Wijde Wereld Het Europees Biijartkampioenschap. Waalwijkse en Langstraatse Courani Spoedig souverein Duitsland? Waalwijk maakt zich klaar UIT DE N V W. TIMMERMANS ZONEN BANKIERS TE WAALWIJK 1 -i DE ECHD WM HET ZUIDEN Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. - SCHOOLSTRAAT II KAATSHEUVEL TEL. 66. De voortdurende acties der Duitsers om het zelf voor het zeggen te krijgen, beginnen langzamerhand vruch ten af te werpen. De Amerikanen hebben plannen om het bezettingsstatuut op te heffen en alle souvercine rechten op de regering van Bonn over te dragen. De Amerikaanse Hoge Commissie zal worden opge heven en vervangen worden door een gezantschap. Dit zal gedeeltelijk in September van dit jaar en voor de rest in Januari 1952 gebeuren. Kantooruren: 9 tot 1 3 uur en 14 tot 15 uur. 's Zaterdags van 9 tot 10.30 uur. MAANDAG 8 JANUARI '51. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. OPGERICHT 1878. De Franse regering werkt in dezelfde richting als de Ameri kaanse en Britse. Ze heeft be kend gemaakt dat ze West-Duits- land als volledig gelijkwaardige zal uitnodigen op een bijeen komst over de West-Europese verdediging in Parijs in de twee de helft van Januari; het plan- Schuman hoeft niet eerst onderte kend te zijn, zoals de Fransen eerst wilden. Van tevoren zullen besprekin gen worden gehouden over het Duitse aandeel in de Westeuro- pese verdediging tussen leden van de geallieerde Hoge Commissies en militaire deskundigen en ver tegenwoordigers van de regering van Bonn en Duitse generaals. Door de uitvoering van deze plannen zal de huidige situatie ingrijpend veranderd worden. Wel hebben de Westelijke geallieer den tot op heden de Duitsers langzamerhand wat meer vrijheid gegeven, b.v. door het instellen van Hoge Commissies in plaats van het militaire bestuur dat in de eerste jaren na de oorlog be stond, maar op het gebied van de buitenlandse politiek hielden zij het heft nog volkomen in handen, hetgeen uiteraard een doorn in het oog van de Duitsers is. Nog erger vinden ze waarschijnlijk dat er op militair terrein zo met hen gesold werd. Er bestond vooral van de kant van Frankrijk hevig verzet niet alleen tegen een zelf standig Duits leger, maar ook te gen zelfstandige Duitse eenheden in een groter verband. Dat is geen wonder, want de Fransen hebben heel wat ondervinding van Duitse legers. Langzamerhand echter is het verzet wat geluwd, er kwa men diverse plannen ter tafel dit telkens een compromis waren met een hogere eis en beetje voor beetje gaven de Fransen toe on der de dwang der omstandighe den. Tot nog toe was het even wel bijna allemaal buiten de Duit se regering om gegaan, wat de Duitsers natuurlijk moeilijk kon den slikken. Mede daarom rees er in verschillende kringen verzet tegen de diverse plannen niet al leen, maar ook tegen de demilita- risatie als zodanig. Niet dat de Duitsers niet graag soldaatje spe len, we weten wel beter, maar dan willen ze het ook zelf spe len en niet behandeld worden als wat zij beschouwen als marionet ten. Hier komen we aan een punt waar de remilitarisatie en de Duitse politiek als zodanig elkaar raken. Dat punt is het nationa lisme. Als er iets is blijven leven na de katastrofe van 1945 dan is het w*l dit. Misschien heeft het hun boven hun aanvankelijke apa thie uit geholpen, maar dat bewijst er alleen de kracht van. In de loop der jaren zijn er weer her haaldelijk symptomen van aan 't licht getreden en op den duur is het een factor geworden waar de geallieerden geducht rekening mee moeten houden, willen ze verze kerd zijn van de medewerking der Duitsers. Op kinderachtige wijze heeft dit nationalisme zich geuit in de kwestie Helgoland. Men kan het tenminste kinderachtig noe men van een bepaald standpunt uit bekeken, maar iets kinderach tigs kan gevaarlijk worden zo gauw het om bepaalde redenen opgeblazen wordt tot een natio nale zaak. En daar zijn de Duit sers geenszins afkerig van ge weest. Dat er rekening mee ge houden moet worden toonde ook de stemmen aan die zich verhie ven tegen remilitarisatie onder leiding van het buitenland, zoals we boven al betoogden. Wij Ne derlanders zijn al zover dat we die z.g. buitenlandse inmenging niet eens meer zo gek vinden. In tegendeel, we zouden het mis schien wel beter vinden als hier of daar eens een krachtige buiten landse hand aan stond. Dit be- wijst ondertussen dat we al een eind zijn gevorderd op de weg naar Europees denken, iets waar de Duitsers nog aan moeten be ginnen. Nu zitten ze nog vastge roest in hun nationalisme. Zo zitten de geallieerden eigen lijk tussen twee vuren, om van het Russische vuur nog maar niet te spreken. Door Duitsland zijn souvereiniteit althans voor een groot qedeelte te hergeven en het als gelijkwaardig* te behandelen inzake de verdediging, geeft men toe aan de nationalistische stro ming. Anderzijds is het echter noodzakelijk die in goede banen te leiden. De Duitsers hebben na tuurlijk verduiveld goed in de ga ten dat ze niet gemist kunnen worden. Het gevaar bestaat daar om dat ze daar misbruik van zul len maken. Dit is niet zo denk beeldig, want als het er op aan komt kan hun Europa weinig schfelen, laat staan Amerika. Het is nog steeds „Deutsland, Deuts- land iiber alles al heeft presi dent Heuss dan ook een nieuw volkslied geproclameerd. Volksliederen die niet leven zijn geen volksliederen en men proclameert niet met succes een nieuw, omdat het andere niet van pas komt in het kader der inter nationale politiek. Wij zeggen dit maar om aan te tonen (lat het nieuwe volkslied meer schijn dan werkelijkheid is. Uit dit alles volgt dat er nauwlettend toegte- zien moet worden hoe de stem ming zich in Duitsland ontwik kelt en dat er met alle kracht naar gestreefd moet worden de Duitsers op te voeden tot vare Europeanen, een taak die waar achtig niet gemakkelijk is maar noodzakelijk voor de veiligheid van Europa en het welzijn van de Duitsers zelf. De fouten na 19141918 begaan houden een ernstige waarschuwing in. Een al te starre houding wekt verbitte ring, al te grote soepelheid bete kent echter gevaar van losbandig heid. De gulden middenweg is het heilzaamste voor Duitsland en 't veiligste voor Europa. De wereld ziet de verdere ontwikkeling on getwijfeld met bijzondere belang stelling tegemoet. P. v. d. A. en Nieuw-Guinea. De voorzitter van de P.v.d.A.- fractie in de Tweede Kamer, Jhr. Van der Goes van Naters, heeft tegenover het A.N.P. verklaard dat de P.v.d.A. niet afkerig is van hernieuwde onderhandelin gen op basis van souvereiniteits- overdracht over Nieuw-Guinea aan Indonesië. Daarbij stelde hij echter heel flink enkele voorwaar den: voortzetting van het Neder lands beheer voor de eerstkomen de dertig jaar, een behoorlijke fi nanciële regeling tussen beide landen en een regeling ter waar borging van orde en veiligheid in Nieuw-Guinea. Deze voorwaar den zijn toch weer niet absoluut, zodat er altijd wel een mouw aan te passen valt. Hoofdzaak voor de partij van de arbeid is dat een oplossing wordt gevonden, omdat zij de samenwerking met Indo nesië nog steeds veel belangrijker acht dan een eventueel behoud van de Nederlandse souvereiniteit over Nieuw-Guinea. Het is wel gemakkelijk wanneer men er zoals de P.v.d.A. wel al tijd iets op weet te vinden en al tijd wel iets ontdekt dat zwaar der weegt dan het eenmaal inge nomen standpunt. Gemakkelijk is het, het is maar de vraag of het redelijk is. Bovendien is het aan twijfel onderhevig of de mening van de fractie-voorzitter wel he lemaal zuiver is. Gaat hem niets boven samenwerking met Indone sië? Wij menen toch het is herhaaldelijk betoogd dat de Nederlandse souvereiniteit over Nieuw-Guinea niet alleen een Nederlands belang is, maar in even grote mate het belang van de bevolking van Nieuw-Guinea zelf. Mag Nederland dat onder de huidige omstandigheden opofferen aan de samenwerking met Indo nesië. Wel wordt een Nederder- lands beheer van 30 jaar als voorwaarde gesteld benevens waarborgen voor orde en veilig heid, maar als men direct al de mogelijkheid openlaat om daar aan te knabbelen, wat moet er dan van overblijven? De ondervinding moge ons toch wel wijzer gemaakt hebben. Voorts kan de P.v.d.A. zich de verontwaardiging in Indonesië over het mislukken der conferen tie voorstellen. Als deze boosheid echter zou leiden tot contract breuk, dan zou het ook voor de P.v.d.A. moeilijk zijn de onder handelingen te hervatten. Ze voelt veel voor het voorstel van de Ne derlandse regering betreffende be middeling door de U.N.C.I. of een ander orgaan, maar ziet dan lie ver dat ander orgaan. Blijft In donesië tegen onderhandelingen op internationaal niveau gekant, dan ziet de P.v.d.A. nog grote mogelijkheden in een Ronde Tafel mentariërs aa nde besprekingen zouden deelnemen. Hier en daar krijgt men de in druk dat de P.v.d.A. meer begrip heeft voor Indonesië dan voor Nederland. Hoe star Indonesië op zijn standpunt blijft staan is weer eens overduidelijk gebleken uit de verklaring die minister-president Moh. Natsir voor het parlement heeft afgelegd. De Indonesische regering handhaaft en zal op be hoorlijke wijze blijven strijden voor de nationale aanspraak op Irian; onderhandelingen in de toekomst kunnen slechts worden gehouden op basis van overdracht van de souvereiniteit over Irian aan Indonesië. En zo gaat het maar door. Onderhandelingen op zulke basis lijkt ons een tamelijk onvruchtbare zaak, aangezien er wel erg weinig ruimte overblijft. Daar komt nog bij dat men de Nederlandse voorstellen blijkbaar Vader De Ruyter: vertrouwen. Waalwijk heeft zijn ui terste best gedaan om dit tournooi en de deelnemers te ontvangen op een wijze, zoals het een stad met internatio nale reputatie betaamt. Onder beschermheerschap van De Prins der Nederlan den zijn de beste mensen van Waalwijk reeds maanden ge leden aan het werk gegaan. Een krachtproef? Inderdaad, want wij in Waalwijk hebben uiteraard nog geen ervaring van het organiseren van zo'n sportgebeuren. We weten niet wat er geëist wordt. Maar het comité heeft zich daardoor niet laten weerhouden om de hand aan de ploeg te slaan. Les autorités civiles de Waalwijk, comme les édiles stéphanois, ont compris le réel intérêt que pouvait exercer ce championnat auprès de leurs concitoyens, schrijft monsieur Alexandre Avé, de officiële gedelegeerde van de Interna tionale Unie van federaties van biljart-amateurs in het programmaboekje: De burge- lijke autoriteiten van Waal wijk hebben, evenals het ge meentebestuur van St. Etien- ne, het werkelijke belang be grepen dat dit kampioenschap voor hun medeburgers kan hebben. En zo is het ook. Dit kam pioenschap is van enorm be lang voor onze plaats. Niet alleen in de dagen van het tournooi, maar ook later zul len velen zich de naam Waal wijk herinneren, omdat in '51 hier het Europees Biljart kampioenschap is verspeeld. Bovendien zal de naam Waal wijk voor altijd vermeld zijn in de annalen van de Neder landse Biljartbond en de In ternationale Unie. En daarom mogen wij, zoals de Burgemeester schrijft, on ze gerechtvaardigde vreugde uiten over 't feit dat de Unie aan Waalwijk dit tournooi heeft toegewezen. En natuurlijk hopen wij al lemaal dat Kees de Ruyter wederom het kampioenschap zal behalen. Allicht! En als hij dat inderdaad kan, dan zal de vreugde dubbel zo groot zijn. Onze verwachtingen zijn niet ernstig neemt, want de Indo nesische delegatie was van me ning dat het voorstel om de sou vereiniteit over te dragen aan de Unie niet bedoeld was om een oplossing te bereiken, maar om indruk tegenover het buitenland te maken. Als gevolg van de volkomen tegengestelde standpunten van Nederland en Indonesië, bestaat er in het Indonesische parlement een steeds groeiend streven om de verhoudingen tussen beide lan den te herzien, m.a.w. het Unie statuut overboord te gooien en de R.T.C.-overeenkomst te herzien. Enfin, men schijnt ons nog twee maanden tijd te willen geven om ons te bekere i. China en Japan. Op zijn wekelijkse persconfe rentie heeft president Truman verklaard dat de Verenigde Sta ten zich formeel niet in staat van hoog gespannen. En dat kan ook, wij behoeven ons daar voor alleen maar te herinne ren wat een formidabel ge middelde Kees behaalde op het laatste tournooi om het Nederlands kampioenschap 49,12. Dus nog een heel eind boven het wereldrecord van Gabriëls, die het in 1949 tot 43.23 bracht. Temidden van zijn plaatsgenoten zal „onze" Kees ongetwijfeld alles op al les zetten om dit kampioen schap tot het hoogtepunt van zijn prachtige biijartcarriére tc maken. Veel tournooien. De heer H. de Ruyter heeft ons heel wat verteld over de tournooien in binnen- en bui tenland, die hij met zijn zoon heeft gemaakt. Het eerste be langrijke tournooi, aldus „Driek" de Ruyter, was in Hotel Américaine in Amster dam in Maart 1943. Kees was toen nog geen 18 jaar en mocht dus eigenlijk nog niet uitkomen, maar omdat voor zo'n jonge biljarter z'n pres taties toen ai uitstekend wa ren, is hij toch toegela ten en hij won nog ook! Hij werd kampioen klein biljart. Een maand later, op 1 Mei 1943, werd Kees kampioen 2e klasse groot biljart en pro moveerde meteen naar de hoofdklasse. U begrijpt dat onze Kees tussen al die groot biljartmatadoren zich niet al tijd bijster op zijn gemak voelde, maar desondanks heeft hij zich van het begin af kra nig geweerd. Het belangrijkste tournooi 'naar mijn gevoelen was wel in 1947 in Apeldoorn. Een prachtige overwinning van Kees was op Piet van de Pol. Van de Pol stond er een 80 op Kees voor en stond op 399 toen hij een bal miste. Kees kwam aan beurt en speelde zijn 400 vol, daarmee had hij dus slechts met 1 ca rambole verschil de overwin ning behaald. Jean Galmiche werd toen kampioen. Kees werd derde in de strijd om het wereldkampioenschap in 1948 in Amsterdam, achter Van de Pol en De Leeuw. Dit tournooi vond ik vooral mooi, zegt Vader de Ruyter, om het oorlog bevinden met China; de V.S. komen slechts de verplich tingen na die zij tegenover de U. N. O. op zich hebben genomen. Zij zijn dan ook geenszins van plan China vanuit de lucht te bombarderen, dit zou trouwens van de U.N.O. uit moeten gaan. Ten aanzien van Spanje zei Truman dat het benoemen van een Amerikaanse gezant bij de re gering van generaal Franco niet betekent dat Spanje ook wordt opgenomen in de Amerikaanse ekonomische en militaire hulpver lening aan het buitenland. Binnenkort is de benoeming te verwachten van mr. W. C. Rech- teren Limpurg, thans gezant te Cairo, tot H.M.'s buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Madrid. Zo zal ook Nederland de diplomatieke betrekkingen met Spanje, die op instigatie van de U.N.O. in 1946 werden verbro ken, herstellen. spannende gevecht tussen Van de Pol en Kees, dat Kees met 12 caramboles verschil ver loor. Sindsdien heeft Kees in de spelsoort 47/2 niet meer van Van de Pol verloren. Zo wel in Helmond, St. Etienne als in Tilburg won hij. In Hil versum won Kees ook nog een libre-partij. Dit was ook een uitstekende partij, maar zijn beste libre-partij was wel in Amsterdam in 1943, toen hij de 400 in één beurt vol maak te. Wenen St. Etienne Madrid. In St. Etienne heeft onze Kees van het begin af aan de leiding genomen en behouden, vervolgt de heer De Ruyter met gerechte trots. Zijn laat ste partij tegen v. Hassel speelde hij weliswaar remise, maar dat kon niet verhinde ren dat Kees grandioos kam pioen werd. Afgezien van Kees' klinkende overwinning, was St. Etienne, naast Wenen, een mooi tournooi, niet het minst door de gulle gastvrij heid van de Fransen. Rond zo'n kampioenschap hangt een bijzondere sfeer. Er is de officiële ontvangst, ex cursies en zo al meer. En zo wel in Wenen als in St. Etien ne was men voor ons buiten gewoon hartelijk. In Wenen werden we door de Minister van Onderwijs ontvangen. Daar was ook de bekende bil jarter Ir. Reicher buitenge woon vriendelijk voor zijn Ne derlandse gasten. Het is jam mer dat hij thans niet hoog genoeg geklasseerd staat om naar Waalwijk te komen. Rei cher is een voortreffelijk bil jarter en Kees heeft van hem in Wenen ook verloren. Tij dens dit tournooi won Kees op grandioze wijze van Van Hassel in drie beurten. De ontvangst in Oostenrijk en het gala-diner in Wenen zal ik nooit vergeten. Sjonge wat was dat mooi! Schitteren de Weense muziek. Ik heb nog nooit zo mooi „Die schone blaue Donau" horen spelen. Op het tournooi in Madrid dacht ik aanvankelijk dat Kees de overwinning zou be halen, maar door omstandig heden die U bekend zijn was het voor de buitenlandse spe lers beter om maar te verlie zen en Madrid maar gauw te verlaten. Iron, in Noord-Spanje, heeft dat moeten vergoeden. De in woners van dit stadje hebben ons op buitengewone wijze ontvangen. Kees heeft voor de cadetten nog een séance ge geven en zij waren er en thousiast over. Bent U Kees de Ruyter? In Madrid maakten wij een aardig voorval mee, vertelt de heer De Ruyter nog. Kort na de siësta liepen we op één van de grote boulevards, ei genlijk niet goed wetend wat we moesten doen. Ik zeg tegen Kees: „Nou staan we hier, we kennen geen woord Frans of Spaans. Wat doen we nou?" Kees wist er ook niet goed raad mee. We stonden wat te kijken toen een heer op Kees' schou der tikte en zei: Bent U Kees de Ruyter? Nu, we stonden wel even beduusd te kijken. Het bleek een directeur van Philips. En fin, meer behoef ik U niet te vertellen. Het was verder een zeer prettige ervaring. En wat denkt U nu van dit tournooi? vroegen wij. Ja, het is natuurlijk zeer moeilijk een voorspelling te. doen. Ik heb goede hoop, maar! je kunt moeilijk iets zeggen! in de biljartsport. Maar, ge-I zien Kees' prestaties in Leeu-I warden met zijn gemiddeldel van 49,12, zie ik deze wed-I strijden met vertrouwen te-| gemoet. De voorbereidingen en uitvoeringen. Over de technische zijde van het tournooi zijn wij ons licht gaan opsteken bij de secreta ris, de heer Harry Verwiel. Och, zegt hij, U weet dat de Eurgemeester de initiatief nemer van de hele zaak is. Hij heeft er feitelijk voor ge zorgd dat de wedstrijden in Waalwijk gespeeld zullen worden. Wij hebben eerst geïnfor meerd bij de organisators van de wedstrijden in Helmond. Nou, en verder is er natuur lijk heel wat werk te verzet ten geweest, maar wij hebben toch eigenlijk maar weinig moeilijkheden gehad. Van al le zijden hebben wij grote steun ontvangen. In binnen- en buitenland zijn duizend affiches verspreid zodat de naam Waalwijk tot ver buiten onze grenzen te zien is. Tijdens de kampioen schappen zal er een program maboekje verschijnen, dat door de Fa. Tielen uitstekend is verzorgd. In de Gildenbond komen twee biljarts, zoals U bekend zal zijn, waaromheen tribunes komen. In de zaal is een spe ciale electrische verwarming aangebracht en een speciale verlichting, ontworpen door de heer Koos Bergmans, die ook het front zal verzorgen. Het front zal een plastische uitbeelding van 't biljartspel zijn. Veertien enorme vergro tingen van biljart-opnamen zullen het versieren. Hotel „De Twee Kolommen" zal die dagen het restaurant exploiteren en Hotel Verwiel zal de spelers huisvesten. Bo ven d£ ingang van de Gilden bond zal het secretariaat ge vestigd worden', dat telefo nisch bereikbaar is onder de nummers 684, 405 en 690. En dit is eigenlijk alles wat ik er van kan vertellen. Wij zijn even in de Gilden bond gaan kijken en die heeft inderdaad een hele metamou- fose ondergaan. En de zaal komt er prima uit te zien. Grote eer voor Waalwijk. Het is natuurlijk een grote eer voor het District Lang straat dat de kampioenschap pen om de Europese titel in Waalwijk komen, zei ons de secretaris van het District Langstraat van de Nederland se Biljart Bond, de heer Jac. Passier. Zoals U bekend is waren de algemene voorbe reidingen in handen van het comité, dat zijn taak loffelijk heeft uitgevoerd. De biljart- technische voorbereidingen berusten bij 't District Lang straat. Wij hebben van de hele bevolking grote steun gehad, vooral van de Burge meester. Die heeft er ontzag lijk veel voor gedaan. Denkt U dat 't druk wordt? Zeer zeker, gelukkig is de dooi ingevallen en de sneeuw bijna helemaal al opgeruimd. Goed weer zal het bezoek aan de Gildenbond zeker stimu leren. Zojuist werd ik nog opgebeld uit Hilversum om 15 kaarten en zo is het al dik wijls geweest. Ik verwacht een groot suc ces. Wat denkt U van de wed strijden? Een voorspelling is vanzelf sprekend onmogelijk. Het zal zeer waarschijnlijk gaan tus sen De Ruyter, Van Hassel, Van de Pol en Gabriëls. Van de Pol-De Ruyter zal zeker 74e JAARGANG No. 4 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES „ECHO". voor Nederland ongetwij feld één van de belangrijkste wedstrijden zijn. In ieder geval zal het voor alle deelnemers een zeer zwa re strijd worden, al geef ik Kees de Ruyter de beste kan sen. Wie ook kampioen zal wor den, dit tournooi is een grote eer voor Waalwijk. Het kost wel een paar centen, maar ja, ge krijgt nu eenmaal niks voor niks. 0— De Burgemeester Groot gemeentelijk belang. Natuurlijk zijn wij ook bij de grote promotor, mogen wij wel zeggen, van de Europese Biljart-kampioenschappen in Waalwijk, Burgemeester Lam- booy op bezoek geweest. De Burgemeester heeft ge durende de maanden van voorbereiding zijn volledige steun aan dit werk gegeven en heeft zelfs voor de radio meer bekendheid aan onze biljartwedstrijden gegeven. Hij was ook gaarne bereid ons een onderhoud toe te staan en iets te vertellen over de komende kampioenschappen: Elk jaar worden drie Euro pese tournooien gespeeld: li- bre, 3 banden en 47/2. De spelsoort 47/2 is de mooiste en de moeilijkste; 47/2 is ook de meest sprekende voor de toeschouwers. Het wordt be schouwd als het basis-spel van heel het biljartwezen. Zo U weet werd het kampioen schap 47/2 vorig jaar in St. Etienne gespeeld, waar Kees de Ruyter kampioen werd. Dit jaar is door de U.I.F.A.B. besloten dat de Nederlandse Biljart Bond het tournooi krijgt te organiseren. Op mijn verzoek wordt dit tournooi in Waalwijk verspeeld en de Ne derlandse Bond gaf het Dis trict Langstraat opdracht de kampioenschappen te organi seren. In Waalwijk zijn toen de verschillende comité's van voorbereiding gevormd. Het is de eerste keer dat de Prins beschermheer van een biljartwedstrijd is en ik stel dit zeer op prijs. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is voorzitter van het Ere-comité, in welk comité naast de voorzitters van de biljartbonden van de deelnemende landen nog zit ting hebben de Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Brabant en enige an dere heren. De Prins heeft een zilveren legpenning beschikbaar ge steld voor de hoogste serie, de Minister stelde een legpen ning beschikbaar voor 't hoog ste gemiddelde gedurende de hele wedstrijd en de gemeen te een zilveren legpenning Waalwijk is de eerste provinciestad waar zo'n Euro pees Biljartkampioenschap wordt verspeeld. Een zware opgave om dit voor te bereiden. Maar we komen er!

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1