1 s ten KAATjHEUi/EL m si. fel BERKDIJK 1090 1290 VROOM DREESMAW Het laatste nieuws van de K.W.-Actie te Kaatsheuvel. Een verrassing voor de ontvanger en een genoegen voor de gever! expose 3il E u «■MÉÉWiAH y 'f Cgero) <g|rö> Coero> <g|r5> <Hgö> <Hro> <gërö> <gëro> P M v 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 1 DECEMBER 1950 Gebloemde crêpe ont- tlSghl ft bijtlakens in 20 zeer ft gedistingeerde pa- tronen. ^_r if ij 130x 160 9 Halflinnen damast tafellaken van een zeer mooie *|17C kwaliteit. 130 x 160 11 Bijpassende vj A.N\D^ u f»\d en ver' 3\aalst naar van Interessante leuVe^^eadeau*^ d e r s' l3SSennea.doxen 1,2en4°en.,i,avonas -,aaa**Jn.c?^ q uur. .A^&OeceoU <wyy/m//i servet. 225 Ontbijt laken, grote maat 140/180 met 6 bijpassen de vingerdoekjes. Keurig in 1 r 75 doos verpakt. 10 OEN BOSCH AAA V R' f 5.: 'V <G|RC>> <OERO) (GERO) V Voor St. Nicolaas-Adv. zie ommezijde i Exclusief ontbijtlaken in drie moderne kleurstellingen. Een prachtig geschenk, dat zeer voldoet. 130 x 160 160 x 200 Het Comité van Actie ter plaat se, da» zorgvuldig de activiteit van de deelnemende winkeliers wist te waarderen, heeft werke lijk succes behaald. Een ruime keuze waardevolle prijzen werden door verschillende winkeliers gra tis beschikbaar gesteld. lammer dat sommige andere, minder actieve winkeliers, hun eigen belangen bij deze prijsu't- deling niet inzagen, en om een of andere reden niets beschikbaar stelden. Desondanks ondervindt het comité van actie van liet ko pende publiek van Kaatsheuvel en omgeving een spontane mede werking, die hun geluk tot het uiterste wagen en ruimschoots hun gratis opplakformulieren in dienen, om daardoor kans te ma ken naar net vette varken en de vele andere waardevolle prijzen. Om het publiek van Kaatsheu vel en omgeving voor de derde maal in de gelegenheid te. stellen nog meer kans te maken naar een waardevolle prijs, besioot het co mité de varkens, die bij de laatste toewijzing beschikbaar worden gesteld, in gedeelten uit te reiken, door n.l. elk varken in zeven stukken te verdelen, waar door meer deelnemers kans krij gen een prijs te winnen. Het comité verwacht voor de volgende toekenning van prijzen oen stroom van prijzen, die reeds door de deelnemende winkeliers zijn toegezegd. Natuurlijk blijft het mogelijk één of meer varkens de hoofd prijs, zij het dan ook in gedeelten, te winnen. Om de laatste trek king een vlot verloop te doen hebben, verzoekt het comité de deelnemende winkeliers liefst reeds vanaf heden hun prijzen te willen bezorgen bij de voorzitter van de K.W. Actie, de heer Cor v. d. Velden in de Hoofdstraat. Voor de kopers is het van groot belang tijdig de opplakformulie ren bij een der deelnemende win keliers in te leveren en hiermede niet te wachten tot het laatste ogenblik. Evenals bij de vorige prijzen- toewijzing zullen vooraf alle prij zen tentoongesteld worden in de etalage van de heer C. van der Velden. Vanaf Vrijdag 8 De- sember zijn ze daar te bezichtigen voor de trekking, die op Zondag 10 December om 7.30 uur n.m. plaats vindt. Het comité van actie voelt zich, nu zij een laatste contact heeft met het kopend publiek, verplicht een openlijk woord van dank te spreken tot burgemeester mr. v. d. Heijden voor de vlotte wijze, waarop hij het comité in zijn wen sen is tegemoet gekomen; aan de geestelijke overheid en adviseur voor de voorkomendheid, waar mede de voorstellen van het co mité zijn geaccepteerd; aan het corps van de Rijkspolitie voor de prettige hulp, in de verschillende omstandigheden ondervonden; aan dc Echo van het Zuiden voor het royaal beschikbaar stellen van zijn kolommen, waardoor het co mité de gelegenheid kreeg de ac tie uiteen te zetten en het verloop aan het publiek kenbaar te maken en tenslotte aan de plaatselijke correspondent, die steeds bereid gevonden werd om van de wen den van het comité kennis te ne men en deze op practische wijze voor de kopers uit een tezetten. Laten we hopen dat de laatste dagen voor de K.W. Actie niet minder succes zullen hebben dan tot heden. JAARMARKT. Noch de vele kooplieden noch de kopfers troffen het Dinsdag j.l. op de najaarsmarkt, die door de om standigheid, dat het verharde marktplein niet- kon gebruikt wor den, vanwege de rioleringswerk zaamheden, genoodzaakt waren op het naast gelegen terrein te markten. Daarbij was Pluvius nog hefer en meester van de weersgesteldheid, wat aan een ge zellig marktbezoek veel afbreuk deed, en natuurlijk vooral ook zijn invloed deed gelden op het buitenbezoek. We hopen èn voor de kopers èn voor de kooplni 'u volgende keer beter. OUDERSAVOND ST. JANSSCHOOL. De St. Jansschool hield Dins dag een oudersavond in de zaal van de heer Jan van Dun. Jam mer was de belangstelling der ouders niet alzijdig. Daar de Hoogeerw. Heer De ken door uitstedigheid verhinderd was de avond mede te maken en zijn practische wenken te geven, sprak namens hen de Weleerw. Kapelaan Strijbos, die in eenvou dige, goed gekozen woorden het godsdienstig leven der school gaande jeugd in verband infet pa rochie en huisgezin schetste. Pa rochie en huisgezin hebben een gezamenlijke taak. Een harmo nieuze samenwerking tussen deze twee instellingen kan het mfeest bijdragen tot de godsdienstige vorming van de kinderen. Spre ker maakte van deze gelegenheid ook gebruik om te wijzen op de taak, welke het huisgezin heeft voor de grotere kinderen. De een heid in het huisgezin lijdt de laat ste tijd gtvaar en gaat achteruit. Men komt er vaak alleen om te slapen en te eten, doch het geza menlijk gebed en de gezamenlijke maaltijden veranderen in privé- eten en privé- en daardoor moge lijk niet-bidden. De woorden van kapelaan Strijbos werden met een hartelijk applaus beloond, wel een bfewijs, dat ze raak waren en op de goede plaats gezegd. Het hoofd der school, de Eerw. Broeder Constantianus stipte aan, welke vernieuwingen de laatste tijd in de school waren inge voerd en gaf enkele practische wenken hoe de ouders kunnen medewferken om tot een betere opvoeding van de schoolkinderen te kunnen geraken. Tot slot van de avond werd opgevoerd het toneelstukje „De Bilt seint' onder regie van de Eerw. Broeder Romedius. Op nieuw bewezen de kleine toneel spelers, dat het spel op de plan ken hen ligt. Geen plankenkoorts, geen wijfelen of treuzelen, doch een vlot enthousiast spel, 'n stuk van hun dagelijks leven in volle vrijheid gepresenteerd. De bezoe kers hebben genoten en menig ouderpaar mocht met recht trots zijn op wat hun jongen te zien en te horen gaf. TAFELTENNIS K. A. T. In de competitie van de Brab. Bond behaalde K.A.T. 3 weer een klinkende overwinning, thans op Cathrien 4 uit den Bosch. Het was een zeer interessante wed strijd, waarin K.A.T. 3 tenslotte een 73 overwinning behaalde. K.A.T. 2 moest in Carrington 3 zijn meerdere erkennen door na een verwoede strijd met 46 te verliezen. De komende wedstrij den zijn: 1 December Cor du Buy K.A.T. 3 te 's-Bosch; R.K.C. K.A.T. 2 in Waalwijk; en op 4 December K.A.T. IExcelsior uit 's-Bosch. APOLLO-THEATER. Voor de komende week pre senteert het Apollo-Theater drie spannende films. Zaterdag en Zondag lopen: Home in Klahoma, een spannend avontuur van Roy Rogers en Spoorwegbandieten, mét de drie musketiers van het wilde Westen, twee rolprenten, die de bioscoopbezoeker, die van sensatie houdt, samen meer dan twee volle uren in spanning hou den. Woensdag draait „Het Tijger meisje" een spannende twee- wfeekse seriefilm, waarvan het eerste deel getiteld is „De kerker des doods". UITSLAG AANBESTEDING voor de bouw van een brand weergarage en gebouw gemeente werken, gèhouden op 28 Novem ber 1950 in het gemeentehuis. Van den Hoven, Kaatsheuvel 159.949 Brekelmans, K'heuvel 160.499 v. Luxemburg, K'heuvel 161.879 A. Kleijngeld, K'heuvel 162.000 Pepping, K'heuvel 163.000 Pellikaan, Tilburg 163.500 v. Hest Zn., L. op Zand 163.965 M. Kleijngeld, Waalw. 164.000 G. den Teuling, K'heuvel 164.390 L. v. Geel, K'heuvel 165.350 Rosenbrand, Sp.Capelle 167.500 Smolders, Tilburg 168.900 Couwenberg, Waalwijk 168.985 Nat. Bouwondern. Tilburg 169.000 v. Beurden, Tilburg 169.200 v. Meel, Tilburg f 171.500 vervaardigd van zilverwit Gero-metaal, hecht verbonden met een zware laag zuiver zilver. Brekelmans, Udenhout 170.000 de Kort, Kaatsheuvel 172.280 de Bont, Nieuwkuijk 173.000 Remmers, Tilburg 174.500 Kretee, 's-Bosch 175.900 v. Grotels Bouwmij. Eindhoven 179.500 Bremaat, Oirschot 180.000 JUBILEUM BIJ DE FIRMA P. H. VLOEMANS. W. Dingemans te Kaatsheuvel was dezer dagen 25 jaar bij ge noemde firma in dienst. Dit feit werd Zaterdag j.l. enigszins plech tig herdacht. Om half twaalf werd hij op het kantoor toege sproken door de heer C. P. Vloe mans, die hem voor zijn trouwe dienst bedankte en hem als blijk van waardering een geschenk on der couvert aanbood. De jubilaris dankte in korte woorden, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. ..WIJ JONGEREN". De overkoepelingsorganisatie van „Wij Jongeren" hield Vrij dag j.l. haar gebruikelijke maand vergadering in het Patronaat. Deze avond stond op het pro gramma vermeld als een „eigen avond" en dit is alleszins werke lijkheid geworden. Voorzitter Kees Steenbergen opende om 8 uur met de jeugdgroet en een wel kom aan de vergadering en de juryleden, die speciaal voor deze avond waren uitgenodigd. De Jonge Boeren waren 't eerst aan de beurt om hun kunnen op het toneel ten beste te geven. Daarna de K.A.J.'ers die met hun onderwerp zeer actueel waren en de betekenis lieten zien van hun initialen K.A.J. Nu kwam de her sengymnastiek aan de beurt met een 30-tal vragen, die zo goed en zo kwaad als het ging in een sportieve kamp beantwoord wer den. De K.J.M.V. kwam met het hoogste aantal punten uit de bus. Daarna kwam een declamatie door de K.J.M.V. De laatste wedstrijd bestond uit een zestal onderwerpen, die twee minuten besproken moesten worden vol gens de regels van de spraakwa terval. De jury, die in deze geen gemakkelijke taak had, kende voor het toneelwerk de le prijs toe aan de R.K.J.B.; ook voor de spraakwaterval kwamen de jonge boeren voor de le prijs in aan merking. Aan het einde bracht de voor zitter dank aan de juryleden voor hun spontane medewerking en sloot de zeer geanimeerde verga dering met de jeugdgroet. DE K RO. IN KAATSHEUVEL Op het grote jubileum-tour nee, dat de K.R.O. ter viering van het Zilveren Jubileum door het gehele land maakt, krijgt ook Kaatsheuvel een bezoek. Na twee dagen, 11 en 12 December, in de Stadschouwburg in Tilburg te hebben gemuciseerd, is Kaatsheu vel Woensdag 13 December aan de beurt. We hopen in ons vol gend nummer hieromtrent meer te kunnen melden. V. V. V. Ter voorbereiding van het a.s. reisseizoen maakt de V.V.V. Loon op zandKaatsheuvel zich klaar om een overzicht te krijgen van het accomodatie-potentieel, dat in onzfe plaats op het gebied van hotel-, café— en restaurant bedrijven aanwezig is. Te dien einde heeft het bestuur zich gewend tot de plaatselijke bedrijven op dit terrein met een vragenlijst, waardoor de V.V.V. in de gelegenheid komt een over zicht te krijgen van wat onze ge meente kan presenteren. Het ligt in de bedoeling bij de vele aan vragen, die van vacantiezoeken- den binnen komen de gegevens in een lijst aan te bieden. ZONDAG KOMT ST. NICOLAAS! Zoals we in ons vorig nummer reeds berichtten, zal St. Nicolaas Zondagmorgen een bezoek aan Kaatsheuvel brengken en om 12 uur officieel ontvangen worden op het Gemeentehuis. Op de rond wandeling, die hij daarop door 't grootste gedefelte van onze plaats zal maken, zal hij begeleid wor den door de plaatselijke muziek corpsen en zullen de K.J.M.V.-ers en Kajotters een collecte houden langs de huizen. Na de middag zal de H. Man in de grote zaal van de Gildenbond verschijnen om de kleine kinderen te verras sen. Laten we hopen, dat het weer zal medewferken om het gro te gezellige programma naar wens te doen slagen. K. J. M. V. Dinsdagavond hield de 'K. J. M.V. maandvergadering in café Joh. Smit. De vice-voorzitter leidde de vergadfering wegens ver hindering van de voorzitter. De St. Nicolaasviering door de K. J. M. V. evenals andere jaren voor bereid, werd besproken. Een co mité werd benoemd tot voorbe reiding van de komende Kerst- vifering, waarin naast twee be stuursleden ook drie andere leden zitting namen. Het Kerstfeest zal een intiem karakter dragen, tfer- wijl ook de dames der leden hier bij zullen genodigd worden. Na afwerking van de huishoudelijke punten van de agenda, werd in gezellig samenzijn de avond tot sluiting voortgezet. Vol verwachting klopt ons hart... Zoals andere jaren heeft ook nu weer de K.A.J. het initiatief op zich genomen voor het organi seren van het a.s. St. Nicolaas- feest. Dfe Kajotters zijn de laatste veertien dagen volop in actie ge weest. Het was een lust hen te zien werken. Maar nu komt het feest voor de kinderen, voor onze arbeiderskinderen, die a.s. Zon dag 3 Dec. om 3 uur, allen tesa- men komen en in afwachting van de H. Man allen uit volle borst zullen zingen Vol verwachting klopt ons hart. Kajotters. Klaar voor de start. Niet voor een stferrit of een wielerwedstrijd, maar voor de St. Nicolaasavond. Je hebt natuurlijk al 14 dagen geleden deze avond voor alles vrij gehouden, want dan is het weer maandvergadering en geen gewone vergadering. De Sint zal deze avond bijwonen en ons har telijk toespreken. Kajotters, a.s. Vrijdag moet het zaaltje te klein zijn om voor al len een zit plaats te hebben. Komt allen en stel de H. Man niet te leur door je afwezigheid. ST. NICOLAASBAL. Traditiegetrouw organiseert de Gem. Toneelvereniging „Ons Genoegen" a.s. Zondag weer een St. Nicolaasbal in haar tehuis bij de heer Jan v. Dun. De Varian ten zullen voor de nodige stem ming zorgen, terwijl St. Nicolaas in hoogst eigen persoon zijn op wachting zal maken. Dat wordt dus a.s. Zondag weer een tjokvolle zaal bij Jan v. Dun. Aanvang half acht. DESK-NIEUWS. Het programma voor a.s. Zon dag voor DESK is niet erg om vangrijk. DESK 1, 5 en 6 zijn vrij. DESK 2 speelt thuis tegen Taxandria 2 en zij moeten zo zoetjesaan eens laten zien dat ze nog kunnen voetballen. DESK 3 gaat op bezoek bij LONGA 4, wat zonder meer een zware opgave betekent. DESK 4 moet Were Di 3 in eigen huis gaan bekampen. Mo gelijk wordt het een St. Nicolaas- surprise. DESK 7 gaat een bezoek bren gen in Berkdijk. Wie zal daar aan Het langste eindje trekken DESK 8 moet trachten in Was pik 2 punten rijker te worden. DESK 9 neemt het op tegen White Boys en met succes TAFELTENNIS N.V.R. De helft van de competitie van de Brab. Bond is ook voor NVR achter de rug en de resultaten zijn nog zeer gunstig. Het lc en het 2e team hebben ieder nog slechts twee vcrliespunten en hel 3e team noteert 9 verliespuntcn. ook nog niet zo slecht. Deze week was weer bijzonder goed. Alle vier de teams mochten winst boeken. De uitslagen waren NVR 1—Never Down 6 8—2. NVR 2-RKC 3 8-2. Excelsior 2—NVR 3 4—6. Silva 4-NVR 4 4-6. Het programma voor de ko mende week luidt Never Down 6—NVR 1. NVR 3—Excelsior 2. NVR 4-NVR 2. AGENDA. Zaterdag en Zondag Postdui- vententoonstelling in Café „De Sportwereld". Zaterdag 8 uur n.m. en Zon dag 6 uur n.m. en 8.30 uur n.m. Apollo theater „Home in Okla homa" en „Spoorwegbandicten" toegang 14 jaar. Zondag 12 uur v.m. officiële ontvangst van St. Nicolaas ten laadhuize, waarna rondwandeling door de gemeente. Maandag 7.30 uur n.in, St. Ni. colaasfecst voor de DESK junio. ren in 't Patronaat. Maandag 8 uur n.m. repetitie harmonie Apollo. DON BOSCO WEDEROM VOOR HET VOETLICHT. Voor de tweede maal kwam Zondag j.l. de toneelgroep Don Bosco ten tonele met het melo- dramatisch stuk „De strijd van de duivel om een ziel". En hoewel de keurig verzorgde zaal (dank zij mede de steun van de schoen fabrikanten uit Berkdijk) niet overvol bezet was, kon dit toch geen hindernis zijn voor de ac teurs om in hun jeugdig en vurig enthousiasme een spel te leveren, zoals we sinds lange jaren niet meer hebben gezien. Het spel liet zien, hoe een knap student Wim, door zijn slechte makkers op het verkeerde pad werd gebracht, met het gevolg natuurlijk, dat Wim zijn vroegere ijver en zin om te studeren verloor, zodat hij niet kon slagen voor het tentamen. Dit was naar de smaak van de duivel en hij bleef daarom Wim en zijn makkers maar aanvuren en opstoken om zo van het leven „een echt leventje" te maken. Wim was niet alleen op school veel veranderd, maar ook thuis was het een lastige en vervelen de jongen geworden voor zijn broers en zelfs voor zijn zieke moeder. Vader Aarden was dik wijls op zakenreis en moest daar om zijn ouderlijke plicht overlaten aan zijn zieke vrouw en meester Cassanter. Vader Aarden was na een lange afwezigheid weer eens thuis gekomen en hoort dat zijn zoon Wim voor het examen ge zakt is. Verbaasd staat hij er van te kijken, want hij had zeer op Wim gerekend. En nu komt Wim alleen, zonder zijn vrienden onder de ogen van vader en van meester Cassander. Dit wordt gevaarlijk spel voor de duivel. Hij gilt en tiert over het toneel. Hier is de strijd op zijn hevigst. Plotseling wordt die strijd gebro ken doordat er een boodschap

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 7