rimSTEIS en STIKSTERS Adverteert in dit blad RAAMSDONK RAAMSDONKSVEER De proef te Waalwijk ten volle geslaagd VAN MAAREN De Centrale verwarming Firma Visser v. d. Giesen vraagt De echte jazzmuziek HEI TYPE, DAT ALTIJD SLAAGT HALFWAS LOODGIETER. WOONRUIMTE gtvraagd Uw keus is sr altijd bij Brillen specialist NET MEISJE Gemeub. Kamer HOUTKOPEN Accountantskantoor F. A. van Tienhoven PRIMA THUISSTIKSTERS, 2 PRIMA THUISSTIKSTERS. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 JANUARI 1951 v»ia!«!*nf:a*n?ï •«rwravrTB Tactisch heeft van de Pol zijn titel dub bel en dwars verdiend. als U de uitgebreide collectie BRILLEN ziet van dan, net als zij, van de Claude die uit Frankrijk is ge komen, honderden jaren ge leden en heeft gesti'eden voor een koning van Cornwallis, waarna hij het landgoed kreeg als bel rewarde (schone be loning). Natuurlijk was Ma dre in de wolken dat ze ie mand van haar eigen familie had gevonden, die ééns haar geliefd huis zou erven, maar Claude moet zeer trots zijn, vertelde zij er bij, misschien omdat hij arm is en dus heeft ze mij met grote nadruk gevraagd om er nooit iets van te zeggen dat hij feitelijk geen recht heeft op het landgoed. U bent een Cornish en u heeft altijd hier gewoond, dus zou ik menen dat u er meer recht op heeft dan een vreemde. En nu vei'telt u mij daar dat de aangenomen erf genaam een man is van wie ze niets afwisten; die wel een avonturier kon wezen, die spe- culeerde op hun goedheid? Als u Claude ooit gezien had, dan zou ,een dergelijke gedachte niet bij u opgekomen zijn! Wat hebt u hem toch lief! En terwijl Herchell naast haar ging zitten, nam hij haar hand in de zijne. O, Queenie, je bent geheel onder zijn beko ring. Die man is vals en be rekenbaar. Achter je rug heeft hij de spot met je gedreven. Hij heeft tegen je Oom ge zegd dat je heel aardig was om een dagje mee te flirten, maar dat hij je nooit zou wil len maken tot meesteresse van Belrewarde, als de oude lui er eens niet meer wai-en. (Wordt vervolgd). FLINKE WERKSTER. DAMESMANTEL HEREN-OVERJAS WERK-COSTUUM „CANADIAN AND AMERICAN STOCK" TILBURG. TE KOOP: EEN PARTIJ in de geheel vernieuwde Showroom van het MEUBELMAGAZIJN PIET KLERKX, WAALWIJK is aangelegd door TE DORDRECHT. N.V. WENNEKES SCHOENFABRIEKEN, KAATSHEUVEL VRAAGT: N.V. .Schoenfabriek A. en J. DE KORT WA A L WIJK GEVRAAGD: De heer Chr. van Hérpt, voor zitter van de afdeling, sprak het openingswoord en sprak een spe ciaal welkomstwoord tot de bur gemeester, de heer de Grooc van de Plantenziektekundige Dienst en de vertegenwoordiger van de voorlichtingsdienst van het depar tement van Landbouw. De héér de Groot gaf een ver handeling over de rattenbestrij ding, toegelicht door de film. Verder werd besproken de aardappelmoeheid der aardappel velden, de oorzaken en de mid delen ter bestrijding. Drunen's Toneel komt. Zo juist vernemen wij dat het bekende toneelgezelschap „Dru- nens Toneel" met vastenavond, Maandag 5 Febr. a.s. in de zaal van dhr. C. Nieuwenhuizen (café De Koppelpaarden), voor het voetlicht zal treden met een ras- cinerende levensschets in 3 be drijven, uit het land van fjorden en bergen, met name Scandinavië, getiteld„En de bossen zingen hun lied...", onder regie van dhr. Mari Voets, Raamsdonk. In verband met de reputatie welke Drunens Toneel hééft ver worven in Raamsdonk met de op voering van „Vliegtuig vermist' in 1949, zal niemand deze uitvoe ring willen missen. Geslaagd. Voor het examen M.B.A. mo derne bedrijfs-administratie, dat gehouden werd te Breda, slaagde onze plaatsgenoot dhr. J. C. Broos. Wielersport. De supportersclub „Emlowe", belegde een vergadering. Na ver schillende punten besproken te hebben betreffende donateurskaar- ten en contributieregeling, en de vérkoop van speldjes bij de ronde van R'veer, werd besloten om ook dit jaar wederom een Home-trai ningswedstrijd te houden op Za terdag 27 Jan. Deelnemers wor den verwacht uit de omliggende plaatsen, o.a. Verhoeven uit Dus- sen. Fitters uit Waspik, de Jongh en Driessen uit Made, v. Gennip uit Dongen en niet te vérgeten onze plaatselijke favorieten. Ook zal een bus met liefhebbers de Zesdaagse in Antwerpen bezoe ken. Dezé kunnen zich opgeven bij het bestuur. III. Omstreeks 1870 werden er in New Orleans (de bakermat van de Jazz) verschillende soorten muziek beoefend, ook door de negers, b.v. Polka, Wals, Qua drille en ook Marsmuziek. De Blues en de Worksong nu kwa men in aanraking mét deze Eu ropese muziek en zo ontstond dan de zgn. New Orleans-Jazz. In de ze muziek zaten ongetwijfeld mo tieven van Westerse instrumenta tie. Hoofdzakelijk was de Jazz echter gebaséerd op haar Afri kaanse oorsprong en de ontwik keling die deze verder in Ameri ka heeft doorgemaakt. Ongeveer tien jaar later werden in New- Orlcans de eérste orkesten ge vormd, waarvan we als eerste zeker wel mogen noemen de band van de trompettist Buddy Bolden. Het is misschien wel interessant even te vermelden hoe de gewo ne bezetting van een band in die dagen was. Deze zal er n.l. als volgt uit: een trompet, een trom bone, een clarinet, een bas, een banjo en een aantal drums trommen). Een piano werd in her begin aanvankelijk nog niet ge bruikt, daar dit instrument in ne gerkringen vrij zeldzaam was. Maar omstreeks 1890 wérd de piano algemeen ingevoerd en toen ging ook de piano-stijl in de Jazz een rol spelen, getuige de creaties van Jelly Roll Morton t-n Tony Jackson, zoals Absent Minded Blues en Tiger Rag. Dan is er nog de veel bespro ken Dixieland-style of Ragtime (Ragtime ragged-timë, d.w.z. aan flarden gescheurde muziek). Ook deze muziek is in de twee de helft der 19e eeuw ontstaan. Het is een imitatie door de blan ken van de Jazzmuziek. Populair gezégd is het een combinatie van de Neger-Jazz en de blanke mars muziek. Met deze Ragtime nu begon al de eerste ontaarding van de echte Jazzmuziek!! De héér W. H. de Leeuw, in „Het Neder lands Studieblad" schrijft hierover het volgende De muziek is bevorderd door de plantogë-eigenaren, die graag feestjes hielden en hiervoor een orkestje samenstelden uit een paar negerslaven, die dan quadrille's, mazurka's etc. moesten spelen. Daar deze geen muziek konden lezen, deden ze dit op het gehoor en natuurlijk slopen er negroïde elementen in. Omgekeerd slopen hierdoor blanke elementen in de neger-amusementsmuziek naar binnen. Hét resultaat: de ragtime. De blanken namen deze muziek natuurlijk niet au serieux. Zij verachtten de neger meer dan een hond. Op zichzelf was dit voor de muziek niet zo erg (voor de neger des te erger). Het werd pas erg toen enkele blanken de negerinuziek, waar ze tittel noch iota van begrepen, klanktechnisch en dus niet qua gevoelswaarde, gingen emiteren. Omdat de Rag time, door haar ontstaan en vorm meer aanknopingspunten had met de Europése muziek, dan de puur negerse blues, namen ze deze als richtsnoer. De gevoelens, die ach ter deze muziek schuil gingen, drongen niet tot hen door. Voor hen werd alleen het lawaai hoofd zaak. Déze muziek nu, de blanke .ragtimeis tot Europa door gedrongen vlak na de eérste we reldoorlog en daaraan en aan haar afleidingen en verbeteringen hebben we het vooroordeel tegen de Jazz te danken. Tot zover de heer de Leeuw. In 1917 werd Story ville, de toenmalige negerwijk van New- Orleans, door de Amerikaanse Marine gesloten, met als gevolg dat de Jazz zich verplaatste naar Chicago. Daar werd deze muziek door de blanken nog meer „ge cultiveerd waardoor de „Chica- gostyle ontstond. Hierover is men het echter nooit helemaal eens kunnen worden. Er zijn er die beweren dat de negers deze stijl gemaakt hebben, anderen be weren wéér dat het de invloed van Bix Beiderbecke geweest is. Verder kan ik hier natuurlijk niet op ingaan, dat zou te veel plaatsruimte in beslag nemen. Wel wil ik diegenen die geïnteresseerd zijn in dit onderwerp verwijzen naar het boek „Jazzmuziek" van Will. G. Gilbert (Kruseman, Den Haag). We hebben dus tot nu toe ge zien dat de blanken zich steeds meer aan de smaak van het pu- bliék gingen aanpassen en zo kwam het van kwaad tot erger! De Swing ontstond, een muziek die eenieder wel bekend zal zijn en niets meer, maar dan ook ab soluut niets meer met de oor spronkelijke Negerjazz te maken hééft. Tegenwoordig hebben we ook nog de allernieuwste stijl, name lijk de zgn. Progressieve Jazz van Stan Kenton. Door grootscheepse arrangementen met veel koper, trachtte dezé man weer iets nieuws te brengen, want het oude verveelde immers gauw. En inder daad hij is er in geslaagd iets nieuws te brengen, n.l. een mu ziek zonder tastbaar begin of eind, zonder kop of staart, kortom een lawine van gebrul en lawaai (ge schetter!!). De virtuositeit viert hoogtij en alle gevoel is volkomen weggecij ferd. Gelukkig wordt echter nog hier en daar de echte Jazz beoéfend, al is het dan vrij zeldzaam. "enslotte zou ik LI willeu ad viseren eens naar platen te luiste ren van Bunk Johnson, Kid Ory, Louis Armstrong (maar dan na tuurlijk in z'n goede tijd, opna men van zijn „Hot Five Sid ney Bechet, Jelly Roll Morton, e.a. Heus, ik ben er van over tuigd dat U dan spoedig Uw vooroordeel tegen „die verschrik kelijke Jazz-muziek" zult moeten opgeven Capelle. A. P. van Pas. Jhr. Mr. J. C. Mollerus schrijft in de N. Roit Crf.: Toen de Nederlandse Biljart bond op de laatste vergadering van de Uifab (de Internationale biljartfederatie) de toewijzing kreeg en het Europese kampioen schap 47/2 moest organiseren, werd onmiddellijk aan Waalwijk gedacht, omdat daar Kees de Ruy- ter woont, die in St. Etienne deze titël in de wacht wist te slepen en dus de gelegenheid geboden kon worden in eigen „honk" deze te verdedigen. Zo geschiedde. Een proef met zekere risico's, met bij zondere aspecten. De N.B.B. was zich daarvan ten volle bewust. „Waalwijk" is achter de rug. De proef is ten volle geslaagd, dank zij een met grote energie be zield gemeentebestuur, onder de kranige supérleiding van de Waal- wijkse burgervader, dat op zijn beurt weder over tal van com missies kon beschikken, maar dat boven alles de bevolking van de ze nijvere gemeente achiér zich wist. Bedenkt men daarbij, dat van industriële zijde de nodige hulp is verleend, dan is het niet te ver wonderen, dat bij onze buiten landse gasten tevredenheid over de gehele linie was vast te stellen. Voor de eerste maal in de ge schiedenis van onze bond was de belangstelling van overheidswege tot de hoogste graad opgevoerd. Met grote dankbaarheid moge in dit verband melding worden ge maakt van de aanwezigheid van de commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant en van dr. Miedema als vertegen woordiger van de minister van onderwijs, kunsten en wetenschap pen. De spelers. Er waren twee nieuwelingen onder de negen deelnemers. De jongste daarvan was de 21-jarige Oostenrijker, Gustav Semrad, uit Wenen. Hij was voor de eerste maal in ons land, ja, het was zelfs de eérste maal, dat hij buiten de grenzen van zijn vaderland kwam en het was zijn eerste internatio nale biljarttournooi, waaraan hij deelnam. Hij was echter kampioen van Oostenrijk 1950/"51 met een algemeen gemiddelde van 13,20. Een sympathieke jongeman, die mét stomme verbazing de entou rage bekeek, die met biljartmate riaal in aanraking kwam, dat hem de grootste moeilijkheden bezorg de, omdat het voor hemveel te goed was. Hij dééd zijn best, maar kon het niet tot een over winning brengen. De tweede nieu weling was Alfredo Alhinho uit Lissabon, kampioen van Portugal 1950/ 51 met een algemeen ge middelde van 18.75. Evenals zijn Oostenrijkse collega behoorde hij in dit gezelschap qua spéel- sterkte niet thuis. Dan volgen Jean Galmiche en Roland Dufetelle, vertegenwoor digers van dc Franse bond. De eerste kampioen, laatstgenoemde derde op de ranglijst. Galmichë incasseerde aanvankelijk neder laag op nederlaag. Al keek hij bij herhaling nu nog zo hemelwaarts, het baatte niets. Het bleef een dé- bacle. Galmiche, die in 1949 in het Kurhaus te Scheveningen de Eu ropése titel veroverde, bungelde hopeloos in de onderste regionen. Eerst op het laatst herstelde hij zich een weinig. Daarentegen leef de zijn landgenoot Dufetelle ge durende enkele dagen boven zijn biljart-stand en prijkte op de ere plaats. Dat dit niet zo zou kun nen blijven, wisten de ingewijden. Zo is het ook gegaan. Zijn on verwachte overwinning op v. d. Pol bracht hem zeker nog eens weer in de bijzondere belangstel ling. Zo kom ik aan de Belgische re presentanten René Gabriëls en Clement van Hassel. Zeer sterke spelers, behorende tot de top klasse. Beiden favoriet voor de Europese titel. In hun eerste par tij tegen elkander speelden zij remise, beiden met een gemid delde van 100. Béiden verloren tenslotte van v. d. Pol. Van Has sel, verzamelaar van kampioens titels en records is wel een geheel ander type dan Gabriëls, de meer bedachtzame. Van Hasselt drib belt in een sneltreinvaart om het biljart, hij gunt zich een tijd om na te denken en heeft grootse prestaties geleverd. Toen aan het banket door mijn collega Troffaes een analyse werd gegeven van de spelerscapacitéiten, roemde hij o.m. zijn landgenoten, maar meende toch, dat v. d. Pol dit iournooi tactischer had gespeeld. De Nederlanders. Tenslotte de drie Nederlanders, P. Kruythof, K. de Ruyter en P. v. d. Pol. Eerstgenoemde werd in Leeuwarden no. 3. In het Europe se kampioenschap in Waalwijk heeft hij aan de verwachtingen beantwoord. Hij speelde voor de eerste maal als officieel Neder lands vertegenwoordiger in een officiële wedstrijd. En dan Kees de Ruytér. Op dit ogenblik ex-kainpioen van Euro pa. Wat zou hij presteren? Zou hij Maandagavond andermaal worden gehuldigd? Hij speelde on der druk, onder de loerende ogen van zijn Waalwijkse vrienden en bekenden? Zou hij zijn phenome- nale prestaties van Leeuwarden kunnen évenaren, misschien zelfs overtreffen? Men was zo geneigd te zeggen: thuis zal hij toch zeker tot top-prestaties komen. Zo is het niet gegaan. Zeker, hij heeft allerminst gefaald, maar toch was het tijdens dit tournooi duidelijk, dat de omgeving hém onder span- FEUILLETON VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 23) Ja, als ik eenmaal beslo ten ben tot iets, dan voer ik het ook uit! sprak Sibilla met nadruk. Bovendien geloof ik, dat ik waanzinnig werd van onrust als jij de reis maakte en ik was hier gebleven. Nu, als je het perse wilt, doe het dan, lieve .Je weet dat mij niets aangenamer is dan jouw gezelschap en dat van Queenie. Queenie bleef echter het stilzwijgen bewaren. De krant waarin zij gelezen had viel op de grond en onmiddellijk raapte Herchell die op en leg de ze naast haar op het tafel tje, terwijl hij zei: Ik wilde wel dat ik ook van de partij kon wezen! Er is niets waar ik meer van ge nieten zou dan van zo'n her haald bezoek aan Amerika! In ieder geval hoop ik u aan boord te brengen en met .recht een „vaarwel" toe te ï-oepen. Sibilla zocht haar weide bij elkaar en klaagde: 't Woi'dt hier al kil. Ik ga naar binnen en wat rusten. Ja, doe dat, kind. Je mag het vandaag wel exti'a kalm aanleggen, want moi'gen ver trekken wij al vroeg en heb ben dan een lange ti'eini'eis vóór ons. Mr. Cornish stond op en volgde zijn vrouw in huis, terwijl hij haar werkmandje di'oeg. Ja, die treini-eis vind ik nog het ei'gste! meende zij. Als ik eenmaal op de boot ben ga ik gauw in mijn hut lig gen tot ik aan de overkant ben; tenminste, als we die ooit bereiken. Uw moeder is een eigen aardige mengeling van zwak te en kracht, zei dokter Her chell. O, ze weet alles door te drijven. Ik geloof zelfs dat ze het lot dwingen kan. Zo had ik, boven alles, verlangd om naar het Verre Oosten te gaan met mijn vriendin, Mrs. O'Neill; en ofschoon Madi'e er sterk op tegen had, zou het toch gebeuren. Maar zie, ik ben hier, in plaats van bij Ni- na en morgen vertrek ik ge heel in tegengestelde richtin gen; ik geloof niet dat ik ooit weer met Mrs. O'Neill zal kunnen samenwerken. Maar waai*om zoudt u ook gaan? Wat kan ik anders doen? Hier in Engeland blij venbij mij! Ineens boog hij zich dicht naar haar toe en nam haar beide handen: Queenie! Queenie! Ik kan niet zonder je leven. Geef mij het recht om voor je te mogen zorgen; je te behoeden voor gevaar; je een tehuis te bie den waar je vrij zult zijn om te doen en te laten wat je wilt! Ik zal je werkelijk niet beperken in de uitvoei'ing van hetgeen je verlangt. Als mijn vrouw kun je kiezen hoe en waar je wonen wilt. Schenk mij toch de eer en de vreugde je dc mijne te mogen noemen. Ik dacht dat u mij al lang geleden beloofd had hoe u er tevreden mee zoudt zijn enkel mijn vriend te wezen? Dan heb ik mij daarin overschat, want ik ben er niet mee tevi'eden. En jij bent ook niet gelukkig, Queenie! Je trots lijdt er onder dat je je genegenheid hebt geschonken aan een man die je niet waard is. Het bloed steeg Queenie naar het gelaat. Wie heeft u dat gezegd? vroeg zij. U hebt het recht niet om u zo uit te laten en ik verzeker u dat u geheel verkeerd is ingelicht. U hebt uw hart geschon ken aan een onwaardige; dit houd ik vol! Hoe durft u zo iets zeg gen! Dat durf ik, omdat ik hem haat; de man, die mij de schoonste prijs op aarde af- won! _Als u de houding van die Claude Cornish in hetzelf de licht bezag als ik, dan zoudt u hem met gelijke munt betalen en met een ander trouwen. Wie heeft er met u ge praat over Claude en mij? Uw oom. Hij heeft ge zegd dat gedurende de veer tien dagen, die jullie beiden hier samen was, u en Claude een romantisch genegenheid voor elkaar opvatte. Van uw kant was die ernstig gemeend, maar zijn zoon had het meer als een verzetje beschouwd. Toen ze hem hierover onder hielden, was hij zó boos ge worden dat hij het huis had verlaten en niet wilde terug komen tot het hele geval ver geten zou zijn. Queenie's gelaat helderde op en met een zucht van verlich ting riep zij: Wie u die dwaze geschie denis verteld heeft, hetzij dan Oom of een ander ver giste zich deerlijk, of heeft 't geheel maar verzonnen! Zo is Claude niet. U kent hem niet, of u zoudt geen ogenblik me nen dat hij zo lichtzinnig was! Maar zijn eigen vader zal hem toch nog beter kennen dan u. En Mr. Cornish zei, dat hij wispelturig was en dat hij het betreurde hoe u uw genegenheid zoudt hebben ge schonken aan iemand van een zo onstandvastige aard als zijn zoon! Maar Claude is zijn zoon niet een§; hij is enkel een verre bloedverwant van Ma di'e. Het eigenaardige van 't geval is dat ik hem al gezien had vóór Madi'e of Oom hem ontmoetten! Nu was het de beurt aan Herchell om verbaasd te kij ken, en als Queenie zijn ge dachten gelezen had, dan zou ze ook verbaasd hebben ge keken. Hij vreesde dat er mis schien toch nog enige stoornis was in de werking van de her senen bij het meisje, dat hij boven al lief had. U gelooft mij niet; dat zie ik wel, ging zij voort, maar toch is het volkomen waar. Misschien had ik u dit niet moeten vertellen, want ik her inner mij nu dat ik Madre had beloofd er niet van te spre ken. Ze zei, dat het puur bij toeval was geweest dat zij ont dekt had hoe Claude een bloedverwant was, een af stammeling van een zijtak ding zette. Dat is volkomen ver- klaarbaar. Hij bleef juist iets on der v. d. Pol, v. Hassel en Ga briëls. De nieuwe kampioen. En dan v. d. Pol, de nieuwe kampioen. Waarschijnlijk dat een zeker gebrek aan training hem er toe bracht behoedzamer te zijn, dan bij gelegenheid van vele an dere kampioenschappen, waar ik hem mocht medepakken. Wellicht was het gelukkig dat hij door Du fetelle geslagen werd. Was dat berekening zijnerzijds? Was dat een soort van tevoren opgemaakt plan? Ik wéét het niet, misschien weet hij het zelf ook niet. Zeker is, dat hij in de finale met een grote mate van accuratesse speel de, dat hij de positie vooral in zijn tweede beurt op meester lijke wijze heeft weten uit te bui ten en dat hij volkomen verdiend de titel heeft weten te veroveren, niettegenstaande zijn „misstap te gen Dufetelle. 't Was dan ook zeker met aller instemming, dat de heer Troffaés in zijn tafelrede op merkte, dat v. d. Pol tot de al lergrootsten gerekend mocht wor den. Ons land en dus ook de N.B.B. mag met gerechtvaar digde trots terugzien op de af loop van dat zo belangrijke kam pioenschap en zijn drie vertegen woordigers zonder meer een ere saluut brengen. Met grote vreugde geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje HENN Y dat bij het H. Doopsel de namen ontving Hendrik* Dor* Maria. W ^NFI E. W. SNELS—KU1|TEN TOOSJE, LAURENS, JOS Waalwijk, 19 Januari 1951 Westelnde 7 Tijdelijk St. Nicolaasziekenhuis Kamer 3. Terstond gevraagd: G. STRIJK. Stationsslr. 44 WAALWIJK to Waalwijk Wie kan en wil afstaan aan JONGELUI een Zit-Slaapkamar met kookgelegenheid of ruimte daarvoor in te richten. Eventueel boven geen bezwaar. Schrijft u eens onder no. 3522 bureau van dit bladwe kunnen dan eens komen praten. Vughtarxiriat 25 DEN BOSCH Tel.: 8079. Zo spoedig aiogalijk gevraagd tevens een Brieven onder No. 3520 Bureau van dit blad. TE KOOP zo goed als nieuwe maat 42. groen, tevens een en (broek en jas.) Te bevragen Bureau dezer. houdt iedere dag verkoop van de bette soorten LEGER KLEDING Grote voorraden cn sortering. Schoanerstraat 5 (Piushaven) Te bevragen bij A. Kolmans Elshout, Kapelstraat 72. zonder pension GEZOCHT door dame. Brieven met prijsopgaaf onder no. 3521 bureau van dit blad. op Pessaert. Notaris SCHREURS te DRUNEN, zal ter plaatse PUBLIEK VERKOPEN: A. Op MAANDAG 29 JANUARI 1951, des voorm. 10 uur precies: Voor de Hoogwelgeb. Heer P. G MAF D'OULTREMONT 65 KOPEN staande MAST, STAKEN en LATTEN, nabij Pessaert onder Drunen. Voor de Heer MART. ELSHOUT te Drunen 10 KOPEN STAKEN, ten Oosten van Steegerf, nabij Oude Bossche Baan. B. Op DONDERDAG 1 FEBRUARI 1951, des voorm. 10 uur precies: Voor de Gemeente DRUNEN: 140 KOPEN gekapte SPARREN, w.o. opleggers, schoorbomen brandhout, enz. 85 KOPEN LATTEN, STAKEN, FITSEL,TAKKEN en KNUISTEN Alles gelegen in het Oemeente- bos onder Drunen. Breder bij biljetten omschreven Teneinde misverstand te voorkomen deel ik mede, dat ik mij, i. v. m. mijn voorgenomen ver trek naar elders, uit de leiding van het Accoun tantskantoor Verhoef en het Instituut voor Econo misch Onderwijs had teruggetrokkenIn tegen stelling tot de aanvankelijke plannen heb ik mij thans zelfstandig als Accountant en Leraar Boekhouden gevestigd. Waalwijk. F. A. VAN TIENHOVEN. Accountancy - Belastingzaken Bedrijfsorganisatie Besoijensestraat 84 a Telefoon 233 WAALWIJK. geroutineerd in het stikken van betar Damesschoeisel. WERK WORDT GEHAALD EN GEBRACHT. H. J. KLERX Co 2«t Zeine 14, WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 6