m KMISHEÜVEL BETERE TEXTIELS! PAARDENSPORT ]u0uL6.e.uht-2)-e.ino.HStKatL<i DUIVENSPORT VAN LOON-SGHRAUWERS Voor de DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 SEPTEMBER 1950 hockey. werd dan ook de grondslag voor de zege gelegd. Nadat de OJC verdediging in de eerste fase van de strijd al enkele malen met de grootste moeite de zaak had kun nen klaren, kogelde rechtsbuiten Klerx buiten bereik van de reeds geslagen doelman tegen de lat. Dit was in de 10e minuut. Weliswaar werd daardoor de thuisclub volle dig wakker geschud doch de geel zwarten bleven de toon aange ven. Na 29 minuten spelen werd de score geopend. Vanuit de mid denlinie kreeg linksbuiten v. Gel der de bal in zijn bezit, passeerde de beide backs, om dan zuiver en hard in de uiterste bo venhoek te knallen, 0—1. Lang bleef deze stand niet. Bij een cor ner op het Juliana doel verdween de effectvolle bal via v. Os han den in het net, 1 1. De gasthe ren kwamen nu meer opzetten, losten van verre afstand vuurpij len op het doel. doch verder dan een keer tegen de lat brachten zij het niet. Na de hervatting namen de Geelzwarten, nu gesteund door de wind, het heft in handen, al leidde af en toe het ver opdrin- Grotestraat 282 WAALWIJK E»®BBE5HöH®HSEïSRe3a! gen, waaronder noodzakelijk ac dekking leed, tot soms verrassen de attaques van de roodzwarten. Tamelijk gauw viel de beslissing. Linksbinnen Spapens gaf, nadat hij de vijandelijke verdediging uit verband had gespeeld, over naar zijn buurman v. Gelder en diens vleugclschot, hard over de grond, verdween onhoudbaar in de ui terste hoek, 1 2. De ontmoeting werd nu enthousiaster, doch min der goed. Aan beide zijden ont stonden nog diverse doelrijpe kan sen, doch verandering kwam ér niet meer. Onder hoogspanning floot tenslotte scheidsrechter Spies, die goed en rustig leidde, het einde. Verdere uitslagen Juliana 2-RWB 2 4-1. Berkdijk 3—Juliana 4 0—1. KAATSHEUVEL. GOES-DESK 2-2. Het is DESK mogen gelukken op de zware klei in Goes een ge lijk spel .te, .Jprgyéil tegeq de Zeeuwen, 2—2. In ons volgend nummer geven we een klein ver slag van deze wedstrijd. gewoon zijn en wist zij geleidelijk de stand tot 41 op te voeren. Dinteloord liet het er niettegen staande deze achterstand niet bij zitten en vooral haar weede doel punt inspireerde haar om alles er op te zétten en het laatste kwar tier werd er dan^ok hard om de overwinning gestreden. Het ge lukte Dinteloord in deze phase nog een doelpunt te forceren en de stand op 34 te brengen, waarmede het einde kwam. Het NEO-schare haar vreugdedans begon over dezé welverdiende overwinning. CAPELLE. Gudok 2—Wit-Zwart 0—4. Gisteren speelde Wit-Zwart haar eerste competitie-wed strijd van dit seizoen tegen Gudok 2 te Tilburg. De Wit- Zwarten wonnen deze wed strijd verdiend met 40, na dat zij met de rust reeds een 30 voorsprong hadden be reikt. De doelpunten werden gemaakt door Joh. v. Beek en A. Priest. In de achterhoede speelden de gebroeders Jos en Pjet.v. Raamsdonk weer een zeer verdienstelijke partij. Mannen, een goed begin; blijf zo voortgaan! A.s. Zondag: Wit-Zwart Berkdijk. Aanvang 2 uur. met doelschoten tegen Were Di 1, hun oudste, felste tegen standster. Ze hebben hiermee de beker gewonnen en zijn kampioen van het B-tournooi geworden. DRUNEN. RKDVC 1-Veersc Boys 1, 62. Druncn, ofschoon de sterke wind tegen, weet aanstonds een veldmeerderheid te krijgen. Na 5 minuten krijgt DVC door haar midvoor de eerste goal. Veerse Boys weet echter gelijk te ma ken, maar Drunen herneemt voor de rust nog de leiding. 2—1. Even na rust maakt Veerse Boys uit een penalty gelijk, doch DVC is zo sterk in de meerder heid dat doelpunten niet kunnen uitblijven. Met de regelmaat van een klok begint de scoringsmachi- ne te werken en voert voor het einde de stand naar 6—2 toe. Herptse Boys 1-RKDVC 2 1-6. Herptse Boys 2-RKDVC 4 1-7. VLIJMEN. Vlijm. Boys 2-Wilhclmina 3 5-3. Wilhelmina trapt tegen wind in gaat het spel LOONOPZAND. Uno AnimoMaliskamp 3- -1. Zondag had bovenstaande ont moeting plaats, welke door Uno Animo met 3-1 gewonnen werd. Alhoewel voor de rust Uno met de wind in de rug speelde, zat er weinig animo in en de eerste aan vallen waren voor Maliskamp, die bij hun sporadische aanvallen gevaarlijker waren. Na 10 minu ten krijgt Uno een penalty te ne men, die werd naast geschoten. Enkele corners leverden eveneens qeen doelpunten op. Toen de wedstrijd 40 minuten oud was, kreeg Uno een vrije trap te ne men, welke werd afgeslagen doch nadat de bal weer bij doel was teruggekomen werd luj door een der spelers van Maliskamp in eigen doel gekopt, 1—0. Ongc^ veer een kwartier na rust werd door de tegenpartij vanaf t mid denveld een schot op de Lino veste gelost, welke de gelijkmaker werd,doordat de keeper naast qreep. Uno Animo is steeds in de meerderheid ondanks de sterke wind welke zij tegen heeft. 1 ïen minuten voor het einde weten zij de veldmeerderheid echter uit te buiten en de stand op 2—1 te brengen, welke zij door hun har dere strijd ook ten volle verdien den. Juist 1 minuut voor t einde wéten zij zich nog veiliger te stel len, door uit een scrimmage voor doel de stand op 3—1 te brengen, wearmede het einde kwam. Het was een zeer sportieve wedstrijd. SPRANG. N.E.O. Dinteloord—N.E.O. 3—4. Zaterdag j.l. speelde N.E.O. een uitwedstrijd naar Dinteloord. Deze wedstrijd, welke voor t kampi oenschap van de afd,. Nrd.-Bra bant geldt, werd door N.E.O. met 43 gewonnen. Voor de aanvang van de wed strijd werden door de béide aan voerders bloemen overhandigd en de clubs gefeliciteerd met hun kampioenschap. Dinteloord, dat de aftrap had, zette direct een aanval in en wist het eerste kwartier een betrekke lijke veldmeerderheid te béhou- den en dit in een doelpunt om te zetten. N.E.O., dat er langzaam maar zeker beter in kwam en lang zamerhand aan het vette terrein gewoon raakte, wist na ongeveer 31 min. spelen de stand gelijk te brengen en kort voor de rust haar achterstand in een 2 1 voor sprong om te zetten. Na de rust speelde N.E.O. pas weer haar voetbal zoals we dit 'Ie laatste tijd algemeen van haar af en vlug gaat het spel op en neer een mooie kans voor Vlij men wordt naast geschoten Na 12 minuten onderneemt Wilhel mina een goede aanval, de rechts binnen komt vrij voor doel en maakt 0—1. Vlijmen antwoordt met een serie aanvallen, die op niets uitlopen. Wilhelmina komt steeds met goed open spel opzet- enten en de verdediging van Vlij men moet alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Na 25 minuten is het de midvoor van Wilhelmina, die de stand op 02 brengt. Uit een goede aanval van links maakt de rechtsbinnen 0—3. Wat Vlijmen ook probeert, niets wil lukken en vele kansen gaan verloren. Met de stand 0'3 voor Wilhelmine komt de rust. Na de rust, met wind tegen, speelt Vlijmen iets beter, maar is tegen het spel van Wilhelmina dat steeds prachtig ten aanval trekt, niet opgewassen. Na 2a minuten komt de ommekeer in de wedstrijd. Vlijmen gaat het spel wat forceren en het gelukt mid voor Boom om het eerste tegen- punt te maken, 13. Even latter is het weer Boom die 23 maakt. Luide wordt Vlijmen aangemoe digd. De gelijkmaker komt uit een goed genomen corner, genomen door rechtsbuiten v Overdijk en ingekopt door linksachter Coen- sen, 3—3. Nu is Vlijmen niet meer te houden en neemt zelfs de leiding. 4-3, door een vliegend schot van linksbuiten Boelen. 1 e- gen het einde was het Boom die er 5_3 van maakte. De leiding was onvoldoende. Zaltbommel 1-Vlijmen 1 afge last. WAAI.WIJK. Waalwijk op tournooi in Dongen. Eerste Dames-elftal wint beker. Waalwijk 1—Liberty (heren). Waalwijk begon na de bul ly al direct met een aanval op het Dongense doel. Het was hun echter met gegeven om zo maar gauw even een overwinning te behalen. Don gen beet flink van zich af en het spel werd wisselend op beide helften gespeeld. De rust ging in met 0—0. Na de hervatting hetzeliae beeld. Tenslotte scoorde de Waalwijkse midvoor uit een inrol het enige doelpunt, waardoor Waalwijk in de win naarsronde kwam. Waranda 1Waalwijk 1. Een forse wedstrijd met weer wisselende kansen, oi- schoon Waalwijk wel iets meer op de Waranda-helft zat dan omgekeerd. De rust ging ook nu met 0—0 in. Weer werd na de pauze van beide kanten hevig aangevallen, waarbij Waalwijk twee straf corners kreeg, doch niet wist te doel punten. De uitslag was 0—0. Dus de beslissing moest val len door doelschoten. Waran da won. Dames 2 Waalwijk verloren beide wedstrijden door doel schoten. Dames 1 hielden hun eer hoog en wonnen hun 3 wed strijden, waarvan de laatste KAATSHEUVEL. Een beker voor de dames. Eén dames- en twee heren elftallen hebben gisteren deel genomen aan het tournooi van Liberty, waarbij het dames elftal beslag wist te leggen op de beker. Het eerste heren team begon 't tournooi tegen Rapid 2 en verloor ietwat on gelukkig door een doelpunt van twijfelachtig gehalte. Hun tweede wedstrijd ging met Were Di 2. Een spannende bracht geen beslissing en de doelslagen brachten Were Di met 1—0 de overwinning, waarmee DES was uitgescha keld. Al met al hadden de Kaatsheuvelse heren slecht gespeeld en verloren dan ook verdiend. Iets anders was het met het tweede heren-elftal. Dit begon met Weert 2 een spannende en zeer aantrekkelijke wed strijd en door een doelpunt van de midvoor plaatsten zij zich voor de winnaarsronde. Hun tweede wedstrijd ging tegen Rapid 2 en na de wed strijd ging bij de tweede serie doelslagen de overwinning naar de Osse heren, door een schot dat, na goed gestopt te zijn, toch nog tot ieders schrik rriet veel effect precies in het doel verdween. Daarmee wa ren ook alle aspiraties van de reserves getorpedeerd. De dames speelden haar eerste wedstrijd tegen Mep. De tegenpartij was echter niet present en de scheidsrechter verklaarde de wedstrijd voor DES gewonnen. Mep kwam nog opdagen en de commissie besliste dat de resterende tijd nog gespeeld moest worden. De wedstrijd, die pl.m. tien minuten duurde, eindigde on beslist en de aanvoerster van DES mocht kiezen tussen doelschiel^n of winnen. Zij koos 't laatste onder voorbe houd dat DES de wedstrijd zou winnen, indien de 20 doel schoten geen beslissing zou den brengen. Dit was het ge val. en de DES-dames wonnen dus. De tweede wedstrijd ging tegen Forward en twee doel- punten van de midvoor brach ten de Kaatsheuvelse dames in de finale. Hoewel de DES- dames nog wel iets konden leren van hun tegenstandsters bleken zij het meest zin in de beker te hebben en na de rust drukte de midvoor dit uit in een mooi doelpunt, na een mooi aangegeven bal van de rechtsbuiten Rapidity zet te nog even alles op alles, maar men gaf de kostbare voorsprong niet meer prijs en het eindsignaal ging vergezeld van een enthousiast hoera van -ailes Dessers, die de wedstrijd met grote spanning hadden gevolgd. A.s. Zondag beginnen de heren aan het competitie-pro gramma met een thuiswed strijd tegen de Bredase offi cieren in spé. v. d. Heijden V2; W. v. Ra- vensteijn V 3, 5, 11; A. v. Son D 4, 7; J. v. Kuijk D6: P. v. Dal V 8; A. v. Mierlo V 9; W. Rozen V 10; Fr. v. Uden V 12; K. Kivits V13; B. Oremans V 15. Africhtingsvlucht. Zondag a.s. wordt een af richtingsvlucht gehouden voor het grote concours wedvlucht Parkestone (Engeland) op 1 October, Africhting Vlissin- gen inkorven tot 4 unr Zater dag n.m. in het clublokaal B. Oremans. Weest allen op tijd present. LOON OP ZAND. Duivenwedstrijd. Gisteren hield de duiven- vereniging 'n wedvlucht van uit Neufville. Afstand 141 km. Deelname 40 duiven. Gelost 7.45 uur. Aankomst 1ste duif 9.57.6. De uitslag was als volgt: 1, 5, 7, 8 M. Vera; 2 G. v. d. Dries; 3, 4, 6 G. Vermeer; 9, 10 A. v. d. Velden. Overduif: A. Verschuuren. Uitslag junioren: 1 F. Krol; 2, 8 P. v. d. Vel den; 3, 4 P. v. Nooye; 5 J. Vera Pzn.; 6 C. Maas; 7 P. Kemmeren. Overduif: C. Maas. SPORTBERICHTEN. In Leerdam werd de wed strijd Leerdam-HVV gestaakt omdat een speler, die door de scheidsrechter van het veld werd gezonden, ondanks het aandringen van zijn clubge noten, het veld niet wenste te verlaten. Na de staking kwam het tot een fikse vechtpartij, met het gevolg dat een kee per in het ziekenhuis terecht kwam. De bus, waarmee Hera cles naar Nijmegen ging, had onderweg een aanrijding, waardoor enkele spelers licht gewond werden. Op Dekkers na konden allen echter mee spelen. Jacobs, de doelverdedi- ger van Limburgia liep een gebroken neusbeentje op. Of die 5 doelpunten, die al achter hem lagen, nog niet genoeg waren. Internationale uitslagen ZwedenJoego-Slavië 12 FinlandJoego-Slavië 32 NoorwegenFinland 41 Denemarken Joego-Slavië 14 Deze wedstrijden werden vo rige week gespeeld. Morgen, Dinsdag, bokst Luc van Dam in Rotterdam tegen Fernando Janilli. Ver. Landelijke Rijvereniging „De Margrieiruiters nieuwsgierigen, die uitliepen om die lange file wagens van „Ouden van Dagen" Kaatsheuvel, te zien voorbij trekken. Overal wuivende handen en lachende gezichten, die vanuit de autos beantwoord wer den met glunderende gezichten met de uitdrukking: „zie je ons wel? We rijden in de auto!' In Bouvigne stond een keurig damescorps onder leiding van de vriendelijke Directrice méj. Jur- gens klaar om voorkomend en vriendelijk de gasten te ontvan gen en hun een heerlijk „bakske te presenteren. De lunchpakketten deden hier dienst en het was kos telijk om aan te zien hoe die oudjes zaten te smullen en te snoe pen van de kostelijke inhoud. Om vier uur wterd weer ingestegen om langs een rustiger traject: Ulven- hout, Chaam en Gilze Groot Speyk te bereiken .waar dé vreug de en gezelligheid het toppunt be reikte, De acht en zestig jarige A. Heeffér uit de Gasthuisstraat had zo waar zijn dichtersader weer opengekrabt en bracht een poëtische ode aan het comité dat deze reis organiseerde. Ingestegen bereikte de stoét om vijf over zeven Kaatsheuvel, waar een dromme mensen stond langs de straten, die niet te overzien was. Hoofdstraat, Peperstraat en Markt met omgeving, was een zee van dankbare vrouwen, man nen en kinderen, dite de blijde thuiskomst stonden af te wachten, of de reizigers dagen van huis waren geweest. ABONNEERT U WAALWIJK. „Postduif" Waalwijk. Wedvlucht Mons. In con cours 220 duiven. Schoemans Jr. 1, 4; v. d. Meijdenberg 2; H. Pullens 3, 5 49; N. Verschuren 6; G. v. Helvoirt 7, 24, 50; A. Bakke ren 8; G. Strijk 9, 52, 54; J. v. Bokhoven 10; L. v. d. Gouw 11; H. Knippels 12, 33. 34; D. Blok 13, 19, 39, 41; Groene- veld 14, 28, 37; M. van der Griendt 15; H. Veldmeijer 16, 17 48' G. A. Bakkers 18, 29; C.' v. Gelder 20, 40; J. v. d. Gouw 21; H. Lombarts 22; P. v. Esch 23; W. de Peffer 25; Jos Bakkers 26, 38; A. Stam 27. 32, 42; G. J. Schoemans 30; Spapens 31; C. Hamers 35; M. Leijtens 36; Jos v. Dijk 43; Couwenberg 44, 53; Jan Hen- sen 45; A. v. Ham 46; J. Mus- kens 47; C. de Man 51; van Gerwen 55. A.s. Zaterdag van 5 tot 6 u. inkorven voor Vlissingen, ook voor Drunen en Vlijmen. Uitslag Junioren: Molengraaf 1, H. de Graaff 2, 4, 5; C. v. d. Gouw 3, 8; P. v. Huiten 6, 7. E. Leijtens: overduif. VLIJMEN. P.V. „De Zwaluw". Gisteren hield de combina tie Vlijmen—Drunen 'n wed vlucht van Mons. Afstand 16o kilometer. Prijzen als volgt: V Vlijmen, D Drunen. Jonge duiven: Fr v. Uden VI; B. Ore mans V 2, 17, 18; A. v. Son D 3; W. Rozen V 4, 21; J. Oos terwaal V 5; M. Liebregts V 6; A. v. Mierlo V7; J. v. Egge- len V 8, 22; J. v. Kuijk D 9; J. v. Loon V 10; Chr. Klerks D 11; L. Nicols V 12; J. v. d. Dungen V 13; W. v. Haven- stijn V 14; G. Treuren 15, 24; H. van Huiten D 16; M. de Graaf D 19; A. Roestenburg V 23; H. v. d. Heijden V 25, 27; Brok-v. d. Lee D 26; A. L. v. Heivoort 28, 29. Oude duiven: J. v. Eggelen V1, 14; H. Waar de ruiters op hoopten, hebben zij gehad, n.l. mooi weer en veel publiek. En al mogen de benen en voeten van de ouderen wat stram en koud geworden zijn, dit werd dubbel vergoed door de prachtige prestaties die geboden werden. Het publiek heeft geno-' ten en de ruiters zijn tevreden. Met een hartelijke rede hoopte de beschermheer, de Edelachtb. heer A Smit, deze demonstratie en memoreerde hij de successen, voornamelijk die der laatste jaren, die deze jonge vereniging wist te behalen, hun tevens het beste toewensend voor de verdere bloei van hun corps. Het feestterrein, prachtig ver licht door de firma v. Wijlen en dus in goede handen, was een pracht schouwspel op zichzelf. Luidsprekers galmden, de fanfare Sirena zette het Wilhelmus in en daar kwamen de Margrietruiders de ring in gereden, fier met hun vaandel en dat der federatie voor op. Als opening werd het ca- rousselnummer verreden. Dit was af. Als tweede nummer was het Groepsspringen aan de beurt, waaraan door een drietal groepen werd deelgenomen. Deze werden als volgt geclassificeerd le prijs M. Verhoeven—N. v. d. Poorte 2e prijs A. v. Zuili- chem—J. Kuijsten 3e prijs C. v. Zuilichem—Mej. M. v. Bruchem. Bij het individueel springen kwamen de ruiters M. Verhoe ven als eerste. C. v. Zuilichem als tweede en J_ Kuijsten als der de uit de ring. Daarna kwamen de sterkere staaltjes aan de beurt en werd de pyramide gereden, een nummer dat in een circus een goed figuur zou slaan, een dapper stelletje ruiters. Men kon aan 't publiek merken dat men dit nummer met spannig meeleefde. Maar ook het humoristische element was niet vergeten, toen het nummer „zo de ouden zongen, piepen de jon gen" kwam en Niek met z'n paard naar voren reed, gevolgd door een veulentje, bereden door een klein ruitertje, dat door z'n lenig heid de lachspieren in beweging bracht en die evenals z'n grote broer dezelfde hindernissen nam, maar aan 't slot van zijn veulen tuimelde en zonder een kik te ge ven maar weer meereed op het grote paard, gevolgd door het kleine beestje, dat zelf kennelijk veel plezier in deze springerij had en lustig me bleef draven. Nu kwam de instructeur, fe Sprang-Capelle J. v. Bruchem het veld in, gevolgd door een tweetal ruiters in de dop. Zijn paard Eudonia werd gereden door z'n 7-jarig zoontje Gerrit, terwijl Elsje, het trouwe paard van Jan Verhoeven, een der Margrietruiters, die thans in Canada verblijft, werd voorgere den door diens 5-jarig vriendje Houke, de jongste van Bruchem. En dit tweetal gaf me daar een nummertje vrijheidsdressur weg dat er zijn mocht. Dc kleine joc key's lieten prompt de viervoe ters hun kunsten uitvoeren, die hen door hun dresseurs met groot geduld en inspanning waren bij gebracht. Ze mochten dan ook 'n warm applaus in ontvangst ne men en wonnen natuurlijk ook een prijsje, waarna zij lustig eetf ererondje langs het publiek reden. In de pauze concerteerde Sire na en kortte daarmede de tijd. Hierna kregen we vrijheidsdres suur van de leden te zien en het is wonderlijk wat zij met hun paarden weten te bereiken. Het waren mooie groepen. Na het galopnummer, dat keu rig werd afgewerkt, kwam wel t hoogtepunt van de avond „de Middenstandcarousscl". Het was een pracht gezicht, de dieren ge groepeerd te zien rond de voor rijder, die hoog 't podium beklom te paard: 't leek wel een monu ment. De Haagse Post was weer eens een acrobatisch gebeuren en kon men ervaren dat de ruiters Kuijs ten en v. Zuilichem ook op dat gebied wel iets presteren, terwijl de laatste met z'n broer, die zijn paard liet liggen, er zo maar eventjes een paar maal met z n vos overheen sprong. Het slotnummer was gekomen en de mooie avond was ten einde, een avond die een waardige vie ring was van het 5-jarig bestaan der vereniging. De instructeur, de heer J. van Bruchem, met zijn ruiters, hebben allen zonder uitzondering met en thousiasme meegewerkt om het publiek te doen genieten van de ruitersport en het applaus bewees wel dat de tevredenheid groot was. Wij wensen de Margrietruiters van harte heel veel succes en ho pen dat zij ons nog dikwijls in de gelegenheid zullen stellen hun prestaties te bewonderen. En wat ik niet verzwijgen mag: Door dit optreden zijn ze weer enige donateurs rijker geworden. Wanneer mogen zij U als dona teur inschrijven OP DIT BLAD. dhr. Auto-tocht Ouden van Dagen. De eerste auto-tocht voor de Ouden van Dagen te Kaatsheuvél is een enorm succes geworden. Een succes in de deelname, bijna 280 oudjes, een succes in de organisatie, die tot in de puntjes verzorgd was, een succes in de uitvoering, die alle ver wachtingen overtrof. Reeds uren vooraf stonden ze met gezichten vol blijde verwachting aan de huisdeur uit te kijken of hun auto nummer nog niet kwam aangere den om hen op te halen. Nergens behoefden de chauffeurs ook maar een ogenblik te wachten. Allen stonden in hun bestte plunje klaar om direct in te stappen; en al duurde het wat lang eer al die heerlijke lunchpakketten waren uitgedeeld en de controle de over tuiging had, dat allen present en alles in orde was, 't gaf hun niets, want ze zaten reèds in hun auto. of in die schitterende autocar van het reisbureau Jan van Dijk uit Den Bosch en zte wisten, dat ze gingen toeren. Geheel Kaatsheu vel stond uit om de kilometers lange stoet te zien vertrekken. Voorop een machtige figuur van de motor-verkeersbrigade uit Bre da, daarachter twee wagens met het dagelijks btestuur van het co mité, een Weleerw. Pater van de H. Familie en Dr. Raaymakers voor eventuele geestelijke en ge neeskundige hulp en dan die on afzienbare stoet van nog zestig auto's, twee besttelwagens en drie grote autocars met een motor-ver keersagent tot sluiting. Langs de colonne daverde de motorordo- nans Hamers op en neer om be richten over te brengen en con tact te bewaren met de deelnemers en de leiding. Over Dongenvaart, 's-Gravenmoer, Oostteind en Oos terhout ging het naar Breda over de Singel naar Bouvigne, met overal langs de weg honderden De harmonieën Euphonia, Apol lo en St. Jan lieten hun lustige marsen klinken tot de voorzitter van het comité stilte verzocht, om de loco-burgemeester, de edel achtbare heer Fr. van Tilborg, die met de gémeente-secretaris de Weled. heer Mar. van Nieuw- stad present was, de gelegenheid te geven, namens het gemeentebe stuur een woord van hulde te brengen aan het comité dat deze tocht voor de eerste maal met zo véél succes heeft georganiseerd en aan de burgerij van Kaatsheuvel, die zo enthousiast de plannen heeft gesteund en de uitvoering heeft mogelijk gemaakt. Hij ver klaarde dat deze zaak de volle sympathie van het gemeentebe stuur wtegdroeg en verwachtte niet anders dan dat deze eerste rit zal gevolgd worden met een jaarlijks terugkerende. De voorzitter van het comité dankte de loco-burge meester voor zijn sympathieke woorden en sprak dan het vol gende dankwoord tot de onover zienbare mensenmassa. Zijn eerste dank ging natuur lijk uit naar de oudjés omdat ze zich aan de hoede van het comi té hadden willen toevertrouwen. Vervolgens naar de Kaatsheuvelse autobezitters die voorzover ze daartoe in staat was, hun auto gratis beschikbaar hadden gesteld, naar het reisbureau Jan van Dijk in Den Bosch, dat gratis een au tobus beschikbaar had gesteld. Verder naar de bakkérs, de sla gers, de boeren, de coöperatie Broederhulp en de overige win- kedrijvende middenstanders, die elk het hunne hadden beschikbaar esteldg. En dan nog de vele par ticulieren die geldelijké bijdragen hadden geleverd. Ook dankte de voorzitter de Edelachtbare heer Burgemeester mr. van der Heijden, en de Hoog eerwaarde Deken van den Brekel, omdat ze in het ére-comité zitting hadden willen nemen, locoburge meester Van Tilborg uit Loon- op-Zand voor zijn toespraak tot de oudjes. Bij deze allen bleven de har monieën Euphonia, Apollo en St. Jan uit Berkdijk niet achter en de heer Tuerlings bracht hen daar voor dank. Evenmin vergat hij pater Rector van het Missiehuis die een van de paters de reis had laten méemaken en dr. Raaymaa- kers die zich beschikbaar had ge steld voor geneeskundige hulp, waarvoor het benodigde gegeven was door de heer Wim Musters, de Rijkspolitie uit Breda en de plaatselijke politie. Voor de oudstte mannelijke me dereiziger, de heer Cornelis Brok ken, was een kistje sigaren ge schonken en voor de oudste rei zigster, mevr. wed. Laros-van Wanrooy, een taart, beide door mevr. Jac. Smit-de Louw in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Til burg. De mannelijke comitéleden hoéfde de heer Tuerlings niet te danken, een uitzondering maakte hij vopr de vrouwelijke leden, in clusief de twintig hulpen. Applaus en bloemen, aangeboden door de oudste reizigster, voor deze dames. Tenslotte deelde de voorzitter nog mee dat om het tekort van 700 te dekken er gecollecteérd zou worden onder de galavoor stelling van circus van Bever en dat de directie van dit circus aan alle deelnemenden aan de tocht een gratis voorstelling aanbood. Hij dankte daar mévr. V Bever zeer hartelijk voor. Dit was het laatste dankwoord. Daarna kéerden de dankbare oud jes hoogst voldaan huiswaarts om daarna uren te vertellen over wat ze genoten hadden. Onderstaand gedicht gaf de 68- jarige A. Heeffer door de micro- phoon op Groot Spijk bij de uit tocht van Ouden van Dagen Wij zijn vandaag allen op reis. Wel oud, doch dc meesten fit, En stellen het allen zeer op prijs, Zo'n gratis auto-rit. Hoe heerlijk op je oude dag, Hét was toch ieders mens. Dat je nog eens reizen mag Ginds aan de Belse grens. Wij zijn vandaag voor niemand bang. Van alles reisde mee. Men ziet ze in iedere stand en rang, Er heerste de ware vree. Wie had dat toch van ons verwacht, Al was het onze wens, Verzeker U, er komt geen klacht, Wat gij deed voor Uw even mens. Wij danken U onder veel pret, Voor deze schone dag. Die alles hebben op touw gezet En die er wezen mag. Ja allen die werkten hieraan mée, Die klank heerst overal, Vooral voor het werkend comité. Dat God U lonen zal. CIRCUS VAN BEVER. Een sympathiek gebaar Zaterdag opende van Bevei zijn tenten voor Kaatsheuvel en omgeving en natuurlijk voor een uitverkocht tehuis. Geen wonder Circus van Béver heeft een naam en houdt die naam hoog. Niet al leen wat de dressuur betreft, die feitelijk het circus moet hebben, doch in de laatste tiental jaren door vele bedrijven verloochend is, doch daarnaast door de goede verzorging van wat door een ver wend publiek momenteel geëist wordt: het variété programma ,en daarméde mag circus van Bever zich meten met het beste buiten landse bedrijf. Circus van Bever weet dat paarden tot het wezen van het circus behoren en circus van Be ver biedt dan ook een kapitaal aan rasdieren: Zweedse hengsten, Friése volbloeds en bonte Gelder sen, 't is alles heerlijk materiaal en... keurig afgericht. Karoly s troupe is te bewonderen en van uitstekend Hogeschoolrijden tc ge nieten. Doch daarnaast klatert het applaus omhoog voor de drie Korleys, de perche- en handvol- tigeurs, die uitstekend werk doen en stomverbaasd kijkt het publiek naar de handigheid van een Eddy Rose en zijn partner. Was „Bord en Bird" geen kod dig, allerkomisch nummer in zijn nachtegalen parodie? Miss Edel- ton blijft met haar opvouwbaar lichaam, verpakbaar in n flinke schoendoos 'n wereldwonder! Ray- monde Marcoud 'n effectvol num mer met rijke kleurenpracht! En dan de clowns!!! Beschaafde grap pen, geboden met een mimisch talent, dat onnavolgbaar is, ma ken het drietal Toto, Polly en Piepo tot een blijvende attracie van het beste Nederlandse circus. We bieden Circus van Bever gaarne deze récensie als voor de volle 100 verdiend, doch bren gen daarnaast gaarne aan de di- rectie onze dank voor de spontane wijze, waarop ze het mogelijk maakte om ten bate van de auto rit voor onze Ouden van Dagen in de Galavoorstelling -van Za terdagavond een collecte te hou den die ruim 100 van het kaste kort aanvulde om daarenboven nog een verrassing te biéden aan de oudjes van Kaatsheuvel, door hen voor het Zondagmntinee een gratis toegang te verschaffen op vertoon van hun auto-rit-kaart, waarvan meer dan 200 oudjes dankbaar geprofiteerd hebben. Een ere-saluut voor deze sym- 'pathieke geste Duivensport. Dé K.P.V. hield Zondag een wedvlucht van uit Mons. Er wa ren 168 duiven ingekorfd. I-os om 10 uur. Eerste duif 11.24.18; laat ste duif 11.35.09. Uitslag eerste 25 prijswinnaars: 1, 15 C. de Bondt; 2. 10 J. v. Kuijk; 3. 5 M. Ververs; 4 A. Lugters; 6. 13 J. van Riel; 7 Jan Vloemans; 12 Jac. Hoevenaars; 9 Jac. van Don gen; 11. 25 J. v. d. Linden; 4, 24 M. de Vries; 16 J. Klis; 17 J. Ver- duijn; 18 M. Brokx; 19 P. van Wanrooy; 20 Fr. Kooien: 21 B. Kemmeren: 22 Th. v. d. Linden; 23 M. Soetérboek. Geslaagd. Te Amsterdam slaagde voor "t diploma Rijksschoenhersteller de heer Fr. de Vries alhier. R.K.M.V. Als de avonden wat langer worden en grote feestdagen als St. Nicolaas en Kerstmis in t zicht komen, steken de Middenstanders van Kaatsheuvél de koppen bij een om te overleggen welke plan nen voor de a.s. winter ten uit voer kunnen worden gebracht. Zullen de voorstellen voor de vergadering van a.s. Dinsdag werkelijkheid worden, dan staat het kopende publiek van Kaats heuvel en omstreken wéér heel wat te wachten. De winkeliers- acties, 't vorig jaar met St. Ni colaas en dit jaar met Pasen op gezet, oogstten een geweldig suc ces en toch zal de nieuwe actie de vorigen verre overtreffen. Om échter te voorkomen, dat de oude en trouwe leden het karretje moe ten trekken voor de wat trage broeders, zal deelname aan deze actie alleen mogelijk zijn voor de betalende leden van de R.K.M.V. Ook de vergadering zal alleen voor dezen toegankélijk zijn. Dins- Van

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3