MALWÏK Het Ivoren beeldje 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 OCTOBER 1950 6 Europa versterking zou be tekenen. Nochtans houdt men zich min of meer angstvallig afzijdig. Over het buitenslui ten van Spanje uit de West- Europese gemeenschap, heb ben we nog onlangs het onze gezegd. Zo min als het Europese federalisme een fictie is, is 't vooralsnog een werkelijkheid. Toch moeten we er heen, om politiek, economisch en mili tair de kracht te kunnen ont wikkelen ten einde ons te kunnen handhaven. Cripps treedt af. Sir Stafford Cripps, de Brit se minister van Financiën, is Donderdag om gezondheids redenen afgetreden. Hij trekt zich ook uit het Lagerhuis. Cripps moet minstens een jaar vacantie nemen en minister president Attlee sprak de hoop uit dat de nu 61-jarige minis ter dan in zoverre hersteld zou zijn dat weer een beroep op hem gedaan zou kunnen worden om 's lands belangen te behartigen. Tot opvolger van Cripps is benoemd de 44-jarige Hugh Gaitskell, minister van econo mische zaken en vervanger van Cripps. Pjongjang gevallen. De Noord-Koreaanse hoofd stad Pjongjang is Vrijdag in de vroege morgenuren geheel door de troepen der Verenig de Naties bezet. De tegenstand der communisten was niet wat men verwacht had en bij dui zenden gaven ze zich over. Het militaire opperbevel was weggetrokken naar Soentsjon, ongeveer 60 km. ten Noorden van Pjongjang. De Zuid-Ko- reaanse troepen zijn onmid dellijk na de val van de hoofd stad in de x-ichting van Soent sjon opgerukt. De Verenigde Staten heb ben, nadat ze eerst een Rus sische nota over het schenden van Russisch gx-ondgebied door vliegtuigen van de V.N. hadden afgewezen, nu hun excuses daarvoor aangeboden. teken van het jubileum zal staan. Het zal een dankbare en in teressante feestweek worden. INDONESISCHE ARBEIDERSPARTIJ WORDT COMMUNISTISCH. De Indonesische arbeiders partij, de Partai Buruh Indo nesia, heeft zich aangesloten bij de Indonesische commu nistische partij. Volgens de Indonesische radio werd dit door het bestuur van genoem de partij bekend gemaakt. AARDAPPELMEEL UIT HET BROOD. Omstreeks December zal de verplichting tot het mengen van aardappelmeel in de bi-oodbloem worden opgehe ven, dan zal het voor 't bx*ood bestemde meel weer geheel uit granen (tarwe en rogge) bestaan. De gunstige export van aardappelmeel en de geringe re productie van de nieuwe oogst hebben de minister van landbouw, visserij en voedsel voorziening doen besluiten binnenkort de verplichting tot bijmenging van aardappel meel op te heffen. VRIJE UNIVERSITEIT ZEVENTIG JAAR. De viering van het veertien de lustrum van de Vrije Uni versiteit, de grote stichting van Abraham Kuyper, ge schiedde Vrijdag met bijzon dere luister, namelijk met het vei'lenen van een drietal ere doctoraten, in de rechtsweten schappen, waarvan dat aan de anti-revolutionnaire politicus Jan Schouten wel in het bij zonder de publieke aandacht heeft getrokken. Bijna alle ministers waren tegenwoordig. ACCOORD IN LUXEMBURG OVER LANDBOUWZAKEN. Deministers van de drie lan den hebben in Luxemburg de grondslag voor een compro mis gevonden, want, naar ver luidt is thans besloten: 1. Een lijst op te stellen van landbouwproducten, welker invoer zij het in beper.k- te mate in België zal worden toegelaten. 2. Een invoervergunningenbe lasting op deze producten in te voeren. Het is nog een punt van overleg hoe hoog een dergelijke belasting worden zal en wie er van moet profiteren. 3 1 So<*> fe HFBBO VOOR SALATIGA. Vorig bedrag 654.30 Motto: Belofte maakt schuld 2.50 belastingverlaging. Minister Lieftinck heeft in de Tweede Kamer bij de be handeling der wetsontwei'pen verlaging van inkomsten- en loonbelasting en tot verhoging van de loonbelasting, meege deeld dat voor 1951 gerekend moet worden op een tekort van 250 millioen gulden in plaats van 117 millioen zoals in de millioenennota was ge raamd. Uit de Kamer werd wel aangedrongen op verdere be lastingverlaging, voox-al voor de middengroepen, maar hier wilde de miniem- in de hui dige omstandigheden niet aan. Hij was trouwens xxogal te vreden over zijn eigen belas- tingpolitiek. De Heilige Plaatsen. Zweden en Nederland heb ben bij de Algemene Verga dering der Verenigde Naties een nieuw plan ingediend over de bescherming der H. Plaatsen in Palestina. Hierin woi-dt voorgesteld af te zien van de internationalisatie van Jerusalem en de H. Plaatsen onder bescherming te stellen van een gouverneur of Hoge Commissaris. Het Zilveren K.R.O.-jubileum. De K.R.O. heeft voor de viering van haar zilveren ju bileum in de week van 18 tot 25 November een uitgebreid feestprogramma vastgesteld. Hierin neemt uiteraard ook de kerkelijke viering een voor name plaats in. Op Zaterdag 18 November wordt in de St. Vituskerk te Hilversum een Pontificale Hoogmis opgedragen, vermoe delijk gecelebreerd door de pauselijke internuntius Mgr. Giobbe. Kardinaal de Jong zal deze H. Mis bijwonen, 's Zondags woi'dt in de St. Do- minicuskerk te Amsterdam een plechtige H. Mis opge dragen tot intentie van de stichter van de K.R.O., pas toor Perquin. De plechtige herdenkings bijeenkomst heeft plaats op 18 November 's middags in theater „Gooiland" te Hilver sum. Dan zal het woord ge voerd worden door prof. Kors, voorzitter van de K.R.O., Zijne Em. Kardinaal De Jong, Dr. Dx-ees, minister-px-esident, en proi. Rutten, minister van O. K. en W. Ook het jubi leumgeschenk zal dan aange boden worden in de vorm van een massa abonné's. De culturele manifestaties bestaan o.a. uit de première van de opera „Viviane" van Oscar van Hemel op tekst van Louis Lutz, een concert van het Maastrichts Stedelijk Or kest, aangeboden door de stad Maastricht met als novum 'n „Magnificat" van Jurriaan Andriessen en een gala-avond door het Concertgebouw-oi'- kest o.l.v. Eduard van Beinum met werken van Hendrik An driessen, Rudolf Mengelberg, César Franck en Mozart. Ui teraard krijgen we ook hoor spelen en klankbeelden, ter wijl ook de lichte muze in 't Totaal 656.80 II. WIJDINGEN. De Eerw. Frater Julius Franciscus Trommels van de Norbertijnen, die 12 Sept. j.l. zijn eeuwige geloften aflegde in de Abdij van Postel (Bel gië), wei-d gisteren tot sub diaken en wordt Dinsdag a.s. 24 Oct. tot diaken gewijd. De wijdingen zullen geschieden door Mgr. Vanuytven in de Abdij van Tongerlo. WAALWIJKS BELANG. Oproep aan verenigingen, comité's enz. In ons vorig nummer heb ben onze lezers een oproep kunnen lezen van 't Bestuur van Waalwijks Belang, waar in aan verenigingen, corpora ties, comité's e.d. wordt ver zocht aan het Secretariaat van W. B. ten spoedigste opgaaf te doen van bijzondere herinne ringsfeesten, concoursen e.d. welke men in 1951 hoopt te vieren, met de gewenste data. Het is natuurlijk niet de be doeling dat men b.v. gewone uitvoeringen en concerten op geeft, maar zaken van bijzon dere betekenis, b.v. het Eux*o- pees biljart-kampioenschap, Liedcrtafelfeesten, Schoenen- rit, Jubileum Harmonie, K. A. B., Hallelujah, andere herden kingsfeesten enz. Het bestuur van W.B. zal dan in overleg met de be- ti-okken besturen, trachten een dei-gelijke regeling te tref fen dat deze feestelijkheden niet op gelijke data of in el- kaars nabijheid gevierd wor den, wat natuurlijk nadelig is voor het verloop van een of ander. Wij doen daai'om een bex-oep op allen dit initiatief van W.B. te steunen en zo spoedig mogelijk de gewenste inlich tingen te verstrekken. De nieuwe Gids. De nieuwe Gids van Waal wijk is ter perse en belooft een smaakvol en interessant boekje te woi'den, zowel wat inhoud als uitvoering betreft; niet minder dan een 50-tal foto's en tekeningen zullen 't werkje verluchten en ieder lid van W.B. zal daarvan een exemplaar ontvangen. Op de algemene najaarsvergadering van Waalwijks Belang op 20 November a.s. in „De Twee Kolommen", zal men daar over nadere inlichtingen ver krijgen. alsook over het resul taat van het onder-zoek naar en de regeling der festivitei ten voor 1951. EEN „AKKEFIETJE". De luitenant Rud. van Mil heeft tijdens de oefening Em peror, vorige week Zondag, een avontuur beleefd dat hij 'n „akkefietje" noemde, maar dat 't in de ogen van een ver slaggever niet zozeer was. Maar uitex-aard is het vliegen in een Gloster Meteor nu niet precies de dagelijkse bezigheid van een Echo-vei'slaggever. Het „akkefietje" was het volgende: Luitenant v. Mil vloog op 20.000 Voet tijdens de oefening Empei-or boven Engeland als commandant van een groep Glosters. Door onbekende oor zaak i-aakte het achter hem vliegende toestel zijn x-eChter- vleugel en beschadigde die hierdoor ex-nstig. Luitenant v. Mil raakte hierdoor de macht over zijn „kist" kwijt en stortte 5000 voet omlaag. Met inspanning van al zijn krach ten gelukte het hem -zijn toe stel weer recht te krijgen en, zij het met zeer veel moeite, weer naar zijn basis, 't vlieg veld Horshem terug te vlie gen. Vorige week Donderdag kwam hij in Waalwijk en wij hebben hem thuis opgezocht. Koppie keek naar de radio en de slapende Krijn en dacht snel na. Hij had direct gezien dat dit niet een gewoon ra dio-toestel was. Dit was ook een zender. Hij moest de po litie waarschuwen! Maar hoe? Als hij geluid maakte, werd Krijn natuurlijk wakker. Hij greep een stoel, sloop tot tch- ter de slaper en liet de stoel met kracht op diens hoofd neerkomen. Boeng, zei het en Krijn gleed van zijn stoel af op de grond. Koppie begreep dat hij nu moest voortmaken. Hij trok Krijn een eindje ach teruit en ging op de stoel staan. Hij wist helemaal niet hoe zo'n radio-zender bediend moest worden. Hij zag een heleboel lampen en knoppen en wijzers. Hoe moest hij daar nu mee omgaan? Wacht, daar stond „zender" onder een grote knop. Als hij die nu eens omdraaide.Hij deed het, maar er gebeurde niets. Ja, toch. daar ging een rood lampje gloeien en de luidspreker gaf geen geluid meer. Zou hij Hij pakte de microfoon en keek eens om zich heen. Zou hij hardop durven praten? Misschien was de micx-ofoon niet eens aangesloten! Toch maar proberen! Hij raapte al zijn moed bij elkaar en zei toen, zo zacht mogelijk, maar toch duidelijk: „Boodschap voor commissaris Grijpgraag! Hallo! Hier is Koppie Kopij! Wij varen naar Watergat! Hal lo! Commissaris Grijpgraag! Wij varen naarKoppie's stem stokte opeens, want daar vloog de deur open en Slim en Niek stormden naar bin nen. V/ij konden hem evenwel moeilijk aan het vertellen krijgen: hij vond het maar „een beetje onzin" om dit in de krant te zetter. „Zulke dingen zijn nou eenmaal het risico van het vak" zei hij. En daar liet hij het maar bij. VERGADERING K.J.M.V. Dinsdagavond j.l. vergaderde de K.J.M.V. in haar clublokaal >i.De Twee Kolommen". Als hoogtepunt van de avond stond een spreekbeurt met licht beelden, te vervullen door Pater Fidentius uit Eindhoven, op het programma. De titel van deze spreekbeurt was „De schoonheid van de stad Rome" in verband met het H. Jaar. Na een korte inleiding en voor lichting over het doel van deze filmavond, voerde spr. ons mee naar het prachtige Italië, waar wij kennis maakten met zijn be woners, zijn landschap met zijn machtige paleizen en beroemde burchten, waarvan de laatste alle geschiedenissen bevatten, die hij I op zijn eigen manier voordroeg, a Dit vertellen was werkelijk in- I teressant. Toen wij dan na verre vluchten Italië waren doorgereisd kregen wij gelegenheid even te pauzeren, om ons klaar te maken voor het mooiste bezoek van deze avond, Rome zelf. Het was reeds laat in de avond toen wij in de St. Pieter aankwamen. Na ons oppervlakkig aan de duizenden in en buiten dit kerkgebouw te heb ben voorgesteld, kregen wij gele genheid om de geweldige kerk met haar prachtige beelden cn al taren nader te bekijken en heb ben we ook de opgravingen bij gewoond in dc onderaardse ca. tacomben, waar zovele pausen en martelaren begraven liggen. Deze opgravingen vinden gestadig voortgang. Alleen was het jam mer dat wij daar niet bij konden blijven, onze reis moest worden afgewerkt. Na een bezoek te hebben ge bracht aan de andere basilieken in de stad was het einddoel de audiëntie bij Z. H. de Paus. Wij leerden daar vooreerst de ouders van de Paus kennen en na dc jeugdjaren van Z. H. te hebben gevolgd, brachten wij een bezoek aan de onderwijsinrichtin gen, waar Z.H. Zijn priesterlijke opleiding ontving. Nadien volg den wij Hem op Zijn buitenlandse reizen en maakten kennis met Zijn talenkennis en diplomatie. Van de pauskeuze en de kro ning zagen wij ook gedeelten en nadien kregen we een indruk wat wordt verstaan onder een au diëntie. Na nog een vlugge blik te hebben geworpen in de pause lijke vertrekken en met Hem een wandeling gemaakt te hebben in de Vaticaanse tuinen, namen wij afscheid van Z. H., van Rome en van Italië en gingen weer te rug naar Waalwijk, waar de voorzitter der K.J.M.V. Pater Fi dentius hartelijk dank bracht voor de buitengewoon prachtige reis, die wij in bijzijn van de K.A.J. en de R.K.J.B. mochten meemaken. Enkele mededelingen werden nog gedaan omtrent het winter- programma. en nadat een beroep was gedaan op de aanwezige le den om de vergaderingen trouw te blijven bezoeken, werd deze zeer geslaagde avond omtrent het middernachtelijke uur gesloten. Het was waarlijk een mooie avond. TONEELAVOND VAN DE KUNSTKRING. Coniedia voert „De Verrader"op. stuk als eerste „grote" stuk van het nieuwe repertoire ge kozen en heeft hij zelf de regie op zich genomen. Met een be zetting die met Cor Hermus, Guus Hermus, Joan Remmelts Ellen de Thouars, Frits van Dijk herinneringen oproept aan voor-stelling van vi-oegere jaren en afgaand op bespre king in vooraanstaande cultu rele bladen mag Waalwijk weer toneel van bijzonder ge halte verwachten. Dinsdag-avond extra B.B.A.- bus richting Geertruidenberg. Door het bestuur van de Kunstkring wei-den met goed gevolg stappen ondernomen om bij bijzondere gelegenhe den een extra-bus te laten rij den van Waalwijk tot Geer- truidenbex-g. Morgen (Dinsdag) vertrekt om ±11 uur na afloop van de voorstelling van Comedia in Musis Sacrum deze bus vanaf het Raadhuisplein. Voor de liefhebbers van to neel betekent deze regeling een uitkomst, daar zij anders dergelijke avonden niet zou den kunnen bijwonen. Het probleem van de atoom bom en zijn verwikkelingen hebben zowel in binnen- als buitenland geïnspireerd tot boeiende stukken. Maurits j Dekker heeft in zijn „De we- reld heeft geen wachtkamer" het probleem geromantiseei-d rond de geleerde die zijn le- j ven offert voor de mensheid. In Herman Wouk's stuk „De Verrader" komt 't belangrijke j thema naar voren beschik ken alle gx-ote machten ter wereld het geheim van de a- toombom, dan zal de wereld j 'n tijd van vrede tegemoet gaan, daar geen enkele macht durft aanvallen, wetend dat j de tegenstander, beschikkend I over dezelfde middelen, met j gelijke munt zal betalen. Deze J theorie is gevaarlijk, maar vindt bij velen aanhang. Wouk heeft x-ond dit vraag stuk een spaxxnend verhaal geschx-even, dat door Comedia in vlotte stijl wordt ten tonele gebracht. Dat de directie van Comedia dit stuk zeer ernstig opvat en niet als 'n program ma-bijvoegsel, blijkt maar al te duidelijk uit de rolbezetting die alle prominente spelers van Comedia omvat. Na de gebruikelijke lichte inzet heeft Cor Hermus dit KATHOLIEKE JONGE MIDDENSTAND. Winterprogramma 1950 51. De K.J.M.V. heeft een interes sant winterprogramma samenge steld, dat er als volgt uitziet Dinsdag 17 October: Pater Fidentius, Capucijn. Le zing met lichtbeelden over Rome. Dinsdag 7 November Allerzielenherdenking door ka pelaan v. d. Heuvel, met muzi kale omlijsting. Lezing over bouwen en bouw kunst. Dinsdag 21 November Bespreking van de Zondag d. a.v. te houden grote St. Nico- laas-optocht. Donderdag 23 November De bekende wichelroedeloper Dovens. Lezing over en demon stratie met de wichelroede. Zondag 26 November Grote St. Nicolaasoptocht. Na dere gegevens hierover volgen. FEUILLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 12) De jouwe natuurlijk!, en liet de ring in zijn uitgestrek te hand glijden. Zonder verder een woord van afscheid sloot ze de deur achter zich. HOOFDSTUK VIII. Wie die mevrouw Bakker nu ook wezen mag, zei Tante Julie onder de thee tegen haar nichtje, ze heeft je geen goed gedaan! Sinds je naar dat bal ging, ben je een heel ander meisje geworden, mat, luste loos en bleek; net als je was toen je pas bij mij kwam. Ik heb mij toen al afgevraagd of er ook soms tering zat in de familie van je vadex-. Lijd je aan hoofdpijn, Mies? Niet bijzonder, tante. De maand Augustus is nogal warm geweest en dat is afmattend voor iedereen. Maar overigens voel ik mij heel goed en er is geen kwes tie van tering, dus maakt u zich maar niet ongerust. Maar mevrouw Schocvers liet het er niet bij. En dan geef je zo verba zend weinig om je uiterlijk. Dat is ook iets abnormaals, kind. Een jong meisje moet er op uit zijn om op en aardige manier dan, wel te verstaan de jongelui aan te trekken en niet O, maar tante, ik verlang in het geheel niet om te trouwen. Ik zal bij u blijven als u mij ten minste hebben wilt. Zo denk je er nu over, maar wacht maar tot de rechte Jozef komt. Dan zal je wel an ders praten. Daar zat 'm juist de kneep. Al tweemaal nu was zij tot de ont dekking gekomen dat degene die zij voor de „rechte" hield, toch de verkeerde was geweest. Een derde maal zou zij er niet meer inlopen. Theo had ze niet meer gezien en als hij soms toch in de winkel was geweest, dan had tante geen melding gemaakt van dit feit. Maar Mies had de laat ste tijd ook niet veel geholpen in de zaak. Tante ontzag haar en stuurde haar maar zoveel moge lijk de buitenlucht in, liet haar kleine pakjes brengen naar de klanten en had haar een paar verkopingen laten bijwonen. Want, als je soms niet mocht trouwen, kind, dan zal je eens de zaak van mij erven. Ik heb niemand anders, aan wie ik ze kan nalaten, zie je. De dagen kwamen nog wel om, maar de nachten waren zo ver schrikkelijk, vond Mies. Dan lie ten de kwellende gedachten haar geen rust Waarom had Theo geloof ge slagen aan hetgeen kapitein de Klerk gezegd had, on waarom had hij genieend dat ze zijn ring 'gestolen had, want daar kwam het dan toch maar op neer. Neen, met de mannen had 2ij voorgoed afgerekend. Ze moest er zich nu maar op toeleggen dat ze een goede zakenvrouw werd, een deskundige op het gebied van antiquiteiten. Ze zou de steun en de toeverlaat zijn van haar tante en eens zou zij zeker een oude jongejuffrouw wezen, met zilver wit haar, van wie de klanten vol waardering zouden getuigen Ga maar naar juffrouw Segers, die zal je wel aan het juiste kunnen helpen. Op een dag dat de schoon maakster het magazijn eens een goede beurt zou geven, kreeg Mies vrijaf. Ze moest maar eens naar buiten gaan en van de bui tenlucht genieten, want als juf frouw Holms eenmaal aan het dweilen en boenen en stofzuigen ging, dan kon je zo'n dag toch niets beginnen in het magazijn en liep je eigenlijk overal in de weg. Mies ging nu met een bus die haar een heel eind buiten de stad zou brengen en voorzag zich aan een kiosk eerst van een geïllus treerd blad. Op de voorpagina zag ze daar al dadelijk een foto, waaronder stond „Mejuffrouw Helena Merkesteijn van Huize Merkesteijn in Laren, bij het ver laten van de Jcerk, na inzegening van haar huwelijk met dokter Eric Valentijn." Natuurlijk alles in optima for ma. De bruid in het wit satijn met sluier en oranjebloesem en met bruidsmeisjes die haar sleep droegen, en Eric met stralende glimlach en... over zijn schouder kijkendTheo. Die was zeker getuige ge weest, sprak Mies in zichzelf.' Nu, ze zou er zich maar niets van aantrekken, hij was al even min als zijn neef een gedachte meer waard. Maar in haar hart wist ze heel goed dat ze Theo lang niet zo gemakkelijk als Eric uit haar herinnering zou weten te bannen. Ik had Helena eigenlijk een cadeau horen te zenden, zette ze haar gedachtengang voort. Nu had ze mij wel op de bruiloft kunnen nodigen, maar dat zal ook wel aan mijn verzuim liggen. Intussen kan ik Eric nu nooit meer zijn ring teruggeven of zou Theo dat soms voor mij hebben gedaan? Neen, dat kan toch niet, want hij dacht dat het zijn ring was die ik mij onrechtmatig had toegeëigend. Als hij hem draagt dat Eric het ziet, dan zal er na tuurlijk over gesproken worden en allicht zal Theo dan nog er ger over mij gaan denken. Zij deed echter haar best om zoveel mogelijk van de buiten lucht te genieten, dus kwam ze pas thuis toen het al donker be gon te worden. Mevrouw Schoevers riep on middellijk Wel kindje, een pret tige dag gehad Me dunkt, je ziet er al wat beter uit. Nu. juffrouw Holms heeft haar best gedaan. Zo'n grote beurt is af en toe ook wel eens nodig. Verbeeld je wat zij onder dat oude kabinet heeft gevonden Dit zeggende hield ze Theo's ring omhoog, terwijl ze voortging: Ik begrijp nog niet hoe die daar kwam. Maar hij zal waarschijnlijk uit een laadje of een ander verborgen hoekje zijn gerold. Mooi hè Een grote, don kere topaas, met een wapen. Die is zeker wel een goede vijftig gulden waard. Mag ik hem van u kopen, tante vroeg Mies, voor het ui- téflijk kalm. Ik zou hem zo graag hebben. 's Is een herenring, zoals je ziet, kind. Maar je mag 'm hou den als je wilt. Past hij je? Mies bedankte tante hartelijk, ZIJ schoof de ring aan haar rechter wijsvinger en die avond was bijzonder stil en peinzend. Wat ze met de ring zou doen, of ze hem dragen of terugzenden zou, daar was ze het nog niet met zichzelf over eens. HOOFDSTUK IX. (Besluit). Ik ga naar een verkoping, Mies, zei mevrouw Schoevers een paar dagen daarna. Ik kan de zaak wel overlaten aan Brunt en aan jou hè Maar ik wilde graag dat jij mevrouw Beaumond te woord stond, die naar de Japanse kopjes komt kijken, die ik laatst van de auctie in Hilversum mee bracht. Brunt is soms zo kortaf, dat jaagt de mensen maar de win kel uit. Zoveel mogelijk zal ik zelf met de klanten onderhandelen, tante. Brunt zal bovendien de dingen halen die u gisteren op de auctie kocht, dus hij blijft wel 'n paar uren uit. Mevrouw Schoevers was nog geen vijf minuten weg, toen de winkelbel ging. Mies spoedde zich naar beneden enstond daar ineens tegenover Theo. Zij wachtte tot hij begon, en met smekend uitgestoken hand pleitte hij toen -- Wees maar niet boos op mij, Mies. Al dagen lang heb ik getracht je te spreken, maar tel kens als ik hier kwam, ontving je tante mij: ik dacht dat je soms hier weg was. Maar nu ik mevrouw Schoevers op de hoek van de straat tegen kwam, besloot ik nog maar eens mijn geluk te beproe ven. Kan je nu niet wat vriende lijker tegen mij zijn Wordt vervolgd. VRAGEN en MENINGEN van onze lezers Achter de Putstx-aat wordt momenteel een nieuwe straat gelegd. De schutting achter de huizen die niet al te best is, zal afgebroken worden. In plaats daarvan zal, naar ik verneem, een heg worden ge zet- Het lijkt mij dringend noodzakelijk dat hier een muur komt. Op de eerste plaats wordt de straat hier fraaier door en ook is het prettiger voor de bewoners, dan zitten ze tenminste niet „in de kijkert". Mogen de bevoegde autori teiten hier hun aandacht aan besteden. v. L. Dinsdag 12 December: De heer Jan Toorians te Loon - opzand. Lezing Het Gildcwezen als wegbereider voor de huidige Middenstand. Tevens bespreking opstelling Kerststal indien althans de plannen doorgang kunnen vin den. Dinsdag 2 Januari Het nieuwe jaar wordt goed ingezet. Grote feestavond. Dinsdag 16 Januari: Pater van Doornik M.S.F. On derwerp nader bekend te maken. Dinsdag 30 Januari Avond verzorgd door eigen krachten. Dinsdag 6 Februari Lezing door nader aan te zoe ken deskundige over het Bank wezen. Dinsdag 20 Februari Diocesaan aalmoezenier Schra- ven Middenstander en Beroeps moraal. Dinsdag 6 Maart Ontwikkelingsavond. Dinsdag 20 Maart Pater Douma M.S.F. Lezing over het onderwerp „Verkering". Dinsdag 3 April Gezamenlijke avond met de an dere Jeugdstandsorganisaties. Dinsdag 17 April: Lezing: „Wat is de taak van de Kamer van Koophandel t.o.v. de Middenstand". Dinsdag 1 Mei Reis met daaraan verbonden excursie. Zondag 6 Mei Volgens oude gewoonte Bede vaart te voet naar Den Bosch. FORD VOEGT TWEE NIEUWE MODELLEN PERSONENAUTO'S AAN ZIJN BESTAANDE SERIE TOE. De grootste sensatie van de Earls Court Show te Londen, welke van 18 tot 28 October is geopend, is de vei'schij- ning van twee nieuwe Ford personen-automobielen, wel ke onder de namen „Consul" en „Zephyr 6" door de Ford Motor Company Ltd. te Da genham worden geïntrodu ceerd. Deze, na een langdurig en zorgvuldig onderzoek van de wereldmarkt, ontworpen mo dellen vox-men een klasse apart, hetgeen tot uitdrukking wordt gebracht door de bena ming: „Vijf sterren serie". Deze laatste aanduiding van de allerhoogste kwaliteiten is internationaal en gold b.v. voor de twee enige Ameri kaanse „Vijf sterren" gene raals" Eisenfiouwer en Patton. Dat de „vijf stex-ren" kwa lificatie aan deze nieuwe Ford automobielen werd verbon den, is wel het bewijs dat hier sprake is van een serie, welke in alle opzichten haar weer ga onder de moderne creaties niet heeft gevonden. De „Consul" met zijn 4-cy- linder 47 pk. 1% liter kop- kleppen motor biedt gemak kelijk plaats aan 4 tot 5 pas sagiers en heeft een wielbasis van 2.54 meter, terwijl de „Zephyr 6" een 6-cylindet 68 pk. 2.2 liter kopkleppen motor en een wielbasis van 6.64 mtr. heeft. Beide modellen hebben on afhankelijk geveerde voorwiel ophanging met ingebouwde, dubbelwerkende hydraulische telescoop-schokdempers, hy draulische remmen en bieden door de juiste opstelling van de zitplaatsen tussen voor- en achteras in, een bijzonder rij- comfort aan de inzittenden. De uiterlijke vormen van bei de wagens en de fraaie inte rieurs zijn volkomen in har monie met elkaar. Zoals be grijpelijk, zal in de aanloop periode van de productie voorlopig geen sprake kunnen zijn van het exporteren van deze wagens, zodat deze twee nieuwe modellen door de N.V. Nederlandse Ford Automobiel Fabriek te Amsterdam eerst in het voorjaar 1951 in haar productie-programma kunnen worden opgenomen. Zij vor men qua grootte en prijsklas se de nog ontbrekende scha kel tussen Ford Anglia, Pre fect en Taunus enerzijds en Ford Vedette anderzijds.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6