Ba,lGST£LLIK6SF0i1US HET TYPE, DAT ALTIJD SLAAGT BIOSCOOP-PROGRAMMA DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 15 DECEMBER 1950. 5 aanvragen van 2000.12 van 1500.1 van 1200. 6 van 1000.1 van 800. 4 van 700.2 van 600. 4 van 500.1 van 400. BIJ het eerste kuchen DAH PO-PASTILLES voorkomen erger rr~n MIJNHARMJE5: DE CACHET l - h! maakt ,en van gedachtcnstrcepjes, die een overdadige nadruk sugge reren. Afgezien echter van deze kleinigheden, is „Dingeman Hoeks" een roman, die we warm kunnen aanbevelen aan iedereen die zo maar eens een boek voor zijn pleizier wil lezen, 't Is een pracht kerstgeschenk, vooral voor ons, Langstraters. Het is jammer dat deze druk ontsierd wordt door een respec tabel aantal drukfouten, maar wc hopen dat deze bij een volgende druk, die we het boek en zijn schrijver graag toewensen, weg gewerkt zullen worden. voor de Langstraat en het Land van Heusden en Altena Het Middenstands-Borgstel- lingsfonüs voor de Langstraat en 't Land van Heusden en Altena hield 1.1. Dinsdag een vergadering van 't Algemeen Bestuur in „De Twee Kolom men" te Waalwijk. Uit de agenda-punten DleeK om. dat een nieuwe moge lijkheid van credietverlening in het leven is geroepen, n.l. een Vestigingscrediet voor ge- demobiliseerden, dat zijn de genen die beschikken over de nodige handelskennis en vak bekwaamheid en die kunnen aannemelijk maken dat zy, indien ze niet gemobiliseerd waren, tot vestiging van een eigen bedrijf zouden zijn over gegaan. Het is voortaan mogelijk credieten te verlenen boven de 1500 tot een maximum van ƒ3000; vroeger was dat ƒ2000. J Uit het verslag van de dis- tricts-commissaris vanaf 13 Juni, bleek dat sedert de laat ste algemene vergadering op 13 Juni j.l., bij het Fonds 29 nieuwe aanvragen om hulp verlening zijn ingediend. Met de 9 aanvragen die op 13 Ju ni nog in behandeling waren werden dus in de afgelopen 6 maanden in totaal 38 aan vragen voor het Dagelijks Be stuur behandeld. Het Dage lijks Bestuur vergaderde in deze periode 4 maal om de binnengekomen gevallen te bespreken en te beoordelen. Van deze 38 behandelde ge vallen bedroeg het in 36 ge vallen een credietaanvraag tot een totaalbedrag van f 42.400. In 2 gevallen kon worden vol staan met advies. De behandelde aanvragen waren verdeeld over een 12- tal gemeenten: Andel, 1 aanvraag, f 1000.- Dongen, 7 aanvragen, f 10300.- Drunen, 5 aanvragen, 4400.- (4 1 advies). Eethen, 2 aanvragen, 2600.- Heusden, 1 aanvraag, f 1200.- Loon op Zand/Kaatsheuvel, 6 aanvragen, 3900.- (5 1 advies). Geertruidenberg, 2 aanvragen, 3000.- Made. 4 aanvragen, 3500.- Raamsdonk (sveer 4 aanvragen, f 5000.- Sprang-Capelle, 1 aanvraag f 1000.- Waalwijk, 4 aanvragen, 4500.- Waspik, 1 aanvraag, f 2000.- 38 aanvragen 42400.- Over de beroepen kunnen de aanvragen als volgt wor den verdeeld: 2 Kappers f 1400 2 Pazarhouders f 3000 3 Manufact.handel 5001 4 Kruideniers f 4300 2 Slagers 2700 1 Zuivelhandelaar f 1000 2 Groentenhandelaren 1200 1 Slijterij gedistilleerd f 1000 1 Schilder f 2000 2 Steenhouwers f 3500 1 Petroleumhandelaar advies 1 Smid 1500 1 Loodgieter f 1500 3 Kleermakers f 22Q0 4 Bakkers f 5700 1 Meubelmaker f 1000 1 Rijwielhandelaar f 1500 1 Fourniturenhandelaar 1500 1 Bloemist f 600 1 Kousenrep.-bedrijf 800 2 Schoenventers f 1000 1 Rietdekker advies In to*aal werden ingediend: Gemiddeld credietbedrag is 1177.77 (1949: 1149.68, 1948 800.—). Het totaal aantal aanvragen is vanaf 1 Januari 1950 toe genomen met 59 en bedraagt thans in totaal 444. In de loop van 1950 zijn in het geheel 6 credieten geheel door de be trokkenen afbetaald. Per 30 November waren in omloop 60 credieten, waarop in totaal nog te vorderen is f 39.675.60. Van de 36 behandelde cre- dietaanvragen met een totaal van ƒ42.400.werd in 16 ge vallen een crediet toegestaan tot een totaal bedrag van 16.300.Van de overige credietaanvragen werden er 13 afgewezen; enige redenen van afwijzing waren o.m.: on betrouwbaarheid van aanvra ger of ongunstige inlichtin gen, ondoelmatigheid van het aan te schaffen object. om dat aanvragers evengoed door een bank konden worden ge holpen, 2 aanvragen werden veneend, doch alsnog door oetrokkenen ingetrokken. Ze- ,en aanvragen zijn nog in be handeling. Uit het bovenstaande blijkt Jat in de afgelopen periode wederom veelvuldig een be roep op het fonds is gedaan en dat ook in veel gevallen nuttig werk kon worden ver richt en verschillende mid- Jenstanders uit hun financiële moeilijkheden konden worden geholpen. Het grote aantal aanvragen heeft het Dagelijks Bestuur en het Secretariaat veel werk bezorgd, maar tel kens wordt iedere aanvraag met zorg en critisch bekeken en de nodige voorzichtigheid betracht. Op deze wijze hoopt het Dagelijks Bestuur en het Secretariaat in de komende periode voort te gaan. De uitzet-capaciteit voor '51 werd bepaald op f 70.000 en de begroting voor 1951 werd vastgesteld. H NED. SPOORWEGEN. In ons vorig nummer heb ben we reeds meegedeeld dat bij het bureau Lambert van Oudheusden alhier spoor kaartjes voor verschillende trajecten verkrijgbaar zouden zijn. Hier volgt de officiële lijst ons door de Ned. Spoorwegen verstrekt, en men zal goed doen dit lijstje uit te knippen en te bewaren. Enkele reis en retour 3e klasse van 's-Hertogenbosch naar Amersfoort, Arnhem Eindhoven, Hilversum, Nij megen en Oss; Enkele reis derde klasse van 's-Hertogenbosch naar Amsterdam Amstel, Amster dam M.P., Blerick, Deventer. Gouda. Groningen, Den Haag S.S., Heerlen, Helmond, Maas tricht Roermond, Sittard, Tiel en Venlo; Enkele reis en retour 2e en 3e klasse van 's-Hertogen bosch naar Amsterdam C.S. en Utrecht; Enkele reis 3e klasse van Lage-Zwaluwe naar Delft. Gouda, Haarlem, Leiden, Schiedam en Zevenbergen; Enkele reis en retour 3e klasse van Lage-Zwaluwe naar Dordrecht en Feijenoord; Enkele reis en retour 2e en 3e klasse van Lage-Zwa- 'uwe naar Den Haag H.S. en Rotterdam D.P. of Beurs; Enkele reis en retour 3e klasse van Tilburg naar Bre da en Roosendaal; Enkele reis 3e klasse van Tilburg naar Bergen op Zoom en Vlissingen. Men ziet, men heeft 't pre cies uitgedokterd en het is dus pas een begin; de 2e klas kaartjes zijn nog maar schraal bedeeld en 't aantal plaatsen is nog betrekkelijk klein. Maar dat zal wel beter wor den. „BAKERSPROOKJE". Kostelijke onzin. Wij kennen Mr. Ronald Jeans niet en dat spijt ons. Niet dat we nou zo verschrik kelijk graag een Engelse schrijver zouden kennen. He lemaal niet. Maar als we hem kenden dan zouden we naar bem toe gaan om namens de leden van de Kunstkring ..thank you very much" tegen hem te zeggen. Want de Kunstkring heeft zich Dins dagavond uitermate geamu seerd met zijn kostelijk blij spel „Bakersprookje". En te recht. Jeans heeft twee moderne echtparen en een jong meisje op een Londense flat samen gebracht. Mr. Pennant is een zeer matig filmscenario schrijver en zijn jonge vrouw is een nog matigere huis vrouw. De Bannings zijn een heel zakelijk echtpaar, die zo wel hun huishouden als hun baby aan de zorgen van Mrs. ^ennant toevertrouwen met het gevolg dat de kinderjuf frouw, een in Londen erg schaars artikel, 't huis verlaat. Daarbij woont dan nog Eva Lester, een bakvisje, die naar wat romantiek in haar leven verlangt en bij gebrek daar- jan zelf maar wat romantiek fantaseert. Een twee en een half uur laat Jeans zijn per sonen een heleboel nonsens zeggen en onhandige dingen doen en dat doet hij op zohi geestige wijze dat de toe schouwers zich al die tijd kos telijk amuseren. De hoofdfiguur van het blij spel, Sabina Pennant, werd gespeeld door Mary Dressel- huis. Zij acteert met een ver bluffend gemak en wij mogen wel zeggen dat het hele stuk door haar gedragen v wordt. Dat houdt niet in dat de an deren niet goed hebben ge speeld. Geenszins. Henk Rig- ters en Guus Oster waren twee voortreffelijke huisva ders, die al maar quasi-weten- schappelijke theorieën moeten verkondigen. Tussen hen staat de figuur van de zakelijke, nuchtere Mary Banning: Riny van Slingelandt, wier creatie zo uitstekend in deze sfeer past. Ook zij mag van de schrijver nu en dan gaan fi losoferen. Die wijsgerige ge dachten zijn eigenlijk even grote onzin als de situatie waarin ze worden verkondigd. In het tweede bedrijf komt dan nog de ouderwetse dege lijke kinderjuffrouw Gallop, die door een lichtzinnige kus van de echtgenoten de echt paren door elkaar haalt en als man en vrouw elkaar kussen in de veronderstelling ver keert dat zij twee mensen op ontrouw heeft betrapt. Emmy van Swol speelt haar figuur voortreffelijk. Resten nog Gerard Rekers en Nieneke Hoek. Gerard Re- kers was de rol van de Don Juan Victor Manifold toebe deeld en naar onze smaak was hij daar een beetje te tam voor. Nieneke Hoek speelde het bakvisje Eva Lester goed, maar haar wijze van spreken is hier en daar een beetje te „toneelachtig". Inderdaad, we zouden Mr. Jeans graag eens tegenkomen om hem te bedanken, hij heeft het wel verdiend. ONZE VERBINDINGEN! Talloos zijn de klachten die ons bereiken over de ver- voersgelegenheid in de Lang straat gedurende de vorst- en sneeuw-periode. Uit Waspik deelt men ons mee dat o.a. de volgende bus sen verstek hebben laten gaan: Zondag-ochtend 10 uur; Maandagmiddag 3 uur; Dinsdag-ochtend 8 uur en dan kunnen de mensen nog een uur in deze heerlijke temperatuur staan te wach ten, behalve het belangrijkste dat velen vanzelfsprekend Dinsdag een uur te laat op hun werk of op school kwa men. Daarenboven werden, zo zegt men, ter plaatse soms 60 70 mensen in een bus ge stopt, want de bus is gewoon lijk al vol als ze te Waspik aankomt! Wat zitten we toch in de misère! WAALWIJKSE KAMERORKEST VERENIGING. Reeds enkele maanden kwa men een aantal personen uit Waalwijk en omgeving weke lijks bijeen om onder de ener gieke leiding van de heer A. van Leeuwen hun repetities te houden met het doel tot de oprichting te komen van een amateurorkest. Aangezien er nog al belang stelling voor bleek te bestaan en de muzikale prestaties be loften inhielden voor de toe komst, werd Dinsdagavond 'n algemene vergadering gehou den, waarin besloten werd tot definitieve oprichting van de Waal wij kse Kamerorkestver eniging. De heer v. Leeuwen zeide in zijn openingswoord dat het niet alleen de bedoeling was om de leden zelf door geza menlijk musiceren muzikaal genot te verschaffen, maar dat men uiteraard ook een doel voor ogen moest houden; hij dacht hierbij aan het begelei den van een opera of 't geven van een eigen concert, waar door het orkest wel die be langstelling zou krijgen die 't nodig heeft. Verder werd overgegaan tot het aanwijzen van een be stuur. Dit ziet er als volgt uit: voorzitter is de heer A. v. Leeuwen alhier, die tevens de muzikale leiding op zich zal nemen; secr.-penningm. is de heer J. v. d. Mee alhier, terwijl verder in het bestuur nog zitting hebben de heer v. d. Pol uit Heusden en dhr. Prins uit Kaatsheuvel. De orkestvereniging telt momenteel een 18-tal leden, maar het is de bedoeling dat dit ledental mettertijd nog zal aangroeien. Mochten er in Waalwijk en omgeving nog mensen schuilen die hieraan willen medewerken, dan kun nen zij zich ten alle tijde in verbinding stellen met de se cretaris. Baardwijksestraat 22 te Waalwijk, of met een van de andere leden van het be stuur. MIDDENSTANDS-ACTIE. De Middenstandsvereniging houdt Donderdag 28 Decem ber a s., samen met het actie comité, een vergadering over de te houden etalage-wed- sfriid tijdens de Europese Bil jartkampioenschappen. In dit verband zal de heer Raayma- kers op deze vergadering een lezing houden over „Reclame en verkoopkunde". VIERING KLOOSTERJUBTLEÜM MOEDER STEPHANIE. Ter gelegenheid _yan het gouden kloosterjubileum van de Eerwaarde Moeder Marie Stephanie, werd Donderdag avond in de kapel van het FEUILLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 13) De toon, waarop die woor den gezegd werden, klonken Gerard niet aangenaam in de oren en opeens herleefde zijn wantrouwen. Haastig nam hij een enve loppe van de schrijftafel en wilde de wenteltrap weer op gaan, toen Mr. Cornish hem nog. even terughield. Ik zou graag hebben dat je morgen Carr in Taunton met de auto ging halen. Komt hij dan over Taun ton? vroeg Gerard verwon derd, want dit was een zij- stationnetje, wel een twintig mijlen ver. Ja, dat schijnt zo 't best met de behandeling van zijn raken uit te komen. Hij zal daar niet vóór twaalf uur we zen, dus je hoeft je niet eens te haasten. Daar hij hier toch een nacht logeert, zullen we nog ruimschoots de tijd heb ben om +1ps te bespreken. Mr. Cornish ging nu voort met schrijven en Gerard keer de weer naar zijn kamer. Na dat hij de brief aan Gueenie had geadresseerd, zat hij nog een hele tijd bij het open sporter en voelde zich g°- drnkt en rusteloos. Nu hij wettelijk van zijn eigen naam en identiteit zou afstand doen, zag hij er zeer tegenop en vroeg zich af, of hij er mis schien toch niet verkeerd aan had gedaan. Had hij daarmee niet zijn hoogste goed, zijn vrijheid verspeeld; zich ver plicht tot de gehoorzaamheid van een zoon tegenover men sen die niet het minste recht op hem hadden, dus waardoor de band ook onnatuurlijk en dus niet heel hecht was? Hoe kwam het toch, vroeg hij zich nu voor de zoveelste maal af, dat Francis en Sibil- la Cornish hem toch voort durend wantrouwen inboe zemden? Of lag die fout bij hèm en was hij achterhochtig en ondankbaar, in de grond van zijn hart? In ieder geval was het nu te laat omt zich terug te trek ken. Hij moest er mee voort gaan, want niet alleen zijn ei gen lot, maar ook dat van Queenie was afhankelijk van de plaats die hij zich verwierf in de genegenheid van zijn aangenomen ouders. De volgende morgen ging hij welgemoed Mr. Carr van Taunton halen. Maar toen hij daar aan het station kwam, stapte er niemand uit de trein die beantwoordde aan de be schrijving van de persoon van de zaakwaarnemer. Gerard zond een telegram naar Belrewarde en vroeg om verdere instructies, maar dit antwoord kwam eerst een paar uur later voor hem aan en luidde: „Carr juist geko men, met een taxi uit Bristol". Hij was innig verontwaar digd toen hij dit las, want hij had zich enkele uren dodelijk verveeld aan dat warme, stof- klooster Sacré Coeur aan de Bredaseweg te Tilburg eenf plechtig Lof gecelebreerd,1, waarna de jubilaresse werd' gehuldigd. Naast de Provin ciale Overste waren van alle kringen der Nederlandse pro vincie vertegenwoordigsters naar Tilburg gekomen. De volgende morgen droeg Pater Magister v. d. Heuvel een solemnele H. Mis op. Pa ter Meuwese M.S.C. hield de feestpredicatie. Op de receptie kwam o.m. Mgr. Schoenmakers, de apos tolisch prefect van Poerwo- kerto, die onlangs uit Java is teruggekeerd, Mère Stephanie gelukwensen. Talrijken uit Waalwijk, voornamelijk natuurlijk uit de parochie van de H. Antonius, die aan Mère Stephanie zoveel te danken heeft, kwamen hun opwachtmg maken. Het was een buitengewone sympathie ke geste dat enige Waalwijk- se dames aan de jubilaresse een geschenk voor de kapel aanboden. 's Middags was er weer een plechtig Lof, waarna het to neelspel „Christus regnat" werd opgevoerd. WAALWIJKSE IJSCLUB. De Waalwijkse IJsclub heeft Maandag zijn eerste bestuurs vergadering van dit seizoen gehouden. Besloten werd het reddings materiaal op de ijsbaan te vernieuwen. En zo gauw er ijs komt zullen er hardrij- en schoonrijwedstrijden plaats vinden. Die wedstrijden zijn op Zondag. De eerste Woens dag dat er ijs ligt worden schaatswedstrijden voor de jeugd gehouden. Voorts werd bepaald dat er niet op de ijsbaan geschaatst mag worden voor 't ijs deug delijk is bevonden en de ijs baan officiëel is geopend. Hierop zal streng toezicht worden gehouden. Als er nu maar ijs komt. SJEF DE RUIJTER BARAK-KAMPIOEN. DE OUDJES BARAKKEN EN RIKKEN. F. Schilders de beste rikker Er hing Maandag de gehele dar een rookgordijn in de Gildenbonr ea een juffrouw daar zei dan oo! prompt Wat zullen die gordijner gauw bruin zijn,.Nou ja, die juf frouw kon nu wel gelijk hebben, maar de oudjes hebben nog vee? meer gelijk om er zich maar niet? van aan te trekken en rustig doo1 te paffen, hetgeen ze dan ook deden. 's Morgens werd er gerikt en zwaar Negen slagen en tien sla gen waren er nog al en hier en daar hoorden we misère roepen Enfin, er was een borreltje bij en het was heel gezellig. Iemand gooide wel een borreltje in gruze lementen en toen zei die iemand Nou kijkt de juffrouw weer lelijk, maar dat moet je bij vrouwen ge wend zijn. Als je over de zeventig bent, kun je wel met enig recht zeggen Ik kan het weten. De uitslag van het rikconcours is als volgt 1. F. Schilders, 17 pnt.; 2. P. Dekkers, 17 pnt.; 3. v. a. Griendt 16 pnt.; 4. Hcesbeen 15 pnt.; 5. v. Loon, 14 pnt.: 6. G. Pul lens 14 pnt.; 7. A. v. Kuijk 14 pnt.; 8. Kuijsten 14 pnt.: 9. Leis 12 pnt.; 10. P. v. Eeten 10 pnt.; 11. Korthout 10 pnt.; 12. Chr. v. Noort 9 pnt.; 13. Schapendonk 8 pnt.: 14. v. d. Ven 8 pnt.; 15. v. Meeuwen 8 pnt., 16. de Peffer 7 pnt.: 17. Ph. v. Eeten 7 pnt.; 18. Duijvekamp 7 pnt.; 19. T. van Beijnen 7 pnt.; 20. J. Dumoulin 6 pnt.; 21. B. Demmers 5 pnt.; 22. K. v. Heijst 4 pnt.: 23. P. Henkelman 4 pnt.: 24. J. v. Bavel 3 pnt.; 25. v. Dallen; 26. P. van Beijnen; 27. J. Pullens; 28 P. de Leur. Een voor een mochten de deel- nemers bij een lieftallige jonge dame de prijzen gaan afhalen. Door veel winkeliers en particu lieren en met medewerking van kapelaan Ras waren vele mooie prijzen beschikbaar gesteld, waar onder enige flessen jenever, die natuurlijk dankbaar werden aan vaard. Boerke Steven en Kort hout maakten zich van een kruik meester. Er waren er nog meer, maar waar die zo gauw bleven, konden we niet achterhalen. 's Middags was barak aan de beurt. Onder leiding van Dorus van Eggelen namen de oudjes de keu ter hand om hun kunnen op het groene laken te tonen. Sjef de Ruijter kon het 't beste en stootte 93 punten bij elkaar. De uitslag 1. Sjef de Ruijter 93 pnt.; 2. B. Brok 86 pnt.; 3. Pullens 83 pnt.: 4. N. v. Delft 82 pnt.: 5. D. Alcs- sie 79 pnt.: 6. v. Mier 78 pnt.; 7. Hombergen 75 pnt.; 8. Henkel man 73 pnt.; 9. C. de Ruijter 73 pnt.; 10. B. v. Eeten 68 pnt.: 11. v. Eggelen 67 pr,t.; 12. Okke v. Delft 66 pnt.: 13. J. Henssen 64 pnt.; 14. Adriaanse 63 pnt.: 15. A. v. d. Griendt 59 pnt.; 16. H. Schouten 54 pnt.; 17. W. v. d. Ven 53 pnt.: 18. Laarakker 52 pnt.; 19. v. Ree 51 pnt.; 20. Jan Treffers 49 pnt.: 21. J. Hen kelman 49 pn,t.; 22. Varossiau 47 pnt.; 22. J. Henkelman 49 pnt.; pnt.: 23. G. Dumoulin 33 pnt.; 34 Kaarsemakers 32 pnt.; 25. de Graaf 32 pnt.; 26. P. Blom 32 pnt.; 27. v. Breugel 32 pnt.: 28. Karei Smits 11 p.: 29. P. van Delft 4 pnt. Ook de barakkers konden met glunderende gezichten hun prijs komen halen. Evenals bi) het rik ken kregen de drie best geplaat sten nog een extra prijs. Toen de avond begon te val len, gingen de oudjes onder toe zicht van de Commissie van Vijf (het politburo, zei er iemand) nog een verloting houden. Weer wa ren er spijzen en dranken"; het zag er allemaal prima uit. De oudjes waren dan ook best tevreden en sommigen hebben 's avonds nog een borreltje ge - dronken ,,op de goe'er. afloop" en de commissie van vijf heeft groot succes gehad. Naar wij vernemen hebben de oudjes uit het Tercsiagesticht ver schillende lekkernijen voor hun collega's die niet konden komen, 't Was een mooie dag voor de oudjes en ook thans bleek op nieuw welk een prachtig initiatief het Comité van Ouden van Da gen, opgericht door Waalwijks Belang, genomen heeft met de in richting van dit „home" en waar van zulk een druk en prettig ge bruik wordt gemaakt en waar voor ook van andere zijde veel belangstelling bestaat, dat bleek Maandag overduidelijk. 'T IS MIJ EEN RAADSEL. De Kunstkring zet 1951 in met het cabaret Wim Sonneveld op 9 Januari onder de titel ,,'t Is mij een raadsel". Medewerkenden zijn o.a. Hetty Blok, Lia Dorana, Conny Stuart, Emmy Arbous, Guus Verstraete en Han Beuker, piano. DE RIMBOE BRANDT. Zaterdag a.s. presenteert de afdeling Waalwijk van de Bond van Oul-strijders en mobilisatie- kruisdragers het dramatisch to neelspel ,,De Rimboe brandt" van A. v. d. Lugt. Dit stuk wordt niet gespeeld door leden van de bond, maar door een prima ama teurgezelschap. Het stuk speelt in de omgeving van Tjimahi voor de overecn- fige station in Taunton voor niets. Vandaar dat hij dan ook niet in de beste stem ming terugreed. Op Belrewarde aangeko men, trad Francis Cornish on middellijk op hem toe met de uitroep: Hallo!Daar ben je dan eindelijk! We hadden je al lang verwacht! Ik ben onmiddellijk ver trokken zodra ik uw telegram had, antwoordde Gerard. Er was nu heus niet zoveel ver lokkelijks in om daar aan dat hete station steeds te blijven wachten. Mr. Cornish keek hem eens van terzijde aan en zei toen: Ga nu maar even je com pliment afsteken aan Mr. Carr; die is hier al de hele dag geweest, want hij kwam enkele minuten nadat je weg was en hij moet onverwijld naar Bristol terug, omdat hij vanavond naar Schotland gaat. Gerard moest naar Sibilla's boudoir, waar zij thee dronk met een joviaal-uitziende heer van een jaar of zestig. O, maar Claude, wat ben je verschrikkelijk lang weg gebleven! begon zijn moeder op teleurgestelde toon. Gerard had geen lust om verder nog excuses te maken en zei alleen: Ik kan hier haast niet bin nenkomen, moeder, zó stoffig ben ik. Ik mag mij wel eens gaan opfrissen. Maar eerst moet je toch even je oude vriend Mr. Carr, begroeten. Met gulle glimlach trad de zaakwaarnemer op hem toe en zei: Ik ben blij dat ik u weer eens ontmoet. Maarik wist er in het geheel niets van dat ueen arm verloren heeft Ja, onze jongen heeft dapper gestreden voor zijn vaderland, viel Mr. Cornish in. We zijn er trots op dat hij zich zo opgeofferd heeft. Ja, hij heeft zich met recht verdienstelijk gemaakt jegens zijn vaderland. Maar ik dacht eigenlijk dathij sinds ik allereerst kennis met je maakte, zei hij waarderend. Toen was je een kereltje om weg te blazen in je zwart flu welen pakje en met de lange, blonde krullen. Gerard wist niet wat hij zeggen moest, maar antwoord de toen met grote nadruk: U vergist zich zeker Een zacht kreunen deed drie heren naar Sibilla kijken, die achterovergeleund in haar stoel lag, met gesloten ogen, te teer was om ten strijde te l blauwe lippen en geen kleur trekken. Ik heb je naam ook niet gezien in de lijst van de gewonden. Ik begrijp nog niet dat mij dit ontgaan kan zijn. U zoudt mij ook niet on der die naam gevonden heb ben. Cornish legde hem de hand zó zwaar op de schouder, dat die greep haast pijn deed. In tussen vroeg de zaakwaarne mer verbaasd: Niet onder die naam? Onze jongen heeft dienst genomen bij het uitbreken van de oorlog, Carr. zei Mr. Cornish weer. Hij had zich vast voorgenomen om zijn plicht te doen, niet waar, Claude? Maar kijk, moeder heeft je een kopje thee inge schonken. Dit zeggende, duwde hij Gerard zachtjes in de richting van de theetafel en Mrs. Cor nish zei deelnemend: Wat ben je warm en stof fig, arme jongen! Het zal een vermoeiende tocht voor je zijn geweest. Toe, kom hier eens even bij mij zitten! Gerard bleef staan met zijn kopje in de hand en Mr. Carr ging weer naar hem toe. Je bent flink opgegroeid meer op het gelaat. Gerechte hemel, je moe der is flauw gevallen! riep Francis Cornish ontsteld. Ga jij eens gauw Charlotte halen, Claude, en zeg haar dat haar meesteres weer zo'n aanval van het hart heeft, dan weet ze wat ze moet meebrengen. Gerard liep ijlings de trap op, terwijl Mr. Carr belde. Er kwamen verscheidene bedienden toegelopen en ook verscheen al heel gauw de Italiaanse kamenier met een opwekkend middel. Mrs. Cor nish werd op een rustbank gevlijd bij het open venster. Mr. Carr had zich. uit beschei denheid, teruggetrokken. Het duurde nu niet lang meer of de patiënte kwam bij ze zuchtte eens, verroerde zich even en sloeg de ogen op. Zo dra ze Gerard gewaar werd, prevelde ze: Claude, mijn jongen! O, blijf toch bij mij! Mr. Cornish fluisterde hem toe: Vooral maar doen, al wat ze vraagt! Des te eerder is ze weer bij! (Wordt vervolgd) komst van Linggadjatti. Een groep militairen zit op een buitenpost midden in een vijandelijk gebied en verwacht op een nacht een he vige aanval van republikeinse troepen. Behalve dit gevaar van buiten heeft het groepje nog in nerlijke moeilijkheden te overwin nen. Hoe het afloopt moet u zelf maar gaan zien. Ongetwijfeld zul len oud-militairen, die in Indone sië hebben gediend, dit eerste stuk over de strijd in Indonesië, dat in Waalwijk wordt gespeeld, gaarne willen zien. Wij verwijzen verder naar de annonce elders in dit blad. die pijn verdrijft en kou afzetAOtinJSq PROPAGANDA-AVOND HANDBALVERENIGING W.S.C. De Handbalvereniging W.S.C. hield Maandagavond haar eerste prooagand.a-avond in Hotel Ver- wiel. De avond was georgani seerd door het afdelingsbestuur afd. West Noordbrabant. De opkomst, zowel van leden als nief-leden, was buitenqewoon goed. De voorzitter van het afde- linoshestuur, de heer van Sprang, heette de aanwezigen welkom. Hij roemde de handbalsport en zei dat de kwalteit van het spel op goed peil stond. De heer Macs vergeleek hand- ha! met voetbal en noemde deze soorten zusje en broertje. Vooral daardoor is de laatste jaren de handbalsport zo op de voorgrond getreden. Vervolgens snrnk de heer v. d. Heuvel van A.T.C. over de tech nische zijde van deze sport en tot slot mej. Pfennings over de spel regels. Het was een zeer aangename avond, die ongetwijfeld wel zün vruchten zal afwerpen. W.S.C. kan er met genoegen op terugzien. PRACHTIG SUCCES. De Waalwijkse musicus P. van Iersel, directeur van de harmonie „Marijke" te Sprang heeft op het concours tc 's-Gravenmoer de le directcursprijs instrumentaal be haald. Zoals bekend, werd ook de harmonie, die ender leiding van de heer v. Iersel staat, op het zelfde concours bekroond. VERKENNERS. A.s. Zondag 17 Dec. houdt de Verkennersgroep A.Z.G. een Korststaltentoonsfelling in het K. J.C.-gebouw in de Stationsstraat. Deze kerststallen zijn door de jongens zelf vervaardigd cn zul len daar onder belangstellende bezoekers verloot worden. De be doeling van deze tentoonstelling in het KJ.C.-gebouw is boven dien bij u meer belangstelling te wekken voor het patronaatswerk, waarvan u de ontspanningsmoge lijkheden tegelijkertijd kunt zien. De tentoonstelling is geopend van na de Hoogmis tot 2 uur. Een bezoek aan deze tentoon stelling, waardoor u uw belang stelling voor liet jeugdwerk toont, wordt ten zeerste aanbevolen. LUXOR THEATER. Alberto Lattuada is een regis seur. die de na-oorlogse Italiaan se filmstijl op waardige wüze ver tegenwoordigt. Van Vrijdag tot Zondag draait hier ziin „Zonder Medcl'iden", de zoveelste film die de toestanden van ko-t na de oor log tot onderwerp heeft. Erg op wekkend is het verhaal niet. Een meisle helpt een Amerikaanse ne ger die door gangsters is neerge slagen. Samen komen ze onder de gangsters terecht en de neger, die van het meisje is gaan houden, wil haar mee naar Amerika ne men. Om het benodinde geld te bemachtigen, steelt hij legergoede- ren, wordt gearresteerd, ont snapt, steelt geld bij een gangster en bij de ontvluchtingsooaing wordt zün geliefde neergescho ten. M«»t haar rijdt hij de dood in. Deze film is de moeite waard voor hen die minstens 18 jaar zijn. Van een heel ander genre is 't product dat Maandag en Woens dag draait. Dt titel verraadt het al,.Ha. die zeeroverEr ko men echte zeerovers in voor, on echte en natuurlijk liefde. De eer sten gaan er aan, de laatste over wint. 14 jaar. MUSIS SACRUM. In „Het liefdeleven van Car men", de film die van Vrijdag tot Zondag draait, is Rita Hayworth de heldin. Dit liefdeleven is vrij ingewikkeld, zoals van Rita zelf. Zij, die deze temperamentvolle vrouw willen zien sterven in de armen van Don José, die haar juist neergestoken heeft en al het voorafgaande willen meemaken, kunnen gaan kijken als ze min stens 18 jaar ziin. De naam „Gebrandmerkt" zegt dat de film die Maandag en Woensdag draait, eveneens een drama is. Het speelt in Londen, war een oud-militair (per onge luk) iemand dood slaat, in aan raking komt met een verpleegster, die hem aanvankeliik in de goede richting brengt, echter later zelf ook een vergissing begaat. Vlak voordat ze per schip zullen gaan vluchten, besluiten zc zich maar bij de politie aan te geven. Ook voor dit verhaal moet men min stens 18 Jaar zijn.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6