miWYR DRUNEN VLIJMEN HAARSTEEG GEERTRUIDENBERG Voor do botere Textiels! Accountantskantoor J. VAN DIJK THAS N.V, - Waalwijk JONGSTE BEDIENDE LANDI5 GYR N.V. GEVESTIGD: 7 ÜE ECHO VAN HET 2UIDEN VAN VRIJDAG 29 DECEMBER 1950. 7 KINDERZEGE' S Van Loon-Schrauwart Langs deze weg betuigen wij onze harte lijke dank aan de Directie van voor de gratificatie en de iractatie, die zij ons met Kerstmis bereidde. Deze verrassing, doch niet minder onze prettige werkkring, hebben ons met dankbaar heid vervuld en doen ons het beste hopen voor de toekomst. Wij wensen de Directie van LAN DIS GYR N.V. een voorspoedig en gelukkig 1951 toe. Het gezamenlijk personeel van LANDIS GYR N.V. Leraar Boekhouden M. O. WAALWIJK Grotestraat 180. Inrichten, bijhouden en controleren van administratie. Belastingzaken onder leiding van Oud controleur der Inspectie Waalwijk. VRAAGT: en Zich aan te melden le Zeine Oost 90—92. GEVRAAGD: VOOR KANTOOR EN MAGAZIJN Brieven onder No. 3496 Bureau van dit blad. ATTENTIE I ATTENTIE I BURGERS, BOEREN en TUINDERS LAND- EN TUINBOUWZADEN. VAN ROSSEMS ZAADHANDEL FABRIEKSGEBOUW. TE KOOP OF TE HUUR. Verhuur van Gelegenheidsk lading. QHÏE2Q modehuis De heer Mallens vroeg hierna of het niet mogelijk was de ver goedingen aan leerlingen van de mjverneidsscholen at te schuiven op de gemeente waar de school staat. De voorzitter: Als het gaat doen we het. De raad heeft deze regeling eigener beweging vastge steld en ik wilde dat de kosten en dus het aantal leerlingen nog ho ger waren. De heer Grootswa^ers: De naam van hét K.K. Sport en Wandelpark is gewijzigd in Na tuurpark De bfteling. Wie de schoen past trekke hem aan, dat deed de heer van Kuijk ook. Mijn vraag is waarom het geen R.K. Natuurpark De Efteling is ge noemd. De voorzitter: De geestelijkheid heeft hiertegen geen bezwaar ge maakt en ik zie ook geen bezwa ren. De heer Beerens vestigde de aandacht op de concurrentie tus sen de verschillende toneelvereni gingen. De voorzitter merkte op dat het beter is de toneelverenigingen tot elkaar te bréngen. Hierna ontspon zich een dis cussie over het al of niet aan stellen van een vroedvrouw door de gemeente. B. en W. acht dit niet nodig. De heer Mallens: Er is niet ge vraagd om een vroedvrouw aan te stellen omdat sommige gezin nen de dokter niet kunnen betalen, maar omdat de artsen overbelast zijn. Ik heb gelezen dat ergens een gemeente tot gebed werd opge roepen omdat de vroedvrouw I ziek was. j De voorzitter: Het is gebleken dat verscheidene gemeenten hun vroedvrouw ontslaan of bij weg gaan geen andere aanstellen. Het lijkt ons voor deze gemeente niet 1 nodig. j En hierna werd de begroting zonder hoofdelijke stemming ac- coord bevonden. Bij de rondvraag attendeerde de heer Mallens op het wegzout dat in de Hoofdstraat was gestrooid. Dat maakte niet alleen een grote vuiligheid, maar tastte bovendien de nikkelen delen van fietsen, motoren e.d. aan. De voorzitter: Dit laatste was ons niet bekend. Wij zullen er in het vervolg rekening mee houden, i De heer Sins vroeg spoed bij de electrificatie. t De voorzitter: Dit was al be gonnen als het weer maar niet had tegengewerkt. De heer van Noye merkte op dat verschillende woningen van het plan betreffende de 116 wo ningen dringend voorziening be hoefden. De voorzitter beloofde hiernaar te zullen laten kijken. En dit was zowaar het einde. De voorzitter sloot met de Chris telijke Groet. n e de LMGsmai Gevonden en Verloren. Gevonden Een blauwe dameshandschoen; 'n bruin lederen herenhandschoen; een boekentas inh. 'n broodtrom mel, spoorboekje en gekookte ham; een zweep; een boodschappentas; een wit parelsnoer: een paarse ro zenkrans. Verloren Een boekentas inh. 1 pr. voet balschoenen, broekje, kousen en sokken; een paraplu; een motor- bril; een leren portemonnaie inh. pl.m. 4; een reservewiel m. band maat 7.5 x 20; een paar grij ze wollen handschoenen; een br. leren damesportemonnaie; een bankbiljet van 1000.een da mespolshorloge met plastic band je; een br. leren portemonnaie inh. pl.m. 4; een br. leren portemonnaie met 12.50; een autospatbord van D.K.W.; een bruin-gele damesportemonnaie inh. pl.m. 10 en enige foto's. Nadere inlichtingen te verkrij gen op het Politiebureau. Zuster Jansen. Zaterdag werd onder grote be langstelling Zuster Jansen die aan een ernstige ziekte overleden is, ten grave gedragen. Kwam voor velen haar overlijden te vroeg, voor haar betekende het een heengaan naar haar Vader huis. Het waren haar eigen woor den, haar verlangens die deze wens uitdrukten. Stonden de ge neesheren voor een ongeneeslijke ziekte zij was er van over tuigd dat het Gods wil was en haar berusting was een volledige overgave. Heel Vlijmen had me degeleefd met haar ziekte en heel Groot Vlijmen leefde mee met haar sterven. Wij zagen vele vrienden en vele dok toren met wie zij zoveel heeft sa mengewerkt. Het Gemeentebestuur met als hoofd de E.A. heer Bur gemeester. Vele Vroedvrouwen en verpleegsters. Verder de vele Moeders en Vaders die in de Kerk en op het Kerkhof haar laatste groet brachten aan een Zuster die gedurende 26 jaren een troost was in elk huisgezin en door vele met recht een tweede moeder werd ge noemd. Zij genoot van haar plichten en was dag en nacht op haar post, daarom zullen velen haar naam niet vergeten. Dat zij thans in het door haar genoemde huis haar bij stand nog verleent, daaraan be hoeven wij niet te twijfelen. Wij zullen haar de eer blijven geven die zij hier toekwam en haar niet mogen vergeten. Zuster Jansen, Rust in Vrede. De Vlijmense Moeders zullen U niet vergeten. Vlijmens Mannenkoor. In verband met het bedanken van de heer Michiel van Heivoort als directeur van Vlijmens Man nenkoor, is in zijn plaats benoemd de heer J. Besselaar, alhier. IJspret. Vrijdag openden de exploitan ten de ijsbaan, die door het Ge meentebestuur met medewerking van de Brandweer weer prima in orde is gemaakt. Een flinke baan is aanwezig, zeer geschikt voor grote schaatswedstrijden. Ouden van Dagen. De Ouden van Daoen die deze zomer een uitstanie maakten en 'n bezoek brachten bii H. M. de Ko- ninqin op het Paleis te Soesrdiik, waarvan een film is vervaardiod, zullen Donderdaa en Vrijdaq 27 en 28 Dec. om half acht in de oe- legenheid zijn de film te zien. De film wordt aangevuld, in het pa tronaat, met een causerie door Mgr. van Kessel. Verder wordt opgevoerd het toneelstuk in één bedrijf: O Suzanna. De entree voor deze uitvoering is zeer laag gesteld en de op brengst dient ter bestrijding van de kosten van de reis die de ou den van dagen in 1951 hopen te maken. IJsclub. Donderdagavond kwamen eni ge sportvrienden in café van den Hout (Den Braai) bijeen, om te komen tot oprichting van een ijs- club, waaraan Vlijmen grote be hoefte heeft. Er zijn plannen om een grote ijsbaan aan te leggen. De medewerking van het gemeen tebestuur zal worden gevraagd. Volgens nevenstaand bericht over ijspret is de baan door enkele personen geëxploiteerd. Dus van dit jaar zal er van de plannen weinig terecht komen; even te lang gewacht mét oprichten. Carnaval 1951. In café H. Boom kwamen de Kasteleins en de Raad van Elf in vergadering bijeen om de Carna val 1951 te bespreken, welke dit jaar extra zal worden gevierd in verband met het eerste lustrum. De besprekingen waren van dien aard dat algemene overeenstem ming werd bereikt. Het belooft weer heel wat te worden. Uitvoering K.A.J. Zaterdag 30 Dec. geeft de K. A. J. een uitvoering in 't Patro naat. Medewerking verleend een toneelgezelschap uit Udenhout. De uitvoering is toegankelijk voor le den van de K.A.J. en donateurs en zover er plaatsruimte is voor belangstellenden. Een bezoek zal wel de moeite waard zijn. Postduivenver. De Zwaluw. Zaterdag 30 Dec. vergadering van de Zwaluw in café B. Ore- mans. Aanvang 8 uur. Zeer be langrijke agenda. Rinqen 1951 en verdere bijzonderheden. Bekend maken kampioenschappen combi natie VlijmenDrunen. Opkomst gewenst. SCHAATSWEDSTRIJDEN. Tweede Kerstdag hadden op de prachtige ijsbaan alhier grote schaatswedstrijden plaats. Uit heel de omgeving waren de liefhebbers opgekomen voor oe prachtige prijzen, die geschonken waren door de Vlijmense Middenstand. Ook waren er door verschillende ingezetenen prachtige prijzen be schikbaar gesteld. De eerste wedstrijd was voor jongens van 14 tot 17 jaar, af stand 1 k.m. De uitslag hiervan was: 1. H. v. d. Linden; 2. Nic. Boom; 3. Ad de Wijs; 4. T. van Dal; 5. Rien de Laat. De tweede westrija was voor jongens van 17 jaar en ouder. Afstand 5 k.m. Uitslag 1 v. d. Waal, Wijk; 2 Karei Prijs, Vlijmen; 3. W. v. d. Berk, Haar steeg; 4. Jan Ketels, Haarsteeg; 5. v. d. Laar, Veghel. Aan deze wedstrijd was tevens verbonden het kampioenschap voor Groot- Vlijmen, dat gewonnen werd door Karei Prijs. De derde wedstrijd bestond uit schoonrijden. Hiervan was de uit slag 1. v. d. Weijenberg^Mej. v. Oijen 18 pnt.; 2. v. Heester— Mej. Hagen 17J^ pnt.; 3. Dael- mans—Mej. v. Oijen 15 pnt.; 4. v. Zon-Mej. v. Zon 14j/£ pnt.; 5. Mej. v. d. StaakMej. v. Dal 13V2 pnt. De wedstrijden stonden onder goede leiding van de heer v. En gelen uit Haarsteeg. Verder heb ben wij voor de medewerkenden en exploitanten niets dan lof voor de goede regeling. Na afloop vond in café B. Ore mans de prijsuitreiking plaats. A.s. Zondag wederom grote wedstrijden met prachtige prijzen. VERGADERING. De besturen van dc Lang- straatse Bond van Kruisboogge zelschappen hielden in café W. v. d. Loo. in verband met de te houden jaarvergadering, een zeer geanimeerde vergadering, die zeer goed was bezocht. Besloten werd de jaarvergadering te houden op Maandag 8 Januari in café A. v. Vugt te Vlijmen. Door de kas- commissie werden de boeken en bescheiden van de bondssecretaris nagezien en in orde bevonden. Er zal tevens worden overgegaan tot verkiezing van een vice-voorzit- ter en een secretaris, daar beiden aftredend zijn. Na nog enkele huishoudelijke punten te hebben afgewerkt, werd de vergadering gesloten. TONEEL. Door dc toneelvereniging „Ernst en Luim" is in studie genomen het mooie toneelstuk in drie be drijven ,,De Vreemdeling" van de Brabantse schrijver Antoon Coolen. In dit stuk wordt op zeer duidelijke wijze de Brabantse gastvrijheid uitgebeeld hoe een vreemdeling in het late avonduur bij een familie aanklopt om onder dak, dat hem gastvrij wordt ver leend; hoe hij daar voorlaan ver blijft en de liefde van de dochter des huizes weet te winnen. Gezien de rijke inhoud, verzui- me niemand dit toneelstuk te gaan zien. ONGEVALLEN. Tengevolge van de gladheid kvéam het 7-jarig dochtertje van d< familie W. v. Beijnen-v. d. ^randt tijdens het spelen op de speelplaats van de school zodanig vallen dat het een onderarm brak. Tijdens 't schaatsenrijden kwam het 8-jarig zoontje van de familie C. v. d. Wiel-Monté te vallen en kwam daarbij met zijn 3rm in een scherp voorwerp terecht, waar door de slagader werd geraakt. Spoedig toegeschoten hulp wist erger te voorkomen. Na in 't zie kenhuis te zijn behandeld, kon het kind weer huiswaarts keren. BURG. STAND. Op-gave van de in de afgelopen wéék in deze gemeente geboren kinderen. Cornelis J. zv. H. v. Gils-v. Gils, Wilhelmus J. M. M. zv. J. W. A. M. Brooijmans-Schut- ter. Wilhelmus A. D. zv. D. Harberden-Sinx. Maria J C dv. A. C. Jonqeneelen-Heijnen. K. J. M. V. Afd. Waalwijk. Vorige week hield de Kath. Jonge Middenstands Vereni ging haar vierde vergadering in het kader van- het Winter - programma. Nadat de voorzitter, de heer Lamb, van Bladel Fzn., deze avond met gebed had geopend, riep hij alle leden een harte lijk welkom toe, speciaal de spreker van de avond, de heer J. Toorians uit Loon op Zand, die de lezing naar voren bracht: „Het ambachtsgilde, de wegbereider voor de Mid denstand". In de inleiding gaf spreker een korte verklaring van het begrip: Middenstand, terwijl hij zijn lezing opbouwde op 't verleden en hieruit een ver gelijking trok tussen de hui dige Middenstand en 't „Am bachtsgilde" in de Middel eeuwen, die de wegbereiders waren voor onze tegenwoor dige stands- en vakorganisa ties. Kocht U al In het kort behandelde hij het ontstaan der gilden in de oudheid, die later gekerstend worden en gericht op een be paald vak of ambacht. Geza menlijk verbonden zich de le den, genoten geheten om te offeren en te werken. Te offeren voor hun altaren en de bediening daarvan in de kerken in te werken, niet op de eerste plaats voor hun am bacht, maar ook voor hun gildebroeders en op de voor naamste plaats voor de kerk en haar bedienaren. Reeds vroeg werden de gilden opge richt voor behartiging van hun algemene belangen en wel op een christelijke grond slag. Hun namen en reglemen ten getuigen hiervan. Zo ken nen we St. Jozef voor de tim merlieden, w.o. kastenmakers en kuipers; St. Lucas voor schilders en beeldhouwers; St. Eloy voor smeden en sloten makers; St. Nicolaas voor de binnen- en zeevaarders, enz. enz. Hun doel was namelijk de bescherming van de gilde- broeders en tevens te waken tegen oneerlijke concurrentie, tegen complotter ij en en beun hazerij. Het vak en ambacht werd tot het hoogste opge voerd en zeer dikwijls ziet men kunstvoorwerpen, ge wrocht door handswerklieden van het „Edele ambacht". Diverse verordeningen of „Ordonnantiën" werden uit gevaardigd door.de bestuur- deren der betreffende gilde; hun reglementen en „keuren" gaven richtlijnen voor het lid maatschap der gildebroeders, het vrij of onvrij zijn voor de leerling, knecht, gezel en meester. Voor alle rangen gaf spr. de verschillende rechten en plich ten waaraan zij zich te hou den hadden, o.a. wanneer een leerling kon worden aange nomen, hoe zijn leergeld werd betaald en hoe het ging met de knecht of gezel als hij zich als meester wilde bekwamen en vestigen. Voor beide groe pen werd de leertijd en proef tijd besproken, alsmede de werktijden en lonen. Door di verse voorbeelden uit de Mid deleeuwen werd de tekst ge- illustreerd. Als voornaamste onderwerp behandelde de heer Toorians de „Meesterproef" en „Proef- wèrken". Hij toonde aan, wel ke voorwaarden werden ver eist voor de „Proefdoener", o.a. bij het scheepsmakers- gilde, spinnewielmakersgilde, de busmakers (dit zijn de ge- werenmakers), het tinnegie- tersgilde, het pompenmakers- gilde, het bakkersgilde, het barbiersgilde (waarbij de chirurgijns waren aangeslo ten) en diverse andere gilden, broederschappen en confré rieën. Het financiële vraagstuk der gilden werd nog behan deld met de daaraan verbon den contributies, „jaarzangen, armen- en ziekenbossen". Waarom zou bij zo'n gilde- avond niet over het feestvie ren der gildebroeders worden gesproken? Daarom kwam 't gildemaal ook ter sprake. Tenslotte sprak spr' over 't bestuur der gilden, waarin we o.a. tegenkwamen 't stads bestuur, de regenten, de over heden, de hoofdmannen of waardijns, de keurmeesters en gildeknechts en vervolgens nog de Vinders als controle rende ambtenaren. Om in het verband te blij ven der K.J.M.V., werd nog de verhouding besproken tus sen Gilde en Kerk, want van uit Christelijke overtuiging is het Gilde gegroeid. Onze huidige Brabantse gilden die weliswaar andere gilden zijn dan de besproken am bachtsgilden getuigen hier nog van. Spr. vergeleek alsnog de ambachtsgilden met het cor poratie-systeem en de stands- en vakorganisaties, die allen op het oude gildewezen terug slaan. De heer Toorians, die als gildebroeder deze lezing had gehouden, besloot deze, met 't gebed van het Gilde St. Am- brosius uit Loon op Zand. De voorzitter gaf in zijn dankwoord uiting voor de prettige en leerzame uiteen zetting die de spreker op zijn eigen genotvolle manier naar voren had gebracht, temeer nog, daar de heer Toorians een groot voorvechter is van het bevorderen en bewaren van het aloude gildewezen. Nadat de voorzitter nog en kele huishoudelijke medede lingen had gedaan betreffen de het 2e gedeelte van het Winterprogramma, werd de avond op de gebruikelijke wijze met gebed gesloten. TERUGKERENDE MILITAIREN. Met het troepentransport schip „Zuiderkruis", dat ver moedelijk 31 December 1950 in Rotterdam zal aankomen komen de volgende militairen uit onze omgeving naar huis Sold. P. J. Ophorst, Eerste Zeine 54, Waalwijk. Sold. J. J. Trommelen, St Antoniusstr. 49, Waalwijk. Sold. A. F. M. Rovers, 't Vaartje, Waspik. PRIESTER-JUBILEA IN 1951 40 Jaar Priester op 26 Maart. H. G. Becx. pastoor Nieuw- kuijk. Mgr. Dr. J. H. J. M. Witlox, oud-hoofdredacteur van „De Maasbode" te St. Michiels- Gestel. Drs. J. A. de Jong, oud- leraar te Raamsdonksveer. 25 Jaar priester op 29 Mei. L. Th. J. v. d. Hoven, pas toor te Dussen. J. H. A. Ras, pastoor Waal wijk (St. Jan). 12*A Jaar priester op 10 Januari. J. lleerkens, kapelaan te Vught (St. Petrus). ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Worden gevraagd: Overleersnijders. Stikmeesters. Prima ophalers. Zoolleerstanzers. Machinezwikker. Mannelijke stikkers en leer ling stikkers. Diverse jeugdige schoen- en lederwaren-fabrieksarbeiders. Enige jongste kantoorbedien den. MeisieS voor confectie-ateliers (14 a 15 jaar). Schoenstiksters Thuisstik- sters. Plaksters. Lederwarenstiksters. Dagmeisje. Dag- en nachtdienstboden. Bieden zich aan: Leerling timmerman met op leiding Nijverheidsschool. Diverse schilders. Een meubelmaker. Grondwerkers. Opperlieden. Diverse chauffeurs. Hulp-snij meester. Sn ij meester (voor Waalwijk). Een machinezwikker. Schuurder (lederfabriek). Sjouwers (looierij). Huidenspanner. Een paswerker. Kleermaker (kleinwerker). Een brood- en banketbakker. Een broodbakker. Boekhouder/correspondent. Verkoopsters. Huisnaaister (nieuw en ver stelwerk. Aanmeldingen dagelijks tus sen 9 en 12 uur voormiddag op het Arbeidsbureau te Waalwijk, Grotestraat 339, te lefoon 63. Deze bekendmaking is gel dig tot en met 30 Dec. 1950. Het Arbeidsbureau Waal wijk verstrekt ook inlichtin gen aan adspirant-emigranten Grotestraat 282 WAALWIJK A. H. v. d. Heuvel, kapelaan te Waalwijk (St. Jan). Dr. J. G. M. M. Remmers, Rector R.K. Sanatorium „Dek- kerswald" te Groesbeek. 12^ Jaar priester op 3 December. H. M. J. Gedden, Rector Paedologische Instituten te Nijmegen. J. J. Lempens, kapelaan te Waalwijk (St. Jan). P. J. M. Stevens, Moderator- Godsdienstleraar R.K. H.B.S.- M.M.S. te Waalwijk. MEDEWERKING ELDERS. Op het Vocaal concert van „Echo der Duinen" te Loon op Zand, zullen Waalwykse solisten onder leiding van Me vrouw Verhoeven hun mede werking verlenen. Het Gemengd Koor der Lie dertafel (130 executanten) verleent zijn medewerking aan een concert van Loonopzand's Gemengd Koor. Beide uitvoe ringen hebben plaats op 28 Januari a.s. OPDRACHT. Aan de aannemers de heren A. Krol-van Huiten en G. Coppens alhier is onderhands opdracht ver leend voor het bouwen van een kantoor, magazijn en bovenwo ning aan de Wilhelminastraat hoek Parallelweg voor rekening van de firma P. Smelt N.V. AFSCHEID H. C. JONGEPIER. Naar wij vernemen zal de Tech nisch-Hoofd-ambtenaar le klasse bij de Arbeidsinspectie te Breda, de heer H. C. Jongepier, 1 Janu ari a.s. de dienst der Arbeids inspectie met pensioen verlaten. De heer Jongepier, die als vei ligheidstechnicus in grote kring békend is, zal dan ruim 30 jaar bij genoemde dienst werkzaam zijn geweest. Op Woensdag 3 Januari a.s des namiddags van, 3 tot 4.30 u. zal ten burele van het 2e District der Arbeidsinspectie, Wilhelmina straat 35 te Breda, gelegenheid zijn van de heer Jongespier af scheid te nemen. GYMNASTIEKU1T VOERING „KUNST EN KRACHT". Zaterdagavond 30 December zal in het K.A.B. gebouw alhier een grote gymnastiekuitvoering gegeven worden door de R.K. Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht" alhier. Tot nu toe werden de uitvoe ringen van deze vereniging steeds in 't Patronaatsgebouw te voorm. Baardwijk gegeven, doch de ster ke groei van het ledental in de loop van dit jaar, zowel bij de dames- als hcrenafdelingen. heeft haar genoodzaakt naar een gro tere zaal met meer toneelruimte uit te zien. Wij hebben reeds vaak kunnen constateren dat de grote zaal van de K.A.B. met zijn rui me toneelaccomodatie zich bij uit stek leent voor gvmnnstiekuitvoe- ringen. Door de dames- en meisjesaf delingen. die dit jaar pas zijn op gericht, is onder leiding van Mej. A. v. Gulik uit Tilburg terdege geoefend om op deze eerste uit- viering zo goed mogelijk voor de dag tc komen. Ook dc lieren en aspiranten hebben met grote am bitie getraind onder leiding van dc heer L. v. Gulik, zodat we een goed verzorgde uitvoering'mogen verwachten, die een propaganda zal zijn voor de inooie, gezonde turnsport. Dc bekende „Yellow Bovs" .zullen voor een muzikale afwisse ling van het gevarieerde gymnas- tiekprogramma zorgen. Wij wensen „Kunst en Kracht" morgenavond veel belangstelling en goed succes. BEGIN VAN BRAND. In de nacht van Eerste- op Twéede Kerstdag is, vermoedelijk door kortsluiting, een begin van brand ontstaan in een bergplaats achter de bakkerij van de heer v. M. in de Putstraat. De bewo ners, die in de vroege morgenuren een sterke brandlucht waarnamen, wisten de brand met eigen mid delen spoedig te blussen. In de bergplaats bleken inmid dels een hond (de bekende Mechelse Herder „Herta", club kampioen der plaatselijke vereni ging „Hondensportmet haar 7 prachtige jongen in het vuur en de verstikkende rook te zijn om gekomen en enigé inboedel te zijn verbrand, terwijl het gebouw zelf slechts weinig was beschadigd. Bij deze schade, vooral door 't verlies van de prachtige ras-hon den, mag het nog een geluk heten dat het vuur zich tot de berg plaats heeft beperkt en de aan grenzende bakkerij, woning en winkel gespaard 'zijn gebleven. Prima ouerieersniiders ihsters. HIER IS UW ADRES voor al Uw Agentschap 's-Grevelduln-Capelle. E. v. MEIJEREN. Winterdijk G 53 '«•GREVELDUIN-CAPELLE (N. Br) Klein fabrieksgebouw, parterre 550 M2, totaal ruim 800 M2 met centr. verw. en enkele honderden meters open groDd, in westelijk deel van LANGSTRAAT Brieven onder nr. 7635 aan Alg. Adv. Bur. A. EKERINO N.V., Appelstraat 200, DEN HA^O. HINTHAMERSTRAAT 137. DEN BOSCH T«l«f. 5 5 0 0

Echo van het Zuiden | 1950 | | pagina 7