mm CAPEtLE SPRANG HAARSTEEG VÜJKN GEERTRÜIDENBERG DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 JANUARI 1951. M Vorig bedrag N.N. berekenbaar spel het biljarten is, eigenlijk even onberekenbaar als Kees zelf. Na 2 goede series een ,,een", een „drie", een „twee en bovendien een poedel, dat kun nen wij bijna nog wel. Maar be sluiten met een serie van 194 zou voor ons erg moeilijk, om niet te zeggen onmogelijk zijn. Dat nu kan Kees wel, met dat onbegrijpe lijk gemak van de allergrootsten. In ruim een uur voltrok de Ruij- tcr cnverbiddellijk het vonnis over de Portugees, die op zijn stoel opgewekt schommelde met zijn voet~en bij de 100 van Kees har telijk meeklapte. TEMPO Gisterenavond waren Piet van de Pol (tegen Gabriels) en Clement van Hassel (tegen Dufetelle) tegelijk aan een se rie bezig. Op een gegeven mo ment stenden ze allebei op 34. Kenmerkend voor het razend snelle tempo van de kleine Belg was wel, dat teen van de Pol op 59 stond, hij er al 79 had gemaaktvan de Pol 67- v. Hassel 97, van de Pol 88- v. Hassel 128. men de dagbladen in binnen- en buitenland en maar steeds gaat het over „de schoenen stands-vereniging georgani seerde etalage-wedstrijd na men dan ook 41 winkeliers en leerstad Waalwijk die zo deel; zij zijn in twee groepen xmrvvJ r*r\ f lr*l n)l/.n i voortreffelijk alles regelde, op een andere plaats spreekt men over „het centrum der Lang straat", dan weer ,,'t centrum der schoen- en lederindus trie", elders over ,,'t culturele centrum van de Langstraat". Allerwege prijst men de or ganisatie, de ontvangst, het programma enz. Waalwijk maakt weer een goede beurt! er in be jammer dat Kees zich Zondag te laat herstelde. Als hij de vorige dag zo in vorm was geweest als tijdens zijn series van Zondag, trouwens ook als in de serie te gen v. d. Pol, dan hadden we nog harder kunnen juichen. Parijs ging ten onder. Ziehier wat de overwinnaar van v. d. Pol terecht bracht in de eer ste vijf beurten tegen van Hassel vier J;?er nul en één keer vier i ccn maakte hij een serie van 50 en strandde op een makkelijke doorstootbal, bij welke misser zelfs de arbiter zijn (wijze) hoofd schudde. Overigens ging v. Has- S"l aanvankelijk ook niet hard van stapel. Zijn eerste goede serie was 76, waarbij zelfs de bok te pas moest komen. Maar toen zag het gul applaudisserende publiek weer de van Hassel, zoals we gezien hadden in de partij tegen Ga briels. Ontembaar en snel als een leeuw stortte hij zich op de ballen en rekende niet een ontzagwek kende snelheid met de elegante Parijzenaar af. Met 191 en 2 keer zeven en nog eens 106 kwam hij op 387. Maar toen miste hij. Maar (gelukkig voor van Hassel) miste ook Dufetelle na 2 caramboles en de resterende 13 waren vlug bij elkaar. DE ETALAGES. Wij hebben meermalen op moeten wijzen dat er onze gemeente, ook bij paalde acties van de midden stand, door de winkeliers over het algemeen niet zo heel veel werk van hun etalages werd gemaakt. Met genoegen kunnen we nu gewag maken van het tegendeel, want tijdens de bil jart-kampioenschappen heb ben de zaken hun beste been tje voorgezet; er zijn tal van smaakvolle etalages te bewon deren in verschillend genre en het is een lust voor vreem deling en inwoner een wan deling te maken langs deze prachtige uitingen van mede- ioven in deze dagen, maar ook van 't begrip dat een at tractieve etalage een eerste vereiste is voor de stimulering var de verkoop. Aan de door de Midden- verdeeld, n.l. zaken met één en twee of meer vitrines. Een jury, bestaande uit vijf per sonen, heeft de deelnemers be oordeeld. MARATHON. Donderdagavond in „Sport evenementen vragen Uw aan dacht" van de A.V.R.O., kre gen we met de uitzending over het Kampioenschap in Waalwijk een buitengewoon interessante reportage over de Sportschoene.nfabriek „Mara thon" alhier. Verschillende bewerkingen werden voor de hoorders dui delijk verklaard en interes sante mededelingen werden gedaan over de verschillende soorten van sportschoeisel die op deze fabriek worden ver vaardigd en hun weg vinden in binnen- en buitenland. Gemaakt worden o.m. voet bal-, hockey-, tennis-, ijshoc key-, berg-, schaats-, ski- en wandelschoenen en een nieuw artikel, n.l. spikes (athletiek- schoenen). Het slot was dat Peter Knegjes. die deze reportage verzorgde, er met de sport wereld zijn grote verheugenis over uitsprak dat alle soorten sportschoeisel in Nederland worden vervaardigd en men dus hiervoor niet meer op het buitenland is aangewezen. pei circulaire bekend gemaakt worden. Wat de organisatie betreft, bleek het noodzakelijk te komen tot een plaatselijke afdeling. Er is uit de vergadering een dagelijks bestuur gevormd, waarvan de heer W. van der Ven het voor zitterschap aanvaardde. Naast de hoofden van de scholen werd ook zitting genomen door vertegen woordigers van de stands- en vakorganisaties -van de verschil lende kerkdorpen. Secretaris dei- plaatselijke commissie is de heer J. v. Nunen, Voorstr. 3, Vlijmen. K.A.B. AFD. VLIJMEN. In 't patronaat wordt Maandag een ontwikkelingsavond gehouden waar als spreker optreedt de heer Haangraat. Muzikale omlijsting door de Confetti band. T.V. VOLHARDING. In café B. Orenfans hield de toneelvereniging Volharding een feestavond. Het ging er gezellig naar tce en het klokje van ge hoorzaamheid sloeg weer te vroeg. FILM. In het patronaat wordt Woens dag een film vertoond. Voor de meisjes om 2 uur, voor de jongens cm 4.30 uu.' en 's avonds voor de volwassenen. Komt allen zien. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd veel ge bruik gemaakt. PLOTSELING STERFGEVAL. In de afgelopen nacht werd de 65_jarige J. v. d. Sijde alhier on wel en overleed spoedig daarna. Dr. Winkelman, die spoedig aan wezig was, kon slechts de dood constateren. De dood wenkt ieder uur De overledene was vanaf de herverschijning van ons blad in November 1944 de ijverige en ac curate colporteur van ons blad voor Sprang en Vrijhoevé-Capel- le. Wij bewaren aan hem de bes te herinneringen in zijn ijver voor onze courant. SCHOORSTEENBRAND. In een der bijgebouwen van het bt. rranciscusgcsticht alhier ont stond Zaterdagmiddag 'n schoor steenbrandje. De hulp van de brandweer, die spoedig ter plaat se was, werd ingeroepen. De >rand kon tot de schoorsteen be perkt blijven en er is geen materi ele schade. GROTE MIDDENSTANDSAVOND Eerste overwinning van Galmichc. Waar Galiniche de inspiratie vandaan haalde weten we niet, maar ze was er blijkbaar. Niet al leen versloeg hij Scmrad, dit lag wel in de lijn der verwachting, maar hij deed dit in niet meer dan 9 beurten en maakte een slotserie van niet minder dan 114. Verder noteerden we o.a. series van 34. 59, 72, 75, 76 en 64. Semrad kwam in het geheel niet verder dan 81. En zowaar, teen het pu bliek applaudisseerde, lachte Gal- mlche, die tot dan toe had geke ken als een noodlotefiguur uit een of ander drama. Het was hem overigens van harte gegund. Van de Po! slaat Gabriels. Om 10 uur stonden aan biljart 2 twee grote rivalen Piet van de Pol en René Gabriels. Het leek hard tegen hard te zullen gaan, want in de tweede beurt scoorde Gabriels 99, waarop van de Pol als antwoord 178 op tafel legde. Daarna kwam de Belg met slechts 9. Een meesterlijke serie van de Nederlander, met een twijfelach tige carambole, waarover later nogal wat rumoes ontstond, maak te een eind aan de partij in de vijfde beurt, want in de nastoot kon Gabriels het slechts tot twee brengen. Hij bleef daarmee staan op 147. Heden (Maandagavond) komt de beslissing, prijsuit reiking en huldiging. Hedenavond 15 Januari zal, zo als wij reeds eerder gemeld heb ben, m de zaal van Th. Elshout een grote middenstandsavond ge houden worden voor alle midden standers uit Drunen en Elshout De ZeerEerw. pater Adam zai een spreekbeurt vervullen over 't onderwerp „Wat gaat er met de middenstand gebeuren in 1951" Zeer actuele punten op vak- en standsorganisatorisch terrein in verband met de binnenkort in te stellen bedrijfschappen in de PBO zullen door spreker worden be handeld. Ook de kringdirecteur, c'e heer A. J. Kleijberg zal een toelichting komen geven op het binnenkort ook in Drunen in te stellen adviesbureau voor de mid denstand. Deken Rooijackers en de E.A. heer burgemeester Snels zullen op deze belangrijke verga dering aanwezig zijn. Wij raden de middenstanders uit Drunen en Elshout aan deze belangrijke avond niet te verzui men. Speciaal jonge middenstan ders worden op deze vergadering verwacht. Er zal ook gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. BEZOEK VAN DE COMMISSARIS. Z.Exc. de Commissaris der Koningin, Prof. J. de Quay, bracht Zaterdagmiddag met vier zoons een bezoek aan 't Europees Biljart-kampioen schap in de Gildenbond, waar hij geruime tijd verbleef, met grote belangstelling de ver richtingen der strijders volg de en zich liet inlichten over de organisatie, het gunstige verloop, enz. WAALWIJK VOOR DE TELEVISIE. Naar men ons mededeelt zullen Dinsdagavond om pl.m. half negen over de zender Hilversum I Kees de Ruyter en C. v. Hassel voor de Eind- hovense televisie komen en in een gesprek met de biljart reporter H. Keizer van de Radio-Unie hun indrukken geven over het Biljart-Kam pioenschap te Waalwijk. „DE GOODWILL". De „goodwill" die de Euro pese Kampioenschappen voor onze plaats, handel en indus trie maakt, kan niet hoog ge noeg gewaardeerd worden en onze burgemeester had wel gelijk toen hij daarop te voor en tena de aandacht vestigde. Dagelijks vullen vele kolom- VERGADERING O.L.V.S. O.L.V Schuts hield Zaterdag l i Januari in haar stamcafé een algemene ledenvergadering, Na opening en een Nieuwjaars wens sprak de hoofdman de hoop int dat de grootse plannen voor O.L.V. Schutse, die in 1950 zijn opgezet, in 1951 voltooid zullen mogen worden. Hiervoor vroeg hij de daadwerkelijke medewe.-l king van alle leden. Hierna kwam de kapitein tot de hoofdschotel van deze verga dering, n.l. de diverse werkzaam heden op de te houden gildedag. Commissie voor commissie werd onder de loupe genomen en de gedane werkzaamheden van deze commissies werden bekeken. Zo wat alle hadden vruchtbaar werk verricht, waarvoor de kapitein hartelijk dank zegde. Commissie 5 kon door verschil lende omstandigheden geen inlich tingen geven, wat eerlijk gezegd remmend werkte op het geheel. Met klem werd deze commissie ge adviseerd - al kon de kapitein de grote moeilijkheden onderschrijven - op zeer korte termijn met haar werkzaamheden aan te vangen, opdat binnen 14 dagen de nodige bescheiden hiervoor de deur uit zijn. Commissie 5 is n.l. belast met het aanschrijven der vereni gingen en het aanzoeken der ere- leden. Zolang dit niet is geschied, kan met de samenstelling van het programmaboekje niet worden be gonnen. Verder deelde de kapitein nog mede dat de 300.—, door het Provinciaal Anjerfonds aan O.L. Vr. Schuts toegekend, reeds wa ren uitgekeerd. Uitvoerig verslag feestavond dertigjarig bestaan R.K. Bond van Fabrieksarbeiders volgend num mer. R.K. MIDDENSTANDSREVUE De Vlijmcnse Middenstand gaf voor de deelnemers aan de ge houden Winkelweek haar grote Middenstandsrevue in het patro- naatsgebouw. De zaal was elke avond overvol, wat weer eens be wijst dat het publiek van Vlijmen Link heeft medegewerkt aan deze actie. Vele middenstanders had den met zorg deze actie onderno men, doch zij mogen het publiek van Vlijmen danken, want zij hebben het geheel achter zich ge had. De Waikiki-Hawaiians uit Breda hebben twee prachtige avonden gegeven en hun nonstop- revue met als hoofdpersoon Cor Nilson als jodelzanger, oogstte zoveel applaus, dat wij niet an ders kunnen zeggen dan dat de middenstanders veel hebben gege ven uit dankbaarheid voor de me dewerking van de Vlijmense ko pers. Het publiek was vol lof en de revue stond op zeer hoog peil. Van de hoofdpersoon tot de fi gurant was alles leven en pleizier. Op de vraag wat men 't mooi ste vond, werd eerlijk de mening gegeven alles is even mooi en af. Winkeliers van Vlijmen, houdt de moed er in publiek van Vlij men, koopt bij Uw winkelier. De middenstanders van Vlijmen, die aangesloten zijn bij hun organisa tie, tonen begrip te hebben van samenwerken. Het bestuur en het actie-comité hebben onze lof ver diend. Want door dit belangeloos te brengen op kosten van de leden die u, ondanks hun concurrenten uit de steden, trachten te bedie nen met de hun ten dienste staan de service, is het wel de moeite waard om te overwegen bij hen te kopen. Dit hebben zij toch wel verdiend. Na deze mooie avonden breekt de tijd van zorgen weer aan. Kooot daarom in Vlijmen en bouwt Vlijmen op. VERGADERING. In het afgelopen weekend hield de Langstraatse Bond van Kruis booggezelschappen D.E.S.V. zijn algemene jaarvergadering. De voorzitter dhr. A. v. Vugt, heette de afgevaardigden hartelijk welkom, hij wenste hen een ge lukkig nieuwjaar en sprak de hoop uit dat 1951 ook voor de bond een goed jaar zou mogen Wezen. De notulen van de vorige jaar vergadering werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Het rapport van de kascom missie over het financieel beleid werd eveneens goedgekeurd. De aftredende secretaris W. v. d. Loo werd bij acclamatie herbe noemd. Als vice-voorzitter werd in de plaats van J. v. d. Hagen uit Rosmalen gekozen W. v. En gelen uit Nieuwkuik. Tot 2e se cretaris werd gekozen H. Boom uit Vlijmen. - Er zullen dit jaar 3 bondscon- coursen worden gehouden en wel op de 3c Zondag van April, de 2e Zondag van Juni en de 3'e Zon dag van Augustus, resp. te Vlij men, Haarsteeg en Rosmalen. Het nationaal concours zal wor den gehouden op 28 en 29 April op de banen van „De Jonge Ba tavieren" te Nieuwkuik. Een be langrijke bespreking werd nog gé- wijd aan het ag?ndapunt betref fende samenwerking met de Kring Eindhoven; er werd besloten met afgevaardigden deel te nemen aan de vergadering die op 20 Ja nuari e.k. zal worden gehouden. Nadat nog enkele huishoudelijke punten waren afgewerkt, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Zoals hierboven medege deeld is onze colporteur, de heer v. d. Sijde, hedennacht plotseling overleden. Onze abonné's zullen begrijpen de grote moeilijkheid die daardoor voor ons is ontstaan. Wij verzoeken hen daarom enige clementie bij de bezorging te be trachten. 3. Nachtegalenlied uit „De vogelkoopman", C. Zeiler (Mej. D. Vos met koor) 4. Du solist der Kaiser meiner Seele sein, R. Stolz (J. van Breemen) 5. Slavenkoor uit „Nabucco" G. Verdi 6. Duet uit „De Parelvissers" G. Bizet (Van Baardwijk en J. v. Breemen) 7. I'rühlingszauber M. v. Weinzierl Het tweede gedeelte is toneel. Opgevoerd zal worden „Het hoed je van Marius", blijspel in drie be drijven door R. Veenstra. Wij twijfelen er niet aan of dit stuk, dat veel amateur-toneelgezelschap- pen op hun reportoire hebben ge zet (wij zelf zagen het destijds in Arena), zal zeker in de smaak vallen en is een bezoek ten volle waard. TERUG UIT INDONESIË. Na een verblijf van 3M jaar in Indonesië, keerde j.l. Vrijdagmid dag de vrijwilliger L. Waarts al- ner oij zijn gezin en ouders terug. De gerepatrieerde ontving véél belangstelling. Door de buurtbe woners was voor een schitterende versiering gezorgd; een prachtige erepoort was opgericht, met een laan van boompjes naar de wo ning. Een en ander was kleur rijk -versierd en electrisch ver licht, wat een mooi effect sorteer de. Bloemen en cadeaux vertolk ten verder de dankbaarheid van familie, vrienden en buurtbewo ners met de behouden thuiskomst De harmonie Marijke liet zich na tuurlijk ook niet onbetuigd en bracht s avonds een serenade. Bij de vele gelukwensen die W. mocht ontvangen, voegen wij ook gaarne de onze. BAZAR MARIJKE. Zaterdagmiddag wérd in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier de bazar geopend, die door de Harmonie Marijke ten bate van haar Instrumentënfonds een drietal dagen wordt gehouden. Direct was er reeds veel be langstelling en vooral 's avonds was het er zeer druk en ging het er gezellig toe. Van de talrijke attracties, waarmede de porte- monnaies van de bezoekers kon den worden gelicht, werd een druk gebruik gemaakt en vele ge- lukkigén keerden met mooie prij zen huiswaarts. Wij verwachten ook heden- en Dinsdagavond nog veel belangstelling voor de bazar, die Marijke moet helpen aan de zo nodige instrumenten. DEMONSTRATIE. STICHTING KATHOLIEKE BEROEPSKEUZE. VOORLICHTING. Donderdag 11 Januari verga derden ten gemeentehuize te Vlij men verschillende leden van de R.K. Schoolbesturen met de hoof den van de R.K. Jongensscholen en deputaties van de Stands- en Vakorganisaties van de verschil lende kerkdorpen om tc komen tot een nader overleg betreffende de organisatie van de beroepskeuze voorlichting in de gemeente Vlij men. Deze vergadering stond onder leiding van de Edelachtb. heer burgemeester van Hout, van wie het initiatief was uitgegaan. Door de heren Drs. Verdijk en v. d. Meijden ,uit Tilburg werd een nadere uiteenzetting gegeven over het doel en de organisatie van de Stichting „Katholieke be roepskeuzevoorlichting". Wat het doel betreft, wezen de sprekers op de dienende taak van de Stichting. Het is de bedoeling de ouders te helpen en te advil seren. maar dan zo verantwoord mogelijk. Er zijn zoveel ouders die graag van advies gediend zijn omdat ze weten dat het gaat over de toekomst van hun kind. Omdat zij als vader en moeder zich dik wijls afvragen Wat kan ik voor mijn jongen doen als hij de lagere school verlaat? Waarvoor is' hij het meest geschikt Welnu, het ligt in de bedoeling nog in de loop van deze maand met het eerste onderzoek op school te beginnen. Aan de ouders zullen nog nadere bijzonderheden Onf wikkelingsavond. In het kader van haar ontwik kelingsprogramma hield de plaat selijke afdeling van de N.C.B. in samenwerking met de R.K.J.B. haar 3e ontwikkelingsavond in café van Oijen. Als spreker trad op Ir. Welle met het onder wérp „Emigratie". De spreker werd door de voorzitter van de N.C.B. welkom geheten. Nadat in de vorige lezingen de onderwerpen Godsdienst en Or ganisatie, en de Industrialisatie en het Bevolkingsprobleem, waren handeld, sprak Ir. Welle over de tweede oplossing daarvan, n.l. het probléem der emigratie. Nadat spr. de moeilijke om standigheden had geschetst, waar in de boerenstand zich bevindt en de nog moeilijkere omstandigheden had uiteengezet waarin de jonge boeren komen te verkéren, gaf hij enige richtlijnen aan, om de kin deren die niet op de boerderij werkzaam kunnen blijven, reeds vroegtijdig om te schakelen voo: een andere tak van bedrijf. Daar dit echter voor velen niet mogelijk is, zal émigratie de enig ste mogelijkheid zijn om zich een bestaan te verwerven. Uitvoerig ging spr. in op de emigratie en al wat daaraan vast- zit. Hij gaf een algemene be schouwing over de landen waar heen geëmigreerd kan worden en de mogélijkheden aldaar. Als voornaamste land, met de beste mogelijkheden noemde hij Canada, omdat daar zeer veel goede cul tuurgrond aanwezig is en het kli maat enigszins overeenkomt met het gemiddelde klimaat in Euro pa. Wij zitten, aldus spr., hiér met 300 mensen op een vierkante km, terwijl in Canada er slechts 2 a 3 mensen op voorkomen. Ook Nieuw-Zeeland is zeer aan te bevelen, omdat daar even eens goede bestaansmogelijkhéden aanwezig zijn, welk land tevens het voordeel heeft dat er niet zo veel hedrijfsinventaris nodig is, omdat het vee het hele jaar door in de weide verblijft. Nadat spr. nog enkele andere landen onder de loupe had geno men, wendde hij zich tot de aspi rant-emigranten. Hij spoorde al len die plannen hebben om te emi greren aan, zich goed op die taak voor te bereiden, opdat zij in staat zullen ziin in een vreemd land de moéilijkheden te over winnen. Woensdag 10 Jan. j.l. werd in de Landbouwhuishoudschool een demonstratie gegeven met diep vriesgroenten, die zeer in de smaak viel. Deze groenten worden bevroren tot 40 Dus niet 3 of 5° onder nul, want dan drogen ze uit. Ze worden daarna verpakt in paraf fine of cellophaan en kunnen in een goéde kelder een dag langer worden bewaard. Wikkelen in krantenpapier, dat zowel de «e als de koude buitensluit of behoudt, is aan te bevelen. Na tuurlijk is een frigidaire alles. Amerikaanse vrouwen kunnen op deze manier reeds dagen van te voren vérschillende gerechten klaarmaken en in de diepvrieskast gereed zetten, en op deze wijze voor een goede werkverdeling zorg dragen. Dat deze demon stratie in de smaak viel en het vergaderen in de Landbouwschool geen bezwaar blijkt, bewees het feit, dat wederom bijna 40 vrou wen aanwezig waren. Er werd mededeling gedaan van het feit dat er te Werkendam een feest avond wordt gehouden ter gele genheid van het 12J^-jarig be staan. Reeds 20 vrouwen gaven zich op om méde te gaan. Bo vendien werd er nogmaals op ge wezen dat zij die de Tentoonstel ling „Goede Kleding" van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen te Breda in het „Zuid" wil len bezoeken, kaarten daarvoor kunnen krijgen bij mevr. Waverijn te Capelle. Maar let wel: kaarten afgehaald vóór 5 Febr. a.s. kosten 1. na die datum wordt de prijs verhoogd tot 1.50. FEESTAVOND, aangeboden door het personeel der Machinefabriek „Capelle" aan di rectie en genodigden, ter gelegen heid van het feit dat de honderd ste motor was afgeleverd. Het was even na 8 uur, dat de heer Gerrit de Jong, bedrijfsleider van de nog jonge machinefabriek P5u RVriida9 U >n het café cAVa" Diik' voor dit doel feestelijk was ingericht een woord van welkom richtte tot -Iirectie, het gemeentebestuur, ver tegenwoordigd door Burgemeester en een der wethouders, alsmede tot enkele andere genodigden In zijn spontane, eerlijk gemeende ,WaIaruit ^n warme efde doorklonk ten opzichte van deze onder moeilijke omstandighe den werkende fabriek, dankie hij in de eerste plaats het gemeente bestuur voor zijn onvermoeide pogingen om het bedrijf een betere behuizing te doen verkrijgen, daarbij de nadruk leggende op de prettige geest van samenwerking tussen directie en personeel, een samenwerking die er toe bijdroeg, dat met zulk een fris en jong élan in zulk een enge bedrijfsruimte toch nog zoveel gepresteerd kon worden. Geeft ons materiaal en ruimte en gij zult ondervinden wat ..onze jongens" zullen laten zien, was de grondtoon van zijn be toog. Teneinde wat afwisseling te brengen in het feestelijk samenzijn, was de heer v. d. Bosch uit Kaatsheuvel aanwezig, die op de hem eigen wijze er voor zorgde dat de vrolijke noot niet ontbrak. e heer v. d. Linden verzorgde het muzikale gedeelte. Telkens werden verversingen aangeboden, die zeer in de smaak vielen, waar bij het aan niets ontbrak. De heer G. Achterberg, de me de-organisator van deze uitge breide tractatie had eer van zijn werk. Na de pauze werd een bijzon dere verrassing aangeboden aan de Heer Burgemeester en de con structeur der fabriek, de heer Rin geling. Het waren twee miniatuur betonmolens, door het personeel in vrije tijd vervaardigd, een prachtig staaltjé van huisvlijt en een aardige gedachte bovendien om de producten van de fabriek in deze originele vorm als ge schenk aan te bieden. De burge meester, die hierna het woord ver kreeg, dankte het personeel voor ^cze fijne attentie en sprak de hoop uit dat Ged. Staten van N. Brabant in elk geval één fabrieks hal zullen toewijzen aan de M. C. Capelle. Hij kon geen officiële mededeling doen, maar hij achtte het een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkhéid. Een daverend applaus was het gevolg van deze verheugende mededeling. Na nog maals zijn dank betuigd te hebben aan directie en personeel voor de uitnodiging en het mooie ge schenk, was het woord aan de heer Ringeling, die de samenwér- £mg en werklust roemde van noog tot laag. Nadat ook de heer Dobbel steen, als directeur, het woord had gevoerd en er op had gewe zen, dat in een dergelijke nauwe bedrijfsruimte gecn ratione]e en efficiente bedrijfsvoering mogelijk vas, sprak hij de hoop uit dat oed. otaten een economisch ver antwoorde bédrijfsvoering mogelijk zouden maken door het beschik baar stellen van een industriehal. De verkoopleider gaf op een humoristische wijze verslag van de mogelijkheden, die aanweziq waren. Materiaal en kapitaal en een grotere bedrijfsruimte, en hij zou wel zorgen voor de verkoop, naar België en Frankrijk als ex port, eventueel naar de Ver. Sta ten. De heer M. Vos, als boekhou der verbonden aan deze fabriek, hoopte dat het spoedig mogelijk zou zijn, dat per week 8 beton molens zouden kunnen worden afgeleverd, een verwachting, die wij gaarne onderstrepen. Na deze rij van sprékers werden door -ver schillende personen enkele aardige bedjes voorgedragen, die zeer in de smaak vielen. Het nachtelijk uur was dan ook reeds lang ge passeerd, toen het onverbiddelij ke sluitingsuur een eind maakte aan deze prettige feestavond, die het personeel van een jonge fa briek in n landelijk dorp aanbood aan de directie, hun dames en 't ge meentebestuur, getuigend van de vaste wil in de toekomst in een grotere ruimte datgene te preste- ren, wat van een samenwerking in deze géést beslist verwacht mag worden. De vraag luidt thans: Vol enthousiasme naar de ope ning van de nieuwe fabriek? Ged. otaten van N.-Brabant: aan U het antwoord UITVOERING. Op veelvuldig verzoek brengen de Spelers van Sint Geerten a.s. Donderdag in de bioscoopzaal van de heer Baars wederom het toneelstuk „Estaminé de Witte Kat" voor het voetlicht. Speciale entréeprijs is vastgesteld voor mi litairen. BURG. STAND. Geboren Johanna Christina d. v. J. Verhagen_v. Gils. Lucas Cornelis z.v. C. v. Hout-v. Meel dijk. Anna Johanna Maria Co- leta, d.v. A. M. Michielse-Ak- kermans. KERK SALATIGA. INTREDE Ds. M. VERWEY TE BESOIJEN. UITVOERING. Op Woensdag 17 en Donder dag 18 Jan. a.s. hoopt de Gem. Zangver. t Rozeknopje een twee tal uitvoeringen te verzorgen in het Stationskoffiehuis van dhr. P. Pruijssers. Op Woensdag hébben donateurs en honoraire leden toe gang die wonen ten Noorden van het Afwateringskanaal, de d.a.v. Donderdag is het Zuiden aan de beurt. Het programma bevat twee gedeelten nl. *zang en toneel. Het muzikale gédeelte onder leiding van de directeur, de heer Louis Sars, met medewerking (piano) van Mevr. Poldervaart, bevat de volgende agenda 1. Barcarolle uit „Hoffmans vertellingen", Offenbach 2. Duet uit „La forza del Destino", G. Vérdi (Van Baardwijk en J. v. Breemen) Zondag was het een zeer heuglijke dag voor de Ned. Hervormde Gemeente te Be soijen, daar een nieuwe pre dikant aan haar verbonden werd. Na een vacature-tijd van slechts drie maanden vond in de ochtenddienst de beves tiging van Ds. M. Verwey, ge komen van Melissant, plaats. In deze dienst ging voor de voormalige predikant van Be- soijen, Ds. L. v. d. Peut, thans te Eist, die als tekst had ge kozen: Jesaja 21, vs. 11 en 12. In de middagdienst deed Ds. M. Verwey zijn intrede. Tot tekst voor zijn eerste pre dicate koos hij: Jesaja 3, vs. 10 en 11 („Zegt den recht vaardigen dat het hun wel gaan zal, dat zij de vrucht hunner werken zullen eten; wee den goddeloze, het zal hem kwalijk gaan, want de verdelging zijner handen zal hem geschieden"). De korte samenvatting van de verkondiging van het Woord hield in, een boodschap tot de rechtvaardigen en een boodschap tot de goddelozen. Deze beide punten behandel de Ds. Verwey achtereenvol gens, waarbij hij wees op de ernst van- de persoonlijke vraag: Zal men tot de recht vaardigen of tot de goddelozen behoren? De boodschapper heeft tot taak de boodschap door te geven. Hij is niet de belangrijkste, maar het gaat om de boodschap die hij brengt. Na de predicatie richtte de nieuwe predikant zich tot ver schillende personen en colle ges: tot de kerkeraad, het kiescollege, tot de consulent, Ds. Hoffman van Baardwijk, tot de bevestiger en tot de 825.— I colleges van de Ring en de J 5.— j kerkvoogden, tot de besturen en het personeel der verschil- 1 otaal 830.— I lende scholen, tot de catechi santen, de gemeente en tot fa milieleden die aanwezig wa ren. Na dankgebed werd deze toespraak beantwoord door Ds. A. E. Kolkert van 's-Gra- venmoer en werd een welkom toegeroepen namens de classis Heusden. Ds. Hoffman sprak namens de Ring en als consu- ent nam hij afscheid, dank- baar voor de goede samen- werking. Dhr. Van de Waal releveerde als hoofd van de christelijke school de bijzon dere band die steeds tussen de predikanten van Besoijen en de christelijke school had bestaan. Hij sprak de wens uit dat dit bestendigd zou worden. De heer Drs. D. Schouten was bi ij dat hij tegenwoordig kon zijn en uitdrukking geven aan zijn dankbaarheid voor de spontane medewerking die de kerkeraad steeds aan de chris- tohjke H.B.S. had geschonken. Hij hoopte dat onder Ds. Ver wey s leiding de goede ver standhouding bewaard zou blijven. Ouderling Nelis sprak namens de kerkeraad en de kerkvoogdij. Hij verzocht de gemeente de nieuwe herder toe te zingen psalm 134, vs. 3. Nadat Ds. Verwey 'n woord van dank tot alle sprekers had gericht, sprak hij de Oud-Tes- tamentische Zegen uit Behalve de genoemde pre dikanten waren Ds. Jens van Waalwijk en vertegenwoordi gers van de kerkeraden van Capelle en Loon op Zar.d aan wezig.- AFSCHEID. Zondagavond had in de Pa tronaatzaal in de parochie O.L. Vrouw Onbevlekt Ont vangen te v.m. Besoijen een

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2