30-jarig jubileum van het Fanfarecorps ,,Kunsi na Arbeid te Capelle HET TYPE, DAT ALTIJD SLAAGT 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 NOVEMBER 1950 2 n OPDRACHTEN. .--."■"rttv r. - - 4 1^ jaar mijn kapelaan geweest. Ik behoef hem U niet voor te stellen, gij zult hem gauw ge noeg kennen. De Pastoor moet het testa ment van Christus onder U komen uitvoeren. Hij komt tot U in de naam van God. Gij moet hem ook zo tegemoet treden met liefde en volg zaamheid. Moge hij een lang en zegenrijk Pastoraat ver vullen. Pastoor Verbiesen richtte vervolgens o.m. de volgende woorden tot zijn parochianen: Het is in het volle bewust zijn van mijn verantwoox*de- lijkheid dat ik met schroom U voor het eerst van mijn le ven dierbare parochianen noem. Ik kom bij U namens God. In de parochie moet sa menwerking zijn en eensge zind heersen. Ik beloof U eer lijk en oprecht dat ik U lief zal hebben, zonder uitzonde ring. Ik dank God voor zijn weldaad en gunst. Ik dank de Bisschop voor het vertrouwen in mij gesteld. Dank ook aan Deken Heezemans en de De ken van Kaatsheuvel, die van zijn recht heeft afgestaan aan de Deken van Eindhoven om mij te installeren. Dank aan Pastoor v. d. Meijden, die bij mijn installatie aanwezig heeft willen zijn. Bid voor Uw overleden herder, mijn voor ganger, opdat God hem het eeuwige licht schenken. Ik zal bidden tot de H. Cathari- na, St. Michaël en de patrones van onze parochie Maria, op dat mijn werk hier een zegen zij voor U allen. Het kerkkoor zong hierna een plechtig Tantum Ergo en voor de eerste maal gaf Pas toor Verbiesen de Zegen met het Allerheiligste aan zijn parochianen. Wij wensen Pastoor Verbie sen oprecht geluk met zijn benoeming en Besoijen met zijn nieuwe herder. Moge God in de toekomst Herder en Pa rochie overvloedig zegenen. Talrijke geestelijke autori teiten, de gehele geestelijk heid uit plaats en omgeving, gaven met verschillende fa milieleden van de nieuwe herder en een groot publiek, van hun belangstelling bij deze bijzondere plechtigheid blijk. Zondag hebben vele paro chianen en verdere ingezete nen der gemeente, o.a. het kerkbestuur van St. Jan, van de gelegenheid gebruik ge maakt om kennis te maken met de nieuwe pastoor. Het Bestuur (2e rij van onder van links naar rechts) W. M. de Bas, voorzitter; H. M. J. Kommcrs, secretaris A. H. Kerst, vice-voorzitter A. J. Da nkers, directeur Dr. N. L. Ger- lach, beschermheerJ. Kraak, penningmeesterP. C. Spuijbroek 2e penningmeester. (Op de foto ontbreken vier leden). Kunt u zich een stad, dorp of buurtschap in Brabant voorstellen waar geen muziekcorps is Kunt u zich een optocht voorstellen zonder muziek Natuurlijk kunt u dat niet. Het wordt als vanzelf sprekend beschouwd dat een mu ziekvereniging er is om aan alles een fleurige opluistering te geven. Zo is ook de gedachte geweest van enige inwoners van Capelle in het najaar van 1920, toen op initiatief van de heer Adr. van Beek een voorlopig comité ge vormd werd met het doel te ko men tot de oprichting van een muziekvereniging. Doordat reeds menigmaal gebleken was, dat aan een dergelijke vereniging in Ca pelle behoefte bestond, werden de pogingen van het voorlopig comité met blijdschap begroet en allerwege ontving het comité de gewenste medewerking, zodat 1 December van dat jaar officieel tot de oprichting van een muziek vereniging besloten werd, welke de naam „Kunst na Arbeid" ont- v?ing. Een bestuur werd gekozen, waarin zitting kregen de heren Adr. v. Beek, voorzitter: W. J. v. Nieuwenhuijzen, vice-voorzii- ter C. de Rooij Mzn., secretaris: J. Michaël, penningmeester; I. Kraak, 2e penningmeester, W. M. de Bas en C. L. de Rooij Jzn. commissarissen. Terzelfdertijd werd de heer Alb. Christ aangezocht het directeur schap op zich te nemen. Dank zij de energieke leiding van de directeur en de ambitie van de werkende leden, heeft de vereniging onder leiding van de heer Alb. Christ een reeks van sueccessen behaald, die men met enige trots mag vermelden. In 1924 behaalde de vereniging te Loonopzand in de 4e afdeling een le prijs met 303 punten en sindsdien ging het steeds crescen do met Kunst na Arbeid. In 1925 behaalde zij op het groot nationaal concours te Wijk en Aalburg een le prijs in de 3c afd. met 102 punten, benevens de directeursprijs. De vereniging is hierna in de vrije concoursen op geklommen tot de ereafdeling, in welke afdeling men in 1934 op het nationaal concours te Vuren een le prijs behaalde met 313 punten. Dit zijn slechts enkele fei ten uit het leven der vereniging. Dat Kunst na Arbeid deze suc cessen kon behalen, is in de eer ste plaats te danken aan de di recteur, doch ook bij de werken- d eleden moet er lust en ijver zijn. De onmisbare samenwerking tus sen directeur en werkende leden liet nimmer te wensen over. De leden hadden vertrouwen in de leiding en zo waren alle omstan digheden gunstig om de goede naam der vereniging te vestigen. Het tweede lustrum der vereni ging werd in 1931 herdacht met een schitterend geslaagd concours op Hemelvaartsdag en een niet minder goed verlopen festival op 2e Pinksterdag. Zowel uit muzi kaal als financieel oogpunt zijn W. J. v. Nieuwenhuijzen Voorzitter deze feesten schitterend geslaagd. In het voorjaar van 1939 leed de vereniging een zwaar verlies door het overlijden van haar emi nente directeur, Alb. Christ. Dit verlies en de daarop volgende oorlogsjaren zijn oorzaken ge- stige inzinking heeft gekregen, weest, dat de vereniging een ern- welke inzinking zij thans weder om geheel te boven is. Veel, heel veel heeft wijlen de heer Alb. Christ voor Kunst na Arbeid gedaan. Zijn naam zal J. Michaël Ere-Voorzitter bij elk bestuurs- zowel als wer kend lid in dankbare herinnering blijven voortleven. In de plaats van de overleden directeur werd in 1939 zijn zoon P. Christ met de leiding belast en deze is als directeur werkzaam geweest tot het voorjaar 1945, toen hem ontslag werd verleend in verband met verandering van werkkring. De leiding werd hier na toevertrouwd aan de heer J. v. d. Nieuwenhuijzen uit Loonop zand, doch deze heeft slechts korte tijd de dirigeerstok gezwaaid over Kunst na Arbeid. Een ziekte deed hem besluiten zijn functie neer te leggen en, hij werd opge volgd door zijn schoonzoon, de heer A. J. Dankers uit Loonop zand. Inmiddels werd „Kunst na Ar beid" lid van de Nederlandse Fe deratie van Harmonie- en Fan faregezelschappen en onder lei ding van de heer Dankers is men in 2 jaar tijd opgeklommen tot de le afdeling in de Federatie. En wanneer men bedenkt dat de Fe deratie zeer hoge eisen stelt aan de muzikanten, dan mag het een verheugend feit. genoemd worden, dat men in zulk een korte tijd reeds in deze afdeling is gekomen. Doch deze afdeling is dan ook wel de moeilijkste van alle afde lingen in de Federatie. Dit heeft ook Kunst na Arbeid dit jaar on dervonden. toen zij slechts een 3c prijs kon bemachtigen. Doch men laat de moed niet zakken en men zal trachten een volgend jaar een beter resultaat te behalen. Zo heeft Kunst na Arbeid haar ups en downs. En dit geldt ook op een ander gebied. Waren er meerdere- malen financiële moei lijkheden, zo denken wij ook aan de zorg van het steeds wisselend aantal werkende leden. Hoezeer de vereniging daarmede te kam pen heeft gehad, moge blijken uit het feit, dat van de leden die de vereniging mede hebben opge richt, alleen de heer H. Mout- haan nog slechts werkend lid is. Het bestuur heeft in de afgelo pen 30 jaren wijziging ondergaan. Van de bestuursleden, die 1 De cember 1920 als zodanig werden benoemd, zijn de heren W. J. v. Nieuwenhuijzen, thans voorzitter der vereniging, en W. M. de Bas gedurende deze 30 jaren onafge broken bestuurslid geweest. De heer J. Kraak, die ook in het eer ste bestuur zitting had, is met 'n zeer kleine onderbreking, ook thans nog lid vah net bestuur. Deze drie heren zullen op de herdenkingavond worden gehul digd. Het zou ons te ver voeren de verschillende personen, die zit ting hebben gehad in het bestuur van K.N.A gedurende deze 30 ja ren, de revue te laten passeren. Een uitzondering willen wij ech ter maken voor de heer J. Mi chaël, thans erevoorzitter van de vereniging en wijlen de heer E. C. Colet. Vooral de heer Michaël heeft in moeilijke tijden getoond een man te zijn, gesneden uit het goede hout. Mijnheer Michaël, nog vele jaren erevoorzitter van Kunst na Arbeid Kort na de oprichting van de vereniging is het beschermheer schap aangebo.den aan en aan vaard door oud-notaris Middel koop. Na diens vertrek uit de ge meente is het beschermheerschap aangeboden aan de Zeergel. Heer Dr. N. L. Gertech. Deze heeft deze benoeming aangenomen en toont een waardig beschermheer te zijn. En thans maakt Kunst na Ar beid zich op om op Vrijdag 1 De cember a.s. het 30-jarig jubileum te herdenken. Kunst na Arbeid heeft een zeer goede naam in de gemeente en wij twijfelen er dan ook niet aan of vele Capellenaren en personen uit de naaste omgeving zullen zich opmaken om het bestuur te com plimenteren met deze herdenking. Bestuur en werkende leden, en vooral gij, geachte heer voorzit ter van Kunst na Arbeid, die thans verpleegd wordt in 't Prot. Ziekenhuis te 's-Bosch en die, naar wij hopen, spoedig geheel hersteld daaruit moge terugke ren, van harte proficiat met deze herdenking, en laat Capelle nog menigmaal genieten van Uw mu zikale kunst. VIER GESLACHTEN der familie Koos van Hilst te Waalwijk Op onze foto ziet men Jacobus Joh. van Hilst, 83 jaar. Johannes Mart. van Hilst (zijn zoon), 57 jaar. Jacobus Joh. van Hilst (kleinzoon), 29 jaar. Johannes Wilh. Jac. van Hilst (op de knie van overgrootvader), 3 maanden. CONCERT LIEDERTAFEL „OEFENING en VERMAAK" MET THEO BAYLÉ. Het programma voor deze concertavond op Vrijdag 1 December a.s. is verschenen en ziet er, zoals de laatste ja ren bij „Oefening en Ver maak" gewoonte is, zeer ge- variëerd en aantrekkelijk uit. Een reeks van klassieke en opera-werken, afwisselend voor gemengd- en mannen koor, waartussendoor de so list Theo Baylé ons vergast op aria's uit werken van Bach, Handel, Mozart, Verdi, Gou nod en Lortzing, biedt elk wat wils. Zo ooit, dan is er ditmaal alle reden om dit concert te gaan beluisteren, waar Waal wijk, door de goede zorgen der Liedertafel, één der meest vooraanstaande kunstenaars te gast krijgt en waar ook ons steeds groeiend gezelschap, gezien zijn succesvol optreden elders, den bezoeker zeer ze ker een aangename en kunst volle avond belooft. Met lette op datum en uur der plaatsbespreking, ver meld op de programma's. „LA PERLA". Morgen, Dinsdag, zal dus onder auspiciën van de Kunst kring in Musis Sacrum de Mexicaanse film „La Perla" vertoond worden. Deze film is vervaardigd door de regisseur Emilio Fer nandez, naar een verhaal van John Steinbeck. De legende die er aan ten grondslag ligt verhaalt van een visser die een parel uit de zee ophaalt, hierdoor rijk denkt te wor den, er integendeel veel on geluk door op zijn hals haalt en tenslotte tot de armoede terugkeert. Over de verfilming schreef de bekende film-criticus A. v. Domburg in „De Tijd": „In het trage, ma^r ditmaal toch bezielde rhythme van de Mexicanen heeft Fernandez een verdienstelijk en soms meesterlijk gebruik gemaakt van de pathetische fotografie die de Figuaroa hem aan de hand pleegt te doen bij alles wat onder het bereik van zijn camera komt". Voorts vestigt hij de aandacht op het begin van de film: „De zee rolt op de camera toe. Het beeld ver springt op het strand. Bij ie dere beeldwisseling staat er een witte vrouw méér. Ten slotte staat er een menigte vrouwen en mannen toe te zien naar de wilde branding die al dagenlang aanhoudt en de vissers tot armoede heeft gebracht." De Kunstkring heeft ons nog steeds met voortreffelijke films verrast en we twijfelen er niet aan of ze zal het ook nu doen, opdat de minnaars der filmkunst weer een scho ne avond hebben. „La Perla" kreeg indertijd het praedicaat: Film van de maand. In 't voorprogramma draait de bergfilm „Operation white tower". Voor de bouw van 20 wo ningen aan de Burgem. v. d. Heijdenstraat te Drunen, aan nemers Grootel's Bouw Mij. te Eindhoven, werd de leve ring van zand en grint opge dragen aan de heer Nic. A. Schilders, Laageinde 94 al- hier. Deze firma ontving tevens nog opdrachten van H. A. Pellikaan te Tilburg, beton bouw N.V. Bloch Stibbe en N.V. Visser's Wegenbouw te Drunen, ten behoeve van N.V. Lips Schroevenfabrieken. JONGERENAFDELING K.V.P. De Jongerenafdeling van de K.V.P. hield Donderdagavond haar eerste bijeenkomst. Er werden verschillende punten besproken om de organisatie op gang te brengen. Tevens werd besloten maandelijks een avond te houden, waarop diverse punten die van belang voor politieke scholing, be sproken zullen worden. Dat daaruit levendige debatten kunnen voortkomen, bleek deze eerste avond al. Belang- FEUILLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 8). Vader heeft een zakelij ke afspraak, dus jij wilt mij toch wel vergezellen, Claude? vroeg ze. Ik voel mij niet in staat om alleen te gaan. Verder moesten er nieuwe auto's aangeschaft worden en bij deze gelegenheid zou Ge rard natuurlijk ook van de partij zijn om „zijn stem in het kapittel te laten gelden", zoals Mr. Cornish zei. Hier gingen enkele ochten den mee heen, want er moes ten proefritten gemaakt wor den en het einde was dat er een grote reisauto werd ge kocht en een two-seater voor gewoon gebruik. Een andere keer was Gerard weer met Mr. Cornish naar een eerste klas kleermaker geweest, om zich een totale uitrusting aan te schaffen; op zichzelf geen on aardig iets voor een jongeman, die altijd maar over zeer beperk te middelen had kunnen beschik ken en die nu geen kosten hoefde te ontzien. Wij willen eer met je inleg gen, jongen zei Mr. Cornish. Die kleermaker had wel gelijk, toen hij zei, dat het een genoegen was om jou een pak aan te me ten, omdat je zo'n goede houding hebt. Ja, maar die lege mouw is toch anders niet mooi. Och, die geeft tegelijk een romantisch tintje aan heel je ver schijning. Je zult eens zien in de ogen van de vrouwen ben je dan een held Die dag ontmoette hij in Bond- street een oude schoolkameraad. Iemand tikte hem op de schouder. Hallo, Flyne Ja, ik dacht ook wel dat ik mij niet vergist had. Een tijdje geleden heb ik je naam gezien in de lijst van ge wonden. Ik wist niet, dat je ook meegetrokken was. En heb je er je arm bij ingeboet, kerel Het was Schofield van de „Ou de Acht", nu in khaki. Gerard had hem in geen jaren gezien en hij zou graag eens met hem ge praat hebben, maar Mrs. Cornish waarschuwde ongeduldig Het spijt mij, dat ik je sto ren moet, ik heb haast, zoals je weet. Schofield zei nog Morgen ga ik naar Mesopo- tamië, maar ik zal je wel opzoe ken als ik terug ben. Dit was alweer een schakel met zijn verleden, die hij dus moest opgeven. Een paar dagen later verliet 't gezelschapje Londen. Ze gingen met hun reisauto naar hun huis in Somerset en bleven onderweg een nacht over in een ouderwets lo- gementje, waarna ze op 'n prach tige Juli-avond in Belrewarde waren aangekomen. Een hele staf van bedienden wachtte hen opalle nieuwelin gen, behalve de Italiaanse kame nier Carlotta, die al een paar jaar bij Mrs. Cornish was. Ge rard had dit gehoord van het ka mermeisje, dat hij om het een of ander gebeld had en die hem nogal lang had laten wachten. Neem mij niet kwalijk, sir, zei ze, maar het is zo'n groot huis, dat ik verdwaalde. Dus je bent er ook pas Ja, sir. Drie dagen geleden zijn we hier allen gekomen en het was nog een hele toer, om alles voor de familie in gereedheid te krijgen. Gerard sloeg hier niet verder acht op, omdat hij meende dat er huisbewaarders waren geweest, zolang de eigenaars er nog niet woonden. Ik hoop, dat je gelukkig bij ons zult zijn, zei Mrs. Cornish tot hem, toen ineens het kamer meisje op haar toetrad. Hij liep wat verder, maar hoorde „Moe der" een kreet uiten. Is er iets niet in orde? vroeg hij en ging snel naar haar toe. O neen, niets bijzonders antwoordde ze ontwijkend. Het is alleen maar wat lastig. Zeg te gen de jongen, dat hij even wach ten moet, tot ik met Mr. Cornish heb gesproken. Dan zal ik ant woord terugsturen. Zij ijlde het huis binnen en toen Gerard dus alleen achter bleef, volgde hij een wilgenlaantje en kwam zo aan het schuiten huis. De deuren stonden wijd open en een man was fluitende bezig een bootje schoon te maken. Hij keek op, zodra Gerard's gedaan te zich op de drempel vertoonde. Goedendag, sir, zei hij. Ik vrees dat de schuitjes hun beste dagen gehad hebben. Ze liggen dan ook al zo lang ongebruikt. Toen ik op school was, heb ik nogal wat afcn roeien gedaan. Misschien dat ik met veel oefe ning een kano nog langzaam zou kunnen voortpeddelen. Ja, maar zoals u zegt, het zou heel wat oefening kosten, sir. U heeft zeker een ongeluk gehad? De spreker was iemand van middelbare leeftijd; het leek wel een jachtopziener, maar hij sprak als iemand, die een positie van enig gezag bekleedde. Ik heb mijn arm in de slag verloren. Toen Gerard de verrassing waarnam in de blik van de an der, had hij spijt van zijn woor den. Dit even reflecteren op zijn verleden kon immers een overtre ding van zijn overeenkomst zijn. U is toch Mr. Claude Cor nish vroeg de man. En toen Gerard dit met een bevestigend knikje beantwoordde, ging hij voortIk heb nooit gehoord dat u militair was geworden, maar we weten over het geheel ook heel weinig meer van de familie, sinds de oude Squire is gestorven. Was u toen hier Deze vraag kon Gerard niet in houden: hij mocht immers zo'n ge legenheid niet laten voorbijgaan, om eens wat te horen van de mensen, met wie zijn leven nu zo nauw verbonden was. Ik ben geboren op het goed Belrewarde, maar ik ben hier niet steeds geweest. Op mijn vijftiende jaar ben ik naar zee gegaan bij de koopvaardij, en ik ben pas een jaar geleden thuis gekomen. Mijn vader, John Caster, was hoofd jachtopziener bij de oude Squire, die een echt sportsman was, maar hij is vijftien jaar geleden gestor ven en sindsdien is er nooit meer iemand geweest, die enige be langstelling heeft gevoeld voor 't landgoed, 't Is hier saai geweest, terwijl het huis zo lang gesloten bleef en de boerderijen en het land aan vreemden verhuurd waren Uw vader heeft toch zeker hier het toezicht gehouden over het wild -—Van een wildpark is eigen lijk geen sprake geweest, sinds de oude Squire overleed, maar hij had bij testamentaire beschik king bepaald, dat Vader het toe zicht zou blijven houden over de bossen en de nieuwe aanplantin gen en dat hij honderd pond per jaar zou krijgen, met vrij wonen in het huisje van de boswachter. Daarom zijn wij hier nog wat u zeker wel weet, sir Gerard mompelde een soort bevestiging, daar hij voelde, dat hij niet kon uitkomen voor die totale onwetendheid met de za ken van de familie, waarvan hij nu ook deel uitmaakte. Caster, die zeker graag eens praatte, voegde er nog bij Een paar jaar geleden zou het Vader een waar genoegen zijn geweest, om u eens te zien, sir, en „Miss Sibilla", zoals hij uw moeder altijd noemde maar hij. is nu bedlegerig, daar hij een beroerte heeft gehad en net ge heugen heeft verloren. Maar u herinnert zich Mrs. Cornish toch nog wel vroeg Gerard vriendelijk. Neen, sir, ik heb nooit de tegenwoordige eigenaresse van Belrewarde gezien. Ik was op zee, toen zij hier geweest is met haar vader, de majoor, om de oude Squire op te zoeken, dus nu meer dan twintig jaar gele den. Wordt vervolgd. stellende jongeren zijn altijd graag welkom. OPROEP AAN DE VERKENNERS van de Andreas Zijlmansgroep. Voor ernstige opdracht ver zamelen bij lantaarnpaal op Raadhuisplein Dinsdagavond 27 November om 7 uur. HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN. Donderdagavond had er in Musis Sacrum" een gecom bineerde vergadering plaats van de afdelingen Waalwijk, Kaatsheuvel en Drunen, ter bijwoning van de jubileum film van de K.A.B. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer Broek hoven, sprak de hoofdvoorzit ter, de heer Maltha, over de wet op de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie en de On dernemingsraden en het be lang daarvan voor de hoofd arbeiders. Na de pauze ging de film „Moord op de Kerstman", die luide instemming verwierf. MELKBROOD. De Directeur van de Keu ringsdienst van Waren te 's-Hertogenbosch maakt het publiek er op opmerkzaam, dat momenteel wittebrood wordt verkocht onder namen als Verbeterd brood, Veredeld brood, met melk bereid brood enz. voor de prijs van melk- brood, zonder dat dit brood op deze naam aanspraak kan maken. Indien men zeker wil zijn melkbrood te ontvangen, let te men er op dat dit brood voorzien is van het ingebak ken merk M.B. of van een ouwelmerk met de aandui ding Melkbrood. NAAR HUIS. Met het troepenschip „Ta- binta" dat vermoedelijk 9 December a.s. te Amsterdam aankomt, komen de volgende militairen uit onze omgeving weer naar huis: Sid. I J. H. van Delft, Put straat 60, Waalwijk. Sld. J. Grootswagers, Mo lenstraat 98, Kaatsheuvel. Sld. I H. Rijken, Stations straat 123, Waalwijk. Sld. I A. F. G. v. d. Bosch, Gasthuisstr. 24 c, Dongen. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Een timmerman. Overleersnijders. Snijmeestex*. Stikmeester.- Prima ophalex-s. Zoolleerstanzers. Machinezwikker. Kantenschx-ooier. Bijtuigei's. Mannelijke stikkers en leer ling stikkers. Diverse jeugdige schoen- exx lederwaren-fabrieksarbeidex-s. Mannelijke jongste kantoor bedienden. Meisjes voor confectie-ateliex-s Schoenstikstei's Thuisstik- sters. Plaksters. Lederwaranstikstei'6. Geroutineerde handschoenen- stiksters. Dagmeisje, Dag- en naohtdienstboden. Bieden zich aan: Leerlingen auto-monteurs. Een plaatwerker. Een electro-monteui'. Een hulpmodelleur. Hulp-snijmeester. Snij meester (voor Waalwijk). Aankomend modelleur snij- meester. Diverse chauffeurs. Een paswerker. Kleermaker (kleinwerker). Een broodbakker. Een bakkersleerling. Grondwerkers. Oppex-lieden. Diverse kantoorkrachten. Verkoopsters. Een magazijnbediende. Een bloemist-knecht. Een steno-typiste. Aanmeldingen dagelijks tus sen 9 en 12 uur voormiddag op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339, te lefoon 63. Deze bekendmaking is -gel dig tot enmet 2 Dec. 1950. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant-emigranten ARBEIDER PLOTSELING MILLIONA1R. Waarschijnlijk wordt de arbei der J. Eibers uit Arnhem plotse ling millionair, aangezien de le gendarische „rijke oom uit Ame rika" werkelijkheid is geworden. Het gaat om een bedrag van on geveer tien millioen en een grote bierbrouwerij. Volgens het verhaal in „Het Parool" zit de zaak zo in elkaar. De rijke oom is in de afgelopen zomer overleden. Van het over lijden hoorde Eibers al enige tijd geleden, maar het nieuws van de erfenis weet hij pas een paar we ken. Een familielid uit Beugië kwam het hem vertellen, maar Eibers is er niet in het minst van overstuur.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2