DE LANGSTRAAT w w BERKDIJK GEERTRUIDENBERG DRUNEN NIEUWKUIJK Uit Nieuwkuijk's verleden. HAARSTEEG WASPIK IBBIBMigiiiwiiiiiiia RAAMSDONK Luxe Dames- en Herenschoenen Uit Loon-op-Zand's verleden ALBERT HEIJN 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 13 OCTOBER 1950 7 De watersnood van 1880 omktjit rr1 Ss&Ss* t GOEDKOPER! maatwerk Antoon van BlatUI Hz., Hoekeinde 4, Tel. 321, Waalwijk Waarborg voor de grootste his torische juistheid is de medewer king van Pater Doncoeur S. J., die met volledige toestemming van het Vaticaan naar Hollywood ging om bij de verfilming van Jeanne d'Arc als adviseur te die nen. Pater Doncoeur wordt alge meen geacht de bekendste expert te zijn van de geschiedenis van Jeanne d'Arc. Deze film, die in Amerika mil- lioenen mensen heeft getrokken, zal ongetwijfeld ook in Kaatsheu vel een succes worden. KATH. ARBEIDERSVROU WEN ORGANISATIE AFD. KAATSHEUVEL. Zondag 8 October vierde de K.A.V. haar 12^-jarig bestaan. De dag werd begonnen met een H. Mis van dankbaarheid, opge dragen door de ZeerEerw. Heer Pastoor de Klijn, adviseur van de K.A.V.in de St. Jozefkerk. Des avonds om half 6 begon in de grote zaal van de Gildenbond de feestelijke herdenkingsavond. De keurig versierde tafels, een in bloemen en kaarslicht prijkend Mariabeeld en de opgewekte stemming brachten aanstonds sfeer in de zaal. De voorzitster, mej. Damen- Oerlemans, heette allen welkom en liet in een beknopt overaicht het wel en /ee van de K.A.V. de revue passeren, feliciteerde speciaal pastoor de Klijn, die van af de oprichting als adviseur aan de vereniging verbonden was, dankte allen, speciaal het bestuur van de K.A.B., waarvan het da- oelijks bestuur aanwezig was en spoorde de aanwezigen aan voort te gaan op de ingeslagen weg en met nog groter activiteit te wer ken voor de K.A.V. Pastoor de Klijn verrichtte hier- na de opdracht aan Maria, waar na het woord was aan Mej Stok- wielder, die in een keurig betoog de betekenis en de taak van de K A.V. schetste, de gelukwensen overbracht namens het Diocesaan bestuur en bijzonder dank bracht aan de voorzitster mej. Damen- Oerlemans en de secretaresse mej v Best-v. Spaandonk, die beiden ongeveer vanaf de oprich ting deze functies waarnemen. Als blijk van waardering bood spreekster aan genoemde bestuurs leden een mooi aandenken aan De ZeerEerw. adviseur hield hierna 'n pittige toespraak waar in op de hem eigen wijze uiting werd gegeven aan z n dank_'?aJr" heid en waardering voor al hc goede, door bestuur en leden dre 1214 jaar verricht. De voorzitster en secretaresse werden speciaal gecomphmenteerd waarbij Z.E. er speciaal op v ee- dat de vrouw in de tegenwoordi ge tijd voer onze K.A.B. een bij zonder verantwoordelijke taak te vervullen heeft. Spr was er van overtuigd dat de K.A.V. in verleden nuttig werk heeft ver- nCNamens de K.A.B. sprak dhr. Beerens, die de gelukwensen van de gehele arbeidersbeweging overbracht. Spr. spoorde de vrou wen aan te zorgen dat hun gezin nen model organisatiegezinnen waren en vroeg de medewerking vooral van de vrouwen voor de K.A.B.. haar instellingen en voor al voor het ontwikkelingswerk. Het gehele gezelschap werd daarna onthaald op een prima voorziene koffietafel, die bijzon der eer werd aangedaan. Een mooi filmprogramma, ver- zorqd door kapelaan Hoek, bracht de 'lachspieren danig in beweging, vooral de film van de Kaatsheu- velse autotocht van de ouden van dagen viel bijzonder in de smaak. Al met al een keurige en waar dige herdenking, die ongetwijfeld zijn goede uitwerking voor de K.A.V. niet zal missen. Maar wat is er dan toch gaan. dc Geachte lezer, dit zult u we ten. Onze correspondent is n.l. student en ieder „goed" student moet eens de onsmakelijke en on gezellige gevolgen ondervinden van „groen" te zijn en deze ge volgen moet onze correspondent nu 14 dagen ondervinden, zodat het nu hopenlijk iedereen duide lijk is waarom ons geen van bei den schuld treft, dat geen berich ten konden worden gepubliceerd. Over vrije tijd beschikt een „groen" niet en over „naar huis" wordt allerminst gedacht. Wilt u uzelf overtuigen, lezer, ga dan dezer dagen naar Tilburg en wanneer u soms een student met een grote groene strohoed ziet rondlopen met op zijn rug 'n groot groen bord, dragende het no. 63, dan ziet u daar uw cor respondent en weet u meteen de reden van het uitblijven van be richten over Berkdijk en de bil- jartsport. Tot Maandag. Het zal voor velen interessant zijn iets naders te weten over het verleden van Loonopzand en Kaatsheuvel. Daarom zullen we proberen regelmatig iets van deze geschiedenis te publiceren, moge lijk zijn er dan meerdere belang stellenden voor het werk van on ze Heemkundige Kring. INLEIDING. In zijr. openingsrede voor het Thijmgenootschap wees prof. dr. Gerard Brom er op Jat het een tijdlang in de geschiedenis de ge woonte is geweest, enkel en al leen op te gaan in vorsten en He ren. De geschiedenis mocht uit sluitend verlopen tussen officiële figuren. Een eeuw is het geleden, dat een Engels geleerde nog klaagde, het leven van een dorp in de mid deleeuwen onmogelijk te kunnen achterhalen. Gelukkig is het nu anders en al zijn we nog niet vol ledig op de hoogte, toch kunnen we reeds vele interessante dingen over ons dorp-in-het-verleden te weten komen. Deze studie maakt cr helemaal geen aanspraak op vakwerk te zijn, maar er iS met liefde en toewijding naar ge streefd, het verleden zo getrouw mogelijk weer te geven en te be naderen. Iedereen, die mij op nieuwe bronnen opmerkzaam meent te kunnen maken, moet dit zeker niet nalaten. Graag houd ik mij ook aanbevolen voor even tuele op- of aanmerkingen en na dere inlichtingen. DE NAAM. Willen we de oudste naam van Loonopzand weten, dan vinden we daarvoor in de oudste ge schreven bronnen „villa de Ven- loene". Deze naam duidt moge lijk reeds op een Romeinse oor sprong. Vanuit de betekenis „landhuis, landhoeve", die het Latijnse woord villa heeft, is de betekenis van buitenplaats ont staan. Dus de „buitenplaats Ven- loen". Maar wat betekent nu Venloen Het eerste deel van het woord, n.l. Ven, wordt door ve len verklaard Ven-Veen, ge noemd naar de vennen of venen, die zich Noord- en Westwaarts in deze heerlijkheid uitstrekten. Zo onder andere Busching en Ja cob van Oudenhoven. Deze laat ste zegt„Nota, dat hier plachte genoemt te worden Ven, dat noemt men in Hollande Veen. Ende omdat hier in Venloon veel Vens lcijdt, daer comt het Ven in de naem van dit Venloon, gelijck oock op gelijckerwijse, ende om gelijcke redenen de Stadt Venloo, oock van de bijliggende Vennen de naam van Venloo gekregen heeft. Etymologisch betekent dit germaanse (friese) woord onge veer een lage moerassige plaats. Wat het laatste deel van de naam betreft, is het minder gemakkelijk een enigszins bevredigende ver klaring te vinden. Het woord Loen, en vooral de -n, is moei lijker thuis te brengen. Velen wij zen hier op de betekenis van „hoge, bosrijke - plaats" (zoals ook in de bekende -lo-namen 't Loo, Groenlo, etc.) Deze ver klaring klopt wel heel aardig met de natuurlijke gesteltenis van de plaats, in het Oosten vooral, maar geeft toch nog enkele moei lijkheden. Vooral het voorkomen van die -n op het eind is daar mee niet verklaard. Mijn mening is dat de plaatsen met -loon (zo als Hogeloon, Overloon, Neder- loon) in een of ander verband moeten hebben gestaan met het oude graafschap Looz of Loon, dat zich in (Belgisch) Limburg boven Luik uitstrekte. Ofschoon hiervoor nog geen definitieve be wijzen te geven zijn, gaan er al wel sporen in die richting. Aller eerst was de familie van Hornes, waaruit de eerste Hei en van Loon voortkwamen, ook bezitster van het Graafschap Loon en vervol gens heeft men, zoals een ge schiedkundige, die speciaal de 11e en 12e eeuwse geschiedenis van Noordbrabant bestudeert, me schreef, een veel sterkere invloed van het oude graafschap Loon in ons gewest ontdekt, dan tot nu toe werd aangenomen. Hiermee is het woord etymologisch nog niec verklaard, maar we komen misschien iets nader tot de oor sprong er van. Na verschillende wisselingen van schrijfwijzen wordt Venloon na de grote zandverstuivingen in de 14e eeuw voortaan genoemd Venloon op 't Sandt, wat dan la ter Loon op Zand wordt. Jacob van Oudenhoven schrijft hiero ver „Dit Venloon wordt oock genoemt Loon op het Sandt, en de dat mede van weghen sijn si tuatie, want gelijck Venloon aan d'eene zijde veel Vennen heeft, ende daerom Venloon genoemt wordt, soo heeft het selve Ven loon aen d'andere zijde seer veel groote sandberghen, ende sware duijnen, ende voert ten dien op- sien ook terecht den naein van Loon op het Sandt". Pater J. RIJKERS M.S.F. het meer waagde in het voorge deelte van 't huis te blijven. Allen spoedden zich naar de stal om daar op 't hooi een veiliger plekje te zoeken. Daar was de knecht intussen al bezig het vee, dat uit de stal was gelopen, voor de ver drinkingsdood te bewaren. Het vee is meer waard dan het hooi. redeneerde de verstandige man en naarmate het water steeg, wierp hij met armen vol het hooi naar beneden en gaf zodoende het vee de gelegenheid droog te blijven. Geen enkel stuk vee ging dan ook verloren. Zelfs de stomme var kens bleven behouden, want toen het water hoger steeg, zwommen ze uit de hokken de stal in, voeg den zich bij de runderen en ble ven zo rustig alsof zij hun dieren leven lang niets anders gewoon waren geweest met deze samen op de. hooiberg te staan, totdat ze met een paar stevige touwen naar de zolder werden getrokken. Waar het oog zich wendde, aanschouwde het een toneel van ellende en verwoesting. Ten Wes ten van de kerk was het enige droge plekje van de straat gele gen. Hoe was het met de kerk en haar bedienaars gesteld Er werd in die dagen gezegd dat de prach tige nieuw gebouwde kerk met haar majestueuze toren door 't water ondermijnd gevaar liep. De heren geestelijken had den een wijkplaats gevonden in de woning van de fam. Hendriks en Banning, niet ver van de ge deeltelijk ingestorte pastorie. Nog steeds was het Allerheiligste en de gewijde vaten, en reliquieën in de bedreigde kerk vergeefs had de ijverige herder verzocht naar de kerk gevaren te worden om zo te redden wat te redden viel. Misschien vanwege de vele pro testantse redders we weten 't niet werd aan dit verzoek geen gehoor gegeven Misschien ook vanwege 't grote gevaar daaraan verbonden. De storm was rond de kerk juist bruisend hevig en de overigens korte weg in 't geheel niet zonder gevaar. Dan werden enkele dappere schippers bereid gevonden ,.de heilige tocht" te ondernemen de pastoor en de kapelaan, plus twee geestelijken van elders, die toevallig een uit stapje hadden gemaakt en er op „visite" waren, roeiden naar het Godshuis. Met genoegen zullen zij allen hebben geconstateerd, in de eerste plaats dat het gevaar dat de kerk en toren bedreigde, minder groot was dan men tot dan toe had gevreesd. (Het ge vaar werd later nog verder afge wend doordat kort daarop de voorzijde der kerk werd afgedamd en de stroming verlegd)De Eerw. Heer kapelaan nam het Allerhei ligste uit het tabernakel en de overige mensen de andere gewij de voorwerpen. Met diepe eerbied en vol schroom ging de vreemde sacramentsprocessie langs de kerk de boot in over de waterzee naar de geïmproviseerde pastorie van de firma Hendriks en Banning. Toen na een goed geslaagde tocht de pastoor een geldelijke beloning wilde geven aan de on verschrokken schippers, dankten zij beleefd doch dringend voor die arbeid, al was die dan ook moeitevol, konden zij geen geld aannemen. En wuivend voeren zij weer af deze dappere ke rels Huub en Mattheus Do renbosch, om nog meerderen te redden. Zeer mooi zijn die oude gravu res, welke we vonden in de oude jaargang der Illustratie van 1881. Zeer tekenend en expressief. Hierin werden afgedrukt De wa tersnood te Nieuwkuijk het kas teel een drijvend dak 'n huisje tegenover de kerk het overbren gen der heilige vaten. Naast het huis waar de geestelijkheid een onderkomen had gevonden stond het huis, een herberg, van de fa milie Loeff, waarin meerdere ge zinnen en zieken liefdevol waren opgenomen Waar de mensen bij elkaar ge bracht waren, vonden ze troost en steun bij elkaar. Doch erger was als een gehele familie uit el kaar was gerukt en gedeeltelijk in veiligheid gebracht. Een heel na vrante passage vinden we opge tekend. In de buurt van Onsen- oort stond een alleenstaande wo ning. Toen kruisende schepen er voorbij voeren, verscheen daar een woest uitziende jongeman met vertrokken gelaatstrekken voor 't venster. Met de eerste oogopslag was 't merkbaar dat de jonge ke rel vreselijk had geleden. „Wil je je woning verlaten riepen de schippers hem toe. „Neen", was het korte ant woord. „Toch moet ge veel hebben meegemaakt." „Ik heb drie dagen bij de koei en in de stal doorgebracht, al die tijd heb ik ze de koppen boven water gehouden, maar op t laatst zijn ze toch nog verdronken." Snikkend zei hij de laatste woorden. „Een reden temeer oin met ons mee te gaan." „Neen, ik blijf, maar als jullie persé iets voor mij willen doen zeg me dan' of m'n zuster gered is." „Hoe heet je zuster „Mijn zuster... ik weet niet... o God... ik weet niet meer hoe mijn zuster heet." „Maar hoe heet je zelf dan ..Ik Wel, ik heet net als mijn zuster, maar mijn naam ben ik vergeten." „En hoe heet je vader dan „Mijn vader heet zoals mijn zuster, maar ik weet de naam niet meer, ik weet niets meer... wel. ik ben gek." De arme man trok zich handen wringend van t dakvenster terug en wilde niet meer te voorschijn komen. Wordt vervolgd. K. A. B. De plaatselijke K.A.B. opende Vrijdag j.l. haar winterprogram- ma. Als spreker van die avond trad op de ZeerEerw. Heer Pas toor Driever uit Eindhoven. Het was wel erg jammer dat niet alle plaatsen van de zaal be zet waren en dat er nog leden zijn die niet volledig het nut van een dergeijke avond begrijpen. Degenen die er wel waren, kun nen dit ten zeerste onderschrijven daar zij een genotvolle avond hebben gehad. Ondanks de hoge, leeftijd van de ZeereErw. Heer Pastoor, n.l. 73 jaar, sprak hij met een heldere stem en was zijn uiteenzetting over het gezin in de samenleving zeer interessant en voor een ieder bevattelijk. Na een korte rustpauze belichtte spr. een en ander van de vrolijke zijde, in te genstelling met het eerste gedeel te, waarin hij de ernst ervan naar voren had gebracht. Meerdere malen liet spr. zijn aandachtig gehoor met beschaafde humor flink lachen. Tot het einde wist spr. de aanwezigen te boeien en voor het bestuur was 't een vol doening te kunnen constateren, dat het een goede keus had ge daan. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden Een bos sleutels; een bruine ac- tetas inh. 2 p. oude schoenen; een paar ongevoerde bruine hand schoenen; een paar ongevoerde handschoenen; een alpinopetje. Verloren Een pakje inh. textielgoederen; een beige regenjas; een gouden damespolshorloge; een geel-bruin kleurige actetas inh. enige papie ren; een gouden kruisje; een paar lichtbruin-kleurige dameshand schoenen zo goed als nieuw. Inlichtingen politiebureau. Uitvoering. De R. K. Toneelvereniging „Kunst na Arbeid" besloot om op Zondag 15 October a.s. haar eer ste grote uitvoering te geven in de zaal van het patronaat. Opgevoerd zal worden „Het begon in n gracht n vrolijke klucht in drie bedrijven. Spaaractie. De boerenleenbank alhier heeft een spaaractie voor kinderen ge organiseerd. De kleurenwedstrijd boekte uitstekende resultaten. Thans zijn ook boeken beschik baar waarvoor bij inlage plaatjes worden verstrekt. GEEN BERKDIJKSE CORRES PONDENTIE, EVENMIN OVER BILJARTSPORT. Menig Berkdijker, misschien zelfs andere belanghebbenden of belangstellenden, hebben vorige en ook deze week tevergeefs in ons blad naar enig nieuws uit Berkdijk gezocht. Heeft Berkdijk dan geen correspondent meer en zo ja, wat voert deze dan toch wel uit Is hij laks of is hij door omstandigheden verhinderd Wel, beste lezers, Berkdijk be zit nog steeds zijn correspondent en die voert nog steeds wat uit maar juist dit laatste heeft tot ge volg dat hij door omstandighe den verhinderd is. De iedere week weer terugke rende berichten over de Wieler club, voetbalvereniging Berkdijk en deze week daarbij nog de thuiskomst van Beikdijks laatst gerepatrieerde soldaat Leo de Jong hebt u deze 14 dagen ge mist. Ook de biljartliefhebbers van het district De Langstraat zijn deze weken teleurgesteld, om dat zij juist bij het begin van de competitie een moedgevend ver slag zo hard nodig hebben. Velen zijn dus de dupe van de bijzon dere omstandigheden van onze correspondent. En toch, waarde lezers, noch de redactie, noch uw correspondent treft in deze enige schuld. Het duurt echter niet lang. A.s. Maandag kunt u in ons blad weer zijn verslagen al of niet gretig verslinden en wordt u weer regelmatig van alles op de hoogte geho'uden. Dan lezen we nog over de kostschoolhouder van Nieuwkuijk de heer Driessen, wiens woning naast het raadhuis schuin tegen over de kerk moet hebben gele gen. Het lag in de felste stroom en op 't uur van de doorbraak moeten zich daar meer dan twin tig kostschoolleerlingen hebben bevonden. De redding van die knapen mag werkelijk een helden feit worden genoemd. Het verhalen waard is ook de geschiedenis die vermeld staat van de heer Michiel Mommer- steeg, de voortvarende onver schrokken wethouder van Vlijmen. Nauwelijks was de morgen van de 30e aangebroken, of hij stapte in een schuit en stevende naar de kom van de gemeente Nieuwkuijk. Zo hartverscheurend had het noodgeschrei van de bewoners al daar geklonken, dat er geen twij fel bestond of velen moesten nog in levensgevaar verkeren. Als 'n hark danste de ranke boot op de pijlsnel voortschietende vloed. Slechts met inspanning van alle krachten gelukte het de wethou der en z'n beide gezellen, de he ren H. v. d. Wiel en P. de Vaan. de voorsteven van het vaartuig op de stroom te houden en zich tegen omslaan te behoeden. Tel kens stuitten zij op 'n hinderpaal, die zich nu eens in de gedaante van een zware heg van dichte el zenstruiken, dan weer als een an dere barricade voor hen opdoem de. Het doel was de woning van de weduwe Pauwels, waar zich een twintigtal mensen moesten be vinden. Groot was de ellende, zoals we die beschreven vinden, in dit huis van de weduwe Pauwels. (Men herinnere zich, hoe in het begin van dit verhaal haar man, eige naar van het café „Het Land van Belofte" begraven werd). Nog geheel onder de indruk die de dood en de gestoorde begra fenisplechtigheid van haar echt genoot op haar hadden gemaakt, was juffrouw Pauwels naar bed gegaan; ook haar kinderen had den zich ter ruste begeven, toen 't geluid van stemmen en voet stappen in de dorpsstraat en het heftig bonzen op de deur haar plots uit de eerste slaap deed op schrikken. Weinige ogenblikken later had het hartverscheurende bericht „dat de dijk gevallen was" allen uit bed gedreven. Gelukkig stond het huis Het Land van Belofte tamelijk hoog en zo was er dus mogelijkheid nog het een en ander uit 't benedenhuis te red den. Ieder was dan ook in koorts achtige haast aan 't werk al het geen van waarde was, naar bo ven te sjouwen en zoveel moge lijk eten, kleren en kostbaarheden te bergen. Tegelijk maakte de stalknecht het vee los. Intussen rees het water zienderogen, golfde over de klinkerweg, bereikte de drempel der woning weldra en begon ook langs de stal binnen te dringen. Maar het huis was hecht en stevig gebouwd, en kon heel wat hebben, meende men. En dat die mening niet bij de huisgenoten alleen, maar ook bij de naaste buren bestond, bleek weldra. Geen tien minuten nadat de familie Pauwels was wakker geworden van de alarmkreten, stond Paaymans met z'n vrouw en zes kleinen voor de deur en verzocht om binnengelaten te worden, daar zijn huis reeds on der water stond. Later kwamen nog J. Kipping met z'n zuster, J. Slegeers met z'n vrouw en de vrouw van Dikmans, de reeds vermelde knecht van 't huis. Zij allen werden door Pietje, een van de dochters des huizes, zoveel mogelijk van droge kleren voor zien, want de meesten hadden reeds tot aan de knieën door het water moeten waden. Doch het water is sterk. Daar wordt opeens met een geweldige slag de Oostelijke zijmuur wegge slagen en dondert en bruist in de reeds geslagen kolk het joeg al len letterlijk een rilling door de leden en was oorzaak dat niemand KRUISBOOGSPORT. Het plaatselijk kruisbooggezel schap „Onderlinge Vriendschap" organiseert in de komende winter maanden op haar binnenbanen in café v. d. Loo wederom een on derlinge koppelwedstrijd met als nzet ht clubkampioenschap. Te vens is zij voornemens een natio naal nederlaagtournooi te organi seren, waarvoor bereids door ve le verenigingen hun medewerking reeds is toegezegd. De gedetailleerde uitslag van de eerste koppelwedstrijd is als volgt A.v.d.Dungen 21 2219 62 F. v. Liempt 17—22—18 57 Totaal 119 Wim Koks 20-20-19 59 Joh. de Vaan 18-21-20 59 Totaal 118 W. v. d. Loo 20-21-19 60 W. v. Beijnen 182018 56 J. Kuis J. Ekels 20- Totaal 116 -21-18 59 .20-17 55 Totaal 114 Th. v. Gestel 20-21-18 59 door ze nu definitief in 't bezit kwam van de prijs. De heer S. Mateijsen feliciteerde met het be haalde succes en reikte de beker uit. Hierna sprak de voorzitter van VOV nog een dankwoord en werd de avond verder in prettig samenzijn doorgebracht. BENOEMD. Tot zesde leerkracht aan de R.K. Jongensschool te Waspik werd benoemd de heer Sperber uit Gertruidenberg. OUDSTE INWOONSTER OVERLEDEN. In het Franciscusgesticht over leed onze oudste inwoonster An na Maria de Bont. Zij bereikte de leeftijd van 97 jaar. Zij was de oudst overgeblevene van de twee lingzusters, die de oudste twee- linci van Nederland was. DUIVENSPORT. In d< op Zaterdag j.l. gehou den gecombineerde vergadering der plaatselijke TBC commissie met de duivensportvereniging De Reisduif werd het navolgende re sultaat vastgesteld Aantal dui ven 347. Netto opbrengst 350. De heer A. v. d. Broek, voor zitter der plaatselijke TBC com missie, sprak een woord van dank aan allen die tot het welslagen van deze vlucht hebben bijgedra- Totaal 106 BILJARTEN. Deze week speelden de twee biljartclubs, beiden gevestigd in café „Sportwereld", n.l. „De Poedelaars" en „Van Ongenoe gen Vrij" weer hun jaarlijkse wedstrijd om de hiervoor beschik baar gestelde wisselbeker. VOV wist voor de derde maal te win nen met 12 tegen 6 punten, waar- I7S5M TK I God nam weer tot zich onze kleine lieveling en broertje NOBS In de leeftijd van 4 weken De Heer en Mevrouw N. v. LOON-STEENHUIS Kees Jaap De Engelen-Mis heeft heden morgen plaats gehad. Mr. v. Coothstr. 41 Waalwijk. N. v. Beijnen 16-18-17 =^51 J gen Voorts stelde hj. vast dat de T ,,n op de volgende ringnummers be- aa haalde prijzen nog niet waren af- C. Coensen 21-23-18 62 gehaald J 085 J 467, J 927 F J.v.Ravenstein 16-13-15 44 125J 35p J 615, J 179, J 719, J 591 enJ 193. Deze prijzen moeten worden afgehaald bij de heer Alex van Gerwen voor 15 October a.s. In dien niet afgehaald, vervallen de ze prijzen aan de TBC commissie. BENOEMD. Tot hoofd van de Chr. School alhier is benoemd de heer Ploeger uit Cuaam. Hiermede betuig Ik, mede nament mijn Vader, Broert en Zutters, mijn oprechte dank voor de har telijke ontvangst en voorde vele cadeaux welke ik bij mijn thuis komst uit Indonesië mocht ont- vangen.Speciaaldankik Katholiek Thuisfront St. Antoniusparochle en buurtcomité St. Chrispijnstr. Kpl. J. N. VAN HOOF Waalwijk, October 1950. ABONNEERT V OP DIT BLAD. VOOR KWALITEIT TWEEDAAGSE VRIJDAG EN ZATERDAG AFGEHAALD MAAKT U HET LEVEN ELEGANTE MODELLEN - OOK NAAR EIGEN KEUZE.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 7