mïSHEUVEL BERKDIJK LOON-OP-ZAND GEMEENTERAAD DRUNEN BILJARTEN. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 JANUARI 1951 VERVOLG Door deze tegenslag aangespoord begon Baardwijk steeds meer in het offensief te komen, zodat de strijd zich geheel op de Gestelse helft ging afspelen. Keer op keer werd het doel onder vuur geno men, doch de uitstekende doelman stond aanvankelijk succes in de weg. Eindelijk moest hij zwichten toen rechtsbinnen Ad v. Tuijl op doel schoot en de bal via 't been van een der verdedigers van rich ting veranderde en in het net be landde, 2—2. Het thuisoffensief bleef voort duren, doch het zat de geel-zwar- ten in deze periode niet mee. Wat niemand verwachtte, ge beurde, waardoor de wedstrijd, die als een nachtkaars dreigde uit te gaan, nog een sensationeel slot kreeg. Met nog enige minuten voor de boeg kwam er een spo radische uitval der bezoekers. Een penalty wegens hands was er het gevolg van. Deze, aanvankelijk gekeerd, werd in tweede instantie benut, 2—3. Juliana wist deze even plotseling als onverwacht verkregen achterstand nog in de„ zelfde minuut om te zetten in een gelijk spel. Onmiddellijk na de af- rap stormde het geel-zwarte team als één man naar voren, over rompelde de vijandelijke verdedi ging, waarna linksbuiten H. van Gelder scoorde, 3—3. Vlak daar_ op klonk het eindsignaal. SPRANG. P.T.T. I—N.E.O. I, 1—1. De voor de bovenste plaats be langrijke wedstrijd P.T.T.NEO, is na een spannende, doch spor tieve strijd, in een gelijk spel ge ëindigd, waarmede beide partijen loon naar werken kregen. Met drie invallers komt NEO tussen de lijnen, doch tevens met de wil te winnen. Direct na het begin, ont wikkelt zich een felle strijd om de leiding te nemen, waarin PTT, ondanks een lichte veldméerder- heid van NEO, het eerst succes heeft, door een effectvol schot van haar centervoor. NEO, hierdoor niet ontmoedigd, verhoogt het tempo en bezorgd PTT menig angstig ogenblik. In deze période had NEO de overwinning tot een feit kunnen maken, doch door slecht schieten gingen mooie kan sen verloren. Uit een felle aanval komt echter succes, als de in het nauw gebrachte lanks-achter van PTT niets anders kan doen dan in eigen doél plaatsen, 11, met welke stand de rust ingaat. Na de thee probeert PTT met een fel offensief NEO te over spelen. Alles wordt op de aanval gezet, doch de NEO-verdediging draait op volle toeren en iedere aanval wordt op tactvolle manier onschadelijk gémaakt. Éénmaal denken wij hun rechtsbuiten te zien doelpunten, doch zijn goed schot wordt nog meesterlijk door doelman Ophorst gestopt. Dat PTT dit tempo niet vol kon hou den was wel te voorzien en uit gespeeld tegen de onvermoeibare NEO-achtérhoede, met aanvoer der van Beek aan het hoofd, moe ten zij het laatste gedeelte van de strijd aan NEO overlaten, die vele goede kansen door onproduc- tieviteit of door het goede keepen van doelman Zinjél teloor zagen gaan. Zonder dat er nog veran dering in de stand komt, blaast scheidsrechter Gelens, die deze wedstrijd correct leidde, ,,eindé", en heeft NEO nog ongeslagen de leiding in haar afdeling. LOON-OP-ZAND. R.K.O.S.C.Uno Animo, 15. De gedwongen rustperiode heeft Uno blijkbaar geen kwaad ge daan. Werd vorige week Malis kamp met 51 ingemaakt, dit maal moest O.S.C. uit Orthen er mét dezelfde cijfers aan geloven. Uno staat hierdoor nog steeds ongeslagen met 21 punten uit 12 wedstrijden, veilig aan het hoofd van de ranglijst. Het doelgemid- delde van 41 goals voor en 13 te gen, toont dat de achterhoede zo wel als de voorhoede in prima conditie zijn. Er zal dus heel wat moeten gébeuren, wil dit jaar het kampioenschap niet in Loon-op- Zand terecht komen. Als de scheidsrechter het begin- signaal geeft, trapt Uno af. Na enig terrein-verkennen weet Uno enige goede aanvallen op te zet ten en na 10 minuten hebben zij reeds succes als de linksbinnen 'n voorzet ineens inknalt, 01. Kort hierna krijgt Uno een penalty toe gewezen, doch deze wordt ge mist. Uno schijnt hierdoor enigs zins gedeprimeerd en Orthen komt meer opzetten. Ondanks alle goede wil blijft het bij Uno wat stroef gaan; het elftal kan niet goéd op gang komen. Kort voor de rust weet Orthen dan ook te doelpunten en zo de partijen weer op gelijke voet te brengen. Na de hervatting zien we een herboren Uno-team. Het gaat nu weer gesmeerd, zoals we de laat ste wedstrijden gewend zijn. De Uno middenlinie beheerst het hele middenveld Onvermoeibaar bouwen zij de aanvallen op, hier door de voorhoede legio kansen gevend. Het lijkt of er 22 Uno- spelers op het veld staan tegen 11 ÓSC-ers. Doélpunten kunnen dan ook niat uitblijven en met de re gelmaat van de klok wordt de stand tot 51 opgevoerd. Voor a.s. Zondag staat de wed strijd HaarsteegUno Animo op het programma. Haarsteeg is mo menteel nog de zwaarste concur rent. Het zal ons benieuwen of Uno hier haar ongeslagen record zal kunnen handhaven. WASPIK. mooi en vlug spel, met Waspik in de meerderneidZe wéten dit overwicht echter niet in doelpun ten om te zetten. Als Kerst een keihard schot inzendt uit een vrije schop, brengt de paal redding. En juist in deze periode van vVas- piks overwicht, scoort de rechts- ouiten van Heusden het eerste doelpun. Dit wordt echter we gens buitenspel geannuleerd, voor ons volkomen onoegrijpelijk. Even later zend van Tilburg van Was pik een kogel in, die doel trett, maar ook dit doelpunt werd af gekeurd en volkomen terecht, we gens buitenspel. Dan is het weer die gevaarlijke rechtsbuiten van rleusden die een opgelegde kans geeft aan zijn midvoor en deze oezorgt Heusden de leiding. Zo wordt het voor rust nog 20. Na de thee trekt Waspik weer ten aanval, maar het wil niet vlotten. De doelman van Heus den is hiérvan mede de oorzaak, die is werkelijk enorm. Langza merhand begint Waspik nu at te zakken en als uit een penalty nummer drie geboren wordt is Waspik geslagen. Jammer van de puntjes, jongens. Maar nu geen moed verloren, de kansen zijn er nog. Jullie gaan nog steeds aan de kop, houd dus vol DRUNEN. VOETBAL. D.V.C. I had een vrije Zondag. D.V.C. 2—WSC 4—1 D.V.C. 3—Baardwijk 1—2 RKC B—DVC A 0—1 RKDVC 5-Heusden 3 1-1 HAARSTEEG. H.V.C.H.Haarsteeg, 60. In een door de bezoekers zeer slecht gespeelde wedstrijd, heb ben zij de punten aan de thuisclub moeten laten. Haarsteeg speelde een partij voetbal, die het aankij ken niet waard was; het was een rommelig gehéel, waardoor de dekking verwaarloosd werd. In het begin zag het er niet naar uit dat zij met zo n grote nederlaag naar huis terug zouden keren; in het veld waren zij de meerderen der thuisclub en het was maar een vraag hoelang doel punten zouden uitblijven. Na een kwartier wisten zij dan ook uit een prachtige voorzet de léiding te nemen. Aangemoedigd door dit onverwachte succes de den zij er nog een schepje op en uit een aanval konden zij, door een fout in de achterhoede, hun voorsprong vergroten; even voor de rust wisten zij zelfs de stand pp 30 te brengen. Na de hervatting vertoonde zich hetzelfde spélbeeld en binnen zeer korte tijd lag nummer vier in de touwen. Door hun zeer goed spe lende linksbuiten wisten zij de stand nog op te voeren tot 60, waarmede ook het einde kwam van deze slappe wedstrijd. VLIJMEN. Vlijm. Boys 2-ZaltbommcI 2 5"3. Zondag speelde Vlijm. Boys 2 'n competitiewedstrijd tegen Zalt- bommel 2. Het was een aantrek kelijke wedstrijd met nu en dan zeer goed spel. Bommel nam het eerst de leiding, waarna Vlijmen gelijk maakte. Dan volgt een op en neer gaand spel met scorings kansen aan beide zijden. Na een doorbraak van de midvoor van Bommel lost deze een prachtig schot en de stand is 1—2. Na de rust hetzelfde spelbeeld, maar de wijziging in de voorhoe de van de Boys bracht doelpun ten, want na tien minuten was 't Coensen die gelijk maakte en even daarna de Boys de leiding gaf met twee goede doelpunten. Na 25 minuten spelen krijgt rechts buiten v. d. Heijden een kans en maakt een prachtig doelpunt, 4-2. Bommel pakt flink aan en de mid voor verkleint de achterstand tot 43. De gelijkmaker zat in de lucht, maar het lukte Bommel niet en v. Overdijk maakt aan alle on zekerheid een einde en maakt de overwinning een feit, 5—3. weten uit het Waalwij kse tournooi dat Kruythof heel wat pijlen op zijn biljartboog heeft. Weliswaar is hij geen speler om kampioen te wor den. Maar elke speler, hoe goed ook, moet er altijd reke ning mee houden dat hij over Kruythof kan struikelen, dat heeft hij in dit Nederlandse tournooi weer bewezen. 's Middags had Kees de Ruy- ter in een zeer matige partij Sweering zijn eerste neder laag bezordg. 20 Beurten lang hebben de beide biljarters ge zwoegd om uit te lopen, rnaar welke oorzaak dat ook mag hebben, noch De Ruyier, noch Sweering kon ook maar even zijn vorm vinden. De slotpartijen. Zondag viel de beslissing, waar De Ruyter overigens part noch deel aan had. Het was te verwachten dat Kees er op gebrand zou zijn tegen Van de Pol revanche te ne men. Maar helaas kon Kees zijn vorm niet vinden. In 11 beurten had hij er slechts 77 bij elkaar. Trouwens de kam pioen deed het niet zo heel veel beter, 167. Maar toen kwam de grote Van de Pol weer aan tafel. Hij boog zich diep over het ivoor en tientallen carambo les op de kruising en de ka- derlijnen rolden uit zijn keu. Pas toen de arbiter „partij telde trad hij terug. Hij was ook Nederlands kampioen 71/2. Aan de andere tafel verloor Sweering van Eichelsheim. 't Is jammer dat onze Kees geen kampioenschap mee naar Waalwijk heeft gebracht. De hele wereld weet dat hij één van de beste biljarters is die er momenteel zijn en dat hij in staat is super-prestaties te verrichten, getuige zijn spel in Leeuwarden en nu ook weer zijn uitstekende record verbetering, maar biljarten is nu eenmaal een spel dat even grillig is als het Nederlandse klimaat. PIET VAN DE POL KAMPIOEN 71/2 De Ruyter verbetert record partij-moyenne. Waspik IHeusden I, 03. Zo hééft Waspik dan z'n twee de nederlaag geleden in de twee de helft van dit seizoen. Voor rust speelt Waspik met wind mee. Er ontwikkelt zich aansonds een Kees de Ruyter heeft de Nederlandse titel 71/2 niet kunnen veroveren. Hij was klaarblijkelijk nog onder in vloed van het Waalwijkse bil- jarttournooi en kon slechts enkele keren onder deze druk uitkomen, hetgeen een record verbetering opleverde. Dat was in zijn partij tegen Kas- telijn. Het was een record ver betering die slechts op één serie berustte, want na een be gin van 67 poedelde Kees 2 keer en maakte er vervolgens 7, maar toen was het met Kas- telijn gedaan. Kees maakte een serie van 226 en de enige reden dat hij er niet nog meer maakte was, dat de partij uit was. •Met deze serie bleef hij slechts één carambole bene den het Ned. serie-record van Piet van de Pol, maar .boven het Europese 202-record van De Leeuw en het wereldre cord van Davin van 1934. Met zijn moyenne van 60 heeft Kees zowel het Nederlands, als Europees en wereldrecord overtroffen. De avond van de eerste dag was Kees de Ruyter „ner gens". Hij verloor van de in valler de Jong. Vrijdag won De Ruyter rnet een gemiddelde van 10.7 van Kobus. Ook niet zo best. Door zijn overwinning op Van de Pol speelde Sweering zich Zaterdag in de finale. Zaterdagavond had een drif tig vechtende Kruythof Kees de Ruyter uitgeschakeld. Wij De hc?r Pijnenburg ontkende bij deze mensen binnen te zijn ge weest. R. v. Drunen Dan hebt u ze buiten gesproken, maar gezegd heb je het. v. d. Wiel Met je jeep ben je Drunen en Elshout afgereisd en hebt gezegd dat wij er tegen wa ren dat loontrekkenden land van de gemeente in pacht hadden en gezegd jullie geven het af. De heer v. d. Wiel zei over deze kwestie reeds meermalen zijn standpunt te hebben kenbaar ge„ maakt. Dhr_ v. Wezel vroeg ook het woord. Deze spreker laakte in felle bewoordingen de houding van de heer Pijnenburg als voor zitter van de pachtcommissie. U moest, als u zo werkt, geen lid van de pacht commissie willen zijn en ook geen wethouder. U zit niet op uw plaats en die zijn er nog meer. Ook wed. v. Sprang heeft zich aan hetzelfde schuldig gemaakt en ook tegen die zeg ik: u zit niet op uw plaats. Het hamergeklop van de voor zitter riep de heer v. Wezel tot de orde. Dit, aldus de voorzitter, is hier niet aan de orde. Dhr. v. Wezel Goed, maar ik vraag aan de vergadering: moe, ten wij zulke mensen nog langer ons vertrouwen geven. Opnieuw maant de voorzitetr tot orde. Mijne Heren, wij dwalen af. Ik zou willen vragen eerst het punt af te werken waar het over gaat, n.l. het voorstel tot toewijzing van een perceel gemeentegrond, t.w. no. 6 van de Voorste Oudheus- dense Weiden aan de heer P. v. Engelen. Kan de raad dit voor stel steunen De raad ging hiermee accoord. Dan komt aan de orde de kwes tie van het vertrouwen van de leden der pachtcommissie in hun voorzitter, dat door de leden v. Drunen, v. d. Wiel en v. Wezel is opgezegd. De voorzitter vroeg wat de heer Pijnenburg daarop had te zeggen. De heer Pijnenburg bekende noch ontkende de beschuldiging aan zijn adres, maar weigerde om zijn mandaat in de pachtsommis sie ter beschikking te stellen. De heer Pijnenburg wees er op dat aan de orde was het agenda punt en dat v. d. Wiel niet het recht had deze kwestie nu ten ber de te brengen. v. d. WielIk heb gewacht op dit agendapunt over een pacht- aangelegenheid om deze zaak aan te roeren, anders had ik een ver zoek gericht aan de voorzitter om dit te doen. Ik wil deze zaak in een openbare vergadering behan deld zien om u te kijk te zetten met uw laakbare handeling. De heer Th. v. Drunen vroeg of de heren niet te veel af gingen op mensenpraat. Dit is, aldus spr. een ernstige zaak. De heren v. d. Wiel, v. Wezel en R. v. Drunen waren er eenparig van overtuigd dat Pijnenburg zijn woord gebroken had. Alleen de heer Klein zei niets gehoord te hebben. De heren v. d. Wiel, v. Wezel en R. v. Drunen legden hun func tie als lid van de pachtcommissie neer. Hierna ging de raad over tot het benoemen van een geheel nieuwe pachtsommissie, nadat zij de wed. Pijnenburg en de heer Klein als lid van de pachtcommis sie hadden ontheven. In de nieuwe pachtsommissie werden gekozen De heer Klein met 9 stemmen, v. d. Wiel met 8 stemmen, v. Wezel met 8 stem men, R. v. Drunen met 8 stem men en Ploegmakers met 7 stem men. Aan de orde was verder nog het voorstel tot vaststelling van een verordening inzake bescher ming van het landschapschoon in onze geméente. Bij besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant van 24 Januari 1950 werd vastgesteld de Verordening Landschapsschoon Noord-Brabant 1950. Deze ver ordening bevat een aantal voor schriften, strekkende tot béscher- ming van het landschapsschoon onzer provincie, o.a. door het ver bieden van ontsierende reclame en van opslagplaatsen van oude ma terialen. Deze verordening heeft échter slechts rechtskracht buiten de bebouwde kom der gemeente, terwijl het al of niet vaststellen van een soortgelijke regeling voor de bebouwde kom aan de gemeen tebesturen werd overgelaten. Zo als ook wél bekend zal zijn, ko men in onze gemeente een ont stellend groot aantal reclame-bor den voor, die allerminst strek ken om het dorpsschoon te ver hogen. Teneinde hieraan paal en perk te stellen, verdient het dan ook ongetwijfeld aanbeveling een verordening, in de geest van de door de provincie getroffen rege ling, in het leven te roepen. Naast een verbod tot het heb ben van reclameborden zal in de ze verordéning tevens een bepa ling worden opgenomen, waar door het mogelijk zal zijn eige naars van onroerende goederen, gelegen langs de openbare weg, te dwingen hun goed in behoor lijke staat te houden. Ook dit zal er ongetwijfeld toe bijdragen het dorpsschoon te verhogen. Afgezien van het feit, dat onzé gemeente als kampeerplaats zeer gezocht is, behoeft het wel geen betoog, dat het in het algemeen toch van belang is ontsiering van het dorpsschoon zovéél mogelijk tegen te gaan. De heer Wagenmakers vroeg of deze verordening niet te veel zou ingrijpen tegen doeltreffende reclame door de middenstand ter plaatse en of bij een eventuele reclame door de fabriék de fa briek of degene die de plaat op zijn woning krijgt, moet wor den aangevraagd. De voorzitter stelde de vragen steller gerust, het gaat er hier slechts om dat men een controle heeft op de algemene gang van zaken. Hét voorstel werd aangenomen. Verder was aan de orde het voorstel tot verhoging van de pacht der gemeente-landerijen. Het prae-advies zegt hiervan 't volgende In verband met het feit, dat de pachten van de landerijen der ge meente, in vergelijking met die van particuliere gronden, zonder meer laag zijn te noemen, werd in ons College de mogelijkheid en wenselijkheid omtrent een even tuele pachtverhoging reeds eerder bésproken. Na het gereedkomen der begroting 1951 hebben wij de ze kwestie nogmaals onder ogen gezien en gemeend thans met een voorstel tot verhoging te moeten komen. Gezien de huidige pacht prijzen en gelet op de vérhoging van de grond- en polderlasten, komt ons een verhoging van 20% over de gehele lijn heel billijk en redelijk voor. Met deze verhoging van 20 staat de gemeente niet aan de top, wat uiteraard ook niet de opzet is. Dé heer Maas zag gaarne dat de grond werd getaxeerd op waar de en dan verhoging naar waarde van de grond. De heer Ploegmakers had ver wacht 15 verhoging; de pacht commissie bleek echter er 20 van te hébben moeten maken. De heer v. d. Wiel zei hier op dat ook hij oorspronkelijk in de vergadering van de pachtcom missie 15 had voorgesteld. Er werd echter ook 25 genoemd en om nu tot elkaar te komen kad men 20 vastgesteld. Spr. wilde als lid van de pachtcom missie alsnog 15 ervan maken 20% bij betere gronden. Over deze zaak werd ook een uitgebreide discussie gevoerd. Het voorstel van 15 en 20 werd uiteindelijk aangenomen. Aan de orde was verder nog de wijziging der gemeentebegroting 1950—51. De heer L. v. Drunen kwam bij deze gelegenheid nog eens te rug op de luchtfoto. Spreker zag gaarne door middel van folders meer réclamé gemaakt voor Dru nen en zijn schitterende omgeving. Onlangs had spreker nog er gens gelezen van de Udenhoutse Duinen, maar het zijn de Drunen- se. Anderen, aldus spreker, ma ken reclame met onze spullen. baar is 1333.De kosten voor het maken van een eenvoudige opstal, passend in de omgeving, en van de filtérinstallatie bedra gen volgens opgave van de Dienst Bouw-, Woningtoezicht 1863,41. De kosten van deze dienst dienen gesteld te worden op pl.m. 150 en de kosten van het Rijksinstituut voor drinkwa tervoorziening eveneens op 150, zodat nog benodigd is 2163.41, waardoor derhalve een aanvul lend crediet van pl.m. 830 nood zakelijk zou zijn. 2. Van de Stichting van de N.C.B. tot bevordering van het R.K. Land- en Tuinbouwonder- wijs, gevéstigd te Breda wordt be sloten over 1950 alsnog een sub sidie toe te kennen van 25. 3. Door het Bestuur van de R.K. Meisjesschool te Elshout werd een verzoek ingediend om over 1950 een vergoeding te mo gen ontvangen voor het vakon derwijs aan genoemde school, en voor het gebruik van een lokaal, béhorende aan de R.K. Kerk voor het geven van dit onderwijs. Voor 't eerste wordt 740 toe gekend, voor 't tweede 40. 4. De Afdeling Noord-Brabant van de Vereniging van Neder landse Gemeenten heeft het plan opgevat om bij de opening van de nieuwé Amercentrale te Geer- truidenberg, aan de N.V. Pnem een geschenk aan te bieden be staande uit een ramencomplex sa mengesteld uit de wapens van al le Noord-Brabantse Gemeenten. Waar wij het genomen initia tief ten zeerste toejuichen hebben wij de eer uw Raad voor te stel., len een bijdrage van 100 voor het vervaardigen van een ramen complex uit de wapens van alle Noord-Brabantse gemeenten, be schikbaar te willen stellen. Wijziging begroting 1951. 1. Van Ged. Staten werd on der dagtekening van 27 Dec. 1950 de nota van aanmerkingen ontvan gen op de gém. begroting. Kosten voor Nijverheidsschool worden gebracht van 2000 op 3500. Aan de Streek V.V.V. Brabants Centrum gevestigd te Tilburg wordt de Raad voorgesteld het gevraagde subsidie ad 0.02 per inwoner (gerekend naar het aan tal inwoners op 1 Jan. 1951) be schikbaar te willen stellen. Er zijn 3 luchtfoto's gemaakt voor 'n totaalbedrag van 119.50. 4. De Gem. opzichter Th. v. d. Wiel zal op 1 Maart a.s. het feit herdenken, dat hij 25 jaar in dienst is van de gemeente Drunen. Wij verzoeken Uw Raad te willen besluiten tot het beschik baar stellen van de benodigde géiden voor een gratificatie. Wij hebben de eer Uw Raad voor te stellen een bedrag van in totaal 3000 beschikbaar te wil len stellen voor het herstel aan de Jongensschool te Elshout. 6. In verband met de bouw van de 20 woningen aan het verleng de van de Burg. v. d. Heijden- straat is het noodzakelijk ook de bestaande straat zovér mogelijk door te trekken. 7. Na langdurige corresponden tie heeft de Directie van de We deropbouw en de Volkshuisvesting dezer provincie eindelijk toestem ming verleend tot herbouw van de voormalige woningwetwoning, Torenstraat 88. De kosten bedra gen gemiddeld 500 per woning. Zowel voor de herbouw als voor het herstel verstrekt het Rijk apar te voorschotten en wordt 90 bijgedragen in de annuïteit. De raad ging accoord met deze voorstellen. Aan de orde was verder 16. Voorstel tot het inge- bruik geven (verpachten) van een perceeltje kreek. (Prae-advies no. 13 in vorig no. opgenomen). Dit voorstel werd goedgekeurd. De heer L. v. Drunen vroég of deze verpachting voor lange tijd was. De voorzitter antwoordde bevestigend. Hierna slool de voorzitter deze vergadering. KAATSHEUVEL. ST ATIED AGEN. Zowel de Harmonie van het Kon. Muz. Géz. Euphonia, als de Kon. Erk. Harm. Apollo hielden Zaterdag de jaarlijkse statiedag. Apollo vertoonde zich reeds om klokslag half drie in de straat om het teerfeest te beginnen met een korte muzikale wandeling, waar in Directeur Steffen het publiek liet profitéren van enkele Engelse marsen in pittig tempo, die tot correct marcheren dwongen. Hierna volgde het gebruikelijk bezoek aan de tehuizen der an dere muziekverenigingen, waarna in eigen home het feest bij een glaasje gevolgd door een heerlijke maaltijd werd voortgezet. Het slot van de avond was een reünie, waarbij ook de dames genodigd waren. Muziek, zang en voor dracht vulden een programma tot het sluitingsuur, dat velen nog te vroeg kwam. Besloten werd het huldigings- matinée voor de jubilaris J. v. d. Heyden te bepalen op Zondag 11 Februari. Euphonia hield dit jaar zijn sta tiedag geheel binnenshuis. Als zeer bijzondere attractie gold daar het weder verschijnen van voor zitter Mich. v. Nieuwstadt, die avond, volgde het amusante ge deelte, bestaande in een non-stop programma van uitsluitend eigen krachten, waarnaast de restaura teur op keurige wijze zorgde voor de verzorging van de inwendige mens. Natuurlijk ontbrak het niet aan de gebruikelijke speechjes. De praeses dankte allerhartelijkst voor de hulde hem gebracht, de heer Meert die met het bestuur van de Harm. St. Jan present was, voor de goede vérstandhou ding tussen de beide gezelschap pen en de heer Kemmeren allen voor de spontane wijze, waarop medewerking aan deze goed ge slaagde avond was gegeven. EEN KONINKLIJKE FELICITATIE. Mevr. M. Vesters-Span, die op 19 Januari haar zevende zoon het leven schonk, ontving van H. M. Koningin Juliana een gelukwens voor de voorspoedige opgroei van haar kindje. De felicitatie was ondertekend door de Part. Secretaresse van H. M. Mevr. M. Smitt-Avis. VOETBALPOOL STOPGEZET. De initiatiefnemers van de voetbalpool deelden ons mede i ot onze spijt zijn wij genood zaakt de voetbalpool ten bate na een ongesteldheid van onge- van de Stichting Katholieke Ge- Wijzicjjng begroting 1950. Uit het prae-advies 1. Bij besluit van Uw Raad van 11 April 1950 werd een cre diet ad 5100 beschikbaar ge steld voor het maken van een brandput op Giersbergen. Deze werkzaamheden werden inmiddels uitgevoerd. De put is thans ge boord en het water is goédge- keurd voor gebruik als drinkwa ter mits een filterinstallatie wordt: aangebracht om het water te ont ij zeren. De totale boringskosten bedroe gen 3767, zodat nog beschik- veer een half jaar weer voor het eerst in de zaal verscheen, en thousiast toegejuicht door leden en bestuur. Met recht noemde hem de heer Jan Kemméren, die op de ze feestavond de honneurs waar nam, de spil waarom Euphonia draait, de man, die nog niet ge mist kan worden. Hij hoopt de heer v. Nieuwstadt in staat te zien binnen zeer korte tijd, weer volledig hersteld, opnieuw de voorzittershamer te hanteren. Dan verwelkomt hij de leden met hunne dames en meer in 't bijzonder de heren juryleden, P. B. Bisselink, W. J. von Berge en Jan Tuerlings, die zich bereid verklaart hebben de beoordeling van het quartettenconcours op zich te nemen, dat aan deze avond verbonden is. Na een inleidend woord van de heer Bisselink, die het voorzitterschap der jury zou waarnemen, vangt dan de ondér- linge wedstrijd aan. Er werd deel genomen door zes viertallen, uit de leden gevormd, doch zo saam- gesteld, dat elk quartet zowel be tere als mindére krachten bevatte. Als verplicht nummer gold een door D. Speet bewerkte compo sitie van G. Palestrina „Adora- mus te", een werk, dat, hoewel niet moeilijk, toch wél eisen stel de aan de executanten, speciaal in adembeheersing en dynamische verzorging. Bij. loting was de volgorde van optreden vastge steld. Na afloop gaf de heer Bis selink ovér het gebodene enige bemerkingen ten beste. De uit slag was: 1ste pr. met lof 157 pnt. quartet C. Oerlemans, J. Vloe mans, G. v. Dongen en M. Oerle mans; le pr. 146 pnt., groep D. quartet C. Oérlemans e.a.; le pr. 142 pnt. groep A, quartet L. v. Gulik e.a.; le pr. 138 pnt., groep B, puartet Ant. van Dijk e.a.; le pr. 125 pnt., groep E, quartet J. v. Laarhoven e.a. en 2e pr. 19 pt. groep F, quartét Jos. v. Riel e.a. Voor alle deelnemers waren prijzen beschikbaar, waarbij de hospes van Euphonia, de heer H. van Dun, ter verloting nog een fles Oude Klare voor de heren en een fles Likeur voor de dames beschikbaar stelde. Na dit officieel gédeelte van de zinszorg Kaatsheuvel te beëindi gen, daar de belangstelling zo zeer is afgenomen, dat bij voortzetting een batig saldo uitgesloten is. Wij hadden gehoopt door deze voet balpool een middel te verkrijgen, om de zo noodzakelijke finantiën die voor dit belangrijke sociale werk nodig zijn, aan te vullen. 't Is échter niet mogelijk geble ken een blijvende belangstelling te wekken. Wij danken al degenen, die ons bij het organiseren van de voetbalpool behulpzaam zijn geweest en degenen, die door het kopen van pools ons hebben ge steund. TAFELTENNIS K.T.O. K.T.C. I won weer van Cor du Buy 2 met 64. K.T.C. II wist van Beatrix I uit Den Bosch met 82 te winnen. Beide téams heb ben zich door deze overwinnin gen op een bijna zekere plaats voor 't kampioenschap geplaatst. K.T.C. I heeft daarvoor nog slechts een gelijk spel tegen Oss te bevechten, wat hen wel is toe vertrouwd. Mét K.T.C. II kan alleen nog K.A.T. gelijk komen. De ontmoetingen hebben resp. op 3 en 4 Febr. plaats. K. J. M. V. De K.J.M.V.* houdt Dinsdag zijn tweede ledenvergadering in Januari. Aalmoezenier Janssen zal bij deze gelegenheid verzorgen een lezing over Literatuur, een onderwerp voor de graag lezende K.J.M.V.'ers van zeer groot be lang. De vraag: wat lees ik, moet voor ieder, dus vooral ook voor de degelijke K.J.M.V.-er verant woord zijn. AGENDA. Maandag 29 Januari Apollo- Theater „De Greep des doods", 18 jaar. Dinsdag 30 Januari 7.30 u. n.m. partijen repetitie R.K. Par. Zang koor St. Jan Bassen, en 8.30 uur n.m. Tenoren. Dinsdag 30 Jan. 8 u. n.m. K. J. M. V. zaal J. Smit: Literatuur, Aalm. Janssen. Woensdag 8 u. n.m. Ledenver gadering R.K.M.V. Woensdag 8 u. n.m. repétitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 u. n.m. Apollo- theater „Gouden Oorringen", toe gang 18 jaar. Donderdag 7.30 u. n.m. repeti tie Dameskoor Bel Canto. 8.30 u. n.m. repetitie Gemengd Koor Bel Canto. R.K. MIDDENSTANDS VERENIGING. Naar wij vernemen, zal op Woensdag 31 Jan. om 8 uur in rlotel Euphonia een algemene le denvergadering gehouden worden. Getracht zal worden, in de va cature te voorzien, die ontstaan >s door het bedanken van de heer J. Frederiks als voorzitter. Het zal inderdaad niet gemak kelijk zijn, een persoon te vinden die op deze plaats de nodige lei ding kan geven. Daarnaast eisen de verschillen de econ. en soc. wetten, o.a. de wet op de Publiekr. Bedrijfsorg., de wet op de Econ. delicten, de Pensioenregeling voor de kleine zelfstandigen en nog vele ande ren, dat de middenstand, wil hij z'n tijd niet voorbij laten gaan, zich terdege zal moeten organi seren. Deze punten alleen al, met daarnaast de kleinere, doch daar om niet minder belangrijke plaat- ;elijke actiepunten, moeten vol doende aansporing zijn voor onze middenstanders, de vergadering van a.s. Woensdag zeker te be zoeken. „DE ZONNEZOEKERS". In een goed bezette zaal, onge veer 275 bezoekers, opende de voorzitter van de K.A.J. om 8 u. deze cabaretavond, dié verzorgd werd door het Cabaretgezelschap uit Tilburg „De Zonnezoekers". Wat op deze avond, die zeer goed geslaagd was, vooral de aandacht trok, was zeker wél Riet roenendaal met haar viool. Ook de twee accordeonisten die met hun dansende vingers de mu- ziekgeluiden in de zaal brachten, licht klassieke, zowel als populai re, hadden veel succes. Denken we ook nog aan enkéle nooie schetsen, o.a. „Annemarie- ke, waar gaat gij naar toe?", Het Kosterke, De boer uit Zwitser land, en nog vele andere. Naast deze populaire schetsen waren er ook nog die minder mooi waren. Zien wé vooral het programma van na de pauze, daar de sfeer in de zaal ook minder werd. Doch ondanks dat het programma van na de pauze niet zo in de smaak is van het publiek, was de avond in zijn geheel goed ge slaagd. KAJOTTERS-AGENDA. Maandag 7.30 u. n.m. Groep. Dinsdag 7.30 u. n.m. Pioniers- groep (Patronaat). Woensdag 7.30 u. n.m. Ont spanningsgroep. Donderdag 7.30 u. n.m. Groep. 8 u. n.m. Bestuursvergadering. 9 u. n.m. Leidersronde. Zondag 11.30 u. v.m. officiële opening der tentoonstelling Pasar Malem. DOODGEBLEVEN. Gewoontegetrouw verliet land bouwer v. Laarhoven j.l. Donder dag zijn huis om zijn dagelijkse arbeid op 't land te gaan verrich ten, dat ditmaal naar zijn land op de „Efteling" leidde. Niemand kon toen vermoeden dat hij daar van niet, althans niet levend, zou terugkeren. Tijdens 't werk, ver moedt men, heeft v. L. een hart verlamming gékregen, waaraan hij ter plaatse is bezweken. Dood werd hij door enkele wandelaars op zijn akker gevonden. Hij laat z'n vrouw en één zoon na. Hij was zilveren jubilaris van de H. Familie en was een zeer geziene buur en plaatsgenoot bij wie vrolijkheid en goéd humeur parool no. 1 was. Onder grote belangstelling vond dan ook he denochtend de uitvaart plaats. DON BOSCO met Herberg De Vier Winden. Zaterdag 27 en Zondag 28 Jan. 1. bracht de jeugdige, maar des te meer actieve toneelvereniging Don Bosco het prachtig oorlogs drama Herberg De vier winden, ten tonele, voorafgegaan door het dol-komische toneelstuk „Spook huis". Wat aan het blijspel tekort kwam, doordat verschillende jon gens pas voor de eerste keer op de planken stonden, wérd volko men vergoed door het spel van de ouderen in het aangrijpend oorlogsdrama. Met gespannen aandacht volgden de steeds uit verkochte zalen dit boeiend spel, dat op een loffelijke wijze geac- teérd werd en waarmee Don Bos co zijn naam en die van Berk- dijJc weer eens heeft verstevigd. Het feit dat deze jeugdige maar zeer actieve toneelspélers zich zo aan het toneelspel geven, bewijst reeds, dat hun goede naam nog groter en verder zal klinken. En zeker wanneer zé de leiding mag blijven genieten die ze nu heeft. GESLAAGD. Op het dezer dagen gehouden examen voor Ned. Handelscor respondentie van de Ver. van Leraren, slaagde onze dorpsge noot Cees Spapens. GROOT VOCAAL CONCERT. Op initiatief van Loonopzand's Gemengd Koor werd Zondag avond in de zaal van Concordia een groot vocaal concert aange boden door het Gemengd Koor Otfening en Vermaak uit Waal wijk onder leiding van de heer L. Sars, welk koor uit 130 per sonen bestaat. Alhoewel wij reeds eerder verschillende solisten van dit corps met groot succes hebben zien optreden en van dit koor grote verwachtingen hadden ge koesterd, zijn deze verwachtingen verre overtroffen door het optre den van deze avond. Zowel de prestaties van het koor als van de solisten waarvoor Waalwijk een goede reputatie geniet, brach ten de gehele zaal in vervoering. Het was voor allen een muzikaal genieten van het begin tot 't ein_ de en de directeur de heer Sars, zowel als de begeleider de heer Fr. Wilmont, hadden uitbundig ;ucces. Een daverend applaus en een woord van oprechte dank door de voorzitter van Loonopzand's Ge mengd Koor was dan ook zeer op zijn plaats, waarna de voorzitter van Oefening en Vermaak zijn dank betuigde voor de warme hul de en de ovaties, welke zijn corps ten deel vielen. Hij zegde zijn volle steun toe voor de naaste toekomst. Na afloop van dit geslaagd concert werd allen nog een bal aangeboden, waarvan zeer velen gebruik maakten en de avond ver- - liep dan ook op een zeer gezelli ge wijze. TONEELAVOND. Zondagavond gaf de amateur- toneelvereniging van de R.K. Jonge Boerenstand een toneel avond in het parochiehuis, welke goed bezocht was. Opgevoerd werd het toneelspel in drie bedrij_ ven „Waar God richt". Het was een zeer geslaagde avond en het stuk werd zeer goed uitgevoerd. De talrijke bezoekers keerden dan ook zeer voldaan huiswaarts. VERSLAG T.B.C.-COMMISSIE Aan het financiëel overzicht der T.B.C.-Commissie over 1950 ontlenen wij het volgende Opbrengst paaseiactie 281.61, duivenvluchtactie 843.60. Voor uitzending van zwakke kinderen werd uitgegeven 1037.93, voor kleding aan hulpbehoevenden 213.18. BURGERLIJKE STAND VAN 1 T./M. 15 JANUARI 1951. Geboren Johannes J zv J Kam- pen-v Wezenbeek Catharinus M J zv J A Oomis-Schellen. Cornelia W H M dv H M Beu- nis-v Dongen. Johanna M M dv L v Son-Klerks. Adriana L M dv F P v Onzenoord-Op- perman - Adelbert A zv JJ Mas seurs-Schuwer Hubertus P M zv J C Knapen-v d Ven Jo hannes C H zv B J v Heesch-v I Heeswijk Engelberta M dv H A de Kort-Rombouts Adria- nus J M zv M J in 't Groen-v d Ven Petrus A E zv J P M Roestenberg-Hentenaar Johan na E C M dv A P J C Snoeren- v Duppen Theodora A J dv J F v Onzenoord-Grootswagers. HuwelijksaangiftenCornelius J F Steenbergen 26 jaar er. Johan na M v d Dungen 25 jaar Deiden alhier Antonius A Trimbach 26 jaar te Waalwijk en Elisabeth H C Timmers 23 jaar alhier. HuwelijkenGerardus J Mut- zers 23 jaar en Petronella M v d Wouw 21 jaar beiden alhier Antonius W v Ertrijk 26 jaar te Raalte en Elisabeth C M Klijn 25 jaar alhier. Cornelis M v Mier 26 jaar te Waalwijk en Adriana J Hendriks 21 jaar alhier Cor nelis P Horsten 26 jaar te Ooster hout en Adriana P G Molenschot 25 jaar alhier Adrianus v d Linden 23 jaar te Made en Drim- melen en Henrica W Couwenberg 21 jaar alhier. Overleden Adrianus Schellen, echtg van M Martens 70 jaar. Cornelia van Gulik wed van J v Wanrooij 77 jaar Petrus van Boxtel wed van A A v d Houdt 77 jaar Antonia G v Wanrooij oud 5 maanden. Ingekomen personen W J van Wezel van Dordrecht Petrus: J de Man van Tilburg. Vertrokken personen Johanna M Broeders naar Eindhoven Antonia Chr Franzel naar Ois- terwijk P W J M v Lier naar St. Michielsgestel J W Vrij burg naar Tilburg H C Ver schuren naar Terheijden PR C de Wijs naar Gilze-Rijen G Vermeer en gezin naar Sprang- Capelle W. Nieuwenhuizen naar Sprang-Capelle W Ma- ton naar Avereest W M Slip- horst naar Tilburg B W J Wijtvliet naar Tilburg LA Voogd naar Rotterdam. GEM. ZANGVERENIGING ECHO DER DUINEN. Zaterdag vierde de aloude Ge mengde Zangvereniging Echo dei Duinen haar jaarlijkse statiedag. Traditiegetrouw begon deze dag met een H. Mis voor de overle den leden. Om 3 uur kwamen d« leden in de verenigingszaal bijeer en na een welkomstwoord dooi de voorzitter werden de leden ont haald op een gulle tractatie, ter wijl in de avonduren een geza menlijke maaltijd alle eer were aangedaan. De avond werd ir grote gezelligheid doorgebrach met muziek en zang onder het le. digen van een glaasje. In aansluiting aan deze feest dag werd Zondagavond een groo concert gegeven voor leden ei donateurs, dat zeer druk bezoch was en buitengewoon geslaagt mag heten. Het gemengde zang koor Tot Bloei der Toonkunst o l.v. de heer J. Lombarts uit Waal wijk, die eveneens de dirigeerstol zwaait over Echo der Duinen ver leende zijn medewerking. De ge combineerde koren hebben ge toond dat zij tot grote dingen i; staat zijn. Speciaal het bekend Slavenkoor uit „Nabucco" vai Verdi en 'n koor uit „Die Schop fung" van Haydn oogstten ee. welverdiend succes. Waalwijks Vocaal Ensemble

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3