mALWYK Waalwijkse en Langsiraatse Courant BEKENDMAKING Voor de betere Textiels I BIOSCOOP-PROGRAMMA Snuif en KI* ij f Van Loon-Schrauwers inzake de algemene doorlichting Aan de inwoners van de Gemeente Waalwijk, AANGEHOUDEN. VRIJDAG 27 OCTOBER '30 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOÓN TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 73e JAARGANG No. 87 Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1873. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". ZONDAGSDIENST 29 October 1950. Dr. Kolster. Apotheek: Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 29 October 1950. 10 uur: Ds. W. L. Jens, Collecte „Geestelijke Belangen". VOOR SALATIGA. Vorig bedrag 667.44 Voor het kerkje van Salatiga, ter ere van de H. Antonius van Padua, N.N., Waalwijk 3.— Uit dankbaarheid, Waalwijk 1.50 N.N., 1.— N.N., 1.— Totaal 673.94 R.K H.B.S. De edelachtb. heer J. H. M. Prinsen, burgemeester der ge meente Raamsdonk te Raams- aonksveer, heeft de benoe ming aanvaard tot lid van het bestuur der R.K.H.B.S. A en B en R.K. Middelbare Meisjes school te Waalwijk, zulks in de vacature Mr. Heere te Raamsdonksveer. De heer Haastelbos, leraar Gymnastiek aan de R.K.H.B.S. alhier, reserve officier, is overgegaan bij het beroepsleger en heeft mits dien z'n ontslag genomen aan de school alhier. Naar wij vernemen vor deren de plannen voor het nieuwe gebouw der R.K. H.B.S. A en B en M.M.S. goed en mogen wij de aanbeste ding van het gebouwen-com plex in de loop van dit jaar tegemoet zien. KUNSTKRING. „DE VERRADER". De man die zich als Her man Wouk met het toneelstuk „De Verrader" voorstelt, geeft daarin noch blijk een groot schrijver te zijn, noch een diep filosoof, noch een erg principiëel mens. Het stuk wekt spanning, maar die wordt niet teweeggebracht door de tekst; er moeten geheimzin nige instrumenten om radio actieve stralen op te sporen, revolverschoten e.d. aan te pas komen. De theorieën over het communisme die er ver kocht worden, blijven zomaar aan de oppervlakte, wat de schrijver het gemakkelijk maakt om een andere kant uit te zwenken. Voorts zijn de motieven waarop hij zijn ver rader atoomgeheimen aan de Sovjet-Unie laat uitleveren nog al naïef en laat hem nu net op het laatste nippertje de mogelijkheid opperen dat hij toch wel eens gelijk zou kunnen hebben. En tenslotte laat Wouk de toeschouwer lang in het onzekere welke kant zijn sympathieën uit gaan, of liever helemaal dui delijk wordt het überhaupt niet. Het rode tintje is intus sen onmiskenbaar. Nochtans hebben wij Dins dagavond van voortreffelijk toneel genoten. Comedia heeft van „De Verrader" een vertolking gegeven die ver uitstak boven het peil van 't stuk. Men zou de indruk krij gen dat dit toneelgezelschap van niets iets kan maken, als er niet van die ogenblikken waren waarop men denkt: Hier weet Cor Hermus zelfs geen raad mee. Dit trof ons b.v. bij de overreding van dr. Carr om zich door de ge heime dienst te laten gebrui ken, en het slot riep onweer staanbaar associaties op aan een goedkope Amerikaanse film. Maar zie zo'n Guus Her mus een avond bezig als de idealistische verrader Carr, omdat hij meent dat wanneer ook Rusland de atoombom heeft, geen van beide partijen zal durven beginnen; een tik je nadrukkelijk, maar prach tig volgehouden speelt hij het type van de moderne geleer de die in het volle politieke leven moet staan. Ongetwij feld zit het toneeltalent de familie Hermus in het bloed, want gelijkwaardig stond daarnaast de regisseur Cor Hermus als de oude filosofie professor Tobias Emanuel. Van de indrukwekkende rij medewerkenden noemen we nog Ellen de Thouars als Jane Bailey, de verloofde van dr. Carr, Jef de Groot als luite nant Henderson en Frits van Dijk als captain Gallacher, die door de schrijver worden uit gekozen om in naam van Amerika's stryd tegen spion nen belachelijk gemaakt te worden, welke rol ze voortref felijk speelden; en tenslotte Joan Remmelts als de fabri kant Fishlinger en de hoofd spion Baker, twee uitstekende creaties. De ovatie die de bij na volle zaal op het eind bracht, was dan ook een wel verdiende hulde voor regis seur en spelers. Lucas Wen sing had weer voor een pas send decor gezorgd. Nee, Comedia heeft zich voor „De Verrader" er niet met een Jantje van Leiden af gemaakt, maar wij hadden toch wel graag gezien dat het met een stuk van hoger peil naar Waalwijk was gekomen; het heeft meer dan een bij zondei werk op zijn huidige repertoire en wij hadden be treffende Comedia de herin nering aan het beste spel èn de beste stukken. Het eerste is gebleven, van het tweede hopen we dat het deze keer een slippertje was. MOENUS NAAR DEN BOSCH. Natuurlijk is ook U de sug gestieve advertentie in dit nummer opgevallen waarin de N.V. Nederlandse MOENUS- Maatschappij kennis geeft van de overplaatsing van deze on derneming van Waalwijk naar Den Bosch. De uitzonderlijk snelle groei van de maatschappij en van haar dochter-onderneming de N.V. Hollandse Naaimachi nehandel stelde de directie voor een groot probleem wat de huisvesting betreft. Voor een zo efficiënt mogelijke ex ploitatie bleek het noodzake lijk dat beide ondernemingen vanuit één centraal punt wer den beheerd, waardoor een directe, grote uitbreiding van kantoor-, magazijn- en werk plaatsruimte noodzakelijk was. Wij menen, dat van de zij de der directie, zowel als van gemeentebestuur en andere instanties, al het mogelijke is gedaan om ter plaatse een directe oplossing voor dit huisvestingsvraagstuk te vin den. Zulks bleek echter op korte termijn niet uitvoerbaar hetgeen ongetwijfeld zeer te betreuren is. Met een vesti ging hier, in het centrum van de schoenindustrie, zoals aan vankelijk ook in de bedoeling lag, zouden o.i. de belangen van beide ondernemingen, die zo nauw bij de schoenindus trie betrokken zijn, alsook die van deze industrie zelf en van onze plaats, zeer gediend zijn geweest. Maar gedane zaken nemen geen keer. Den Bosch met zijn nieuwe industrie-hallen kon een afdoende en snelle oplos sing aanbieden voor een rui me centrale huisvesting voor beide ondernemingen en zo zal vanaf 1 November a.s. de N.V. Nederlandse MOENUS- Maatschappij met haar doch ter-onderneming de N.V. Hol landse Naaimachinehandel voortaan aan de Sportlaan 56 te 's-Hertogenbosch gevestigd zijn. Het lijkt ons wel interes sant deze uitzonderlijk snelle expansie hier in 't kort even te releveren. De huidige directeur van beide ondernemingen, de heer C. H. M. Maiburg, vestigde zich op 21 Januari 1948, dus slechts 2Vz jaar geleden, als zelfstandig handelaar in schoenfournituren in 't pand Grotestraat 108 te Waalwijk. Dit geschiedde toen nog met zeer bescheiden, we mogen wel zeggen primitieve midde len. Slechts twee kamers, een tweedehands schrijfmachine en een dito schrijfbureau vormden de voornaamste on derdelen van de bedrijfs- inventaris en in deze één manszaak werkte inderdaad ook slechts één man, n.l. de heer C. H. M. Maiburg zelf. Maar men kon het ook met recht „werken" noemen wat hij deed. Met taaie volhar ding streefde hij naar de ver wezenlijking van allerlei plan nen die hij voor zich gevormd had en die een buitenstaan der soms fantastisch leken. Maar de heer C. H. M. Mai burg toonde zich een self made man; vele zaken deed hij anders dan hier gebruike lijk was, „op z'n Amerikaans" en het resultaat was dat hij reeds na een maand de ver tegenwoordiging van de Ma- chinefabrik MOENUS A.G. verkreeg, spoedig gevolgd door de verkooprechten voor andere buitenlandse fabrie ken. Op 1 Juli 1948 werd de N.V. Nederlandse MOENUS Maat schappij opgericht, die zich een klinkende naam in de schoenenbranche verwierf, mede door de verschillende vertegenwoordigingen van vooraanstaande buitenlandse huizen die aan deze maat schappij werden toever trouwd. Op 4 April 1950 werd de N.V. Hollandse Naaimachine handel te Den Haag met haar gehele verkoops-organisatie, omvattende totaal 600 perso nen, overgenomen. Door deze overname is de kleine één manszaak van jaar geleden uitgegroeid tot een industriële en handelsonderneming welke tot de toonaangevende bedrij ven in haar branche kan wor den gerekend en met een maatschappelijk kapitaal van 2Vz millioen gulden. 't Is alleen jammer dat deze buitengewone groei tenslotte de oorzaak is dat aan de voor genomen vestiging van een centraal hoofdkantoor met magazijn en werkplaatsen te Waalwijk geen uitvoering kan worden gegeven. Laten wij voor onze ge meente hopen dat voor in dustrie en handel, hier spoe dig door uitbreiding van in dustrieterrein en de bouw van fabrieksruimte betere voorwaarden zullen worden geschapen voor expansie van bestaande en aantrekking van nieuwe zaken. VAN EN VOOR DE BLINDEN. Zoals wij al aangekondigd hebben zullen de blinden van het Blinden-Instituut in Gra ve Zaterdagavond een toneel stuk opvoeren ten bate van hun Instituut. 's Middags is er om 3 uur voor het zelfde doel in de Gil denbond film over de blinden voor de jeugd en om 6 uur hebben de blinden er een koffietafel. We mogen niet nalaten een bezoek aan de uitvoeringen warm aan te bevelen. Grolestraat 282 WAALWIJK BONTE AVOND IN „DE STICHT". 't Was weer gezellig in Tha lia Dinsdagavond. Het was weer een echte ouderwetse Stichtavond. Ongedwongen en gemoedelijk. Het revue-gezel schap heeft de nagenoeg ge heel gevulde zaal een paar uur op kostelijke wijze ver maakt. De conférencier Kost- ja van Katwijk opende en sloot de avond met een gees tig praatje en deed de zaal soms daveren van het lachen. Jan van Dam bleek een vir tuoos, zowel op zijn accordeon als aan de piano. Vooral goed was zijn humour musical, waarbij hij 'n eenvoudig melo dietje op allerlei manieren speelde vanaf een leerling tot en met Beethoven. Cora Ville was inderdaad 'n charmante cabarettière. De heren, uit de Sticht schenen wel indruk op haar gemaakt te hebben. Wij wisten werke lijk niet dat sommigen zoveel sex-appeal hadden. Mabesta, die wij vroeger in Indonesië reeds zagen, blijkt ook in Ne derland uitstekend te kunnen goochelen. Ten bate van de St. Nico- laas-actie voor de kinderen, die „De Sticht" gaat organi seren, werden twee fruitman den en een krentemik van adembenemende afmetingen verloot. De heer Kleingeld en mej. Jo Dekkers kwamen in het bezit van de fruitmanden, terwijl Notaris v. Gurp de krentemik kreeg. De heer v. Gurp stelde de krentemik weer beschikbaar om hem ten bate van de St. Nicolaas-actie Amerikaans te verkopen. Voorwaar een sympathieke geste. De verkoop bracht 40 op. De heer Bart van Iersel werd tenslotte de gelukkige bezitter en als hij hem op gaat eten houden wij ons gaarne aanbevolen. Rest ons nog mede te delen dat de voorzitter van de Buurtvereniging, de heer P. Dekkers, de avond met een kort woord opende. T.B.C.-BESTRIJDING. We vestigen de bijzondere aandacht op de bekendmaking van het gemeentebestuur be treffende de komende door lichting, waarin aller mede werking wordt gevraagd om de gevreesde ziekte zoveel mogelijk te beperken. GILDE ST. CRISPIJN v.n> BESOIJEN. Maandag 23 Oct. j.l. hield bovengenoemde vereniging zijn jaarlijkse statiedag. 's Morgens om 7.45 uur be gon het met een H. Mis voor de levende en overleden le den, waarna ontbijt in het Gildehuis. Om 10 uur kwa men de leden weer bijeen om deze Gilde-dag onder gezelli ge bezigheden, zoals kaarten en een partijtje biljart, door te brengen. Na de middag had de laatste schietwedstrijd plaats gehad van dit seizoen. De uitslag over het gehele jaar was als volgt: 1. P. Berkelmans met niet minder dan 127 treffers Bij deze wordt U medegedeeld, dat binnen zeer kor te tijd ook in deze gemeente zal worden aangevangen met het massale röntgenologisch borstonderzoek, be ogende om iedere ingezetene boven de 12 jaren te laten onderzoeken op longafwijkingen en eventuele afwijkingen van andere organen, die in de borstholte zijn gelegen; tevens zal daarbij voor iedereen de ge legenheid open staan om zich te laten inenten met een bepaald vaccin, het z.g. B.C.G.-vaccin, waardoor men onvatbaar, althans veel minder vatbaar wordt voor de door iedereen zo gevreesde tuberculose. U wordt binnenkort opgeroepen en het Gemeente bestuur, dat zich niet geringe finantiële offers hier voor getroost, rekent er op dat iedereen aan deze oproep en op de juiste tijd gehoor geeft; ook zij, die reeds een Consultatie-bureau bezoeken. Een groep van de ingezetenen wordt onderzocht op de fabrieken waar zij werken, of op een andere fabriek, die zich hiervoor beschikbaar heeft gesteld. Als U niet tot deze groep behoort, wordt U dus verzocht om te verschijnen. Ook de oude mensen gelieven te komen, teneinde te bereiken dat de tuberculose, die ook in deze gemeen te helaas op ernstige wijze voorkomt, binnenkort tot de zeldzaam voorkomende ziekten zal gaan behoren. Het onderzoek heeft plaats onder medische geheim houding en van elke ernstige afwijking ontvangt U via Uw huisarts bericht. De kosten aan dit onderzoek verbonden, voorzover deze niet reeds door de fabriek worden gedragen, zijn gesteld op ƒ1.per inwoner. Dit is voor het doorlichten en het toedienen van het vaccin natuur lijk een zeer laag bedrag. De overige kosten worden gedragen door het Gemeentebestuur. Over enkele dagen zal één der vele zich hiervoor beschikbaar gesteld hebbende propagandisten zich bij U vervoegen om met U over het onderzoek te pra ten en de betaling van de daaraan verbonden kosten in ontvangst te nemen. U kunt aan de propagandist tevens mededelen, op welke uren U absoluut verhin derd zoudt zijn te worden onderzocht. Wanneer ie dereen zich stipt houdt aan dag en uur van oproep, dan kost dit slechts zeer weinig tijd. Het onderzoek heeft plaats op een centraal punt in ieder van de 4 wijken van deze gemeente. De geneesheren ter plaatse hebben zich beschik baar gestéld om aan het onderzoek mede te werken. De Burgemeester en Wethouders van Waalwijk Mr. R. J. J. LAMBOOY, Burgemeester. J. VAN MIERLO. Secretaris. Waalwijk, 26 October 1950. van de 137 schoten; 2. E. C. v. Muilekom; 3. J. v. d. Meijs; 4. H. de Gouw; 5. J. Klerx; 6. W. de Louw; 7. A. Duques- noy; 8. A. v. d. Gouw; 9. G. de Teuling; 10. J. v. Huiten; 11. J. Verwiel; 12. H. van Dongen; 13. Nic. v. Dongen. Om 7 uur kwamen de leden met hunne dames bij elkaar. Met een walsje en een liedje, afgewisseld door een stevig hapje en de nodige verversin gen, was het maar al te gauw tijd van scheiden. Zoo behoort dan ook deze Gilde-dag weer tot het verle den, die ongetwijfeld voor al le leden zonder uitzondering één der voornaamste mag worden genoemd. Moge ge noemd Gilde in het komende jaar wederom met enkele nieuwe leden aangroeien. Uw verkoudheid keel of borst van neus, weg met I D F i H y icj VERENIGING VAN PROT. KERKORGEL- EN HARMONIUM-BESPELERS. A.s. Zaterdag 28 October '50 hoopt D.V. de vereniging van Prot. Kerkorgel- en Harmo niumbespelers voor de Lang straat en het Land van Heus- den en Altena in de kerkzaal der Ned. Herv. Kerk alhier, haar eerste jaarvergadering te houden. Agenda: Opening en notulen. Koraalspel door de heer C. v. d. Beek, organist te Alm- kerk. met Ps. 25 en Ps. 26. Vrij spel door de heer J. Ro- mijn uit Almkerk. Pauze. Jaarverslag secretaris. Jaarverslag penningmeester. Bestuursverkiezing. Aanvang 7 uur. SCHOOLFILM. Maandagmiddag was de Gil denbond in een school her schapen. Voor de Waalwijkse schooljeugd draaiden films over de Zuiderzeewerken. Alle lagere scholen hebben deze filmvoorstelling bezocht. AANRIJDINGEN. Maandag om ongeveer 5.15 uur kwamen drie kinderen van Sch. te v.m. Besoijen uit een dam gelopen. Op dat ogenblik naderde uit de rich ting Tilburg de luxe wagen van de vertegenwoordiger A. B. uit Tilburg. Deze tracht te door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen, wat hem echter niet geheel lukte. Het 5-jarig meisje H. S. liep met haar hoofd tegen het ach terspatbord en kreeg daardoor een hersenschudding, terwijl de twee anderen nagenoeg geen letsel opliepen. De be stuurder van de auto treft geen schuld. Dinsdag reed door de Grotestraat in Oostelijke rich ting een vrachtauto van de B.B.A., bestuurd door.A. v. B. Even voorbij de Wilhelmina- straat stopte hij en zette toen onmiddellijk achteruit. Hier door kon A. V., die met zijn vrachtwagen links voorbij wilde rijden, een botsing niet voorkomen. Hij liep tengevol ge hiervan lichte schade op aan het voorspatbord en de radiateur. De politie maakte proces-verbaal op. Dinsdagavond om ongeveer elf uur hield de gemeente politie een zekere A. J. v. V. uit Vlijmen aan die goederen vervoerde waarvan de her komst niet helemaal duidelijk was. Een onderzoek wees dan ook uit dat de man ze had ontvreemd uit een huisje op de Roestelberg. Hij werd daarom overgegeven aan de Rijkspolitie te Kaatsheuvel. RIJD VEILIG. Zoals men weet heeft de Minister van Justitie opdracht gegeven streng toezicht te houden op het naleven der verkeersvoorschriften en bij overtreding te bekeuren. Ten gevolge van deze opdracht zal ook de gemeente-politie ter plaatse streng optreden tegen verkeersovertredingen. Men zorge dus dat zijn voor- en achterlicht, rem enz. in orde zijn en dat men zich als goed weggebruiker gedraagt. Er wordt niet gewaarschuwd. OPDRACHT. Het uitbreiden van een ma gazijn voor de Fa. Vermeer en Beerens te Waalwijk, is bij onderhandse aanbesteding ge gund aan de aannemers de Fa. A. Vermeer en de Fa. M. Klijngeld te Waalwijk. De arclmect is A- v. Hui ten te Waalwijk. Een der leden van O. en V. heeft een lied gemaakt op de iels naar en het concert te Roelofsarendsveen. Hij deed dit onder het 2e gedeelte van het concert, maar door het late uur kon dit Zondagavond, zo schrijft hij, niet meer gezon gen worden. Als het nu in ons blad wordt afgedrukt, krij- gen alle leden het onder 't oog. Dat is zo, en daarom zullen we het ditmaal opnemen, hoewel wij, zoals bekend, geen voorstanders zijn van gedichten en liedjes in ons blad, tenzij bij bijzondere gelegenheden en omstandigheden. Red. (Wijze: Hup Holland hup!) „OEFENING EN VERMAAK" NAAR ROELOFSARENDSVEEN. De dag was aangebroken en de bussen stonden klaar. We stapten allen in, Van Iersel sprak toen: rijen maar De tocht begon, wij trokken op naar Roelofsarendsveen, in plaats van twaalf uren, was het toen al half één. Dat mocht de pet niet drukken, dat was 'n oude kwaal Maar spoedig klonk er in de bus, 't gezang van allemaal: Refrein Zingt met ons mee, want wij komen uit het schoenenland, Zingt met ons mee. wij smeedden weer een hechte 7- vriendschapsband, zingt met ons mee en de vreugde stijgt ten top En toen wij huiswaarts gingen, toen kwam de zon al op. (2 maal1). Na Waspik, Raamsdonk en Moerdijk, ging het naar r j x Rotterdam Er werd gestopt bij t vliegveld, ik weet niet hoe het kwam. Maar spoedig snorden wij weer voort, kwamen wij in t~\Leiden aan. Daar zouden we voor n kwartier, naar een hotel toe gaan Maar daar was het reuze pet, daar hadden velen pech. We riepen om een ober, maar die was en bleef maar weg Refrein Weer was het rijen, rijen, en eindelijk kwam het end. En in t Veen daar was verdraaid, een harmonie present En met een vrolijk marsje en geroffel met de trom. Liepen wij achter 't vaan even een straatje om. Maar door al 't water daar. vergingen we van de kou En kwamen tot ons vreugde in een warm veilinggebouw Refrein Bij de leden van Vox Laeta. vonden wij een gul onthaal En daarvoor dankten wij hen die avond allemaal. Veens burgemeester sprak een woordje opgewekt van toon gevolgd door onze voorzitter de Weledele Heer van Loon' Er werden bloemen aangeboden, die er mochten z(jn, Toen wnxl er een begin gemaakt aan 't grote zangfestijn. Refrein Eerst zong het koor uit gindse plaats, en zo zij dat hebben gedaan. Daar zuigen vele koren nog een stevig puntje aan. Daarna kwam „Oefening en Vermaak", Waal wij ks gemengde koor, zette in Roelofsarendsveen zijn beste beentje voor. Zij waren goed op dreef en geleid door vaste hand En Hannes zong weer als van ouds, tot aan het rooie zand. Refrein Piano-solo's kwamen toen, die speelden mieters fijn. Daarna de aspiranten, en die mochten er ook zijn. En met de pauze na gebruik van koffie en een koek. Maakten wij wat lawaai en zongen in een veilinghoek. Het ging er best en Jozef speelde zich nat van 't zweet En dra zongen velen 't refrein, dat jullie nu wel weet: Refrein We gingen weer naar onze plaats, waren weer een en al oor. En luisterden in stilte naar een Rigoletto-koor. Solisten traden op onder daverend applaus, Toen kregen we alweer 't koor met een mooie wals Van Faust. En een kwartet van Rigolelto. 't applaus steeg tdën ten top. Ik dacht, ik krijg direct hier nog 't dak op mijne kop. Refrein Twee koren zongen 't Wilhelmus, Vranken w&'s in zijn sas. En ieder vond het jammer dat dit het einde was. Er werd gesproken en bedankt, toen was het weer gedaan En werd het tijd om zoetjesaan maar weer nèar huis te gaan. We pikten er eerst nog eentje' Van -de goeie kastelein En zongen allen voor het laats.t tesarpen het refrein: Refrein '22 Oct. 1950. Theo Burmamje. JONGEREN ORGANISATIE. Het zal nu inderdaad gaan gebeuren. Op Woensdag ,8 No vember wordt in Hotel „De. Twee Kolommen" een bijeen komst belegd voor jongeren uit Waalwijk en omgéving, jongerenafdelingen van de K.V.P. in Waalwijk en de Lan-gstraat. De heer F. Basti- aanse uit Eindhoven zal op deze bijeenkomst iedereen volledig inlichten. Diverse jongelui krjjgen de zer dagen een uitnodiging thuis. HERWONNEN LEVENSKRACHT. Maandagavond werd in de Gildenbond een film gedraaid ter propagering van Herwon nen Levenskracht. Het is ver heugend te constateren dat een goed doel de mensen trekt. Zo was het ook deze avond; er was flinke belang stelling en Herwonnen Le venskracht zal er wel bij ge varen zijn. MUSIS SACRUM. Van Vrijdag tot en met Zondag draait hier een mo derne versie van „Manon Les- caut", de roman van Abbé Prevost, onder de titel „Ma- non". Henri Clouzot is er de regisseur van. Het verhaal speelt in de laatste maanden van de tweede weitldoorlog. Manon is een meisje dat niet helemaal ongevoelig is voor Duitse vriendelijkheden en wordt daarom bij de bevrij ding bedreigd. Ze wordt ge red door een jonge verzets man en daarmee begirt het drama van hun beider liefde, dat eindigt met beider dood. Henri Clouzot heeft ei een buitengewoon boeiende film van gemaakt, die filmliefheb bers niet moeten missen. Hij is echter niet geschikt voor personen beneden de 18 jaar. Als men de titel „Cocaïne" leest, de film die Maandag en Woensdag draait, weet men al een heel eind waar men aan toe is. Er moeten imn.ers smokkelaars van verdovende middelen onschadelijk ge maakt worden. Dit gebeurt met spannende avonturen, waarbij de politie zelfs ge bruik maakt van een misdadi ger, die daardoor er weer helemaal bovenop komt. Het eind is zelfs happy. Toegang 18 jaar. LUXOR THEATER. Van Vrijdag tot en met Zondag show op zijn Ameri kaans in de film „Het Onstui mige Blondje", het verhaal van een meisje uit de prairy, dat terecht komt in Holly wood, op Broadway en meer dergelijk moois. Flirtation en sentimentaliteit ontbreken niet, terwijl Betty Huton, di verse songs zingende, de hel din is van het geval. Toegang 18 jaar. Maandag en Woensdag een film over het Verre Oosten, waar het op het ogenblik rommelt. „Saigon" is de titel en ook in de film rommelt het, want er wordt met aller lei geoorloofde en ongeoor loofde middelen strijd gele verd, die de toeschouwer een paar uur spanning bezorgen.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 9