HMISHEUVEL ...rtatC Qüuweropüfl BERKDIJK NET R.K. MEISJf rac"i ELKE BEUBS roTumc* 1043.- Fa. G. DEKKERS ,THAS" N.V. Overledersnijder Machine-Stiksters. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 9 FEBRUARI 1951 V/2 mm BUISKAMERS ta «*- 860, SLAAPKAMERS 825, 750, 36g BANKSTELLEN in Prii2e" ™n 1495,1285,1130* 4085, PmTKLERKX *oont U ALLE GENRES en....ALLEPRlJ^ sSte °DZe TUim drieduizend vierkante meter oppervlakte PIET KIERKX, de firma waar ALTIJD SLAAGT! GROOTSTE WOniIMCIMRICHTIltfn Let op de juiste adressen: GROTESTRAAT 220-222 Franco levering door geheel Nederland^ 67 per eigen wagenpark. GROTESTRAAT 299-305 Bij aankoop van f 250.- of meer vergoeden TBL' 468 wij de reiskosten voor 2 personen. WAALWIJK 4 Slotlen met 2 Fauteuils, STIKSTOF FOSFOR KALI: A. S. F. korrels- TELEFOON 146 VRIJHOEVE-CAPELLE. Het Snoepje van de Week Is weer zo lekker en zo leuk. VRAAGT: 1 prima enkele bekwame Straat of weg Aantal aansluitbare percelen 1. Hilsestraat 7 2. Heikant 8 3. Oude Omdraaier 2 4. Loonshoekje 31 5. Lage Zandschel 22 6. Hoge Zandschel 8 7. Dreefseweg 49 8. Udenhoutseweg (le gedeelte) 4 9. Kraanven - De Moer 44 10. Finantiën 12 11. Zijstraat 18 12. Bergstraat 11 216 De kosten van deze leidingen, zonder brandkranen, bedragen 191.520, waarvan 75.600 als rendabel is te beschouwen, zodat als niet rendabele kosten een be drag van 115.920 resteert. De maatschappij is bereid van dit laatste bedrag 74.160 voor haar rekening te nemen onder de vol gende voorwaarden: 1. door de gemeente wordt het resterende bedrag ad 41.760. a fonds perdu bijgedragen: 2. de gemeente betaalt jaar lijks 7.50 aan de maatschappij voor elke in deze waterleiding aangelegde brandkraan. In dit gte- val voor ongeveer 100 brand kranen, ongeveer 750 per jaar. 3. de gemeente garandeert de aansluiting der 216 percelen waar van bij de rentabiliteitsberekening is uitgegaan, met dien verstande, dat voor elk perceel, dat minder dan 216 percelen zou zijn aange sloten, de gemeente jaarlijks aan de maatschappij een bedrag van 16.50 betaalt. De navolgende uitbreidingen worden door de maatschappij fa cultatief gesteld 1. Galgeneind le gedeelte 5 aansluitbare percelen: Galgeneind 2e gedefelte 4 aansluitbare percelen: 2. Land van Kleef 8 aansluitbare percelen. De aanlegkosten hiervan be dragen 24.720, waarin door de gemeente 8.110 zou moeten worden bijgedragen onder dezelf de voorwaarden als boven ver meld. Wij achten deze uitbreidingen van belang zowel voor de be trokken inwoners als voor de ge meente met het oog op de bestrij ding van brand. Bovendien zou na deze uitbrei ding de watervoorziening var Loon op Zand definitief verbete ren, wijl Loon op Zand zowel via Kaatsheuvel als via Dongense <luurt aan de sticllting vaart—De Moer van water wordt gaerde", die de exploitatie voorzien. I ,j -lljjl Wij stellen U voor aan deze uitbreiding medewerking te ver lenen. 8 Voorstel tot wijziging van l de gemeentebegroting dienst 1951. 9. Voorstel tot het verlenen van medewerking aan de uitbreiding van het electriciteitsnet in deze gemeente. Prae-advies De N.V. Provinciale Noord brabantse Electriciteits-Maatschap- pij heeft het toegezegde plan tot uitbreiding van het electriciteits net thans ingezonden. Dit plan is te beschouwen als het sluitstuk van de uitbreiding. De enkele per celen die niet in de uitbreiding begrepen zijn, eisen een materiaal investering, welke momenteel niet verantwoord is te achten. Met 't oog hierop wensen wij de gepro jecteerde uitbreiding aan de Fi- nantiën te Loonopzand beperkt te zien tot en met het pand nr. 22, bewoond door C. van Loon (dus zover de beukenlaan reikt). Het bedrag ad 145.600 dat in ver band met de geprojecteerde uit breiding ten laste dezer gemeente zou moeten komen volgens mede deling van de P.N.E.M. zal hier door dus enige verlaging onder gaan. Met de reeds uitgetrokken be dragen van 70.000.voor de goedgekeurde plannen A en B en 58.900 voor de vervanging van bestaande noodnetten, waarvan de uitvoering ondertussen is vol tooid, zal de uitbreiding in totaal een bedrag van 274.500 vergen. Wij zijn van oordeel dat een deel van dit bedrag ten laste van de eigenaars of gebruikers der aan sluitbare percelen dient te komen. Wij zouden hiervoor de volgende maatstaf willen nemen. Bij wijze van baatbelasting wordt gedurende 30 jaren een bedrag aan de gemeente betaald van ge middeld 15 per aansluitbaar perceel per jaar. Dit tarief is gebaseerd op een vergoeding van het stroomver bruik (met inbegrip van de be lasting) tegen 0.50 per kwh. bij ten jaarverbruik van 60 kwh. Op deze wijze komt ongeveer 30 van het geïnvesteerde kapitaal ten laste van de betreffende eigenaars of gebruikers. Wij stellen U voor te besluiten ban de P.N.E.M. een bijdrage te verlenen tot een bedrag van 145.600, verminderd met de ver laging, welke deze som ondergaat wegens de beperking van het plan aan de Provinciale weg Loon op ZandTilburg. 10. Verzoek van het bestuur der R.K. Jongensschool St. Emi- lius, Gasthuisstraat 16 te Loon op Zand, om medewerking ex ar tikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 tot de bouw van twee nieu we lokalen. Prae-advies Bij schrijven van 29 November 1950 is door het bestuur der R.K. Jongensschool St. Emilius, Gast huisstraat 16 te Loonopzand een verzoek ingediend om ex artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 medewerking te verlenen tot de bouw van twee nieuwe leslokalen. Deze uitbreiding van het be staande schoolgebouw is noodza kelijk wegens de bekrompen plaatsruimte. Wijl in verband met de voortdurende stijging van het leerlingental binnen afzienbare tijd zeven wettelijk verplichte leer krachten aan genoemde school zullen moeten veroonden zijn, die nen reeds thans maatregelen te worden genomen om in deze de nodige voorzieningen te treilen. in zijn schrijven van 14 Uecem- oer 1930, C 1490, deelde de in specteur van het lager onderwijs in de inspectie Waalwijk mede, dat de school weldra te klein zal zijn en achtte dan ook de aan- oouw van een tweetal lokalen zeer urgent. Mede om de ondoel matige constructie van het school gebouw op te heffen in een gedeelte van de school is geen gang aanwezig, zodat men steeds genoodzaakt is een klaslokaal te passeren geelt hij in overwe ging de gevraagde medewerking ce verlenen. Uit voornoemde, thans in gebruik zijnde klaslokaal zal, doordat het voor te Weinig leerlingen plaats biedt, kunnen worden aangewend als dokters kamer en bergruimte voor leer middelen. Het zal dan mogelijk zijn een Verbinding tot stand te orengen tussen de bestaande pa- rallenopende gangen, waardoor te vens de voormelde hinderlijke pas sage wordt voorkomen. riet voorstel om gelijktijdig de gehele school van gasverwarming .e voorzien werd door de bouw- .cundig hoofdinspecteur goedge keurd. De kosten daarvan zijn ge kaamd op 12.000, terwijl voor je bouw van twee nieuwe leslo kalen benodigd is 30.000, ver hoogd met 4.900 wegens archi- .ecten- en bestedingskosten. Wij stellen U voor de gevraag- Je medewerking tot de bouw van .wee nieuwe leslokalen, verbouw klaslokaal tot dokterskamer en Joortrekking schoolgang, alsmede aanleg gasverwarming in het ge- .ïele schoolgebouw te verlenen. 11. Voorstel tot het verlenen van het nodige crediet voor de jouw van een tehuis voor ouden van dagen. Prae-advies De plannen voor, de bouw van net tehuis voor ouden van dagen zijn zover gevorderd dat binnen niet te lange tijd met de uitvoe- ïng een aanvang zal kunnen worden gemaakt. Vanwege het ministerie van wederopbouw en volkshuisvesting is de waarschijn- ijkheid van het verlenen van .ïjkssteun op de voet van de Wo ningwet in uitzicht gesteld. Hier- jij is er van uitgegaan dat de jouw geschiedt door de gemeente ,-n deze het gehele complex ver- .ïuurt aan de stichting „Rosa- van 't tehuis voor ouden Van dagen op zich zal nemen. De jaarlijks voor rekening der gemeente blijvende lasten zullen dienen te worden gedekt door de huur, alsmede door de van het rijk te ontvangen bij drage. Zowel de huurprijs als het bedrag der jaarlijkse bijdrage worden door het rijk vastgesteld. In overleg met de ontwerper van het uitbreidingsplan dezer ge meente is het bouwblok aan de westzijde van de dubbele weg TramlaanNatuurpark „de Efte- ling" aangemerkt als de in de hui dige omstandigheden best geschik te bouwplaats. Bij het ontwerpen der plannen is hiermede rekening gehouden. Het geheel zal bestaan uit een verzorgingshuis en 48 afzonder lijke woningen. In het verzor gingshuis zullen, behalve het per soneel, 43 te verzorgen personen kunnen worden gehuisvest, terwijl dan nog een reserve van 4 bed den voor eventuele zieken aan wezig blijft. Van de 48 woningen zijn er 16 bedoeld voor echtparen, 16 voor andere gezinnen en sa menwoningen van twee personen en eveens 16 voor gezinnen en samenwoningen van drie perso nen. De totale stichtingskosten, met inbegrip van de grondkosten zul len naar schatting 555.00 be dragen. De grondkosten ad 80.000. zullen in 75 jaar en de stichtings kosten ad 475.000 zullen in 50 jaar worden geamortiseerd door middel van een annuïteit berekend Behalve deze annuïteiten moet jaarhjks een bedrag worden uit getrokken veer onderhoud, alge mene kosten en belastiriyee- Het totaal der lasten hebben wij becijferd op 28.674.77. Dit bedrag behoort te worden gedekt door de van het rijk te ontvangen bijdragen ad 12.752 en de door de stichting te betalen huur welke op 15.922.77 te be cijferen is. Voor de inrichting van het ge bouw is een uitgave geraamd van 188.000. De stichting zal ook over dit te investeren bedrag een jaarlijkse huur moeten betalen, welke is te stellen op een bedrag, gelijk aan de annuïteit der inrich tingskosten VA over 25 jaar, te berekenen op 11.406.72. De stichting „Rosagaerde" heeft dus jaarlijks te betalen als a. huur voor de gebouwen 15.922.77 b. huur voor de inrichting 11.406.72 totaal 27.329.49 Dit bedrag vormt de hoofdlast voor de stichting en hierop zal de exploitatie moeten worden opge bouwd. Met de te ontvangen huur en de rijksbijdrage worden de ge meentelijke lasten gedekt. .Wij menen de medewerking aan de tot standkoming dezer ge bouwen aan enige voorwaarden te moeten binden, waarvoor de volgende bepalingen zouden moe ten gelden: a. in het stichtingsbestuur zal een door het college van burge meester en wethouders dezer ge meente aan te wijzen lid worden benoemd, dat mede in het bijzon der toezicht houdt op de finan ciële exploitatie van het tehuis: b. de toewijzing van woon ruimte aan gegadigden behoeft de goedkeuring van burgemeester en wethouders, ook nadat de Woon- ruimtewet 1947 heeft opgehouden te bestaan. Deze laatste voorwaarde wen sen wij te zien gesteld met het oog op voorkoming van opneming van mogelijke armlastigen uit an dere gemeenten, zonder voldoen de zekerheid t.a.v. bijdrage in de kosten door de betrokken ge meente of haar instellingen. Op grond van het bovenstaan de stellen wij U voor 1. te besluiten tot het bouwen van een tehuis voor ouden van dagen; 2. voor deze bouw aan te vra gen en te aanvaarden steun uit 's-rijkskas als bedoeld in de Wo ningwet: 3. voor deze bouw de nodige credieten beschikbaar te stellen; 4. in principe te besluiten tot verhuur van het tehuis voor ouden van dagen aan de stichting „Ro sagaerde" zoals hierboven is aan gegeven. 12. Rondvraag. IN MEMORIAM MICHAEL v. NIEUWSTADT. Na een bijna volledig herstel van een ongesteldheid van meer dan een half jaar overleed j.l. Woensdagavond plotseling de heer Michael van Nieuwstadt, een der meest verdienstelijke burgers uit onze gemeente. Op industrieel gebied was hij een bekende figuur als firmant van de reeds meer dan een eeuw oude Schoenfabriek W. van Nieuwstadt Zn., bekend in het gehele land. Wat de heer van Nieuwstadt voor de gemeenschap deed is niet te beschrijven zonder veel te ver geten. Uit traditie was hij geheel zijn leven een steunpilaar van het Koninklijk Muziekgezelschap „Eu- phonia", waarvan hij meer dan 30 jaar president was, waarom het gezelschap draaide. Hij was mede-opzichter der Bouwvereniging „Volksbelang" daar hij de woningnood ten volle begreep. Jarenlang was hij voor zitter en voorvechter van het Wit-Gele Kruis, aanvoelende wel ke grote ellende op het gebied van t.b.c.-bfestrijding te lenigen viel. Hij was lid van de Erewacht van het H. Sacrament. Jarenlang gaf hij zijn volle kracht als lid van de gemeenteraad en in de moeilijkste tijd (1944) droeg hij &ls wethouder en loco-burgemees ter de zware lasten der bezetting. Hij was voorzitter van de Bond van Huiseigenaren, wier belangen hij immer voorstond. Hij had ja renlang zitting in de Commissie van schooltoezicht, was mede-op richter en bestuurslid van de ver eniging „Kaatsheuvels Belang", etc. Trouwens, geen commissie werd qevormd, geen comité opgericht, of de heer v. Nieuwstadt werd verzocht zitting te nemen. Steeds stond hij klaar zijn krachten voor de gemeenschap aan te bieden. Zijn steeds bezadigd en welover wogen woord, zijn gedocumen teerde en logische redeneertrant vonden steeds waardering. Zijn gezond, practisch advies werd immer op hoge prijs gesteld. De verschillende verenigingen waarvan hij nog bestuurslid was, verliezen in de heer van Nieuw stadt hun bestfe kracht. Ongetwijfeld zal hij Boven de beloning vinden voor zijn arbeid zaam, opofferend leven, waarin niets hem liever is geweest dan zijn evenmens te dienen. R. I. P. WISSELCONCERT. Het ligt in de bedoeling om op Zondag halfvasten een wisselcon cert te geven door de beide har monieën Euphonia en Apollo en de zangvereniging Bel Canto. Het concert zal worden gegeven ten bate der St. Vincentiusvereniging in het tehuis der Kon. Erk. Harm. Apollo. HULDIGING. Zondag 11 Februari zal in de Apollozaal de uitgestelde huldi ging plaats vinden van de dia manten jubilaris van de Kon. Erk. Harm. Apollo, de heer Jan v. d. Heijden, die 60 jaren als'werkend lid aan het corps zijn uitstekende krachten gaf. Bij deze huldiging zijn ook de besturen der plaatse lijke corpsen uitgenodigd. Apollo heeft de goede gewoonte aangenomen het traditionele kwar tiertje over tijd af te schaffen, zo dat de belangstellenden er bij hun bezoek rekening mede zullen moe ten houden, dat precies op tijd volgens het verstrekte program ma wordt begonnen. BELANGRIJKE AVOND VOOR DE VEEHOUDERS. Op uitnodiging van de N.C.B. en de R.K.J.B. zal de WelEd. Zeergel. Heer Dr. Kirch de di recteur van de Prov. Gezond heidsdienst van dieren in Noord brabant op Vrijdag 9 Februari a.s. om half acht een lezing hou den over het vijfjarenplan in de t.b.c.-bestrijding van de rundvee stapel, waarbij tevens een film zal worden vertoond over enkele belangrijke andere onderwerpen. Zowel de leden van de N.C.B. als de Jonge boeren zullen begrij- •:«V ..e' rfT°!° *>0nCf ffeopenc*; pe™ was enthousiast evenals de duizenden bezoekers, die U al voorgingen. Daarom nodigen wij ook U uit, tot een bezoek aan onze nieuwe toonzalen, waar wij U langs ontelbare modelkamers kunnen leiden. VOOIf menMmake,. me< grof, IWde iun ambacb' "Uepv, in h„ gothiek, old-ün„h. bn,ok ,n mod.,ne ge„,o. 945.-. 875.-, 625.-. Zeer solide ENGELSE EETKAMER, bestaande uit groot dressoir (bijna twee meter), zware uitschuiltaiel, vier stoelen en twee lauteuils gestoffeerd in wollen moquette, geh. compl. 5r Cr»- Luifelopzet 35.- Prachtig BANKGARNITUUR, bestaande uit ruime 3-zltsbank, bergère en chesterfield met losse verende kussens. Geheel gestoffeerd met wollen Engelse epinglé Slavonisch eiken Gothische SLAAPKAMER. Royale linnenkast (leg- en hang kast), toogledikant, 2 nachtkastjes, tafel en 2 gestoffeerde jUgeg* stoelen9 5fJ»" pen dat deze avond van zeer veel belang is voor de naaste toekomst. AGENDA. Vrijdag 7.30 uur n.m. Dr. Kirch t.b.c.bestrijding rundvee in de zaal van de Gildenbond. Zaterdag 8 uur en Zondag 6 en 8.30 uur n.m. Apollo-theater, ,,De Wiener Sëngerknaben, Kon- zert in Tirol. Alle leeftijden. Zondag 12.15 uur huldiging J. v. d. Heijden, jubilaris harmonie Apollo. Zondag 2.30 uur n.m. voetbal wedstrijd DESK—Dosko. Maandag 8 uur n.m. repetitie harmonie Apollo. GROS VELD'S ENORM SUCCES. Zondag 4 Febr. gaf het revue gezelschap o.l.v. de heer Gros- véld een uitvoering, die in alle opzichten geslaagd is. Zowel het gebodene als de opkomst van het publiek was, ondanks de eerste carnavalsdag verrassend. In één avond veroverde Grosveld aller harten en het uitbundig en lang durig slotapplaus, verenigd met de wens om nog eens terug te komen, was slechts een klein, doch wel gemeend en joviaal blijk van hul de en dankbaarheid, die het ge zelschap ten volle toekwam. Zang, spel, muziek, decors, al les was tot in de puntjes verzorgd en het was juist daarom dat Gros veld en de zijnen zo'n medeleven en populariteit ten deel viel, zoals wij van het publiek nog nooit za„ gen. Dit was nu werkelijk een avond van een lach en een traan. Het was werkelijk af. Het was 'n avond zoals wij er de laatste ja ren in Berkdijk slechts zelden za gen. De naam Grosveld zal velen nog lang bijblijven. TE KOOP AANGEBODEN: Old finish nog niet gestoffeerd, Te bevragen: SPRANQ A 290 GEVRAAGD: voor hulp in do huishouding A. OERLEMANS Tramlaan 230 KAATSHEUVEL Kalle Ammon. Salpeter los 16,20 ai Hooipers Waspik id«m 16,30 franco Zwavelt. Ammoniak 16,93 Kalk Salpeter in papleren zakken 16,45 Slakkenmeel 62 cent per dus 16% 16 z 62 cent ls oer der lj Super 17% Super 18% Kristal Super 17% Kallzout 20% Kallzout 40% Patent Kali 12 x 10 z 18 9 z 10 x 23 los los ln papleren zakken idem 9,92 7,75 8,10 8,- 6,80 12.- 13,50 29,20 29,20 De prijzen gelden voor levering franco bedrijf, tenzij anders vermeld. De LOSSE artikelen kunnen opgezakt worden ln kopers zakken, tegen een vergoeding van f0.10 per 100 kg. Iedere week bij f. 2.50 aan De Gruyter- artikelen een zakje lekkers met een kinderverrassing voor'slechts 10 cent LEDERENKLEDING- EN SPORTKLEDINGFABRIEK le Z£INE WAALWIJK «s tm

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 3