KAATSHEUVEL L00N-0P-IAND NIEUWKUUK GAPELLE WASPIK GEERTRUIDENBERG SPRANG LEZING ,,'t Is mij een Raadsel" 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 JANUARI 1951 NACHTEGALEN. GEZINSZORG SPRANG-CAPELLE. en haar opleiding. Nic. v. d. Water Antoon v. d. Water Min. Loeffstr. 57 Waalwijk WAALWIJKSE KRING j^n was al voldoende om de lachspieren te ontspannen. Ook de nieuweling P. Parijs, die voor de tweede maal meespeelde en n hoofdrol vervulde, belooft heel wat voor de toekomst. De overi ge spelers waren allen ook voor hun rollen bekwaam, vooral veld wachter (B. Samuëls) speelde de rol zeer goed. Het zeer moeilijke drama werd goed uitgebeeld. Gri me en décors waren eveneens goed verzorgd. Oo"k het blijspel oogstte veel bijval en de vijf nieuwe krachten die de vuurproef kre gen, sloegen zich er goed door heen. Volharding kan daar nog veel plezier van hebben. Het was een geslaagde toneelavond. MISSIE-UITVOERiNG. Zaterdag en Zondag gaf de gem. Zangvereniging Oefening baart Kunst"' alhier in de zaal W. van Baardwijk een M'ssie- uitvoering. De belangstt.liag vcor deze uitvoering was zeer groot. Onder leiding van de directeur, de heer Jo Verhoeven uit. Waal wijk werden de verschillende zangnummers zeer verdienstelijk ten gehore gebracht en hadden een aandachtig gehoor. Verder werd onder regie van de heer Nicols uit Vlijmen opgevoerd een dramatisch en een kom'sch to neelspel „Gas" en „De las welke zeer goed werden vertolkt en door het talrijk aanwer, ge. pu bliek telkens luide werden toege juicht. Monseigneur van Kcssrl gaf /gedurende de pauze een uit eenzetting van de toe standen n het missiegebied en bracht aan t slot, mede namens broeder van F.ggelen, een woord van dar.k aan de zangvereniging, die deze uitvoering geheel gratis ten bate der Missie gaf en aan 't publiek vóOr-Qc overgrote belangstelling, waardoor het offertje voor de Missie wel werd gebracht. gezét, is het van groot belang voor de leden de training op Dinsdagavond bij te wonen. H« bestuur van NEO rekent op eetr goede opkomst. Bond van Plattelandsvrouwen. Op Woensdag 10 Januari a.s. zal in de Landbouwhuishoud- school een demonstratie van diep vriesproducten worden gegeven. De leden worden verzocht kop, schotel en lepel mee te brengen. De demonstratie begint om half acht. Kunst na Arbeid. Op Donderdag 11 Jan. a.s. zal een algemene ledenvergadering worden gehouden van het Fanfa recorps Kunst na Arbeid, in café De Witte Brug. De agenda bevat o.m.: Jaarver slagen, Bestuursverkiezing, Be spreking concours. NAAR HUIS. Met het troepentransportschip „Voldendam", dat vermoedeli|k 17 Jan. in Rotterdam zal aankomen, komt Korp. P. Sterrenburg, Nieu we Vaart D 248, met zijn echt genote, naar huis. UITNODIGING. De toneelvereniging O. B. K. werd uitgenodigd om op 14 Ja nuari a.s. in de zaal „Kunstmin' bij L. Hooijmaijers te Raaras- donksvéer op te voeren het dra ma in drie bedrijven „Ik eis de doodstraf" door Jef van Klerken. GEMEENTERAADS VERGADERING. Openbare vergadering van de raad der gemeente Geertruiden- berg op Woensdag 10 Januari 1951 des avonds half acht, in het gemeentehuis alhier. Té behandelen zaken: 1. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onbewoon baarverklaring van de panden Elfhuizen 9 en Dordtsestraat 7. 2. Benoeming van 2 regenten der Stedelijke Godshuizen. 3. Goedkeuring rekening Ste delijke Godshuizen dienst 1949. 4. Benoeming leden der com missie tot wering van schoolver zuim. 5. Vaststelling gemeenschap pelijke regeling Bouw-, Woning en Welstandstoezicht. 6. Ingekomen stukken. DROEVIG BERICHT. De burgemeester onzer gemeen te had j.l. Zaterdagavond de droeve plicht de familie van der Sijde alhier mededeling te doen van het droeve bericht dat hun man en vader, zoon en broer, de militair T. M. v. d. Sijde, die zich als vrijwilliger in militaire dienst op Nieuw-Guinea bevond, op Donderdag 4 Januari om t leven is gekomen. Van der Sijde, die 30 jaar was, schijnt tijdens een patrouilletocht bij het omslaan van een prauw te zijn verdronken. Als oorlogsvrijwilliger ging v. d. Sijde kort na de bevrijding naar Indië; om van zijn moeder op haar sterfbed afscheid te kunnen nemen, keerde hij per vliegtuig in het vadérland terug, om daarna weer naar zijn onderdeel in Indië terug te keren. In Dec. 1949 repa trieerde hij, doch ging vorig jaar voor de derde maal vrijwillig naar Nieuw Guinea. Juist Vrijdag had zijn vrouw nog een brief van hem ontvangen, waarin hij mededeelde te zijn overgeplaatst en dat hij het uitstekend maakte. Men kan zich de droefheid der familie indenken bij het ontvangen van het bericht dat hij niet meer zal terugkeren. GEZINSVERZORGING. Voor enige weken werd, zoals bekend is, door de afd. Sprang Capelle van het Groene Kruis, in samenwerking met de diaconieën der kerken uit onze gemeente, on der leiding van burgemeester Smit een bijeenkomst gehouden, waar plannen werden besproken om te komen tot een meer doeltreffende gezinsverzorging in onze gemeen te. Om aan dit plan meerdere be kendheid te geven en vooral om de meisjes te animeren zich voor dit nuttige en nodige werk be schikbaar te stellen, zal a.s. Don derdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond, voor dit deel on zer gemeente, een vergadering worden gehouden, waarin doel en werkwijze zullen worden uiteen gezet. Wij wekken zowel moeders als meisjes op dezé belangrijke bij eenkomst bij te wonen. BAZAR MARIJKE. Op Zaterdag 13, Maandag 15 en Dinsdag 16 Januari organiseert de Harmonie Marijke een grote bazar in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier, ten bate van haar Instrumenten fonds. Zoals bekend is gaat het met de harmonie Marijke steeds crés- cendo ook wat betreft de aanmel ding van nieuwe leden. Hierdoor ziet het bestuur zich voor de moeilijkheid géplaats deze nieuwe leden aan instrumenten te helpen. Het bestuur stelt natuurlijk alles in het werk hieraan op korte ter mijn te voldoen, maar hiervoor is veel geld nodig. Door het organi seren van deze bazar hoopt het bestuur de nodige gelden hiervoor bijeen te kunnen brengen. De ingezetenen zullen dit sym pathieke doel zeker gaarne steu nen. Een groot aantal attractiés zullen op de bazar aanwezig zijn, en ook een aantal bijzondere ver rassingen staan de bezoekers te wachten. Prachtige prijzen zijn be schikbaar en het bestuur van Ma rijke hoopt dat allen die de har- PASTOOR ROVERS. De toestand van de ZeerEerw. Heer L. Rovers, Pastoor te Was pik, kan thans bevredigend ge noemd worden. Het zal echter waarschijnlijk nog geruime tijd duren, voordat hij zijn werkzaam heden kan hervatten. Z.Z.E. wordt nog steeds ver pleegd in het Ziekenhuis te Bré da, doch mag in het geheel geen bezoek ontvangen. WONINGBOUW. Het gemeentebestuur van Was pik stelt voor particulieren de ge legenheid open tot het bouwen van een eigen woning, zo nodig mét financiële steun van Rijk en Gemeente. Zij, die van deze gelegenheid gebruik wensen te maken, moeten uiterlijk 15 Februari hun verzoek bij voornoemd gemeentebestuur Indienen. Nadere inlichtingen worden ter gemeente-secretarie verstrekt. TONEEL. Door de toneelvereniging O. B. K. is in studie genomen het vissersspel in drie bedrijven „De laatste reis", door Arie van der Lugt. GESLAAGD. Op het te Amsterdam gehouden examen in de typografisché be drijven slaagde onze stadgenoot de heer H. Kerremans voor ma- chinezetter. OPGAVE GEBOORTEN OVER DE MAAND DECEMBER 1950. Everhard Antony Albert z. v. E. v. Elzendoorn-ter Berg, Hubcrdina Maria Johanna v. A. van den Haak-Spoor - Pau lina Catharina Lamberta d v. J. Th. Hermus-Lambregts. - Cor nells Johannes z. v. H. van Gils- van Gils. Wilhelmus Johannes Marinus Maria zv J. Brooij- mans-de Schutter. Wilhelmus Adrianus Dirk z. v. D. van Har- berden-Sinx. Maria Jonanna Cornelia d. v. A. Jongeueelen- Heijnen. Johannes Henricus Hubertus Maria z. v. H. Kievits van Dijk. Dingeman Johan nes Bcmardus z. v. D. v. ei. Korput-van Groezen. Cornel is Alphonsc Johannes zv J. Schaap van der Westen. Gerdina Hermina d. v. G. Heijne-van Blerk. Gijsbert z. v. A. Hor den-van Dijk. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR NOORDELIJK N.-BRABANT TE WAALWIJK. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Noord- Brabant te Waalwijk hield op Donderdagmiddag 4 Januari 1951 naar eerste vergadering in de Raadzaal van het Gemeentehuis .e Waalwijk. De vergadering werd geopend door de heer J. W. van Heesbeen, Voorzitter van het voormalige kantoor Waalwijk van de vroe gere Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordbrabant. De heer van Heesbeen sprak mede namens alle aanwezige lé den een hartelijk woord van dank uit voor de grote toewijding, wel- jce door de zich niet voor herbe noeming beschikbaar gesteld heb- oende leden van de vroegere Ka mer, de heren P. A. van Dongen en A. I. J. Smits, steeds aan de jelangen van handel en nijver- neid in het district van de Kamer is betoond, beide heren waren door persoonlijke omstandigheden niet in de gelegenheid de verga dering bij te wonen. In zijn nieuwjaarsrede gaf de heer van Heesbeen een summier overzicht van de geschiedenis van de Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland; hierna Gehandelde hij in het kort enige belangrijke gebeurtenissen op in ternationaal en nationaal econo misch gebied en de gang van za ken in het bedrijfsleven in het district van de Kamer gedurende 1950. De hierna plaatsvindende ver kiezingen brachten als resultaat, dat gekozen werden; tot Voorzittér: de heer J. W. van Heesbeen, tot Onder-Voorzitters: de heren C. W. Pullens; A. D. C. Snels en A. J. Wennekes. Tot Secretaris werd benoemd Mr. R. J. Th. van der Heijden, de secretaris van het voormalige kantoor Waalwijk, die ook vóór 1942 sécretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat was. In de vaste Commissies werden benoemd Commissie tot toezicht op de finantiën en op het Handelsregis ter; de heren: G. F. P. van den Assum; J. Cornet; J. C. Frederiks; W. J. van de Noort en J. B. Ver schuren; Commissie inzake de Vesti gingswet Kleinbedrijf: de heren: monie een warm hart toedragen j. Frederiks; A. G. Meijs; W. de bazar zullen bezoéken, opdat j. Van de Noort; C. W. Pullens ze moge slagen. Het bestuur staat en A. D. C. Snels. er borg voor dat het er zeker ge zellig zal toegaan. N. E. O. Daar het weer nog steeds als spélbreker voor de voetbalsport optreedt, kon ook de voor j.l. Za terdagmiddag vastgestelde beker wedstrijd NEOSDO geen door gang vinden. Daar a.s. Zaterdag de competitie voor het Zaterdag middag-voetbal zal worden voort- Na een bespreking van^ het Voorontwerp Vestigingswét Klein bedrijf sloot de Voorzitter de ge animeerde vergadering. „MARATHON" IN DE AETHER. Donderdag a.s. tussen 23.15 en 23.30 uur zal de A.V.R.O. in de rubriek „Sport-actuali- teiten vragen Uw aandacht" een bedrijfsreportage uitzen den, die is opgenomen in de Sportschoenenfabriek „Mara thon" (Fa. de Rooy). Daarna krijgen we een reportage van 't Biljart-kam pioenschap te Waalwijk. W.S.C. BESTOND 45 JAAR. Laat W.S.C. veel ups en downs gehad hebben in de 45 jaar van haar bestaan, dat ze herinneringsdagen kunnen vieren is genoegzaam bekend en hebben de W.S.C.-ers Za terdagavond weer bewezen in Hotel „De Twee Kolommen". Zaterdag was het dan pre cies 45 jaar geleden dat W.S.C. werd opgericht. En dit feit is op grandioze wijze gevierd. Er werd gesproken, gezongen, ge danst en veel plezier gemaakt. Het was een dubbel feest omdat de voorzitter, de heer Jac. Spijkerman, 25 jaar voor zitter van de vereniging was, iat ook nu onder elkaar ïfficiëel werd herdacht. De voorzitter opende de feestvergadering met een woord van welkom aan alle leden en hun dames, speciaal verwelkomde hij Wethouder M. van Loon. Wethouder M. v. Loon was de eerste die het bestuur com plimenteerde met het 45-jarig bestaan. Hij feliciteerde na mens het gemeentebestuur de meest representatieve voetbal club van Waalwijk en ook de voorzitter. De prestaties van de vereniging, aldus de heer v. Loon, zijn zeker de hulde van het gemeentebestuur waard. Het is voor de ge meente van betekenis dat er hier vei-enig in gen zijn met krachtig bestuur. Tot slot zei spr. dat hij wenste dat W.S.C. steeds in kwaliteit zou stijgen en bij 't gouden jubileum weer in de 2e klasse zou zijn. De heer Ot van Roessel fe liciteerde namens de lagere elftallen. Wij zijn U dankbaar, zei spr., voor al hetgeen U, meneer de voorzitter, gedu rende die 25 jaar voor ons ge daan hebt. Aan de heer Spijkerman werd een cadeau overhandigd en Mevr. Spijkerman werd in de bloemetjes gezet. Namens de Supportersver eniging werd de zilveren voorzitter een fraaie vlag aan geboden. De heer C. Pot feliciteerde vereniging en voorzitter na mens de Veteranen en bood een nieuwe voetbal aan, spe ciaal bedoeld voor de junio ren, want, zo zei de heer Pot, de jeugd is de basis van de vereniging. Tot slot van het officiële ge deelte dankte de heer Spij kerman wethouder van Loon voor zijn komst en zijn woor den. Hij dankte ook de ande re sprekers, speciaal ook de Supporters-vereniging en haar voorzitter voor hun woorden en geschenken en wenste ie dereen veel plezier. Van ver schillende zijden waren voor W.S.C. en haar jubilerende voorzitter felicitaties en bloe men binnengekomen, o.a. van Karei Lotsy. En wat moeten we er nü verder van zeggen. Zoals het „good old" W.S.C. betaamt is er volop gefeest en kwam het einde te vroeg. Er heerste weer die echte stemming, waarvan deze oudste voetbal club het geheim schijnt te be zitten, een gezellige, prettige sfeer onder de gehele W.S.C.- familie, die niet weinig ver hoogd werd door de grote be langstelling (ondanks de in terne viering), het echt mede leven van allen, ook van tal van oud-leden, die er een reis vanuit verschillende delen van het land voor over hadden om dit weer eens te kunnen mee maken. Aan de heer Blijlevens, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, werd een bloemen mand gestuurd. Om 12 uur was het 7 Jan. en dat was de verjaardag van W.S.C.'s keeper, Broer van Adelberg, die daarom een da verend „Lang zal hij leven" kreeg. Ook wij bieden W.S.C. en haar krachtige voorzitter onze beste wensen voor de toe komst, voor haar groei, bloei en succes. JAN GROENEN In de ouderdom van onge veer 74 jaren overleed te Ant werpen de heer Jan Groenen, geboren Waalwij ker, later inwoner van voormalig Be- soijen, waar hij indertijd een belangrijke plaats innam in de gemeenteraad, voorts op 't terrein van de schoenindus trie en in het verenigings leven. Hij is na de samenvoe ging der gemeenten ook nog gemeenteraadslid van Waal wijk geweest. Hij ruste in vrede. VOGELVERENIGING VOGELLIT ST". Op Zaterdag 6 Januari j.l. kwam bovengenoemde vereni ging in het clublokaal bijeen voor haar maandelijkse ver gadering die zeer druk be zocht was. De wnd. voorzitter opende de vergadering en sprak de beste wensen uit voor 1951 en heette allen har telijk welkom, speciaal de nieuwe leden. De notulen wer den onveranderd vastgesteld. Door omstandigheden kon de voorzitter zijn functie niet langer waarnemen en moest die aan een opvolger overdra gen. Er waren 6 candidaten, van wie de heer G. Maas de meeste stemmen behaalde. Daar deze zijn functie niet kon aanvaarden, werd J. v. d. Luitgaarden met het daarop volgende aantal stemmen als voorzitter benoemd. Vervol gens werd overgegaan tot het verloten van een Japanse nachtegaal. Door één der le den werd een paartje Zebra- vinken beschikbaar gesteld om op de eerstkomende vergade ring te verloten. Nadat nog besloten was de tentoonstelling tot het najaar uit te stellen en donateurs- kaarten te laten vervaardigen, Was men gekomen aan de rondvraag, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Na een dankwoord van de voorzitter aan de leden voor hun opkomst, werd deze druk bezochte en geanimeerde ver gadering gesloten. VERKENNERS-CIRCUS. Zaterdagavond gaven de Verkenners van de Andreas- Zijlmansgroep een ouders- avond in de vorm van een cir cus. En het was net echt. Men zat in het K.J.C.-huis, maar het gaf de indruk van een heus circus: een piste met zaagsel en rondom vol lamp jes en schijnwerpers, het or kest had, zoals dat past, bo ven de ingang van de piste plaats genomen en speelde dat het een lust was, de directeur stapte deftig rond compleet met snor, een leger knechten rende al net zo ijverig rond als circusknechten dat plegen te doen en last not least was er een vlot afgewerkt pro gramma met acrobaten, clowns, een goochelaar, een sneltekenaar, een worstelaar enz. enz. Kortom, er heerste een werkelijke kermissfeer en het publiek, bestaande uit de parochiegeestelijkheid en va ders en moeders, genoot hoor baar en zichtbaar. Het was een buitengewoon geslaagde avond. „'T IS MIJ EEN RAADSEL". De Kunstkring zet 't nieuwe jaar in met een optreden van Wim Sonnevelds Cabaret ,,'t Is mij een Raadsel". Het is ondertussen al weer een hele tijd geleden dat Wim Sonne- veld hier is geweest en in die jaren heeft hij zijn gezelschap ontwikkeld tot een ensemble dat overal zeer gewaardeerd wordt, waarvoor overigens de namen van Hetty Blok, Lia Dorana, Conny Stuart, Em my Arbous en Guus Verstrae- te borg staan. Ook „'t Is mij een Raadsel" heeft veel suc ces geoogst en we hopen dat ook Waalwijk er volop van zal genieten. Men heeft nu in ieder geval de kans voor een niet te hoge prijs. De uitvoe ring is morgen en voor ver dere bijzonderheden verwij zen we naar de advertentie in dit nummer. AGENDA. Woensdag 8 uur: Repetitie Dameskoor der Liedertafel „Oefening en Vermaak" in zaal T.H.A.L.I.A., Stations straat. Zondag 12 uur: Repetitie Mannenkoor „Oefening en Vermaak" in zaal „Musis Sacrum". GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: kinderportemon- naie; wollen das; schooletui met inhoud; pak couranten en ten. radio-gidsen; vulpen; een paarNamens de werkende leden gebreide handschoenen; hoes voert het oudste lid, de heer Jan voor parapluie; handschoen; de Vries het woord. Hij vindt het twee honden (Belg. herder en prettig namens zijn medeleden te pinchertje); hoofddoek; leren mogen getuigen in de jubilaris al- tas, inh. overall. tijd een collegiaal medelid en sti- Verloren: drie vulpennen;"muierend voorbeeld te hebben ge- kinderwantje; plastic bril; een vonden. Namens alle werkende paar dames want en; kinder- leden biedt hij de jubilaris enige spelletje; damespolshorloge; zilveren armband; heren schoen; bruine overall; zes kanten doekjes; koffiebonnen en z.g. hoorboekje; reserve wiel met~band; enkele wan- DE OOSTERHOUTSE Onder auspiciën van de Cultu rele Kring „De Toren" komen de Oosterhoutse Nachtegalen Zater dag 13 Januari in de zaal van Eu- phonia een zeer gevarieerd con cert geven van Kerstliederen, po pulaire liederen met als finale een grote Volendammer Klompendans. Kaatsheuvel kent de Ooster houtse Nachtegalen, die reeds driemaal alhier optraden. Hun laatste optreden in Brussel en Luxemburg was een geweldig succes, zodat we ook nu weer op grote belangstelling mogen reke nen. CONCERT BEL CANTO. 't Was reeds enige tijd geleden dat de Zangvereniging Bel Canto een concert gaf in eigen zaal. Voor Zondag was een uitvoering aangekondigd, die feitelijk nog als Kerstconcert bedoeld was en zowel in de belangstelling, welke het genoot, als op de wijze, waar op gemusiceerd wérd, een groot succes geweest is. Bel Canto had zich de mede werking verzekerd van het be- bekende Eindhovense Dubbel Mannenkwartet onder leiding van de heer Chr. Schafer uit Eindho ven. Ook daarin deed Bel Canto een zeer goede keuze, want om maar bij de gasten te blijven, de woorden van de voorzitter van B.C. drukte het duidelijk uit: Bel Canto heeft het succes van de avond voor een groot deel aan zijn gasten te danken, die onder de zeer muzikale leiding van de heer Schafer Jr. hoogst beschaafd en zeer muzikaal zongen. Bel Canto opende de avond met een vijftal werken, die we een zeer goéde keuze mogen noemen. Het vijfstemmige motet van Swee- linck: Hodie nobis natus est, is een der mooiste kerstmotetten die er bestaan; het Laudate Dominum met sopraan solo door mévr. Roe- lofs, een Mozart compositie van grote bekoorlijkheid; Da Pacem van Joh. Brands een voor de tijd zeer geëigende keuze, die echter zeer hoge eisen stelt aan het koor; het Smëekkoor uit de opera Guil- laume Teil een werkje, dat de uiterste verzorging eist, met het slotkoor uit het 2e deel van de Schöpfung van Haydn met terzet een bravpur slot van het eerste gedeelte. Mevr. Roelofs en haar dochter debuteerden op zeer be vallige wijze als duo in het won derschone „La Vierge a la Cre che" van César Franck, waarin mej. Dini een belofté voor de toe komst openbaarde. De heren Roe lofs Jr. en Frederiks boden als verrassing een goed uitgevoerde sonate van Corelli, waarna de heer Schafer mét zijn mannen optrad om te laten horen dat samenzang en verzorging eerst vooral in een klein ensemble tot hun volle recht komen, 't Was een eenheid van stemmen, van uitbeelding en voor dracht, die aan de volmaaktheid grensde. Met een compositie van de dirigent „Avé Maria", een zeer lastig werkje en het wonder schone „Serenade d'Hiver van Saint-Saëns, veroverde de Eind hoven-mannen reeds de harten van alle aanwezigen. Dat was zingen, dat was expressie in de hoogste maté. Na de pauze werd lichtere mu ziek geboden, ais „Avond op het meer" van Donizetti, twee werk jes van Léhar en La Danza van Rossini, waarmede Bel Canto groot succes had. Ook Eindhoven had een luchtiger programma, doch niet minder zwaar, o.a. een arrangement van Strategier van „Daar was laatst een meisje loos", een bekoorlijke compositie van Prava en een arrangement van drie Hongaarse liederen van de dirigent zelf, alles met een rag fijne vérzorging voorgedragen, waarin het achttal zijn eenheid met de directie geen moment prijs gaf. De heer Roelofs, voorzitter van Bel Canto hield aan het einde een toespraak, waarin hij op de eerste plaats de heer Schafér met zijn mannen huldigde, doch daarna dank bracht zowel aan het koor, als aan de verschillende solisten, die hun medewerking geboden hadden, als daar waren de dames Roelofs, Mevr. Bakker, de heren v. Nieuwenhuijsen en Emmers en het damestrio uit La Danza. Dan ook vooral aan de heer Jan Tuerlings Jr. voor het keurig ac compagnement en de heren Fre deriks en Roelofs Jr. voor hun duo en last not least, aan de di recteur van Bel Canto, die hij de getuigenis over mocht dragen van de heer Schafer met zijn mannen, een zeer muzikaal dirigent te zijn, die Eindhoven in Kaatsheuvel een verrassing bezorgd heeft. De voorzitter van het E.D.M. kwam dit persoonlijk nog eens uit drukken, dank brengend voor de dag beleefde, toen de Harmonie Apollo een diamanten jubilaris als werkend lid te huldigen kreeg, begrijpelijk werd dit unicum met de nodige luister gevierd. De familie Jan v. d. Heijden, de oude getrouwe bassist van Apollo, ving de dag aan met een H. Mis van dankbaarheid om 9 uur in de St. Jansparochie. Op de receptie, die tussen half 1 en 2 uur gehouden wérd ver scheen niet alleen het bestuur van Apollo en vele Apollisten, doch ook vele autoriteiten en beoefe naars van vocale en instrumenta le muziek. Bloemstukken en an dere blijken van attentie kwamen van alle zijden binnen. Om 4 uur trok "de Harmonie in correcte marsopstelling onder het blazen van streng rhytmische marsen naar het woonhuis van de jubila ris, waar de heer v. Woensel de heer v. d. Heijden in een keurige speech huldigde. Hij noemde de jubilaris een Apollolid uit het wa re hout gesneden; hij roemde zijn bewonderenswaardig verenigings- gevoél, waardoor, hij een voor- oeeld was voor alle andere leden; hij waardeerde de medewerking van de jubilaris aan de door A- pollo behaalde successen, de be hulpzaamheid aan de jongeren bij het instuderen van de partijen en de nooit versaagde lust de volle repetitie s ook nu nog bij te wo nen. De heer van Woensel huldigt hem dan als de echte Apollist, waaraan het corps zeer veel te danken heeft en hij biedt hem als blijk van dank en waardering, ge dachtig het spreekwoord „kleine de geschenken onderhouden j oi. j^uivj&uiaiu -,v r*T 2? 5».?. Groep A. Kroot 70 pnt, 6e prijs wens uitend, dat het de jubilaris i Math n pnt. 7e onder Gods zegen gegeven moge PGroep R Va)k 57 p 8e prijs Groep J. v. Rooy 51 pnt. zijn, nog vele jaren in gezondheid als actief lid van Apollo werkzaam te mogen zijn. Dan betrekt hij ook mevr. v. d. Heijden in de hulde die hij de ju- bilarise brengt. Met het aanbie den van een schitterende oorkon de besluit de voorzittér zijn hul- digingsspeech. blijken van attentie aan. De heer J. v. d. Heijden Jr., eveneens lid van Apollo en zoon van de jubilaris dankt de voor zitter en de heer de Vries voor dc hulde aan zijn vader gebracht, waarna het gehele corps gezellig een dronk wijdt aan de feestvie rende en enige keurige marsen ter zijner ere speelt. DRIEKONINGEN. 't Stemt tot tevredenheid, te kunnen constateren, dat de be langstelling voor onze heerlijke folklore stijgende is. Een bonte menigte van Koningen, in aller lei schakeringen, zag men Zater dagavond door onze straten trek ken, Sommige huizen werden be zocht door niet minder dan vijf en veertig Koningen, die hun aankomst uit het Oosten en het Westen met stralende qezichen kwamen aankondigen. Van tevoren was cr een samen komst geweést in het Patronaat. Hier v orden ze door 'n judy op critische wijze beoordeeld. Het was voorzeker geer. gemakkelijke taak. Alles werd deskundig be keken, tot zelfs de klcuren-com- binatic toe. Drie punten werden de Koningen toegekend 1. Uitbeelding. 2. Folkloristisch. 3. Lied. Enige punten die onder uitbeel ding vielen 1. Verschil in aan kleding. 2. Kleuren-combinatie. 3. Geschenken. 4. Ster, enz. Bij folklore werd vooral gelet op „Hebben ze uit eigen, thuis ge vonden middelen, iets weten te bereiken. Hier waren echte „kunststukjes Men had zelfs een badhanddoek tot 'n pracht mantel weten om te toveren. Vele moeders hebben zeker een paar uur hun tafelkleed gemist. Een stuk touw werd door vaardige handen „omgebouwd" tot 'n pracht baard. Schitterend mannen, 't Volgen de jaar nog grootser. Uitslag le prijs. Groep J. v. Gulick en Groep Smit 81 pnt. 2e prijs; Groep P. v. Mierlo en groep Vestcrs 75 pnt. 3e prijs Groep J. Schalken 73 pnt. 4e prijs Groep Sj. Dingemans 71 pnt. 5e prijs De Moderator, kapelaan Jans sen, las hierna liet Kerstevangelie, waaraan hij een korte toespraak vast knoopte in verband met het nieuwe jaar. Als we elkaar een Z. N. toewensen, dan moge dit zijn een jaar van inkeer, waarin we ons geestelijk leven beleven zoals het behoort. Ook hij hoopt dat 1951 een gelukkig jaar zal zijn. zowel in privé als in het za kenleven als in de vereniging. Na het zingen van enkele Kerstliederen en een declamatie van de heer M. v. Amelsvoort, kwam dé ober van de zaak in actie. Op de keurig versierde kersttafel verscheen een heerlijk „Bakske" met geurige worsten- broodjes, heerlijke appelbollen en diverse ingrediënten, die hun weg wel vonden. Met hersengymna stiek, gewonnen door de dames en een spraakwaterval, werd de verdere avond gevuld. Besloten werd opnieuw de Driekoningenviering door een be oordeling te bevorderen, waar voor uit de kas een bedrag be schikbaar werd gesteld. Het Kerstcomité had eer van zijn werk en te vroeg kwam het einde van deze goed geslaagde avond. AGENDA. Dinsdag 8 u. n.m. Jaarvergade ring R.K. Kerkkoor St. Jan. Woensdag 8 u. n.m. repétitie Harm. Kpn. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 7.30 u. n.m. repeti tie Dameskoor Bel Canto. 8.30 u. n.m. repetitie Gemengd Koor Bel Canto. Vlammende Vleugels. Zondagavond gaf de K.A.J. een grote uitvoering in het Parochiehuis, dat geheel was bezet. Opgevoerd werd het drama in 3 bedrijven „Vlam mende Vleugels" door G. v. d. Berg. Wat wij van de K.A.J. niet verwacht hadden is een voldongen feit geworden. Dit zware drama is naar ieders genoegen en met veel succes voor het voetlicht gebracht. De rollen waarvoor veel geeist werd, waren in betrouwbare handen, terwijl grime en lei ding uitstekend waren. De talrijke aanwezigen wa ren dan ook zeer voldaan over het gebodene en hopen de jongens van de K.A.J. nog meerdere malen voor t voet licht te zien. Tot grote teleurstelling van Jantje, waren zijn twee collega's niet aangekomen, zodat hij maar alleen de Driekoningen vertegen woordigde. Aan alle winnaars proficiat. K.J.M.V. KERSTVIERING. In de mooi versierde zaal van Met grote vreugde en dankbaar-) de heer Joh. Smit hield de K.J, held, geven wij U kennis van de M.V. zijn uitgestelde Kerstvie- geboorte vun onze dochter en zusje nn9* Ka opening met ge e spi.i^ en jeugdgroet sprak de voorzitter CONNY een welkom tot de leden mét hun die bij het H. Doopsel de namen dames, waarbij hij de wens voeg- ontving van de dat 1951 voor de K.J.M.V. een vruchtbaar jaar zal worden, als Emberdina Cornelia Maria. »aHe leden zich ten volle als K.J. P. W1LLEMSE M.V.-lid zullen geven. J. WILLEMSE-BOUTER HERMA. Waalwijk, 7 Januari 1951. Stationsstraat 49. Tijdelijk: St Nikolaa3-Ziekenhuis DONDERE AG 11 JANUARI, des avonds HALE ACHT in het Bondsgebouw te Sprang over de gexinsverzorgster Vrouwen en melsje3 boven 18 jaar worden dringend uitgenodigd deze vergadering te bezoeken. ONDERTROUWD: CORRY VAN DER LEE en ANTOON VAN DE WATER hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de plechtige inzegening zal plaats hebben op Dinsdag 30 .anuari a.s. om 9.30 uur, in de pa rochlekerk van St. Jan Baplist te Waalwijk Waalwijk, [anuari 1951 Stationsstraat 60 Min Loeffstraat 36 Receptie 1—2 uur Stationsstraat 60 Toekomstig adres: Mln.Locffstr.57 Parochiehuis, die geheel was COR PULLENS en CORRY v. d. MEIJDENBERG hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Woensdag 31 Jan. a.s om half tien in de Parochiekerk ven St. Jan Baptist te Waalwijk. Waalwijk, Laageinde 16 a Waalwijk, Grotestraat 154 januari 1951. Toekomstig adres: Stallonsstr. 90 Telefoon 331. Gelegenheid tot feliciteren van 12.30 tot 2 uur. ONDERTROUWD: LEONIE VAN HARSSEL en LEO VAN LOON. Huwelijksinzegening Dinsdag 30 Ian. a s. te 9.30 uur in de Parochie kerk van St. |oseph te Tilburg. Tilburg, Bosscheweg 417 Waalwijk, Grotestraat 120 Receptie 12.30—13 30 Bossche weg 417. Toekomstig adres Grotestraat 120 Waalwijk, VERLOREN Donderdagmiddag 4 Jan gaande van Putstraat naar lste Zeine (O drukken, dank orengena voor uc Dii wijze waarop hier zijn ensemble DamCS-PolSnOt .Oge. antoannpn Was. k.u.u. fa h.7nro.i ontvangen was DIAMANTEN JUBILEUM. 't Is een hoogst zeldzaam ge beuren, wat Kaatsheuvel Zatér- Tegen beloning terug te bezorgen PUTSTRAAT 42 Aan onze geachte cliënten. Hierbij deel ik U mede dat ik met ingang van heden mijn brooden banketbakkerij heb overgedragen aan mijn zoon en opvolger Antoon v. d. Water. Ik dank U voor het steeds genoten ver trouwen dat ik gedurende 28 jaren van U mocht ontvangen en beveel mijn opvolger in Uw gewaar deerde gunst ten zeerste aan. Hoogachtend, In aansluiting op bovenvermelde deel ik U mede dat ik door correcte bediening en het leveren van de allerbeste kwaliteits-producten de goede naam van mijn vaders zaak zal trachten nog meer bekendheid te geven en hoop steeds Uw aller gunst waardig te blijven. Aanbevelend, Tel. 418 Dinsdag 9 Januari; 8 uur in Musis Sacrum Wim Sonneveld's cabaret m.m.v. Hetty Blok, Lia Dorana, Conny Stuait Emmy Arbous, Guus Verstraete. Han Beuker (piano) ENTREE f 2,50 1,50 Na afloop extra bus Geertruldenberg Piaatsbesprekcn Maandag van 5 - 6.30 uur.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3