mSLWYK L £c£a-Pool" GESLOTEN Wegens inventarisatie Donderdag 1 Februari DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 JANUARI 1951 Vra zijn onze Magazijnen de gehele dag L.O.N.G.A.De Baronie B.V.V.Sparta N.O.A.D.R.B.C. BrabantiaLimburgia MaurilsP.S.V. Eindhoven—Spel. Emma W.S.C.Baardwijk Vlijm. BoysZaitbommel HaarsteegUno Animo HeusdenR.W.B. DE PRIJSWINNAARS, le Prijs f 5. TINI VOOGD Antoniusstraat 102, Waalwijk. 2e Prijs f 3.50 JAC. MAHIEU Besoijensestraat 124, Waalwijk. 3e Prijs f 1.50 J. KROL Andreas Zijlmansstraat 15, Waalwijk. ten gebrandschilderd raam, dat aan de PNEM ten geschenke zal worden gegeven. Het Poststraatje en Schoolpad zullen voor alle verkeer worden ge sloten, uitgezonderd fietsen, en de Irenestraat naar de richting Julia- nalaan. De nota van aanmerkingen vat: Ged. Staten op de gemeentebe groting 1951 werd z.h.st. aange nomen. De rondvraag werd geopend door de heer Verschuuren, die graag gezien had dat er 'n zwem bad kwam in onze gemeente. Enkele suggesties zijn al gedaan aldus de voorzitter. Het water in de Buitendijkse polder is gekeurd en voor zwemmen in orde bevon den. Vaste plannen hieromtrent bestaan nog niet de grond bij de Galgenwiel is eigendom van de lieer Zijlmans en er zal naar ge streefd worden dit vraagstuk op te lossen. Intussen zou de voorz. gaarne zien dat deze zwemaange- legenheid tot oplossing gebracht kon worden door een particuliere stichting. Als antwoord op een vraag van de heer Berge deelde de voorzitter mede dat de grond aan de Bea- trixstraat nog geen bestemming had en partuculieren zich aslnog kunnen opgeven voor eventuele woningbouw. De heer v. Woerden liet zijn agrarisch hart spreken en drong met klem aan op de afvoer van overtollig water in de Dombosch. Hij vond het onverantwoord en drong er op aan om bij het Wa terschap De Beneden-Donge hier op aan te dringen. Hij deed een voorstel aan de hand voor een electrische bema ling van ongeveer 8 a 10.000 gul den. Van de verdere rondvraag werd geen gebruik gemaakt en te 9 uur sloot burgemeester Prinssen de vergadering. De Nieuwjaarsrede van de voorzitter komt in het volgend nummer. sport en hoopte dat deze sport door vele van de aanwezigen beoefend zou worden in de toekomst. Zij bevordert vol gens spreker zowel de gees telijke als lichamelijke op voeding. Niet alleen in onze plaats, maar ook in onze ge hele provincie staat deze sport bovenaan. Volgens spreker hebben burgemeester en wet houders niet alleen deze sport, maar alle sporten lief, wat zij bewezen hebben bij 't Eu ropees Biljartkampioenschap. Hij bracht dank aan onze burgervader, de Edelachtbare Heer R. J. J. Lambooy, en de beschermheer, de heer G. Ver- wiel voor hun tegenwoordig heid. In verband met de gymnastieksport bracht spr. hulde aan de bouw van een badhuis, die deze sport zeer ten goede komt. Hij achtte de orde, vriendschap en samen werking in een gymnastiek vereniging van groot belang, daar zonder orde geen enkele vereniging kan blijven be- Wij wensen „O.W.S." met deze beker veel succes toe en hopen dat ze hem in de toe komst mag behouden. Naar ons werd medegedeeld is „Ons Huis" nu bezig met het organiseren van de Sport week, welke zal worden ge houden van 210 Juni en men hoopt dat die week evenveel belangstelling zal trekken als de onderlinge gymnastiek- wedstrijden. HET BRABANTS ORKEST a.s. Donderdag IN „MUSIS SACRUM". Het Brabants Orkest, dat a.s. Donderdag onder leiding van zijn dirigent Hein Jor- dans hier zal optreden, is het enige symphonie-orkest in Ne derland dat op provinciale basis is georganiseerd en in zijn activiteit ook de hele provincie bestrijkt. De pro vincie Noord-Brabant is ook de provincie die relatief het meeste geld opbrengt voor BENOEMING. De heer J. van der Sloot, leraar smeden-bankwerken aan de Dag- en Avondnijver heidsschool alhier, is met in gang van 1 April a.s. benoemd tot leraar aan de Arubaanse Technische School op Aruba (N.W.I.). GESLAAGD. Op 27 Jan. j.l. slaagden te Tilburg voor het aldaar ge houden examen Machine- schrijven de heren A. Keetels en C. Keetels uit Drunen en de heer M. Elshout uit Nieuw- kuijk. Geslaagden genoten hun op leiding bij de heer L. v. d Leur alhier. GOUDEN BRUILOFT. Op 16 April a.s. zal 't echt paar de Leijer-Schapendonk, Besoijensestraat 6a alhier, zijn gouden bruiloft vieren. Er is bereids een comité opgericht dat met de voorbereidende werkzaamheden is begonnen. 12'/» JAAR HUISHOUDSCHOOL. 7 Maart a.s. zal het 12% jaar geleden zijn dat de R.K. Huishoud- en Industrieschool te Waalwijk werd geopend. Op diezelfde datum zal Mej. v. d. Slobbe 12% jaar direc trice en Mej. Ans van Turn hout lerares zijn aan deze school. Zeer zeker is een koperen jubileum nu niet zulk een ge weldige gebeurtenis, maar bij zulk een herinneringsdatum realiseert men zich te meer wat in die 12V2 jaar is bereikt en van wat voor onschatbare waarde dit instituut voor plaats en streek is geweest en ook in de toekomst steeds meer en meer zal blijken te zijn. Aan jubilerende directrice en lerares bij voorbaat onze gelukwensen. GEWESTELIJKE SOCIALE SCHOOL. A.s. Donderdag 1 Februari zal de Sociale School officiéél geopend worden 's avonds om 8 uur in ..Thalia". Het K.A.B.- koor zal voor een omlijsting zorgen. Verder zal op deze vergadering uiteengezet wor den hoe het verloop van de school geregeld zal worden, o.a. wat betreft de lesuren, de dagen waarop les gegeven wordt en waar de school on dergebracht zal worden. Er kan kennis gemaakt worden met de leraren, terwijl enkele financiële, kwesties besproken zullen worden. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS Afdeling Waalwijk. Op Vrijdag 26 Jan. j.l. werd examen afgenomen voor het E.H.B.O.-diploma van het Ne- derlandsche Roode Kruis door Dr. Gerritsen uit Breda. De geslaagden waren de da mes: A. v. Gelder, J. v. d. Ham men, D. Kuijsten, A. Leijtens, G. Leijtens, R. v. Mier, W. Schuurmans en J. Zeegers. De heren: C. v. Loon en T. Verhagen. De cursus stond onder lei ding van Dr. Lenglet. Zowaar een mooie aanwinst voor onze afdeling. de schuld van de oorlog dat er een gevaar bestaat dat wij te na tuurlijk gaan leven. Met een diep„ geworteld bovennatuurlijk leven kunnen wij de moed vinden om het leven blijmoedig te dragen, j Hierna volgde de stemming voor hoofdbestuursleden. Het af delingslid C, J. v. Roy was ook candidaat gesteld. Als spreker voor deze avond hadden we de beroemd geworden Pater Meuwese, de ontdekker van de Koningin Julianarivier in N.- Guinea. Zijn onderwerp was „Hachelijk avontuur tussen men seneters en koppensnellers". Het was een hoogst interessante lezing met lichtbeelden. Het langdurig applaus bewees dat de aanwezi gen voor honderd procent geno ten hadden. De vergadering werd met de chr. groet gesloten. K. O. B. AFD. WAALWIJK-HEUSDEN. heden vergadering K.O.B. Afd. Waalwijk-Heusden op 26 Januari 1951 in Hotel Verwiel, Waalwijk. De voorzitter opende de verga dering met de chr. groet en wens., te alle aanwezigen een Zalig Nieuwjaar. Hij spoorde de leden aan om de toekomst niet te som ber in te zien, want dit zou dan een terugslag geven op de blijd schap van de kinderen die aan ons worden toevertrouwd. Hij vond dat we moesten komen tot een Roomse blijdschap. De notulen en het jaarverslag van de secretaris werden zonder wijziging goedgekeurd, eveneens 't jaarverslag van de oenning- meesteresse. De voorzitter de heer H. Peters en mej. C. Gebbing werden beiden herkozen. Vervolgens sprak de geestelijke adviseur zijn vijfminutenwoord. Hij kwam op het gezegde van de voorzitter nog even terug. Onze Roomse blijdschap moet uil een diepere grondslag komen. Het is W.S.C.-AVOND. Donderdagavond was weer al wat W.S.C. is in „Musis Sa crum" bijeen om nog eens het 45-jarig bestaan van de Voet balvereniging te vieren, nu in een toneeluitvoering, aange boden door de Supportersver eniging. Het was er druk, want jong en oud was uitge lopen om deze avond mee te maken. De voorzitter van de Sup portersvereniging, de heer H. van Engelen, sprak vooraf een woord van welkom tot de aan wezigen en deelde het een en ander mee over de komende viering- van het eerste lus trum van de Supportersver eniging. Om niet twee keer te hoeven feesten zal die sa menvallen met Carnaval op Maandag 5 Februari a.s. Om 6 uur is er dan feestvergade- ring in het clubhuis bij Mary Brok, waarop spekkoeken met koffie zullen verschijnen. De verschillende attracties die er dan nog bij horen zijn alleen voor de mensen die komen. Als we ze dan nog niet naar de vergadering krijgen, zo redeneerde de heer v. Enge len, komen ze nooit. Waar schijnlijk had hij wel gelijk. Om half 9 is het gecostumeerd bal in Hotel Verwiel, met wat er bij hoort. Tenslotte dankte de voor zitter allen die de vereniging en het clubblad op een of an dere manier steunen. Daarna waren woord en daad aan speelsters en spelers in het blijspel „Vive l'empe- reur", over een meneer Na poleon Goeddeel, die meende aanspraak te hebben op de Franse keizerstroon. De heer v. Engelen had van tevoren gewaarschuwd dat de korte tijd van voorbereiding en het feit dat men practisch zonder leiding moest spelen hun stempeltje op de uitvoering hadden gedrukt, maar de da mes en heren hebben er zich uitstekend doorheen geslagen. Er stonden mensen op het to neel die niet voor éép gat ge vangen zitten en zo verliep het allemaal vlot. Er was vro lijkheid in de zaal en wat wil men op zo'n avond meer? Na afloop bleef men nog enige tijd in gezellig samen zijn bijeen, zodat het alles te- samen weer een echte W.S.C.- avond was. Dat zegt genoeg! ONDERLINGE GYM NASTIEK-WEDSTRIJDEN. „O.W.S." wint de wisselbeker. Zaterdag werd voor 't eerst smds de bevrijding hier in Waalwijk een onderlinge gym- nastiek-wedstrijd gehouden, die georganiseerd is door de Veteranen Gymnastiekvereni ging „Ons Kuis". Vier vereni gingen namen er aan deel, n.l. „O.W.S." uit Waalwijk, „Kunst en Kracht" uit v.m. Baardwijk, „Kracht en Vlug heid uit v.m. Besoijen en „St. Herman Jozef" uit Drunen. „Pro Patria" uit Sprang-Ca- pelle moest in deze onderlin ge gymnastiekwedstrijd ver stek laten gaan wegens ziekte van de leider. De voorzitter van „Ons Huis", de heer v. Oostrum, opende deze avond met een korte toespraak waarin hij al le aanwezigen van harte wel kom heette. Hij achtte de gymnastiek de meest gezonde Den Bosch - Eindhoven - Tilburg staan. Er moet vriendschap heersen onder de verenigingen in ons district, niet alleen wat de bijeenkomsten, maar ook wat de onderlinge samenle ving aangaat. Na deze toespraak door de voorzitter van „Ons Huis", gaf deze de leiding over aan de heer L. van Drunen. Er werd flink en vlot ge werkt, vooral wat de rhyth- mische oefeningen van de da mes aanging, om maar niet te spreken over de vlotte afwer kingen van de oefeningen van de heren en adspiranten. Het programma was zeer uitge breid en gevariëerd en er werden door groot en klein, dames en heren, prestaties ge leverd die er zijn mogen, zo wel in vrije oefeningen als aan brug, ringen of rek. Men krijgt over het geheel de indruk dat er goed gewerkt wordt onder degelijke leiding. De grootste spanning bracht het werk van de heren aan de rekstok en van de dames vooral aan de brug. Bij het opstellen van de rek stok trad de heer v. Oostrum weer naar voren en zette het belang van de gymnastiek sport in korte trekken uiteen. Het was de plicht van „Ons Huis" toen in 1945 ons Waal wijk geheel zonder turnver eniging stond, om weer te be ginnen tot het oprichten van een gymnastiekvereniging, waaruit hedenavond blijkt dat zij geslaagd zijn. Hij bracht hulde aan ons blad voor de voortdurende en uitstekende propaganda voor de gymnas- tiek-sport. Verder propageer de hij op humoristische wijze de bouw van het badhuis, dat een stokpaardje van de vete ranen schijnt te zijn en hoop te dat niet alleen Waalwijk, maar ook de gehele omgeving er van gebruik zou maken. Wij mogen de tolk zijn van het gehele publiek door lof uit te spreken voor de goed georganiseerde avond, voor de stipte afwerking en de mooie regeling. De geheel gevulde zaal stak zijn waardering niet onder stoelen en banken en de voorzitter, die een kort woord van welkom sprak, was kennelijk blij met die grote belangstelling. De uitslagen luiden als volgt: zijn orkest, zowel door de provinciale subsidie als door die der vier grote gemeenten, vastgesteld voor 12 jaar, en door de subsidies van tiental len kleinere gemeenten, waar onder Waalwijk. Adspiranten. Jongens en meisjes. Ie. „O.W.S.". 2e. „St. Her man Jozef". 3e. „Kracht en Vlugheid". 4e. „Kunst en Kracht". Daar er een minimum ver schil was onder de verenigin gen achtte de voorzitter 't niet gewenst om de behaalde pun ten bekend te maken. De eindstand van deze avond luidt als volgt: le. „O.W.S." die de wissel beker, beschikbaar gesteld door de Weled. Heer G. Ver wiel, in ontvangst mocht ne men. 2e. „St. Herman Jozef". 3e. „Kunst en Kracht". 4e. „Kracht en Vlugheid". gonnen met een kamermu ziekgroep van 11 musici, die ook hier al verscheidene ke ren is opgetreden. Geleidelijk groeide deze groep tot een symphonie-orkest van 45 man, terwijl het mede van de rijks subsidiëring zal afhangen of het in de loop van 1951 tot 52 leden kan worden uitge breid. Op 9 Januari was het een jaar geleden dat de eer ste repetitie van Het Brabants Orkest als symphonie-orkest plaats vond in Den Bosch en op 6 Mei 1950 werd het orkest geïnaugureerd door een gala concert in het Casino. In to taal werden in dat jaar 25 concerten gegeven in negen gemeenten. „Iets bijzonders" noemt het bestuur van de Kunstkring 't a.s. eerste optreden in Waal wijk van het volledige orkest Dat is het zeker en dat bij zondere wordt nog geaccen tueerd door de medewerking die onze eigen Waal wij kse alt Antoinette Blom aan dit con cert verleent. Velen zullen haar de laatste jaren hebben horen zingen en zich verheugd hebben over de prachtige ont wikkeling die in haar stem viel waar te nemen. Wij ver wachten dan ook veel belang stelling voor dit buitengewo ne concert. Waalwijk zal on getwijfeld tonen dat het dit op prijs stelt. Over het programma hoeven wij niet veel te vertellen. Aan de zaal ontvangt men een toe lichting op de werken van Haydn, Brahms, Mendelssohn en Beethoven die worden ge speeld. Aan de namen der componisten ziet men dat nie mand zich hoeft te verontrus ten gechoqueerd te worden door al te ongewone klanken, 't Wordt dus een avond waar van ieder, die ook maar een beetje van muziek houdt, kan genieten. Hein Jordans, die een kundig dirigent 5s, izal met soliste en orkest wel zor gen dat men niet teleurgesteld naar huis gaat. makkelijk, maar zij wist haar heilige heel aannemelijk te maken. Het heeft geen zin in her halingen te vallen over het geen wij indertijd over stuk en spelers hebben geschreven Daarom zullen we het bij do vermelding van de twee hoofdfiguren laten en allen in een, regisseur J. v. d. Hoven prijzen. Onder zijn leiding hebben spelers en speelsters van „Baardwijks Toneel" be wezen tot heel wat in staat te zijn. De volle zaal heeft dan ook blijk gegeven deze uit voering zeer te waarderen. Het publiek bracht de uitvoe renden hulde door eeii dank baar applaus. Vanavond wordt er nog een uitvoering gegeven van „Ma ria Goretti". Wij wensen Baardwijks To neel ook hiermee veel succes, want het is verdiend. HARMONIE „ST. JAN". Zaterdag- en Zondagavond, beide keren voor een volle zaal, gaf de harmonie „St. Jan" een uitvoering voor haar donateurs in het Patronaats gebouw. Het programma werd ge opend met een 4-tal muziek nummers van de harmonie, die voor het eerst onder haar nieuwe directeur, de heer J. Mol, concerteerde. We mogen zijn debuut uitstekend ge slaagd noemen. Zijn muzikale aanleg zal hun spoedig weer over de eerste moeilijkheden heen helpen en met zijn vlot te, gevoelvolle directie belooft deze jonge directeur veel voor de toekomst. De harmonie, waarin blijk baar de oude ambitie weer gaat terugkomen, was goed op dreef en zal, zo doorgaande, haar inzinking weer spoedig te boven zijn. De voorzitter der harmonie, de heer Ger. Veltman, deed in zijn welkomswoord o.a. mede deling van de directie-wisse ling en van de ontslagname van de heer Th. v. Leent als bestuurslid, welke laatste hij dank bracht voor alles wat deze voor de harmonie had ge daan. Spr. had de beste ver wachtingen van de jonge di recteur, de heer J. Mol, en nam de gelegenheid te baat diens vader, de heer C. Mol, nog dank te brengen voor al les wat deze speciaal op to neelgebied voor Baardwijk had gedaan. Hij schetste de moeilijkheden, ook financiële-, waarmede „St. Jan" te kam pen had en beval haar belan gen bij alle donateurs aan. De clou van de avond was de opvoerig van de kluGht in 3 bedrijven ,.De hele stad is er vol van" door „Rooms To neel" uit Den Bosch. Dit uitnemende toneelgezelschap Op 1 Januari 1949 werd be- heeft zijn reputatie alle eer „MARIA GORETTI". Voor een meer dan uitver kochte zaal heeft Baardwijks Toneel gisteravond in de Gildenbond een reprise gegeven van het toneel spel „Maria Goretti". Zoals men zich zal herinneren heeft in dit stuk Herman Kolster indertijd als Allessandro Se- renelli zijn zilveren toneel jubileum gevierd. Wij hebben toen al onze bewondering uit gesproken voor zijn knappe creatie van de moordenaar en wij kunnen die voor deze uit voering onverkort handhaven. Ook Paula van Mierlo als Ma ria Goretti heeft weer laten zien tot heel wat in staat te zijn. Haar rol is verre van ge- ,aangedaan. Er was bij 't tal rijke publiek slechts één roep over het vlotte spel en het geestige stuk. Dat men zich kostelijk amuseerde kon men trouwens wel horen, want de lachsalvo's waren niet van de lucht. Hulde aan dit kranige toneelgezelschap dat hier, evenals elders, een welver diend succes oogstte en dat we graag, hoe eer hoe liever, nog eens terugzien. II. K. W. Donderdagavond hield de afdeling Waalwijk van de Ned. Kath. Bond van Han dels-, Kantoor- en Winkelbe dienden haar jaarvergadering in „Thalia" van de heer M. van Bracht. Deze vergadering stond onder voorzitterschap van de heer L. v. Broekhoven, die als onderwerpen o.m. be handelde de winkelsluitings wet, de P.B.O. en de oprich ting van een propaganda-club. De secretaris, de heer P. v. Zon, bracht een welverzorgd jaarverslag uit, waaruit bleek dat de afdeling op het ogen blik 139 leden telt; voorts was de vereniging met succes werkzaam op verschillend terrein. Uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer J. Pulles, bleek dat de inkom sten hadden bedragen 3919.60 en de uitgaven 4214.05; ex- was een batig sa'ldo van 69.49. Na de pauze sprak de heer Lohman, hoofdbestuurslid, een propagandistisch woord. Te voren werden de heren Brou- mels en v. Bavel als bestuurs lid herkozen. Het was een welgeslaagde vergadering, al was 't bezoek alweer heel matig! FEESTAVOND. De personeelvereniging van de Cambreui'fabriek Van Gent Co. en van de N.V. Gero- landa heeft Donderdagavond in „Thalia" een klinkende feestavond gehouden. Het feest werd opgeluisterd door het Roosendaalse Cabaret- Ensemble „Klaveren Vijf" dat reeds een goede naam in Waalwijk heeft verworven en Donderdagavond weer blijk gaf de kunst te vei'staan om een aantrekkelijk cabaret-pro gramma op uitstekende wijze te brengen. Aan de feestavond zelf wa ren diverse reuze aardige at tracties verbonden. Na 't op treden van het cabaret maak te het personeel van de beide firma's een dansje op de vro lijke tonen van hun eigen band. Het was een buitengewoon genoeglijke en uitstekend ge slaagde feestavond. Directeu ren van beide firma's waren eveneens aanwezig. SCHEIDSRECHTERSBAL. Zaterdagavond j.l. had in zaal „Thalia" het jaarlijks scheidsi-echtersbal plaats, dat buitengewoon druk bezocht was. Onze collega's scheids- x-echters uit Tilburg met hun vooi-zittei-, de heer Joh. Ja cobs, kwamen onze bal-avond meemaken. Scheidsrechter J. van As- souw uit Tilburg, die als bal leider optrad, had alle eer van zijn werk. De heer Jacobs sprak nog enkele dankwooi-den en was buitengewoon tevreden over de grote gezelligheid die er heerste. De gratis vei-loting viel bui tengewoon in de smaak en wij moeten de milde gevers van de prijzen hier openlijk onze dank betuigen. Het orkest „The Melody Band" was als van ouds weer op zijn best. AANBESTEDING. Uitslag van de dezer dagen gehouden aanbesteding dei- uitbreiding St. Teresiaschool alhier, onder architectuur van de heer Ed. Nijsten te 's-Her- togenbosch. W. v. Erp Zn., Kerkdriel 39660 A. A. Alsemgeest, 's-Bosch ƒ41400 J. A. v. Heesch, Waalwijk ƒ41854 L. Kooien, Waalwijk ƒ42213 L. van Campen, Waalwijk ƒ43000 Fr. Couwenbei-g, Waalwijk 43994 Gebrs. Brekelmans, Udenhout ƒ44000 C. v. Uden, Heeswijk ƒ44000 W. v. d. Hammen, Waalwijk ƒ44800 H. J. v. Hulten-v. Bladel, Waalwijk ƒ45000 Firma H. Maas, Waalwijk 45095 M. Kleijngeld Zn., Waalwijk ƒ46364 A. Kleingeld, Kaatsheuvel 46864 C. Nieuwenhuyzen, Sprang 48200 DE ZOMERDIJKWEG. Aan de Zomerdijkweg en 't industrie-terrein dat daar moet komen, wordt gestadig doorgewerkt. Nu is de hulp van een zandzuiger ingeroe pen, die hedenmorgen bij de Pont is aangekomen. Dit 35 ton wegende gevaarte moet van de Pont over de weg naar het begin van de Zomerdijk- weg worden gebracht. De fa. Stoof uit Breda is hiermee belast en hedenmorgen met 't vei-plaatsen van de zandzuiger begonnen. Overigens is het ons nog steeds een raadsel waarom er nog geen behoorlijk fietspad gelegd wordt. 25 JAAR ENTRE NOUS. De kaartclub Entre Nous kaart nu al 25 jaar lang. Een hele prestatie! Zo'n 25 jaar lang rikken, ennu ja, je gaat niet aan een lege tafel zitter rikken. Dat de leden van Entre Nous niet alleen goed kunnen rikken, gaan ze met Carnaval bewijzen. Dan gaan ze een daverend bal houden in Hotel „De Twee Kolommen", waar voor verscheidene attracties in voorbereiding zijn. Nog vele jaren, Entre Nous! GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: wollen das; ver gulde speld; bruine shawl; een paar glacé herenhandschoe nen; broche; gevlochten bood- schappenmandje; een paar herenhandschoenen; een paar blauwe wantjes; zwarte vul pen; handschoen. Verloren: want; nikkelen wieldop; huissleutel; wieldop Ford V 8; jonge Hollandse herder; wieldop; geel geruite shawl met vossenkapje; dou blé armband. Ixx Italië is een Italiaans vliegtuig neei-gestort doordat het door de bliksem wex-d ge- ti-offen. Dertien personen wer den gedood, alleen de steward werd gered. VOOR ZONDAG 4 FEBRUARI 1951. NAAM ADRES VOETBALUITSLAGEN, le klasse D. RBC-TSC 6-0 Feijenoord—NOAD 1 1 De Baronie—BW 2—4 XerxesNAC 23 Longa—Sparta 4—0 Emma—Willem II 4—4 lc klasse E. Sittardia—Chêvremont 3— 1 MVV—Brabantia 1 1 SC Emma—Maurits 2—1 Eindhoven-Helmondia 8—0 VVV—Limburgia 2—1 PSVBleijerheide 2—0 2e klasse B. MOCInternos 1—0 GoesAlliance 3—3 RKC—DESK 1-0 RAC-Rood Wit 2-1 3e klasse B. OJC—Schijndel 23 Best VooruitODC 0—3 Mulo—WSC afg. BoxtelBladella 3—4 Juliana—St. Mich. Gestel 3—3 4c k'iassc C. RKOSC—Uno Animo 1—5 DESO—Berchem Sport 3—1 HVCHHaarsteeg ZaitbommelMaliskamp RK.SVA—Vlijm. Boys 4e klasse D. DVVC-TAC Waspik—Heusden Veerse Boys—Velocitas SVG—Raamsdonk 6-0 afg. afg. 2-9 0-3 afg. 0-0 R.K.C.—DESK 1—0. Onder geweldige belangstel ling ging Zondag op 't RKC- terrein de wedstrijd van het seizoen RKCDESK. Deze wedstrijd, die als het ware steeds om de eer van de Lang straat gaat, werd door RKC door 'n penalty, die de Desk achterhoede onnodig prijs gaf, gewonnen. Desk, dat door ieder qua spel hoger woi'dt aangeslagen dan RKC moest ook nu weer ervaren dat het met de Waal wij kers slecht kaas eten is. Mogelijk komt er nu een ommekeer in de lange rij van nederlagen van RKC en sti muleert deze overwinning om de komende wedstijden even hard aan te pakken en de geest, die nu weer in de ploeg is wedergekeerd, te proion. geren, mogelijk zit er dan nog een kans in om voor Waalwijk zijn 2e-klasser te behouden. RKC trapte af, daar Desk, dat de wind mee verkoos, de toss had gewonnen veel is er voor de rust niet gebeurd en de wedstrijd was nauwe lijks het aanzien waard, daar zowel Desk als RKC niet over voorhoeden beschikken, die voor een verrassing kunnen zorgen. Na rust kwam er meer le ven in 't spel, toen Desk pro beerde om de 10 achter stand, opgelopen door een pe nalty, die door Stanley voor rust werd gescoord, in te lo pen. Maar ook de RKC-ach. terhoede was op haar post en gaf de voorsprong op de Kaatsheuvelnaren niet meer prijs. Tiny de Bruine gaf in de achterhoede als steeds de toon aan, terwijl de kleine, maar rappe v. d. Gouw de Desk voorhoede voor een hopeloze taak stelde. Wim Duquesnoy, die na rust moest uitvallen, werd vervan gen door de oude midvoor Jos Duquesnoy, die zijn mannetje ook nog wel stond. Bij Desk kregen we ook nog een inval ler voor de jeugdige Damen, wiens plaats wex-d ingenomen door v. Boxtel, een broer van Piet v. Boxtel van Desk, die als steeds een prima wedstrijd speelde. Stopperspil Jo v. d. Ven ging ten laatste de voorhoede van DESK versterken om mo gelijk nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, maar be halve een mooie kans die deze kreeg toen Cor Leijten een bal los liet, doch te onbesuisd schoot, kreeg deze ook geen gelegenheid om het.de goed werkende RKC-achterhoede lastig te maken. Tweemaal zou DESK echter nog gelegenheid gehad moe ten hebben om te doelpunten door een strafschop, maar deze werden door de niet onfeil baar fluitende scheidsrechter Verhard uit Rotterdam niet gezien; eenmaal een hands- geval in het beruchte gebied en eenmaal dat L. van der Gouw een tegenstander op ongeoorloofde wijze van de bal afwerkte. Dit had de ar- biter zeker moeten straffen, maar zoals we reeds schreven: het was door de scheidsrech ter niet geconstateerd, wat xxa- tuurlijk door het Kaatsheu- velse publiek niet geaccep teerd werd en via een fluit concert aan het adres van de ax-biter werd kenbaar ge maakt. Toch had deze geer zware taak, want de rivaliteit die tussen deze twee ploe gen bestaat ontaardde niet in ruw spel of anderszins, maar droeg over het geheel een sportief karakter. DESK toonde zich een sportief ver liezer. Als we het geheel van de wedstrijd nagaan, kunnen we niet zeggen dat RKC ver diend heeft gewonnen, maar was een gelijk spel een betere aanduiding geweest van het verloop van deze wedstrijd. RKC is echter deze middag de gelukkigste geweest en zo als we reeds schreven, hopen we dat dit een stimulans mag zijn om de komende wedstrijden nog harder aan te pakken en alles in het werk te stellen om aan het degra datiespook te ontkomen. OSS—R.W.B. 2-0. RWB heeft gisteren OSS, een sterke 3e klasser, in een vriend schappelijke wedstrijd, zeer ver. dienstelijk partij gegeven. On danks de 20 nederlaag was er in het veld practisch van geen krachtsverschil sprake. Een gelijk spel hadden de RWB-ers zeer ze ker verdiend, maar paal en lat stonden dit succes meermalen in de weg. Ruststand was 0—0. Rest nog te vermelden dat doel man Snels de in de eerste 5 minu. ten wegens een blessure uitgeval len Knippels keurig verving. Het was voor RWB een nutti ge oefening. RWB 2 behaalde een 22 ge lijk spel tegen het sterke Gilze 2. Dit is mooi werk, reserves. JULIANA—St. M.-GESTEL 3-3 Was het voor de rust, toen de bezoekers de wind als bondge noot hadden, een op en neer gaande strijd, na de hervatting, de eerste 10 minuten uitgezonderd, was de thuisclub dermate in de meerderheid dat alles zich afspeel, de op de St. Michielsgestelse helft. Daardoor en nog te meer omdat de geel-zwarten ook de eerste drie kwartier meer en be tere kansen kregen, kreeg St. Mi. chielsgestel iets meer dan haar toekwam. Uiterst enthousiast, vol houdend, elke duimbreed grond verdedigend, belette de thuisclub Gesetl haar spel volledig te ont plooien. Reeds spoedig na het begin na- men de gasten de leiding. Een ge ringe aarzeling in de Juliana-gele- deren bracht de stevig doorzet- tende midvoor tot kort voor v, Os, die geen kans kreeg, 0—1. Na enige doelrijpe kansen aan beide zijden kwam in de 29e mi nuut de verwachte gelijkmaker. Een goed voor doel geplaatste corner benutte linksbinnen C. v. Gelder 1 1. Onder spanning kwam met onveranderde stand de rust. Na het weder in het veld blazen der elftallen door de rus. tig leidende arbiter v. Oosten, waren de eerste attaques voor Gestel. Een slechte uitworp van v. Os bracht de bal dicht voor het doel in het bezit van de links- buiten der gasten, die dankbaar van deze kans profiteerde, 1—2,

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2