€dlo.-?oo\" n BILJARTEN. DUIVENSPORT VOETBAL DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 DECEMBER 1950. is deze week niet doorgegaan, daar geen wedstrijden zijn gespeeld. B.V.V.Sparta LONGA—R.B.C. FeijenoordEmma De BaronieWillem II EindhovenSpel. Emma BrabantiaLimburgia W.S.C.Baardwijk Vlijmense BoysZaltbommel HaarsteegUno Animo HeusdenR.W.B. GEBOORTEKAARTJES VISITEKAARTJES VERLOVINGSKAARTJES ONDERTROUWBRIEVEN EN -KAARTEN WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N HELEN 5 c van voornoemde noodheemraad, bij 't redden van zijn vee, dit als door een wonder in het leven kon houden. De brug over de Wete ring t.o. de herberg van H. van Oyen was weggeslagen. Met een koebeest aan de hand waagde Honcoop zich in de diepe, felle stroom. Deze werd hem echter te sterk. Hij dreef weg. Het touw, waarmee hij de koe leidde, had hij echter niet los gelaten en het dier, beter tegen de kracht van het water bestand, sleepte hem behouden naar de kant. VI. GROOTSCHEEPSE HULP VOOR DE GETROFFENEN. Burgemeester Honcoop van Heusden zon al dadelijk op mid delen om de ongelukkigen zo af doend en snel mogelijk te helpen. Nog dezelfde avond werd 'n com missie in het leven geroepen, die zich tot taak stelde de noodlijden den in de ee ste plaats in hun ogenblikkelijke zorg voor voedsel, kleding en dekking tegemoet te komen en later in overleg met de Algemene Watersnoodcommissie te Amsterdam en die te 's-Bosch. We vinden voor de hulpcom missie de volgende heren vermeld: P. Honcoop, burgemeester, voor zitter; S. v. Best, vice-voorzitter; C. M. Malingré; C. J. de Jongh; Mr. P. A. Slinqeland; J. H. Zij nen de Gier; P. Michiels; C. v. Pape: A. Verhoeven: W. de Graauw; S. Tiesens: A. v. Die ten; G. Beunden; H. A. J. Ver hoeven; S. Verhagen; D. Duij- scr; P. J. v. Bokhoven: M. de Jongh, J. I. Kliebisch, penning meester en L. J. Veerman, secre taris. Terstond werd van de oprich ting van deze commissie Z. Exc. de Minister van Oorlog in ken nis gesteld en hem werd verzocht de vrije beschikking over de leegstaande woningen, rijksgebou wen, enz. In antwoord op een te legram aan de Algemene Waters noodcommissie te Amsterdam ont ving de Commissie te Heusden daarop de toezegging, dat ter stond voor 400 personen boven- en or.derkleding, alsmede 600 de kens zouden worden afgezonden. Tevens werd in de loop van de volgende dagen in overleg met de commissie te 's-Bosch vastgesetld dat de gemeenten Otidheusden, Elshout, Haarsteeg, Hedikhuizen, Herpt, Bern, Aalburg, Wijk, Veen, Meeuwen, Babyloniën- broek, Eethen. Heesbeen, Gende- ren, Drongelen, Doeveren en Gansoven door de districtscom missie zouden worden verzorgd: dat de Algemene Commissie te 's-Bosch de zorg voor Nicuwkuijk en Vlijmen op zich zou nemen en de uitvoering zou worden toever trouwd aan de districtscommissie die zich 3 Januari 1881 te Wer kendam had gevormd. Reeds de 31e December van dat ongelukkige oude jaar ontving de commissie te Heusden het be wijs dat haar beroep op de hulp van Gorinchem niet tevergeefs was geweest. Tien schuiten met twintig ervaren schippers bemand en door een stoomboot gesleept, verschenen in de vroege morgen van die dag voor de stad. Bovendien ontvingen zij nog •1675 broden met de verzekering dat de volgende dag op 1500 kon worden gerekend 1 Weldra werden deze levens middelen over verschillende boten verdeeld en begon de tocht naar de overstroomde buitengemeen ten. Ook koffie en spek was aan boord geladen. Dezelfde dag to gen de heren Zijnen de Gier, Mi- chels en Duijser naar Haarsteeg en Vlijmen, deden aan het veer onder eerstgenoemde gemeente de schuitjes over de dijk slepen, be vrachtten ze met brood, kaas en verdere mondbehoeften en wilden een poging doen het centrum van de ramp, het dorp Nicuwkuijk zelf, zo mogelijk te bereiken. Maar de avond was te kort op handen om aan dat voornemen gevolg te geven. Bovendien werd in de Haarsteeg, waar de bewo- ne-s, zoals reeds boven is gezegd, merendeels in hun woningen wa ren gebleven, zo herhaaldelijk op de inhoud der boten een beroep gedaan, dat de lading zo goed als geheel was verdwenen, toen de heren naar het veer terugkeerden. Hoe de toestand toen in Nicuw kuijk was, behoeven we ons niet af te vragen. Pas op 1 Januari, het gelukkige Nieuwjaar, werd Nieuwkuijk op grote schaal voor zien. Al vroeg in de morgen stoomde de .Maasstroom met de heren Duijser, Michels, Zijnen de Gier en de kapitein van de stoomboot Neutraal met vier bo ten op sleptouw naar het veer te Haarsteeg. Daar werden de boten over de dijk gesleept en met mondbehoeften geladen. Toen be gon de tocht naar Nieuwkuijk in twee verschillende richtingen. On geveer op hetzelfde uur trachtten de heren Verhagen en v. Bokho ven het do~p met twee schuiten over de Wolfshoek ten Westen van het dorp te naderen. VOOR ZONDAG 24 DECEMBER 1950. NAAM ADRES Gewestelijke Competitie District De Langstraat. De eerste kampioen is bekend, n.l. K.O.T. 1, in de Cadre klas B. De uitslagen van de wedstrij den gespeeld op 4 December j.l. zijn in de Libre klasse C B.V.T.—N.A.S. 6—2 KorenbeursK.T.O. 80 Ons Genoegen K.Nooit Volleerd 35 H.K.S.Poedelvrees 80 Groene LakenT.O.K. 44 K.O.T.D.E.S. 8—0 In de Cadre klas B zijn de wed strijden van 4 Dec.: Ons GenoegenK.O.T. 60 Nooit Volleerd—T.O.K. 0—6 en van 11 Dec.: N.A.S.Ons Genoegen 24 K.O.T.—Nooit Volleerd 6—0 De uiteindelijke kampioen is „the good old man" J. Klerks van de Korenbeurs uit Waalwijk. Hij speelde deze avond met een formidabel gem. van 7.14, in 21 brt. de 150 vol met een h.s. van 31. Bravo, Klerks, we verwach ten nog iets van je. De 2e béste man was G. van Boxtel van 't Groene Laken, die met 6.56 èn de overwinning dik tevreden mag zijn. De 3e beste was Sj. Dijkstra van B.V.T., die zijn viertal het voorbeeld gaf om te blijven vfech- ten voor het kampioenschap. In de Kadre klas was het klas se-kampioenschap zuiver een Ons Genoegen-aangelegenheid en ik zou het willen toezeggen aan in valler M. de Ruijter, die in 20 brt. de 160 car. beëindigde, wat een denderend gem. van 8.00 be tekende. Jac. Passier was de 2e „big man" die ook een prestatie met resultaat 8.00 gem. behaalde. En last but not least P. v. Huiten, die een gem. van 9.50 produceer de. Deze drie bevochten een klin kende 60 zege op het sterke K.O.T. Het allermerkwaardigste was wel, dat alle drie de spelers 20 brt. nodig hadden om hun par tij te winnen. De standen in deze klassen zijn: In de Cadre klas B: K.O.T. kampioen door 60 op Nooit Volleerd. De eindstand luidt: 1. K.O.T. 2. T.O.K. 3. Ons Genoegen 4. Nooit Volleerd 5. N.A.S. gesp 8 pnt. 36 8 30 8 26 8 16 8 12 Niettegenstaande Ons Genoe gen belette de kampioensvlag op 4 Dec. uit te steken, is het IC O. T. een week later toch gelukt om deze zegepalm in de wacht te slepen. Met het ene punt dat zij slechts nodig hadden, waren zij allerminst tevreden, maar de laat ste wedstrijd was een ware kam- pioensstrijd. Niet één, maar liefst alle zes de punten werden in de wacht gesleept. K.O.T. is dus de eerste in ons district, die er zeker van is, op het eind van dit seizoen 2 dagen voor de gewestelijke titel te gaan strijden, die voor 99 zekerheid in Breda zal worden verspeeld. Gratis dus 2 dagen naar het Bra bants Haagje, om van hieruit de titel naar de Kets te brengen. De stand in de Libre klasse C is gesp. pnt. 1. K.O.T. 9 56 2. H.K.S. 10 50 3. B.V.T. 8 49 4. 't Centrum 9 43 5. Korenbeurs 9 42 6. D.E.S. 10 40 7. T.O.K. 9 35 8. Groene Laken 9 31 9. K.T.O. 8 29 10. Ons Genoegen 8 28 11. N.A.S. 9 23 12. Nooit Volleerd 8 19 13. Poedelvrees 10 19 ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Worden gevraagd: Overleersnijders. Stikmeester. Prima ophalers. Zoolleerstanzers. Machinezwikker. Mannelijke stikkers en leer ling stikkers. Diverse jeugdige schoen- er. lederwaren-fabrieksarbeiders. Meisjes voor confectie-ateliers Schoenstiksters Thuisstik- sters. Plaksters. Lederwarenstiksters. Dagmeisje. Dag- en nachtdienstboden. Bieden zich aan: Leerling timmerman met op leiding Nijverheidsschool. Diverse schilders. Een herenkapper. Een brood- en banketbakker. I Hulp-snijmeester. Een hulpmodelleur. Snijmeester (vonr Waalwijk) Een machinezwikker. I Schuurder (lederfabriek). Sjouwers (looierij). Huidenspanner, j Een paswerker. Kleermaker (kleinwerker). Een broodbakker. Diverse chauffeurs. Grondwerkers. Opperlieden. Boekhouder/correspondent. Verkoopsters. Huisnaaister (nieuw en ver stelwerk. Aanmeldingen dagelijks tus sen 9 en 12 uur voormiddag op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339, te lefoon 63. Deze bekendmaking is gel dig tot en met 23 Dec. 1950. DES was ditmaal het kam- pioeusviertal, dat blijkt uit de oe- naaiue overwinning niet de gem. il. v. Dun schonk 3.96 uit, M. Valk hamerde p.iU en J. v. d. Ven J.91 en r. Kooien gar een lengte van 3.DU opl ongelooihjk). bij Jd.V.i was rl. de Vaan de beste man met 3.94. in klasse tL Libre is het weer een Altijd Raak-man en voor de zoveelste maal P. boogaarts met een verloren partij, maar met een prachtig gem. van 3.31. Jammer r"iet De 2e beste was L. brok ken, die zijn partij wel won, n.l. met ook een schitterend moyenne van 3.03. P. Steenlage verloor ook en liefst met een 2.37 gem., en slechts met 2 car. In de standen is zowel in D als in E zo goed als geen verande ring gekomen. B.V. 1'. leidt in D nog stevig, terwijl O.N.A. zonder te spelen nog iets steviger kwam te staan door een puntenverdeling bij alle wedstrijden. De eigenlijke stand volgt volgende keer. Biljarters, dit seizoen interes sante persoonlijke kampioenschap pen. Houdt je gereed en doet dan allen mee. WAALWIJK. TENTOONSTELLING „DE POSTDUIF". Op 16 en 17 December j.l hield „De Postduif" te Waal wijk haar onderlinge tentoon stelling; 438 duiven werden door de keurmeesters Poullis- sen uit Eoxtel en v. d. Horst uit Breda gekeurd. Er was prima meteriaal ingezonden en 't trok veel belangstelling, waardoor het geheel uitste kend is geslaagd en de dui venmelkers weer hun hart konden ophalen. Hieronder volgen de volledige uitslagen: Bonte Doffers, jong. 1. G. v. Huiten. 2. C. de Man. 3. Jac. Verhoofstadt. 4. Verhoeven Verwiel. 5. Th. de Ronde. Z.E.V.: v. Mierlo. E.V.: Schaafstra. Beste oude doffer: P. de Jongh. KfO OOO OOC ÖOOOOO OOO OOO OOOOOO OOOOOO (XW OOC OCX 5 De NIEUWJAARS-ADVERTENTIE IN DIT i BLAD kan heel wat handdrukken, kaartjes en brieven vervangen; ook voor verenigingen is het r 5 de gemakkelijkste wiize voor een heilwens aan 3 leden, donateurs enz. en men vergeet nit mand. Maar dan een wens in „DE ECHO" de prijs 3 is 1 kolom f 1.50 2 kolom f3.— t 2 Inzendingen ten spoedigste aan ons bureau y. 3 of bij di agent ter plaatse. OOO OOO CXX) OOOCOOOOOOOOOOOOOÖ OOO OOOOOO OOC COC v. d. Gouw; 8. H. Pullens; 9. H. Knippels; Z.E.V.: P. van Esch; E.V.: J. Verhagen. Korea. Ofschoon de Chine zen steeds sterker druk uitoefenen op het Amerikaanse bruggehoofd bij Hoengnam verloopt de eva cuatie van de 60.000 man rus:ig. Het Zuidkoreaanse hoofdkwar tier maakte Zondag bekend dat de Noord-Koreaanse troepen de 38ste breedtegraad hadden over schreden: de Chinezen voeren wel Versterkingen aan, doch houden zich nog achter de grens. VRAGEN EN MENINGEN van onze lezers Terwijl iedereen K.O.T. en B. V. T. als kampioenspdetendent beschouwde, is daar H.K.S. zo snel als een bliksem aan de he mel verschenen en heeft zich bij hen gevoegd en wel op een wijze die hen nu reeds de 2e plaats deed bfezetten. Van deze 50 punten zijn er liefst 38 in de laatste 5 wed strijden vergaard. En de laatste 3 wedstrijden waren liefst drie klin kende 80 overwinningen. De strijd wordt hierdoor des te meer spannend en sensationeel, alsook bij de startgroep, waar Poedelvrees de drager van de ro de lantaarn is. De tussenploegen zullen ook onderling een mooie strijd voeren en zo mogelijk de kopviertallen doen struikelen. Wij, van onze kant, hopen het I De uitslagen van de gespeelde wedstrijden in Klasse D en E op Zaterdag 9 December 1950 lui den In klasse D Libre ONAOns Genoegen K. 26 NASAltijd Raak 26 K.T.O.—DES 0-8 't CentrumGroene Laken 62 Central—B.V.T. 2—6 In klasse E Libre 't Groene LakenNAS 4 44 H.K.S.—NAS 5 4—4 Altijd Raak 2—K.T.O. 4—4 De klasse kampioenen van de ze week zijn In de Libre klasse D is het L. Ermerius van Central. Ongetwij feld is van deze jongeman, met enig contact met de „groten", nog veel te verwachten. In 22 brt. speelde hij zijn 130 car. bii elkaar wat een gem. van 5.91 betekende. De 2e beste man was the „big" H. van Dun van DES die een i gem. van 3.96 bij elkaar tapte. Beste oude duivin: Th. de Ronde. Schoonste doffer, oud: G. v. Huiten. Schoonste duivin, oud: Th. Duyvekam. Beste duivin, jong: Groene- veld. Schoonste doffer, jong: Ant. Timmermans. Beste doffer, jong: Ant. Timmermans. Schoonste duivin, jong: L. v. d. Bogaart. Klas 1. Oude doffers boven 500 km. 1. G. v. Huiten; 2. Verhoe ven Verwiel; 3. H. Herman; 4. H. Lombarts; 5. A. Pas; 6. J. Verhagen; 7. G. v. Huiten; 8. Verhoeven Verwiel; 9. A. Pijnenburg; Z.E.V. H. Knip pels. Klas 3. Oude doffers beneden 500 km. 1. P. de Jongh; 2. H. Knip pels; 3. G. v. Huiten; 4. G. v. Hullen; 5. J. C. Pulles; 6. Jac. Verhoofstadt; 7. H. Couwen- berg; 8. J. v. Bokhoven; 9. G. v. Huiten; 10. W. Duquesnoy; Z.E.V.: A. Pas; Z.E.V.: Th. Groeneveld; E.V.: Fr. van Gerwen; E.V.: H. v. Dalen. Jaarling doffers. 1. G. de Werd; 2. Fr. v. Kessel; 3. H. Pullens; 4. Scha- fer; 5. Fr. v. Kessel; 6. Fr. Schoenmans Jr.; 7. A. Pijnen burg; 8. G. v. Huiten; 9. Joh. Verhagen; Z.E.V.G. v. Hui ten; E.V.: G. v. Huiten. Klas 2. Oude duivinnen bov. 500 km. 1. Th. de Ronde; 2. D. Blok; 3. Th. Verhuist: 4. Th. Duyve kam; 5. G. v. Helvoirt; 6. Th. Verhulst; Z.E.V.; J. Lammers; E.V.: D. Blok. Klas 4. Oude duivinnen onder 500 km. 1. Th. Duyvekam; 2. Jos. Bakkers; 3. A. Stokwielder; 4. L. v. d. Gouw; 5. Jac. Ver hoofstadt; 6. Schaafstra: Z.E. V.: J. v. Velthoven; E.V.: D. v. Vugt. Klas 6. Jaarling duivinnen. 1. J. Verhagen; 2. J. v. d. Meijdenberg; 3. A. Stokwiel der; 4. Duyvekam; 5. G. v. Huiten; 6. v. Gerwen; 7. L. DE WAALWIJKSE WINKEL SLUITING EN DE BAARD MET KERSTMIS. Eén onzer lezers vraagt on-; of B. en W. ontheffing kun nen verlenen van 't bepaalde in de nieuwe verordening op de winkelsluiting terzake he niet scheren wanneer er meer Zondagen achter elkaar ko men en of wij menen dat zij van die bevoegdheid gebruik zullen maken. Wat moet ik in het andere geval doen? zo vraagt hij. Ons antwoord is, dat, zover ons bekend is. deze bevoegd heid niet aan B. en W. is ge geven en of zij het zouden doen betwijfelen wij ten zeer ste gezien de laatste raads vergadering hoewel wij ech ter niet begrijpen dat geen der raadsleden tegen dit voor stel heeft geopponeerd. Wat hij doen moet? Er zijn o.i. vier mogelijk heden: le. Met Kerstmis en Nieuw jaar met een baard rond lopen van 3 a 4 dagen en bij Kerstbezoeken en Nieuwjaarsvisites verstek laten gaan vanwege „zijn ontoonbaarheid"; 2e. Z'n baard kwijt zien te raken in nabij gelegen dorp of stad, waar men niet zulk een rare ver ordening heeft; 3e. De proef nemen om zich zelf te scheren met mes Gilette of Philips-shave. Misschien lukt het en i? hij ook in de toekomst ge red; 4e. Te zorgen dat hij van z'n baard afkomt, ondanks de verordening, maar dat is eigenlijk saboteren! Klas 8. Bonte duivinnen. 1. Verhoeven Verwiel; 2. A. Pijnenburg; 3. Th. Verhulst; 4. G. v. Huiten; 5. H. Knip pels; Z.E.V.: Joh. Verhoof stadt; E.V.: Groeneveld. Klas 7. Bonte doffers. 1. G. v. Huiten; 2. J. Bou- man; 3. H. Herman; 4. G. v. Huiten; Z.E.V.: H. Lombarts; E.V.: G. v. Huiten. Klas 9. Jonge doffers boven 150 km. 1. M. Verhulst; 2. H. Knip pels; 3. P. Timmermans; 4. P. v. Esch; 5. W. Duquesnoy; 6. Verhoeven Verwiel; 7. C. de Man; 8. H. v. Dalen; 9. Schaafstra; 10. Verhoeven Verwiel; 11. W. Duquesnoy; 12. A. Spapens; 13. Th. Ver hulst; 14. Wagemakers; 15. Jos. Bakkers; 16. A. Lombarts; 17. v. d. Meijdenberg; 18. L. v. Esch; Z.E.V.; v. Gerwen; E.V.: A. Bakkers; E.V.: M. Verhulst. Klas 11. Jonge doffers onder 150 km. 1. Ant. Timmermans; 2. P. v. Esch; 3. G. v. Huiten; 4 H. Pullens; 5. H. Kniopels; 6. H. v. Boxtel; 7. W. Kli.in; Z.E.V.: G. v. Huiten; E.V.: Stokwielder. Jonge duivinnen boven 150 kilometer. 1. L. v. d. Bogaard; 2. M. Verhulst; 3. H. Pulles; 4. D. Blok; 5. Duyvekam; 6. Kooy- mans; 7. Groeneveld; 8. v. Schaik; 9. v. Helvoirt; 10. Jos. Bakkers; 11. Couwenberg; 12. Schafer; 13. v. Helvoirt: Z.E. V.: de Graaff; E.V.: Kooy- mans. Klas 12. Jonge duivinnen ben. 150 km. 1. Groeneveld; 2. J. Lam mers; 3. Stokwielder; 4. P. Timmermans; 5. M. Verhulst; 6. P. v. Esch; 7. Fr. Schoen mans; 8. A. Pijnenburg; Z.E. V.: J. v. Bokhoven; E.V.; H. Knippels. Waspik, Vaartje 40. Geachte Heer Redacteur, Naar aanleiding van 't ver slag van de openbare verga dering van de raad der ge meente Waspik, gehouden or 7 December j.l., verzoek ik U beleefd het volgende in Uw blad te willen opnemen: „Is het niet wat al te erg dat een verslaggever in een krant die door honderden mensen gelezen gaat worden een verslag van een raads vergadering opent met de woorden: „Als ik het goed begrepen heb?" Geeft verslaggever zich ook rekenschap wat de gevolgen voor de betrokken personen zijn als hij 't eens „niet goed" begrepen heeft en hij toch zijn verslag in deze zin uitbrengt? Had verslaggever goed ge luisterd, dan had hij niet en kel begrepen dat B. en W. op 3 Aug. j.l. aan de gez. S. een aanmaning tot woningverbe tering zonden, maar dan had hij ook uit de woorden van de heer Zijlmans kunnen opma ken welke gebreken B. en W. aan de woning in kwestie con stateren, t.w.: de buitenmuren zijn ge scheurd, terwijl de houten wanden niet deugdelijk zijn; de buitenmuren zijn voch tig wegens langsliggend talud; het aanwezige rietdak is zeer slecht; het gebouw is gedeeltelijk bouwvallig; het huishoudwater wordt afgevoerd door middel van en open gat, zonder aanslui- mg op een zinkput. Hoe kan verslaggever die leze woorden toch gehoord noet hebben zo naïef zijn e menen dat het huis „door en vrij kleine verbetering" veer bewoonbaar te maken s? Ik zou verslaggever willen idviseren: „Geeft U in het -ervolg een volledig verslag if geeft U geen verslag". In het eerste geval bereikt U, dat de onbevooroordeelde 'ezer uit Uw onpartijdig vol- 'edig verslag, zichzelf een zui ver oordeel kan vormen; in het tweede geval voor komt U, dat de lezer een me ning wordt opgedrongen die voorshands één van beide partijen in een ongunstig dag licht stelt. Alleen met een „juiste" verslaggeving dient U de ge meenschap. Met de meeste hoogachting, A. Schoenmakers. Uit bovenstaande brief is ons niet duidelijk wat de heer (mejSchoenmakers eigen- iij k recht wil zetten in ons laatste raadsversxag van de gemeente Waspik. De burgemeester heeft in derdaad gezegd dat een kleine verbetering het huis van de gez. Schoenmakers weer be woonbaar zou maken. Wij hebben geen enkele reden om die woorden in twijfel te trekken. De heer Zijlmans heeft in het geheel niet de bouwvalligheden opgesomd zoals de briefschrijver. Uit de brief blijkt dat wij het zeer goed hebben begrepen. De cri- tiek van de raadsleden richt te zich ook niet tegen 't voor stel van B. en W. omdat het huis zo bouwvallig zou zijn, maar vooral omdat er, naar hun mening, in 't eigendoms recht werd ingegrepen. Onze zinsnede „als we het goed begrepen hebben" is zeer bewust geschreven, be feiten hebben wij uit de discussie noeten distilleren, want wij krijgen voor de vergadering geen inzage van de stukken. Ook de prae-adviezen der raadsvergadering krijgen wij pas, zulks in tegenstelling tot andere gemeenten, als we in de raadszaal zitten. En het blijkt wel dat wij de zaak zeer goed begrepen heb ben. Wij zijn er ons tenminste niet van bewust iemand in 'n kwaad daglicht gesteld te hebben. De discussie over de lastgeving van B. en W. heb ben wij objectief weergege ven. Het ging er helemaal niet over hoe slecht het huis wel was. maar of de lastgeving, die B. en W. aan de gezusters Schoenmakers had gestuurd, ingetrokken zou worden, ja of neen. De raad heeft die last geving, volgens B. en W. in strijd met de verordening, in getrokken. Dat is de kwestie geweest. Overigens hebben wij gaar ne enige plaatsruimte beschik baar gestéld voor deze zaak, die voor betrokkenen van het grootste belang is. En wij menen dat onze raadsversla- gen zo juist, objectief en uit voerig mogelijk zijn. Klas 14. Bonte duivinnen, jong. 1. A. Spapens; 2. A. Pijnen burg; 3. Kooymans; 4. Ver hoeven Verwiel; 5. Th. Ver hulst; Z.E.V.: G. Schoenmans; E.V. C. de Peffer. BERKDIJK. Duiv2ntentoonstelling bij de Vrolijke Vliegers. De Junioren Duivenvereniging De Vrolijke Vliegers, organiseren a.s. Zaterdag 23 Dec. en Zondag 24 Dfec. een duivententoonstelling in hun geheel vernieuwd clublo kaal van Th. v. Boxtel. Door alle leden (ongeveer 25) zullen ruim 80 duiven worden ingezonden. Het staat reeds bij voorbaat vast dat het kampioenschap tussen en kele pracht-exemplaren zal gaan. Er wordt dan ook op gerekend dat alle duivenliefhebbers dezte tentoonstelling met een bezoek vereren. Als keurmeester zal de zeer be kende A. Stokwielder uit Waal wijk fungeren. De tentnonstellinq wordt Za terdag 23 Dec. om 6 uur geopend. VOETBALLERS-EXODUS. Waarschijnlijk zal onze bes'e voetballer van het ogenblik ook voor het Nederlandse voetbal verloren gaan. Abe heeft een aan bod gektegen van de Italiaanse club Florentine van 100.000 en Abe zal groot gelijk hebben als hij naar Italië vertrekt. Roosenburq heeft een aanbod van 80.000 gekregen. Roosen burg heeft nog geen „ja" gezegd en hij voelt er niet zo bar veel voor om als prof naar het buiten land te gaan, maar zo'n btdrag is toch wel erg verleidelijk. De Graaf is in Parijs al gepolst over een contract en hij heeft ge zegd dat hij er wel iets voor voel de. Dus Limburgia zal haar uit stekende vleugelspeler ook spoe dig wel over de landsgrenzen zien verdwijnen. Stoffelen heeft ook al zo goed als toegestemd. Hij wenst nog enige punten in het contract ver anderd te zien en dan gaat hij naar Racing Club de Paris. Onze „bemonsterde offerte" in Parijs heeft toch wel succes gehad. Bies- brouck heeft nog geen aanbieding gehad, maar die zal niet lang op zich laten wachten. SPORTBERICHTEN. In Nederland is gisteren zegge en schrijve één competitiewed strijd gespeeld. In Den Helder speelden de derde klassers Den Helder—DEC, in de sneeuw na tuurlijk. Den Helder won met 4-0. In Appingedam is al ge schaatst. Voor Woensdag a.s. is daar een wedstrijd uitgeschreven. In Joure zijn vandaag schaatswed strijden en morgen komen de mannen in Witte veen aan de start. In Diemen zijn morgen na tionale schaatswedstrijden over 500, 1500 en 3000 meter. De Nederlandse volleyploeg verloor van de Belgen met 3—0. Rotterdam versloeg in een voor wedstrijd Antwerpen met 3—2. Het koppel Schulte-Peters heeft zowel in Antwerpen als Parijs een Americaine over 100 k.m. gewonnen. In het Antwerpse sportpaleis deden zij er 2 uur 2 min. 22 sec. over en in Parijs wat meer, n.l. 2 uur 5 min. 44.6 sec., wat voor Parijs een nieuw baan record betekende. Wilkes is met 15 doelpunten de Italiaanse topscorer. Faas is nu van de zware training vrijge steld. De trainer zal wel denken dat hij onze landgenoot weinig meer kan leren.

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 2