IfÖTflS LSNGSTmi KMÏSHEUVEL DRUNEN ELSHOUT NIEUWKUIJK HAARSTEEG SPRANG GAPELI.E RAAMSDONKSVEER GEERTRUIDENBERG 100M-0P-7.AN0 LiJ KORTE BERICHTEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 OCTOBER 1950 XAA V V l veen, waarvan Toon Vranken dirigent is, zijn eerste lus trum. Dat zou voor ons niet zo'n vermeldenswaardig feit zijn als de Liedertafel „Oefe ning en Vermaak" voor deze gelegenheid niet was uitgeno digd om een concert te geven. Met een viertal bussen van de Musa Express vertrokken ze Zondagmiddag dan ook naar Roelofsarendsveen, waar ze, na een kort oponthoud te Lei den, om ongeveer half vier aankwamen. Het begon daar al met een enthousiaste ont vangst door het feestvierende koor en de harmonie, die de Liedertafel in optocht naar 't veilinggebouw leidden, waar het concert gegeven zou wor den. De Waal wij kers werden door de Roelofsarendsveners thuis gastvrij onthaald en om 7 uur begon het concert. De opening bracht al een verrassing, want de burge meester die een inleidend woord sprak, bleek een Bra bander te zijn die Waalwijk goed kent en er zelfs in spor tieve aanraking mee is ge weest. Hij huldigde natuurlijk „Vox Laeta" en heette „Oefe ning en Vermaak" hartelijk welkom. De voorzitter van de Lieder tafel, de heer M. v. Loon, bood de jubilerende vereni ging bloemen aan. Eerst trad „Vox Laeta" o.l.v. Toon Vranken op met mede werking van Emile Linssen en Mevr. Vranken. „Oefening en Vermaak" voerde voor de pauze nog een aantal klassie ke werken uit van Lassus, Lotti, Mozart en Haydn. Na de pauze werd een opera-pro gramma gebracht van werken die men hier al kent van het kermismatinée met medewer king van de bekende eigen solisten Nel Dupont. Jetty de Kort, P. Dingelhoff, L. van Oudheusden, H. Vesters en M. Hesselberth. Men zal begrij pen dat het Roelofsarends- veense publiek opgetogen was over hetgeen Waalwijk te bie den had. Tot slot van de suc cesrijke avond voerden de beide koren gezamenlijk on der leiding van Toon Vranken het Wilhelmus uit. De burge meester sprak nog een kort woord, waarin hij zei blij te zijn dat Waalwijk in Brabant ligt. Een charmant compli ment. - Daarna bleef men nog een uurtje gezellig bijeen en met dat al was de nacht al een heel eind gevorderd toen „Oe fening en Vermaak" voldaan in Waalwijk terugkeerde. VERGADERING. Vrijdag a.s. zal in zaal Tha lia een vergadering worden gehouden ter voorlichting van de propagandisten voor de komende doorlichting op T.B.C. Er zal ruime gelegenheid \zijn om vragen te stellen. DE STICHT. Morgenavond opent de buurtvereniging „de Sticht", omvattende Stationsstraat en Markt, haar winterseizoen met een cabaretavond met mede werking van Kost ja van Kat wijk, conferencier, Jan van Dam, accordeon, Mabesta. goochelaar en de cabarettière Cora Ville. Om kwart voor acht wordt begonnen. BRANDJE. Zaterdagmiddag werd de brandweer gealarmeerd voor een brandje aan 't Hoekeinde, waar nabij de schoenfabriek Bloch Stibbe Hollandia een hoop afval in brand was ge raakt. Met een blus-apparaat was de zaak gesmoord. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: damesportemon- naie; een paar handschoenen; sleutel; boodschappentas; step; rijksdaalder; doublé broche; handschoen; een paar hand schoenen; hond (spaniel); kin derfiets; doublé damesarm band. Verloren: capuchon; dames- portemonnaie; jongensjasje; linker en rechter glacé hand schoen; 2 ballpointpennen; 2 portemonnaies; regenjas. JUBILÉ. De heer J. dé Hart, leraar hand werken aan de gemeentelijke vak school voor schoenmakers alhier herdacht Donderdag j.l. het feit dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij genoemde school. Om 11 uur had in de raads zaal die dag een huldigingsbijeen komst plaats, waarbij tegenwoor dig waren de commissie van toe zicht der genoemde school, het voltallig lerarencorps, het ge meentebestuur en het gemeente- personeel. Als eerste voerde het woord de E.A. Heer Burgemeester, en spr. noemde deze dag een dag van uitzonderlijke betekenis voor de heer de Hart en zijn familie. Hij meente de tolk te zijn van ailen als hij de heer de Hart geluk wenste met zijn zilveren jubilé. Drunen, aldus spr., staat be kend als de plaats waar de gede gen en fijne schoen vandaan komt. De leiding der school heeft er voor gezorgd dat die naam be stendigd wordt en U, mijnheer de Hart, hebt met uw gedegen vak kennis, ook uw beste krachten daaraan gegeven. Namens het ge meentebestuur bood spr. de jubi laris een enveloppe met inhoud aan. Een woord van gelukwens richtte spr. ook aan het adres van mevr. de Hart en bood haar als blijk van waardering bloemen aan. Namens het gemeentepersoneel sprak de gemeentesecretaris, de heer P. Elshout en bood de jubi laris een fraai cadeau aan in de vorm van een leeslamp. Namens de leraren sprak het hoofd der school de heer C. Rechters. Deze prees de bijzon der prettige samenwerking, welke er steeds bestond en had ook 'n woord van lof voor mevrouw de Hart. Ook de oud-directeur der vak school, de heer Brok, voerde het woord. Spr. sprak zijn bewonde ring uit voor de kalmte en liefde, waarmede door de jubilaris steeds les wordt gegeven. Na al deze speeches werden verversingen rondgedeeld, tijdens welke de heer de Hart dankte voor de hartelijke en intieme hul de hem bereid. De receptie in de namiddag werd zeer druk bezocht en eens te meer bleek weer de grote en oprechte waardering voor het werk van de jubilaris. WINKELACTIE. De tweede winkelactie van de Winkeliersvereniging alhier be hoort (mogelijk op het afhalen der prijzen na) weer tot het ver leden. Ook deze actie, al was zij niet zo groots opgezet als de eer ste. is weer bijzonder geslaagd. En weer opnieuw is gebleken hoe een dergelijke actie op een gege ven moment in het middelpunt der belangstelling staat en hoezeer 'n dergelijke actie van onze midden stand door de bevolking wordt geapprecieerd. De uitslag van deze Raadhuis winkelactie werd Woensdagavond "bekend gemaakt en door circulai res huis aan huis verder verbreid. Aan de actie namen 69 winke liers deel en pl.m. 110.000 zegels werden uitgegeven, waarvan 2/3 in de vorm van slagzinnen op het secretariaat werden ingeleverd. Naar wij vernemen bestaan er plannen om rond de komende feestdagen in December opnieuw een actie te organiseren. BILJARTEN. De biljartclub DVP, gevestigd bij M. v. Huiten alhier, speelde dezer dagen een vriendschappe lijke partij tegen een tweede zes tal, gevestigd in café A. Nooten te Heusden. DVP wist deze par tij tot een goed einde te brengen en won met 37 caramboles. De uitslag was als volgt Heusden DVP Elshout C. Gijswijt-M. v. Huiten 3450 A. Timmermans-B.v.Lier 50— 44 J.Schellekens-H.Tabbers 45— 50 G. v. Hoften-J. Lammers 4550 A. Rears-W. de Groot 29— 50 C. Sacht-B. Lammers 50—46 Totaal 253-290 PRIJSUITREIKING. De Eerste Elshoutse Biljart Club EEBC, gevestigd in café de Ge kroonde Hoed alhier, heeft, zoals bekend, een nederlaagtournooi ge- houden, waarvan de hoofdprijs was een 12-delig servies, naast verschillende andere prijzen. Za terdagavond was de prijsuitrei- j king. Van de barak en vogelpik werd Zaterdagavond nog gebruik gemaakt. Onder toepasselijke woorden kondigde de voorzitter te 10 uur aan dat alles naar wens was ver lopen. Hartelijk sprak hij de prijs winnaars in het algemeen toe en later bij de prijsuitreiking ieder persoonlijk, hen aansporend om op de ingeslagen weg voort te gaan. Vermeld zij nog dat NV te Drunen I, II en III ieder een eer ste prijs in hun klasse wisten te winnen. De extraprijs, een biljart- queu, voor de grootste individu ele nederlaag, toegebracht aan 'n speler van EEBC, werd gewon nen door L. v. Ravenstijn te Dru nen. LEZING EN FILM. Op 6 November zal in het Jon genspatronaat een lezing en film gegeven worden door een heer van het Ministerie over de ontvangst en de tegemoetko ming van de KNIL-gezinnen, die op 15 November in Elshout zul len arriveren. Op veler aanwe zigheid wordt gerekend. GILDE-NIEUWS. Op de te Vught gehouden ver gadering van de Kring Maasland is definitief besloten om de kring dag voor 1951 toe te wijzen aan Onze Lieve Vrouwe Schuts te Elshout. De aanvankelijke opzet is om deze kringdag te houden op de eerste Zondag in Juni. Zeer hard zal gewerkt moeten worden om op tijd voor deze kringdag ge reed te zijn. Na een bestaan van 650 jaren is er grote reden om feest te vie ren, waarbij het een gelukkig ver schijnsel is dat O.L.Vr. Schuts in de gemeente hoog staat aange schreven. AANBESTEDING. Onder architectuur van de heer H. Baaijens uit Heusden had al hier de aanbesteding plaats van een kleuterschool. Er werd als volgt ingeschreven J. de Bont Nieuwkuijk 25.130.— Gcbr. de Bont, id. 24.910.— J. Blankcrs, id. ƒ24.710.— J. v. Beijnen, id. 24.330.— J. v. Liempdc, id. 24.329. GEZOND VERBLIJF. Op 't ogenblik bevinden zich in het oude vrouwen- en mannen huis van het St. Gertrudisgesticht alhier niet minder dan vijf 90- jarigen, variërend van ^0 tot 96 jaar. TERUG UIT DE MISSIE. Na een verblijf van ruim 17 jaar is uit zijn missiegebied van Afrika alhier teruggekeerd broe der J. van Eggelen. ONGEVAL. Zondagavond circa 7 uur had op de Nieuwkuijkse Heide een motorongeval plaats. Verblind door een tegenligger reed de mo torrijder de heer Witteboer uit Vught, de heer Joh. Heijnen uit Groningen aan. Deze werd zoda nig getroffen dat zijn onderbeen brak. De direct ontboden ge neesheer dokter Verhoeven uit Vlijmen, liet het slachtoffer naar het ziekenhuis in 's-Bosch overbrengen. De heer Heijnen was met zijn meisje op weg naar een communiefeest alhier. COLLECTE. De huis aan huis-collecte, die dezer dagen door het comité ter behartiging van de belangen van de R.K. Universiteit is gehouden, heeft de prachtige som van 175 opgebracht. ONGEVAL. Zaterdagmiddag circa 5 uur ging het 7-jarig dochtertje van de landbouwer Th. Keteds met haar broers de koeien uit de wei halen. In een onbewaakt ogenblik werd het door een der koeien op de horens genomen en tegen de grond gesmakt. De ontboden genees heer achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. GEGUND. Het bouwen van een boerderij voor rekening van de landbouwer H. dc Vaan, waarvan de aanbe steding onlangs plaats had, is thans gegund aan A. van Beijnen, metselaar alhier. GEEN GRENZEN MEER. Behoed, o God, Uw Kerk, zet uit haar palen, Zij kenn' eerlang geen grenzen Tot in de verste landen dringe dc heilboodschap der Kerk door. Eerste voorwaarde hiertoe is: iedereen zijn eigen bijbel in zijn eigen taal. Daarvoor te zorgen, dat is de taak van de Bijbelgenootschappen. Over dit wereldwijde werk liet het Nederlandsch Bijbelgenoot schap een prachtige, uiterst leer zame en zeer boeiende geluids film vervaardigen. Het eerste deel ervan is gewijd aan de plaats die de Bijbel in neemt in Kerk en gezin, in het le ven van jong en oud. Het tweede deel laat U veel zien over de vertaling en de druk er van. En het slot vertelt U met woord en beeld van de versprei ding van het Boek der boeken. Veel mfeer is over deze prach tige film te vertellen. Maar, dat doen we niet. Dat moet een ver rassing blijven. Ook hier in Sprang zal deze film worden vertoond en wel op Donderdag 26 October a.s., in het gebouw van de Chr. Volksbond. Aanvang van de voorstellinqen 7 uur en half negen. Kaartverkoop, zolang de voorraad strekt, bij de plaatselijke predikanten of aan de zaal. Dfe voorstellingen zullen door de plaatselijke predikanten worden geopend en gesloten. CHR. BOUWARBEIDERS. De afdeling Sprang van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond kwam onder leidinq van haar voorzitter, de heer H. Bogfcrs, in het gebouw van de Chr. Volks bond in vergadering bijeen. Na de opening werden enkele interne verenigingsaangelegen heden behandeld. Dfe bondsvoorzitter de heer Eijsbergen uit Utrecht, sprak ver volgens over het onderwerp „Lo nen en Prijzen naar aanleiding waarvan zich een geanimeerde discussie ontspon. Overgegaan werd verder nog tot de oprichting van een z.g. afdelings-Teiskas; de leden zullen in de gelegenheid worden gesteld wekelijks te sparen, om des zo mers een gezamenlijke reis te ma ken. Met een woord van dank cn opwekking tot trouw aan de or ganisatie, werd de goed bezochte vergadering gesloten. ORANJEVERENIGING. Donderdagavond kwam de Oranjevereniging Sprang, onder leiding van haar voorzitter dhr. A. J. Kuijsten in jaarvergadering bijeen. Door de secretaris de heer G. Vos werd een uitvoerig verslag over de werkzaamheden in het af gelopen jaar uitgebracht, waarin hij het wel en wee der vereniging de revue liet passeren. Ook cie penningmeester, de heer P. Schie- don, bracht verslag uit over de financiële toestand der vereniging. Beide functionarissen werden voor hun werk dank gezegd. Bij de bestuursverkiezing war den de aftredenden herkozen, ter wijl als nieuwe bestuursleden ge kozen werden de heren H. Huis man Pzn. en D. v. d. Linden. Het bestuur bestaat thans uit de volgende heren A. J. Kuijs ten, voorzitter: G. Vos, secretaris, P. Schiedon, penningm. en com missarissen dhrn. H. Maijers, Joh. de Bie, W. v. Willigenburg, A. de Jong, T. van Zeist, J. Werther, D. v. d. Linden en H. Huisman. De Vergadering was niet druk be zocht. N. E. O. Zaterdagmiddag kreeg N.E.O. I P.T.T. uit Tilburg op bezoek, om een wedstrijd te spélen voor de Zaterdagmiddag-competitie van de Brab. Voetbalbond. Het was een spannende match, waarin beide elftallen vrijwel te gen elkaar opwogen. Al kwamen beide doelen meermalen in gevaar, toch werd er slechts eenmaal ge scoord, en wel door de thuisclub, die de wedstrijd alzo met 10 wist te winnen. NLITSAVOND TE CAPELLE. Het Departement Langstraat der Mij. tot Nut van 't A'gemeen opent haar seizoen met een film avond van het Nationaal Zwit sers Verkeersbureau op Woens dag 25 Oct. a.s. in de zaal van de heer E. C. Cové-van der Haart te Capelle-Nieuvvevaart. Het programma voor deze film avond. die precies om 8 uur aan vangt, luidt als volgt 1. Het Zwitserse landschap (inleidende causerie door de heer H. Tiemstra, propagandachef N.Z.V.B. met geprojecteerde Leica-kleuren foto's) 2. Per auto door Zwitserland (geluidsfilm) 3. Rondreis door Zwitserland (kleurenfoto's) 4. Luzern cn het Muziekfesti val (geluidsfilm). 5. 30 minuten pauze. 6. De Rijn (geluidsfilm). 7. Rondreis door Zwitserland (2e deel). 8. Skiën in de lente (geluids film) Deze avond is toegankelijk voor 2 personen per lidmaat schap. Beperkt aantal toegangs kaarten voor niet-leden zijn be schikbaar a 1.- per persoon (schoolhuis Kon. Julianaschool, Capelle). EEN NIEUW GELUID. Zoals wij met vele anderen op merkten, laat dc klok op de ka tholieke kerk zich wederom bo ren met de hele en halve uren. Dit is op zichzelf niets ongewoons doch wél voor ons dorp, aangezien enige dagen voor de bevrijding aan dit prachtige bouwwerk veel werd vernield, doordat de Duit sers de toren lieten springen. Met dit nieuwe slagwerk zijn we weer een stap dichter bij het herstel der kerk. MUTATIE. Onze dorpsgenote, mej. Thea Baijens, die werkzaam was aan het kantoor der P.T.T. alhier, is met ingang van 16 dezer aange steld aan het hoofdkantoor der posterijen te 's-Gravenhage. BIBLIOTHEEK. De Vincentius-bibliotheek heeft voor het komende winter-leessei- zoen haar deuren geopend. Deze uitgebreide bibliotheek heeft haar collectie met verschillende nieu we en interessante boeken aange vuld en uitgebreid, wat voor het grote aantal lezers niet alleen no dig bleek, doch tevens zeer aan trekkelijk zal zijn. Zoals andere jaren worden de boeken uitgege ven en ingenomen op Dinsdag en Vrijdagavond tussen 7 en 8 uur in het parochiehuis. Naast de bibliotheek voor volwassenen is ook aan dc collectie kinderboe ken een aantal leuke exemplaren toegevoegd. Bij voldoende deelname zal er een lezerskring gevormd worden, waarvoor de boeken aan huis worden bezorgd en afgehaald. Voor deze kring worden speciaal de laatste er. beste werken aange kocht. Een dezer dagen zal men in de gelegenheid worden gesteld om zich als lid van de kring op te geven. BENOEMD. Onze stadgenoot de heer J. Smolders is benoemd tot candi- daat bij notaris Goemans te Zeist. AANBESTEDING. Uitslag van de aanbesteding vcor het bouwen van een woon huis en het verbouwen van een drukkerij en garage voor de heer Mutsaers te Geertruidenberg on der architectuur van de heer A. G. Renniers. P. A. Lodewikus R'veer ƒ21800 C. J. van Gils, Made 20500 G. Akkermans, Wagenberg 20480 Gebrs. v. Gils, idem 20335 Gebrs. Naglé, G'berg 19788 M. P. Biemans, Oosterhout 19000 Gebrs. v. Uijen, G'berg 18683 AANBESTEDING. Aanbesteding van het herstel werk van 43 gemeentewoningen te Loonopzand. Fa. Granen-Rietmeijer, Stompwijk massa 123.200 perc. I 66.700 Perc. II 57.500 Fa. Kleingeld, Waalwijk massa 120.300 C. Laro, Tilburg massa 120.100 Perc. I 61.600 Perc. II 58.500 Fa. Ph. Kramer, Genderen massa 117.000 Fa. Michaël, Sprang- Capelle, massa 115.875 W. v Arkel, Gorinchem 115.000 A. V. v. Meel, Tilburg 114.800 Fa. Kleingeld, Kaatsheuvel massa 113.500 Gebr. Brekelmans, Udenhout massa 107.663 Joh. Verspijk, Udenhout massa 105.663 A. v. Esch, Udenhout, massa 105.600 H. van Dongen, Udenhout massa 105.500 Perc. I 54.800 Perc. II 50.700 Gebr. v. Speek, Udenhout, massa 105.000 J. de Kort, Kaatsheuvel massa 101.750 Perc. I 51.970 Perc. II 49.880 J.A. Mol, Breda massa 101.600 W. den Teuling, Kaatsheuvel massa 99.300 Gebr. Mutsaers. Loonopzand massa 99.000 Fa. Luxemburg, Kaatsheuvel massa 97.500 Perc. I 49.200 Perc. II 48.300 Gebrs. v. d. Hoven, Kaatsheuvel, massa 95.848 Fa. v. Hest, Loonopzand massa 95.240 GOUDEN BRUILOFT. We worden een sterker volk, zou men zo zeggen. Het aantal gouden bruiloften, dat we te vie ren krijgen is minstens een be wijs, dat de leeftijdsgrens in de laatste tientallen jaren heel wat gestegen is. Deze week is 't weer feest in de Marktstraat, waar het echtpaar B. Koenraad-Dingemans op Zaterdag 28 October de dag herdenkt, dat het een halve eeuw in liefde en trouw met elkaar heeft samengeleefd. Begrijpelijk maakt er de Marktstraat een feest van. Uit ondervinding we ten we, dat ze het daar kunnen. Hoofdzaak is echter de huldiging van het gouden echtpaar. Met een plechtige H. Mis om half tien in de St. Jansparochie wordt de dag begonnen om God dank te bren gen voer Zijn hulp en zegen 50 ren lang ondervonden. Aan ver siering en verlichting zal het na tuurlijk niet ontbreken en een grote stoet zal het feestpaar naar de kerk begeleiden. Receptie en verdere huldiging wordt alles keu rig voorbereid door een actieve buurtcommissie bestaande uit de heren M. van Wanrooij, voorzit ter en J. v. Dijk, H. de Nijs, J. de Nijs en W. v. Dongen. DESK-SUPPORTERSCLUB. Zaterdagavond vergaderde dc Desk-Supportersclub onder leiding van de heer A. Mosselveld in café v. Berkel, om te besluiten, dat, ondanks de grote afstanden die moeten worden afgelegd, toch geregeld de Desk-wedstrijden met een zo groot mogelijk aantal sup porters te bezoeken. Als bestuurs lid werd gekozen de heer J. Snap haan in de nog openstaande va cature. UITSLAG VOETBALPOOL No. 6. Eerste prijs 10 M. Verhoe ven, Verl. Hoofdstraat 59. Tweede prijs 5 P. Donders, Tramlaan 151. Vijf prijzen van 1: L. Laros, Hilsestraat 44lP. Donders, Tram- laan 151; H. Pooters, Leostr. 190; P. J. Damen, Driestapelestoel 79; A. v. d. Wiel, Nieuwstraat 39, Waalwijk. TONEELGEZELSCHAP „CRESCENDO". Na een serieuze voorbereiding en onder een zeer deskundige lei ding is Crescendo voornemens op Zaterdag 28 en Zondag 29 Oc tober a.s. op te voeren het mach tige toneelwerk „Het huis in de storm", bewerkt naar de motieven van de meesterlijke roman en film De woeste hoogte". Dit bijzonder karaktervolle to neelwerk is bedoeld als een groot se opluistering voor ons Kaatsheu- velse publiek ter gelegenheid van de viering van Crescendo's eerste lustrum. Het stuk bestaat uit een voorspel en zes taferelen en is géheel gecostumeerd. Gezien de reputatie der Engelse schrijfster enerzijds en de reputatie van Crescendo anderzijds, durven wij vertrouwen dat deze opvoering voor het Kaatsheuvels publiek een groot evenement zal worden. Wij wensen onze sympathieke club heel veel succes. K. P. V. In een zeer vlotte ledenverga dering in de zaal van café De Sportwereld, onder leiding van de heer H. Pooters, werd b'esloten om op Zondag 19 Nov. gezamenlijk de grote kampioensdag te Rotter dam te gaan bezoeken. Zij, die de reis willen medemaken moeten voor 5 November een waarborg van 2.50 storten bij een der bestuursleden. Deze waarborg wordt terugb'etaald, als men de reis medemaakt. Voor Rotterdam wordt een bezoek gebracht aan Avifauna te Alphen a.d. Rijn. Ook het voorstel om deze winter een feestvergadering te houden vond algemeen bijval. Besloten werd tot het houden van plaatselijke tentoonstellingen in de geest zoals het vorig jaar ^verden georganiseerd. De kampioenen werden voorlo pig vastgesteld en zullen na het verstrijken van de reclametijd wor den gepubliceerd. R.K. THUISFRONT. Ten bate van het R.K. Thuis front draaide Zaterdagavond in het patronaatsgebouw het Noorse filmwerk „De strijd om de atoom bom". Een 200-tal vrienden van Thuisfront gaven acte de presen ce bij deze mogelijk laatste poging tot steun van het gedurende bijna vijf jaren onderhouden contact met onze jongens, die onze be langen in Oost en West beharti gen. De verkeerde opstelling van de projectielantaarn was oorzaak, dat het geruime tijd duurde eer de voorstelling kon beginnen, wat geen gezellige ouverture was. De film bleek een goed product, waarvan ondanks het stroeve be gin genoten werd. WIJ JONGEREN. De Weled. Heer F. J. Kooi- mans uit Tilburg treedt Dinsdag a.s. om half acht voor de over koepelingsorganisatie „Wij Jon geren" in het patronaat op met 'n zeer intéressant onderwerp De hedendaagse stromingen in het Protestantisme. De heer K., die zelf eens dominé was in de Pro testantse kerk en later tot het ka tholicisme overging, weet dit on derwerp zeer goed te behande len, waardoor deze avond voor „Wij Jongeren" van meer dan ge wone betekenis wordt. BOERENLEENBANK. De Boerenleenbank Kaatsheu vel aangesloten bij de Coöp. Cen trale Boerenleenbank te Eindho ven, houdt op Donderdag 26 Oc tober om 7 uur n.m. in de R.K. Gildenbond de algemene jaarver gadering, waarop, buiten de huis houdelijke punten van de agenda de Balans per 31 Dec. 1949 wordt vastgesteld en een voorstel in be handeling komt tot wijziging van Statuten en Huish. reglement. TENNIS. In de 4de klasse van de B. T. B. won de tafeltennisver. K.A.T. met 82 van R.K.C. de thuis- competitiewedstrijd. AGENDA. Dinsdag 7.30 u. n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan in de kerk. Dinsdag 7.30 u. n.m. vergade ring Wij Jongeren in het Patro naat. Spreker F. J. Kooijmans. Woensdag 8 u. n.m. Repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo-the- ater „Een vrouw vermist", toe gang 18 jaar. Donderdag 7.30 u. n.m. rep. Dameskoor Bel Canto. 8.30 u. n.m. rep. Gem. Koor Bel Canto. 8 u. n.m. Culturele Kring „De Toren", Apollo-theater, film voorstelling „Levensstormen". 7 u. n.m. R.K. Gildenbond Jaar vergadering Boerenleenbank. K. W.-ACTIE. In een druk bezochte vergade ring in Euphonia werden de eer ste besprekingen gevoerd om weer tot een vlotte K.W.-actie te komen. De leiding der vergade ring was in handen van de heer C. v. d. Velden. Het comité van voorbereiding, dat de plannen deze actie ontworpen en bestu deerd had. kreeg in zijn ontwer pen de volle steun van de verga dering. Zelfs de slagers ter plaat se, die door omstandigheden niet aan de actie kunnen deelnemen, zegden bij monde var. de heer J. v. d. Pat, voorzitter der Slagers- vereniging, hun medewerking toe door een bijdrage te storten in de Teas. Besloten werd dat deelnam aan de actie is uitgesloten voo: hen, die zich niet schriftelijk gemeld hebben. Zaterdag 28 October wordt dc actie ingezet en zij eindigt op December 12 uur n.m. De deel name aan de actie is zeer groot, zo goed air, alle winkeliers gaven zich op. Op raamaffiches, bij aile deelnemers opgehangen, zijn de namen der deelnemers vermeld. Besloten is om voor iedere bij de aangesloten winkeliers bestede gulden een spaarzegel te verstrek ken, waarop een bedrag en een letter vermeld staat. Het hierdoor bespaarde geld kan bij elke win kelier weer besteed worden van af 6 tot cn met 15 December 1950. Verder bestaat de mogelijk" heid om door het oplossen van een rebus, gevormd uit de letters, in het bezit te komen van een vet varken. En het blijft niet bij één krulstaart. Hoe meer men be steedt, hoe meer kans men maakt. De penninomeester kreeg op dracht de inschrijfgelden omgaan de te incasseren. Er werd nog lang en druk gedebatteerd, tot de voorzitter de vergadering met de chr. groet sloot. Het comité is momenteel als volgt samengesteld Voorzitter Cor v. d. Velden vice-voorzitter Jan Kroot; secre taresse mej. Th. v. Kessel; 2e sc- cr. Jos de Brouwer; penn. P. van Rooij; comm. J. Frcderiks en Ger. Smit. TRAGISCH AFSCHEID. Toen mevr. v. Hest-v. Berkel die een maand had gelogeerd bij haar zoon in Vcnlo, zich vandaar por taxi naar het station begaf cm naar huis te reizen, werd zij plotseling onwel en stierf in de auto in het hijzijn van haar zoon. Mevr. v. Hest was 64 jaar. Dc vermoedelijke doodsoorzaak is 'n hartanndoening. VEE UIT WEIDEN- GESTOLEN. In de nacht van Vrijdag op Za terdag zijn uit verschillende wei den van de drainageveldcn een 5-tal runderen gestolen, waarvan er twee behoorden aan de land bouwer J. van Broekhoven alhier, twee aan een Udenhoutse en een aan een Tilburgse landbouwer. De politie heeft de zaak in onder zoek. ROME. De Dogmaverkla ring op 1 November a.s. zal door Radio Vaticana worden uitge zonden. Voor het eerst zal ge bruik worden gemaakt van een mobiele studio, op een auto ge monteerd. DTAKARTA. Reuter meldt uit Djakarta dat korvetten van de Indonesisch? Marine Vrijdag ge durende een kwartier de stad Am- bon hebben beschoten. Andere berichten uit Djakarta spreken van hevige tegenstand, die de Indonesische troepen op Ambon ondervinden. PRAAG. De in Praag ge houden conferentie van ministers van buitenlandse zaken van de Sovjet-Unie cn haar vazalstaten heeft een communiqué uitgegeven waarin een verenigd Duitsland zonder bezettingstroepen wordt geëist. De Duitse bladen hebben dit communiqué met de grootste reserve ontvangen. LUIK. Een Haagse verte genwoordiger, de heer A. Leuf- kens, werd in de buurt van Trooz (België) door twee onbe kenden aangevallen en van 3500 francs beroofd. Voorbijgangers vonden 4e heer Leufkens bewus teloos langs de weg. BOSTON. Vandaag zijn twee Amerikaanse fregatten hier aan de Koninklijke Marine over gedragen. Zij zullen de ,,Van Ewiick" en ..Dubois" heten. NEDERLAND. De Econo mische Unie met België kan 1 Ja nuari 1951 beginnen. Op de in Luxemburg 'gehouden conferentie over landbouwvraagstukken is men het over de gehele linie eens geworden. Omstreeks 15 Decem ber zal de laatste voorbereidende bespreking worden gehouden. In Roosendaal is Zaterdag een vrachtwagen, bestuurd door een oververmoeide chauffeur, op een groep fabrieksjongens ingere den. Een jongen uit Zegge werd gedood, twee anderen werden ge wond en in zorgwekkende toe stand naar het ziekenhuis te Roo sendaal overgebracht.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2