Spoxt Zc&x>.~ Pool" L00N-0P-ZAND n b 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 11 DECEMBER 1950. 3 V V hi u De prijswinnaars f 1. ^5. L. VAN DONGEN, Veerstraat 33, Waspik. fl. 3.50 M. VAN BEEK, Havendijk 76, Waspik. fl. 1.50 CHR. BAKKERS, St. Antoniusstraat 78, Waalwijk. T.S.C,—B.VW. LongaWillem II D.E.S.K.—Rood Wit InternosR.K.C. W.S.C.Schijndel BoxtelBaardwijk Uno AnimoVlijmense Boys R.K.D.V;C.T.A.C. W aspik—Raamsdonk R. W.B.V elocitas GESLAAGD. Op 9 December slaagden te 's-Hertogenbosch voor 't exa men Machineschrijven: Mej. Rina van de Nieuwenhuyzen te Waalwijk en Mej. Jet Ver hoeven te Drunen. Geslaagden genoten hun op leiding bij de heer L. van de Leur alhier. FOTO'ZOEXWEDSTRIJD. De onlangs opgerichte Au tomobielclub „de Langstraat" organiseerde 1.1. Zaterdag een foto-zoekwedstrijd die, on danks het trieste weer, uit stekend is geslaagd, met een deelname van 25, wel getal alleen door deelname van meer Waalwijkse automobilis ten gemakkelijk het dubbele had kunnen zijn. Zij mogen toch wel eens overwegen ini tiatieven als deze wat meer te steunen. Maar desondanks is deze eerste wedstrijd pri ma geslaagd, was interessant en zeer gezellig. De route ging over Capelle, Kaatsheuvel, Loon op Zand, Udenhout, Helvoirt, Nieuw- kuijk naar Waalwijk, (afstand 65 km.) waar de finish was. Onderweg moesten 15 foto's worden Jopgezocht. Na afloop kwam men in ho tel Verwiel bijeen, waar de uitslag werd bekend gemaakt door de heer H. Hoffmans Jr., die alle deelnemers en mede organisators hartelijk dank zegde en voorts op 't welsla gen van deze eerste wedstrijd wees. De uitslag was als volgt: 1. H. Hendriks, Waalwijk. 2. W. Musters, Kaatsheuvel. 3. B. v. Heesbeen, Waalwijk 4. J. v. Nijnatten. Waalwijk 5. H. Verwiel, Waalwijk. Zij behaalden allen 1400 pnt. Speciale prijs hoogst ge klasseerde, geen gemiste fo to's: Stein, Capelle. Minste kilometer-verschil met officiële afstand: C. van "Wij bk,'Waalwijk. Laagstgeklasseerde, tevens jongste ideèlnemer:. Fl. v. Baal, Waalwijk. I DE NEDERLANDSE COMEDÏE" «morgen voor deKunstkring. Mdcygen, J-unsdagavonü, zal weer' een nieuw toneeigczeischap m'< Waalwijk optreden onuer aus piciën^ van ae reunstkring. net is de INederlanclse L.omecne, een to- neelgezeiscnap datun de loop van dit jaar onder deze naanr is gaan spelen, net zijn niet aueinaai on bekenden overigens: ais we de namen Mary nresselhuis, Henk Rigters en ouus Ustér b.v. noe men, komt er bij iedereen wel een herinnering boven, een goede her innering. Vviat iviary Uresselhuis betrert bewaren we een bizonder goede herinnering aan haar „Can- dida dat Comedia enkele jaren geleden hier heelt opgevoerd. Deze keer voert Mary Dressel- huys(in een heel ander genre; de boventoon in „Young Wives Tale'' van Ronald Joans, dat zij zelt heelt vertaald onder de tite. „bakersprookje". Het programma maakt de bezoeker niet veel wij zer dan dat het een blijspel is over woningnoodperikelen op een flitje in St. John's Wood te Lon den. Nu, als het programma niets meer wil of kan vertellen, moeten wij zeker niets meer loslaten en het maar aan ieder persoonlijk overlaten om zich onvoorbereid te amuseren met die twee samen wonende echtparen, waarvan het ene onhandig is en het andere de gelijk, twee kinderjuffrouwen zo als alleen kinderjuffrouwen kun nen zijn, terwijl daar tussendoor nog een minnaar rondscharrelt om het geval te completeren. Veel succes heeft de Nederlandse Co- medie al geoogst, laten we hopen dat de kennismaking hier ook tot aller tevredenheid en plezier ver loopt. Laat iedereen nu ook eens ge volg geven aan het herhaalde verzoek om op tijd te komen, op dat er, als het al over achten is, geen opstoppingen ontstaan voor de ingang-van'Musis Sacrum. „DE RIMBOE BRANDT". De afdeling Waalwijk van de Bond van Oud-strijders en Mo bilisatiekruisdragers heeft zich gewijd aan de instudering van een toneelstuk „De Rimboe Brandt" van A. v. d. Lugt. Ze zal dit opvoeren Zaterdag 16 De cember in de v Gildenbond. We zijn benieuwd naar wat deze oud strijders op de planken presteren. EEN NIEUWE SERVICE. Naar wij vernemen zal men vanaf 15 December a.s. zijn spoorkaartjes voor de voornaam ste plaatsen in ons land, vanuit 's-Bosch, Lage-Zwaluwe en Til burg, zonder enige verhoging kunnen bekomen bij het Woning- Assurantie en Passagebureau Lambert van Oudheusden, Gro testraat, Waalwijk. Deze nieuwe service van deze actieve firma zal door de reizi gers uit Waalwijk en de Lang straat zeker op prijs worden ge steld. „DE SCHEIDSRECHTER" Wij ontvingen het orgaan van de Nederlandse organisatie van voetbalscheidsrechters, dat na tuurlijk, „De Scheidsrechter" heet. Een fris. aantrekkelijk blad, dat onder de hoofdredactie staat van Ir. van Emmenes, een journalist die zijn sporen in de sport ver diend heeft. En het blad heeft blijkbaar be langstelling genoeg: 16 pagina's tekst, plus de mededeling dat er wegens zeer grote overvloed van kopij nog verschillende artikelen moesten blijven liggen! Het blad is waard dat het een ruime verspreiding krijgt, en niet alleen in scheidsrechterskringen. Ook voetballers en clubbesturen zullen er goed aan doen zich op dit blad te abonneren. Het abon nementsgeld bedraagt 4.per jaar. Wij mogen met bescheiden trots constateren dat er verscheidene goede artikels van Brabantse scheidsrechters in staan. De secreta-is van de Lang- straatse afdeling, de heer J. Hor nes, 2e St. Crispijnstr. 56, Waal wijk, zal U graag als abonné no teren. SCHAKEN. De Schaakclub Waalwijk kreeg de Osse schaakvereni ging op bezoek. Klaarblijke lijk waren verscheidene spe lers nog in Sinterklaasstem ming ,want er werden in di verse partijen nog al kwistig stukken cadeau gegeven. De "Waalwij kers waren wat vrij geviger dan de Ossenaren. In bepaalde gevallen kan men een dergelijke eigenschap na tuurlijk toejuichen, maar in een schaakpartij leidt zoiets meestal tot verlies. De geschenken werden min zaam aanvaard en aan 't eind bleek Oss iets beter bedacht dan Waalwijk. Met 6 tegen 4 gingen de gasten dus naar huis. Neen, het was geen neder laag voor Waalwijk die uit eigen absolute zwakte bestond of uit grotere kracht van de tegenstander. Volgende keer beter! De gedetailleerde uitslag was: P. Kuysten J. v. Hinthum 10 M. GoudhercA. Kruis 10 Drs. A. Vader B. Scheygrond 01 A. Hooft v. Huvsduinen F. v. d. Heijden 01 J. Pullens G. Wijnkoop 10 C. Horn M. de Monchy 01 G. SmitsB. Drenth 01 E. de Vries D. v. d. Boogaard VzVz H. Vrijhoeven J. Bolden Vz—Vz Mevr. L. Vader-v. d. Loo J. Smeele 01 4—6 Vermelding verdient slechts nog de fraaie wiize waaroo de heer Kuysten zijn tegenstan der consequent en meedogen loos in een onafwendbaar matnet dreef. Eigenlijk is schaken toch kinderlijk een voudig als men iemand steeds ^e goede en sterke zetten ziet 'oen. Je moet ze alleen maar ien. OP EN NEER. Sergt.-Majoor C. L. Verha ten uit de Besoiiensestraat, ''e momenteel oo de Camero- 'ia zit, zal 24 December weer huiskomen. ONGEVALLEN. Dezer dagen hadden aan de overweg StationsstraatSint Antoniusstraat drie ongeval- 'en plaats, te wijten aan de gladheid, maar speciaal naar men ons mededeelde, aan de witte "steentjes der overgangs wegen, die bij nat en vriezend weer uiterst glad schijnen te zijn. Vrijdagmiddag werd de heer Th. H. uit de Stationsstraat, die per fiets passeerde, door 'n slippende auto van dhr. de B. aangereden en op de grond geworpen, zodat hij flinke kwetsuren aan het hoofd op liep; hij werd bij Notaris van Gurp binnengedragen en daar liefderijk geholpen en kon la ter huiswaarts worden ver voerd. Zaterdagmiddag had op dezelfde plaats een botsing plaats tussen de auto's, be stuurd door mevr. v. L.-S. en de andere door de heer J. de F. van de firma H. van Leeuwen. Zij kwamen met flinke vaart tegen elkaar, zo dat de beide auto's ernstig be schadigd werden. De heer de F. liep een hersenschudding en schouderfractuur op, ter wijl mevr. v. L.-S. aan het hoofd werd gewond. Men vestigt er onze aan dacht op dat bij het snelver keer langs de Parallelweg Burgem. v. d. Klokkenlaan, bij het kruispunt Stationsstr.- Antoniusstr.-Parallelweg, dooi de automobilisten bij 't over steken der straat even hard wordt gereden als op de ver keersweg zelf, waardoor groot gevaar bestaat voor ongeluk ken op dit punt. Dat dit punt behoorlijk gevaarlijk is, blijkt wel uit 't feit dat Zaterdagavond om een uur of elf op deze zelfde plaats een derde aanrijding plaats had. 'Twee luxe auto's kwamen met elkaar in botsing door de gladheid van de weg. Beide wagens liepen aan de voorkant enige schade op. Op de weg .van Sprang naar Kaatsheuvel slipte een auto, kwam tegen een tele foonpaal terecht die afknapte en de wagen nog al schade bezorgde. Mevr. A. had het onge luk in haar huis uit te schui ven en haar linkerpols te breken. OoüEN VAN DAGEN AAN HET RIKKEN. Vanmorgen is in het café van ae Lumen pond net ritt en barakconcours van de Ou- uen van uagen pegonnen. riet was er gezeuig ar uk. De oud jes rikten alsof hun leven er van aining. Toen wij er waren maakte Boerke Steven net ten prima rik. De Commissie van Vijf liet haar wijze ogen door ue zaal gaan. Acnter in üe zaal waren de vele mooie prijzen uitgestald en die zul ten de nküers zeker aanspo ren om hun uiterste best te doen. VOGELVERENIGING „VOGELLÜST". Zaterdag j.l. hield boven genoemde vereniging haar maandelijkse vergadering. De opkomst was zeer matig. Na het vaststellen der notulen werden een 3-tal schrijvens voorgelezen, die als kennis geving werden aangenomen. De tentoonstellingscommissie kon niet worden benoemd vanwege de matige belang stelling. Een 5-tal nieuwe le den werden aangenomen. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. waarna sluiting volgde. ONENIGHEID. Zondagmiddag ontstond in de Baard wij ksestraat twist over een kind. Deze twist liep zo hoog dat het mes er aan te pas kwam. Maar alles bij elkaar viel het toch mee en toen de inmiddels gewaar schuwde politie ter plaatse verscheen, was de rust al weergekeerd. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: lichtgroene al pino-pet; bruin hondje; Hol landse herder; bruine shawl; groene vulpen; glacé heren- har.dschoen; wit hondje met bruine vlekken; glacé dames handschoen; doublé dames horloge; twee papieren gul dens; blauw alpino-petjej wit met bruine waht; doublé da mesarmband; jonge spaniel; kinderfietsje; damesarmband; wollen shawl; rood kinderpor- temonnaietje; j groene step; witte Keeshond. Verloren: bruin petje; een paar groene wanten; bruine alpino-pet; bos 'sleutels; slan genleren damesportemonnaie met inhoud; zilveren broche; kinderarmbandje; ballpoint pen; donkerblauw alpino-pet je; zwarte Swan-vulpen; wit met rood kinderwantje; een paar beige dameshandschoe nen; zwartleren portemonnaie met inhoud; een paar zwarte gymnastiekschoenen; kinder wantje; krantentas; blauwe damesshawl met rode rand; beige ceintuur. MOORD TE HANK OPGEHELDERD. De laffe moord in Hank, vorige week Dinsdag, heeft de rijkspolitie thans tot klaar heid gebracht. Reeds direct na de ontdekking gingen de ver moedens naar roofmoord uit en door energiek en kracht dadig speurderswerk konden Vrijdagnacht reeds in Wer kendam enige personen, onder wie een meisje, van hun bed gelicht en ingesloten worden. De hoofdverdachte, zekere S„ die met het meisje samenleef de, had geen gunstige reputa tie. Beiden kwamen uit Den Haag en zouden binnenkort gaan trouwen. Van Mol is met een ijzeren voorwerp neergeslagen en waarschijnlijk zeer kort daar na overleden. De verhoren van de ver dachten hebben de verwachte bekentenissen opgeleverd en allen werden ingesloten. Dc twee kooplieden, die v. Mol vonden, zijn intussen ook bekend geworden, maar het is gebleken dat zij niets met het afschuwelijke misdrijf uitstaande hebben. Het stoffelijk overschot vnn het slachtoffer is vrijgegeven en ter aarde besteld. KA A GEGUND. De bouw van een brandweer kazerne met gebouw voor ge meentewerken alhier is onder ar chitectuur van Ir. Geenen, gegund aan delaagste inschrijver Gebr. v. d. Hoven, Kaatsheuvel, voor de som van 159.949. KANARIE- TENTOONSTELLING. In Café van Heeswijk werd Zaterdag en Zondag een kana rietentoonstelling gehouden, die Zondagmorgen olncieel door voorzitter A. van Wanrooij ge opend werd met een dankwoord aan de hospita voor de goede zorgen en de keurmeester voor de nauwgezette beoordeling der vo gels. De uitslag der keuring was: Klasse 1, 4 vogels eigen teelt: 1 A. v. Dongen 295 pnt.; 2 Jo Damen 292 pnt.: 3 W. 'Netten 286 pnt.: klasse II, 2 vogels eigen teelt: 1 H. Voogd 144 pnt.: 2 H. Voogd 132 pnt. en 3 W. Netten 122 pnt.: klasse III, 1 vogel eigen teelt: 1, 2 en 3 L. van Dongen met 78, 75 en 72 pnt. Klasse IV, open klasse 2 vo gels: 1 W. Netten 145 pnt.: 2 N. Damen 141 pnt.; 3 S. Molenschot 135 pnt.: klasse V, 1 vogel: 1 A. v. Dongen 81 pnt. tevens mees terzanger der tentoonstelling; 2 W. Netten 78 pnt, 3 A. v. Wan rooij 75 pnt. en 4 J. Damen 69 p. Derby vogel, L. v. Dongen 81 pnt. Favoriet A. v. Dongen 78 p. Wisselbeker klasse 1 A. van Dongen definitief: klasse II, H. Voogd: klasse III L. v. Dongen definitief; klasse IV W. Netten en klasse V, A. v. Dongen. St. Vincentiusvereniging. In de Zondagmorgen gehouden ledenvergadering van de St. Vin- centiusvereniging werd tot vice- president gekozen de heer Chr. Hendriks. Secretaris R.K. Schoen- fabrikantenvereniging. De heer J. v. d. Hoven nam zijn ontslag als secretaris van de afdeling Kaatsheuvel van de R.K. Schoenfabrikantenvereniging. In diens plaats werd benoemd de heer J. v. Woensel. K.R.O. AVOND. Reeds Zondagmorgen was de gehele zaal van het Patronaat St. Jan bij plaatsbespreking uitver kocht voor de K.R.O.-avond, die het Orkest Zonder Naam met zijn medewerkers er Woensdag avond 13 December om 8 u. n.m. zal geven. REVUE. De succes-revue „Hallo, de Kets", door de K.J.M.V. gege ven, ligt nog vers in ons geheu gen. Wij vernemen, dat de auteur de heer R. Heijs weer klaar is met een tweede revue, onder de titel „Hier zijn we weer", die de voorgaande nog in alle opzich'en moet overtreffen. Er is reeds een aanvang gemaakt met de repeti ties. SEXTET VAN BEETHOVEN. Dinsdag 12 December zal een sextet gevormd uit de beste krach ten van de harmonie Apollo on der leiding van zijn directeur de heer N. Steffen voor de leden van de K. J. M. V. een uit voering géven van het beroemde sextet van Beethoven. De heer Steffen zal aan de uitvoering een muzikale uiteenzetting doen voor afgaan. K. W. - ACTIE. 't Weer werkte niet mede, toen het K.W.-Actie-Comité Zondag avond om halt acht zijn derde en laatste toewijzing van prijzen hield in de Hootastraat vanuit de woning van de voorzitter der K. W.-Actie, de heer Cor van der Velden. Ondanks dat waren hon derden samengestroomd om, zo veel mogelijk beschutting zoekend voor weer en wind, de uitslag van de toewijzing te volgen. De geluidsinstallatie van de heer Jos de Brouwer maakte het echter mogelijk tot op verre afstand de uitslag te volgen. Met een dank woord aan allen, die hadden me de geholpen om de K.W.-Actie weer tot zo n groot succes te ma ken, werd geopend; de deelnemen de winkeliers voor de schenking der prijzen, de wereldlijke en geestelijke autoriteiten voor hun steun, de rijkspolitie voor de voorkomende hulp, de pers voor haar activiteit, ieder kreeg zijn niet gevraagde, doch welverdien de dank in het gesproken voor woord. Toen volgde onder grote belangstelling de toewijzing, di'e onder politietoezicht geschiedde. De uitslag was: 1 Annie Klis Hoofdstraat 48 Kaatsheuvel; 2 L. v. d. Dungen Hoofdstr. 142 Kaatsheuvel: 3 An- dré van Es Stationsstraat 14 B; 4 A, J. Vesters-Jacobs Verlengde Hoofdstraat 22: 5 v. d. Wouw- Damen Hilsestraat 33: 6 Fr. Klis Hoofdstraat 48a; 7 P. v. Wezen- beek Verl. Hoofdstraat 53; 8 J. Uerlemans Rechtvaart 11: 9 J. Zeebrechts-van Wanrooij Markt straat 1Ü7 a; 10 A Wijgerde- Sluisstraat Udenhout; 11 Jos Aus- sems Julianastraat 1; 12 J. A. Boelen Tramlaan 145; 13 Wim van Heijst Gasthuisstraat 138; 14 Fr. Moonen Vrijh.-Capelle B 32; 15 A. v. d. Linden Hilsestraat 75; 16 C. J. Klaassen Hoofdstr. 126; 17 F. Smolders Hoofdstraat 142; 18 C. Groenendaal Baan 9; 19 A. v. d. Sijdfe, Sprang Dijkstr. 308; 20 Wed. v. d. Heijden Péperstr. 18; 21 Op de Kamp Schoolstr. 16; 22 Corry Luyten Gasthuisstraat 122; 23 J. Versteeg Dreef 62a; 24 M. van Wanrooij Marktstr. 23; 25 M. van Zon Mgr. Volkerstr. 21; 26 J. Smolders Hoekje 55; 27 W. de Benis Vaartstr. 94; 28 M. van Zon Mgr. Volkerstr. 21; 29 Jana Damen Marktstr. 18; 30 E. v. Gastel Hoofdstr. 18; 31 A. Klerkx Heusdenseweg 12 Elshout; 32 H. v. Achterberg Loonsedijk 78; 33 Alf. Aussems Leostr. 117; 34 Chr. Bergmans Tramlaan 212; 35 C. v. Wezel Vaartstr. 77; 36 J. A. Boe len Tramlaan 145; 37 Wed. van Beers Julianastr. 12; 38 Ch. Meeuwsen Vaartstr. 95; 39 Jan Timmers Sprangsestr. 17; 40 M. Kooien Gasthuisstr. 97; 41 J. Boons Hoofdstr. 215; 42 Piet van Zon Heulstr. 51; 43 J. Ligtvoet Berkdijksestr. 68; 44 Wed. Wél len Verj. Hoofdstr. 61; 45 W. Netten Leostraat 202; 46 H. Berg mans Hoofdstr. 69; 47 L. de Bondt Dijkstraat A 422 Sprang; 48 Ben Hamers Kloosterstr. 103 Loonopzand en 49 H. Muskens Tramlaan 224. Waar geen plaats naam vermeld wonen de win naars in Kaatsheuvel. TELEVISIE. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal voor de leden van de afdeling Kaatsh°uvel van de R.K. Bond van Schoenfabri kanten in een der zalen van café restaurant Euphonia, exploitant de heer H. v. Dun, Donderdag avond door de heer Jos de Brou wer alhier, een experimentele uit zending gegeven worden van het programma, dat Philips' Experi mentele Televisie-uitzending op Donderdag 14 December om 20.15 uur aankondigd onder de titel: In samenwerking met het „Modecen trum" voor de Schoen- en Leder branche wordt voor de televisie een schoenen-show georganiseerd. De nieuwste modellen van de Nederlandse Industrie worden vertoond. We geloven, dat de heer de Brouwer in deze een initiatief ge- nomen 'heeft waartoe het bestuur van -de Schoentabrikantenband gaarne zijn volle medewerking toezegde, en dat als een première mag gelden. Alles zal gedaan wor den om het experiment volledig te doen slagen. We moeten er echter wel op wijzen, dat de ge legenheid uitsluitend toegankelijk is voor de leden van de afdeling Kaatsheuvel. AGENDA. Dinsdag 7.30 u. n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. 8 u. n.m. K.J.M.V. Sextet Beet hoven door Apollo, zaal Smit. Woensdag 8 u. n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 7.30 u. n.m. repetitie Dameskoor Bel Canto. 8.30 u. n.m. repetitie Gem. Koor Bel Canto. Woensdag 8 u. n.m. K.R.O.- Avond Patronaatszaal. Vererende uitnodiging. Bij gelegenheid van het 40-jarig jubilé der Nederlandsche Federa tie van Harmonie en Fanfare ge zelschappen, werd tot de Kon. Harmonie Sofia's vereniging het verzoek gericht, om bij deze ge legenheid de oud-voorzitter der Federatie, mr. Fr. van Lanschot, oud-Burgemeester van 's-Bosch op zijn laatste rustplaats te her denken. Zo toog de Kon. Harmonie So fia's vereniging, waarvan de voorzitter de heer Joh. v. d. Heu vel, tevxens districts-voorzitter der Ned. tederatie is. Zondag naar Helvoirt om deze herdenking te doen plaats vinden. Hierbij waren aanwezig de echtgenote van de overledene en diens kinderen, alsmede de voor zitter der Ned. Federatie dhr. v. Riel, Burgemeester van Angerlo, vele familieleden en voorts func tionarissen der Federatie. Aan het graf werd het woord gevoerd door de voorzitter der Federatie en werd een krans ge legd, terwijl door de Kon. Harm, de muzikale omlijsting werd ver zorgd. Een zoon van wijlen de heer van Lanschot dankte voor deze mooie geste der Ned. Federatie cn de treffende woorden gespro ken ter nagedachtenis van zijn overleden vader. Kandelaar gestolen. Naar wij vernemen is Vrijdag in het Maria kapelletje aan de Tilburgsche weg een kandelaar gestolen. De politie heeft de zaak in onderzoek. R. K. Middenstands-Actie. Tijdens de maand December werd door de R.K. Middenstands ver. een actie gevoerd, waarvan Vrijdagavond de uitslag werd be kend gemaakt. De voorzitter van het comité de heer J. van Roosmalen, dankte allen voor deze zeer goed ge slaagde actie. De prijzen werden gewonnen door: 1 A. J. Snoeren Bergstraat; 2 A. Lichtenberg Land van Kleef; 3 W. IJpelaar Kerk straat; 4 Fr. v. d. Sanden, Ho- gensteenweg, terwijl de extra prijs voor de meest ingeleverde oplos- ringen werd ingewonnen door de Eerw. Fraters alhier. Winkclicrsver. Crescendo. De uitslag van de St. Nicolaas- actie van de Winkeliersvereni ging Crescendo, welke goed ge slaagd is, was als volgt lste prijs M. van Loosdrecht Kloosterstr.; 2 Wies Beerens Ho- gesteenweg; 3 Miet Hultermans; 4 A. Jansen-Kolsteren Tilburg;: 5 J. van Loon Duiksehöef; 6 M. Maas Hogesteenweg; 7 Karei Jan sen Hogesteenweg. VRAGEN EN MENINGEN van onze lezers VOOR ZONDAG 17 DECEMBER 1950. NAAM ADRES SCHEIDSRECHTER HIELP MEE AAN FRANSE OVERWINNING. EERVOLLE NEDERLAAG IN COLOMBES. Ondanks de „numerieke" meer derheid van de Fransen, zoals Leo Pagano zei, en ondanks hun soms buitengewone felheid, heb ben de Oranje-mannen behoorlijk van zich afgebeten en het zou de Fransen "niet verwonderd hoeven te hebben als een gelijk spel het resultaat was geweest. Telt u maar op de eerste goal een dui delijk buitenspelgeval. De vierde goal werd vanuit de handen van Kratik ingeschoten en was ook zeer zeker aanvechtbaar en de on besuisde aanval op v. Melis had wis en zeker met een penalty ge straft moeten worden. Nochtans hebben onze jongens zich hierdoor niet laten ontmoe digen en hebben de Fransen met tairijke aanvallen van repliek ge diend. Het begin van dc wedstrijd was Geachte Heer Redacteur van „De Echo v. d. Zuiden Waalwijk. Ik moge U verzoeken onder staand te willen plaatsen in Uw blad naar aanleiding van het ge schrevene door een abonné uit Capelle betreffende de ruilverka veling „Het Eendennest". „Met waardering voor ieders mening wilde ik als belangheb bend eigenaar een enkel woord wijden aan hetgeen Uw abonné uit Capelle als man uit de prak tijk heeft neergeschreven. Hij be gint n.l. met te vertellen dat het Ruilverkavelingsplan „Het Een dennest" heel wat stof doet op waaien cn een ergernis is voor de overgrote meerderheid van grondeigenaren, noemt daarbij de reeds uitgevoerde ontwaterin ge- werken en geeft een opsomming van de lasten die op de gronden reeds rusten en zullen komen te rusten. Met geen enkel woord rept hij echter van de verbeterin gen die reeds tot stand zijn ge bracht en nog bij aanneming van de ruilverkaveling zullen tot stand gebracht worden. Wanneer men als man uit de praktijk de wantoestanden van vroeger vóór de reeds uitgevoer de ontwateringswerken wil zien, waarbij het grootste gedeelte van het ruilverkavelingsblok in na jaar en winter onder water stond en men bedenkt dat bij de ruil verkaveling ieder perceel een uit weg zal krijgen, hetgeen thans bij zeer vele percelen te wensen overlaat, dan kan men deze voor genomen ruilverkaveling een ont sluiting noemen van het gehele gebied en zal alsdan elk perceel op gemakkelijke wijze, lanqs een behoorlijke weg bereikt kunnen worden, hetgeen ook een voor dcel zal betekenen voor de klei ne boeren-eigenaren waarvan Uw abonné spreekt. Ik zou dan ook de geachte schrijver willen vragen wanneer hij bepaalde grieven naar voren wil brengen, niet alleen de nade len te willen noemen, doch ook de voordelen, die zeer zeker aan deze ruilverkaveling zijn verbon den en wanneer deze ruilverkave ling tot uitvoering zou komen zal hem blijken dat in deze niet de „hogere kringen" met vuur ge speeld hebben, doch dat hij dit zelf heeft gedaan, door alles in een verkeerd daglicht te stellen. Men kan hier met de meeste gerustheid spreken niet alleen van een belang van ieder eige naar afzonderlijk, doch ook- van een streekbelang en zeer zeker ook van een gemeentebelang voor de betrokken gemeenten en durf ik dus de belanghebbenden de voorgenomen ruilverkaveling ge nist en met nadruk aanbevelen. Gymnastiek is een gezonde sport. De lange wlnteravdSÉu staan weer voor de deur en onwillekeu rig komt de vraag naar voren, hoe kan ik die avonden het ge zelligst en het nuttigst doorko men. Er worden natuurlijk voor al onder de ouderen, vele avon den doorgebracht met kaarten. Dit is een buitengewoon mooi tijdverdrijf cn de meeste onder de jongeren doen het ook graag. Maar men moet niet elke avond kaarten. Ter afwisseling kan men b.v. de gymnastiek beoefenen, maar dc ondervinding heeft ge leerd, dat hiervoor velen onder ons geen interesse hebben en dat is hen ook niet kwalijk te nemen. De meeste jongeren weten nog te weinig van gymnastiek af. De gymnastiek is een sport zowel voor jong als oud. Pas dan, als onze lichamelijke toestand niets te wensen overlaat, erkennen wij de diepe waarheid van het beken de gezegdet „Gezondheid is dc grootste schat." Nu dan, wanneer men gezond is, moet men er op uit zijn, zijn lichaam te trainen en zijn spieren tot het uiterste te ontwikkelen. Niemand kan en'g werk doen, zonder dat hij zijn spieren gebruikt. Inderdaad, het lichaam is een wonderbaar orga nisme, vooral wanneer alle on derdelen beter en sterker worden, door er arbeid van te eisen. De gymnastiek is hiervoor de sport, zij geeft aan elke spier zijn ar beid en maakt ze sterk. De les die wij hier uit moeten trekken is, dat niet all-en de hoe veelheid arbeid het belang van een goede gymnastiekles moet z'in, maar ook de aard van die arbeid, n.l. inspanning en emotie; en dit laatste sluit ook in zich: vreugde. ongetwijfeld voor de Fransen en het leek er dan ook op alsof zij rechtst-eeks naar een klinkende overwinning gingen. Maar Ne derland had zijn afweer al in ge reedheid gebracht. De achterhoe de liet zich door het offensief niet intimideren en Terlouw onder brak menige aanval. Een blunder van de Belgische scheidsrechter Baert hielp de Fransen aan hun eerste doelpunt. Een schot van Strappe tikte terug voor de voeten van Baratte, die Flamion, minstens 2 meter buiten- snel, kans.gaf de score te openen. De protesten van Leo Pagano hielpen niet. Het was 0—1. Nederland liet zich door deze tegenvaller niet ontmoedigen en trok resoluut op de Franse verde diging af. Snoek vestigde de aan dacht op zich door zijn prima zui vere passes. In het middenveld deed Biesbrouck, de beste man, uitstekend werk. Even later kreeg v. d.'Ttrfjn, 2 meter voor 't doel de kans van zijn leven, maar mis te op akelige wijze. Aan de an dere kant moest S'-hljvenaar. al vallende, een zeker doelpunt voorkomen. Het was dan ook dubbel jammer dat Kraak even 1at»r een schot van Baratte m'stc (2-0). Maar toen had onze voor hoede haa- antwoord klaar. Ra zend snel waren Snoek en v. Me lis voor het Franse doel nekomen om een voo-ret van de Graaf op te vanoen. Snoek kopte doornaar v. Melis, die de bal een tikie gaf en 2—1 maakte. Vijf minuten voor de rust kwam de derde Franse treffer, nog peen minuut later gevolgd door een Neder landse goal. Van der Tulin k-eeg de bal van Snoek en liet Viqnal voor de twede maal zwichten. Met gematiod optimisme werd d® twede helft b»nonnen. Fen h*oin dnt voor ons fa'aal zou Muilen. Flamion k"B"g de h"»1 van Baratte toegesoeeld en ond->nks Un* dat naar alle waarschijn lijkheid Kraak de bal re-ds vast had. srhoot hij in het do*1 en Qp/t-t kened® h®t doelo.int ooed. Eén minuut later belandde een van Vignals enorme uittrapjjen

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 3