Waalwijkse en Langstraatse Courant Aankoop van grond voor Woningbouw. Gemeenteraad Heusden. HONDERD GULDEN VOOR OUDEN VAN DAGEN. RAAD VAN VLIJMEN. Gemeenteraad Geertruidenberg. MAANDAG 9 OCTOBER '50 Uitgever YVaalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO \M HEI ZUIDEN 73e JAARGANG No. 82 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1873. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Erg veel had de agenda niet om het lijf, die Vlijmens vroede vaderen Donderdagavond te behandelen had den. Wat niet weg neemt dat zij er zeven kwartier over konden vergaderen, iets wat een verslaggever moeilijk kan begrijpen. In ieder geval was de ge meente tenslotte weer een stuk bouwgrond rijker, waar de raad erg blij om was, en na veel vijven en zessen werd besloten dat B. en W. nog eens zouden proberen voor enkele mensen aansluiting te krijgen aan het electriciteitsnet en werd een nieuwe com missie wooriruimtewet benoemd. Klokslag zeven uur opende de voorzitter, burgemeester Van Hout, de vergadering met gebed, v.aarna de notulen van de vorige keer zonder op- of aanmerkingen werden vast gesteld. B.B.A.-tarieven. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de R.B.A. betreffende de bus tarieven. De heer v. d. Meerendonk vond dat de B.B.A. er zich wel gemakkelijk van af ge maakt had door zonder meer te schrijven dat een verho ging noodzakelijk was. Ter wijl ze elders zwaar concur reerde, verhoogde ze hier, nu er geen concurrentie meer was, de tarieven maar. Nu had de heer v. d. Meerendonk gehoord dat de A.L.A.D., als zij over Engelen en Bokhoven zou gaan rijden, niet meer in Vlijmen zou mogen stoppen. Hij deed een beroep op B. en W. om nu al stappen te doen teneinde dit te verhinderen, opdat er tenminste nog enige concurrentie zou blijven. De voorz. verklaarde dat B. en W. al van plan waren stap pen in die richting te doen. Voorts was er een schrijven van de inspecteur van het La ger Onderwijs betreffende aanschaffing van schoolmeu- belen voor de Meisjesschool te Nieuwkuijk, waartoe de raad indertijd in principe had be sloten. Nu achtten B. en W. termen aanwezig om de gel den hiervoor daadwerkelijk beschikbaar te stellen, omdat de bouw van de bewaarschool in een vergevorderd stadium verkeerde. De heer v. d. Meerendonk had er nu geen bezwaar meer tegen. De heer v. Son had van de pastoor gehoord dat men he lemaal nog niet wist wanneer er gebouwd zou worden. Hierop antwoordde de voor zitter dat men het inderdaad nog niet op een dag wist. Maar de tekeningen waren goedgekeurd en men had de, grond in bezit, zodat de basis er was. Men zou in ieder ge val gauw kunnen beginnen. Vervolgens boden B. en W. de exploitatierekening van 't zwembad aan. De heer v. d. Ven meende dat deze, zoals ze er nu lag, een erg geflatteerd beeld gaf van de situatie. Dit gaf de voorzitter toe. maar hij deelde mee dat B. en W. binnenkort met uitge werkte plannen hoopten te komen. De heer Samuels vond de uitgaven voor badmeester en incasseerder te hoog. B. en W. moesten maar eens een op roep plaatsen voor deze func tie. Hiertegenover merkte de voorz. op dat de theorie mooi er leek dan de practijk, maar hij wilde daar nu niet verder op ingaan. De heer v. d. Meerendonk meende dat de heer Samuels zich vergiste betreffende de uitgaven voor de badmeester; hij dacht dat men voor dit geld wel niemand meer zou krijgen en voor de kassier gold hetzelfde. Hem viel de exploitatie veel mee, 't slechte seizoen in aanmerking geno men. Het nadelig saldo achtte hij bovendien nog te wijten aan kapitaalsuitgaven die ei genlijk over een aantal jaren moesten uitgestreken worden. Was dit gebeurd, dan zou er misschien nog wel een batig saldo overblijven. De kwestie van de badmeester wilde de heer v. d. Meerendonk liever in geheime vergadering be handelen, waarmee B. en W. en de rest van de raad accoord gingen. Het voorstel van punt 2 (zie ons vorig nummer) hield een redactie-wijziging in die Ged. Staten verlangden. De raad ging er zonder meer mee accoord. Eveneens met het voorstel om crediet beschik baar te stellen voor het aan schaffen van boeken en leer middelen voor de meisjes school in Haarsteeg. Naar aanleiding van 't voor stel om gelden beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van sanitair en het maken van een berging in de jongens school te Nieuwkuijk, merkte de heer v. d. Meerendonk op, dat het kolenhok nog al duur was, maar alles was tegen woordig duur. Hij wilde een ander onderwerp aansnijden: het kleuteronderwijs. Tot zijn genoegen had hij gezien dat de regering bij het inged:en- de wetsontwerp betreffond deze materie een ander stand punt had ingenomen, n.l dat zij de kosten zou dragen. Was het nu niet mogelijk via de Vereniging van Nederlandse Gemeenten te bewerkstelligen dat het rijk ook de uitgaven voor het onderwijs krachtens de artikelen 101 en 72 ging dragen. Ook de voorz. was van me ning dat nationale aange legenheden nationaal behan deld moesten worden. B. en W. zouden er graag de ver eniging attent op maken. Hierop keurde de raad het voorstel goed. Punt 5 hield de vaststelling in van een drietal verorde ningen als gevolg van 't om bouwen van bezettingsmaat regelen in Nederlands recht, lichtte de voorzitter toe. De raad maakte ook hierover op- noch aanmerkingen en nam het voorstel aan. 6200 voor drie huizen? Hierna was aan de orde het voorstel van B. en W. om af wijzend te beschikken op het verzoek van J. v. d. Ven en G. v. Eggelen, tot aansluiting op het electriciteitsnet. Vol gens opgave van de P.N.E.M. zouden de kosten hiervan minstens f 6200 bedragen, deelde de voorzitter mee, en B. en W. achtten het niet ver antwoord om die uitgave voor drie huizen te doen. De heer v. d. Meerendonk beaamde dat het economisch niet verantwoord leek <ieze uitgave te doen. Maar dan stelde hij voor om noodmaat regelen te nemen teneinde deze mensen uit hun isole ment te verlossen. De voorz. bracht hier ech ter tegen in dat de P.N.E.M. geen noodnetten meer aan legt. De heer v. d. Meerendonk echter meende dat ze al een heel eind zouden zijn als er alleen maar licht kwam en geen kracht. Vlak in de buurt waren lichtpunten, waarop aangesloten zou kunnen wor den. Ook de heer Dekkers pleit te voor het aanleggen van een noodleiding. Dit waren haast de enige drie huizen in de ge meente die geen licht hadden. De voorz. herhaalde dat de P.N.E.M. geen noodaanslui- ting zou geven. De heer Wijkmans had ge hoord dat de betrokken per sonen bereid waren in de kos ten bij te dragen als het in hun macht was. De voorz. echter meende dat men hieraan niet veel zou hebben, omdat er dan nog al tijd minstens 4000 overbleef. Hij was wel bereid om de P.N.E.M. nog eens te vragen, maar hij achtte de kans van slagen uiterst gering. Ook de heer v. Oyen gunde de mensen graag licht en be val aan, te trachten een ma nier te vinden. De heer Spanjers bracht een nieuw gezichtspunt in de zaak. Hij vond dat B. en W. teveel op de kosten staarden. Deze mensen zaten in 't don ker, terwijl de hele wereld onder stroom stond en in vol le glorie van het licht genoot. Hij nodigde de raadsleden uit zich voor te stellen dat er 's nachts verloskundige hulp moest worden verleend bij 'n gloeiende spijker, of dat de vee-arts moest komen. De boeren konden niet eens een dorsmachine laten komen. Toch meende de voorz. dat 6.000 te ver ging. Och, zei de heer Spanjers, over heel de gemeente gere kend was dat maar een appel en een ei. Hij zou graag heb ben dat de voorzitter hem liet uitspreken over de ver loskundige hulp bij een gloeiende spijker, maar de voorz. vond dat de heer Span jers daarmee geen nieuwe ar gumenten ter tafel bracht. De heer Dekkers meende dat het met een paar honderd gulden wel was te redden voor een jaar of zes, zeven. Anders moest men het maar niet doen. Hij dacht dat er een mogelijkheid was tot aan sluiting aan de laatste nood woning van de steeg. De voorz. beloofde dat B. en W. graag nog eens wilden proberen bij de P.N.E.M., om dat zij zo goed als de hele raad deze mensen wilden hel pen, maar de kans van slagen schatte hij op 5%. Ook dhr. v. d. Ven meende dat er niets aan te doen zou zijn. De heer Spanjers gaf het nog niet op en meende het voorbeeld van de heer v. d. Meerendonk te volgen door voor te stellen dat de Staat zou bijspringen. Het waren toch gezinnen van de Staat, die leefden voor God en Ko ningin! Moesten die in duis ternis opgroeien? De voorz. betoogde natuur lijk dat dit onmogelijk was cn zei dat B. en W. zouden pro beren wat er aan zat, waav- mee de raad accoord ging. Punt 7 hield in de aankoop van 7 aren grond tussen de familie Oremans en het P.N. E.M.-gebouwtje, om die te in vesteren om het bouwvolume 1951 zo gauw mogelijk te ver wezenlijken. De heer v. d. Meerendonk vroeg of ook niet de moge lijkheid bestond om voor de woning van de heer Oremans een stukje grond te kopen om die lelijke kronkel uit de weg te werken. De voorz. beloofde er op te rug te zullen komen, want hij was nog niet uitgetransactied met de heer Oremans. Onder tussen dankte hij vast voor 't beschikbaar stellen van de gronde waardoor de familie Oremans een sociaal belang had gediend. De raad ging ui teraard met het voorstel ac coord. Om een onbelangrijke commissie. vertrouwen in het beleid van B. en W. De voorz. was het hiermee eens en nodigde de raad uit B. en W. hun gang te laten gaan. Zij zouden slechte toe standen geen dag langer laten voortbestaan als nodig was. Vervolgens vroeg hij of de raad de commissie bij accla matie wilde herkiezen, maar de raad wilde stemming. Bij de eerste stemming wer den herkozen Mej. Paarde- kooper met 12 stemmen, en de heren v. Wagenberg, v. d. Broek en De Bondt met 11 st., terwijl de heren Werther en v. Oyen elk 5 stemmen kre gen, de heer Spanjers 3 en de heren Oremans en Wijkmans elk 1. Er was één blanco stem uitgebracht. Bij de tweede stemming werd de heer v. Oyen met 9 stemmen gekozen, terwijl de heer Werther er 3 kreeg en er 1 blanco werd uitgebracht. Aan de agenda werd nog de aanbieding van de begroting 1951 toegevoegd. Over wegen en paden. De rondvraag gaf verschil lende leden weer de gelegen heid om over de slechte toe standen van diverse wegen en paden te klagen, waarvoor de oplossing volgens de voorzit ter echter niet zo eenvoudig was. De heer v. Son opende de rij met een klacht over de hopeloze toestand van de we gen in Nieuwkuijk. De voorz. antwoordde hier op dat de begroting was goed gekeurd, maar dat de mate rialen-positie hopeloos was. Er was aan geen klinkers te ko men. B. en W. hadden er alle mogelijke moeite voor gedaan. Hij zou de weg door de ge meente-arbeiders wat laten ophalen. Nu hadden B. en W. het plan om te komen tot een gesloten wegdek, maar ook dat zou niet in één of twee maanden verwezenlijkt kun nen worden. Vervolgens merkte de heer v. Son op dat het fietspad naar het Ven gelijk was ge maakt, maar nu was 't hele maal niet meer te berijden. Pion daar geen gruis opge- kooid worden? De voorz. antwoordde dat het hier hetzelfde liedje was: er was niet aan te komen sinds er electrische treinen j in de gemeente is, niet eerder aan waren gaan rijden. Ook aan de leden van de raad is toegezon- grint was moeilijk aan te ko men. De heer Spanjers zei dat aan de Raaymakersweg drie jaar geleden al bomen gerooid waren en dat de gaten nu nog niet dicht waren. De voorz. antwoordde dat de gemeente hier niets meer mee te maken had en dat dit werk was van de heer v. Wa den. De planologische dienst heeft 2000 benodigde huizen berekend en hij betreurt dat deze bereke ning door de raad niet ingezien is kunnen worden. Hij verzoekt B. en W. alsnog pogingen te doen dit te bewerkstelligen. Hij vraagt er aan te denken dat er beslissingen worden genomen, die tot ver in de toekomst reiken Wij moeten ons beraden op de genberg Er was al gevraagd toekomsl aWlls de hccr Hart deze gaten d.cht te gooien en De heer Samuels vroeg of k K er geen tegels waren voor de j den; aar h« °P de tockon,st trottoirs, waarop de voorzitter j ■•er'c 1 e ol,den- weer met hetzelfde argument j D De SchLot veronderstelt dat voor de dag moest komen: ze 1 p en in toe" waren er niet, misschien over j komst denken, een maand. Dan wilde de heer Samuels j nog weten waarom het licht in Nieuwkuijk om 10 uur uit- ging en in Vlijmen om 11 uur. De voorzitter zou er een onderzoek naar instellen. Jeugdhuis? De heer v. d. Ven merkte op dat men in Vlijmen een jeugdhuis miste. Hij wilde 'n oplossing aan de hand doen: de gemeente moest van de kerk „De Prut" kopen, de ambtswoning en de tuin van de burgemeester er voor in ruil geven en een nieuwe ambtswoning voor de burge meester bouwen. Dan waren de drie partijen gered en het kostte de gemeente niets. De voorz. was blij dat de heer v. d. Ven met dit voor stel kwam, hij vond het geen gek idee. B. en W. zouden het in overweging nemen. De u~nv v. d. Hout tenslot te wees er op dat de exploi tatie van de ijsbaan in de af gelopen winter een succes was geweest. Nu stelde hij voor om de percelen bij de Hut onder water te zetten en daar niet mee te aarzelen, dan zouden de kampioenschappen vast in Vlijmen komen, want banen elders konden aan de Vlijmense dan niet puffen. Dc voorz. zei dat B. en W., al zaten er technische moei lijkheden aan vast, dit voor stel graag in overweging zou den nemen. Waarna de voorz. de open bare vergadering sloot en de raad in geheime vergadering ging. Het laatste agenda-punt was de benoeming van een commissie woonruimtewet '47. De aftredende leden waren Mej. Paardekooper, en de he- ren v. Wagenberg, v. d. Broek, De Bondt en Dekkers. Daal de heer Dekkers zich niet meer beschikbaar stelde, droe gen B. en W. de heer Werther voor. De voorz. dankte de commissie voor het werk in de afgelopen periode gedaan. De heer v. d. Meerendonk vroeg of het nog verplicht was de commissie in werking te laten komen, -er was haast geen werk meer. Moest het, dan stelde hij voor ze bij ac clamatie te herkiezen. Hij achtte ze niet meer van zo veel belang. De voorz. echter zei dat de commissie volgens voorschrift gehoord moest worden. De heer v. d. Broek wees in verband met de voorgedragen persoon in de vacature op de toestand van de diaconie-hui zen op het Zand. De voorz. echter was van mening dat dit hiermee niets te maken had en Wethouder Berkelmans deelde mee dat over het betreffende huis een rapport was gemaakt door de technische ambtenaar. De heer Dekkers was als lid van de woningcommissie herhaaldelijk bij de betrokken persoon geweest en die zei toen blij te zijn met het huis dat hem later toegewezen was, maar op het beslissende moment had hij het gewei gerd. Hij wees er op dat de medewerking van 't woning zoekend publiek ook niet al tijd dat was, hetgeen de voor zitter beaamde. Hij zou in ie der geval een onderzoek la ten instellen aan de bron. De heer Dekkers vroeg of de verwaarlozing mocht door gaan als de toestand zo ab normaal slecht was en of B. en W. geen maatregelen kon den nemen om de woning te laten herstellen of onbewoon baar verklaren. De voorz. deelde mee dat B. en W. gedaan hadden wat ze konden en dat ze pas tot onbewoonbaar-verklaring overgingen als er een andere woning beschikbaar was. De heer v. d. Ven merkte op dat de verdeling van hui zen aan B. en W. toekwam en niet aan de raad. De raad moest B. en W. daarom niet aanvallen; hij had het volste Er is in de raadsvergadering van Donderdagavond over heel wat onderwerpen lang en breed gesproken maar er zijn ook verscheidene nuttige besluiten genomen. Voor de verwarming van hun lokaal kregen de Ouden van Dagen 100 gulden, het gemeenteper- soneel krijgt een voorschot gelijk aan 5 loonsverho ging en de mondelinge rond vraag werd in ere hersteld. Toen om even over half acht alle raadsleden aanwezig waren, opende de voorzitter en werden de notulen van de vorige verga dering, na een toelichting, onver anderd goedgekeurd. Voor onderzoek van de ge meentebegroting 1951 werd een commissie benoemd, hetgeen niet meeviel. Er is een half uurtje vrolijk gestemd (de bus ging wel 8 keer rond wegens ongeldige stemming, staken der stemmen enz.) vooraleer de heren Broe ken, v. Boxtel en Schot waren benoemd. Vooral voor het laatst genoemde commissielid waren heel wat stemmingen nodig, maar het kwam toch zover. sprekingen over dit onderwerp niet op de weg van B. en W. liggen, maar dat die moeten uit gaan van de arbeidersorganisa ties, e.d. De heer Venus vindt het jam mer dat dit niet voor elkaar kan komen, daar hiervan volgens hem het welslagen van de markt af hangt. De heer Zijlmans Dit ligt op de weg der organisaties, hetgeen burgemeestr Bianchi nogmaals on derschrijft. In punt 6 wordt de heffing van het verlofsrecht tot 45.— ver hoogd. De begroting 1950 der gemeen te en die der Godshuizen worden z.h.st. gewijzigd. Punt 9. Aanvraag van net be stuur der R.K. Jongensschool tot het beschikbaar stellen van gel den voor de aanschaffing van een nieuwe zangmethode en een nieu we kachel. De heer Venus Een kachel is onderhand wel nodig. De heer Okkerse Als de oude versleten is, moet er een nieuwe komen. De heer Hartong ziet deze aan vraag als een uitvloeisel van de Op de vraag van de voorzitter i te lage bijdrage per leerling en De yoorzitter zegt dat dit plan inderdaad slechts het begin is. De leden der commissie be doeld in artikel 8 der Woonruim tewet 1947, de heren Zegeren, Dupont, Lucas, Heiningen en Beveren worden herbenoemd. Onder de ingekomen stukken zijn o.m. Een stuk betreffende pulpkui- len in de buurt van huizen. De voorzitter heeft in naburi ge gemeenten geïnformeerd, maar daar zijn geen bepalingen hier over. De commissie voor een model politieverordening heeft medege deeld, dat in die verordening een bepaling is opgenomen dat pulp e.d. niet binnen tien meter van een niet door betrokkene bewoond perceel gestort mag worden. Uit de raad gaan stemmen op om zo'n bepaling eventueel soe pel toe te passen, waar een af stand van 10 meter niet altijd ge handhaafd kan worden. De voorzitter zegt dat reclames hieromtrent bij het gemeentebe stuur kunnen worden ingediend. Een wijziging van de politie verordening betreffende dobbel spel op de openbare weg wordt vastgesteld. Op een verzoek van de ouden van dagen om subsidie voor ver warming e.d. van hun lokaal wordt goedgunstig beschikt en zij krijgen 100.—. Daarna wordt lang en breed gespreken over de bioscoop van Den Berg, die niet rendabel blijkt te zijn, en in het schrijven hier over wordt belastingverlaging ge vraagd. De voorzitter zegt dat de raad zich moet afvragen of door ver laging van de vermakelijkheids belasting voor de bioscoop, en dus verlaging van de entréep-ij- zen, het bioscoopbezoek zal stij gen. De heer Broeken heeft verno men dat de exploitant de belas ting wel verlaagd wil zien, maar niet de prijzen. De voorz. constateert hier een verkeerde gedachtengang, waar de belasting niet van de exploi tant, maar van de bezoekers ge heven wordt. De heer SchotAls de zaak ook in het komende seizoen r.iet goed gaat, moet de gemeente de exploitant terwille zijn. De voorzitter zegt dat zulks moeilijk gaat i.v.m. financiële konsekwenties. De heer Hartong stelt voor deze zaak nader te onderzoeken en met dit voorstel gaat de raad te lange leste accoord. Het qemeentepersonee! krijgt een voorschot overeenkomende met 5 loonsverhoging tot 3600.-. De heer Hartong vraagt of de ze 5% genomen wordt van het loon met of zonder de eerste 5%. Aangezien dit niemand definitief weet en gebleken is dat men het hierover elders ook niet eens is, zal er naar worden geïnformeerd. Verscheidene aanvragen tot subsidie zullen worden aangehou den om op de begroting te wor den geplaatst. of de heer Schot zijn benoeming aannam, zei deze: Om aan de poppenkast een einde te maken, zal ik deze benoeming accepteren. Voorzitter: Ik ben u zeer dank baar. Voor punt 2, de gemeentereke ning dienst 1949, is het wachten op de verificatie. De verordening opcenten per sonele belasting voor het belas tingjaar 1951/'52 wordt zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Ook met de verordening verme- nigvuldigingscijfer voor de onder nemingsbelasting, die de voorlaat ste vergadering was aangehouden gaat de raad zonder meer ac coord. Punt 5, de opheffing van markt- geld, werd weliswaar aangeno men, edoch, daarna is er nog heel wat over gepraat. De heer Venus vraagt of het niet gevonden kan worden dat 't loon van de arbeiders vóór de markt kan worden uitbetaald. De voorzitter meent dat be geeft B. en W ernstig in over weging dit bedrag het volgend jaar te verhogen, opdat de raad met dergelijke futiliteiten in de toekomst niet wordt lastig geval len. Hij stemt in ieder geval voor. Er wordt z.h.st. goedgunstig over de aanvraag beslist. Punt 10 is het verzoek van mej. C. S. Goes om eervol ont slag als onderwijzeres aan dc openbare lagere school. De voorzitter wenst hierover in geheime vergadering enkele me dedelingen te doen, maar wil in het openbaar verklaren dat het B. en W. spijt dat mej. Goes de school gaat verlaten. Zij heeft altijd met liefde en ijver haar werk gedaan en de school hee't aan haar een goede onderwijzeres gehad, aldus de voorzitter. Het ontwerp-uitbrcidingsplan in onderdelen zal ter visie komen liggen en zal daarna in de raad ter vaststelling komen. De heer Hartong betreurt het dat dit plan, dat reeds een maand De gemeente heeft nog 5 wo ningen toegewezen gekregen en 17 woningen met verminderde rijks bijdrage. Het bouwvolume ad 7324 kub. m. wordt verdeeld als volgt Voor particuliere bouw 1423 en voor de woningbouwvereniging 5901 kub. m. voor 25 woningen, die 20 October a.s. zullen worden aanbesteed. Een schrijven betreffende het bouwvolume wordt voor dc be sloten zitting bewaard. Onder de goedgekeurde raads besluiten bevindt zich o.a. dat van het houden van een markt op Vrijdag, die Vrijdag j.l. haar pre mière beleefde. De heer Hartong vraagt of op Goede Vrijdag markt wordt ge houden. In het besluit staat n.l. dat markten niet op algemeen er kende Chr. feestdagen en op R.K. feestdagen gehouden zullen wor den. De Ged. Staten hebben hieraan niet gedacht, zegt de heer Har tong. De voorzitter Ged. Staten be hoeven hieraan niet te denken. De heer HartongMaar die hebben toch dit besluit genomen. De voorzitterNeen, de raad heeft dit besluit genomen en dat is door Ged. Staten goedgekeurd. Verder zal de voorzitter nader informeren over de Goede Vrij dag. In enkele schriftelijke vragen verzoekt de heer Hartong o.a. de rondvraag wederom in te voeren. De voorzitter is weliswaar niet tegen dit voorstel, maar is er toch wel huiverig voor, waar het zijn ervaring is dat van een dergelijk instituut graag misbruik wordt gemaakt De heer Okkerse belijdt dan dat hij er vroeger ook wel eens mis bruik van gemaakt heeft, maar is er toch voor. De voorzitter had dit voorstel niet verwacht, waar er over drie jaar pas verkiezingen zijn. Bij de verkiezingen immers wordt een raadslid niet beoordeeld naar wat hij zegt, maar naar het aantal lettergrepen. De heer Hartong zegt hiermede geen verkiezingscampagne le wil len ontketenen. De burgemeester vraagt de rondvraag niet te gebruiken op een wijze, die het aanzien van de raad verlaagt. Met algemene stemmen is het O.K. De heer Hartong vraagt verder 1 keer per 5 weken een raads vergadering te houden, om „het contact met problemen intensie ver te maken." De voorzitter gaat hiermede accoord, maar ziet liever geen vaste datum, dan wordt het meer sleur. De voorzitter zegt verder dat er dit jaar ook ongeveer 10 maal vergaderd is; behalve in de vacantic is er regelmatig verga derd. Maar nu komt het bios coop- en vermaakseizoen toch aan. De heer Hartong meent dat een dergelijke opmerking niet te pas komt en dat de voorzitter hiermede het aanzien van de raad verlaagt. Tijdens de ronvraag, die maar meteen wordt ingevoerd, dankt de heer Schot namens Right-Oh de burgemeester voor de mede werking aan de fancy-fair en Je heer Hartong feliciteert de brand weer met de behaalde successen. De voorzitter is hierover ook zeer content. Tot slot deelt de heer Hartong mede dat er getracht zal worden de gemeenteraad alsnog op de film te krijgen, hetgeen de afge lopen zomer is verzuimd. Hij verzoekt de raad dan wel aan wezig te willen zijn. En hiermede is aan deze lange vergadering een einde gekomen. ER WORDEN WEER 15 NIEUWE WONING WETWONINGEN GEBOUWD. G. DIKMANS TE NIEUWKUIJK TOT GEMEEN- TE-ARBEIDER BENOEMD. DE GEMEENTE GAAT EEN MOTOR-GAZON MAAIER AANSCHA FEEN. Ook een verzoek van 't school bestuur om gelden beschikbaar te stellen voor vervanging en aan- Onder de vlotte leiding van burgemeester v. Delft heeft de vol tallige gemeenteraad van Heusden j.l. Donderdagavond een agenda van 12 punten binnen een uurtje afgewerkt. Na goedkeuring der notulen werden diverse goedkeuringen van Ged. Staten voor kennisge ving aangenomen. Een verzoek van M. Jansen, C. Bax en J. Bouman om een ver goeding voor hun kinderen, die elders de school bezoeken en van Couwenberg te Herpt voor een tegemoetkoming in de verple- gingskosten van zijn kind werden in handen gesteld van B. en W voor nader onderzoek. vulling van leermiddelen, werd aangehouden om B. en W. gele genheid te geven nadere inlich tingen in te winnen. Van de heer Dekkers was een schrijven ingekomen, waarin hij adviseerde meer reddingsboeien nabij de steiger aan de Maas op te hangen, daar het nogal eens gebeurde dat kinderen daar in het water vielen. De voorzitter wees er op dat aan de keet aldaar reeds een red dingsboei hing. Er is nog 'n boei in reserve. Deze zal aan de nieu we keet opgehangen worden. B.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 5