Waalwijkse en Langstraatse Courant KOOPT BIJ ONZE DEELNEMERS. Wat gaat «r in Kaatsheuvel gebeuren V fcfcL buCCfcb. DE KLANT. DEELNEMERSLIJST K.W.-ACTIE 1950. 12. ra* 13. Y - 73e JAARGANG No. 87 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO WET ZUIDEN OPGERICHT 1873. VRIJDAG 27 OCTOBER '50 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. - Bureaux GROTE STRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Kaatsheuvelse Winkel-Actie. Gaarne wijd ik een enkel woord aan de St. Nicolaas-actie, welke door onze plaatselijke midden stand wederom wordt op touw gezet. Het is een verheugend ver schijnsel, dat onze middenstand met zijn tijd meegaat en zijn taak in het huidige economische leven ten volle begrijpt. De opvallende uitbreidingen en moderniseringen van zakenpanden, welke de laat ste tijd in onze gemeente hebben plaats gehad, zijn daarvan de beste getuigen, terwijl deze tevens blijk geven van een gezond initia tief onder onze middenstand. Het is dit initiatief, gepaard aan een winkelactie, zoals die ook het vorig jaar is gehouden, dat aan het publiek het besef bijbren gen zal dat het voor zijn St. Ni- colaas-inkopen ter plaatse volle dig kan slagen. Goed verzorgde winkelpanden en etalages vormen niet alleen een verfraaiing van 't aanzien van de plaats, zij stellen bovendien de kopers in de gele genheid hun inkopen te doen in een prettige en aangename sfeer, terwijl zij ook het publiek uit de omgeving naar onze gemeente trekken. De activiteit van onze midden stand is derhalve van belang voor de middenstand zelf, maar dient ook in niet geringe mate het alge meen plaatselijk belang. Als zo danig verdient zij onze sympathie bij haar streven om door een drachtige samenwerking een be langrijke bijdrage te leveren in de ontwikkeling en onplooiïng van onze gemeente. Mijn beste wensen voor het welslagen van deze actie Mr. R. J. TH. VAN DER HEIJDEN Burgemeester van Loonopzand. Kaatsheuvel, October 1950. KAATSHEUVELSE WINKELIERS ACTIE 1950. De Kaatsheuvelse winkeliers zijn dit jaar zeer actief, om in hun plaats de kooplust op te wekken Het Comité, dat een bijzondere attractie verzorgt, zal trachten ge heel Kaatsheuvel en omgeving tot zich te trekken, door op de eerste plaats aan prijzen te verkopen, die elke concurrentie zal kunnen weerstaan. Verder een ruime keuze in alle artikelen te verzekeren, zodat nie mand zich voor inkopen naar bui tenplaatsen behoeft te begeven. Tevens prettig en overzichtelijk het verhandelen van zijn artikelen tot het uiterste te verzorgen. En dan nog bij elke contante verkoop waardevolle bonnen gra tis aan te bieden, en wel vanaf Zaterdag 28 October 1950 tot en met 5 December 1950. Let wel. Vanaf Zaterdag 28 October zal dus bij elk deelnemende winkelier van deze K. W. Actie, bij aan koop van iedere gulden een gra tis waardebon worden verstrekt. Op deze bon staat het bedrag van de waarde vermeld.. SPAAR DEZE BONNEN. Want voor het gespaarde be drag van de waarde van deze bonnen kan door iedere koper gra tis gewinkeld worden in de da gen vanaf 6 tot en met 15 Dec. 1950. Natuurlijk alleen bij de K. W.-Actie aangesloten winkeliers. Deze winkeliers zijn kenbaar aan een raamaffiche, dat in de betrokken etalages zal worden geplaatst. Tevens zal naast deze affiches een lijst van alle deelnemende winkeliers van de K. W.-Actie worden aangeplakt. LET DUS WEL. Alleen de op deze lijst aangegeven winkelier is in het bezit van geldige waarde bonnen. Koopt dus uitsluitend bij de K.W.-zaken, daar kunt U al leen op Uw waardebonnen gratis winkelen vanaf 6 tot en met 12 Dec. 1950. Neen. Nog grotere mogelijkhe den zijn er met deze waardevolle spaarbonnen te bereiken. NU IETS GEWELDIGS. Op iedere bon staat naast de waarde ook een letter. Deze let ter is van grote betekenis. Waar om? Omdat naast het gratis winke len ook nog de mogelijkheid be staat om gratis in het bezit te komen van een VET VARKEN. Hiervoor doet U het volgende. Er zijn in totaal 7 letters in omloop. Deze letters vormen tesamen een slagzin betrékking hebbend op de actie. Men moet dus zeven waardebonnen in bezit hebben om bedoelde zin te vormen. Vraag bij een deelnemend win kelier een opplakformulier (die deze gratis verstrekt) en plak daarop de door U gevonden slag zin van zéven letters. Elk formulier dat volledig en juist is ingevuld, kan bij de deel nemende winkelier worden inge leverd. Hiermede kan men in het bezit komen van een „VET VARKENElk volledig ingele verd formulier heeft waarde. Iemand die b.v. 10 formulieren inlevert hééft ook 10 kansen naar het varken. Koopt dus bij de aangesloten winkeliers van de K.W.-Actie en LI kunt voor Uw spaarbonnen gratis winkelen en hebt tevens kans in het bezit te komen van een der door de winkeliers aan gekochte vette varkens. Nadere mededelingen volgen spoedig. nm COMITÉ VAN ACTIE. Weer staat Kaatsheuvel voor zijn Winkelactie, tnans onder ue naam K.W. /\cueWeer kloppen de harten van alle deelnemers, verlangensvoi naar een goeu suc ces. Weer zijn allen bereid al het mogelijke te doen om de zaak te doen slagen, zoals ze reeds twee maal voor deze geslaagd is. Z,elts het slagers-gilde, dat onmogelijk enig voordeel uit deze actie kan behalen en geen enkel motiet heett om aan de actie deel te nemen, heett met sympathiek gebaar door een financiële steun zijn mede werking gegeven om te komen tot een volledig succes. De slagers deden dit gaarne, want, ai Kan deze actie hun geen persoonlijk profijt opleveren, on getwijfeld komt een groot succes ook de slager ten goede, want een bloeiende winkelstand betekent een groei voor de plaats en in dit algemeen belang delen zeker ook de slagers en bakkers. Dit alge meen belang te willen dienen is dan ook de reden geweest, dat ik gaarne genegen was voor deze derde actie in opvolging het voor- zittersschap van de commissie te willen aanvaarden. Géén deelne mer zijnde, zal het mij mogelijk zijn met de grootste onpartijdig heid de belangen van de K.W. Actie te dienen, vooral ook in da komende drukke dagen, dat de deelnemers hun handen meer dan vol zullen hebben in hun eigen bedrijf. Dat deze derdé actie een nog groter succes worde, dan de beide voergaande, wenst het slagers- gilde met mij de deelnemers toe. De Voorzitter van de K. W. Actie, COR VAN DER VELDEN. Ment zegt: de Klant is Koning. Maar de meeste mensen houden er helemaal niet van om als ko ning behandéld te worden. De Klant verwacht op de eer ste plaats oprechtheid, goede kwaliteiten en zo voordelig moge lijke prijs, alsmede vakkennis. De klant mag vérwachten dat door hen steeds een beroep op de verkoper kan worden gedaan, wanneer de geleverde artikelen niet aan zijn verwachtingen vol doen. t Is daarom dat de bewoners van Kaatsheuvel en omgeving met vertrouwen hun inkopen in Kaats heuvel doen, omdat ze weten, dat hun niet zo maar iets wordt aan- 1. H. van Amelsvoort Gasthuisstraat 3 2. Jos. v. Amelsvoort Gasthuisstraat 5 3. Au Bon Marché Hoofdstraat 193 4. Cor van Beek Pr. Hendrikstraat 123 5. H. J. Beekmans Gasthuisstraat 83 6. P. B. Bisselink Marktstraat 7 7. Wed. A. Boom, Firma Hoofdstraat 72 8. Jana de Bont Peperstraat 30 9. Giel van Boxtel Schoolstraat 11 10. A. J. Braat Schoolstraat 24 11. Firma Jos de Brouwer Verl. Hoofdstraat 19 12. Firma H. P. Dekkers-v. d. Vliet Hoofdstraat 127 13. M. Driessen Hoofdstraat 14. A. H. Frederiks Hoofdstraat 190 15. J. Frederiks, Mag. „de Zon Hoofdstraat 180 16. Gebr. van Gastel Hoofdstraat 199 17. J. van Gils Gasthuisstraat 18. H. P,. van Héeswijk Gasthuisstraat 129 19. P. de Jong-de Jager Marktstraat 2 20. Th. M. v. Kessel v.h. Wed. v. Disseldorp Hoofdstraat 51 21. J. Korthout Hoofdstraat 186 22. C. Kroot-van Daalen Hoofdstraat 199 23. J. Kroot Schoolstraat 30 24. G. van der Linden Hoofdstraat 150 25. H. van der Linden Hoofdstraat 178 26. G. A. Lips Marktstraat 6 27. G. Marcus Hoofdstraat 28. C. Martens-Otten Hoofdstraat 192 29. Nic. Meyers Hoofdstraat 127 a 30. W. Molenschot Sprangsestraat 1 31. H. J. Muskens Marktstraat 21 32. Gebr. Muskens Gasthuisstraat 174 33. Wim Musters Hoofdstraat 147 34. J. Nannes Gasthuisstraat 10 35. L. Nieuwenhuijsen, „Bazar" Hoofdstraat 36. J. Proveniers Peperstraat 26 37. Jos Reijnen Schoolstraat 7 38. Jac. van Rooy Gasthuisstraat 30 39. P. J. van Rooy-de Brouwer Gasthuisstraat 44 40. Firma Schraauwers en Zn. Hoofdstraat 145 41. J. Sips Gasthuisstraat 113 42. Firma M. C. Smit en Zn. Héulstraat 2022 43. Soéterboek-de Jong Hoofdstraat 171 44. A. J. Tolboom „Spar'' Hoofdstraat 155 45. J. v. d. Veken Dongenseweg 46. Jo van de Ven Peperstraat 6 47. Wed. C. Verhoeven Vaartstraat 76 48. P. Vesters Gasthuisstraat 49. J. de Vries Mgr. Völkerstraat 50. Wed. P. v. d. Wee-Schalken Schoolstraat 21 51. Chr. van Wanrooy Hoofdstraat 173 Kruidenierswaren Drogisterij Huish. Artikelen Manufacturen Slijterij Sigaren en tabaksartikelen Levensmiddelen - Manufacturen Modiste j Drukkerij - Kantoor-artikelen Manufacturen Televisié - Radio en Electr. Haarden, Kachels, Sanitair Sigarenmagazijn Woninginrichting Manufacturen Sportartikelen Drukkerij Slijterij Levensmiddelen - Manufacturen Manufacturen Foto-Atelier en Fotohandel Huishoudelijke Artikelen Schoenhandel en Sportartikelen Rijwielhandél Confectie en Modeartikelen Slijterij Centrale verwarming Garage - Autoverhuur Wijnen .likeuren, gedistilleerd Ijzerhandel Rijwielhandel Woninginrichting Drogistérij, Optiek Sigaren Goedkope Bazar Suikerwerken, Rookartikelen Rijwiel- en motorhandel Sigaren en Tabakshandel Goud, Zilver en Uurwerken Manufacturen Kruidenier en rookartikelen Meubelhandel - Schoonmaakart. Luxé artikelen Kruidenierswaren Kruidenier en manufacturen I Banketbakkerij Sigarenhandel Rijwielhandel Kruideniersbedrij f Levensmiddelen Horloges, Juwelier. gepraat of aangesmeerd, 't is daarom dat het kopend publiek beter en met meer waarborg bij de Kaatsheuvelse winkeliérs kan kopen dan b.v. in steden of groot bedrijven. En wat zo typisch Kaatsheu vels is, dat hier steeds door z.g. winkelacties, niet alleen voordelige aanbiedingen worden gedaan, maar het kopend publiek altijd bijzondere vérrassingen worden bereid, zo ook nu weer. Op al Uw aankopen bij de deel nemende winkeliers krijgt U extra spaarbonnen van respectievelijk 1, 5 en 10 cent; deze bonnen kunt U weer voor geld uitgeven direct na St. Nicolaas, dus dan kunt U gewoon gratis gaan kopen. Maar dat is nog niet alles, de winkeliérs van Kaatsheuvel zullen zorgen, dat een deel van het ko pend publiek met St. Nicolaas een VET VARKEN KRIJGT, hoeveel te meer liefhebbers hiervoor, zo veel te meer vette varkens er worden uitgedeeld. Wat U hier voor moet doen dat kunt U elders in dit blad lezen; ook elke deel nemende winkelier kan U hierom trent inlichten. Vele mensen krijgen angststui pen wanneer ze aan de toekomst denken, vporal nu de levensstan daard zo verschrikkelijk hoog is, voor verschillende onder U zal de komende St. Nicolaas een vet var ken in hui§ brengen, waardoor de huiselijke zorgen een stuk zullen worden verminderd. Van één ding kunt U zeker zijn, U heeft tastbare mogelijkheden met deze winkelactie, ten eerste op al Uw inkopen spaarzegéls en de mogelijkheid een vet varken in de kuip te krijgen. Daarnaast staan U de gezonde onderlinge concurrentie, dus lage prijzen ten dienste. Ik wens U allen van harte ge luk. J. FREDERIKS, Voorz. R.K. Middenstandsbond. Begrip voor elkanders be langen, dient als eerste voorwaarde voor 't slagen van een gezamenlijke actie De vrijheid in handel en wan del was in de voorbije jaren aan soliede banden gelegd. Overheids zorg strékte beschermend haar vleugels uit over verdeling van goederen en prijs. Het was voor de Middenstander uitgesloten enige actie te onder nemen. Het ligt in de lijn van de Middenstander, die nog altijd zelf standig is, zich aan beknotting van handelsvrijheid te ontworstelen. Die vrijheid te benutten om de cliënten beter te bedienen is een prijzenswaardig streven en leidt tot de Sint Nicolaas-actie 1950. Een groot aantal leden van de georganiseerde Middenstand uit Kaatsheuvel heeft het aangedurfd deze goéd opgezette, grootscheep se actie te ondernemen. Voor iedere actie is samenwer king nodig. Begrip voor elkanders belangen is een noodzakelijke voorwaarde. Onder de organisa toren en deelnemers moet een men taliteit heersen, die gericht is op de bloei van ieders bedrijf. Klei nigheden moeten over het hoofd gezien worden. Er dient in ernst gestreefd, dat ieder bedrijf mee deelt in de vruchten van het ge heel. Wil de Sint Nicolaas Actie 1950 slagen, dan streve men naar een hoog begrip en waardering van elkanders belangen. De belangen uwer collega's zijn ook de uwe. Wat anders belang schaadt, is ook schadelijk voor eigen belang. Wat het anders belang bevor dert, is tevens voordelig voor het uwe. Wérkt samen in goed be grip I Moge onder Gods zegen de St. Nicolaas Actie '50 slagen; dat wenst U van harte, Uw Adviseur, E. RIETRA. 1. Als men in de Spar wil kopen, Op de Markt daar is zijn zaak, Zal men héus niet verder lopen, Herman heeft het steeds naar ieders smaak. 2. Daarnaast heeft men zijn broeder Jos, Een zaak ja, heel keurig en fijn, Levert pillen verpakt en ook los Voor ongemakken die er steeds zijn. 3. Nu gaan wij dan weer naar de Hoofdstraat En landen eens aan bij Bon Marché, Want wat er zoal in die zaak staat, Dat neemt Sint toch zeker mee. 4. Gaan verder door naar Prins Hendrik, Daar zit Jan en Corrie alleeen, Stoffen in soorten, ja dun en ook dik, Ook Nylons thans voor ieders been. 5. Heeft men graag ook een heerlijk glaasje, Loopt bij de Concurrent dan aan, Daar ziet U dan als Sinterklaasje De dranken in soorten steeds staan. i 6. Nu bij Bisselink in de Marktstraat, Voor Sigaren eerste klas, Een adres dat zeer bekend staat, Komt ook voor de Sint van pas. 7. .Wed. Boom, ginds op het hoekje, Vanouds staat deze zaak bekend, Textiel, kaas, krans of koekje, Of een Sinterklaas-present. Naar de Peperstraat gélopen, Even naar Jana de Bont, Gaan wij een mooi hoedje kopen, Alle soorten, zij zijn rond. 9. Giel van Boxtel, in de Schoolstraat, Ga daar toch ook zeker aan, Om een vulpen, boek of plaat, Kan U nergens beter gaan. 10. Nu gaan wij weer eens naar Braat, Voor textiel, costuum of wol, Waar ieder koopt, ja vroeg of laat, Héél zijn Sinterklaasklomp vol. 11. Zoekt gij Radio of Televisie, Kappen, Kronen, Wasmachien, Jos de Brouwer heeft een collectie, Zo U nimmer heeft gezien. In de koude wintermaanden Maakt men graag de kachel aan, Daarom dan naar onderstaande: j; Dekkers-van der Vliet gegaan. u Voor een heerlijk fijn sigaartje. Moet men bij Nel Driessen zijn, Hier komt Sint al menig jaartje, Ook U zult tevreden zijn. Hrr Gaat er soms een paartje trouwen, Zoeken zij een heerlijk bed, Méubels waar gij op kunt bouwen, Dan op Frederiks gelet. 15. Daarop gaan wij naar de Zon, Waar Jan op ons zit te wachten. Textiel is weer van de bon t i En men hoort hier nimmer klachten, i 1 I 16. Gebroeders van Gastel zijn begonnen. Sportartikelen in de zaak. Klanten hebben zij al géwonnen. Koopt bij hen 't is altijd raak. 17. Jan van Gils, 'n goed adres, Drukwerk, pennen, alle merken, i Schriften, boeken voor de les, Zal uw kind in studie sterken. 18. Leen van Heeswljk aan de Tramlaan, Voor 'n kruik of borrel klein, Alle merken heeft zé staan, Daar moet Sint ook zeker zijn. 1 *4 - I - 19. Ook bij Piet de Jong-de Jager, Heeft de Sint een ruime keus, Alles heeft hij, vet en mager, Hij wipt alles voor je neus. 20. Nu de zaak van Késsel eens bezocht, Waar voorheen van Disseldorp was, En ook eenmaal daar gekocht, Alle textiel van eerste klas. 21. Van een Bruidspaar dat gaat trouwen, Maakt Korthout een mooie prent, Mensen, wil dit goed onthouwen, Hij staat steeds voor U present. 22. Naar Jan Kroot voor een mooi schoentje, Of een voetbal, of raket, Dit is wat Sinterklaas kapoentje s Morgens op de tafel zet. 23. Ook bij Kroot-van Dalen komt de Sint, Cadeau of speelgoed, 't mag niet hind'ren, Allés wat men hier ook vindt, Voor oud én jong, ook voor kinderen. 24. Als men 2 maal met Zijn fietbel belt, Want men heeft een lekke band, Komt Fritske spoedig aangesneld, Met de fietspomp in zijn hand. 25. Voor een goed en degelijk pakje, Is Jan van der Linden je adres. Door hem gemaakt, 't zit op je gémakje, Onthoud van ons deez' wijze les. 26. Gerrit Lips heeft vele merken Drank op ieder zijn gebied, Ga daarheen, hij zal U sterken En drinken tot ge niets meer ziet. 27. Als de Sint soms kou zou lijden, Moet hij vlug naar Marcus gaan, Deze zal hém dan verblijden, Legt voor U verwarming aan. 28. Als de Sint zal arriveren En hij zoekt een Auto dan, Martens Otten zal hem leren, Dat Hij zonder hem niet kan. 29. Nu naar Meyers, voor een wijntje, Om een borrel, of 'wel Pils, Hij staat ook niet voor een kléintje, Hij heeft steeds voor elk wat wils. 30. In de Sprangsepad zit Helmus, Met een zaak die er mag zijn, Keukenuitzet, hark of theebus, Potten, pannen, groot en klein. 31. Naar Muskens, Marktstraat ,om een fiets Oftewel een onderdeel, Gaat er heen, U vindt er iets, En betaalt er vast niet veel. 32. 'n Niéuwe zaak is weer verrezen, Gebr. Muskens staan steeds klaar, Hier moet men voor meubels wezen, U bent tevreden, reken maar. 33. Wimke Mus alom bekend, Hebt ge Griep of slechte ogen, Klitwortel is zijn patent, Hééft nog nooit iemand bedrogen. 34. Moet de Sint ook nog sigaren, Dan zal hij naar Nannes gaan, Hier kan hij zich dan vergaren Daar hier alle merken staan. 35. Nieuwenhuijzen, de Bazar, Heeft voor Sint een ruime keuze, Komt hier vast niet in de war, Klanten helpen is zijn leuze. 36. Suikérwerken snoep en rokers, Vindt de Sint bij Sien de Prop, Het adres voor alle smokers, Daarom hier dan even stop. 37. Koopt bij Jos Reijnen nog een fiets, Hier slaagt U voor elke prijs, Heus, hij geeft ze haast voor niets En brengt U niet van de wijs. 38. In de Gasthuisstraat naar Sjaak, Die heeft zeer goede sigaren, Jong en oud vindt hier zijn smaak Alle soorten, lichte en zware. 39. Voor een Ring of Klok heel fijn, Horloges, casette in 't pleet, Moet-ge bij van Rooij steeds zijn, Hij staat steeds voor U gereed. 40. Schraauwers is een oude zaak, Waar men textiel koopt in vertrouwen, Vraag het daar, 't is.altijd raak, Op deze Firma kunt ge bouwen. 41. Snoep, sigaren, die hééft Sips, In de Gasthuisstraat kan men hem vinden, Is bereid voor alle tips, Kan U met lekkernij verblinden. 42. Moet er soms een meubel zijn, Tafel, stoel of boekenkast, Doet Uw hoofd dan maar geen pijn, Bij Smit in de Heulstraat slaagt U vast. 43. Dan naar Söëterboek-de Jong, Voor spiegel, vaas of kan. Een pulletje of mooie gong, Daar houdt de Sint ook van. 44. Dan de Spar daar in .de Hoofdstraat, Is een reuze kruidenier, 'k Wed dat heel de Kets er heen gaat, En dan: Tolboom heeft plezier. 45. Nu landen wij in Berkdijk aan, Van der Veken zit hier mét zijn zaak, Alle artikelen heeft hij er staan, Vraag het hem, 't is altijd raak. 46. Van de Ven, daar in de Peperstraat, Heeft heerlijk fijn banket, Wat daar in de etalage staat, Alle letters van A. tot Z. 47. Voor de Sint een goed sigaar, Voor hen die ook zéér goed proeven. Weet het nog van vorig jaar, Stapt naar Weduwe Verhoeven. 48. Piet Vesters in de Gasthuisstraat, Koopt daar een nieuwe Fiets, En ook wanneer Uw band leeg staat, Komt U daar niet voor niets. 49. Voor moeders nu nog een advies, Ik zeg waar het op staat. Uw Kruidenier is: Jan de Viés, In de Mgr. Völkerstraat. 50. De Schoolstraat: Wed. van der Wee Voor Suiker en Chocla, Sint neemt daar steeds van alles mee, De P. van Paps en M. van Ma. 51. Bij van Wanrooij*indigt Sint zijn tocht. Want nu is hij reeds moe, Als hij daar een horloge kocht Gaat hij voldaan naar Spanje toe. Nu Winkeliérs, met goede moed De actie ingezet, Het Comité doet zo het moet. Als 't slaagt hebt U ook pret. Mocht er soms nog hier of daar Iets niet in orde zijn, Wij doen ons best hoor, reken maar, Wat hier staat is geen gijn. Mocht U soms een varken winnen. Denk dan eens aan 't arme kind. Wees royaal nu eens van binnen, 'k Weet dat God dit heerlijk vindt. JOS. DE BROUWER en Mëj. TH. VAN KESSEL.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 5