Tféff4/ de PFA1T 130 DRUNEN ELSHOUT NIEUWKUIJK HAARSTEEG Dit BIOSCOOP-PROGRAMMA 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 17 NOVEMBER 1950 2 DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN KOPPIE KOPIJ. is PFAFF NAAIMACHINEHANDEL Firma M. VAN DER HAMMEN Zn. Stationsstr. 63. - WAALWIJK. - Tel. 124 de hond in het oor gebeten dat de dokter onmiddellijke overbrenging naar het Groot- Ziekenhuis in Den Bosch noodzakelijk achtte. Het is gebleken dat bijna het gehele oor door de hond is afgebeten. De heer Hornman heeft een penicilline-behandeling ge kregen en maakt het nu vrij goed. De hond is door de politie doodgeschoten. HEEMKUNDE. Lezing van Pastoor W. J. Binck uit Alphen, over het werk van Brabants Heem en over zijn Heemkundige kring te Alphen in het bijzonder. De lezing zal worden ge houden op Vrijdag a.s. om 20.00 uur in Hotel Verwiel te Waalwijk. Behalve de leden zijn in- troducé's en belangstellenden eveneens welkom. FEEST BIJ DE POLITIE. Dinsdagavond hebben de politiemannen van St. Mi chael, afdeling Waalwijk en omstreken, een groot feest gehouden in Hotel Verwiel. Eigenlijk was dit de viering van het Patroonsfeest. De feestdag van St. Michaël is 25 September, maar aan gezien de dienst vóór feesten gaal. is dit feest nu pas ge houden. CONCERT LIEDERTAFEL „OEFENING en VERMAAK" De datum van het eerste winterconcert der Liedertafel is vastgesteld op Vrijdag 1 December a.s. Het bestuur heeft voor deze avond beslag weten te leggen op Neerlands eerste bariton, de heer Theo Baylé. KUNSTKRING. Het Nederlands Trio. KHEUMAHEK... Uw tergende wlnterkwaal legt het af tegen de weldadige warmte van de pijnstillende Thormogène. Dat het feest hierom niet minder luisterrijk is gevierd zal eenieder wel duidelijk zijn. Op het feest nam de voor zitter van de afdeling, tevens hoofdbestuurslid van de bond, de "heer A. van den Dungen, afscheid omdat hij benoemd is tot opperwachtmeester groepscommandant te Hel- voirt. De heer v. d. Dungen heeft de afdeling 25 jaar lang met grote ijver en toewijding ge diend. De politiemannen van Waalwijk verzekerden ons: Hij heeft ontzaglijk veel voor ons gedaan en wij kunnen hem daarvoor niet genoeg dankbaar zijn. De waarnemend voorzitter opperwachtmeester v. d. Zan den uit Vlijmen bracht de dank van al zijn collega's over en bood hem een kistje sigaren aan als tastbaar be wijs van de grote waardering voor het enorme werk dat de scheidende voorzitter in die 25 jaar heeft verricht. Op het feest waren ook aanwezig de burgemeesters van Waalwijk, Vlijmen en Engelen. De andere burge meesters hadden bericht van verhindering gezonden. Waal wij ks eerste burger, Mr. Lambooy, huldigde dhr. v. d. Dungen namens zijn collega's. Spr. had veel waar dering voor hetgeen hij ge durende zijn 20-jarige dienst in Kaatsheuvel had gedaan. De burgemeester bood hem het nieuwe boek „De Kardi naal" aan en Mevrouw v. d. Dungen werd in de bloeme tjes gezet. De agenten van rijks- en gemeentepolitie hebben el kaar nog in een sportieve volley-wedstrijd ontmoet. Al hoewel het een zeer spannen, de strijd was, moest de ge meentepolitie de meerderheid van hun rijkscollega's er ken nen. Hierna gebruikten de fees tende politie-agenten een uit stekend verzorgde koffietafel en het feest werd op buiten gewoon gezellige wijze voort gezet. Feesten kunnen ze die die naren van de H. Hermandad. Op de eerstvolgende verga dering, waarvan de datum nog niet bekend is, zal een nieuwe voorzitter worden ge kozen. Wij wensen opperwacht meester v. d. Dungen in zijn nieuwe standplaats veel suc ces toe. R.K.H.B.S. M.M.S. Voor de leerlingen van de R.K. Hogere Burgerschool en Middelbare Meisjesschool al hier, zal op Dinsdag 21 No vember a.s. het toneelgezel schap „De Gong" te 's-Gra- venhage een toneelopvoering geven van Vondel's drama „Adam in ballingschap". Deze uitvoering wordt gehouden in „Musis Sacrum" en begint om half twee. SERENADE. Dinsdag is de Burgemeester van Oirschot, de Edelachtbare Heer E. Steger, in Waalwijk in het hu welijk getrfeden met mej. M. Witlox. Reeds op de receptie kwamen vele notabelen uit Oirschot hun eerste burger en zijn vrouw ge lukwensen. En 's avonds kwamen de harmo nie Arti et Amicitiae en de Fan fare Concordia begeleid door de schutters hun muzikale hulde be tuigen. De Oirschotse muzikanten toonden dat zij heel wat lucht in hun longen hebben en ze bliezen een pracht van een serenade. Theo Olof, Carel van Leeuwen Boomkamp en Gerard Hengeveld zijn drie kunstenaars die men elk al meermalen als solist heeft kun nen horen en van wie Gerard Hengeveld hier vorig jaar Chopin muzikaal heeft herdacht. Nu hoor den wij hen Dinsdagavond samen als het Nederlands Trio en men kon er dus verzekerd van zijn drie artisten te horen die elk voor zich meesters waren op hun instrument. Het gevaar bij een dergelijke com binatie is slechts dat het samen spel aan volmaaktheid inboet voor de afzonderlijke solistische kwali teiten. We geloven dat, hoe uit muntend de individuele prestaties ook waren, de uitvoerenden dit gevaar volledig hebben overwon nen. Waarmee we maar willen zeggen dat we Dinsdag een mu ziekavond van uitzonderlijk hoog peil hebben genoten. Uitgevoerd werden het trio in Eis opus 70 no. 2 van Beethoven, het trio in F opus 18 van Saint- Saëns en het trio in a opus 50 „dem Andenken eines gros sen Künstlers" van Tschaikowsky. U hebt over deze werken al eer- der een uitgebreide inleiding kun nen lezen in ons blad, zodat we er niet meer over hoeven uit te weiden. De schoonheid heeft ieder die er geweest is en zich heeft gegeven zelf kunnen ondergaan en zij die zich er niet toe hebben kunnen of willen zetten met deze muziek kennis te maken, zullen ons niet geloven. Het meest spec taculair was ongetwijfeld het trio van Tschaikowsky. Wij menen dat de componist daardoor wel ten voeten uitgetekend wordt. Vaak maakt hij grote indruk, maar soms krijgt men onwillekeu rig toch ook wel de neiging het een beetje ordinair (men vergeve ons het woord) te vinden. Mo gelijk ligt dit echter aan ons en het is er niet minder interessant om. In ieder geval kreeg vooral Theo Olof ruimschoots de gele genheid om zijn meesterschap op zijn instrument te tonen, met na me zijn prachtige toonvorming. Het succes was dan ook groot. Het is jammer dat we weer een klacht moeten laten horen. Deze muziekavond was slechter bezocht dan we de laatste tijd gewend waren. Zelfs verschillende trouwe vrienden misten we en we zouden ons zeer geschaamd hebben als de jeugd niet zo talrijk was geweest. Overigens moeten we wat dat be treft opmerken dat de meisjes blijkbaar heel wat leergieriger zijn dan de jongens, om niet te ver onderstellen dat ze al vtrder zijn gevorderd op de weg naar de mu zikale genieting. Nu zeggen we maar weer (want we geven de hoop nog niet op): een volgende keer beterl O. O. G. Het is altijd een genoegen een uitvoering van O.O.G. aan te kondigen, want men weet dat deze vereniging altijd ta lent en ijver gelukkig com bineert en daardoor dikwijls tot zeer goede resultaten komt. Zaterdag, Zondag en Maan dag, 25, 26 en 27 November treedt O.O.G. in „Thalia" op met „De Martelgang van Kromme Lindert" door A. M. de Jong, een drama van tra gische liefde dat zich afspeelt tussen drie mensen. Medewerkenden zijn Huub Brokken, Jeanne Dalmayer, Henk v. d. Muysenberg, Tilly Trommelen-v. Etten, Jan van Delft, Martien Bruurmijn, Ri- nus Hesselberth en Bertus v. d. Velden. De geschiedenis brengt mee dat aan jongelui beneden 18 jaar geen toegang wordt ver leend. Bij deze uitvoering zal ook voor het eerst optreden het O.O.G.-knapenkoor, onder lei ding van Piet Mulders en J. Hesselberth met een vijftal nummertjes, waarvan 't eer ste natuurlijk het clublied is. HET ST. NICOLAAS-BEZOEK AAN WAALWIJK. De politie-boot voer zo hard dat het water hoog opspatte, maar Kees Knip, die nog al tijd met commissaris Grijp graag voorop stond, vond dat helemaal niet erg. Hij was toch al doornat. „Harder! Harder!" zei hij steeds maar, want hij begreep dat die plot seling afgebroken radio-bood schap van Koppie betekende dat hij gesnapt was en nu waarschijnlijk in gevaar ver keerde. Opeens gaf hij een schreeuw. „Kijk! Commissa ris!" riep hij en greep com missaris Grijpgraag bij de arm en wees in de verte. „Een vuurpijl!" Nu zag de commissaris het ook. Fel rood schoot 'n vuur pijl recht omhoog en spatte in een heleboel vuurrode bol len en sterren uiteen. „Een noodsein", zei de commissaris, ,,wat kan dat betekenen?" „Dat is Koppie!" schreeuw de Kees Knip opgewonden, „dat kan niet anders, commis saris! Vaar er heen!" „Maar dat kan toch niet!" zei commissaris Grijpgraag, „ze gaan toch naar Watergat! Eri die pijl wijst een heel an dere richting. Watergat ligt links van ons!" Kees Knip werd kwaad. „Maar begrijp het dan toch, Dezer dagen ontving 't be stuur der Katholieke Jonge Middenstand telegrafisch be richt uit Spanje dat de goede Sint op Zondag 26 November a.s. zijn officiëel bezoek aan Waalwijk zal afleggen. Sint Nicolaas deelde in het telegram mede dat hij vanwege de abnormaal lage waterstand in de haven, het uur van aankomst betrekke lijk vroeg heeft moeten vast stellen. In verband hiermede zal de boot 's morgens om 10 uur in de Waalwijkse haven arri veren. De officiële rondgang zal plaats hebben vanaf de haven door de gemeente Waalwijk om 1 uur. St. Nicolaas hoopt dat vele kinderen bij zijn aankomst aanwezig zullen zijn. Nadere berichten omtrent deze tocht zullen in dit blad worden bekend gemaakt. de onverslijtbare snel-naaimachine voor het dagelijkse werk. Waarmee U bovendien kunt cordonneren, festonneren, borduren, zigzaggen, enz.enz., dank zij de Drieling- Zig-Zag-steek. d Vertegenwoordiger voor Waalwijk en Omstreken CURSUS. De bezorgers van de Waal wijkse Melkinrichting volgen op het ogenblik een cursus die door hun directeur, dhr. Gerritse, wordt gegeven. Een goed initiatief, waarvan de vruchten ongetwijfeld ook aan de gemeenschap ten goe de zullen komen. Ook een expert van „Nu- tricia" zal een les geven. FABRIEKSARBEIDERS- BOND. De R.K. Fabrieksarbeiders- bond, afd. Waalwijk, viert a.s. Zaterdag het jaarlijkse feest van zijn patroon St. Wille- brord. „Baard wij ks Toneel" zal bij deze gelegenheid op treden met een nieuw stuk: „Als de klok waarschuwt" van R. en C. H. Feenstra, een vrolijk geval in 3 bedrijven. We zijn benieuwd naar de prestaties van „Baardwijks Toneel"! In de parochiekerk van St. Jan zal op een nader te be palen dag een H. Mis worden opgedragen voor de levende en overleden leden van de vakbond. BOEKEN TENTOONSTELLING. Ter gelegenheid van haar 10-ja- rig bestaan zal de Fa. de Visser van Everdingen (Leesbibliotheek De Bieb) van 25 November t.m. 5 December a.s. in het gebouw van de K.A.B. een boekententoon stelling houden. Reeds 30 grote uitgeverijen heb ben hun medewerking toegezegd. WANDELSPORT. pi «ri Ook in dit winterseizoen houdt de wandelkring Til burg van de Nederlandse Wandelsport Bond een vier tal wintertochten plus een inhaaltocht. Iedereen kan er aan deelnemen en zij die één of meer tochten goed vol brengen, ontvangen een her innering. De eerste tocht wordt ge houden te Tilburg op Zondag 19 November a.s. De afstand bedraagt 20 km. en het start bureau is bij café Voskens, Heuvel 67. De start is om 12 uur. De volgende tochten worden gehouden op 17 December te Dongen, 14 Januari te Waal wijk, 11 Februari te Rijen (inhaaltocht) en 11 Maart te Tilburg. BEKNELD GERAAKT. Gisterenmorgen raakte Fr. v. d. Velden bij het filiaal van André van Hilst aan de Haven bekneld tussen de muur en een auto. Gelukkig viel het nog al mee; alleen zijn arm werd afgeschaafd. Hij werd door een dokter verbonden. SLIPJACHT. In onze omgeving zal weer een slipjacht achter de hon den gehouden worden, waar voor het parcours deze week o.a. door de heer J. Timmer mans is uitgezet. De jacht zal plaats hebben op Zaterdag 25 November a.s. en begint te Udenhout, waar om 1.30 uur de jagers en meute door de pastoor wor den gezegend. Dan gaat het langs Bosch en Duin naar Roestelberg, waar men om 2.30 uur aankomt; verder de gewone weg naar de vijf sprong. Hier zal men ruiter schaar en meute goed kun nen zien passeren, waar alles in stap gaat. Voorts de eerste weg naar 't Westen in naar den Doorn, dan langs de ijsbaan van Kaatsheuvel, met een boog weer naar Roestelberg; op dit gedeelte in de duin zal de jacht achter het wild worden gehouden. Vanaf Roestelberg, waar men ongeveer een half uur later aankomt, gaat het over de duinweg weer naar Bosch en Duin. CROSS-COUNTRY. De Waalwijkse cross-coun try van de Waalwijkse ruiter- vereniging „Rossinant" zal dit jaar gehouden worden op Zaterdag 9 December a.s. in de omgeving van Plantloon. commissaris!" riep hij uit, „die rovers hebben gehoord dat Koppie dat bericht aan ons gaf en nu hebben ze na tuurlijk de koers veranderd! Het is Koppie, commissaris! Ik weet het zeker! Kijk, daar gaat weer een pijl!" Commissaris Grijpgraag dacht even na en zei toen: „Goed, meneer Knip, op Uw verantwoording" en hij com mandeerde: „Vaar op dat noodsein af, stuur! En de schijnwerpers aan!" De felle lichten flitsten aan en de po litie-boot trilde en stampte, zo hard ging het door de wil de golven. Zoals bekend wordt dan o.m. de Wisselbeker van Waal wij ks Belang verreden. CECILIA-UITSTAPJE. Het kerkkoor van St. Jan maakt Zondag a.s. zijn tradi tioneel Cecilia-uitstapje naar Amsterdam. Het Waalwijkse koor zal daar Puccini's opera La Bohème gaan zien en be luisteren en 's avonds maken ze nog een trip naar Avifauna in Alphen aan de Rijn. Het zal èr best gezellig naar toe gaan. TENTOONSTELLING IN TILBURG. In het Natuur-historisch museum te Tilburg zal van 15 Nov. t.m. 15 Dec. een ten toonstelling worden gehou den onder de titel „Van huid tot leder, van leder tot schoen". Dit is dezelfde tentoonstel ling als die in het begin van dit jaar in de Nijverheids school alhier is gehouden. De N.V. Koninklijke Leder- fabriek „Oisterwijk" en de Stichting Onderwijstentoon stelling verlenen weer hun medewerking. N.V. VOLT NAAR OOSTERHOUT. In Oosterhout heeft de N V. Volt te Tilburg langs de Breda- seweg een gebouwencomplex aan gekocht, waarin vroeger een bier brouwerij en later een fineerderij was gevestigd. In het vervolg zal dit complex echter gebruikt wor den als atelier van Volt voor het vervaardigen van fijne onderdelen voor radio- en televisietoestellen. Op een persconferentie heeft de directeur der N.V. Volt, }r. J. Kipperman, het een en ander verteld over de nieuwe plannen. Het werk dat in de fabriek te Oosterhout gedaan zal worden, is voor een groot gedeelte typisch vrouwenwerk. Maar in Tilburg zitten er, bij gebrek aan vrouwe lijke arbeidskrachten, meest man nen aan, terwijl in Oosterhout veel meisjes elders gaan werken. Daarom heeft de N.V. Volt de afdeling van de vervaardiging van deze onderdelen naar Oos terhout overgebracht. Dat brengt verschillende voordelen mee. Op de eerste plaats is daar vrouwe lijk personeel aanwezig vervol gens hoeft een gedeelte daarvan niet meer naar buiten en zal er dus in Oosterhout een Ooster- houtse fabriek staan. Het gebied dat aangekocht is, is ongeveer 4 ha. groot. Van de verschillende gebouwen die er staan, worden er enkele gebruikt als magazijn, enkele nieuwere worden ingericht als ateliers die aan de eisen van de tegenwoor dige tijd voldoen. Begin 1951 hoopt men dan met een honderd tal meisjes, die eerst in Tilburg een opleiding krijgen, een aan vang te nemen. De ontwikkeling van het bedrijf zal in grote mate afhangen van de mate waarin vrouwelijk personeel kan worden aangetrokken. Wij waren ook in de gelegen heid een kijkje te nemen in de fa briek van de N.V. Volt te Til burg, waardoor wij enigszins een indruk konden krijgen van dit uit gebreide en buitengewoon interes sante bedrijf, waar onderdelen voor radio- en televisietoestellen worden vervaardigd en gemon teerd. Met gepaste trots vertelde men ons van verschillende bijzon dere sociale voorzieningen, zoals huishulpen, wanneer de vrouw van een werknemer ziek is, en toonde men de medische dienst, waarin een dokter met zijn medi sche staf verwondingen van werk nemers verzorgt (waarvan er jaarlijks een 3600 voorkomen) en ook op andere wijze de gezond heidszorg in de fabriek waar neemt, zoals de jaarlijkse door lichting. Op deze leest zal ook de fa briek te Oosterhout geschoeid worden. Er wordt een technisch en sociaal verantwoorde uitrus ting aangebracht en ook de me dische verzorging wordt uitste kend geregeld. Llit dit alles kan men besluiten dat de vestiging van de N.V. Volt te Oosterhout voor deze plaats een hele vooruitgang is op de weg naar de goede industria lisatie. MUSIS SACRUM. Een nog al dramatische ge schiedenis is de film „Achter elke deur....", die van Vrij dag tot en met Zondag hier draait. Een jongeman die een tijdje op een tuchtschool heeft gezeten keert terug in de maatschappij. Onder in vloed van liefde gaat het een tijdje goed, maar toch komt hij weer terecht in de onder wereld en wordt daardoor de oorzaak van de dood van zijn vrouw. Dit wordt onthuld als hij voor zijn misdaden terecht staat. Voor hen die minstens 18 jaar zijn. Maandag en Woensdag „Eroica", een film over Lud- wig van Beethoven, en niet de slechtste over een com ponist. Er blijven altijd be zwaren tegen films als deze, maar ze blijven hun aantrek kingskracht behouden. Men wil zo graag een beroemd componist zien leven. In het kader van Beethovens leven hoort men delen uit zijn sym- phonieën, uit zijn concerten, ouvertures, sonates enz. De Wiener Philharmoniker heb ben aan deze film hun mede werking verleend. Iedereen kan er heen gaan. LUXOR-TIIEATER. Van Vrijdag tot en met Zondag is het hier een zomer se boel met „Het meisje van het stille strand". Natuurlijk allemaal luchtige dwaasheid en daar moet je van tevoren niet teveel van vertellen. Het slot brengt in ieder geval twee gelukkige paren. De keuring heeft de leeftijds grens gesteld op 14 jaar. In „All this and heaven too", de film die Maandag en Woensdag draait, vertelt een lerares aan haar leerlingen haar levensgeschiedenis, die nu niet zo rooskleurig is. Maar als het er eenmaal uit is, is alles in orde en kan ze „een nieuw leven beginnen". de imsxmT WINKELACTIE. De winkelactie georganiseerd door de R.K. Winkeliersvereni ging is Maandag j.l. gestart. De belangstelling van het kopend pu bliek is algemeen. De deelnemende winkeliers heb ben voor deze gelegenheid vooral ook hun etalage extra verzorgd. Een tocht langs de verschillende winkels kunnen wij vooral nu te gen St. Nicolaas ten zeerste aan bevelen. Men heeft met deze ac tie en de verzorging der etalages de sfeer weten te scheppen welke het winkels kijken ook zo gezellig maakt. Maandag 20 Nov. begint de kinder-etalagewedstrijd, weike lot 30 Nov. duurt. Komende weck zullen wij dan ook de jeugd en met hen zeker ook weer de ouders, van etalage naar etalage zien trekken om de fouten op te spo ren. Op speciale formulieren, die op de scholen zullen worden uit gereikt, kunnen de oplossingen worden ingezonden. Voor 6 Dec. a.s. is een kinder feest georganiseerd. Door de Winkeliersvereniging zijn voor deze actie 1000 aan prijzen beschikbaar gesteld. Er vinden 3 trekkingen plaats, nl. op 19 en 26 Nov. en 10 Dec. Koopt op een ander niet wat eigen plaats U biedt. De midden stand zet zijn beste beentje voor. CONTACT-AVOND Steun Wettig Gezag. Naar wij vernemen zal op Maan dag 27 Nov. a.s. in de gymna stiekzaal een contactavond worden gehouden van Steun Wettig Ge zag. Het programma van deze avond is nog niet bekend: wij ho pen hierop nog nader terug te ko men. Lid van de nationale reserve kunnen worden jongens van de lichtingen 1941 t.m. 1944, alle bui tengewoon dienstplichtigen en de dienstplichtigen van 1949 die nog niet zijn ingedeeld. Deze contactavond is echter niet uitsluitend bedoeld voor bo vengenoemde groepen, maar ook voor ouders en verloofden, ja voor iedereen, om eens nader in con tact te komen met het S.W.G. Momenteel is in Drunen een klas van de nationale reserve in op leiding. Aanvang 7 uur, toegang vrij. Brandweervereniging. Maandagavond zal in de zaal van Th. Elshout de definitieve oprichtingsvergadering plaats vin den van de brandweervereniging. Tevens zullen op deze vergade ring door de E.A. heer Burge meester de diploma's worden uit gereikt. 40-JARIG DIENSTVERBAND. Dezer dagen vierde de heer Bart v. d. Wiel zijn 40-jarig ju bileum als polderbode. Deze dag werd begonnen met een H. Mis van dankbaarheid. Aan belangstelling heeft het de jubilaris deze dag niet ontbroken. Van de receptie, die van 1 tot 2 uur gehouden werd, werd een zeer druk gebruik gemaakt. Hierbij merkten we op de Z.E. Heer Pastoor en de kapelaan, de E.A. Heer Burgem. Snels, de WelEd. Zeergel. Heer Dr. Verhoeven uit Vlijmen, advocaat Verhoeven uit Heusden en het polderbestuur, benevens verschillende notabelen. Burgem. Snels feliciteerde de jubilaris en sprak waarderende woorden over zijn trouwe plichts betrachting. Tot slot deelde spr. mede dat het H. M. de Koningin behaagd heeft de heer v. d. Wiel te begiftigen met de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau, welke ver sierselen hieraan verbonden, door de burgemeester eigenhandig op de borst van de jubilaris werden bevestigd. Verschillende cadeaux werden aangeboden, o.a. een Engelse rookstoel van de Polder en een rooktafel van het polderbestuur Van der Wiel dankte allen die deze dag voor hem tot een onver getelijke hebben gemaakt. Hij was bijzonder vereerd dat H. M. de Koningin hem onderscheiden had met genoemde medaille. Verder werd de dag in echte feestvreugde doorgebracht onder familie en genodigden. PAROCHIE-NIEUWS. Volgens mededeling van de Z.E. Heer Pastoor heeft de col lecte, die indertijd gehouden is voor het nieuwe parochiehuis, de som opgebracht van 1840.— en een bedrag van 1561.50 is nog toegezegd. De bisschoppelijke goedkeuring om te bouwen is onderweg. Ieder ogenblik kunnen de jonge boeren dus een beroep op hen tegemoet zien om met zandrijden te begin nen. PAROCHIËLE ONTWIKKELINGSAVOND. In de Jongenscongregatie had de derde parochiële ontwikke lingsavond plaats. Spreker was Dr. L. A. van Bergen uit Aarle- Rixtel en deze had als onderwerp gekozen „De roep om eenheid, een noodzaak voor onze tijd". De heer v. Bergen behandelde de vragen Wat is eenheid wie roept om eenheid welke is de waarde der eenheid en wat voor consequenties zitten daaraan vast? De waarde van de eenheid komt vooral uit op politiek ge bied. Zonder K.V.P. zou de machtige K.A.B.-eenheid en van de N.C.B. niet bestaan. Hierna beantwoordde de heer v. Bergen nog een vraag betref fende de jongerenorganisatie. De Z.E. Heer Pastoor dankte de spr. voor zijn boeiend betoog. NIEUWE KLOKKEN? Nog voor Nieuwjaar zullen er waarschijnlijk twee nieuwe klok ken in de toren worden gehangen. Van de 2300.die daarvoor nodig zijn, hoopt de pastoor nog een groot gedeelte te krijgen door de milde bijdragen der gelovigen. BRABANTS ORKEST OP ONSENOORT. De culturele vereniging „Onsen- oort" organiseerde reeds met een constant stijgend succes vele schone en leerzame avonden, waarop sprekers van formaat te gast waren. Op Zondag 19 November a.s. staat wederom een selecte avond te wachten. Ditmaal eens geen spreker, maar het welbekende Brabants Orkest. Werken van Mozart en Beethoven zullen wor den ten gehore gebracht. Voor de vele muziekliefhebbers die Vlijmen, Nieuwkuijk en Haar steeg tellen, belooft het op On- senoort een kunstvolle avond te worden. BOERENLEENBANK. Dinsdagavond hield de Boeren leenbank haar algemene jaarver gadering, die ditmaal een feeste lijk karakter droeg vanwege het 40-jarig bestaan der Bank. De opkomst der leden was bijzonder groot. Door de kassier werd ver slag uitgebracht over de afgelopen 40 jaren en hulde gebracht aan de oprichters en aan zovele trou we leden, die de Bank in al die jaren hun steun en veytrouwen hebben geschonken. Rekening en balans over 1949 werden vastgesteld en een voor stel tot winstverdeling met alge mene stemmen aangenomen.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2