DE LMGSTHMT ELSHOUT DRUNEN NIEUWKUIJK HAARSTEEG VLIJMEN SPRANG CAPELLE HET TYPE, DAT ALTIJD SLAAGT DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 2 JANUARI 1951 riOEST, GRIEP... OUDEN VAN DAGEN. HOOGEVAART. Omdat de voorzitter eerst na de raadsvergadering kon komen, opende de heer v. Mil de vergadering met de chris telijke groet en gaf meteen het woord aan de heer P. Raaymakers van het Instituut voor Handel en Industrie, die een lezing hield over „Recla me en verkoopkunde". Hij zei o.m.: De reclame is de basis van de verkoopkun de en is één van de peilers waarop een middenstandszaak rust. De middenstander moet ontzaggelijk veel kennen. Het is een grotere kunst om een middenstandszaak goed te lei den dan een grootbedrijf. De directeur van een grootbedrijf heeft voor elk deel van zijn zaak deskundigen. De midden stander moet het allemaal zelf doen en er verstand van heb ben. Hij moet zich in zijn zaak verdiepen en zich er voor de volle 100% voor geven. Het is noodzakelijk dat de middenstander reclame maakt De reclame moet gericht zijn op de eigen plaats. Daarom moet U ook adverteren in het plaatselijk blad; het heeft geen zin dat in grote bladen te doen. De reclame moet ook afgestemd zijn op de groep mensen die Uw artikel koopt De middenstander heeft een groot voordeel op het groot bedrijf. Hij heeft direct con tact met zijn klant. Buiten we dat voordeel wel voldoende uit? Wij moeten ons stellen in de plaats van de klant en van zijn standpunt onze zaak en onze verkoop bekijken Onze reclame en onze verkoop moet verantwoord en doelma tig zijn. De verkoper moet kort, za kelijk en duidelijk zijn. Ook in zijn reclame. De zaak van de middenstander en zijn recla me moetene en plan hebben. Een goede verantwoorde re clame zal zeker zijn vruchten afwerpen en de verkoop ver gemakkelijken. De heer Raaymakers wer den na zijn lezing nog enige vragen gesteld. De vergadering behandelde vervolgens enige huishoude lijke zaken. Tijdens het Euro- ees biljartkampioenschap zal een etalage-wedstrijd worden gehouden en 8 Januari gaan de middenstanders feesten in Café Ouwerkerk. Hieraan werkt het cabaret „Klaveren Vijf" mee. EEN PRACHTIG RESULTAAT De Postduivenvereniging „De Postduif" heeft met mede werking van het plaatselijk T.B.C.-comxté een T.B.C.-con cours genouden ten bate der T.ü.C. Waaiwijk en door de steun van duivennefheoDers, plaatselijke verenigingen en het Waaiwijkse puonek een som kunnen afdragen van bij na 900. GEMEENTERAAD WAALWIJK. Openbare vergadering van de raad der gemeente Waal wijk op Vrijdag 5 Januari '51 om 7.80 uur ten gemeente huize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling gemeente- en bedrijfsbegrotingen voor '5i en beslissing omtrent goed keuring begrotingen bur gernjke armbesturen voor dat jaar. 2. Voorstel tot vaststelling van de bedragen, welkv. voor 1951 per leerling zul len worden beschikbaar ge steld ten behoeve van scho len voor g.l.o., v.g.1.0., u.l.o. en b.g.l.o., met voorstel in zake toepassing van artikel 55-quater der lager onder wijswet. 3. Voorstel tot vaststelling per 1 September 1951 van 't vermenigvuldigingscijfer voor de heffing van school geld voor g.l.o., v.g.l.o. en b.g.Lo. 4. Voorstel tot bepaling van het heffingspercentage der straatbeiasting voor 1951. 5. Voorstel tot bepaling van het aantal opcenten op de hoofdsom der personele be lasting voor het belasting jaar 1951-1952. 6. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van hondenbelasting. MEJ. JOSEPHINA VAN DER MEE t Donderdag overleed te v.m. Baardwijk Mej. Josephina van der Mee in de ouderdom van ruim 89 jaar. Zij was gedu rende meer dan zestig jaar zelatrice van de H. Kindsheid, waarvoor ze door Z.H. de Paus werd begiftigd met het gou den erekruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Voorts was ze hoofdprefecte van de Maria- congregatie in welke vereni ging ze ook haar gouden ju bileum vierde. Zo heeft ze on opvallend veel en goed werk gedaan. De plechtige uitvaart heeft vanmorgen om 10 uur plaats gehad in de parochiekerk van St. Clemens. PAROCHIE-STATISTIEK. Parochie St. Jan: Doopsels 209; Doopsels van parochianen 138 (vorig jaar 140); Overledenen: volwasse nen 25 (33), kinderen 6 (3); huwelijken 32 (24); H. Com munies pl.m. 192000 (190.000). Parochie St. Antonius: Doopsels 65; Overledenen: volwassenen 29, kinderen 4; huwelijken 25; H. Communies 80.000. Parochie St. Clemens: 78.000 H. Communies tegen over 73.000 in 1949; 91 Doopsels, tegenover 66 in 1949; 31 Huwelijken, tegenover 22 in 1949; 15 Overledenen, tegenover 20 in 1949. Parochie O. L. Vrouw Onbe vlekt Ontvangen: Doopsels 38; Overledenen: volwassenen 13, kinderen 1; huwelijken 8; H. Communies 31.000. VERANDERING H. MISSEN. Met ingang van 1951 zijn in gouden paar komen felicite ren. 's Avonds steeg de feest vreugde ten top. Er kwamen muzikanten en verscheidene feestelingen hebben heel wat voordrachtstukjes ten beste gegeven. Ook wij wensen het gou den echtpaar veel geluk en hopen van harte dat zij over tien jaar hun diamanten feest kunnen vieren. TELEVISIE. De heer De Ruyter, eigenaar van café „City" op de Markt, gaat met zijn tijd mee. Hij is overgegaan tot de aanschaf fing van het modernste tele visie-toestel, waarop voorlo pig Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagavond de Nederland se uitzendingen te volgen zul- de parochie St. Jan de H. Mis-1 Alo T voigt. nan uur, y ia uur n„nnH ipHprp mi/Mn* uit en de Hoogmis om half elf. GYMNASTIEKUITVOERING „KUNST EN KRACHT". De felle koude, de sneeuwbui »n de moeilijk begaanbare wegen zullen velen hebben weerhouden /an een bezoek aan de gymnas- tiekuitvoering dit Zaterdagavond n het gebouw van de K.A.B. al hier werd gegeven, door de R.K. Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht", Vooral wanneer men bedenkt dat practisch heel de grote „Kunst en Kracht"-aan- hang in Baardwijk woonachtig is, valt het minder drukke btzoek bij :eze weers- en weggesteldheid gemakkelijk te verklaren. Voor de kranige turners en turnsters van deze bloeiende club, die zulk een mooi gevarie'erd programma brachten en anders nooit over belangstelling te kla gen hebben, hadden we graag een volle zaal gezien. Vooral moesten meer ouders dergelijke uitvoerin gen bezoeken, om te zien hot alle oefeningen er op gericht zijn een ïarmonische lichaams-ontwik. keling bij hun jongens en meisjes te bevorderen, die hun gezond heid naar lichaam en geest ten joede komt. Nadat de voorzitter, de heer ac. van Mierlo, de aanwezigen, .vaaronder ook burgemeester Mr. amboo-, verwelkomd had en xnige toelichting had gegeven, '<regen wij vóór de pauze voor- ïamelijk de aspiranten van de iames- en heren-afdelingen te zien. De eenvoudige, aan hun leeftijden aangepaste oefeningen, werden keurig en mtt grote toe- •vijding uitgevoerd. Er schuilt on der deze jongens en meisjes prima nateriaal, waarvan „Kunst en <racht" in de toekomst nog veel nag verwachten. De dames-afdeling, die nog pas kort geleden is opgericht en voor iet eerst op de planken kwam, rieek al aardig op de goede weg e zijn. De bekwame leidster mej. A van Gulifc uit Tilburg, heeft n korte tijd al veel bereikt en oogstte met haar afdelingen een welverdiend succtes. Van de heren noemen wij spe- iaal het Fraaie brugwerk, de noeilijke, doch keurig uitgevoer de stokoefeningen en de fraaie tanden. In de nieuwe leider, d< heer L. van Gulik uit Tilburg febben de heren- en jongens-af dingen een ervaren kracht ge- •offen, die met dit materiaal nog zei wat bereiken zal en thans •eds alle eer van zijn werk heeft riiad. Het vlot afgewferkte turn pro- 'amina werd afgewisseld met opulaire muziek en zang van de Yellow Cowboys" o.l.v. de heer »s Remie. Het dankwoord na de slot- roep door de geestelijk advisfeur 'apelaan Kraane, gericht aan het dres van leiding en alle mede verkenden was wel op z'n plaats. Feest in de Crispijnstraat. GOUDEN BRUILOFT. Zaterdag was het de grote dag voor het echtpaar Evert van Bovenkaarsmakers- de Rouw. Toen waren ze vijftig iaar getrouwd. En van de kou heeft het gouden echtpaar en ie familieleden weinig last gehad. Ze hebben reusachtig gefeest. Tegen 9 uur vertrok 't gou den bruidspaar naar de kerk n een mooie auto, die door zen schare bruidjes werd ge- rokken. In de parochiekerk van St. Antonius werd door le Eerw. Heer Kapelaan Ra? ie plechtige H. Mis van dank baarheid opgedragen. Het pa rochiëel zangkoor zong deze Mis op keurige wijze. Toen wij Zaterdagmorgen ;n de St. Crispijnstraat no. 117 kwamen, was juist Hein Schouten namens de Ouden van Dagen een schoon ge dicht aan het voordragen. Hij bezong de liefde en de huwe- 'ijkstrouw en bood, op rijm, zijn gelukwensen aan. Moeder van Bovenkaarsma- kers was er ontdaan van. ,Och" zei ze, „nou heb ik he- 'emaal geen last van zenuwen gehad en nu wordt ik zenuw achtig, geloof ik. Ik kan er niet van eten". Nu, dat laatste viel nog al mee; zo tussen de bedrijven door heeft zij toch verschil lende broodjes en krentebol- 'en opgepeuzeld. De bruide gom was ook al zo druk bezig dat hij bijna vergat te eten. Het bruidspaar werd be hoorlijk in de bloemetjes ge- zezt. Er werden verscheidene Drachtige bloemstukken bin nengebracht. De buurt had voor een ver siering en een ereboog ge borgd en binnen was het huis ook feestelijk versierd. Zeer velen zijn Zaterdag 't avond en iedere middag uit zendingen zijn, ook van bui tenlandse programma's. De programma's worden el ke week van tevoren bekend gemaakt. Voor vanavond en Donderdagavond vindt men 't programma in achterstaande advertentie, waarheen wij dan ook verwijzen. Wij twijfelen er niet aan of dit initiatief van de heer De Ruyter zal veel belangstelling trekken. KATHOLIEKE ARBEIDERS- VROUWENORGANISATIE Afd. Waalwijk. De K.A.V., afd. Waalwijk, hield haar jaarlijkse Kerst avond op Donderdag 28 Dec. j.l. Er werd begonnen met een plechtig Lof om 7 uur in de kapel van het St. Theresia- gesticht, opgedragen door de Eerw. Adviseur Kapelaan Wassenberg, die na het Lof de moeders een leerzame Kerstgedachte meegaf. De verdere avond werd in feeststemming doorgebracht .n het café van het K.A.B.- gebouw. De conciex-ge had de tafels stemmig versierd met al de kleinigheden die een Kerst feest zo gezellig kan maken. Ook de kerststal, het middel punt van het feest, zag er keu rig uit. De voorzitster, Mej. M. Ha- mers-Leijsten, opende de bij eenkomst en sprak een wel komswoord, speciaal tot de Eerw. Adviseur. Mej. Stok- wielder, de Dioc. Leidster, was wegens ziekte vei'hinderd. De voorzitster wenste allen een Zalig Kerstfeest. In haar inleiding belichtte zij dit feest noe het door ons gezien en ook gevierd moet worden. On- ianks de donkere tijden, door het strijdgeraas dat elders de vredige Kerstklokken over stemt, moeten we het Kerst eest toch zien als een vredes feest. Kei'stmis moge voor ons rijn: heerlijkheid aan God, dank aan het Kind, een blijde ooodschap voor allen die .Cruisdragers zijn en een vu rig gebed voor de vrede. Hierna werd een Kerstlied gezongen. De voorzitster maakte be kend dat volgens verlangen /an de Dioc. Leiding de K.A. 7. ook haar afvaardiging moet hebben in de Rome-reis der K.A.B. in 1951. Hiervoor wor den in het gehele Diocees uit sluitend aan de leden der K.A.V. kaarten verkocht met de afbeelding van de Paus voor 25 ct. Op iedere kaart bevindt zich een nummer dat in aanmerking komt voor de verloting. Hoe meer kaarten er dus verkocht worden, hoe meer kans op deelname. Hierna werd een controle commissie benoemd, bestaan de uit de dames P. van Zon- Leijtens, W. Kolster-Abers en A. Dumoulin-Possemis. Intussen waren de warme worstebroodjes van bakker v. Eeuwijk binnengekomen, zodat we na een gezamenlijk tafelgebed direct aan de kof fietafel konden beginnen. Het lekker warm bakske smaakte heerlijk en alles liet zich ver der goed smaken. Bij één der leden werd nog een aardige verrassing in een worsten broodje gevonden; in plaats van worst zat er een briefje in met de volgende inhoud: Bij inlevering van dit briefje, aen krentebrood beschikbaar. .Sen heel aardige attentie van oakker v. Eeuwijk. De geluk kige was Mej. v. Son-v. Leij- den. Na de koffietafel gaf de voorzitster een interessante lezing over haar Rome-bede vaart die zij heeft meege maakt van 27 Oct.4 Nov. '50. Bijna een uur wist ze de leden hiermee te boeien en had een aandachtig gehoor. De Eerw. Adviseur dankte de Presidente voor haar dui delijke en uitgebreide lezing, die allen met veel belangstel ling beluisterd hebben. Vervolgens werd een gratis verloting gehouden van drie prijzen. De secretaresse, Mej. Claasen, trok de eerste prijs, n.l. een kerstkrans, de twee volgende waren de dames v. Veldhoven-Marchal en Ver- hoofstad-Leijtens, ieder met een rookworst. Nadat nog een kerstlied was gezongen, wenste de voorzit ster de leden 'n Zalig Nieuw jaar met een dankwoord voor hun trouw lidmaatschap en saamhorigheid met 't bestuur en spoorde de leden tevens aan ook in het nieuwe jaar acte de présence te geven bij iedere ontwikkelings- en ont spanningsbijeenkomst. Laten we samen één zijn, één met ons allen, dan kunnen we voor en door de K.A.V. veel be reiken, waarna zij deze feest-i avond sloot met de christe lijke groet. De vaandelcollecte heeft 8.27 opgebracht. DE IJSCLUB HEFFT EEN IJSBAAN. De pas opgerichte ijsclub beefc haar streven om zo spoedig mo gelijk de beschikking te kunnen krijgen over een eigen terrein om daarop een ijsbaan aan te leggen, met succes bekroond gezien. Zij heeft n.l. de beschikking gekre gen over een terrein even over de Heidijk, naast de Duinweg, de z.g. Run. In verband met de di verse werkzaamheden welke noq aan het terrein zullen moeten ge schieden, kan men de baan dit jaar niet meer in gebruik nemen. Toch mogen wij de ijsclub geduk wensen met dit terrein, waardoor men tenminste in het vooruitzicht kan worden gesteld het volgende jaar de beschikking te hebben over een eigen ijsbaan. Vrijdagavond a.s. zal in de zaal van Th. Elshout een alge mene openbare vergadering wor den gehouden waarbij iedereen welkom is. Speciaal ook de da mes uit Drunen en Elshout, die de schaats-sport beoefenen, worden op deze vergadering ver wacht, waarop men een en ander nader zal bespreken en een defi nitief bestuur wil kiezen. Dus, schaatsliefhebbers. Vrij dagavond om half acht naar de algemene vergadering van de ijs club. UITVOERING. De zangvereniging „Zang en Vriendschap" zal op 14 Januari a.s. in de zaal van v. d. Geld een uitvoering geven met mede werking van de toneelvereniging „De Rederijkers" uit Herpt, die zullen opvoeren een toneelspel in drie bedrijven „Het huis zonder Zon". Door genoemde vereniging werd dit stuk reeds meermalen met succes opgevoerd. KRINGVERGADERING TUINBOUWSCHOOL. Dezer dagen werd in café P. Klerks een kringvergadering ge houden van de Tuinbouwbond, kring de Langstraat. De vergadering was vrij goed bezocht. Aanwezig waren ook de algem. voorzitter van de Tuin bouwbond, de heer v. Haperen en de Rijkstuinbouwconsulent Ir. Slits. De voorzitter van de kring de heer Gijsman, opende de ver gadering met een welkomstwoord. De algemeen voorzitter, de heer v. Haperen, sprak hierna een opwekkend woord, waar in hij het doel en de noodza kelijkheid van eèn organisatie uit eenzette. In verband met de P. B. O. noemde spreker organise ren nog noodzakelijker. In aan sluiting hierop spoorde de heer Gijsman de vergadering dan ook aan propaganda te maken in ei gen kring. De verschillende vragen die uit de vergadering werden ge steld, werden door Ir. Slits be antwoord. De periodiek aftredende be- De weldadige warmte van Ther mogene stilt de pijn in keel en borst en verjaagt de aanval. stuursleden A. v. HelVoirt en L, v. d. Wiel werden met algemene stemmen herkozen. De heer Gijsman werd benoemd tot afgevaardigde voor de alge mene bondsvergadering. Hierna sloot men deze verga dering. TONEELVERENIGING „ST. NORBERTUS". De uitvoering van de toneel vereniging „St. Norbertus", die Zondag 1.1. geen doorgang kon vinden, is vastgesteld op Zater dag 6 Januari. 40 JAAR PRIESTER. Op 10 Juni a.s. hoopt de Zeer- eerw. heer G. Chr. Versteeg, O. Praem., pastoor te Elshout, zijn veertigjarig priesterfeest te vie ren. UITVOERING. De toneelvereniging Kunst na Arbeid alhier heeft op le en 2e Kerstdag met de opvoering van het Kerstspel „Een nieuwe Kerst mis" aan velen een prachtige to neelavond geboden. Dit aangrij pende Kerstspel stelde aan KNA hoge eisen, maar het mag met ere vermeld. Het stuk kreeg een voortreffelijke vertolking, waar voor aan de regisseur, de heer A. v. Steensel, en aan de speelsters en spelers een woord van lof toe komt. Vanwege het enorme suc ces zal de opvoering met Drieko ningendag a.s. worden herhaald. REPATRIËRING. Tijdens de Kerstdagen keerde onze dorpsgenoot, de luitenant ter zee 3e klasse Dries v. Halder, vrij onverwacht uit Indonesië in zijn geboorteplaats terug. Nadat hij Dinsdagavond met een K.L. M.-vliegtuig op Schiphol was aangekomen, arriveerde hij op Woensdag na een diensttijd van vier jaren weer in zijn ouderlijke woning. Donderdagavond werd Dries in café v. Oijen een groot se ontvangst door de bevolking bereid. Naast het welkomst-co mité waren aanwezig Katholiek Thuisfront, het buurtconnté, iiar- morie St. Caecilia, de mannen- zangvereniging, het dameskoor en vele vrienden en kennissen. Na dat Lt. v. Halder, vergezeld van zijn verloofde en familieleden de zaal had betreden, werd door de gezamenlijke koren het „Lang zal hij leven" ingezet. Als eerste spreker trad naar voren M. Pul les, die namens zijn naaste buren Dries geluk wenste met zijn be houden thuiskomst en hem enkele fraaie cadeaux overhandigde. Namens het welkomstcomité werd hij toegesproken door dhr. Wim v. Heijst, die hem het gebruike lijke rijwiel aanbood. Nadat nog had gesproken A. v. Beurden namens de verenigingen, nam Dries v. Halder zelf het woord. Hij bracht dank aan allen die hem deze hartelijke ontvangst hadden bereid, voor de woorden van gelukwens en van welkom tot hem gericht, voor de ge brachte serenade en de fraaie geschenken. Een speciaal woord van dar.k richtte hij tot liet be stuur van Katholiek Thuisfront en liet daarbij uitkomen de mo rele steun die de jongens over zee via het Thuisfront hebben ontvangen en de banden die door middel van het soldatenblad de „Haarsteeg-Bode", waarvan hij mede-redacteur was, werden on derhouden. Met het spelen var. het Wilhelmus werd de feestelij ke ontvangst besloten. UITVOERING. Op Dinsdag 2e Kerstdag en Woensdag 27 Dec. gaf de man- nenzang-vereniging „Vrienden kring", met welwillende mede werking van het dameskoor „Le vensvreugd", haar jaarlijkse win- teruitvoering voor donateurs, ho noraire leden en verdere belang stellenden. Ditmaal bestond de uitvoering uit een programma van zangnummers, uit te voeren door het mannen- en dameskoor, terwijl het duo Beekmans-Ore mans het komische gedeelte ver zorgde. De publieke belangstel ling voor deze uitvoering was niet zo groot als werd verwacht en het is eigenaardig dat bij toneel uitvoeringen de zaal telkens is uitverkocht en dat bij een mu ziek- of zangavond de mensen thuis blijven. De aanwezige zang liefhebbers hebben echter kunnen genieten van een prachtig pro gramma. De diverse nummers werden onder leiding van de di recteur, de heer Koenraad, op schitterende wijze uitgevoerd. Ook de komische nummers van duo Beekmans-Oremans oogstten veel applaus. Na afloop dankte dhr. A. v. Beurden allen die aan het welslagen hadden medege werkt. VERGADERING. De onderlinge varkensverzeke ring hield Donderdagavond in 't café J. Siegers haar jaarvergade ring, die zeer goed was bezocht. In zijn openingswoord wijdde de tijdelijke voorzitter, dhr. A. v. Veluw, enkele woorden ter na gedachtenis aan het overleden bestuurslid J. Kok en aan de oud-secretaris, dhr. A. Vugts, die wegens vertrek naar elders zijn functie heeft moeten neerleggen. Hij bracht dank aan beide be stuursleden, die zovele jaren hun persoon hebben ingezet en hun beste krachten hebben gegeven om de vereniging tot bloei te brengen. De notulen der vorige jaarvergadering werden onveran derd goedgekeurd. De kas sloot met een batig saldo. In totaal werden 75 varkens opgeruimd. De aftredende wijkmeesters A. v. Veluw, L. v. d. Brandt en L. v. Beijnen werden bij acclamatie herkozen. In de bestuursvacature door het overlijden van J. Kok, werd gekozen zijn zoon, C. Kok. Tot lid van de kascommissie werd benoemd J. v. Delft. In de onderlinge bestuursverkiezing werd tot voorzitter benoemd J. de Vaan en tot secretaris J. Sie gers. De op te ruimen levende var kens werden bij inschrijving ge gund aan de veehandelaar L. v. d. Wildenberg uit Den Bosch, voor 75 van de opgebrachte som. Na de rondvraag, waarvan weinig gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter met een dank woord deze geanimeerde verga dering. AANBESTEDING. Uitslag aanbesteding uitbreiding en verbouwing R.K. Meisjesschool te Haarsteeg, gehouden op Vrij dag 29 Dec.: A. A. Alsemgeest, Den Bosch 29900 Alb. v. Pinxten, St. Michelsgestel 29920 L. L. Verboord, Vlijmen 31676 W. v. Erp, Kerkdriel 32945 Gebr. v. d. Hout, St. Michelsgestel 33639 J. v. Veluw, Haarsteeg 33498 J. v. Oosterhout, Haarsteeg 33997 Adr. v. Beijnen, Haarsteeg 34137 J. v. Bokhoven, Vlijmen 34180 Joh. v. Beijnen, Nieuwkuijk 34700 AANBESTEDING. Uitslag aanbesteding blok van 3 woningen voor de gemeente Vlijmen, gehouden op Vrijdag 29 December: Alb. v. Pinxten, St. Michelsgestel 27740 A. A. Alsemgeest, Den Bosch 28500 Adr. v. Oijen en Zn., Vlijmen 31065 L. L. Verboord. Vlijmen 31500 Gebr. v. Delft, Drunen 31900 J. v. Beijnen en J. v. Liempt, Nieuwkuijk 32500 Gebr. v. d. Hout, St. Michelsgestel 32639 C. v. Uden, Heeswijk 36600 A. Hereijgers, Drunen 36645 M. Schapendonk, Drunen 36692 ERNSTIGE DIPHTERIE TE VLIJMEN. Omtrent bovengenoemd bericht kan volgens inlichtingen worden medegedeeld, dat heden de ern stigste gevallen voorbij zijn. Nog slechts enkelen worden behandeld in het ziekenhuis te Den Bosch. Van uitbreiding is geen sprake. Men make zich niet ongerust. In het Patronaat werd een film gedraaid waarvan de opbrengst was bestemd voor de Ouden van Dagen. Deze film stond in verband met het bezoek van de Ouden van Dagen uit Vlijmen aan het Paleis te Soestdijk. Deze interessante film viel bij het pubhek goed in de smaak, de aanwezigen kregen waar voor hun geld, het werd 'n genoeglijke avond. Pater van Kessel verleende medewerking, evenals het jeugd toneel van Utile Dulci, die een aardig spel vertoonde: het was ri g'enoegelijke avond. Postduivenver. De Zwaluw. Zaterdagavond werd in Café B. Oremans een vergadering ge houden door de Postduivenver eniging de Zwaluw. Er werden enkele voorname punten behan deld. Over de ringen voor seizoen 1951 werd bepaald, deze spoedig af te werken om verdere onkos ten te voorkomen. Voor 1949 wa ren 1600 ringen nodig. Uitvoering Volharding. Zaterdag 6, Zondag 7 en Maan dag 8 Januari geeft de toneelver eniging Volharding een uitvoering in Café B. Oremans. Opgevoerd wordt het drama in vier bedrij ven „Vlammen" door J. Gras veld en het blijspel in één bedrijf „Hij is onschuldig", b'ewerkt door P. Gerdas. Dit belooft weer heel wat te worden, want Volharding beschikt over goede krachten en bij het blijspel kunnen weer nieu welingen hun krachten tonen. Wij zijn verzekerd van een prachtige uitvoering mét spel en uitbeel ding van de bovenste plank. Het geheel is toevertrouwd aan regis seur Cor van Engelen. Uitvoering K. A. J. In het Patronaat werd Zater dagavond een uitvoering gegeven door de K.A.J.-leden uit Uden- hout. Opgevoerd werd het prach tige toneelspel: Opgejaagd in het wild, dat goed werd gespeeld. Vooral de hoofdrollen waren in goede handen. Ondanks het slech te weer voor een bezoek aan het Patronaat, was er een flinke be langstelling. Het was 't aanzien ten volle waard en de K.A.J. kan op een geslaagde uitvoering te rugzien. Schaatswedstrijden. Zondag 31 December had op de prachtige ijsbaan te Vlijmen een grote schaatswedstrijd plaats voor de jeugd en ook werden de vetfe- ranen in de gelegenheid gesteld hun kunnen te tonen. De organi satie was in goede handen en de exploitant de heer N. Meesters, had voor prachtige prijzen ge zorgd met medewerking van en kele ingezetenen. De uitslag was als volgt: Jongens van 69 jaar: 1 Willy v. d. Heijden; 2 P. Berkelmans; 3 B. van Gestel; 4 Adr. v. d. Wiel. Van 913 jaar: 1 Hans v. Hest; 2 Jan Coensen; 3 Fr. Fitters; 4 J. Boom; 5 J. Dekkers Jzn. Meisjes tot 13 jaar: 1 Annie v. Zon; 2 Cor Parijs; 3 Alie Wolfs; 4 Riet v. d. Dungen; 5 Sj. Duij- zemos. Veteranen: 1 Mich. v. d. Wiel; 2 J. v. Veen; 3 Lamb. Ore mans; 4 J. L. v. d. Dungen; 5 H. v. d. Wiel; 6 Jac. v. Overdijk. Van 17 jaar en ouder: 1 Karei Parijs; 2 H. v. d. Linden; 3 P. Boelen; 4 Ad de Wijs; 5 W. v. Engelen. De politie verleende bijzondere medewerking; ondanks de felle koude was er flinke belangstelling. GEREF. KERK. De kerkeraad der Geref. Kerk alhier verleende op zijn verzoek aan J. W. Genuit ontheffing van zijn benoeming tot ouderling en benoemde als zodanig andermaal de heër Wachtels van den Berg, die te kennen had gegeven dat zijn bezwaren tegen het aanvaar den van het ambt waren opge heven. Dc p.v. Nooit Gedacht, ge vestigd in 't café van de heer C. v. Tilborgh, Hoogevaart, hield 16 Dec. j.l. haar jaarlijkse ten toonstelling. De belangstelling was groot. Er werden 230 duiven tentoongesteld. Deze werden ge keurd door de heer C. J. Over veld uit Tilburg, die de volgende bekroningen toekende Oude doffers 1. H. Janson 2. A. Versteeg 3. Gebr. de Jong 4. W. de Jong 5. H. v. Zeist. Oude duivinnen 1. Gebr. de Jong 2. Gebr. de Jong3. C. v. Tilborgh 4. P. Versteeg 5. A. J. Ophorst. Jonge doffers 1. Gebr. v. Os 2. A. Ver steeg 3. A. v. Kampen 4. P. Blon. 5. Gebr. v. Os. Jon.,c duivinnen 1. M. Netten 2. Gebr. v. Os 3. J. Spierings 4. W. Nieuwen- huizen 5. Gebr. Verhagen. Late jongen 1H. Janson 2. J. Snaphaan 3. Jac. Rozenbrand 4 en 5. Gebr. v. Os. DWANGSOM VOOR K.P.M. De president van de Am sterdamse rechtbank, mr. C. W. Thöne, heeft beslist, dat de K.P.M. een dwangsom van 250.000 gulden zal moeten be talen, omdat zij in strijd met het vonnis van dezelfde pre sident een schip met troepen naar Ambon heeft laten va ren. Deze dwangsom wordt bij de Twentse Bank gestort en zal worden uitbetaald aan de partij die in laatste instantie het proces zal winnen. Deze beslissing brengt mee, dat de K.P.M., die heeft toe gegeven, dat zij in elk geval ten minste nog één schip met troepen aan boord naar Am- bon heeft doen varen, ook hiex-voor een gelijke dwang som zal m oeten storten. FEUILLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN V). De energieke Ierse liep 't per ron op en neer en vroeg of ie mand ook een verpleegster had gezien. Een kruier antwoordde dadeliik Er is een verpleegster over reden door een auto. Misschien was zij dat O, maar dat kan Queenie Cornish niet zijn. Dat is onmo gelijk. Ze hebben haar met een ziekenauto weggehaald, meer weet ik er niet van. Maar de heer die daar staat, heeft haar zelf in de wagen getild. Hij wees naar dokter Herchell en onmiddellijk ijlde Mrs. O'Neil op hem toe In hemelsnaam, vertelt u mij eens of u wat af weet van dit on geluk van een van mijn zusters Ze zeggen dat zuster Cornish door een auto werd overreden... Ze is toch niet dood Ze leeft, madam, maar dat is ook al wat er gezegd kan wor den En ik moet hier weg We gaan naar het buitenland. Wat moet ik doen?...... Ze heeft hier geen vrienden Haar familie woont in Somerset. De jongedame heeft hier ééh vriend, mijzelfIk zal zorgen dat zij de beste verpleging heeft. Maakt u zich daaromtrent maaf niet ongerust Dit klonk zo overtuigend, dat Nina O'Neil begreep, hoe dit, in zekere zin, ook niet nodig was. Zelf kon zij niets meer doen voor haar vriendinnetje, de boot was zeker al op het punt van vertrek ken. Zo kwam het dus dat Queenie Cornish in zeer hachelijke toe stand, in een vreemde plaats, in eèn vreemd land in een ziekenhuis lag, ver van haar familie en haar vrienden. Maar dokter Herchell zou alles doen wat in zijn vermogen was om haar er bovenop te halen. Wie weet of er dan toch niet een kans voor hem zou zijn om haar voor zich te winnen. HOOFDSTUK X. Er lag een grote afstand tussen het luxe hotel, waar Gerard bij zijn vorig bezoek in Londen met de Cornishes had gelogeerd en de gemeubileerde zit-slaapkainer, die hij nu had betrokken dicht bij het Paddingham-station. Maar in ie der geval was hij bevrijd van de gouden ketenen en hij kon gaan en staan waar hij wilde. Zodra hij zich geïnstalleerd had op zijn eenvoudige kamer, ging hij eens even overpeinzen wat hem nu te doen stond. Allereerst moest hij Queenie zijn veranderde omstandigheden mededelen. Dit beloofde geen gemakkelijke brief te worden, want hoe kon hij 't haar nu verklaren, dat hij in 't geheel niet Claude Cornish, maar slechts Gerard Flyne was, die als zodanig had gefigureerd. Zij zou natuurlijk willen weten waarom hij haar steeds in de waan had gelaten dat hij een Cor nish was en nauw verwant aan haar. Zij had dit nu eenmaal zo aangenomen en hem nooit enige vragen omtrent zijn persoon ge daan en hij had ook nooit uit zichzelf nadere inlichtingen gege ven, omdat hij zich verplicht had gevoeld om, ingevolge het drin gend verzoek van zijn aangeno men ouders, nooit te spreken over zijn verleden. Hij was langer dan een uur be zig met die brief. In met veel overleg gekozen bewoordingen luidde die als volgt Liefste, Ik weet haast niet, hoe ik je vertellen zal wat er gebeurd is Je zult er dus wel heel vreemd van opkijken, vooral nu ik het je niet duidelijk kan toelichten. Maar ik heb Belrewarde ver laten en alle verstandhouding met Mr, en Mrs. Cornish ver broken. De reden daarvan kar ik je niet geven ik kan alleen vragen of je mij geloven wilt, als ik betuig dat het niet door mijn schuld is, maar dat er nu voortaan een onoverkomelijke scheidsmuur bestaat tussen hen en mij. Mijn liefde voor jou zal er nooit op verminderen, maar ik heb het recht niet om van je te verwachten dat je onder deze veranderde omstandigheden je aan mij geschonken woord zou gestand blijven. Ik ben arm, maar ik neem mij voor hard te werken en misschien dat ik er toch nog een weg op vind om het ver der te brengen. Mocht dit het geval wezen, mag ik dan tot je wederkeren en andermaal vragen mijn vrouwtje te worden Dat is al wat 'k ciurf te vra gen. Wie weet of je theorie, dat ik „hoor tot het type dat altijd slaagt" nog niet bewaar heid wordt. Die woorden, liefste, zullen mij aanzetten om groove din gen te ondernemen, ter wille van jou Denk soms eens aan mij en blijf vertrouwen in mij stellen, ondanks veel dat je zo vreemd en onverklaarbaar moet schij nen Ik heb je lief boven alles ter wereld En vergeet, dat je mij eens gekend hebt onder de naam van „Claude Cornish" in die feeërieke tuin Je tot in de dood getrouwe Gerard Flyne." Zodra die brief af was, bracht hij die zelf naar de post en begor toen te overleggen wat hem nu te doen stond. Tot wie kon hij zich wenden 'bij zijn zoeken naar werk Hij had geen invloedrijke vrien den, die hem daarbij helpen kon den. De kolonel van het regiment waarbij hij gediend had, was ge sneuveld en vele van de oudere officieren ook. De mogelijkheid bestond altijd, dat hij een baantje kreeg, als hij zich aanmeldde bij het Ministerie van Oorlog, maar dat beloofde veel geschrijf en ein deloos wachten. Toen hij in de familie Cor nish was opgenomen, had Mr. Cornish hem aangeraden om maar verder geen werk te ma ken van zijn pensioen: „Het is immers de moeite niet waard om je daar nu nog druk over te maken. Dat zou je maar een uitgebreide cor respondentie bezorgen doordat je dan je verandering van naam geheel zoudt moeten toelichten. Je krijgt nu een iaargeld van duizend pond. Me dunkt, daar zul je toch wel genoeg aan hebben voor je particuliere uitgaven!" En nu was hij daar blij om, want dan had hij in ieder ge val nog recht op het somme tje, dat hij nog niet ontvan gen had sinds hij het Her- stellingsocx-d verlaten had. Vanzelf dwaalden zijn ge dachten nu naar het afscheid in de bungalow en hoe kolo nel Evelyn, die stille, zwijg zame man, zo bijzonder har telijk was geweest en had gezegd dat Gerard zich gerust tot hem kon wenden als hij ooit hulp nodig had. Die belofte schonk hem nu weer moed; het was althans het strohalmpje, waar hij zich aan vastklampte. Diezelfde avond nog schreef hij aan de kolonel en hierop volgden dagen van spanning. Een hele week lang dwaalde hij door Londen en begreep er niets van: Hij hoorde zo min wat van Queenie als van kolonel Evelyn. Wel had hij enige vertraging van het ant woord van de kolonel ver wacht, daar hij naar de bun galow had moeten schrijven, omdat hij het veranderd adres van Mr. Evelyn niet kende. Maar dat hij van Queenie geen antwoord had gehad vond hij verschrikkelijk: hij vreesde het ergste! (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2