Waalwijkse en Langsiraaise Courant De Onderafdeling van het Ned. Rode Kruis te Waalwijk. De K. A. B. te Waalwijk vergaderde. Spoorwegverbinding door de Langstraat Voor de betere Textiels! JOS VAN DE VEN BIOSCOOP-PROGRAMMA Dodenherdenking te Leeuwen- Beneden. Van Loon-Schrauwers HET HUIS VOOR GOEDE KLEDING VRIJDAG 13 OCTOBER 1950 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO m HET ZUIDEN 73e JAARGANG No. 83 Abonnement 15 cent per week •1.85 per kwartaal 2.25 franco p.p Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1873. BureauxGROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". „Het Wellfare - Werk gaat nu beginnen. Nadat u, geachte lezers en le zeressen, reeds enige maanden ge leden op de hoogte bent gebracht van 't feit, dat de afdeling Waal wijk van 't Ned. Roode Kruis een cursus had georganiseerd tot op leiding van vrijwillige werksters bij de Bezigheids-therapie", meer bekend onder de naam „Wellfare-werk" in Waalwijk, Drunen, Sprang-Capelle en Was pik, zo ka ik u thans mededelen dat deze cursus met goed succes is gevolgd door 18 dames, waar van de helft R.K. en de andere helft protestant is. De patiënten die in aanmerking komen om door deze dames bij 't maken van al lerlei handenarbeid geholpen te worden, zullen het liefst iemand van eigen religie bij zich krijgen en daaiom heeft 't Hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis deze bepaling dan ook opgenomen in de richtlijnen voor de vrijwillige Wellfarewerksters. De cursus hierboven genoemd, is gegeven door prima krachten op het gebied van handwerken en handenarbeid, hiervoor door 't Hoofdbestuur beschikbaar gesteld en aangevuld door theoretische lessen van eerste klas docenten op medisch en geestelijk terrein uit Waalwijk en naaste omge ving. De dames komen dus goed beslagen ten ijs. Toch is ieder be gin moeilijk en zal er, zoals aan ieder menselijk werk, ook aan de ze arbeid nog wel eens een foutje kleven. Het moet echter gezegd worden dat de dames allen met groot enthousiasme en ware toe wijding de lessen gevolgd hebben en nu ook klaar staan om de eer ste patiënten te gaan helpen om 't moeilijke lange ziekbed wat te verlichten door de „afleidende bezigheid". Reeds een 15-tal patiënten uit Waalwijk en omgeving zullen spoedig het eerste bezoek van de Wellfare-werkster ontvangen, die hiervoor eerst medisch zijn ge keurd en vervolgens voorzien van een identiteitsbewijs van 't Hoofd bestuur van 't Ned. Roode Kruis. Alles gaat in samenwerking met de behandelende geneesheer, die de patiënten opgeeft en vaststelt welk soort werk zij mogen ver richten. Een koffertje met modellen van allerlei werk dat gemaakt kan worden, zal aan de patiënten ge toond worden. Daar we weer spoedig voor het St. Nicolaasfeest staan, zal het voor velen misschien een uit komst zijn als zij voor weinig geld een aardige verrassing voor huisgenoten of vrienden kunnen maken. Menig ziekbed zal er door verkort worden als de patiënt 'n werkje kan doen wat hij of zij prettig vindt. Moge het werk in alle opzich ten slagen, dit is zeker de wens van het bestuur van de afdeling Waalwijk van het Ned. Roode Kruis met zijn ijverige promotor de heer C. Witlox, die er het ini tiatief "toe nam en niet minder van de leiding van haar nieuwe onder afdeling „Het Wellfare-werk be stuur". LECTUUR VOOR ONZE ZIEKEN. Ook voor afleidende lectuur voor onze patiënten zorgt het Ned. Roode Kruis met haar on derafdeling B.A.R.K. Boeken Actie Roode Kruis) Hiervoor is aan de Gevers Deynootweg 57a te Scheveningen een uitgebreide bibliotheek inge richt, die onder uitstekende lei ding staat en waar boeken en tijdschriften op allerlei gebied gratis te krijgen zijn voor pa tiënten, die hetzij door besmette lijke ziekte, hetzij door onvol doende inkomsten geen boeken uit de plaatselijke bibliotheken kun nen betrekken of zich niet op tijd schriften kunnen abonneren. De boeken en tijdschriften wor den op verzoek geregeld toege zonden met inachtnming van ie ders persoonlijke smaak, ontwik keling, leeftijd, religie, enz. Er zijn beschikbaarjongens- en meisjesboeken. Nederlandse en vertaalde romans (algemene, R.K. en prot.-chr.), detective- en avontuurlijke verhalen, biografie ën, reisbeschrijvingen, technische boeken, kunstboeken, sportboe ken, studieboeken, populair-we- tenschappelijke romans, enz. En nn een verzoek aan onze lezers: Zoudt u mede willen wer ken om deze lectuurvoorziening mogelijk te maken voor alle on vermogende patiënten U hebt waarschijnlijk weekbladen of maandschriften (geen dagbladen zijn bedoeld), die u na lezing niet wenst te bewaren. Ze worden soms in de prullemand gegooid. Welnu, ze kunnen nog een zon nestraaltje worden voor patiënten die zich liggen te vervelen en die ook zo graag eens plaatjes kijken of een interessant artikel lezen. Wilt u een kleine moeite doen en deze tijdschriften (ook boeken zijn natuurlijk zéér welkom) door geven, in de bus stoppen of een maal een briefkaart schrijven om ze bij u te doen afhalen, aan de volgende dames, die u bij voor baat hartelijk danken Voor Waalwijk Mevr. Wildeman-Roos, Stati onsstraat 86. Mevr. Roelofs-Heyrmans, Mr. v. Coothstraat 17. Mej. I. Hoffmans Grotestr. 316. Zuster van Veen, „Groene Kruis", Mr. v. Coothstraat. Mej. Wagenmakers, Juliana- straat 22. Mej. Dupont, Baardw. straat 6. Mej. Franssen, Kerkstraat 98. Voor Drunen Mevr. v. Mierlo, Torenstr. 36. Mej. Snels, Grotestraat 176. Voor Sprang-Capelle Mevr. de Roy-van Zuidewijn, Hogevaart B 121. Mevr. v. d. Meulen, Hogevaart B 113 K. Mej. Leene, Oudestr. Sprang. Mej. Rijken, B 50a, Vrijhoeve. Mej. Michaël, B 57, Vrijhoeve. Voor Waspik Mej. N. Brokx, Kerkstraat 11. Mej. J. Ruijtenberg, Haven- dijk 84. Mej. Savelkouls, Carmelieten- straat 23. Mej. Busink, Veerstraat 17. Mej. A. M. Ruijtenberg, Ha- vendijk 6. Na het voorlaatste rond schrijven van de Fabrikan tenkring „Langstraat" waar in de inhoud werd weergege ven van de requesten aan de Ministers van Verkeer, Eco nomische Zaken en Sociale Zaken, heeft de toestand zich als volgt ontwikkeld: 1 De Minister van Econo mische Zaken heeft op 13 Sep tember geantwoord met een schrijven, dat door zijn leng te moest goedmaken wat het aan inhoud miste. De quin- tessens was, dat „de 0Ijder- werpelijke aangelegenheid voornoemde ambtgenoot van Verkeer en Waterstaat regar deert." 2. De Minister van Sociale Zaken heeft nog niet geant woord; wij weten uit be trouwbare bron, dat hij op dracht heeft gegeven de juist heid van de door ons aange voerde argumenten nader te onderzoeken. 3. In verband met de voortdurend binnenkomende klachten over het personen vervoer door de B.B.A., ter wijl de excuses van „kinder ziekten" en „onvoldoende voorbereiding" niet langer kunnen gelden, hebben wij in een aanvullend rapport ?an de Ministers van Verkeer en van Sociale Zaken gewezen op de bij voortduur onvol doende vervoercapaciteit tij dens de spitsuren, op het her haaldelijk te laat aankomen en vertrekken der autobussen en op het ontbreken van ver warmde wachtruimten. Wat het eerste betreft: het komt geregeld voor dat de bussen in de morgenspitstijd niet al le arbeiders vervoeren. Zij die niet mee kunnen, moeten een uur wachten. Wie betaalt deze verletten? Enige dagen ge leden werden ons vijftien ge vallen gemeld op één morgen, alle uit de richting Geertrui- denberg. Wat de wachtruim- betreft: de zorg voor ver warmde wachtruimten was één van de voorwaarden waarop het Rijk destijds de concessie aan de Nederlandse Spoorwegen heeft gegeven, maar nu de B.B.A. de conces sie heeft overgenomen, komt daarvan niets meer terecht. De Overheid getroost zich momenteel grote uitgaven voor preventieve gezond heidszorg (de bevolkingson derzoeken naar T.B.C.), maar aan de andere kant worden in de komende herfst en win- grote aantallen werknemers ter bij vrijwel alle halte plaatsen in de Langstraat blootgesteld aan de gevaren van bronchitis, pleuritis, long ontsteking e.d. 4. Ook de Minister van Verkeer en Waterstaat heeft een onderzoek doen instellen, waarvan het resultaat op kor te termijn bekend moet zijn. De Fabrikantenkring heeft 'n onderhoud gehad met Inspec teur J. D. Hagens uit Breda, van wie inmiddels telefonisch aan de Directie der Nederl. Spoorwegen uitgebrachte rap port de Fabrikantenkring min of meer optimistische ver wachtingen koesteren. Zolang er nog onderzoeken ingesteld en rapporten uitge bracht moeten worden, is er nog hoop en behoeven we de Langstraat nog niet „op dood spoor gerangeerd" te noemen. Voor de vijfde maal zijn Zondag de gevallen Stoot- troepers herdacht. Vanuit het gehele land, maar vooral uit Brabant en Limburg, waren nabestaanden van gesneuvel den en oud-Stoottroepers naar Leeuwen gekomen om hun ge vallen wapenbroeders plech tig te herdenken. Er waren vele autoriteiten aanwezig, o.a. Mevrouw Spoor, de Lui tenant-Generaal Buurman v. Vreeden, de Generaal-Majoors Engles, Calmeijer, Sitsen en Baay, de Staats-secretaris van Oorlog Mr. Fockema Andraea, de Franse Ambassadeur en vertegenwoordigers van het Verenigd Koninkrijk en Ca nada. Na de plechtige H. Mis en de Dienst des Woords trokken de aanwezigen onder treur muziek "naar het kerkhof, waar een muziekcorps de treurmars van Chopin speel de. Vandaar ging men naar de prachtige herdenkingskapel om daar de doden plechtig te herdenken. In de sobere kapel, enkel versierd met twee glas in lood ramen, zijn vier marmeren lijsten met de namen der ge sneuvelden aangebracht, meer dan vierhonderd Naast de kapel, waar de graven zijn der gevallenen uit de winter 1944/'45 sprak de Staats-secretaris Mr. Fockema Andraea: Als wij bij de graven van onze gesneuvelden vertoeven moeten wij vooruitzien. Hij sprak verder over de vele gevaren die onze vrijheid bedreigen en riep op om eens gezind te staan. Er zijn mensen, ging tie Staats-secretaris voort, die ons willen doen geloven dat de Koninklijke Landmacht overzee moeilijkheden heeft veroorzaakt. Deze beschuldi ging wordt door ons niet aan vaard, zeker niet in deze kring. Wij dienen als mensen rechtuit te gaan, zoals zij, die wij herdenken, aldus besloot Mr. Fockema Andraea zijn rede. Gen.-Majoor Sitsen hield vervolgens het doden-appèl. Een salvo kraakte door de herfstmiddag en toen was het 1 minuut stil. Vele kransen werden door bruidjes en verkenners op de graven gelegd. De voorzitter van de Stich ting Herdenkingsmonument en oud-Commandant van het regiment, Jef de Groot, sprak de herdenkingsrede uit: Wij zijn hier ter dankbare herinnering aan hen, die ons voorgingen in de strijd en door hun offer ons deden le ven. Wij danken de familie leden voor het leed dat zij voor ons geleden hebben. Dit ere-kerkhof is de band tussen de graven hier en de graven overzee. Nu wij hier staan, laat over ons allen een bezinning gaan om straks, als wij weggaan van hier, te weten te dienen, waar wij ook staan. Te die nen voor Nederland onder de hoede van het Huis van Oran je. Wij moeten naar buiten doen klinken: Nederland wordt wakker, en wij moeten als 't nodig is de strijd opnieuw aanbinden. Wij moeten dienen zoals zij dienden, die wij vandaag her denken. Het is nooit tever geefs voor een zaak van ho gere orde te dienen en te of feren. Na de rede liepen allen zwijgend langs de kapel en plaatsten hun handtekening. De herdenking was weer voorbij, de graven bleven eenzaam achter. Maandagavond hield de K.A.B., afd. Waalwijk, een al gemene ledenvergadering in de café-zaal van de Gilden bond. Nu, dat algemeen was ook maar heel betrekkelijk; in ieder geval kon iedereen er komen. In zijn openingswoord me moreerde voorzitter Smolders het tot stand komen van de P.B.O., de laatste loonsver hoging van 5% en het belang rijke manifest dat de K.A.B. onmiddellijk daarna had uit gevaardigd. Het werd hoog tijd, zo zei de voorzitter, dat de ongeor ganiseerden eens inzagen dat het klaplopen dat zij deden, niet meer van deze tijd was. Hij achtte het lidmaatschap van de K.A.B. een principiële eis voor katholieke werkers. Om het besef hiervan bij te brengen worden o.a. de ont wikkelingsavonden gehouden. Na deze inleiding las de tweede secretaris, dhr. Duy- velaar, de notulen van de vo rige algemene vergadering voor. Ze werden onveranderd goedgekeurd. Bij zijn mededelingen sprak de voorzitter op de eerste plaats zijn tevredenheid uit over de gang van zaken met kermis: 't bezoek aan de zaal was boven verwachting ge weest, er heerste een opge wekte sfeer en de financiële resultaten waren daarmee in overeenstemming. Dit had 't werk van het bestuur veel verlicht. Wat echter gehoopt was, dat het bezoek aan het eigen café zou oplopen, was niet gebeurd. Het bleef prac- tisch nihil, terwijl er toch op verzoek een radio was ge plaatst. Belangrijk ontwikkelings programma. Vervolgens gaf de voorzit ter een overzicht van het ont- wikkelings-programma dat voor de komende winter is samengesteld. De avonden zijn vastgesteld als volgt: 13 November: Jef de Brou wer met als onderwerp „Zwaar weer op til". 18 December: J. Bechtold met als onderwerp „Arbeid voor ons volk". 15 Januari 1951: Pater Na- thanaël met als onderwex-p „De wereld is zo groot". 18 Februari: Piet Vriens met als onderwerp „Eten al leen is nog geen leven". 12 Maart: Kapelaan J. Kol- steren (Waalwijker) met als onderwerp „Tegen de zwarte wolken de regenboog van het sociale Christendom". 16 April: Pastoor Drieven met als onderwerp „Ernst en Luim". De leden van de K.A.B. no teren deze data. Voor 14 Mei 1951 staat de algemene jaarvergadering op het programma. Aan dit ontwikkelingspro gram is nog een attractie ver bonden ook. Wie vijf ontwik kelingsavonden (die van 16 April is toegift) bijwoont, kan meeloten aan de gratis Rome reis die de Diocesane Bond van de K.A.B. het volgend jaar organiseert. Dit is op de eerste plaats een jubileum bedevaart ter herdenking van de verschijning van Rerum Novarum en Quadragesimo Anno. Het zal een tiendaagse reis zijn, waarschijnlijk in Mei 1951. Betreffende de jeugdspaar. actie deelde de voorzitter mee dat de Centrale Volksbank van de K.A.B. dezelfde voor delen geeft als de andere spaarbanken. Hij merkte op, dat het aantal spaarders in de afdeling groter kon zijn. Het Diocesaan Gezinszorg fonds heeft 6000 deelnemers, waarvan ook in de afdeling Waalwijk, maar het groeit hier nog niet zo hard. De voorzitter wees op de voor delen die deelname mee brengt, nu nog voor 10 ct. per week. Deze premie is echter wegens de steeds stijgende kosten niet te handhaven. Jubilea. In 1951 viert de Harmonie „St. Crispijn" haar 40-jarig bestaan en ze wil dit op luis terrijke wijze doen. Door het instrumentenfonds wordt er naar gestreefd haar bij dit ju bileum een nieuwe bezetting te kunnen aanbieden. De voorzitter wees op de steun die „Waalwijks Belang" en anderen hadden toegezegd en deed ook een beroep op de leden van de K.A.B. om het fonds te steunen. Ook in 1951 viert de afd. Waalwijk van de K.A.B. haar gouden jubileum en ook dit moet natuurlijk gevierd wor den. De voorzitter spoorde de leden aan om de hoofden eens bij elkaar te steken ten einde een jubileum-comité in elkaar te steken. D.V.S.V. is bezig een nieuw toneelstuk, „Smeulend Vuur" van C. J. Pieters en A. J. Schuurman in te studeren. Het zal hiermee optreden op 11 en 12 November, de eerste dag voor de leden en hun echtgenoten, de tweede avond voor het publiek. De kwestie der Ouden van Dagen heeft de aandacht van het bestuur. In de Diocesane Bond bestaan zelfs plannen om te komen tot de oprich ting van een bond van Ouden van Dagen en Gepensionneer- dën, om de stoffelijke en gees telijke belangen van deze ca- tegoriean te behartigen. Be treffende een tehuis voor de Waalwijkse oudjes, heeft het bestuur contact opgenomen met het Comité Ouden van Dagen. In principe is het be stuur tot medewerking bereid, maar de K.A.B. kan financiëel niet alles dragen. Tenslotte bracht de voorzit ter het ï'etraitewerk met het Retraitefonds en het Emigra tiebureau nog onder de aan dacht van de leden. Grotestraat 282 WAALWIJK De Sociale school. Over de op te richten so ciale school deed de geeste lijke adviseur, kapelaan Was- senberg, enkele mededelin gen. Wij hebben hierover al uitvoerig geschreven in ver band met de vergadering van de Fabrieksarbeidersbond en kunnen dus volstaan met en kele punten. Er is een klein comité van voorbereiding gevormd, be staande uit de Weleerw. Heren Kapelaans Wassenberg en Lempens en de heren v. Well, IJpelaar en Swinkels. Uiter lijk begin 1951 wil men de cursussen laten beginnen. De sociale school die in Waalwijk moet komen zou 't karakter moeten hebben van een streekschool, doch uit an dere plaatsen uit de Lang straat. De adviseur was van mening dat men niet om deel- nemei"s moest hoeven bedelen. Ook ons dunkt dat men uit een afdeling van 1100 leden wel 30 cursisten (en nog veel meer) zonder moeite bij el kaar moest kunnen krijgen. Nu zijn er nog maar 17 18; spoedig opgeven is noodzake lijk. Er wordt les gegeven, door bevoegde krachten, in Gods dienst, Economie, Sociologie, Economische en Sociale Wet geving, Nederlands, Geschie denis, Administratie, geduren de drie jaar twee maal per week twee uur. De kosten zijn uiterst laag en bedragen niet meer dan 30 a 35 ct. per week. Drie argumenten bracht kapelaan Wassenberg naar voren om de noodzaak van ontwikkeling aan te tonen: 1. voor een goed bestuur wordt steeds meer ontwikke ling vereist; 2. daar onze tijd niet meer te vergelijken is met die van 20 30 jaar ge leden, moet ook de arbeider in het algemeen zich meer ontwikkelen, en 3. is het een nuttige vrije-tijdsbesteding, vooral voor jonge arbeiders. De voorzitter onderstreepte de woorden van de geestelijk adviseui*. Rondvraag. Bij de rondvraag kwam de wens naar voren om de Cen trale Volksbank in te schake len bij het schoolsparen, waarvan het bestuur werk zou maken. Om het vergaderingbezoek te stimuleren, wilde men meer stemming maken door te zin gen. Ook werd 't plan geopperd om een spaarsysteem in het leven te roepen teneinde één of twee leden van de afdeling zeker in de gelegenheid te stellen de Rome-bedevaart mee te maken. Wie mee spaart, zou dan meeloten. Een ander plan opperde de mogelijkheid om een ver plichte bijdrage te heffen, waardoor allen zouden mee loten. De voorzitter voelde het meest voor het eerste idee en beloofde dat het bestuur het plan op korte termijn zou be spreken. Tenslotte werd er nog aan gedrongen op meer propagan da voor Herwonnen Levens kracht, b.v. op een feestavond of een uitvoering. De voor zitter deelde dienaangaande mee dat er een aparte avond met film op het program stond, waai-voor het andere echter niet gelaten hoefde te worden. Hierna sloot hij de verga dering met de Christelijke Groet. ZONDAGSDIENST 15 October 1950 Dr. Langemeijer. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 15 October 1950 10 uur: Ds. W. L. Jens. VOOR SALATIGA. Vorig bedrag f 606.25 'n Steentje voor de kerk van Salatiga uit dankbaarheid S A. v. B. f Visclub P. f 25. 5.— 5.— Totaal 641.25 ONDERSCHEIDING. Naar wij vernemen ontving de heer J. den Burger, Rijks ontvanger der Invoerrechten en Accijnzen te 's-Hertogen- bosch, wonende hier ter stede, van de Minister van Oorlog machtiging tot 't dra gen van het „Mobilisatie-Oor- logskruis", model versierselen en daarbij behorende baton. Voor het tijdens de Duitse bezetting verlenen van hulp aan afgeschoten Gealliaerde vliegeniers, ontving de heer den Burger reeds eerder een Amerikaanse, Engelse en Bel gische oorkonde (Relief to the Anglo-American broken wings). Bovendien ontving hij van de verzetsgroep „France" te Versailles 't recht op het dragen van de Franse herinneringsmedaille van de oorlog 1939—1945 met staaf „Bevrijding" en van de „Ster van het Goede en de Ver dienste" te Parijs de ere medaille in „Goud" met lint, als erkenning van zijn toege wijdheid aan de gemeenschap. GESLAAGD. J.l. Maandag slaagde te Utrecht voor P.B.N.A. diplo ma uitvoerder wegenbouw C. J. Kuijs, Burgem. Smeele- laan alhier, thans werkzaam als jongste stratenmaker der gemeente Waalwijk. 1 ADRIANUS DE GRAAFF t In het pension „Huize Na zareth te Best, waar hij z'n laatste levensjaren door bracht, overleed 1.1. Zaterdag Hoven, welke band in de loop der jaren een echte populairi- teit in en ver buiten Waal wijk heeft verkregen, op Za terdag 28 October a.s. weder om een liefdadigheidsuitvoe ring geven in het Bondsge- bouw, ten bate van het R.K. Blinden-Instituut „St. Henri- cus" te Grave. Veel wordt er voor deze mensen reeds gedaan, maar nóg meer moet er voor hen gedaan worden, daar zij uit eindelijk toch ook het recht van bestaan hebben in onze samenleving. Maar eer zij zo ver zijn, zijn er voor hen al heel wat jaren voorbij ge gaan van arbeid en zware studie. Deze arbeid en studie brengen hoge kosten met zich mee en om hierin een steen tje bij te dragen heeft boven genoemde band deze avond georganiseerd en komen de blinden zelf met een toneel stuk op de planken dat er wezen mag. Als U het gezien heeft, zult U zeggen: „hoe is 't mogelijk dat zulke jongens tot zo iets in staat zijn". Voor, onder en na de uit voering zal de „The Melody- Band" het muzikale gedeelte verzorgen ,en als de voor tekenen niet bedriegen, is er nog een verloting aan verbon den. Het zal een avond wor den van kunst en genot en daarom mogen wij een ieder gerust aanraden 28 October vrij te houden voor een be zoek aan bovengenoemde uit voering. Laat het publiek van Waal wijk en omstreken tonen hoe het met onze blinden mee leeft, opdat bovengenoemd toneelgezelschap voor een uit verkochte zaal zijn prestaties moge geven. FILM H.K.W. Abusievelijk hebben wij in ons nummer van j.l. Maan dag gemeld dat er gisteravond een film zou gedraaid worden voor afd. Waalwijk van de H.K.W. Inderdaad zal er een film gegeven worden voor de H.K.W., maar eerst op 23 No- verber a.s. in Musis Sacrum, en wel „De Gestolen Dia mant". VERBINDING MET LAND VAN IIEUSDEN EN ALTENA. Verschenen is de officiële Winterdienstregeling van de Autobusdienst N.V. Alad uit Wijk en Aalburg, die, zoals men weet, ook de dienst on derhoudt tussen Waalwijk en het Land van Heusden en Al- tena. Op deze lijn lopen per dag drie verbindingen v.v., name lijk vanuit Werkendam over Nieuwendijk, Hank, Dussen, Eethen, Drongelen en Waal wijk om 6.00. 8.55 en 15.55 uur. Vanuit Waalwijk om 7.15, 12.50 en 17.35 uur. Zoals bekend is deze dienst door de Alad ingesteld op ver zoek van de vereniging „Waal wijks Belang", in de overtui ging dat hiermee een groot belang geidend zou worden van de middenstand, fabrieks arbeiders, scholieren enz. Wij doen daarom een be roep op kinderen, om van deze dienst nu ook zoveel mogelijk gebruik te maken en te laten maken. Het is een algemeen belang voor plaats en streek, maar ook voor in dustrie en onderwijs dat deze dienst niet alleen behouden blijft, maar ook rendabel is. EN ZEER VOORDELIGE PRIJZEN GROTESTRAAT 178 WAALWIJK in de gezegende ouderdom van bijna 83 jaar, de heer Adria- nus de Graaff, die in onze gemeente indertijd een voor aanstaande plaats innam. Naast z'n functie als mede leider der bekende schoen fabriek Gebrs. de Graaff, was hij vele jaren lid van de ge meenteraad, lid van 't kerk bestuur van St. Antonius, be stuurslid der St. Vincentius- vereniging, bestuurslid van 't Wit-Gele Kruis, bestuurslid van de voormalige St. Paulus- vereniging,, lid van het Na tionaal Crisis-comité en jury lid van de Int. Tentoonstelling van Schoen- en Lederindus trie 1903. Woensdag om 10 uur had onder grote deelneming de plechtige uitvaart plaats in de St. Antoniuskerk alhier, waar. na de begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Hij ruste in vrede. EEN MOOIE GESTE. Naar wij vernemen zal de „The Melody Band" uit Waal wijk o.l.v. de heer P. v. d. MUSIS SACRUM. „Brandende Vleugels" is de geschiedenis van een aantal Amerikanen die al in het be gin van de oorlog hebben dienst genomen bij de R.A.F. Ze worden met drieën uitge kozen om door een raid op 'n Frans vliegveld een Duits vliegtuig in handen te krij gen. Twee sneuvelen er en de derde ziet kans met 't vlieg tuig te ontsnappen naar En geland, waar de liefde op hem wacht. Deze film draait van Vrijdag tot en met Zondag. Maandag en Woensdag kan men gaan kijken naar „River Lady", een juffrouw die be halve dat ze een showboat ex ploiteert op de Mississippi, ook nog op haar manier han del drijft en in liefde doet. Erg gelukkig is ze er ove rigens niet in en tenslotte moet ze zich terugtrekken, de liefde overlatend aan een an der. Beide films 18 jaar.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 5