JpOAt WAALWYK Onder oons gezeed N1EUWKUIJK HEUSDEN CAPELLE WASPIK 100N-0P-ZAND HET TYPE, DAT ALTIJD SLAAGT DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 DECEMBER 1950. 6 mjtmsmm r >i oüity*'! -i SCHAKEN IN CAPELLE. y/s//M Joa Willem zo ge ziet, ik zé nog gezond in de plek van al dood en begraoven. De leste tijd was 't zo drukzo druk Waarmee? Nou eerlek gezeed hoef Ik oe nie alles aon oe neus te hangen war. Daor zal mee de kaaw weer toch wel we aon hangen zo af en toe deenk ik. Krek zo gezegd 't wordt weer veur 'n ijsbaan es 't nog 'n bietje deurzet. Jao, deurzetten doe oonze ge- minteroad ook en aon de deur zfetten en er afzettenvan diejen kaant zijn 't gin boeren, want die zetten (en rooien) ge woonlijk in 't veurjaor in de plek van in de weinter. Jao, jao, on- daanks de drukte haaw ik 't nog wel 'n klein bietje bij we er zo al omgao in oons eigen durp. Mfer toch Willem kijkte de leste tijd onwillekeurig over de grenzen van de naoste omgeving henen. Want naor 't geen we ge op kunt maoken van we de radio zeet en de kraant schrijft, zie 't er nou nie bepaald mooi uit. Of de ik Korea daarmee be doel? Jao, de ook natuurlijk, mer ik bekijk zulke dingen altijd op 'n vreemde manier. Veul meensen die praoten altijd van dingen daor ze eigenlek mer zo n beetje van af weten, vooral es 't de po litiek aongaot. En we weten wij nou eerlek gezeed, om nou mer es iets te noemen, Willem, er van aaf we die Chinezen of die Russen wil len? Of we de Amerikaonen es 't er nou es op aonkomt veur 't lijf te beinden hebben? Of we in de toekomst den beste of de vei ligste weg zal zijn om uit unnen oorlog te blijven. Neeje Willem, daor weten wij niks van. Want ge wit ok wel de ge ontzaggelijk veul mot weten om ten volle te begrijpen hoe 't klein bietje de ge eigenlek pas weet. Neeje de is al- leraaol praoten en kletsen waor ge niks mee opschiet. Ik veur mijn, Willem, let op heel aander din gen om er aachter te komen of de 't nou werkelek zo erg is ol de er harder gebloozen wordt es dé de soep heet is, om 't zo mer es te zeggen. Waor dé ik op let Nou Willem, op de eerste plaots op 't geen dè de Paus doet Nee je Willem, die zit nie in de UNO of in de Veiligheidsraod, mer es die 't Rozenhoedje gao veurbid- den deur de radio veur heel de werelddan is 't er nodig, Willem. Want dan kun der op rekenen dè er ginne knappe kop op de wèreld te veinen is die het zonder de hulp van boven klaor kan stoomen om de wèreld terug te haauwen van den afgrond waor ze vlak veur stao. Unne derde wèreldoorlog. En dè is unne raampJao. dè op en neer ge vlieg van die ministers en dè praoten, dè is nie veulZeker dè moet ook gebeuren, mer witte 't nog, in 1939, toen ging dieje Engelse minister mee de perreplu za'k mer zeggen, ook naor Duitslaand en dieje aandere mee die dikke sigaoren hee er ook zat aon gedaon, merEn daor zijn er veul Willem, die er in de laotste oorlog veul aan ge daon hebben. Merik zeg nog eens Ik bekijk de zaok misschien vrimd, mer toen we behaauwen uit de'n oorlog kwamenwè zeeën we toenkrek zo ge zegtGoddaank. En waor haolde diegenen die 't er slecht hadden afgebrocht, derren innerlijke steun om weer wijer te léven, ondaanks alles wè er gebeurd wasBij Onze Lieve Heer, Willem. En wie kan in deze tijd uitkomst brengen Diegene, die Almachtig is. Onder oons gezeed Willem, daor moet 't naor toe. Naor de kerk enmer dè is veur oons durp apartes ge dan komt naor de kerk, komt dan 'n bietje wijer ies onder de torenjao, es ge wè deur trektdan trek 't mee. HANNES. Vlijmen, December 1950. zij die gebleven waren gaven blijk in hetgeheel niet met de stemmingsuitslag in te stem men. „Vuiligheid!" werd er ge schreeuwd. De bezwaren richtten zich vooral tegen het feit dat de eigenaren met 't meeste land hadden tegengestemd en dat desondanks het verkavelings plan, op grond van de stem- men-meerderheid, was aange nomen. c De heer J. A. Verstenen, die 2 Januari 1951 't feit herdenkt dat hij 40 jaar als ambtenaar ter secretarie in dienst der gemeente Waalwijk is. Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noord-Brabant en Vereni ging voor Heemkunde Waalwijk. Kringvergadering te Waal wijk, in Zaal 20 van 't Raad huis op Dinsdag 19 December 't avonds 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Voordracht door Dr. G. Bannenberg over Het vroegste Christendom in onze streken. 3. Gelegenheid tot gedach- tenwisseling. 4. Sluiting. ERE WIEN ERE TOEKOMT. In ons slotwoord naar aan leiding van het rik- en barak concours van de „Ouden van Dagen" hebben wij terecht een woord van hulde gebracht aan het Comité van dezelfde naam. Niet juist was 't echter te zeggen dat het initiatief tot het stichten van dit „home", de Gildenbond, is uitgegaan van dit comité. Dit initiatiel komt in werkelijkheid toe aan het bestuur der K.A.B., dat in prettige samenwerking met bedoeld comité, dit prachtige tehuis heeft geschapen, waar voor het alle hulde en dank verdient. NAAR HUIS. Met het troepenschip „Ma- loya" dat vermoedelijk 27 De cember a.s. te Amsterdam aankomt, komen naar huis: Sergt. en Mevr. A. Meul- man-Nieuwkoop, Westeinde 60, Waalwijk. HET HAAGS MATROZENKOOR OP TOURNEE door Brabant ten bate van Herwonnen Levenskracht. Van Dinsdag 26 tot en met Zaterdag 30 December a.s. zal het bekende matrozenkoor: „Hofstads Koorknapen" op tournee gaan door Brabant ten bate van Herwonnen Le venskracht. Dit Knapenkoor, dat we misschien wel het beste van Nederland mogen noemen, bezochten naast de vele plaat sen in ons land ook België, Frankrijk, Luxemburg, Zwit serland en Italië. Hun prachtige jongensstem men, vol technisch raffine ment, hebben ongetwijfeld duizenden en duizenden luis teraars in vervoering gebracht toen hun sonore stemmen door de aether klonken via de K.R.O., A.V.R.O., N.C.R.V., Paris, Rome, RAVAG, N.J.R., P.H.O.H.I., Straatsburg, Bero- münster en Luxemburg. Op 26 December zal men in Eindhoven van het te geven concert kunnen genieten, op 27 December in Waalwijk, op .28 December in Breda, op 29 December in Vught en op 30 December in Roosendaal. Het te geven programma bestaat uit drie delen. Het eerste gedeelte bestaat uit Kerst- en andere geestelijke liederen, zoals Stille Nacht van Gruber, Sanctus van Fr. Duranté en het Engelenkoor uit Elias van F. Mendelssohn- Bartholdy. Het tweede gedeelte, dat bestaat uit „De landelijke re petitie" van Fr. van Suppé, een komische scène in één ac te zal onder leiding van ,,de kleine dirigent" zeker één der hoogtepunten van deze avonden vormen. Na de pauze volgt dan het derde gedeelte, waarvan wij willen noemen: „Mijn Vader* „Ik begrijp Uw bezwaren" zei Mr. Heere, „maar de we is nu eenmaal zo en hieraai valt niet te tornen". De aanwezigen waren hef hiermee helemaal niet eens en protesteerden heftig, maar 'l baatte niet. En toen de voorz tegen drie uur de vergadering sloot, was het ruilverkave lingsplan „Eendennest", zoals het officiëel heet. aangeno men. and" van J. Heim, „Pater Pe er Pomp" van Mozart, „Chan- ons une melodie" en tot slo' 'iet „Wiegenlied" van Joh. 3rahms. Ongetwijfeld zullen op deze ivonden velen in vervoering •aken door deze prachtige ongenszang, evenals in de 'loutrusthallen te Den Haag. vaar 9000 toehoorders aan wezig waren. Wij wensen Herwonnen Le venskracht veel succes toe nel deze gelukkige greep. EERLIJK DUURT HET LANGST. Het volgende voorval, dat we onze lezers niet willen ont houden, lezen we in de Ven- lc'se Courant: De heer T. Janssen, Broek laan 65 te Tegelen, die op een fabriek werkzaam is, maar als bijverdienste in de zomer maanden ook ijs verkoopt om zijn gezin van 9 kinderen van het nodige te kunnen voor zien, vond enige maanden ge leden nabij de parkeerplaats van autobussen bij de „Dool hof", een prachtig damespols horloge. Hij bracht dit naar het politiebureau en hoorde er verder niets meer van, tot hij begin December de telegrafi sche boodschap van „Sinter klaas" ontving, dat deze hem als beloning voor zijn eerlijk heid met een pakketje wilde verrassen. De 5de December verstreek, zonder dat de post iets ge bracht had, maar „Pakjes avond" werd aan de Broeklaan 'n werkelijke surprise-avónd. Er stopte voor de woning een auto, waaruit een echtpaar de ene doos na de andere naar binnen droeg en daaruit kwa men te voorschijn: een ser vies voor moeder, sigaren en zilveren aansteker voor va der, kleren, snoepgoed en speeltuig waaronder de droom van iedere jongen: een electrische trein met bij beho ren voor de kinderen. Va der Janssen was te verbluft om iets te zeggen, maar de moeder haalde vlug haar kin deren uit bed om ze van deze sprookjesachtige werkelijk heid te laten genieten. Een mengeling van vreugde en verbijstering heerste er in het gezin, maar het meest van al genoot „Sinterklaas" van dit tafereel: een echtpaar uit Waalwijk, dat na lang zoeken in het bezit van het horloge was gesteld en navraag had gedaan naar de eerlijke vin der. SCHOENEN-SHOW BU PHILIPS-TELE VISIE. Elégance in regie en kleding. Onder aangenaam vraag-en- ant woord spel van Teddy Scholten en de directeur van het modecentrum voor de schoenen- en lederbranche FEUILLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 14) Na enige tijd richtte Mrs. Cornish zich dan ook op en zei, dat ze zich nu best in staat voelde naar haar kamer te gaan. Gerard bood haar de arm en heel langzaam ging 't toen naar boven. Charlotte volgde haar meesteres. Bij de deur wenste Gerard haar van harte beterschap en kon zich nu eindelijk naar zijn eigen kamer begeven om zich wat op te frissen. Nog was hij niet geheel klaar, toen er een bediende boven kwam met de bood schap: Mr. Cornish vraagt of u Mr. Carr nog even zien wilt, eer hij weggaat; over een paar minuten vertrekt hij. Gerard spoedde zich naar beneden en vond de zaak waarnemer in de hall staan, terwijl er al een taxi op hem wachtte. Het spijt mij, begon hy, dat ik nu zo haastig vertrek ken moet, zonder dat ik eens gelegenheid heb gehad met u te spreken, maar dringende zaken roepen mij naar het Noorden. De documenten heb ik achtergelaten bij uw vader; die kunt u tekenen zo gauw als u wilt «n dan worden ze toonden ons enige schoenen- nannequins de laatste snufjes jp dit gebied voor Philips- elevisie. Op een trapje van enkele treden voortschrijdend, lieten leze mannequins ons genieten van al het nieuws in het da- mes-modesehoeisel en de clo se-ups van jurk-zoom en schoenen van diverse pluima ge, lieten duidelijk stijl en soepelheid, élegance en nut tot uiting komen. Wat zegt ge van een goud glacé schoentje, met een fijn bandje opengewerkt, maar met een logisch lijnenspel? Of van de kostbare brocaat- schoen, die thans weer voor het eerst na de oorlog ten to nele verschijnt? Het aardige is, dat telkens ook precieus wordt uitgebalanceerd, welk costuum daar nu het best bij passen zal. Voor uw ogen verschijnen cocktailschoenen en lakschoe nen; ijle voetomkleedsels met zeer hoge hakjes, die toch ste vig te dragen zijn, omdat de leest wetenschappelijk wordt uitgedokterd. Even wordt de lachlust ge wekt door het schoentje met de „hoge" hak van 1900, dat AANBESTEDING. ff.' - Op de in Boxmeer gehouden aanbesteding voor de bouw van een nieuwe parochiekerk onder architectuur van de heer H. W. Valk uit 's-Bosch, was de firma J. de Bont-v, Huiten alhier de laagste inschrijver voor de som van 383.800. De hoogste in schrijver was de firma P. Cremers uit Boxmeer voor 527.500. Er waren 10 biljetten ingeleverd ft uwyy-i uisüfrtj ^Ui p GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op 21 Dec. 1950 des avonds 8 uur.' Agenda 1. Opening. 2. Notulen vergadering van 26 October 1950, 3. Mededeling ingek, stukken. 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van kasgeldle ningen in 1951 tot een maxi maal bedrag van 400.000.-. 5. Voorstel van B. en W. tot verhoging van het subsidie voor het kleuteronderwijs. 6. Verzoek van het bestuur van de afdeling Herpt van de Noordbr. Chr. Boerenbond om subsidie ten behoeve van de te Herpt gegeven worden de landbouwcursus met voor stel van B. cn W. 7. Verzoek van „Onze Marine" te Hilversum om subsidie met voorstel van B. en W. 8. Verzoek van v. Bommel te Hedikhuizen, strekkende hem onderhands te verhuren een strook gemeentegrond, met voorstel van B. en W. 9. Verzoek van 't R.K. School bestuur om beschikbaarstel ling van gelden ex artikel 72 der Lager onderwijswet 1920 ten behoeve van de Meisjes school, met voorstel van B. en W. 10. Voorstel van B. en W. tot mij over de post wel toege zonden. Het hele optreden van de zaakwaarnemer was van die aard, dat Gerard onmiddellijk de indruk had gekregen dat dit 'n betrouwbaar mens was. We hopen je later weer te zien, Carr, sprak Francis Cornish. Daar kunt u van op aan! Nu kan ik enkel Mr. Claude nog mijn hartelijke gelukwen sen bieden met zijn aanstaan de meerderjarigheid en wil ik hem er nog even aan herin neren dat het bezit van een groot landgoed ook veel ad ministratief beheer met zich brengt. Dat is zo, Carr, viel Mr. Cornish in, maar Claude heeft tijd genoeg om zich daar in te werken, hé, jongen? En nu moet je gaan, man, want Bris tol is niet precies naast de deur en je zoudt zeker niet graag je trein missen. De heren deden de gast uit geleide, maar van een „zake lijk onderhoud" had er met de aanstaande „Claude Cornish" niets plaats gehad, vond Ge rard. HOOFDSTUK VIII. Gerard was juist klaar met zich te kleden voor het diner, toen er zachtjes aan zijn deur getikt werd en de kamenier zich op de drempel vertoonde. Zo, Charlotta, kom je mij vertellen dat Mrs. Cor nish het wat beter maakt? Wel wat beter, sir, maar toch is zy nog niet goed ge noeg om vanavond mee aan te zitten voor het diner. Ze heeft mij naar u toegezonden omdat ze zeggen wilde dat ze ondanks zijn schijnbare draag baarheid de mannequin tel kens doet zwikken. Waarlijk, ook op dit terrein is de we reld een stapje verder geko men. Dan zijn er de sport- en halve sportschoen, met lage hak; we horen hier, dat in 't komende voorjaar de open hielschoen zich wel zal hand haven. We bewonderen het raffinement van de vrij grote schoen, die echter door zijn hoge lakstrik aanmerkelijk kleiner lijkt. Maar dan hebben we weer respect voor de vrouw, die immers rondom haar huise lijke haard dagelijks minsteas 10.000 stappen doet en dan weten we grotelijks het hui selijke schoeisel te waarderen. We zien het hier, absoluut buigbaar, zonder contrefort, zonder harde neus en toch vlot van model. Tot slot volgen dan de schoenen met bont gevoerd; zelfs een soort met bontge voerde overschoenen hoort bij deze categorie. Een show, evenwichtig en gracieus zoals het schoeisel, dat hier het dames-publiek voor ogen werd getoverd. (M.) vaststelling verordening op de heffing van marktgeld. 11. Voorstel van B. en W. tot vaststelling verordening re gelende het toekennen van een tijdelijke tegemoetkoming in de kosten wegens verze kering tegen de kosten van ziekte of ongeval aan een deel van het gemeenteperso- neel. (Deze verordening strekt ter vervanging van die vastgesteld op 5 Sept. 1950). 12. Voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarverklaring van het perceel, plaatselijk ge merkt wijk A nummer 3. 13. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebe groting 1950. 14. Wijziging begroting Gods huizen 1950. 15. Goedkeuring rekening Gods huizen en Burgerlijk Armbe stuur Herpt 1949. 16. Benoeming lid college regen ten Godshuizen wegens peri odieke aftreding van de heer M. Wijnstekers. Ie candidaat M. Wijnstekers. 2e candidaat D. Kamerman. 17. Benoeming lid van het Burg. Armbestuur te Herpt wegens periodieke aftreding van de heer A. J. A. v. Bokhoven. Ie cand. A. J. A. v. Bokho ven. 2e cand. M. v. Korven. 18. Voorlopige vaststelling ge meente- en bedrijfsrekeningen 1949. 19. Voorstel van B. en W. om hen te machtigen voor be paalde bevoegdheden krach tens het wegenreglement uit te oefenen. 20. Reclames belastingen. 21. Sluiting. Voor de A.R. Kiesvereniging alhier hoopt Woensdag 20 Dec des avonds 8 uur als spreker op te treden de E.A. Heer M. W. Schakel, burgemeester te Noor deloos. De titel van de te houden lezing is„De wereld is een zor- genvat; komt, kiezen wij 't goede u graag nog even zien zou, eer u naar beneden ging. Het trof hem dat de uit drukking op Charlotta's ge laat nog ééns zo ernstig was als anders, en bezorgd sprak hij: Het spijt mij zo dat Mrs. Cornish nu weer zo'n hartaan val heeft. Misschien is zij ook wat over-vermoeid? Och, zij heeft zich de laatste tijd veel te veel inge spannen: eerst met dat naar Londen gaan en toen weer met al die dingen die er te be denken vallen, nu zij zich hier voor goed gaat vestigen. Ze schijnt erg zwak naar 't lichaam te zijn; naar de geest is zij vol energie! Ja, juist, en dan kan haar lichaam daar geen gelijke tred mee houden. En het hart is toch zo £wak, weet u; de min ste opwinding of tegenspraak of ergernis kan zo'n aanval te voorschijn roepen. Daarom begrijpt u wel, sir, dat het al tijd maar het beste is om het met haar eens te zijn en aan haar wensen toe te geven. Ja, ja, natuurlijk. Nu, je kunt er gerust op zijn dat ik je meesteres niet zal tegen spreken of haar geen ergernis zal bezorgen, want zij is altijd zo verbezend lief en vriende lijk voor mij. Kan ik nu naar haar toegaan? Zij wacht op u, sir. Mrs. Cornish lag op de rust bank bij 't venster. Zij droeg een wit kanten shawl, waar door haar fijne, vermoeide trekken nog eens zo scherp uitkwamen. Ze was doods bleek, maar had op iedere wang een rood plekje, wat haar koortsig deed schijnen. -y' r* pad". De samenkomst, die wordt gehouden in het vergaderlokaal in de Chr. School in de Heistraat, is voor ieder belangstellende toe gankelijk. Woensdag j.l. werd door het eerste team van „De Vrije Pion" wederom een wedstrijd voor de bondscompetitie gespeeld tegen de Tilburgse vereniging VTSG, wel ke vereniging haar eerste twee wedstrijden in de bondscompetitie met resp. 9:1 en 8 2 gewonnen had, zodat de verwachtingen van onze Capelse spelers niet al te op timistisch waren. Er werd dan ook met het voornemen naar toe gegaan, zo sterk mogelijk te spe len, met het gevolg, dat na uiterst scherpe partijen een klinkende overwinning meegenomen werd naar Capelle, n.l. 7Yz-^-Yz' De Ze stak Gerard beide handen toe en trok hem op de stoel naast zich. O, beste jongen, ik ver langde meer dan ooit naar je om je nog eens te vertellen hoe gelukkig ik er mij in voel dat je in de toekomst nu ver zorgd zult zijn. Alles is van daag zó afgesproken en gere geld dat je je altijd ruim be wegen kunt, indien mij soms iets mocht overkomen. Mijn leven is zo onzeker dat ik niets liever wenste dan om dit alles beschreven te krij gen, nu Carr toch hier was. Je hebt dus slechts je hand tekening te zetten onder de acte, die je tot mijn wettige erfgenaam maakt. Ze hield steeds Gerard's hand in de hare gesloten en keek naar hem met een blik van innige tederheid, zodat Gerard zich diep getroffen voelde door deze genegenheid. Ik weet niet hoe ik u danken zal voor al wat u voor mij gedaan hebt en nog doen zult. Als ik maar zo weinig zeg, is dit niet dat; ik zo wei nig getroffen ben door uw vriendelijkheden, maar door mijn opvoeding ben ik niet gewoon van mijn gevoelens blijk te geven. Ik ben altijd alleen op de wereld geweest, moet u weten! Zijn stem trilde bij die laat ste woorden. Hij dacht niet alleen aan de genegenheid van Mrs. Cornish, maar ook aan de heerlijkheid van Quee- nie's liefde, die hem zo onver wacht geschonken was. Ik verlang geen dank van je, Claude, maar de liefde en de gehoorzaamheid van een aoon! gedeailleerde uitslagen waren VTSG Vrije Pion A. v. Loon-W. Goedhart' 01 J. v. Mechelen-C. Quirijns 0— 1 Drs. Stokman-S. Oerlemans 01 J.v.d.Ben-C. Hoevenaars Yl~~Yz H. Bajet-L. Stein 0— 1 V. Gimbrère-J. Benschop Yz'—Vz B.terHoeven-J.Rozenbrand 1— 0 J. Vromans-H. Weistra 0— 1 Markisen-A. Rijkers Yz—Yz H. Bevers-H. Bogers 0— 1 2~Y~TYi ZIEKTE PASTOOR ROVERS. In vervolg op ons bericht van I.1. Vrijdag, vernemen we nog dat pastoor Rovers in Gilze-Rijen vertoefde en zich plotseling on wel voelde en met een ernstige Een bijzondere nadruk leg de zij op het woord „gehoor zaamheid" en als een stil ver wijt klonk hem dit in de oren als hij dacht aan de wijze waarop hij zijn liefde voor Queenie voor haar geheim had gehouden. Maar tegelij kertijd viel hem Carlotta's waarschuwing in: „De minste opwinding of ergernis kan zo'n bui te voorschijn roepen. De kamenier had zeker wel degelijk gemerkt hoe zijn ver houding tot Queenie was. Het jonge meisje zou natuurlijk haar oude nurse in vertrou wen genomen hebben, want Charlotta was immers haar beste vriendin geweest toen zij, als kind, zo lang in Italië had gewoond. Mrs. Cornish sloeg hem in tussen gade van onder haar half-gesloten oogleden en sprak toen weer met zéér ver moeide stem: Ik zou niets liever gewenst hebben vanavond je eigenlij ke meerderjarigheid mee te vieren, maar ik moet mij nog heel kalm houden; dat voel ik wel. Kus my maar eens, mijn jongen! Gerard boog zich over haar heen en deed wat er van hem verlangd werd, ofschoon he* hem een soort verraad leek vooral als hij weer dacht aan de woorden van Francis Cor nish: „Als Sibilla wist dat je Queenie lief hebt, dan zou haar dit de dood aandoen! Z verlangt je geheel alleen voor zichzelve, jongen! Ze be schouwt je als haar particu lier eigendom! •Mtekv (Wordt vervolgd) hartaandoening naar 't St. Igna- tius-ziekenhuls te Breda moest worden overgebracht, waar Z. Eerw. uit voorzorg de laatste H. Sacramenten werden toegediend. BILJARTEN. De uitslagen van de Maandag 11 Dec. gespeelde wedstrijden voor dé kring Waspik luiden OKK 2-Het Groene Laken 2-10. Poedelaars-Vriendenkring 2 7-5. Vriendenkring 1KOT 84. Programma voor 18 Dec. Het Groene Laken-Vriendenkr 1 KOT—OKK 2. Vriendenkring 2—OKK 1. BURG. STAND VAN 1 T.M. 15 DEC. 1950. Geboren Petrus J zv P v d Meijden-Vermeer Marinus G M zv G A v Bragt-Kroot Adriana C M dv G J Verhoeven- v d Corput Josephina E M dv J M M v d Nieuwenhuizen-van Loon Johanna H Th M dv A C v d Velden-v d Velden Jo hannes M C M zv A J van Esch- Snoeren Adrianus H M zv P M de Kort-v d Velden Andre as Th J zv L A in 't Groen-van Dongen. Huwelijksaangiften Joannes J Smid te Tilburg en Johanna Th v Boxtel alhier Andreas G Da- men en Helena Dewaele beiden alhier Gerardus J Mutzers en Petronclla M v d Wouw beiden alhier. Huwelijken: Cornelis A V Smit 29 jaar en Anna A C Toorians 28 jaar beiden alhier. Overleden Peter Hamers 84 jaar Helena v Nispen 57 jaar wed van J Beunis Catharina M Vlek 61 jaar - Pieter Schel- lekens 76 jaar eechtg van C C v Boesschoten. Ingekomen C Goossens van Geertruidenberg A C v Don gen van Tilburg A Brenters van Zevenbergen J Zwart en echtg van Waspik E H Brok van Tilburg Chr A de Wijs van Rotterdam H C A Peeters Wcem van Leende. Vertrokken E A v Dintercn naar Oosterhout W A H Taks naar Roosendaal C P v Laar hoven naar Tilburg J Klijn naar Tilburg W N J Deliën naar Oisterwijk M J J Beunis naar Waalwijk A G I H M v Baar naar Eindhoven Chr H E M Nijkamp naar Breda A A M Michaël naar Sprang-Ca- pelle. VOETBALGEVECHT IN TURKIJE. Vermoedelijk zullen de Turken voorlopig wel geen internationale voetbalwedstrijden kunnen aan schouwen. En dat hebben ze aan zichzelf te wijten Op dezelfde tijd dat in Parijs FrankrijkNederland werd ge speeld, kwam de Franse B ploeg in Ankara tegen Turkije uit. Nu hadden de Turken al geen goede naam door hun optreden op de laatste Olympische Spelen, maar na deze „wedstrijd" 't Ging zo Na 20 minuten hadden de Fran se profs reeds een 3—0 voor sprong. Mede dank zij de Turkse keeper, die erg zenuwachtig was en dan ook prompt tijdens de rust werd vervangen. Dat gebeurde ook met twee spelers. Nu is het duidelijk dat alleen voor gebles seerde spelers een vervanger in t veld mag komen. Dat is over de hele wereld zo. Maar de Turken kijken niet zo nauw en, ondanks de Franse protesten, kwamen na de pauze drie verse spelers in 't veld. Toen trokken dc Turken er op los, opgehitst door 20.000 fana tieke toeschouwers. Enfin, het ging zo vlot dat er op een gegeven moment op vier plaatsen werd gevochten. Twintig fotografen renden het terrein op en ze werden er zowaar niet af getimmerd. De Zwitserse scheids rechter liep intussen ook naar zijn beslissing te zoeken. Blijkbaar hadden de voetballers eerst op dc foto gewild tijdens de afrosserij, want daarna kon de arbiter de belligerenten scheiden. De Turken maakten toen twee goals en de Fransen konden hun voorsprong tot het einde handha ven. Maar als de Fransen hadden gedacht dat ze hiermee klaar wa ren, fkwamen ze bedrogen uit. Het publick was zo verontwaardigd dat de bezoekers gelyncht dreig den te worden. Onder politiebe waking werden de spelers naar hun hotel gebracht, waar ze ge zworen hebben nooit meer in Tur kije te gaan voetballen, vermoe den we. Overigens heeft het ons zeer verwonderd dat het bericht uit Ankara geen melding maakt van geblesseerde spelers. Na het le zen van dit bericht dachten we Twintig doden en gevoetbald dat we hebben 1 de imsm

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 6