EUROPEES BILJARTFESTIJN vol verrassingen Waalwijkse en Langstraaise Courant Donderdag Zaterdag Vrijdag Zondag KEES DE RÜYTER GROOTMEESTER, MAAR NIET OPNIEUW KAMPIOEN Griep?n MiinWdtie ijk; MAANDAG 15 JAN. 1951 Uitgever Waalwljkse Stoomdrukkerij antoon tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 74e JAARGANG No. 6 DE ECHO m HET ZUIDEN OPGERICHT 1878. BureauxGROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. TEL.-ADRES: „ECHO". Een biijartiestijn zoals Waalwijk wel niet meer zal meemaken, zo perfect georganiseerd, met zo'n glo rieus verloop en zo vol verrassingen, loopt vandaag ten einde. Eén ding staat, op het ogenblik dat we dit schrijven, vast: Kees de Ruyter prolongeert zijn titel niet, maar niettemin heeft hij voor eigen publiek en voor heel biljartend Europa bewezen dat hij op het groene laken een meester is van grootse allure, al gaat de titel naar een andere grootmeester, een categorie waarmee dit tournooi zo rijkelijk was ge zegend. Over de plechtige ontvangst op het Raadhuis, die een waardige inzet vormde van de wedstrijden, schreven wij al in ons vorig nummer. Van de gebeurtenissen daarna tot Zondagavond vindt U hier onder een samenvatting. De opening. Het was doodstil in de zaal toen Donderdagmiddag het Wilhelmus plechtig door de Gildenbond klonk. Kort tevoren, om een uur of half drie, had de voorzit ter van de afdeling Waalwijk van de N. B. B., de heer Ha mers, alle aanwezigen welkom geheten. Jhr. Dr. Mollerus vond het een voorrecht de Burgemees ter van Waalwijk en zijn me dewerkers toe te spreken. Wij zijn er van overtuigd, zo zei de voorzitter van de N.B.B., dat een belangrijk gedeelte van de interne organisatie was opgedragen aan de eerste magistraat van de stad. Aan de organisatie van het kam pioenschap ontbrak niets. C'est tout. Wij zouden wensen dat in elke Nederlandse ge meente een burgemeester was zoals U. Nadat Jhr. Dr. Mollerus de deelnemers in het Frans en Duits had verwelkomd, ver zocht hij „mon cher ami Avé" het kampioenschap te openen, hetgeen deze met een proto- coleur woord deed. De eerste partijen. De eerste partij van dit 15e Europese kampioenschap was tussen de beide Fransen Jean Galmiche en Roland Dufetel- BURGEMEESTERS- RECORD. Het is al een bekend feit dat de burgemeester van Waal wijk op slag zijn hart aan bil jarten heeft verloren. Alle partijen van het tour nooi heeft hij bijgewoond en met grote belangstelling. Waarschijnlijk heeft hij daar mee een record gevestigd. Ons is tenminste geen burgervader bekend, die ooit alle partijen van een internationaal biljart - kampioenschap heeft gezien. Ie. Een merkwaardig speler is Dufetelle. Elke situatie be kijkt hij rustig en soms knikt hij tegen de ballen. Een an dere keer trekt hij een ver beten gezicht en stoot een serie bij elkaar om daarna nonchalant naar zijn plaats terug te wandelen. Wij dach ten eerst dat hij van zijn land genoot een lesje zou krijgen. Want Galmiche was aanvan kelijk heel wat zekerder dan Dufetelle. Pas in de 7e beurt kwam Dufetelle een beetje op dreef, maar een vrij gemak kelijke positie liet hij aan zijn sombere confrater over, die er overigens ook niet veel van maakte. Eindelijk kwam de strijdlust van Dufetelle een beetje los en vlot speelde hij een serie van 116 bij elkaar, die de partij besliste. Aan de andere tafel speelde Alhinho een moeizame partij van 41 beurten tegen de Oos tenrijker Gustav Semrad. Heel wat keren kon daar slechts „zéro" of „un" worden opgetekend. Na 6 beurten had de Portugees 48 en Semrad slechts 6 caramboles. In vier beurten maakte Gustav Sem rad slechts 3 caramboles en na 10 beurten had hij er nog maar 28. Alhinho's hoogste serie was 84. Nochtans kreeg Semrad een paar open doekjes voor een paar formidabele stoten, die hem overigens weinig winst opleverden. Schitterend Belgisch gevecht. Het was al laat toen de bei de Belgische matadoren aan traden voor een partij, die 't glorieuze hoogtepunt van de eerste dag zou worden. Het is een echt, maar edel gevecht geworden tussen twee goede vrienden, die elkaar op het groene laken geen haarbreed toegeven. Na een serie van 9 van René kwam v. Hassel aan het biljart om de ballen met een ongelofelijke virtuo siteit te bedwingen. Denkt U niet dat Gabriëls ook maar in het minst door zijn tegenstan der werd geïmponeerd. Met 'n bewonderenswaardige koel bloedigheid speelde hij alsof hij met een magische macht was gezegend. Een serie van 214 Na drie beurten was de stand: Gabriëls 256 en Van Hassel 233. In de vierde beurt maakte de rustige Antwerpenaar zijn vierhonderd vol. In de dood stille biljarttempel stelde Van Hassel zich voor de nastoot achter de ballen. Nog 167 voor de boeg! En zie: Het wonder geschiedde. Moedig en vlot, met een uiterste nauwkeurig heid begon hij aan zijn Hera- clestaak. Doelbewust, niet aar zelend bij moeilijke lange bandstoten, speelde hij het klaar zijn 400 vol te maken en Gabriëls was de eerste die hem met zijn succes felici teerde. Kees wel gewonnen, maar Kees was er helemaal niet „in" tegen Kruythof. Hij moest alle zeilen bijzetten om de felle Kruythof van het lijf te houden en behaalde slechts een voorsprong van 72 caram boles in 16 beurten. Kruythof vocht voor de overwinning die hij rook en bromde dan ook op de mensen die, vooral boven' zoveel lawaai maakte, dat hij zijn serie er door af brak. Pas in de laatste beurten scheen hij te beseffen dat voor hem de overwinning op het spel stond en wij zagen een glimp van de grootmees ter in Leewarden. Een serie van 94 brak hij af op een, voor hem, vrij eenvoudige masse. Maar toen ook Kruythof faalde, was hij er als de kip pen bij om de resterende 24 te maken en zijn partij te winnen. Om 8 uur, d.w.z. bijna 9 uur, speelde Gabriëls tegen Galmiche en Van Hassel te gen Alhinho. De beide Belgen waren blijkbaar nog onder de indruk van hun krachtmeting van 's middags, vooral de laat ste, want het ging hem niet vlot af. Galmiche scheen wat down door zijn nederlaag te gen zijn -landgenoot Dufetelle of door andere oorzaken; in ieder geval speelde hij nog al stroef en zat maar steeds som ber voor zich uit te kijken. De onverstoorbare Gabriëls scoor de de 400 in 13 beurten, waarbij Galmiche op 170 bleef staan. Van Hassel had 25 beurten nodig voor zijn overwinning Alhinho speelde of er geen vuiltje aan de lucht was en trok zich van de kleine vin nige Van Hassel geen zier aan Daverende series bleven uit, maar naarmate de tijd ver streek kwam de sympathieke Portugees er steeds beter in. Toen zijn tegenstander al op 12 caramboles van de 400 was, maakte hij een paar stoere series die hem op 357 bracht, terwijl de Belg maar 1 ca rambole presteerde. Toen Al hinho op 357 was gekomen terwijl Van Hassel al op zijn stoel zat te springen van de zenuwen, moest hij zijn serie door een ongelukje met 64 beëindigen. Een zucht van te leurstelling ging door de zaal want men had de dappere graag wat meer gegund. Nu echter hielp er geen moeder- ke lieve meer aan. Met een vaartje maakte de Belg aan zijn eigen onzekerheid een einde en Alhinho is er niet eentje die dan nog eens even gelijk maakt. De laatsten van Donderdag. Ook tegen Van de Pol heeft Kruythof zich de eerste avond van het tournooi moedig ver dedigd. Goed, het valt niet mee om tegen een speler als Van de Pol te biljarten. De wereldkampioen beschikt over een enorme technische vaar digheid en een uitermate gro te wedstrijdroutine, waarom hij dan ook van het begin af aan werd beschouwd als één van de ernstigste candidaten voor de Europese titel. Een ongenaakbare? deze partij tot overwinning zijn tweede VIER De arbiters van het 15e Europese kampioenschap kun nen in verschillende talen tel len. Dat neemt niet weg dat ook zij vergissingen kunnen maken. Een scheidsrechter was Donderdag blijkbaar meei verdiept in het spel dan in de vertaling van zijn tellen. Hij telde tenminsteUn, deux, trois, vier En hij verschrok er zelf van Helemaal niet, zal Kruythof gedacht hebben, want hij vocht om zijn tegenstander waardig van antwoord te die nen. Hetgeen echter niet kon verhinderen dat Van de Pol met een paar uitstekende se ries (de hoogste was 120) de overwinning behaalde. Aan de andere tafel werd het laatste duel van Donder dag (of het eerste van Vrij dag, zo men wil) uitgevoch ten tussen de rustige Portu gees Alhinho en de Benjamin van het tournooi Semrad. De jonge Oostenrijker had in deze partij zijn minder gunstige indruk van zijn eerste partij weggenomen door een uitste kende serie van 76. In 24 beurten behaalde Dufetelle de overwinning met een hoogste serie van 88, dus niet zoveel hoger dan Semrad. Semrad heeft inderdaad geen grote rol gespeeld in dit tournooi, maar mede door deze partij heeft hij getoond uit 't goede biljarthout gesneden te zijn en in de toekomst onge twijfeld nog heel wat te kun nen presteren. Kees seriet 246, maar verliest. De Vrijdagmiddag werd ge kenmerkt door het duel v. d. PolDe Ruyter. Kees maakte een formidabele 246, maar te laat! Nochtans had v. d. Pol 16 beurten nodig om de 400 bij elkaar te spelen. Van de Pol is een ijzer vreter. Met een vaste sou plesse hanteert hij zijn keu en met ijzeren zekerheid stoot hij (meestal) zijn series bij elkaar. Evenwel niet in de aanvang van zijn partij tegen De Ruyter. In de 2e en 3e beurt moest Van de Pol, even als Kees overigens, een nul laten aantekenen. In de vol gende beurt bracht hij het tot 44 en Kees kon slechts met twee antwoorden. In de 7e beurt komt Van de Pol in het gevecht. Het schijnt alsof hij zijn reserves gaat aanspreken, die Kees nog steeds bewaart tot de 16e beurt. Na 15 beur ten is de stand: Van de Pol 392 en Kees 95 caramboles! Maar dan komt Kees in ac tie. Met grote moed begint hij zijn serie en toont zich de grootmeester. De vele aanwe zigen krijgen na de 100 ca ramboles hoop dat Kees zijn grote tegenstander gaat inha len. Na 105 klinkt zacht door de zaal „nog honderd, nog honderd", maar, helaas, na 246 mist hij een massé. Van de Pol behoeft nog maar 8* caramboles te maken om de overwinning te behalen. Op tafel 1 speelde Gabriëls tegen Semrad. Het moet ge zegd dat Semrad zich kranig heeft geweerd tegen de oud wereldkampioen ,In de '10e beurt maakt hij een serie van 71. Maar tegen de grootmees ter is de jeugdige Autrichien niet opgewassen. Aanvanke lijk is het maar aarzelend spel van René, maar eindelijk komt hij los en beslist met een serie van 261; beheerst spelend als in zijn partij te gen Van Hassel, maakt hij de 400 vol. Dat was de meester in zijn volle gr' j>tte! Kees de Ruyter slaat Galmiche. Van Hassel en Kruythof winnen. In de eerste partijen van Vrijdagmiddag stonden aan biljart 1 Kruythof en de Por tugees Alhinho, aan biljart 2 de meesters Van Hassel en Galmiche. Alhinho maakte vooral in het begin geen bes te beurt, terwijl Kruythof oer degelijk speelde en regelma tig forse series opbouwde. Zo kon het gebeuren dat de Ne derlander in de twaalfde beurt, na series van 79 en 74 op 361 stond, terwijl de Por tugees het na een 46 in de negende beurt nog maar tot 160 had gebracht. Even raakte toen Kruythof zijn cadans kwijt, zodat Alhinho de ge legenheid kreeg tot 190 op te klimmen. Maar toen was het ook uit en maakte onze land genoot de 400 in twee beur ten vol. De partij tussen Van Hassel en Galmiche was zeer interes sant. De Fransman was heel wat beter op dreef dan Don derdagavond en gaf zijn Bel gische tegenstander lange tijd niet veel toe. De laatste be gon in de tweede beurt fors en legde meer dan 100 caram boles op tafel, maar Galmiche had zijn antwoord klaar, want even later was het: Voila monsieur, 117. In de zevende beurt stond het 217 tegen 178 voor de Belg. Zestig voor mij, zei toen Van Hassel. Goed, was het antwoord, maar dan 86 voor mij. Dus stond het toen nog maar 277 tegen 264. Maar toen was blijkbaar de Fransman de tel kwijt. Hij bracht het in het verdere ver loop van de strijd niet verder dan 276, en hoewel ook de Belg even rammelde, scoorde hij in de slotbeurt toch weer 63 caramboles en maakte zo Om 8 uur werd op het ene biljart de partij gespeeld tus sen Kees de Ruyter en Gal miche, op het andere die tus sen Van Hassel en Kruythof. Ook nu had de Fransman niet veel in te brengen, terwijl on ze plaatsgenoot heel wat eer der op dreef was dan tegen Van de Pol. Na 8 beurten stond hij op 262, in de vol gende beurt bracht Galmiche het tot 51, terwijl Kees er 95 op tafel legde. Toen kreeg zijn tegenstander nog gelegenheid om van zijn 51 caramboles er 94 te maken, maar daarmee was het uit. In de tiende beurt maakte De Ruyter de 400 vol. Gemiddelde 40. Aan de andere kant had Kruythof dus de keu ge kruist met het Belgische dui veltje. Hij spon er geen wol bij, want in 11 beurten ver sloeg Van Hassel hem met 400 tegen 131. In de negende beurt reeg de Belg, staande op 204, een serie aaneen van 107, stokte in de twee vol gende beurten even met resp. 3 en 1 caramboles en maakte toen met 85 caramboles het spel af. David en Goliath. In zijn partij tegen Semrad om 10 uur begon Piet van de Pol met twee keer nul, de benjamin van het tournooi gaf resp. 11 en 2. In de derde beurt scoorde de Nederlander 26, maar ook daarop had de ander nog 'n antwoord klaar: 42, tot -55 dus. Toen was het met hem gedaan. Goliath sloeg toe: 141, 92, 0, 74, 67. De 400 vol! David spartelde dapper naar de 67 en in de nastoot tot 69 en dat was al les. De overmacht van de wis kundig zekere reus was voor de jonge Semrad te groot. Langzame partij AlhinhoDufetelle. „Sjonge, sjonge" was de re gelmatige verzuchting van on ze achterbuurman die de par tij - Alhinho—Dufetelle gade sloeg. En daar had hij groot gelijk in. Het was een moei zame weg, die de beide spe lers gingen. Een enkele keer dachten wij Dufetelle groot werk te zien doen, maar het viel steeds tegen. Noch hij, noch de Portugees lieten enig werk van betekenis zien. Al leen in de laatste beurt wilde de levendige Fransman blijk baar toch nog een demonstra tie van zijn kunnen geven en maakte de partij met een serie van 52 uit. Elke dag van dit tournooi heeft zich reeds gekenmerkt door evenementen. Was het de eerste dag het formidabele duel GabriëlsVan Hassel toen beiden in 4 beurten de 400 haalden en Vrijdag het sensationele verloop van de belangrijke ontmoeting De Ruytervan de Pol, ook de Zaterdag bracht zijn sensaties, die nog lang het gesprek van de dag zullen blijven. Allereerst was daar de over winning van Van Hassel op onze plaatselijke favoriet De Ruyter, welke laatste, met een zeker schijnende overwinning in zicht, door een onfortuin lijke eindspurt zijn illusies voor een hernieuwd Euro pees titel in rook zag opgaan. En de volgende sensatie was de fenomenale serie van 370 door Gabriëls in meesterlijke stijl gemaakt, waarmee hij 't Europees record aanzienlijk verbeterde. Ook in belangstelling over trof de Zaterdag de beide vo rige dagen. Honderden moes ten teleurgesteld worden om dat ze in de eivolle zaal van de Gildenbond geen plaatsje meer konden bemachtigen. Tal van telefonische aanvra gen uit binnen- en buitenland moesten worden afgezegd. Het Marktplein was te klein om de massa auto's en bussen een parkeerplaats te bieden en de drukte op straat, in het feestelijk verlichte en bevlag- de centrum, was soms enorm. Om 12 uur werd in de raadszaal door het gemeente bestuur aan een 90-tal gasten een welverzorgde Brabantse koffietafel aangeboden. Tot de genodigden behoorden o.m. de binnen- en buitenlandse biljart-officials, de deelnemers aan het tournooi, alsmede de leden van de verschillende co- mité's, belast met de organi satie van deze kampioenschap pen en pers-vertegenwoordi gers. Zij werden verwelkomd door burgemeester Lambooy, die de gasten aan tafel in het Frans als in 't Nederlands toe sprak. De gemeente toonde zich weer een gulle gastvrou- we en voor de verzorging en servering komt de heer Win- terink en zijn staf alle lof toe. De wedstrijden van Zater dag, die werden vereerd met het bezoek van de Commissa ris der Koningin in Noord- Braband, Prof. de Quay, zul len we hier weer in het kort de revue laten passeren. GabriëlsAlhinho. Zoals te voorzien was had Gabriëls weinig moeite met de Portugees. Even ging het ge lijk op; toen begon Gabriëls het wat ernstiger op te nemen __i v/as met series van 56, 104, 97 en 75 spoedig aan de 400, terwijl Alhinho het niet verder dan 119 wist te bren gen. digen, waaruit al blijkt dat hun prestaties niet van top klasse waren. Toch was het een spannende, gelijk opgaan de strijd waarin beiden soms knappe stoten demonstreer den. We kunnen deze spelers gerust tot de goede midden moot in dit gezelschap van Europese biljart-matadoren rekenen. De hoogste serie van Kruythof was 59, die van Du fetelle 84. Eindstand: Kruyt hof 40C, Dufetelle 379. Spannend duel. De belangstelling van de tjok volle zaal ging hoofdzakelijk uit naar De Ruyterv. Hassel, waarin de Waalwijkse favo riet zijn kans moest verdedi- HET BESTE PAARD. In zijn eerste partij tegen Gabriëls was Van Hassel uitstekend op dreef. Zó goed, dat hij een ontzet tend moeilijke stoot aan de lange band zonder .een spier van zijn gezicht te vertrekken, maakte. Arbi ter Sweering was er zo be duusd van dat hij even het protocol vergat en zeH ap- plaudiseerde. Trouwens, de andere ar biter had in diezelfde par tij ook één keer een ogen blik zoveel aandacht voor het virtuoze spel van de Belgen, dat hij verkeerd telde. Maar gelukkig her stelde hij zich terstond. Zelfs het beste paard struikelt wel eens. lijk. Een langdurige ovatie van het overtalrijke publiek was een welverdiende hulde aan deze kranige kampioen. Galmiche verliest weer. De partij die hij Zondag middag tegen Kruythof speel de is voor Galmiche weer geen succes geworden. Kruyt hof bouwde regelmatig be hoorlijke series op, maar bij de Fransman lukte het ook deze keer niet. Na een 34 van Kruythof in de elfde beurt stond het 221 tegen 127 voor de Nederlander. Twee maal 19 brachten hem op 265, ter wijl Galmiche het niet verder kon schoppen dan 136. Toen deed Kruythof het een beetje minder, waarna zijn tegen- Dc RuyterSemrad Groot verschil. Ook in deze partij zat wei nig spanning, daar 't krachts verschil te groot was. De Waalwijker nam het kalm op. Enkele veelbelovende series o.a. van 100, 89 en 82 werden onderbroken door een betrek kelijk eenvoudige stoot te missen. Toen hij na 15 beur ten de 400 vol had, noteerde de jeugdige Oostenrijker er slechts 95. SPORTIEF. Toen Gustav Semrad in zijn partij tegen Alhinho maar niet goed op gang kon komen, gaf de Portu gees zijn tegenstander een vriendschappelijk klopje op zijn schouder. Een sympathiek gebaar, dat overigens de sportieve sfeer van het tournooi ken merkt. Zijden draad. De overwinning van Van de Pol, die in de lijn der ver wachtingen lag, heeft tot het laatste toe aan een zijden draad gehangen. Dat een spe ler van super-klasse als hij 35 beurten nodig zou hebben om aan de 400 te komen, zal zeker niemand verwacht heb ben. We noteerden niet min der dan 11 nUllen voor hem en slechts één serie van enige betekenis, n.l. 92. Mogelijk vergde het trage spel van de Fransman, waardoor de partij te lang gerekt werd, teveel van zijn zenuwen. Galmiche had geruime tijd de leiding en eindigde tenslotte op 375. KruythofDufetelle. Dit tweetal had 22 beurten nodig om de partij te beëin- gen tegen de snelle en gevaar lijke Van Hassel. Tot vlak voor het einde leek het er op of dit een flinke overwinning voor De Ruyter zou worden. De Belg stond pas op 205 toen De Ruyter al een nuttige voor sprong had van ruim 100 pun ten en bezig was een mooie serie op te bouwen, waarmede hij recht op de overwinning scheen af te gaan. Hij bleef echter bij 387 steken door een minder goed berekende stoot. De Belg er als de kippen bij om dit onverwachte kansje nog te benutten. Op de hem eigen snelle manier liep hij zijn grote achterstand bijna geheel in en scheen recht streeks op de overwinning af te stevenen. Maar op 377 kreeg De Ruyter nog zijn kans. Deze had, blijkbaar on der de indruk van het gekeer de getij, niet goed op de laat ste stoot van de Belg gelet en begon met de verkeerde bal, hetgeen aan de arbiter ont ging, doch niet aan de tegen partij, die de hernieuwde kans op de overwinning niet liet schieten. De arbiter, op de fout opmerkzaam gemaakt, annuleerde de gemaakte car- rambole en liet Van Hassel beginnen. Tot verademing van de talrijke aanhangers van de Waalwijkse favoriet maakte de Belg slechts een poedel en toen dachten we dat De Ruyter aan alle onzekerheid een eind ging maken. Hij was echter zichtbaar onder de in druk gekomen van het laatste emotionele verloop en niet meer zo zeker van zijn zaak. Hij bracht het met 10 caram boles tot 397 en toenmet een zeker schijnende overwin ning in zicht miste hij een eenvoudige bal over 2 banden en de Belg liet zich niet meer opnieuw de kans ontglippen en voltrok het vonnis, daar mede de kans op behoud van de Europese kampioenstitel voor De Ruyter practisch ge heel teniet doende. Voor de Waalwijkse favoriet, wiens kansen bij een overwinning in deze partij zo goed kwamen te staan, ontegenzeggelijk een grote pech om vlak voor de haven te stranden. GabriëlsDufetelle. Europees record. Deze ontmoeting zou een der glanspunten van het tour nooi worden. Na 2 beurten was de stand 3024. In zijn 3e beurt liet Gabriëls weder om zien dat hij nog altijd tot de grootmeesters op 't groene laken moet worden gerekend. Ónder grote spanning en ademloze stilte bouwde hij met grote virtuositeit een bril- lante serie van 370 op, waar mede hij nog niet aan 't ein de van zijn kunnen, maar wel aan het einde der partij was. Met deze schitterende serie verbeterde hij z'n eigen Euro pees record van 264 (in April 1949 te Amsterdam) en 't Eu ropees record van P. van de Pol van 336 (in Januari 1949 in Scheveningen) aanmerke- stander er 21 produceerde, waarop de ander als antwoord 45 caramboles op tafel lei. Nog kreeg Galmiche kans voor een 25 (17, telde de scheids rechter, 16, corrigeerde Gal miche, die blijkbaar niet meer wilde dan hem toekwam). Daarna was het met hem ge daan. In de negentiende beurt kwam Kruythof met 84, waar mee hij de 400 vol maakte. Aan biljart nr. 2 gaf Van Hassel, overigens een beetje vlugger dan zijn huurlieden aan het andere biljart, Gus tav Semrad een lesje. Met de regelmaat van een uurwerk ging hij naar de overwinning. Vol belangstelling keek de Oostenrijker toe bij het snelle spel van zijn perfect spelende tegenstander. Bij de 14e beurt was de stand 95 tegen 316. Toen kwam Van Hassel aan de tafel en binnen een kwar tier waren de 400 vol. Het was nog voor half vier toen het vonnis was voltrokken. Dufetelle sensatie. zorgt voor Dat de biljart-artist Dufe telle een man is van wie men alles kan verwachten, had hij de voorafgaande dagen al la ten blijken. Maar toen hij Zondagmiddag tegen Van de Pol aantrad zou men hem niet veel kans gegeven hebben. Onverstoorbaar echter begon hij en even onverstoorbaar versloeg hij de wereldkam pioen. Geen van beiden liep overigens vlot van stapel. Na 7 beurten was het 63 om 40 voor Van de Pol. Daarna poe delde deze vier keer achter elkaar, 65 had er toen Dufe telle. In de dertienden beurt kwam de Nederlander toen los: 139, mijne heren. Goed, was het antwoord, dan vast 53 voor mij: 209 tegen 128 dus. In de volgende beurten wist Van de Pol zijn draai niet meer te vinden, terwijl Dufe telle regelmatig opklom. Toen het 282 tegen 277 voor hem was, keek Van de Pol be nauwd naar het score-bord, maar het hielp hem niet. Hij scharrelde naar 298 en de Fransman naar 325; 319 liet Van de Pol toen aantekenen. Nu of nooit, moet Dufetelle gedacht hebben, al liet hij het niet blijken. In ieder geval maakte hij keurig de partij uit! In de nabeurt dachten we haast Van de Pol nog zijn meesterschap te zien tonen, wat hij ook wel deed, echter maar tot 350. Dufetelle had gewonnen. Kees maakt René in. Eerst Zondagmiddag her kenden we De Ruyter uit Leeuwarden weer, hoewel hij toch drie keer „nul", één keer „één" en nog eens „drie" liet aantekenen. Maar Gabriëls kon er niets tegenover stellen. Kijkt U maar: hij liet achter eenvolgens 15, 7, 1, 1, 2, 0, 26, 2, 32, 0 noteren. Voorwaar een bedroevend rijtje voor de oud-wereldkampioen. Van de magiër, die tegen Van Hassel gelijk speelde in 4 beurten was niets te bemerken. Het was dan ook vrij spoedig dui delijk dat de Belg van de vin nige De Ruyter ging verlie zen. Een serie van 99 en nog één van 111, één van de beste van dit kampioenschap, braeh- ten Kees de overwinning en een ware ovatie. Gabriëls bleef op 88 steken. Helaas kon deze klinkende overwinning niet meer helpen om Kees' kampioenschap te prolongeren. Onberekenbaar. Kees de Ruijter maakte in zijn partij tegen Alhinho de volgende beurten 134, 66, 1, 3, 0, 2, 194. Hieruit blijkt wel wat eeo on-

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 1