. Nu bleef het bij een korte uiteenzetting van wat de bedoeling is van een jon gerenorganisatie en de belofte dat men er binnenkort" meer van zou horen. Dat is ongeveer vijf maanden geleden en we hebben er nog niets van gehoord. Nu weten we natuurlijk niet hoe hard er bin nenskamers is gewerkt, zodat de organisatie misschien op papier al op poten staat, maar dat neemt niet weg dat van het „binnen kort" weinig is terecht gekomen. We constateren slechts het feit en willen er niemand een verwijt van maken. Immers, we gingen zoetjesaan naar de zomer toe en dat is geen tijd om een dergelijke activiteit los te slaan. Dat wist men overigens op 17 April toch ook wel. Inmiddels staan we aan het be gin van het seizoen, waarin men, na enige maanden de geest te heb ben ontspannen en het lichaam te hebben ingespannen, met frisse moed pleegt te herbeginnen met organiseren, vergaderen e.d. Het wil ons voorkomen dat het nu de geschikte gelegenheid is om te trachten die jongerenafdeling van de K.V.P. te verwerkelijken. Wacht men tot er op een alge mene vergadering weer eens nieuw enthousiasme ontvonkt, dan zou het nog wel even kunnen duren, want er zijn geen verkiezingen op til. Het is in ieder geval logisch dat met een dergelijk werk op een zo gunstig mogelijk tijdstip begon nen wordt en wij hopen dat het nu inderdaad „binnenkort" zal zijn. Of het psychologisch het juiste ogenblik is om over te gaan tot dc oprichting van een jongeren afdeling, kunnen we zo zonder meer niet beoordelen. Misschien dat de belangstelling onder dc jon geren wat groeiende is tengevolge van de recente gebeurtenissen in de internationale en nationale po litiek. Anders durven wij rustig te beweren dat 90% van hen er geen of weinig benul van heeft. Dat is niet alleen in Waalwijk zo. maar waarschijnlijk wel op de meeste plaatsen. Bovendien, stelt men tegenwoordig belang in de politiek, dan houdt dat nog geen interesse in voor een bepaalde partij, hetzij K.V.P., hetzij enig andere. Hoogstens wordt er cri- tiek geleverd, niet het minst door jongeren, als het niet goed of naar de zin gaat. Maar vraag eens naar de kern van de zaak, tien tegen een dat ze niet weten hoe de vork precies aan de steel zit. Toege geven zij, dat het soms werkelijk moeilijk te ontdekken is. Wij willen maar zeggen dat de oprichting van die jongerenafde ling geen sinecure zal zijn. Het is blijkbaar de bedoeling te komen tot kernvorming, maar men zal toch moeten beginnen bij het be gin. Aan de goede wil van de betrokkenen hoeft men niet te twijfelen, want wij geloven wel dat iedereen graag zijn bijdrage levert om er iets goeds van te maken. Het gaat er dan om die mensen van goede wil te overtui gen dat ze dit door activiteit in de jongerenafdeling en eventueel in de K.V.P. kunnen. Zij, die de vorming van de efdeling op zich nemen, zullen, lijkt ons, tegenover veel onwetendheid en onverschil ligheid komen te staan. Wanneer ze die kunnen wegnemen, is er veel gewonnen en ligt de weg open naar het doel. De katholieke jongeren van Waalwijk hebben per slot van rekening ook hun taak in 't grote geheel. Ze (we bedoelen hen niet alleen) zijn er over het algemeen een beetje huiverig voor om zich met „politiekte bemoeien en achten dit meer geëigend voor de mensen die in de Veiligheidsraad of in de volksvertegenwoordiging zitten. Maar ze moeten toch be seffen dat iedereen moet meewer ken om de wereld of het land langs de juiste banen te leiden. Politiek is nu eenmaal noodzake lijk, in het groot of in het klein. Dat ze veelal in zo'n kwade geur staat, komt mede door hen die zich er niet druk over gemaakt hebben wat ze zouden kiezen en daardoor een verkeerde keuze hebben gedaan, en door hen die niet op de hoogte waren van de partij waartoe ze behoorden of moesten behoren en daardoor niet in staat waren de nodige argu menten naar voren te brengen te gen hen die het bij het verkeerde eind hadden of anderszins met hen van mening verschilden. Door politieke vorming wordt dit ge vaar vermeden en zal iedereen in negenennegentig van de honderd gevallen weten wat hem te doen staat. En voor jongeren is dc aangewezen weg een jongerenor ganisatie waar ze onder goede leiding met eigen leeftijdgenoten het juiste standpunt kunnen vin den. Waalwijk is een plaats waar het best de moeite waard is om zo'n afdeling te stichten, ja, waar het nodig is en mogelijk moet zijn. Wij hopen dat velen gehoor zul len geven als te zijner tijd een be roep op hen wordt gedaan. Wellicht ten overvloede wijzen wij er op dat het bovenstaande niet alleen geldt voor jongeman nen, maar evenzeer voor jonge vrouwen. Dat een vrouw het een heel eind kan brengen in de po litiek, wordt in ons eigen land be wezen. Hier willen wij er maar op wijzen dat ook zij haar tijd behoort te kennen en er daarom iets van dient te weten wat er op dit gebied omgaat. De vrouw is politiek gelijkberechtigd met de man en dit brengt uiteraard plich ten mee. Laat ze daaraan dan ook voldoen Wij zijn benieuwd wanneer de belofte, op 17 April gedaan, ver werkelijkt zal worden en wat het resultaat zal zijn. slaagt. Van de overgave waar- Om geld binnen te krijgen voor de bouw van een nieuwe kerk heeft de parochie Drunen giste ren, op de feestdag van haar pa troon, de H. Lambertus, het open luchtspel „Licht van het Land", over het leven van St. Lambertus en zijn dood, door rector H. Beex, opgevoerd. En ze zal dat a.s. Za terdag en Zondag weer deen. Het is een goede gedachte ge weest om voor dit doel de grote figuur van de patroon der paro chie op het toneel te brengen. Ge woonlijk weten de meeste paro chianen maar heel weinig van hun patroon af, maar Drunen heeft er nu degelijk kennis mee kunnen maken Rector Beex laat zijn stuk beginnen met het einde van de zevenjarige ballingschap van St. Lambertus en eindigen met diens dood. In vier uur tijd laat hij dan de persoonlijkheid van de heilige, zijn daden en de gebeurtenissen rond hem aan het oog der toe schouwers passeren. En hij doet dat in verschillende opzichten boeiend. De intrige is natuurlijk de weg naar de marteldood en die wordt langzamerhand uitgestip peld door de typen van twee ver lopen edellieden, neven van de graaf van Haspengouw en indi rect door de halfslachtige houding van het merendeel der Maas trichtse edelen, aan wier hoofd de graaf van Maasgouw. Daarnaast wordt de heiligheid van bisschop Lambertus getekend door zijn vroomheid, nederigheid en onver saagde prediking. Eigenaardig is dat de schrijver met zijn hoofdfiguur het minste raad schijnt te hebben geweten. De realisering van de heilige was voor ons althans niet het geloof waardigste van het stuk. Hij bleef te veel steken in toespraken en preken en deed ons daarom te veel denken aan de heiligen waar we zo'n hekel aan hebben. Het was te plaatsjesachtig. Dat rector Beex daaraan wel kan ontkomen, bewees hij in de figuur van Land- rada, ook een heilige, maar een heilige die evengoed mens bleef. Niet alleen wanneer ze de Maas trichtenaren aanspoort de intocht van de bisschop voor te bereiden en daarbij een paar vervelende lui een draai om hun oren geeft, maar ook wanneer ze de kloos terlijke staat aanneemt en als ze abdis van Munsterbilsen is. In de koude voeten van Lambertus, als hij een hal ve nacht in de sneeuw heeft zit ten bidden, geloven we echter evenmin als in zijn angst voor de dood en zijn ploteslinge bereid heid om te sterven. Tenslotte heeft de schrijver ons niet kunnen duidelijk maken waar in zijn in terpretatie het martelaarschap van de H. Lambertus in zat. Het leek wel of rector Beex over het algemeen minder overweg kon met de geestelijke stand dan met de leken. De twee schurk achtige neven van de graaf van Haspengouw daarentegen waren DAN HET SPEL De lezer die uit het boven staande zou besluiten dat we ons zeer verveeld moeten hebben Zon dagmiddag, vergist zich en trekt te veel conclusies uit te weinig gegevens. En een van de voor naamste factoren voor het welsla gen van een toneelstuk is het spel der acteurs. Welnu, als het financiële re sultaat der uitvoering had af- Kantooruren 9 tot 13 's Zaterdags van uur en 1 4 tot 1 5 uur. 9 tot 10.30 uur. uitstekend geslaagd, alsook de wankelmoedige graaf van Maas gouw, de valse bisschop van Maastricht, graaf Dodo van Has pengouw en diverse andere edelen. Anderzijds moet het ons weer van het hart, rector Beex is ab soluut te lang van stof. Vier vol le uren heeft hij nodig om te ko men waar hij wezen wil, terwijl hij, laten wij het ruim nemen, met twee derden van deze tijd gerust had kunnen volstaan. De lengte kwam om te beginnen de eenheid van het stuk niet ten goede. Het aantal toespraken en preken die er afgestoken zijn, heb ben we niet geteld, maar het was aanzienlijk. De eerwaarde heer heeft zijn ambt niet verloochend. Dit verzwaarde onnodig de taak van de spelers (en van de souf- werkelijk toneelspel ten beste te geven. De meeste van deze kritische opmerkingen zijn in de loop van het stuk bij ons opgekomen. Aan vankelijk leek er veel meer vaart in te zitten, waarbij we vooral de eerste twee bedrijven op het oog hebben, later zakte dit echter enigermate af. De indeling in 5 be drijven leek ons dan ook vrij wil lekeurig en we kregen de indruk dat het er even goed tien hadden kunnen zijn. gehangen van de ijver der spe lers, dan heeft deken Rooijackers goede parochianen. Want stuk voor stuk hebben ze zich gegeven om een goed resultaat te berei ken, dat was duidelijk. En ze zijn er volkomen in geslaagd. We gaan figuren noch namen noemen, want namen stonden er in het programma niet eens vermeld. Behalve een die van de regisseur Jo van Erp. Die zij dan ook met ere genoemd. Hij moet in de Dru- nense speelsters en spelers gewil lig materiaal gevonden hebben, want wat hij bereiktheeft, was bewonderenswaardig. We denken hierbij speciaal aan enkele massa scènes. Wie eens wil zien wat men op het toneel met een grote groep kinderen en groteren kan doen, ga eens in Drunen kijken naar „Licht van het Land". Hij zal zien dat Jo van Erp dergelijke scènes levendig maar ordelijk geeft, dat hij het kinderspel, kle ding en kleurige attributen ge bruikt en dat zijn opzet volkomen mee zijn intenties werden uitge voerd, spreken we dan nog niet. Hetzelfde geldt voor de individu ele spelers. Lucas van Hoek had voor een sober decor gezorgd, wat 't voor deel had dat het kon dienen voor practisch alle verschillende plaat sen waar het stuk speelt. Costu mes en grime, we hebben het al laten uitkomen, waren keurig, zo dat er dikwijls werkelijk van een schouwspel viel te genieten. Om al deze deugden van het openluchtspel in Drunen, maar niet het minst om het goede doel dat men er door steunt, raden wij iedereen aan om naar „Licht van het Land (d.i. Landebert of Lambertus) te gaan kijken a.s. Zaterdag of Zondag. Het is wel een beetje ver in het jaar, doch dat dient men er vcor over te hebben. Ge krijgt tenslotte al veel van het goede. En laten we niet vergeten te vermelden dat 't hele stuk in zes weken is ingestudeerd, dit zal uw waardering slechts ver groten. Deze eerste uitvoering werd o.a. bijgewoond door burgemeester Snels met zijn echtgenote, deken Rooijackers en de overige geeste lijkheid van Drunen en de schrij ver rector H. Beex. Ook de be langstelling van de zijde der Dru- nense bevolking was flink, zodat het theater goed bezet was. Wij wensen het stuk een paar druk bezette reprises. eMl,a"1lj^T *-**1 Nederland. Naar Reuter uit Londen meldt, heeft een woord voerder van de Nederlandse am bassade verklaard dat Koningin Juliana en Prins Bernhard een officiëel bezoek brengen aan En geland. De tijd werd niet ge noemd. f H.M. de Koningin bezocht op de Jaarbeurs te Utrecht de stand der „Timtur"- schoenfabriek te Waalwijk. Men ziet op de foto H.M. met de voorzitter van het Jaarbeursbestuur en de heer Jos. J. Klijbcrg, directeur van „Timtur". !♦*"*- Daarachter de drie vertegenwoordigers, de heer de Rooy, Larssen en llufkens. Bij de stand de Commissaris der Koningin in Utrecht, de burgemeester van Utrecht en andere autoriteiten. KUNSTKRING. Opening van 't zesde seizoen. Op „Drie Jongens .Eén Meisje" vergastte ons Het Toneel onder leiding van Cor Buys bij de opening van het zesde seizoen van onze Kunst kring 1.1. Vrijdag. Een blijspel over een per slot van reke ning ernstig probleem, dat echter met de nodige luchtige en listige middelen wordt op gelost, in dit geval tenminste. Nochtans komen er vooral in het laatste bedrijf diverse ge voeligheden aan te pas, die in het kader van het geheel melodramatisch dreigen te worden. Dit veroorzaakt een zekere tweeslachtigheid,waar aan waarschijnlijk niet te ont komen zou zijn. Er zijn nu eenmaal bepaalde zaken, die zich moeilijk laten verenigen. Dit neemt niet weg, dat er veel is gelachen en niet ten onrechte. In hoofdzaak is dit wel te danken geweest aan de wijze, waarop de speelsters en spelers van Het Vrije Toneel het stuk voor het voetlicht hebben gebracht. De een had een dankbaarder rol dan de ander en viel dus meer resp. minder in de sfeer, waarin „Drie JongensEén Meisje" bedoeld schijnt te zijn. Van de drie jongens had Ton van Duinhoven als de zoon Michel de meeste geestighe den voor zijn rekening gekre gen en hij heeft ze volkomen „opgebruikt", getuige de reac ties in de zaal. Eric v. Ingen, die de oudste zoon Gilbert speelde, moest vreselijk se rieus zijn en hij was het. Zijn overwicht op de anderen, om dat hij het leven (een beetje) kende, was zonneklaar. Aan Ben Hulsman was het ten slotte om in Bernard de jongste lieveling" te realiseren en niemand zal beweren, dat hem dat niet uitstekend luk te. Kitty Knappert was het meisje Christine, die het natuurlijk moest „doen" en ook duidelijk en onheil spellend dreigde, dat ze het zou doen, waarmee niets afge dongen wil zijn van haar bak viskwaliteiten, die ze over vloedig kon tonen. De moeder en (haast) ontrouwe vader waren bij Kitty Kluppell en Cor Ruys in ervaren handen, al kon Cor Ruys zich minder „uitkuren" dan we wel eens gezien hebben. De uitvoering was dus voor treffelijk. Het was verheugend te con stateren, dat de Kunstkring aan het begin van haar zesde seizoen zo'n overweldigende belangstelling trok en de voorzitter, de heer G. Ver- wiel, die aan het begin een woord van welkom en aan moediging sprak, stak dat niet onder stoelen of banken. Overigens was dit woord op de eerste plaats bedoeld als een hulde en afscheid aan de scheidende penningmeester de heer C. Slagmolen. De heer Verwiel zwaaide hem grote lof toe als mede-oprich ter, ijverig bestuurslid en nauwgezet penningmeester. Hij maakte zich, de heer Slagmolen dankend, tot tolk van het publiek en van het hele bestuur. Als blijk van waardering schonk hij een stoffelijk aandenken. De heer Slagmolen dankte op zijn beurt en sprak zijn beste wensen uit voor de ver dere groei van de Kring tot verheffing van het culturele leven in Waalwijk. De eerste tekenen waren goed deze avond, moge het zo doorgaan. DE JAARBEURS. Hoewel het tijdstip voor de Jaarbeurs te Utrecht voor de schoen-industrie steeds zeer ongunstig genoemd mag wor den, is er dit keer wel ver kocht, omdat, zoals men weet, momenteel de vraag zeer groot is, wat mogelijk in het verdere najaar z'n terugslag zal krijgen. Alles koopt nu om verwachte prijsverhogin gen, om de toestand, we weten 't niet. Wel weten we dat er druk gekocht en gewerkt wordt en dat ook Duitsland e.a. zoveel mogelijk van onze productie trachten binnen te krijgen. CONCERT HARMONIE. De harmonie St. Crispijnheeft Zondagavond de koude regendag met een feestelijk concert opge luisterd. Het was guur op het Raadhuisplein, maar desondanks waren er veel luisteraars. En zij hebben van goede muziek kunnen genieten. Of de musici nu de toe hoorders eens extra wilden ver warmen of dat ze 't afgesproken hadden prima hun best te doen. wij weten het niet, feit is dat het een magnifiek concert is ge weest. Dc harmonie was er „in" en speciaal de zwaar dere instrumenten. Hun begelei ding in Sinfonia van J. Chr. Bach b.v. was buitengewoon. In dit nummer speelde de hoboïst Wim Stokwielder een prachtige solo. Aan de baritonsolo in Ducasse ontbrak nog het een en ander, het was trouwens voor de spelers een moeilijke opgave. De bariton leent zich bovendien o.i. niet zo zeer voor solo's. Ook de andere werken werden fris, met verve gespeeld, vooral de fantasie van Cavalleria Rusti- cana. De harmonie kon er blijkbaar niet genoeg van krijgen en trok na afloop met een vrolijke mars nog de straat in. CONCERT SOPHIA'S VERENIGING. De Kon. Harmonie Sophia's Vereniging te Loon op Zand zal op Dinsdag 26 September in de zaal van de K.A.B. een concert geven voor de leden en donateurs, dat ook tegen entrée voor het publiek toe gankelijk zal zijn. NEDERL. R.K. FABRIEKS ARBEIDERS (STERS)BOND „ST. WILLIBRORDUS". Afd. Waalwijk. Algemene vergadering op Donderdag 21 Sept. a.s. om 8 uur in het gebouw van de K.A.B. Door de voorzitter zul len enkele mededelingen wor den gedaan. Over de Sociale School der K.A.B. welke in Januari a.s. in Waalwijk wordt begonnen, zal in deze vergadering door Kapelaan Lempens een korte uiteenzetting worden gegeven. AMATEUR-FOTOGRAFEN OPGELET. De Waalwijkse amateur fotografen zullen, wanneer de plannen van een nu nog klei ne kern doorgaan, binnenkort ook hun vereniging hebben. De oprichters stellen zich voor, door middel van lezin gen door specialisten, werk- avonden onder deskundig toe zicht en onderlinge tentoon stelling, de kunst van 't foto graferen te verheffen boven het gedachteloze en dikwijls smakeloze „plaatjes knippen", waaraan tal van amateurs zich nog steeds te buiten gaan. Ondergetekende zal, zolang er nog geen definitief bestuur gekozen is, gegadigden de no dige inlichtingen verschaffen, of hun als lid inschrijven. Aanmelding schriftelijk of mondeling 's avonds van 6 tot 8 uur. C. J. Sleenhoff, lste St. Crispijnstr. 116 Waalwijk. SCHAKEN. De Schaakclub „Waalwijk" opende j.l. Woensdagavond 't speelseizoen 1950/'51 met een geanimeerde bijeenkomst der leden in het clublokaal bij de „Twee Kolommen". Deze eerste samenkomst na de vacantie had reeds direct de prettige sfeer, welke de clubavonden steeds kenmerkt. De avond was voornamelijk gewijd aan de bespreking van diverse verenigingsbelangen, terwijl na afloop hiervan de meesten zich aan een z.g. „vluggertje" waagden. Insi ders welbekend, deze partij tjes die eigenlijk maar over het algemeen speldeprikjes opleveren, vergeleken met de degenstoten van de serieuse partijen. Helaas verliest de schaak club een tweetal van haar sterkere spelers en toegewijde leden in de heren Slagmolen en v. Tienhoven, wegens hun Wij verwachten U, huis-, tuin- en keukenschakers, die tot nu toe ons clubverband nog niet gevonden hebt. Na een eerste kennismaking op Woensdagavond komt U beslist terug. „DE POSTDUIF" WAALWIJK. Volgende week Zaterdag middag 23 September van 5 tot 6 uur inmanden voor Vlissingen. Ook liefhebbers van buiten Waalwijk kunnen hun duiven mee africhten. Vrijdagavond 29 Sept. van 7 tot 9 uur is te Waalwijk gelegenheid voor inmanden voor de Nationale Wedvlucht vanuit Folkestone (Engeland) te geVen door de C.C. Breda en Omstreken. Inleg 1.50 per duif, vracht inbegrepen, van af Hoek van Holland. VRACHT-AUTO IN EEN HUIS. Naar „De Stem" meldt heeft de vracht-auto der Fa. Frans Schilders alhier in de vroege ochtend van Vrijdag de voor gevel van het woonhuis van W. van Meer in de Dorps straat te Wagenberg geramd. Een wielrijder kon zich nog juist redden door zich te la ten vallen, toen de wagen als een tank een heg over de volle lengte meenam, een paal van het electrische licht knapte, een houten poort en een muur sloopte en tenslot te de voorgevel het het huis indrukte, waardoor 't woon vertrek een ruïne werd. Vermoedelijke oorzaak is volgens het blad een moment je onoplettendheid. TWEE ONGEVALLETJES. Toen Mevr. K. Zaterdag j.l. door de Grotestraat fietste en duidelijk aangaf dat zij naar links wilde afslaan, werd dit niet tijdig bemerkt door twee scholieren die achter haar reden. Om haar te ontwijken moesten ze toen links en EN ZEER VOORDELIGE PRIJZEN GROTESTRAAT 178 —WAALWIJK vertrek uit de gemeente naar elders. Het eerste tiental dat in de afgelopen jaren in de Bonds-competitie steeds een eerste rol speelde en op prachtige resultaten mag te rugzien, ondergaat daardoor een gevoelige aderlating. In dit verband kan tevens gezegd worden dat deze ver eniging, die een dergelijke hoogstaande en edele sport beoefent, voor een gemeente als Waalwijk toch eigenlijk veel te weinig leden telt. Er moeten onder de. burgerij toch veel meer mensen zijn die dit spel, dat zulk een grote be koring heeft voor allen die 't kennen, beoefenen. Laten zij het eens in ons clubverband proberen. Men behoeft heus nog niet direct als grootmees ter zijn intrede te doen. Schaken is een spel dat, on danks de inspanning die moei lijke partijen vragen, toch een grote vorm van ontspanning geeft aan haar beoefenaren. Het is een spel van de geest, scherpt het verstand en sti muleert en kweekt ook aan vele goede eigenschappen in de mens. rechts voorbij rijden. Eén van hen echter, J. v. d. L. uit Heusden, raakte Mevr. K„ tengevolge waarvan deze te gen de grond smakte. Ze liep enkele verwondingen aan hoofd en handen op. Gisteren wilde de zeven jarige J. H. uit de St. Anto- niusstraat plotseling de weg oversteken toen er een luxe wagen naderde, bestuurd door dhr. E. alhier. Deze remde uit alle macht, doch kon niet verhinderen dat hij het jonge tje raakte. Het bleef gelukkig bij lichte schaafwonden en ge neeskundige hulp bleek over bodig. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: sleutel; een paar gummilaarsjes; jongensjasje. Verloren: bruine herenpor- temonnaie met inhoud; bood- schappenmandje; damesporte- monnaie met inhoud; doublé schakelarmbandje; parapluie; vlag; zakje met knoopjes; rose stoffen kindermutsje; vulpen; damespolshorloge; ca puchon; bankbiljet; sigaret tenkoker; kinderfietsje; cein tuur.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 1