Waalwijkse en Langstraa ifse Courant SpOJlt DRUNEN VLIJMEN SPRANG ELSHOUT CAPELLE BIOSCOOP-PROGRAMMA SOCIALE SCHOOL GAAT DOOR. VRIJDAG 1 DECEMBER '50. JJitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN DE ECHO VAM HET ZUIDEN 73e JAARGANG No. 97. Abonnement 15 cent per week 1.95 per kwartaal 2.25 franco p.p Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1873. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. - - SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 6G. TEL.-ADRES „ECHO". VOOR SALATIGA. ,'orig bedrag ƒ791.50 fan een 25-jarig aiwelijksfeest 6. Lfronders f 2.50 Totaal 800. BENOEMING. Voor de betrekking van le aar in gymnastiek aan de {.K.H.B.S. alhier hadden zich 31 sollicitanten aangemeld. Dp voordracht van het Plaat elij k Bestuur is door het Hoofdbestuur van O.M.O. be noemd de heer P. C. Marks te lindhoven, tot heden officier ichamelijke opvoeding van Regiment Veld-artillerie te Jergen op Zoom en van het <orps Commando-troepen van je Stormschool te Roosen daal. Als zodanig wordt hij echter dezer dagen gedemo liliseerd. De heer Marks is niet al- een in het bezit van de Mid delbare Akte Gymnastiek, naar ook van de Staatsbe- •oegdheid voor Heilgymnas- iek en Massage. K. V. P. Op de vergadering van de Catholieke Volkspartij in de lijkskieskring Den Bosch, die iaterdag in Den Bosch werd ehouden, werd in de vaca- ure van dr. Piet v. Loon als ituurslid gekozen de heer Smolders alhier. KUNSTKRING. „L A PERLA". Wie een avond besteedt aan [en film die onder auspiciën an de Kunstkring draait, kan roede verwachtingen koeste ren dat hem iets geboden i'/ordt wat de moeite waard is. pit is Dinsdagavond weer ge ileken toen wij de Mexicaan- e film „La Perla" te zien kre- en. De kwaliteiten van deze ilm schuilen niet in een bui- enissig' verhaal. Wij hebben et verloop al verteld, hoe en visser een parel vindt, er iets als ongeluk uithaalt en iin vondst tenslotte weer in ee werpt. Deze eenvoudige eschiedenis wordt verteld in c-n plechtstatige stijl, die dik- ijls grote spanning wekt, nede door de suggestieve •erking der muziek. Buiten- ewoon kleurrijk was ook 't orpsfeest ter ere van het „ge- iikkige" paar Kino en Juana. u en dan kan men misschien at meer vaart wensen, maar iet geheel was voortreffelijk, erwijl de beelden prachtig efotografeerd waren. Vooraf kregen we de fraaie lergfilm „Operation white ower" over de beklimming an de hoogste berg van 'oord-Amerika in Alaska. Uleen is het vervelend dat ommentators zich verplicht oelen om er zoveel mogelijk ij te praten. Van de jacht- Im hebben waarschijnlijk ooral zij die zich met deze port bezighouden genoten, al as hij ook voor anderen zeer nteressant. Jammer dat velen het blijk- aar niet de moeite waard onden deze avond mee te naken. Waarom? Op de vergadering van insdagavond van de commis- e ter voorbereiding van de ociale School is besloten eze school in ieder geval op richten en in Januari a.s. beginnen. Er hebben zich nu 37 leer- ngen aangemeld, waarvan 33 ■t Waalwijk. Weliswaar nog en daverend resultaat, maar ch een behoorlijk begin. Voor aanmelding kan men tijd terecht bij het bestuur an de K.A.B. of Kajotters. Zeer binnenkort zal nog een orgadering worden belegd m te beslissen over het ge- ouw waarin de school geves- ?d zal worden en over de an te stellen leerkrachten. DE MARTELGANG VAN KROMME LINDERT". O.O.G. oogst een verdiend cces met zijn vertolking van De Martelgang van Kromme indert" door A. M. de Jong. it heeft het gezelschap er ae gebracht om aan de drie 'istgestelde uitvoeringen nog •n extra toe te voegen, die 3teld is op 2 December, dus orgenavond. Wie deze avond rij heeft, kan hem in zaal 'halia" goed doorbrengen, 'en zie wat wij 1.1. Maandag 'er de prestatie van O.O.G. hreven. GEZINSZORG DANKT Dl. VAN LOON. Maandag is in Den Bosch, ider leiding van de vice- öorzitter, mr. F. J. van Thiel, - Algemene Jaarvergadering -houden van de Diocesane Katholieke Gezinszorg in het Bisdom Den Bosch. Na zijn openingswoord wijdde de vi- cc-voorzitter enkele woorden van dank en hulde aan de af getreden voorzitter, dr. P. v. Loon. Staande de vergadering werd aan dr. Van Loon een telegram verzonden waarin de clank voor het vele door hem verrichte werk en de beste wensen voor de toe komst werden uitgesproken. Uit het jaarverslag bleek dat het werk van de Katho lieke Gezinszorg zich in het afgelopen jaar weer heeft ver diept en uitgebreid. Op 15 Juli 1950 werkten er in het bisdom 550 gediplomeerde ge zinsverzorgsters, onder lei ding van GO maatschappelijke werksters, verspreid over 70 gemeenten. Er waren op die datum 70 meisjes in oplei ding. Pij de bestuursverkiezing kon in de vacature .van voor zitter, ontstaan door het ver trek van dr. P. v. Loon naar Den Haag, nog niet worden voorzien. De vergadering gaf het Dagelijks Bestuur mach tiging zichzelf uit te breiden met een voorzitter. Mr. H. L. F. M. Baron van Hövell van Wezeveld en Wes- terflier deelde mee, dat de Souvereine en Militaire Orde van Malta zich bereid ver klaard heeft op te treden als beschermheer van de Natio nale Katholieke Gezinszorg. De opgeleide gezinsverzorg sters zullen als kenmerk der Katholieke Gezinszorg het Maltezer kruisje mogen dra gen. Rector W. M. Bekkers deed een beroep op de besturen der olaaiselijke afdelingen om vooral ook aandacht te beste den aan de vorming van de gezinsverzorgsters door mid del van recollecties, studie dagen en retraites. HET RöNTGENOLOGISCH BORSTONDERZOEK. In het bericht op pag. 2 van het le blad omtrent bovenge noemd onderzoek, is verzuimd te vermelden dat dit onder zoek plaats heeft in het Gym nastieklokaal der Openbare School, Stationsstr. 24 Waal wijk. De aansporing geldt speci aal de bewoners van de St. Antonius-parochie, voormalig Baardwijk en v.m. Besoijen, van wie er velen nog niet op het appèl verschenen. PRETTIGE ONTMOETING VAN „ONS HUIS" MET „OLYMPIA" UIT TILBURG. In 't gymnastieklokaal van de H.B.S. had Woensdagavond om half 9 een ontmoeting plaats van de veteranen van „Ons Huis" en „Olympia" uit Tilburg. Het was een voor ontmoeting van de Sportdag, die niet zoals gezegd op 6, maar op 28 Januari gehouden zal worden. Dit in verband met het gereedmaken van de zaal in de Gildenbond voor 't a.s. Europees biljartkampioen schap. Het-was niet een avond zoals wij gewoon zijn dat er geturnd wordt door de jon geren, maar er waren ook mannen en vrouwen die meer dan 200 pond wogen. Deze mannen en vrouwen lieten zien dat zij ook nog wat kun nen. De oefeningen die zij maakten waren af. Niet alleen het gezelschap uit Tilburg trok de aandacht, maar ook 't oudste lid van „Ons Huis", n.l. .,de oude Jan" die 75 jaar is. Hij maakte nog een losse buikdraai als een gymnast van 20 jaar. Na deze oefeningen, die zij uit eigen wil deden, moesten zij de verplichte oefeningen mee maken, welke door één van de leiders voorgemaakt werd. Dit was natuurlijk het voor-turnen der oefeningen voor de Sportdag. Ieder deed zijn best en liet zien wat hij waard was. Na afloop gingen de tur ners gezamenlijk naar Hotel Ver wiel, waar ze de rest van de avond doorbrachten. Er werd medegedeeld dat a.s. Zaterdag om 3 uur St. Ni- colaas zal komen voor de kin deren van de leden van „Ons Huis". VERENIGING VOOR HEEMKUNDE. De Zeereerw. Heer Pastoor W. J. Binck te Alphen, voor zitter van Brabants Heem, heeft het bestuur van de Waalwijkse vereniging voor Heemkunde een uitnodiging gestuurd om onder zijn vak kundige leiding de opgravin gen te bezichtigen van de St. Salvatorkapel te Baarle-Nas- sau, Zondag a.s. des namid dags om 4 uur precies. Deze opgravingen aan de St. Salvatorkapel demonstre ren zeer goed de methode van onderzoek. Op de plaats der opgravin gen zijn de restanten van twee oudere kapellen ontdekt, welke mogelijk dateren van de tijd der latere Frankische koningen. Pastoor Binck zal zeker ter plaatse nog. tal van bijzonder heden weten mede te delen en wij raden de leden dan ook ten zeerste aan deze gelegen heid niet voorbij te laten gaan. Om op tijd in Baarle-Nas- sau aanwezig te zijn kunnen belangstellenden het beste de B.B.A.-bus nemen die om 13.39 uur vanaf het Raadhuisplein te Waalwijk vertrekt. Deze bus is om 14.18 uur in Tilburg waar overgestapt moet wor den op de bus van 14.45 uur naar Baarle-Nassau. Aankomst Baarle-Nassau 15.25 uur. De terugtocht regelt zich dan vanzelf. DOKTER VAN DELFT. Dokter G. v. Delft, die eni ge tijd geleden als officier van gezondheid uit Indonesië re- patriëerde, gaat zich te Huis- sen vestigen. Hij zal daar de practijk overnemen van dok tér v. d. Laan. Wij wensen dokter v. Delft in zijn nieuwe practijk veel succes. ONDERSCHEIDING. Mej. L. Carpay, die enige tijd geleden uit Indonesië te rugkeerde, werd eergisteren onderscheiden met het Herin- neringskruis 1940'45 van 't Ned. Rode Kruis met de gesp Indonesië 1945'50 voor het door Zuster Carpay in die ja ren verrichte Rode Kruis werk. BURGERLIJKE STAND Geboren: Adriana J., dv. A. v. Boxel-Steenbergen Adri ana P., dv. G. Verduijn-v. d. Mast te Sprang-Capelle Maria J., dv. M. de Bie-v. Zeist te Sprang-Capelle Antonia J. M., dv. H. W. C. Sanders-v. Loon Martina C. M., dv. F. A. v. Broekho- ven-Rense Ida T., dv. J. P. A. Rombouts-v. Hilst Johanna A. M., dv. C. J. Dem- mers-de Louw Henrica H. H., dv. A. G. Klijndijk-v. Gu- lik te Loon op Zand. Overleden1. Geertruida J. Peters 46 ~jV echtg. van Stam Antonius P. de Louw 53 j., echtg. van W. v. Nunen Antonia J. M. Sanders, 2 dagen Hendrika van Be- zoijen 91 j., wed. van H. v. d. Broek. Huw.-aangiften: A. J. Spuij- broek 40 j. en A. W. v. d. Ven 33 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: A. J. M. Jansen 31 j. te 's-Gravenhage en E. J. C. M. de Mol 31 j. te Waal wijk J. G. v. Valkenburg 31 j. te Amsterdam en M. J. Hooijmaaijers 29 j. te Waal wijk M. L. Dollekens 31 j. en A. W. G. Hooijmaaijers 25 j., beiden te Waalwijk. Ingekomen: Geen. Vertrokken: W. E. Benck- huijsen naar Woudrichem D. M. Sluijter naar Den Haag M. J. Hooijmaaijers naar Amsterdam W. M. T. Luij- pers naar Arcen ca. C. M. Wensveen naar Velsen. MUSIS SACRUM. Hier komt de beste film deze keer vooraan. Van Maan dag tot en met Zondag draait namelijk „Betovering" van Irving Reis, het verhaal van twee parallel lopende liefdes, waarvan de ene, op het eind van de vorige eeuw, niet be kroond wordt, terwijl de andere, in de tweede wereld oorlog, dank zij het misluk ken van de eerste, wel gerea liseerd wordt. Dit is natuur lijk maar het geraamte, dat eerst in de film tot leven komt. Wie een aangename avond wil, ga naar deze boei ende en charmante film kij ken. Toegang 14 jaar. Maandag en Woensdag het tweede deel van het drama dat deze week is begonnen. Deel II van „De Helse Kara vaan" heet „De Dodensprong". Wie 't eerste deel heeft mee gemaakt, zal ook wel willen zien hoe het afloopt. LUXOR-THEATER. Van Vrijdag t/m Zondag wordt hier een film^ vertoond van Cavalcanti die Misdadig Zwijgen" heet. Een schrijver weet wie de moordenaar van een zeker meisje is, maar hij verzwijgt dit jarenlang uit menselijk opzicht. Als de moordenaar tenslotte dood is laat hij zich overhalen om te getuigen en de vals beschul digde kan gelukkig zijn. „Schaduw uit het verleden", de film die Maandag en Woensdag draait, is een af schuwelijke vergissing van 'n vader over zijn zoon. De man denkt dat die zoon een ge sneuvelde held is, maar het blijkt een deserteur en moor denaar. Rond dit gegeven is het verhaal gefilmd. Beide films toegang 18 jaar. „DE AVONTUREN VAN FLIP EN FLAP". Douwe Egberts geeft niet alleen thee uit, maar ook een aardig kinderboek, „De Avon turen van Flip en Flap", ver teld door Han Hoekstra, met tekeningen van Joop Geesink. Het eerste deel is pas ver schenen en is voor 90 ct. ver krijgbaar. We houden het er voor dat de kinderen er ple zier in zullen hebben, terwijl daar bij. komt dat ze er zelf 12 gekleurde platen bij kun nen plakken. Het verhaaltje is vlot verteld, afgewisseld .net versjes en de plaatjes zijn grappig. En dat is al heel wat. Wij geloven overigens dat kinderen beter de uit drukking „Ik rammel van de honger" begrijpen, dan „Ik rammel van de trek". Dit zegt men niet. Al met al een leuk St. Ni- colaas-cadeautje. Contactavond S.W.G. Maandagavond werd door het plaatselijk coinité Steun Wettig Gezag in dc gymnastiekzaal een contactavond gehouden. Deze avond had tot doel, zoals de voorzitter de heer v. Mierlo in zijn openingswoord betoogde, de bestaande opleidingsklas van de nationale reserve alhier te ver dubbelen en de bevolking nader in contact te brengen met het na tionaal instituut S. W. G. Aanwezig waren op deze avond de Hoogeerw. heer Deken Rooy- ackers, de Edelachtb. heer Burge- meester en Majoor Chapin. De i belangstelling van de zijde der bevolking was, gezien er maar pl.m. 50 man aanwezig was, wel uiterst gering voor een zo belang rijke zaak. De organisatoren van deze avond mogen zich troosten met de gedachten dat het verga- deringbezoek over het algemeen zeer gering is. De voorzitter van het plaatselijk comité betreurde dit ten zeerste, maar zag daarin tevens een aanleiding om degenen die er wél waren aan te sporen propagandist te zijn voor S.W.G. Na de opening gaf de voorzit ter het woord aan de Hoogeerw. heer Deken Rooyackers. Deken Rooyackers beschouw de het als een plicht om op deze kort woord -te-spreken zoals vrij verplicht zijn het Wet tig gezag te steunen. Wij Katho lieken beschouwen het wettig ge zag als het gezag dat ons opge legd is door God en dientengevol ge zijn wij verplicht het wettig gezag te steunen en wanneer no dig tegen eventuele aanvallen of aantastingen te verdedigen. Spr. wees in dit verband ook op het communistisch gevaar dat de westerse wereld bedreigt. Het communisme tast de democrati sche vrijheden aan als geen an der. Wij moeten, aldus spr., mede door een gewapende paraatheid dit verschrikkelijke gevaar van ons afkeren. Tot slot spoorde spreker op grond van 't voorgaande de jon gens die dienst kunnen nemen bij S.W.G. aan dit te doen en sprak de hoop uit dat Drunen een waar dige bijdrage zou leveren voor deze waarlijk nationale zaak. Na dit opwekkend woord werd de film Vertoond: De slag om En geland. Een film die ons een beeld gaf van de zware strijd die Engeland in 1940'41 tegen een overweldigende vijand streedt. Hierna sprak Majoor Chapin, die het een en ander kwam ver tellen over de technische en orga nisatorische bijzonderheden van S.W.G., speciaal de Nationale Reserve. De taak van de Nationale Re serve, aldus Majoor Chapin, zal zijn in tijden van onrust mede te helpen de orde en rust te hand haven. De verplichtingen welke Nederland heeft tegenover de partners van het Atlantisch pact, zullen voor Nederland zelf het gevolg kunnen hebben, dat de Nederlandse troepen op een ge geven ogenblik elders worden ge bruikt. Het vacuum dat dan in Nederland ontstaat, moet aange vuld worden door de Nat. Re serve. De Nat. Reserve is speci aal voor het vaderland en zal bui ten de grenzen nooit worden in gezet. Dienst nemen bij de Nati onale Reserve kunnen alle jon gens van de lichtingen 19411944 en alle buitengewoon dienstplich tigen en de dienstplichtigen die nog niet zijn ingedeeld (van de lichting 1949). Tot slot behandelde spreker de grote noodzaak van het Instituut S.W.G. Door het steunen van S.W.G. verhogen wij de weer baarheid der westerse democra tieën en deze moet zo worden dat van tevoren een eventuele aan valler reeds de lust vergaat om Europa aan te vallen. Na het vertonen van het twee de deel van de film: De slag om Engeland, sprak ook de Edel achtbare heer Burgemeester Snels een opwekkend propagandistisch woord. Burgemeester Snels vergeleek deze tijd met de jaren 1936—'37, toen men ook overal riep om be wapening, een roep die ook in die jaren werd misverstaan. Het enige verschil van de huidige tijd is, dat wij thans wel weten wat oorlog en bezetting betekenen. Spr. deed een beroep op allen om mede te werken de paraatheid op te voeren. Speciaal deed spr. een beroep op de lichtingen 1941 '44, die door tijdsomstandighe den nooit hebben behoeven te dienen. Straks, aldus spreker, als de oorlogsdreiging sterker wordt zal iedereen wel dienst willen ne men, maar dan is het te laat. Nu is het de tijd. De hoop uitsprekende dat Dru nen ook zijn bijdrage zou leveren voor deze zaak, besloot spreker zijn propagandistisch woord. De woorden van de sprekers bleken niet te zijn misverstaan, want uit de aanwezigen gaven zich pl.m. een 10-tal jongens voor vrijwillige dienstneming aan de Nat. Reserve op. Zij zullen straks als zij de keuring goed zijn door lopen, de opleidingsklas van de Nat. Reserve in Drunen, die 12 man sterk is, komen versterken. Tot slot van deze avond, die 'zeker meer bezoekers verdiend j had en die de bevolking de ge- j tegenheid bood nader kennis te 'nemen van het Nationaal insti- 'tuut S.W.G., werd nog een klein (filmpje gedraaid over de intocht van H. M. de Koningin in Den i Haag. Voor hen die zich nog willen melden voor S.W.G. bestaat nog steeds de gelegenheid. Toneel. Door de toneelclub der Meis jescongregatie is in studie geno men een toneelspel getiteld: Hei lig Geweld. Een spel van A. Booze, dat handelt in de bezet tingstijd. Tevens heeft men in studie genomen een blijspel Harten troef. K. V. P. Naar wij vernemen is alhier in oprichting een jongeren afdeling van de K.V.P. St. Nicolaas komt bij de K.A.B. A.s. Zondag zal St. Nicolaas zijn traditioneel bezoek brengen aan de K.A.B. alhier. Bij goed weer zal de Sint eerst nog een rij toer maken door het dorp en om pl.m. 2 uur aan de gymnastiekzaal arriveren. Kanarie- tentoonstelling. In de café van de heer P. van Son werd dezer dagen een twee daagse tentoonstelling gehouden van de eerste Drunense Kleur- kanarievereniging. Deze tentoon stelling trok vrij veel belangstel ling. De prijzen werden als volgt behaald Kampioen werd de heer P. v. Son met 90 punten en won daar mee de beker en de lauwerkrans. P. van Son verwierf tevens de tweede beker voor de mooiste kleur ogen van zijn kanaries, met 89 pnt. De eerste ereprijs kreeg G. de Gouw, Vlijmen, met 88 p. Verder behaalde men de vol gende punten: G. Brouwers Vlijmen 86 pt. P. Scherpenburg, Drunen 85 pt. P. v. Sambeek, Drunen 85 pt. Aanrijding B.B.A. Dinsdagmorgen had ter hoogte van de slagerij Willemse een aan rijding plaats tussen twee B.B.A.- bussen. De eerste bus moest uit wijken voor een fietser, waardoor de volgbus in botsing kwam met de eerste. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. De schade aan de volgbus was echter wel van dien aard dat deze de reis niet kon voortzetten en de inzit tenden moesten de reis met de eerste bus voortzetten. der van Sprang voor de waarde rende woorden, de bezoekers voor hun aandacht, de kastelein en z'n vrouw voor de loyale hulp, ge boden door de zaal gratis be schikbaar te stellen, de spelers voor de moeite die zij zich heb ben getroost, en de leider van de toneelgroep voor zijn grote opof feringen. Verder kondigde hij een uitvoering in het voorjaar aan en maakte hij van de gelegenheid ge bruik aan te kondigen dat in Ja nuari a.s. de gewone jaarlijkse om gang zal worden gehouden om ereleden en donateurs in de ge legenheid te stellen hun onmisba re financiële steun te geven. Brutale diefstal. In de nacht van Dinsdag op Woensdag werd bij de manufac- turenhandelaar Arn. v. Vugt, zijn bestelwagen, volgeladen met ma nufacturen uit de garage gesto len. Tot heden van de dader(s) geen spoor. De politie heeft de zaak in handen. De waarde be draagt ruim 6000. St. Nicolaas-bezoek. Met zijn gevolg vas St. N:co!aas Zondag 26 Nov. in de parochie Elshout op bezoek. Een rondgang werd door de parochie gemaakt, waarbij langs de huizen werd gecollecteerd om Elshout's jeugdige St. Nicolaas- vrienden te doen genieten van de goede gave van de H. Man. „Als God slaat". Het toneelgezelschap der Ge mengde Zangvereniging „Uit spanning door Inspanning' heeft Zaterdag 25 en Zondag 26 No vember een uitvoering gegeven voor haar leden, ereleden en do nateurs in het clublokaal van de heer M. van Huiten. Opgevoerd werd het toneelspel in drie bedrijven „Als God slaat' van Arie van der Lugt. Regie en leiding berustten bij de heer Fr. van Wezel. Beide avonden was de zaal tjokvol. Er werd goed en vlot gespeeld. Alle spelers hebben hun uiterste best gedaan en geconstateerd kan wor den dat hun spel steeds beter wordt. De avonden werden geopend met een viertal zangnummers, die zeer verdienstelijk werden ten ge hore gebracht. Na afloop der uitvoering van Zondag heeft wethouder v. Sprang zeer waarderende woorden van dank gesproken. De voorzitter dankte wethou- GEREF. KERK. Voor de verkiezing van een ouderling en een diaken bij de Geref. Kerk alhier, wegens pe riodieke aftreding van de heren W. Mandeinakers en M. v. Beek, zijn door de Kerkeraad de vol gende dubbeltallen gesteld voor ouderling C. B. Wachtels van den Berg en J. W. Genuit: voor diaken P. Dalmaijer en W. van Driel. UITVOERING HARMONIE MARIJKE. Zoals wij reeds mededeelden geeft de Harmonie Marijke alhier op Zaterdag 2 en Maandag 4 December in de zaal van de Ghr. Volksbond haar 4e uitvoering. In de enkele jaren van haar bestaan heeft Marijke zich alhier een grote populariteit verworven. Onder de bekwame leiding van haar directeur de heer P. C. van Iersel uit Waalwijk is Marijke vooral het laatste jaar flink gestegen op de muzikale ladder, mede door de ambitie waarmee door de leden wordt gerepeteerd. Dat er ook voor een jonge muziekvereniging als Ma- BONDSPLOEG WINT MET 2-0. Onze verwachtingen zijn na de wedstrijd van gisteren er niet be ter op geworden. Goed, de Bonds- ploeg heeft gewonnen, maar daar mede is dan ook alles gezegd. Deze overwinning op het mat spelende Helsingborg stelt nu niet zo bar veel voor. Het' ergste is dat Lenstra werd geblesseerd. Hij kreeg een lichte bloeduitstorting op het linker scheenbeen. Het is maar te hopen dat hij de 10e De cember beter is, anders kunnen we beter thuis blijven. Ongetwijfeld was de verdedi ging sterker dan in Deurne, maar nog lang niet volmaakt, behalve Kraak dan. In de middenlinie was Biesbrouck een versterking. Bo vendien tobt v. Schijndel met zijn gebreken. De voorhoede was niet dave rend, zeker niet na het uitvallen van Lenstra. Van der Tuyn bleek geen aanwinst te zijn en Van Me lis had ook niet zo'n beste dag. Hij miste nog een strafschop ook. Hoezeer de Nederlandse aanval om één man draaide, bleek wel toen Lenstra door Snoek was vervangen. Neen, er zal wel geen Neder lander zijn, die de Nederlandse elf in Parijs enig succes voor spelt, al zijn verrassingen in de voetbalsport natuurlijk nooit uit gesloten. Het Nederlandse elftal is nu als volgt samengesteld Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: De Jong (ADO) en Schijvenaar (EDO). Midden, v. Schijndel (SVV), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH). Voor: De Graaf (Limburgia), Van der Tuyn (HDVS), Van Melis (Eindhoven) Lenstra (Hee renveen) en Glavan (ADO). CAPELLE. HilvariaWit Zwart. Bovenstaande ontmoeting, die voor a.s. Zondag is vastgesteld, belooft een ui terst spannend duel te wor den tussen wellicht twee ge» ...- lijkwaardige tegenstanders, rijke uel wat e bereken is, wan- v4-,rbij de vraag de Ca- neer men zich met ijver op ae nn«ovlQflon studie toelegt, blijkt wel dui delijk uit het feit dat Marijke in een half jaar tijd tot tweemaal toe met succes aan een concours heeft deelgenomen. Beide malen wist dc harmonie een eerste prijs te behalen, resp. te Sprang in de 4e en nu voor enkele weken te 's-Gravemoer in de 3e afdeling. Natuurlijk zullen deze succes sen voor Marijke een stimulans te meer zijn om niet te verslap pen en met nog grotere ijver zich verder te bekwamen om steeds hoger te klimmen op de muzikale ladder. Donateurs en belangstellenden krijgen Zaterdag- en Maandag avond gelegenheid zich van de vorderingen van Marijke te over tuigen. De volgende nummers, waaronder ook de concoursnum mers, zullen door de harmonie worden uitgevoerd 1Trompetters voor, J. Bisselink. 2. La Montagnes d'Argent, Ouverture, G. G» Gadema. 3. Laure de Noves, P. N. Labelle. 4. Gouden Herfst, Alb. Meijns Wz. 5. Prinses Marijke, Mars, v. Leest. Vervolgens zal door eigen le den der Harmonie een vrolijk spel, getiteld: „De Houten Ham' woeden opgevoerd, waarna tot slot door Marijke een Taptoe zal worden geblazen. Het zal zeker niet aan belang stelling ontbreken. Aanbesteding restauratie Ned. Herv. Kerk. Door het architectenbureau Ph. J. W. C. Bolt en Ir. J. de Wilde is onderhands aanbesteed het res taureren der Ned. Herv. Kerk met toren te 's-Greveld.-Capelle. De uitslag was als volgt Aannemersbedrijf D. Huurman, Delft 32542 Gebr. Naglé, G'berg 33880 Korteweg's Bouw Mij. N.V., Breda 34210 W. F. Mulckhuijse, Waarder 35611 Naaborg's Bouwbedrijf, Delft 35980 Van der Sluijs en van Dijk N.V., Giesendam 37700 Het werk is nog niet gegund. Bedankt. Ds. J. B. v. d. Linden, beroe pen predikant bij de Ned. Herv. Kerk te 's-Grevelduin-Capelle heeft voor dit beroep bedankt. Jubileum Fanfarecorps Kunst na Arbeid. Het verslag van het 30-jarig bestaan van Kunst na Arbeid was niet volledig. De heer Joh. Sterrenburg Jzn. is n.l. ook vanaf de oprichting lid geweest van bo vengenoemde vereniging. Wij haasten ons alsnog op deze plaats dit verzuim te herstellen. pellenaren hun ongeslagen record kunnen handhaven, actueler zal zijn dan ooit. Het staaf dan ook bij voorbaat vast dat Zondag een grote supportersschare de reis naar Hilvarenbeek zal meemaken om getuige te zijn van deze hoogst belangrijke wedstrijd. Wij van onze kant zijn na tuurlijk zeer benieuwd hoe dit zal aflopen, al durven wij ons niet aan een voorspelling te wagen, aangezien de twee slechts gewonnen rwedstr-ij den geen maatstaf kunnen zijn om aan te nemen dat zij tot de zwakkere cate gorieën behoren. Integen deel,, men diene er wel degelijk rekening mee te hou den dat Hilvaria in eigen huis tot één der geduchtste, zo niet tot één der gevaarlijkste te genstanders behoort in deze afdeling. Onze mannen wacht dan ook zonder twijfel een zeer moei lijke en zware strijd, die zij slechts tot een goed einde kunnen brengen door zich tweemaal drie kwartier voor de volle honderd procent te geven. Tenslotte willen wij dege nen die voornemens zijn de reis naar Hilvarenbeek mee te maken, met klem adviseren zich tijdig op te geven bij de heer H. Kraak, Binnenhaven C 127, Capelle, daar anders eventuele teleurstellingen niet uitgesloten zijn. Geeft U zich dus vandaag nog op bij bovengenoemd adres. Wit Zwart—DESK 3 8—2 Zondag j.l. speelde een Wit- Zwart-combinatie een beker wedstrijd voor de „Toon Schroder Wisselbeker" tegen DESK 3 uit Kaatsheuvel. Het werd een verdiende en regel matige 82 overwinning voor de thuisclub, waardoor deze zich in de 2e ronde wist te plaatsen. Ook de junioren deden voor hun oudere collega's niet on der; zij klopten Heusden 2 in eigen huis met 80. Het programma voor Zater dag 2 December vermeldt: Wit Zwart 2—JPS 1 Aanvang 3 uur. BERKDIJK. Om dc Torn Schroder^tfeker. Willem II 4—Berkdijk 1 1—4. Zondag stond de eerste wed strijd om de Tom Schröderbeker op het program en wel tegen het Tilburg-,e Willem II. Berkdijk gaf een fiks partijtje voetbal ten beste wat tenslotte tot een verdiende 4—1 overwinning leidde. Vooral de jeugdige rechtsbinnen Emmers was deze middag bijzonder goed op dreef, wat hij tot uitdrukking bracht in twee juweeltjes van doelpunten. A. van Gooi bracht de twee overige doelpunten op zijn naam. Berkdijk 2-SET 5 4-2. Berkdijk zette haar overwin ningenreeks voort met een 4—2 zege op SET 5. Door deze over winning kan weer met vertrou wen worden uitgezien naar het kampioenschap. Programma voor a.s. Zondag. Berkdijk 1—Gudok 2. Voor a.s. Zondag staat de competitiewedstrijd tegen Gudok 2 op het program. Deze wedstrijd zal en moet in een overwinning worden omgezet, willen wij een behoorlijke kans behouden op het kampioenschap. Berkdijk 2Taxandria 5. Ook de Berkdijk-reserves blij ven Zondag thuis en zal worden aangetreden tegen Taxandria 5. WIELRENNEN. Wielerclub Leonora. Zondag werd de 10e rit ver reden voor het clubkampioen schap; wegens het niet houden aa nde aangegeven route werd deze rit in de A-klasse ongeldig en zal op verzoek der renners overgereden worden op 10 Dec., zodat nu in de A-klasse nog geen kampioen is. In dc B-klasse wist K. Klein de laatste rit te winnen, voor L. van den Houdt. Th. de Peffer staat in het eind-klassement met 37 min. en 4 sec. bovenaan en behaalde hiermede het clubkam- pioenshcap van Leonora. De uitslag van de 10e rit B- klasse is: 1. K. Klein 1.38 2. D. v. d. Houdt 1.38.05 3. Th. de Peffer 1.38.05 4. A. Timmermans 1.39 5. A. Wohlendorf 1.39 De totaalstand in de B-klasse is 1. Th. de Peffer 14 u. 5 m. 51 s. 2. L. v.d. Houdt 14 u. 32 m. 10 s. 3. A. Timmermans 15 u. 40 m. 27 s. 4. K. Klein 16 u. 58 m. 19 sec. 5. A. de Krieger 8 ritten 11 u. 2 m. 31 sec. 6. A. Berkelmans. 7. C. Wohlendorf. Zaterdagavond 8 uur wordt door Leonora een balavond gege ven voor haar leden, donateurs en genodigden in haar Clublokaal de Lindeboom in de Ant.straat. NIEUWS VAN DE WIELER CLUB KAATSHEUVEL. Voor a.s. Zondag staat een trainingsrit op het program. De A en B klassen zullen ieder af zonderlijk van start gaan, waar door er dus weer een „apart tintje" aan komt. Vertrokken wordt om half twealf langs de be kende route die de A klas 3 maal en de B klas tweemaal te verrij den krijgt. Korea. De U.N.O.-troepen leveren een wanhopig gevecht om vernietiging door de Chi nese overmacht te ontgaan. Zij trekken terug op de cor ridor die midden door Noord- Korea loopt, om te trachten daar de Chinese stortvloed te gen te houden. In enkele da gen tijd was het front met een derde verkort. In de rug van de terugtrekkende troe pen zijn guerilla's actief. Donderdag-ochtend werd gezegd dat de toestand uiterst critiek was en dat men zich op het ergste moet voorberei den. Lake Success. De Chinese communisten overtreffen in de Veiligheidsraad hun leer meesters, de Russen, nog in het hekelen van de Verenig de Staten. Terwijl aan de an dere kant van de wereld een Chinees leger van een kwart millioen man tot de aanval overging, stond de leider van hun delegatie doodgemoede reerd de Amerikanen te be schuldigen van agressie. Ove rigens heeft de Raad nog geen resultaten bereikt inzake Ko rea. Urtie-conferentie. De twee de Unie-conferentie tussen Nederland en Indonesië is Woensdagmorgen gesloten. Zowel de voorzitter, minis ter Van Maarseveen, als de leider van de Indonesische de legatie, minister Roem, waren tevreden over het verloop en de resultaten. Over alle pun ten werd overeenstemming bereikt. Nederland. Het aantal ver keersongelukken in het eerste halfjaar 1950 vergeleken met het eerste halfjaar 1949, ge stegen met 22,5%, het aantal ongelukken met dodelijke af loop met 27%. In de affaire van de Ou- dewaterse Bank heeft de of ficier van justitie bij de Rot terdamse Rechtbank tegen de oud-directeur een gevangenis straf van 3 jaar geëist, met aftrek van 11 maanden voor arrest. De uitspraak volgt op 12 December. In de Noord-Oostpolder zijn Woensdag twee au.o^on- gelukken gebeurd, waarbij in totaal tien personen werden gewond, waarvan vijf ernstig. Op dezelfde dag kwamen bij Otterlo twee auto's met elkaar in botsing, waardoor vier per sonen ernstig werden gewond.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 9