P 8 DE IMGSIHMT 4 SpoM ORUNEN ELSHOUT VLIJMEN HAARSTEEG WASPIK RAAMSDONKSVEER INGGIH ND0RR0 ONS HUIS" - 20 Jaar f 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 SEPTEMBER 1950 2 17 September 1930 - 17 September 1950 Comité Opening Raadhuis. Onder leiding van de heer L. v. Drunen heeft zich een comité uit de bevolking gevormd voor de opening van het gerestaureerde Raadhuis. Een groot defile van de verenigingen uit de gemeente is in voorbereiding. Ook zal na mens de bevolking een cadeau voor het raadhuis worden aange boden. NEDERLAAG-TOURNOOI BILJARTEN. Het nederlaagtournooi werd voortgezet tussen EEBC 1 en WBC 1. De uitslag hiervan is als volgt ÈEBC 1. WBC 1. L. Kuipers-G. Romers -11—42 H. Brok-M. Slaats 7336 G. Klerkx-Ant. Heeffcrs 45- 24 Fr. Springs-W. Lamers 20—46 Th. v. d. Besselaar- L. v. Engelen (nog niet gespeeld) Totaal 179-148 Het derde vijftal bond de strijd aan tegen WBC 2. De uitslag hiervan is als volgt C. Pullens-H. Pullens 32-23 J. Stevens-M. Vugt 19—33 H. Portier-AHombergen (nog niet gespeeld) A. Veltman- G. v. Disseldorf 17—10 A Fitters-J. Verharen 13— 5 Totaal 81-71 De grootste nederlaag is toege bracht door W. Lamers met 26 caramboles. Op Dinsdag 19 Sept. is aange geven de wedstrijd tegen S en O 1 en 2 uit Helvoirt. Op Woens dag 20 Sept. wordt de strijd aan gebonden tegen 1, 2 en 3 van N G. te Drunen. VERGADERING WERKTUIGENCOMITÉ. Dinsdagavond 12 September vergaderde bovengenoemd comité onder voorzitterschap van de hr. H. Brok in het café ,.De Ge kroonde Hoed" van Gez. Klerks. Na opening door de voorzitter werd mededeling gedaan dat op de jaarbeurs te Utrecht de vol gende machines zijn aangekocht: een aardappelrooier en een aard- appelpootmachine, verder een kunstmestzaaier en opzetstukken voor de silo's. Nog dit seizoen zal met de aardappelrooimachine worden gewerkt. Een dezer dagen zal worden proefgedraaid. Deze week hield het bestuur van 't Centraal Comité een ver gadering in café Joh. Peijnenborg. Het voornaamste punt was om de thuis komende militairen, nog 6, een gelijkwaardig cadeau aan te kunnen bieden, n.l. een nieuw rijwiel. Het verslag van de secr.-penn. was zeer gunstig, het geld was hiervoor nog in kas, waarom be sloten werd geen collecten meer houden; wel zal voor de versie ring nog worden rondgegaan. Zaterdag a.s. 23 Sept. wordt Aalmoezenier Kolen thuis ver wacht; grote plannen zijn reeds gemaakt, het belooft heel wat te worden. Uitvoeringen Toneelverenigingen. Daar de vorige jaren met de winteruitvoeringen verschillende malen twee uitvoeringen op één Zondag vielen, kwamen verleden week de besturen in vergadering bijeen om een regeling te treffen; iedere vereniging stelde de daum vast, zodat dit jaar maar één uit voering pér Zondag gegeven zal worden. Een goede regeling. Volgende week zullen datums en ingestudeerde stukken worden bekend gemaakt. Oprichting. In het café van dhr. Ant. Vugts Is onlangs opgericht een schuts; Reeds lang bestond het voorne- j men in navolging van andere plaatsen een schuts op te richten; thans heeft dit door een aantal schuttersvrienden zijn beslag ge kregen. De schutsen of gilden zijn voor- al in Brabant zeer populair; velen bestaan refeds eeuwen en hebben een roemrijk verleden. Wij ken- brosius nog vaak van zich doen spreken. Vergadering. De R.K.J.B. hield Zondag na de Hoogmis een belangrijke vergade ring; door afwezigheid van de voorzitter werd het woord ge voerd door de vice-voorzitter Leo van Veluw, die alle leden welkom heette. Het dofel van deze ver gadering was plannen te bespre ken voor de a.s. wintermaanden. Zo zal er een cursus worden ge geven voor veevoederbereiding. De graslandwedstrijd is reeds in volle gang. Er zal gezamenlijk een excursie gemaakt worden naar de exportslagerij in Boxtel, naar de C.H.V. in Veghel en de super- fosfaatfabriek. Tevens werd be sloten om in Januari met de jaar vergadering een feestavond te or ganiseren, met tonefel en voor dracht. Op voorstel van een der leden zal bij ziekte van een lid geza menlijk worden geholpen bij de te verrichten werkzaamheden. De R.K.J.B. mag zich in een grote activiteit verheugen; er zul len nog diverse acties worden be sproken, die bij voldoende deel name zullen worden uitgewerkt, zo zal de gymnastiekclub die enigs zins in verval is geraakt weer in het leven worden geroepen. Na de rondvraag waarvan niet veel'gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze. Feestavond. Deze week herdacht de Boerin- nenbond afdeling Haarsteeg zijn 5-jarig bestaan, ter herdenking daarvan had Vrijdagavond in ca fé van Oijen 'n feestavond plaats. De voorzitster mej. v. Engelen- de Kort, opende met de Chr. groet en gaf in haar openings woord een overzicht van de werkzaamheden in de afgelopen 5 jaren verricht. Aan de beurt van aftreden was de voorzitster, doch deze werd bij acclamatie herkozen. Wegens toekomstig vertrek van de secretaresse mfcj. Sjaan Vugts, werd in haar plaats gekozen mej. Anna Pulles, die de benoeming aannam en zeide haar beste krachten te zullen geven in het belang van de bond. Door de heer Ganzeboom die voor deze gelegenheid was uitge nodigd, werd een lezing gehouden over het onderwerp: Welke les geeft het Brabant van het verle den aan het Brabant van heden. In een begeesterende rede dit bijna een uur in beslag nam, ging spreker terug tot in vroeger eeu wen en zette daarin uiteen hoe Brabant vanaf die tijd strijd heeft moeten leveren om het geloof en de cultuur te kunnen bthouden en te bewaren voor het nageslacht en hoe het heden ten dage daarop nog trots kan gaan. Door eigen leden werd een toneelstuk opgevoerd, getiteld Liefde per televisie, dat zeer in de smaak vifel. Een collecte gehouden ten bate der T.B.C.-bestrijding bracht op 14.35. De avond werd verder met mu ziek en zang gevuld. Na 'n trac- tatie en een toespraak door de geestelijk adviseur Pastoor Ser- rarens werd deze avond gesloten. t u i j nen daarvan de schutsboom, het ning. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van de Raad dezer gemeente op Donder dag 21 September 1950 om 19.30 uur ten gemeentehuize alhier. Agenda 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding Gémeente-reke- uing 1949. 4. Wijzigingen Gemeente-be groting 1950. 5. Voorstel tot uitkering van 5 wedde of loon aan het ge meente-personeel over het 3e en 4e kwartaal 1950. 6. Voorstel tot medewferkinjJ ex. art. 72 der L.O. wet 1920 aan de R.K. Meisjesschool. 7. Voorstel tot aan- en ver koop van grond. 8. Voorstel tot vaststelling van een tijdelijke regeling inzake ziektepremie aan gemeenteperso- neel. 9. Voorstel m.b.t. aanvragen om tegemoetkoming in vervoers kosten ex. art. 13 L.O. wet. 10. Voorstel tot vaststellittg van een schaderegeling verorde ning i.v.m. het uitbreidingsplan. 11. Voorstel tot vaststelling van een heffingsverordening van besmettelijke ziektengelden. 12. Voorstel tot wijziging en aanvulling van de Legesverorde- koningschieten, zodat ieder jaar op de traditionele teerdag de strijd om de koningstitel plaats heeft. Op vele plaatsen wordt door de gildebroeders het vendelzwaaicn beoefend en dit zeer kunstig wérk zullen velen wel eens met bewon dering hebben gadegeslagen. Het bestuur is als volgt samen gesteld: A. Timmermans, voorzit ter; Ant. Vugts, secretaris en Ja nus Verharen, lid. Hfet wachten is nog op de vereiste vergunning en als die wordt verleend zal 13. Voorstel tot wijziging en aanvulling van der Vermakelijk- hfeidsverordening. 14. Voorstel tot onbewoon baarverklaring van .woningen. 15. Voorstel tot toekenning van premiën in verband met vrij willige beschikbaarstelling van woonruimten. 16. Voorstel tot ingekomen subsidie-aanvragen. 17. Voorstel tot vaststelling heffingsverordéning 'ergunnings- en Verlofsrecht. 18. Voorstel tot ve. "bouw van van premiën krachtens de E. W. P.-regeling. R.K. Middenstands- handelsavondschool. Naar wij vernemen worden de lessen aan de R.K. Middenstands handelsavondschool a.s. Woens dag 20 September hervat. Jaarvergadering. Vorige week Donderdag hield de R.K.V.V. „Waspik'' een druk bezochte jaarvergadering. Na de opening en een welkomstwoord door de voorzitter, bracht de heer H. Baaten verslag uit over de gfe- speelde seriewedstrijden. De net to opbrengst hiervan was 130. In de nieuwe elftalcommissie werden gekozen de leden N. v. d. Rijken, J. Langermans, N. Smits, C. Fitters, A. Kools, A. van Kuijk en Th. Smits. Voor het aftredend bestuurslid G. de Hond, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer G. Broekmans. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt en op alle vragen antwoordde de voorzitter bevredigend. Hierna sloot hij de vergadering onder dankzegging voor de medewerking. ¥il>. is "5 i xMri SI Benoeming. Z. H. Exc. de Bisschop heeft benoemd tot geestelijk Adviseur van de Afdeling Raamsdonksveer van de Diocesane Bossche Bond van de Ned. Kath. Arbeidersbe weging met alle plaatselijke vak- en onderafdelingen en instellingen, de Weleerw. Heer F. C. A. van Loosdrecht, Kapelaan. Dat zegt de Javaan als hij „Ja meneer" bedoelt. Wellicht zult U al eens over die kerk van Salatiga hebben nagedacht. „Och, 't is zover weg", zult U misschien ge zegd hebben, „zou ik daar nou wel iets voor moeten geven". Inderdaad, Salatiga is zeer ver weg. Waarschijnlijk zul len we de kerk, die, naar wij hopen, in Salatiga gebouwd zal worden, nooit zien. Maar ik zou U willen vra gen: Denkt U ook eens aan de kerk van Java, deze jonge loot aan de levensboom der Kerk. Denkt U eens aan de Javaan. Hij zal „inggih ndor- ro" antwoorden op Uw vraag, of U wel iets moet geven. De Javaan in Salatiga heeft een kerk nodig. Zelf kan hij niet bouwen en daarom doet hij op U een beroep. S. v. A. VERANTWOORDING. Vorig bedrag 1 530.25 N.N. voor spoedig herstel 2.50 N.N. 1.— N.N. 1.— Totaal 534.75 II Van links naar rechts: L. v. Drunen, A. Versteijnen, Chr. Treffers, M. Nijssen, H. v. d. Griendt, G. v. Oostrum, Arn. Lombarts, P. Mombers, Jos v. d. Water, Jos Bakkers, W. Pot, J. Renooy, H. Snijders, H. Hopstaken en A. Blom. Haarsteeg ook zijn gilde kennen het oude gemeentehuis, en zal zij onder de naam St. Am- j 19. Voorstel tot \oekenning Grepen uit de historie van de „Veteranenclub". Toen op 6 Januari 1896 de W.G.V. werd opgericht, werd hiermee in een lang gevoelde behoefte voorzien, daar in Waalwijk betrekkelijk geen andere sporten werden be oefend dan de kolf- en schiet sport. Wel bloeide? 't muziek leven in verenigingsverband. Uit de W.G.V. is gegroeid de gymnastiekvereniging de Frank, die echter jammer ge noeg te vroeg ontbonden werd. De meesten van deze leden vormden later de voetbalclub W.V. Bij de W.G.V. beoefen den de heren de korfbal-, scherm- en worstelsport. In de jaren rond 1900 be gon een wédloop tussen de voetbal- en turnsport, wie door zijn propaganda 't sport leven zou gaan beheersen. In Waalwijk ontstonden in die tijd verschillende voetbal clubs. Door de propagandis tische waarde der wandel tochten, die door de W.G.V. georganiseerd werden, begon ook in de omliggende gemeen ten het enthousiasme voor de gymnastielcsport toe te nemen. In deze jaren dan wisselden de verenigingen elkaar snel af, hoewel de oude W.G.V. zich steeds wist te handhaven. In de latere jaren raakten door deze openvolging van ac tieve turnclubs, velen der ou dere garde buiten vereni gingsverband. In 1928 werd dan de eerste poging ondernomen ook deze mensen in een aparte organi satie onder te brengen. De huidige voorzitter van „Ons Huis" presideerde deze helaas tot een niets leidende verga dering. In Sept. 1930 dus 20 jaar geleden werd deze poging hervat. De heren An- toon Princen, Lou v. Drunen, Antoon Snijders, Jos van de Water, Christ Treffers e.a. wisten onder hun sindsdien steeds gehandhaafde voorzit ter Gerrit v. Oostrum 't plan tot werkelijkheid te brengen. Besloten werd op Woensdag avond de oefen-avond te hou den. „Ons Huis" is nu inderdaad 20 jaar lang 't thuis geweest, waar ideeën gesmeed, voltiges en reuzenzwaaien volbracht en ook gezelligheid en kame raadschap beoefend zijn. De club van oud-gedienden :de Veteranenclub, groeide spoe dig uit tot 25 leden, die onder leiderschap van de heer Ant. Princen het „Mens sana in corpere sano" als hoogste de vies in werkelijkheid tracht te om te zetten. De eerste jaren van hun be staan maakten de veteranen zich populair door hun mede werking aan de Post-avonden. Toen in 1935 het eerste lus trum wei'd gevierd, bood het bestuur van de Post-avonden „Ons Huis" het nog steeds in ere zijnde vaandel aan. Wat deze popularitéit betreft, gaat het steeds crescendo. Er wordt spontaan deelgenomen aan alle festiviteiten, waardoor „On Huis" gelegenheid krijgt propaganda te maken. Zo zal met vreugde elke veteraan te rugdenken aan zijn deelname bij het jubileum van wijlen burgemeester Moonen. Moeilijke jaren. Het heengaan van de leider en grondlegger der turnsport in de Langstraat de heer Ant. Princen, betekende een ge voelige slag voor de club. Hij ontviel voorgoed „Ons Huis" op 20 Aug. 1949. Ook de oor log is voor „Ons Huis" niet de gemakkelijkste tijd geweest. Met 16 leden werd 1940 tege moet gegaan. Het was van zelfsprekend dat aan ontbin den niet gedacht werd. De werktuigen liet men onder duiken en bij gebrek aan een zaal, werd de bakkerij van Jos van de Water tot oefen lokaal gepromoveerd. In deze jaren was het niet gemakkelijk er de moed in te houden, temeer daar zich on der „onze vrienden" nog ou de kennissen bevonden. Toen de bevrijding aanbrak, bezat Waalwijk geen enkele turn vereniging. De koppen wer den bij elkaar gestoken en de heren Lou v. Drunen en Chr. Treffers namen voorlopig de leiding over de jeugd, die wilde turnen, op zich. Oud gymnasten staken de koppen weer op en met medewerking van „Ons Huis" kwam de combinatie tot stand van Orova, W.G.V. en S.S.S. Dit werd het nog steeds actieve O.W.S. Ook „Kunst en Kracht" van v.m. Baardwijk en „Kracht ea Vlugheid" van v.m. Besoijen kwamen spoedig na de oorlog weer met frisse moed naar boven. Een jubileum. „Ons Huis" rekende 't zich tot een eer op 17 Sept. haar 20-jarig bestaan te vieren. Deze dag is ingezet met het bijwonen van een H. Mis en is verder in besloten kring gevierd. De reden hiervoor is overbekend. De voorgenomen viering van een Sportweek, ter gelegenheid van dit jubi- Hierboven een foto van de oprichters der W.G.V., waaruit naast de Waalw. gymnastiekverenigingen, ook het jubilerende „Ons Huis" zijn voortgekomen. De namen van bovengenoemde oprichters zijn, voor zover ons geheugen reikt, de heren Zittend: J. van Schuppen. Eerste rij: W. v. d. Heijden, H. Keijzer, A. Prin cen, H. Zwier en Antoon Gerris. Tweede rij: P. Gloudemans, Ger. Zuurhout, J. van Riet en Adr. Pullens. Derde rij: G. Pullens, Ger. Brekelmans, W. Timmermans en Th. Kolsteren. leum georganiseerd, moest worden uitgesteld tot volgend jaar Juni, bij welke gelegen heid Waalwijk van feest vreugde zal schallen rond „Ons Huis". „Ons Huis" bloeit thans on der het bescherheerschap van de Weled. Heer G. Verwiel en is thans lid van het Vetera- nencorps van het K.N.G.V. Alle oud-gedienden die dit jubileum kunnen meevieren, zullen dezer dagen even met weemoed terugdenken aan hun oud-kameraad dhr. Joh. Schambergen, die „Ons Huis" het vorig jaar ontviel. Hem als oud-voorzitter van W.G.V. en als één der hardste wer kers voor ons verbond, zij te zamen met de heren Antoon Princen en J. v. Bladel die „Ons Huis" voor Het Tehuis verwisselden, een memorerend „zij rusten in vrede" toege wenst. VOETBALUITSLAGEN. Ie Klasse D TSCNOAD 3—1 FeijenoordBW 11 De BaronieSparta 13 LONGA—NAC 0—1 RBCEmma 11 XerxesWillem II uitgest. Ie Klasse E ChévremontBrabantia 32 MVVMaurits 41 Spel. EmmaHelmondia 31 EindhovenLimburgia 70 VVV—PSV 1—2 SittardiaBleyerheide 41 2e Klasse B Rood-WitAlliance 22 GoesDESK 22 RKCVlissingen 04 DOSKOInternos 61 3e Klasse B SchijndelODC 12 Oss '20—WSC 5—2 MULO—Bladella 6—0 Boxtel—Mich. Gestel 71 OJCJuliana 12 4e Klasse C DESOHaarsteeg afgel. HVCH—Nooit Gedacht 01 Uno AnimoMaliskamp 31 Zaltb.Vlijm. Boys afgel. RKOSC—RKSVA 3—2 4e Klasse D DVVCHeusden 12 WaspikWere Di 21 RWBRaamsdonk 51 SVGVelocitas '31 23 RKDVCVeerse Boys 21 R.K.C.-VLISSINGEN 0-4. De vele RKC-supporters zul len Zondag wel onvoldaan van het terrein zijn gegaan, niet zo zeer om het verlies der beide pun ten, maar vooral om het teleur stellende spel der RKC-ers, zoals zij dit hedenmiddag lieten zien. Het aantal zwakke plaatsen, zo als we die zagen in deze wed strijd, zal de elftalcommissie wel grijze haren bezorgen, om hieruit een elftal samen te stellen dat in staat moet worden geacht de competitie tot een goed einde te brengen. Van de voorhoede ging totaal niets uit, terwijl de halfli- nie nergens te zien was, waardoor Vlissingen steeds van hieruit de mooiste aanvallen kon opzetten en doelman Leijtens voor de ho peloze taak stelde om de snelle voorhoede der gasten te weer staan. Vlissingen won de toss en speel de met de straffe wind in de rug. Het eerste kwartier ging de strijd goed gelijk op en was RKC zeker niet de mindere der gasten en wa ren nog het meest in de aanval, maar daarna kwam Vlissingen opzetten. Toen er 15 minuten ge speeld was, kon de snelle v, d. Schaaf der gasten met een hoog schot zijn club de leiding geven. RKC werd nu totaal ingesloten. Doordat 't grote gat tussen ver dediging en voorhoede niet door RKC-ers werd aangevuld, kwam de voorhoede der gasten steeds gevaarlijk opzetten. Nadat de midvoor der gasten alleen voor open doel hopeloos naast schoot, was dit slechts uitstel, want uit een corner kon Vlissingen nog voor rust het tweede doelpunt scoren. Na de rust speelde RKC met de wind mee en wat eerst in hoofdzaak in de achterhoede speelde, was nu naar de voorhoe de geredigeerd en omgekeerd.Wel een half uur was RKC nu in de aanval, maar door onbesuisd spel en het niet juist berekenen van de kansen, was niet één speler in staat om te doelpunten. En wat wij vroeger van het RKC team nooit zagen, dat zagen we deze middag. Toen het niet lukte een goed resultaat te bereiken, zakte alles als een kaartenhuis ineen en gaven zij zich een kwartier voor het einde gewonnen. Vlissingen deed er nog een schepje op en Molenbroek, de midvoor der gas ten, kon nog tweemaal doelpun ten, zodat het een malse 4-0 zege voor de Zeeuwen werd. '51*11! - -r O.S.S.-W.S.C. 5-2. Met nog 4 minuten te spelen en een 21 stand voor OSS, werd door v. Meeuwen een vrije trap genomen op de rand van 't straf schopgebied. Een vuurpijl gelijk vloog de bal in de uiterste boven hoek, 2—2, En met de beste kan sen voor WSC in haar aanval werd de bal door OSS weer afge trapt. Maar wat in de gehele wedstrijd onmogelijk was, gebeur de. In 2 minuten tijd scoorde OSS door te ver opdringen van de achterhoede èn door onvoldoende afdekken van de tegenstanders, 3 doelpunten en bracht daardoor de stand op 5—2. Geflatteerd, maar verdiend. OSS is een pas gepromoveerde ploeg in deze af deling en zodra men' zich begeeft op de grasmat van hun veld, weet men reeds dat het geen kinderspel is wat er gaat gebeuren. Een voetbalveld waar vele eerste klas- sers een puntje aan kunnen zui gen, was de eerste aanblik die we kregen. De tweede was dan, dat we een uiterst snelle ploeg zagen, die fair, maar gedurende 90 mi nuten vochten voor de overwin ning. WSC is tweemaal aan bod gekomen Dat was voor de rust, toen eerst de partijen gelijk wa ren opgegaan en de OSS midden voor Adelberg onhoudbaar pas seerde met een felle kopstoot op eert voorzet van links, 1—0. Een vlak daarop schuift Frans Pulles een pass naar Piet Blijlevens, die de uitgelopen doelman met een effectvolle bal kansloos slaat 1-1. Als na de rust een stortbui over het terrein giert, komt OSS met wind en regen mee, los. Zij for ceren een vijftal corners, waar van 1 door de middenvoor prima ingekopt en door Sjef Marieu ver der het net ingetrapt wordt, 21. En dan gaat eindelijk de WSC ploeg beseffen dat ze achter staat. Dan, een kwartier voor 't einde, gaan ze ten aanval. Dan forceren ze het tempo wel en komen eigen lijk verder dan in het doelgebied, want het geval, waarvoor de bo ven omschreven vrije trap geno men werd, was binnen de lijnen. Nic. v. Meeuwen zag echter het verschil van afstand niet en scoor de onhoudbaar in de bovenhoek, 2-2. Maar dezelfde speler zag met ontzetting zijn tegenstander-mid denvoor tegenover hem verschij nen en hij verloor het duel, dat hi; in deze wedstrijd nog zo vaak ge wonnen had. Zelfs Adelberg was niet bij machte om de gloeiende kogel in zijn vaart te stuiten, 3—2. En toen was het maken van de overige doelpunten slechts een uiterst gelukkige samenloop van omstandigheden R.W.B.—RAAMSDONK 5—1. Deze wedstrijd is op ver diende en overtuigende wijze door RWB gewonnen. On danks het gemis van hun rechts-achter en linkshalf, is de overwinning voor de thuis club geen moment in gevaar geweest. Eerst toen Raams donk de steun had van de sterke wind, ging de strijd vrijwel gelijk op, al had toen reeds RWB een klein over wicht. Vanaf de aftrap wist links binnen J. Schalken met een pracht-doelpunt zijn club reeds de leiding te geven; 1—0. Lang plezier hadden de gastheren echter niet van dit succes, want spoedig hierna wist Raamsdonk de stand ge lijk te maken; 11. Nadat de strijd enige tijd hierna een gelijkopgaand ka rakter had gedragen, kwam RWB allengs iets in de meer derheid en 8 minuten vóór de rust was het midvoor A. Schalken die de thuisclub op nieuw de leiding gaf; 21. Na de hervatting gaven de gastheren, nu gesteund door de wind, vrijwel de gehele 2e helft de toon aan. Aanval op aanval werd op het Raams- donkdoel ondernomen. Na 10 minuten spelen was 't links buiten v. d. Anker die met 'n hard laag schot in de uiterste hoek de stand op 31 bracht. De bezoekers stelden alles in het werk het spel te ver plaatsen, wat hun echter niet gelukte. De druk op hun doel hield onverminderd aan en na 18 minuten spelen was 't we derom midvoor Schalken die een mooie voorzet van links, keurig met z'n hoofd in het Raamsdonknet knikte; 41. Hierna speelden de gasten een verloren partij en deden alle moeite hun doel voor ver dere doorboringen te vrijwa ren, wat hun echter pas na een vijfde voltreffer van linksbinnen Schalken geluk te: 51. Even voor het einde ont stond er nog een gevaarlijke uitval der gasten, doch de bal belandde tegen de paal, waar- na werd weggewerkt, zodat met de stand 51 voor RWB het einde kwam van deze wedstrijd. Scheidsrechter Tim- mers leidde goed. RWB 2 stelde danig teleur door met 41 van de Baard- wij kreserves te verliezen. In deze wedstrijd maakte de RWB-doelman zo'n ongeluk kige val, dat hij zijn sleutel been brak. De wedstrijd zelf had een sportief verloop. O.J.C.—JULIANA 1-2. Het zich beter aanpassen aan de weersomstandigheden en door beter ploegverband dan OJC be haalde Baardwijk een zwaar be vochten, doch alleszins verdiende overwinning in deze zware uit wedstrijd. Vooral voor de rust pasten de bezoekers de juiste tac tiek toe. Met korte passen over de grond naar zich goed opstel lende medespelers drongen zij keer op keer tegen de stormwind in gevaarlijk door in het Rosma- lense doelgebied. Vooral het eer ste kwartier wist de thuisclub met dit spel geen raad. Voor de rust

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2