RAAfSHEU VLL WAAIWÏR (T19G.DE Z011 L00N-0P-ZAND LANDBOUW HEUSDEN Wff XWTTPTTf FPV 1 u KORTE BERICHTEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 13 OCTOBER 1950 3 V V iébbbbMmés^ rif mm 1,1 1 geslaagd f KANTOREN en DRUKKERIJ GESLOTEN. o'. P. KERKSTRAAT 16a VHERT0GENB0SCH - TEL. 8217 Nederlandse Associatie voor Practijkexamens Practijkexamens Boekhouden Handelscorrespondentie Moderne Bedrijfsadministratie Onze afdeling Confectie HEREN- EN JONGENSJASSEN, als voor MANTELS EN JAPONNEN, JAPON- EN MANTELSTOFFEN Ons Maat-atelier staat tot Uw dienst voor Dames- en Kinderkleding JQN FREDERIKS KOflTSHEUVEL, -r i K. J. M. V. Dinsdagavond hield de K. J. M. V. haar tweede avond van het winterprogramma. De nieuwe voorzitter de heer C. Steenbergen sprak een welkom speciaal tot de spreker van de avond de Zeer- eferw. Pater Rijkers M.S.F., een drietal nieuwe leden en het gere patrieerde lid, de heer W. Peeters. De Moderator lichtte in 't kort de viering van Christus Koning dag toe, waarop bij de a.s. „Wij Jongeren-dag" nadere instructies zullen volgen. Na voorlezing der notulen kreeg Pater Rijkers het woord over het Heilig Land, wel ke lezing met lichtbeelden ver lucht werd. Op het doek werd Palestina van Noord tot Zuid doorkruist vergezichten op steden en dorpen, talrijke monumenten en kerken opgericht op plaatsen door het openbaar leven van Christus ge heiligd, Cana, Nazareth, Jeruza lem, een prachtserie foto s over de lijdensweg door de Godmens gegaan, kortom, tesamen een beeld van wat dit land is voor de gelovige Christen, ook nu nog na bijna twee duizend jaren. De voorzitter bracht dank aan de gewijde spreker en sprak de hoop uit hem nog meerdere malen voor de K.J.M.V. te zien optre den. Na een drukke rondvraag mfet geanimeerd debat sloot de voor zitter met de jeugdgroet. KAATSHEUVELSE REVUEs „DES NIE ZO GEK" Naar wij van bevoegde zijde vernemen, staat er in Kaatsheuvel iets op stapel, wat door zijn grootsheid van opzet en uit voering ongetwijfeld een succtes moet worden. Op 4, 5, 6 en 7 November a.s. en zo nodig nog meer dagen, zal er in de zaal van de heer Jan v. Dun, een Kaatsheuvelse revue draaien, die tot titel heeft: „Dès niet zo gek". Dat het werkelijk niet zo gek zal zijn, kunnen wij even aanto nen, door de volgende gegevens die wij hebben kunnen loskrijgen. Deze revue bestaat uit maar liefst 30 taferelen, die in een non stop-programma worden afge draaid op een sprookjesachtig to neel, waarmee men refeds druk aan het werk is. Het toneel is apart voor deze gelegenheid uit gebreid met een voorbouw van m. Als begeleidingsorkest treedt op het alombekene show- en dans- orkest: De Varianten. De ver lichting berust in de vertrouwde handen van niemand minder dan de Fa. Reichardt uit Roosendaal. De balletten liefst zeven in getal, zijn geïnstrueerd door mej. Elly de Jong uit Eindhoven, terwijl de teksten, montage en algehele lei ding in handen zijn van de heer Piet Borsten. Dit alles is een waarborg ,dat Kaatsheuvel iets te zien zal krijgen wat met de stad kan evenaren. De medewerkenden zijn allen Kaatsheuvelse amateurs, o.a. de Gemengde Toneelver. Ons Genoe gen-Desk, aangevuld met twfee Balletgroepen bestaande uit de kerngroep van de damesafdeling van K.G.V. en een balletgroep buiten verenigingsverband. Wij kunnen niet anders, dan nu reeds de goede raad geven, een dezer avonden te reserveren, om dit Kaatsheuvels show-festijn bij te wonen, dat een lust zal zijn om te zien en te horen. FILMAVOND VOOR HET 'JPffÉj R.K. THUISFRONT. i;«« rtf'fs li i Nog steeds blijft R.K. Thuis front in zorgen. Zeker, zachtjes aan worden de onkosten minder, doch het goede werk kan pas be ëindigd worden, als ae laatste jongen uit Indonesië aan de ou derlijke haard is teruggekeerd. Momenteel zijn er nog een tien tal achter en eok dit tiental vraagt nog de aandacht van ',t instituut, dat met zoveel toewijding 't con tact gedurende al die jaren be houden heeft. Daarbij moet kun nen worden doorgegaan met het sympathieke gebruik ook namens het R.K. Thuisfront de jongens bij aankomst een welkom toe te roe pen en een kleine attentie aan te bieden. Met de bedoeling dit mogelijk te maken zal Zaterdag 21 Octo ber in het patronaat een film avond gegeven worden waarop de interessante film „Strijd om de Atoombom" zal gedraaid worden. D.E.S.K.-NIEUWS. Het eerste elftal heeft a.s. Zon dag, in verband met de intferland- ontmoeting ZwitserlandNeder land vrijaf. DESK 2 heeft eveneens vrij. DESK 4 gaat op bezoek bij Zigo 2, waar zonder meer gewon nen kan worden. Daar rekenen we dan ook op. DESK 5 moet RKTVV 6 in eigen huis gaan bekampen, wat hen nog niet mee zal vallen. DESK 6 gaat op bezoek in Baardwijk, waar van Bardwijk 4 gewonnen kon worden. Laat zien dat het waar is. Succfes. IMS£: TAFELTENNIS N.V.R. Zaterdag a.s. begint de compe titie weer te draaien. Waar de tegenstanders nagenoeg alle onbe kenden zijn, is 'n voorspelling ge waagd. Het eerste heeft nog acht dagen tijd om te trainen, 't twee de, derde en vierde vangt a.s. Zaterdag aan. Het programma luidt N.V.R. 2—De Kring 3. N.V.R. 3Cor du Buy 4. N.V.R. 4Carrington 3. We wachten met spanning de resultaten af. VOETBALPOOL. In tegenstelling met ons bericht van Maandag 1.1. gaat de voetbal pool van Desk a.s. Zondag niet door. (Zie vervolgd tweede blad pagina 6) FEESTDAG GILDE ST. AMBROSIUS. Dinsdag vierde de gilde St. Ambrosius haar jaarlijkse statie dag. Om kwart voor negen kwa men alle leden in haar clublokaal bij Mej. Wijtvliet bijeen en ging men onder tromgeroffel kerk waarts, waar om 9 uur een ge zongen H. Mis werd opgedragen voor de levende en overleden leden waarbij het zielboek werd voor gelezen. Om 10.30 werd 'n ver gadering gehouden, welke door de Overdeken werd geopend. Hij stelde het op hoge prijs dat met de oefeningen een aanvang kon worden gemaakt. Vervolgens werd door de secr.-penn. een keu rig verzorgd jaarverslag uitge bracht, dat van accuraat en zui nig beheer getuigde. Aan de orde kwam vervolgens de verkiezing van een Deken, n.l. G. Dankers, die wederom herkozen werd, ter wijl een nieuw lid tot de vereni ging werd toegelaten. Door de secretaris werd vervolgens mede deling gedaan dat de bescherm heer Jonkheer Mr. J. Verheyen, tot zijn spijt niet aanwezig kon zijn en de leden een gezellige dag toewenste. Van de rondvraag werd nog gebruik gemaakt, waar na allen op enkele glaasjes wer den getracteerd. Door de schut ters werd op de nieuwe schiet- bomen een onderlinge schietwed strijd gehouden, waaraan enkele prijzen waren verbonden. In de namiddag kwamen ook de dames der leden aan de feeste lijkheden deelnemen en werd er tot dansen overgegaan, wat alles in een gezellige sfeer verliep. Om 6 uur werd een muzikale rondwandeling door het dorp ge maakt, waarna gezamenlijk werd aangezeten aan een Brabantse koffietafel, die zich goed liet smaken, waarna de dans weder om werd voortgezet. Een gratis verloting verhoogde de gezellig heid, waarna de prijzen van de schietwedstrijden werden uitge reikt. Als oud gebruik waren ook de besturen der zustergilden St. Crispijn en St. Hubertus aanwe zig. Retraite voor huismoeders. De Retraite voor huismoeders, welke in het Cenakel zal worden gëgeven, is niet, zoals wij oor spronkelijk hebben gemeld op a.s. Maandag, doch op Donderdag 19 October. Groot Opera Concert. Zondag 15 October zal in de zaal van „Concordia" door het Loon op Zands Gemengd Koor zijn jaarlijks winterconcert wor den gegeven in de vorm van een vocaal concert waarin vele be kende operafragmenten ten geho re zullen worden gebracht, waar aan een keur van solisten hunne medewerking zullen verlenen. Uitgevoerd zullen worden wer ken van Gounod. Puccini, Verdi, Flotow en andere grootmeesters uit de operawereld. Het programma dat er keurig verzorgd uitziet belooft muzieklief hebbers van opera-muziek een ge notvolle avond. Het geheel staat onder leiding van de heer F. Wil- mont uit Waalwijk. Na afloop wordt een bal aangeboden. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde de heer A. G. M. van Vliet voor het candi- daats-examen Medicijnen. ONTPLOOIïNG VAN DE WAALWIJKSE MIDDENSTAND. Na jarenlange discussies in de R.K. Middenstandsvereni ging, is uit deze vereniging thans een Comité van Actie op de voorgrond getreden, dat onder de middenstand van al le gezindten, daar bij de andersdenkenden geen enkele Ver. op Middenstandsgebied in Waalwijk bestaat en door samenwerking meer bereikt kan worden, dan dat iedere partij afzonderlijk werkt - ac tie voert, die er op gericht is zowel de Middenstand zelf, als het kopend publiek van Waalwijk en Omstreken te overtuigen en aan te sporen hun aankopen te doen en hun werkzaamheden te laten vei- richten bij de Waal wij kse Middenstand. Er is inderdaad spontaan door de Middenstand aan mee gedaan: op dit ogenblik zijn in totaal 194 deelnemers aan onze actie geboekt; aan de nog 30 resterende, angstig achter belachelijk kleinzielige ideeën zich schuilhoudende Middenstanders die zich nog niet opgaven, zouden wij ra den al hunne bezwaren af te leggen en zich met ons te scharen in de strijdende rijen van onze Middenstand (die zich opgeven vóór 15 Oct. be talen 10.— inleggeld, na die datum 15.telef. No. 123). Ook het publiek heeft zich zeer ingenomen getoond voor onze gratis cadeaux. Ditmaal geven wij, Middenstanders, met St. Nicolaas een karre.- vracht cadeaux weg, waarom wij iedereen raden goed op onze komende annonces te letten. De Pietermannen van Sinterklaas zullen het druk hebben, want wij geven 4 a 500 cadeaux weg, waar U niets voor behoeft te doen dan bij de Middenstand van Waalwijk Uw benodigdheden te bestel len. De Leider van de Midden stands-Actie Waalwijk. MOOI SUCCES. De fa. A. Duquesnoy heeft onlangs deelgenomen aan de internationale vak wedstrijden van de Katholieke Bond van Meester Schoenmakers te Ant werpen. Zij slaagde er hierbij in de ere-prijs voor de Neder landse deelnemers in de wacht te slepen, te weten een zilveren met de hand gedre ven schild uit 1642, voorstel lende St. Crispijn en St. Cris- pinianus. De fa. Duquesnoy behaalde deze wisselprijs, die dit jaar voor het eerst is uit geloofd, voor haar inzending rijlaarzen en maatschoenen. Voorwaar een mooi succes. WEER THUIS. Gewoonlijk wegen de laat ste loodjes het zwaarst, maar deze week leek het er niet op, want er kwam een aardig con tingent thuis uit Indonesië. Het waren nog wel niet de laatsten, maar 't gaat er toch hard, naar toe. Zo repatriëerden dan met de „Zuiderkruis" Peter v. d. Griendt uit de Stationsstraat en B. Demmers uit de Put straat. met de „General C. C. Ballou." J. N. v. Hoof uit de Crispijnstraat en met de „Ge neral Sturgis" Jan v. Huiten uit de Crispijnstraat, J. Kave laars uit de Besoijensestraat en M. Vissers van het Hoog- einde. Niet minder dan zes dus om wie er weer vreugde was in diverse huishoudens, voor wie de buux-t weer ver siering en verlichting had aangebracht, voor wie werd gevlagd en die verwelkomd werden met hartelijke woor den en waardevolle geschen ken. Natuurlijk was ook Ka tholiek Thuisfront ter begroe ting aanwezig. stond, waardoor het uitzicht werd belemmerd. De luxe wagen liep aan de voorkant nogal wat schade op. EEUWFEEST PAROCHIE O.L. VROUW ONBEVLEKT ONTVANGEN. Op 29 Juni 1951 zal de pa rochie Onze Lieve Vrouw On bevlekt Ontvangen te v.m. Besoijen 100 jaar bestaan. Ter voorbereiding van dit feest is er gisteren op initia tief van de Zeereerw. Pater Verhegge M.S.F., die op het ogenblik het parochiewerk waarneemt, een bijeenkomst gehouden in café Smolders, met het kerkbestuur en een aantal parochianen om plan nen te bespreken. HET BLEEK NIET ZO ERG. Dinsdagavond hoorde de nachtwaker bij schoenfabriek H. J. van Bladel geknetter als van vlammen, terwijl hij rook uit het dak zag komen. Hij trok hieruit de conclusie dat er brand was en alarmeerde de brandweer. Die trok on middellijk uit, maar kon geen vuur ontdekken, ook niet na dat ze een tijdje gewacht had. Toen heeft ze haar biez.en maar weer gepakt. De vermoedelijke oorzaak van het geknetter en de rook is, dat er een expansievat van de centrale verwarming was overgelopen, wat een tikkend geluid en damp kon veroor zaken. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Antonia M., dv. P. Coenen-van der Voort Adriaan, zv. J. Krol-Schoon- dermark Johannes M., zv. H. Sleenhoff-de Munnik Johanna P. M., dv. E. van Spaandonk-v. Wezel te Loon op Zand. Overleden: P. Sprangers 70 j., echtg. van J. M. v. d. Schans Cornelia v. d. San- den 83 j., echtg. van P. Mul ders Cornelia Kogels 80 j., wed. van J. v. Daelen Ca- tharina J. v. Vuuren 65 j., echtg. van A. v. d. Hoeven te Sprang-Capelle. Huw.-aangiften: A. J. Rom- bouts 34 j. te Loonopzand en H. G. M. v. Loon 23 j. te Waalwijk J. v. Dongen 23 j. te Sprang-Capelle en E. Aerts 21 j. te Waalwijk A. P. Eijkens 26 j. te Beers en A. P. Coenraad 21 j. te Waal wijk. Gehuwd: C. Damen 20 j. en E. P. v. Boxtel 21 j., béiden te Waalwijk M. H. Wen- nekers 23 j. te Ubach over Worms en Th. A. E. J. Hen- kelman 21 j. te Waalwijk. Ingekomen: C. J. Pulles van Best L. A. van den Eijnde van Best P. J. M. v. Geffen en echtg. van Oss J. T. M. D. v. Deelen en gezin van Leerdam M. E. v. d. Akker van Leiden. Vertrokken: T. M. A. Tim mermans naar Vught G. Schouten en gezin naai Hil versum R. D. Reitsma naar Weesperkarspel J. H. de Beer naar Rosmalen H. M. A. Gosselaar naar Bloemen- daal S. J. Slender naar Amsterdam H. M. F. Ver- hoekx naar 's-Bosch W. J. M. Quik naar Rijswijk (Z.H.) E. T. Voss naar Ottersum pogingen om voor de kwestie van de Zuid-Molukken een vreedzame oplossing te vin den. Nederland. In 'ri school- meubelenfabriek te Wilder- vank zijn door het ontploffen van een vat met explosieve gassen drie arbeiders ernstig gewond. Woensdagavond is op de Ringbaan te Tilburg een per sonenauto gegrepen door een tegenligger, een tientons vrachtwagen. Hierbij werd de eigenaar van de personenwa gen op slag gedood; de chauf feur liep een schedelbasis- fractuur op en is in de loop van de avond eveneens over leden. De Officier van Justitie bij de Haagse Rechtbank heeft levenslange gevangenisstraf geëist tegen een 28-jarige tuindersknecht wegens moord met voorbedachte rade. Deze man had zijn vrouw in de nacht van 21 Februari met 15 bijlslagen en dolksteken ge dood. De Eerste Kamer heeft het ontwerp huurwet aange nomen. Na 1 Januari zullen de huren van woningen die gebouwd zijn voor 27 Decem ber 1940, met 15% worden verhoogd. De Minister van Finan ciën heeft talrijke wijzigingen en verhogingen van financiële wetten aangekondigd, o.a. de verhoging der omzetbelasting voor de fabrikant tot 4%. Gisteren vierde Z.H. Exc. Mgr. P. A. W. Hopmans, bis schop van Breda, zijn dia manten priesterfeest. Hij werd in 1865 geboren, in 1890 pries ter gewijd en is sinds 1914 bis schop van Breda. Het ledental van het N.V.V. is de 400.000 gepas seerd. Het secretariaat van Z.K.H. Prins Bernhard deelt mede: „De lichte operatie, die Z. K. H. Prins Bernhard dezer dagen in het Academisch Zie kenhuis te Utrecht heeft on dergaan, is geslaagd. De toe stand van de Prins is zeer goed. Verwacht mag worden dat Z. K. H. het ziekenhuis tegen het einde van de week kan verlaten.. In de periode van 6 No vember tot 27 Januari zal weer gevraagd worden dezelf de maatregelen te nemen voor gebruik van electrisch licht en kracht als het vorige jaar, n.l. beperking van het stroom verbruik tussen 8 en 9 uur 's morgens, zodat 20%' kan worden bespaard. Veehouders, denk aan de zuur graad van Uw grasland. Wanneer de herfst is aange broken, de winter voor de deur staat en het grasland weer zijn dienst heeft gedaan, zal een goe de veehouder niet stil gaan zitten, maar voorbereidingen treffen om de vruchtbaarheid van zijn weide en hooilanden opnieuw op peil te brengen of te verbeteren. Het afgelopen weideseizoen was er een met veel gras en hooi, ten gevolge van de vele regen die is gevallen. De bodemvoorraden zul len hierdoor behoorlijk zijn aan gesproken en de onttrokken voe dingsstoffen moeten worden aan gevuld in de vorm van een be mesting. Hoe deze bemesting zal moeten zijn, kan in vele gevallen door grondonderzoek worden vastgesteld. Hieruit zal dan vaak blijken dat vele van Uw gras landen nog aan de zure kant zijn. Vooral bij oude percelen gras land ziet men nog vaak te lagte pH's, ook al lijken deze percelen nog zo goed. Dit laatste is te verklaren, doordat de aanwezige grassoorten zich hebben aangepast aan een pH die vaak niet hoger ligt dan iets boven de 5. Uitge breide graslandproeven hebben In de eerste plaats zal het gras bestand, dat zich eenmaal heeft aangepast aan een lage pH, moei lijk ineens 'n sterk verhoogde pH kunnen verdragen. Het gevolg zou dan zijn dat de opbrengst ging dalen. Ook is het niet mogelijk, in tegenstelling met bouwland, om op grasland de kalk door middel van een bewerking fijn door de grond te verdelen. Een gift kalk op grasland zal slechts langzaam in de zode doordringen, zodat er een groot verschil ontstaat in pH tussen de bovenlaag van de zode en de meer naar onder gelegen lagen. Verder dient men het gevaar niet te onderschatten, dat een zachte, veenachtige zode die sterk bekalkt is, de kans loopt om in een natte periode door het vee te worden stukgetrapt. Het bemestingsadvies voor der gelijke gronden moet dan ook zo danig zijn dat men de kalkgiften klein neemt en daarnaast gere geld kalkhoudende kunstmeststof fen zoals Thomasslakkenmeel en kalkammonsalpeter gebruikt. Geeft men slakkenmeel wat aan de ruime kant, dan zal men een geleidelijke verhoging van de pH kunnen verwachten. Deze ruime bemesting is heus wel verant woord voor fosfaatbehoeftige gronden, want het fosforzuur uit slakkenmeel spoelt niet uit, maar echter wel bewezen dat goede grassen en klavers, willen ze een j slakkenmeel spoelt niet uit, een behoorlijke opbrengst geven, verrijkt de bodem hiermede, een pH nodig hebben die niet te ver af ligt van pH 6. We kunnen van dergelijk gras land de pH verhogen door flinke giften kalk te geven. Het is ech ter gebleken dat men hierbij voor zichtig moet zijn. Bij de bemesting van onze zure graslanden moet er dus voor worden gezorgd dat de vereiste zuurgraad geleidelijk wordt ver kregen door een doelmatig ge bruik van alkalisch reagerende meststoffen. der Waalwijksche Stoom drukkerij Antoon Tieten en „De Echo"zijn Vrijdagmiddag vanaf 3'/4 uur AANR1JDINKJES. Dinsdag had D. K. uit Rot terdam zijn auto geparkeerd staan voor de constructie werkplaats van de Gebrs. So- mers tegenover het station. Toen hij na een half uurtje terugkwam deed hij de min der aangename ontdekking dat het achterspatbord van zijn wagen was beschadigd, vermoedelijk door een pas serende melkwagen. De man deed aangifte bij de politie, die de zaak nu in onderzoek heeft. De bestelauto van H. de R. die Woensdag geparkeerd stond op het Laageinde, werd bij het passeren beschadigd door de 4-wielige melkwagen van C. v. G. Over de lichte schade troffen de beide be stuurders een onderlinge schikking. Ook dezer dagen kwam de luxe wagen van H. J. F. K. alhier aan het Hoekeinde in botsing met een vrachtauto, bestuurd door C. B. alhier. De oorzaak hiervan was ver moedelijk dat de vrachtwagen van de fa. v. E. juist in de bocht HoekeindeLaageinde NEDERLANDSE ASSOCIATIE VOOR PR AL";' -EXAMENS. De practijk-examens in Eoekhouden, Moderne Be drijfsadministratie en Han delscorrespondentie van de Nederlandse Associatie voor Practijk-examens zullen wor den gehouden op 12 en 13 De cember, alsmede op 8, 9 en 10 Januari a.s. in ongeveer 40 plaatsen in Nederland, alsme de in de Nederlandse Antil len, Suriname en België. De examens staan onder toezicht van de Rijksgecom mitteerde Dr. LI. F. J. Wester- veld inspecteur van het Voor bereidend Hoger en Middel baar Onderwijs. De aanmelding staat open tot 30 October a.s. ONZE GILDE. Ook in onze gemeente wil de aloude gilde St. Blasius overgaan tot herstel van de oude godsdien stige en folkloristische tradities, zoals dat de laatste tijd op vele plaatsen geschiedt. Dat zal na tuurlijk aller hulp en medewer king vragen, ook financiëcl, maar vertrouwd mag worden dat ieder ingezetene daartoe gaarne het zij ne zal bijdragen. Nederland. Officiëel is medegedeeld dat de minister van Oorlog en Marine, Mr. W. F. Schokking, binnenkort zal aftreden. Indonesië. De U.N.C.I. heeft de Veiligheidsraad tele grafisch rapport uitgebracht over het mislukken van haar BOUVIGNE DE MARIABURCHT cn de voorbereiding ter viering van de Dogmaverklaring van Maria ten Hemelopneming. Op 1 November vieren wij een feest ter ere van O. L. Vrouw, zoals wij het waarschijnlijk maar eens in ons leven zullen meema ken. Die dag zal Onze Heilige Vader Paus Pius XII het dogma van Maria ten Hemelopneming plechtig afkondigen. Op Bouvigne, de Mariaburcht, maakt men zich klaar ter voorbe rriding op deze jubeldag door Maria'e cursussen. Van Vrijdag 27—29 October met sluiting op het leest van Christus Koning. Deze cursus wordt gegeven door de Z.Eerw. Heer Professor Vlerick. Van Maandag 30 October— 1 November met sluiting op het feest van de dogmaverklaring van Maria ten Hemelopneming. Deze cursus wordt gegeven door de Z.Eerw. Pater van Waesbcrghe In diverse lessen zullen worden behandeld de 4 dogma's van O. L. VrouwDe Maagdelijkheid van Maria het Goddelijke Moe derschap van Maria Maria s Onbevlekte Ontvangenis Maria ten Hemelopneming. De beleving van de Mariale godsvrucht met op de sluitings dagMaria, Koningin van hemel en aarde. Ieder die kan, kome de voorbe reiding op dit grote feest op de Mariaburcht meevieren. Eveneens op de Mariaburcht cursus voor verpleegsters. Deze cursus wordt gegeven van 3—5 October door de ZeerEerw. Heer Professor Vlerick. De cursus behandeltHet mys tieke lichaam van Christus en de toepassing van deze leer op de taak van de verpleegster. Ze be handelt de opvoedende taak van de verpleegster door persoonlijk heid, voorbeeld en goed woord. Ze geeft daarbij prac.rischc aan wijzingen voor de goede uitvoe ring van dit werk. Tijdens de cursus bestaat gele genheid schriftelijk en mondeling vragen te stellen. De cursus staat open voor elke verpleegster. Zij die reeds een soortgelijke cursus volgden, wa ren zeer enthousiast en zijn van mening dat deze cursus van be lang is voor elke verpleegster. Opgaven en inlichtingen te richten aan Kasttel Bouvigne te Ginneken. Waarom zou uw regenjas maar tegen de regen moeten dienen. Wij beweren het tegen- deel. JUIST als het regent komt het er op aan uw elegance te bcwarcn.Kijkt u eens naar onze collectie regenmantels. Vlotte, sportieve cn toch practischc modellen, van prachtige kwali teit. Stuk voor stuk mantels die u volledig tegen de regen beschermen en waarmee u zich zonnig voelt, ondanks dc regen. Ityksgecommltteerde Dr. II. F. J. WESTERVELD OVERDAG OP 18 EN 13 DECEMBER 'i AVONDS OP 8, 0 en 10 JANUARI en (ALLEEN OVERDAG) INSCHRIJVINOSBILJETTEN verkrijgbaar: Deurlooatraat 122, Amsterdam-Z. en bij de boekhandel. Aaiunalding: DAGexamena tot 30 OCTOBER AVONDexamene tot 15 NOVEMBER. ls voor U bizonder interressant, omdat de prijzen niet beïnvloed rijn door de sterk ge stegen wolprijzen. Onze vroegtijdige inkopen, zowel voor verschaffen U* dan ook «en daadwerkelijk voordeel. Ook onze WOLLEN zijn daarom zo spotgoedkoop en wat het voornaamste is, nog van de beste kwaliteiten

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3