HET GEZIN Waalwijkse en Langstraatse Courant SAMENWERKING op charitatief terrein LOF VAN WAALWIJK NEDERLANDS EPISCOPAAT Winterhanden? DIOCESAAN SOCIAAL CHARITATIEF CENTRUM over BILJARTKAMPIOENSCHAP 47/2 Zaltbommel 13 10 11 11 12 13 11 12 11 9 12 11 0 0 23 14 14 13 11 11 11 11 9 7 2 4e Klas D. W.S.C.-SUPPORTERS VRIJDAG 9 FEBRUARI '51. Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO m HET ZUIDEN 74e JAARGANG No. 12 Abonnement 17 cent per week 2.15 per kwartaal 2.40 franco p.p. Advertentie-prijs 9 cent per m.M. Contract-advertenties speciaal tarief. OPGERICHT 1878. Bureaux GROTESTRAAT 205 WAALWIJK TEL. 38. SCHOOLSTRAAT 11 KAATSHEUVEL TEL. 66. TEL.-ADRES „ECHO". Misschien heeft men hier of daar gelezen dat de Bisschop van Den Bosch op 6 Januari j.l. het defi nitieve bestuur van het Diocesaan Sociaal Charita tief Centrum in ons bisdom heeft geïnstalleerd. Overigens zal deze instelling voor de overgrote meerderheid van onze lezers wel een volkomen on bekende zijn. Nochtans is dit minder dan zij ver. dient en om meer dan één reden willen wij er hier enige aandacht aan wijden en voor vragen. Het Diocesaan Sociaal Cha ritatief Centrum is twee en een half jaar geleden opge richt .door Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van Den Bosch, die toen een voorlopig bestuur in stelde. Dit is op 6 Januari ver vangen door het definitieve bestuur, dat bestaat uit mr. r J. van Thiel uit Helmond, voorzitter, en de heren P. Coppes uit Tilburg, Jos v. d. Eerenbeemt uit Vught, rectoi J. Janssens uit Tilburg, O Loupard uit Eindhoven, prol A Oldendorff uit Nijmegen en drs. A. Verdijk uit Tilburg, leden. Directeur is rector P. Mommersteeg en hoofdleid ster Mej. A. Schellekens. Mr. van Thiel, die vorige week in Den Bosch met ande re bestuursleden aan de pers een uiteenzetting gaf over doel en werkwijze van 't cen trum, sprak met veel waarde ring over het vele werk dat dr. Piet van Loon heeft ver richt voor de totstandkoming. Hij had daar de grootste be wondering voor en verklaar de dat men altijd met dank baarheid op zijn voorberei dend werk zou blijven terug zien. Hij betuigde daarvoor uitdrukkelijk nog eens de dank van het bestuur. Het doel van het centrum omschreef mr. Van Thiel als het tot stand brengen van sa menwerking tussen de soci aal-charitatieve organisaties in het bisdom. De verschillen de dioc'esane centra komen sa men in het landelijk centrum, dat onder leiding staat van prof. Beel. Doeltreffende caritas. „Caritas is zo oud als de Kerk", zo zei rector Mommer steeg, en de georganiseerde caritas is niet veel jonger. Uit de naam „Sociaal Charitatief Centrum" valt af te leiden dat dit centrum niet alleen de bundeling der liefdewerken van de individuele leden der Kerk nastreeft, maar ook van de Kerk als geheel. De eerste taak is de bevordering van de geest der zuivere charitas. Daarop volgen drie bijzondere taken, die vervuld moeten worden voor een doeltreffen de beoefening der caritas. Op de eerste plaats moet het centrum coördinerend optre den, een behoefte die sterker wordt gevoeld naarmate aan tal en soort der liefdewerken toenemen. Deze coördinatie moet tot stand gebracht wor den tussen de algemeen chari tatieve organisaties, zoals de St. Vincentius- en St. Elisa- bethsverenigingen, de Gezins zorg, het Wit-Gele K-ruis, tus sen de gespecialiseerde chari tatieve organisaties b.v. de re classering, tussen de sociaal charitatieve organisaties waar toe o.a. de standsorganisaties behoren en tussen instellin gen als 't Bureau Huwelijks voorlichting en Mater Amabi- lisscholen. Daardoor zal wor den voorkomen dat vertegen woordigers van vijf of meer organisaties één gezin bezoe ken en ieder afzonderlijk dit gezin trachten te helpen zon der dat enig overleg gepleegd wordt. Een tweede taak is het be vorderen van efficiency. Het lenigen van nood is niet het enige werk der caritas, zoals lang gemeend is. Voor 'n doel treffende uitioefening der ca ritas moet getracht worden nood te voorkomen en op te heffen. Mag het voorkomen, zoals in een oude stad van ons bisdom inderdaad is gebeurd, dat een familie 120 jaar lang klant der Godshuizen is en 'n andere 70 jaar klant van Vin centius Men hoeft dus heus geen schrik te hebben van ef ficiency op dit gebied, want ook in het geestelijk leven is hoogste efficiency hoogste vol maaktheid. Ten derde moet de verhou ding tussen burgerlijke over heid er. particulier initiatief geregeld worden. In de loop der jaren is veel charitatief werk overgegaan in handen der overheid. Enkele cijfers illustreren dat duidelijk. In 1908 was nog 48 van de so ciale zox-g in handen van par ticuliere verenigingen en 52% in handen der overheid in 1945 echter lagen die verhou dingen als volgt toen werd nog maar 17 door particu lieren verzorgd en 83% door de overheid. Deze overheids zorg kan een voordeel zijn door de ruimere middelen waarover zij beschikt, maar in grote staatsbemoeiing (staats- de gevende partij, die op de eerste plaats bezield moet zijn met de goede intentie hierin heeft ook de overheid 'n taak, door het particulier initiatief financiëel te steunen. Dit wordt niet overal begrepen, maar de provinciale overheid van Noordbrabant neemt in deze een juist standpunt in en dat is verheugend. Betreffen de de verdelende partij eist de moderne caritas dat zij niet dc gevende partij is de verde ling is een taak voor mensen die het vertrouwen van de ontvangende partij genieten. Ook hierin geldt voor de over heid dat zij niet altijd de aan gewezen partij is ter verde ling. De ontvangende partij tenslotte lijkt in een beetje pijnlijk geval te verkeren, doch dat is helemaal niet no dig. Het gaat er maar om dat de caritas ten opzichte van de ze partij op de juiste wijze wordt beoefend. Daar heeft in het verleden hier of daar mis schien wel iets aan ontbroken, maar dat moet vergroeien. Dat eist natuurlijk tijd en ac tiviteit. De activiteit zal het Diocesane Centrum wel ont plooien, als het de middelen daartoe heeft. Die middelen MIJNHARDT socialisme) schuilt het gevaar dat aan het particulier initia tief wordt ontnomen wat aan het particulier initiatief toe kom. De staat kan nooit vol doende aandacht besteden aan de menselijke persoonlijkheid die nauw bij de caritas be trokken is en de Kerk kan geen afstand doen van haar plicht en recht haar eerste deugd en kenmerk, de caritas, te beoefenen. Het is heel begrijpelijk dat dit werk geld nodig heeft. Daarom heeft de bisschop be paald dat de jaarlijkse collecte voor de Katholieke Actie a.s. moeten de katholieken van 't bisdom mee helpen bijeen brengen Het gironummer is 535653 t.n.v. het Diocesaan So ciaal Charitatief Centrum, Lange Putstr. 44, Den Bosch. Uiteraard moet de samen werking parochiëel beginnen en de parochiële comité's kun nen dan weer plaatselijk of interparochiëel worden ge bundeld. De parochiële en in terparochiële centra stoelen op de verschillende groepe ringen, doch het diocesane centrum valt onder de kerke lijke verantwoordelijkheid vandaar dat 't bestuur wordt Zondag mede bestemd zal benoemd door de bisschop. Er worden voor de diocesane liefdewerken door het Dioce saan Sociaal Charitatief Cen trum. Het is niet aan ons om hier een pleidooi te houden, opdat men deze collecte zal gedenken. Dit lijkt ons ook niet nodig, daar de noodzaak voor zichzelf spreekt. Het is dan ook slechts de bedoeling dat men de collecte in gedach ten houdt en naar zijn inzicht geeft. De juiste geest. Dhr. Coppes onderscheidde bij de caritas drie partijen: zijn al verschillende plaatsen waar de samenwerking groeit, in Bergeijk werkt ze zelfs al model. Maar er is nog veel te doen. Wij hopen er met boven staande uiteenzetting in ge slaagd te zijn het belang van het Diocesaan Sociaal Chari tatief Centrum duidelijk te maken. Is dat zo, dan zullen de katholieken van de Lang straat er het juiste antwoord op weten te vinden. Dan is het doel van het bestuur, dat wij tot het onze hebben gemaakt, bereikt. In hun jaarlijkse Vastenbrief, die 1.1. Zondag in alle kerken van Nederland is voorgelezen, hebben de Nederlandse bisschoppen ge sproken over het gezin. Na vastgesteld te hebben dat er tussen de instellingen die God gewild heeft, in zekere zin geen enkele te vinden is die zo van invloed is op de redding en de heiliging van de zielen, als het Christelijk gezin, halen zij 'n om schrijving van 't gezin aan, waar van de de gegevens verder uit werken. Volgens deze omschrij ving is het gezin ten eerste „de bron waaruit de mens het leven ontvangt", ten tweede „de eerste school waarin de mens leert den ken" en ten derde „de eerste tem pel waar de mens leert bidden". Naar aanleiding van het eerste punt wijzen de bisschoppen op de grote waarde en heiligheid van de instelling dit het huwelijk is, naar aanleiding van het tweede punt op de grote verantwoorde lijkheid der ouders tegenover de kinderen en naar aanleiding van het derde punt op de eis van godsdienstige vorming in het ge zin: er moet een godsdienstige sfeer heersen. Vervolgens sprtken de bis schoppen over een aantal zaken betreffende huwelijk en gezin die hun zorg baren. Het baart hun ten eerste zorg dat het huwelijk tegenwoordig dikwijls zo slecht wordt voorbereid. „Zij dit zich op het huwelijk voorbereiden, moeten niet alleen een natuurlijke liefde aankweken, zij moeten nog veel meer door gebed en offer tot een geesttlijke eenheid komen, waarop de goede God een Chris telijk gezin kan opbouwen". Het baart hun ten tweede zorg, dat zovelen de heilige wetten van het huwelijk niet meer of niet vol doende meer onderhouden. Als vader en motder gaan zondiaen tegen het leven, hoe zullen zij dan nog heiligende werktuigen in Gods hand kunnen zijn om het zielele- ven van hun kinderen te bevor deren? Het baart de bisschoppen ten derde zorg dat er steeds meer gezinnen gevonden worden, waar weinig of niet wordt gebeden, en waar men de kinderen niet meer door woord en voorbeeld de weg leert naar de kerk en tot de H.H. Sacramenten, waar de opvoeding niet sterk genoeg is en de kinde ren worden verwend. Het baart hun ten vierde zorg dat er zovele ouders zijn die menen dat de op voeding en bepaaldelijk het on derricht van hun kinderen maar in de school of in andere opvofe- dingsinstituten moet gegeven wor den. Het baart de bisschoppen ten .vijfde zorg dat een echt wereldse geest in zo vele gezinnen is kun nen binnendringen, waardoor het voor de jonge en rijpende mens bijna onmogelijk wordt om stand te houden en zeker om uit te groeien en te rijpen tot een echt kind van God. Het baart hun ten zesde zorg dat de trouw in en de onverbreekbaarheid van het hu welijk met de dag meer door on christelijke en soms zelfs volmaakt heidense opvattingen belaagd worden. De bisschoppen hebben nog meer grote zorgen en over een daarvan, dat zovele jonge mensen die graag zouden trouwen door gebrek aan woongelegenheid en andere ekonomische omstandighe den dikwijls veel te lang moeten wachten en soms zelfs in een wan hopige stemming gaan verkeren, weiden zij nog verder uit. Zij prijzen de overheid en alle in stanties die werkelijk ijveren voor woningbouw en woongelegenheid, doch zij dringen er op aan dat bij de woningbouw zoveel mogelijk rekening wordt gehouden met de behoefte van groeiende en grote gezinnen. Na een korte samenvatting van de voornaamste punten eindigt het herderlijk schrijven dan op de ge bruikelijke wijze. „Biljart", het smaakvolle en prima geredigeerde orgaai van de Ned. Biljartbond, heef z'n Februarinummer voor een goed deel gewijd aan de kam- pioensdagen te Waalwijk. Hel bevat enthousiaste artikelen uitvoerige technische versla^ gen enz. Wij zijn zo vrij daar aan te ontlenen het artikel van de voorzitter van de Bel- gisiche Kon. Biljartbond, Ge orges Troffaes (die ook een hooggestemd artikel 'schreef over „Waalwijk" in 't Belgi sche bondsblad), van Jhr. Mol- lerus, de voorzitter van de Nederlandse Biljartbond, en de dankbetuiging, onderte kend door alle deelnemers aan het tournooi. NOG EVEN WAALWIJK. In de „grote" pers en in toe spraken ter gelegenheid van het Europees kampioenschap 47/2 te Waalwijk gehouden, is hulde gebracht aan Waalwijk. Deze hulde heeft een zeer al gemeen karakter. Tal van in stanties verdienen deze dank. Daaronder behoren ook al de genen, die, nauw verbonden aan onze N.B.B., hun beste krachten aan het welslagen van dit tournooi hebben ge geven. Gaarne breng ik hun op deze plaats daarvoor nog eens een woord van oprechte dank. De Waalwijkse bevolking heeft met dit kampioenschap intens medegeleefd. Hoe dik wijls hebben wij niet met ei gen ogen de samendringende gemeentenaren kunnen zien, die blijkbaar niets wilden mis sen van hen, die de biljartzaal betraden. De Waalwijkse mid denstand had van zijn belang stelling doen blijken door een speciale verzorging der étala ges. Op verschillende plaatsen was een feestelijke versiering aangebracht, waaronder het gemeentehuis met zijn illumi natie wel buitengewoon in het oog viel. Tal van particulie ren hadden onderdak beschik baar gesteld voor hen, die van buiten kwamen. In de hotels was men geen nummer, maar werd men min of meer ge koesterd. De politie, groot steeds geoutilleerd, de open bare diensten, het gemeente bestuur bovenal, allen werk ten méde en hadden er ple zier in dit grootse gebeuren te doen slagen. De Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant, Dr. Miedema als vertegenwoordiger van de Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, ga ven van hun belangstelling blijk. Uitverkochte zalen, in teressante excursies, dankba re gezichten, wat wil men nog meer. Zo was Waalwijk. Het was alles een unicum in de geschiedenis van de N. B. B. Waalwijk zal een gul den bladzijde innemen in ons goechiedenisboek. De persoonlijke vrijheid, wel ke mij geboden is, ten huize van Waalwijks Burgemeester, bood een deinend geheel, waar ontembaar enthousiasme ge naard werd aan een intieme sfeer. Een omgeving, waar de buitenstaander zich onmiddel lijk aan wist te passen en waar de biljarterij hoogtij vierde. Niet alleen gedurende de dagen, dat het tournooi duur de. Geenszins, maar geduren de enige maanden achtereen. Onder de super-leiding van de Burgervader werd alles met grote accuratesse in el kander gezet. Persoonlijk nam hij van alle bijzonderheden kennis, hij ging op reis om hier en daar het meest nood zakelijke zelf te bespreken. Voor hem persoonlijk moet het wel een grote voldoening zijn geweest, dat - niet alleen de N.B.B. - maar een ieder vol lof was over wat Waalwijk presteerde. Het is mij een wa re behoefte van dat alles in ons officieel orgaan nog eens te getuigen, opdat al onze le zers daarvan kennis kunnen nemen. Wij zijn Waalwijk uiterst dankbaar, Overveen, Januari 1951. MOLLERUS. Voorzitter N.B.B. EEN MEESTERSTUK. Waalwijk zal voor mij een onderwerp van enthousiaste bewondering blijven. Deze Heine industriestad, schilder- ïchtig en proper, waarvan de «verkzame bevolking vrien- lelijk en voorkomend is voor ie vreemdeling, heeft aan de Heer Burgemeester Lambooy an zijn toegewijde medewer kers de middelen verschaft om een Europees kampioenschap te organiseren, dat een mees terstuk werd. Alles heeft bijgedragen tot onze volledige voldoening: de illuminatie der openbare ge bouwen, de étalages der win kels in biljarttrant, de prach tig aangeklede tournooizaal en de charmante ontvangst, die ons ten deel is gevallen. Wij waren gelukkige gasten, die enige hoogst interessante da gen in Waalwijk hebben door. gebracht temidden van min zame lieden, die alles in het werk stelden om ons te vol doen. Ik wens mijn goede vriend, President Mollerus en zijn collega's van de Ned. Bil jartbond geluk met het feit, dat hij in deze aardige Bra bantse stad zoveel toewijding, begrip en zin voor organisatie heeft gevonden. Dat Van de Pol het kampi oenschap van Europa, kader 47/2 heeft gewonnen, zal nie mand verwonderen. Sedert enige jaren is de Nederlandse kampioen de beste wedstrijd speler van ons continent. Het voegt niettemin Van Hassel met hem op een lijn te stellen. Deze twee mannen ontmoeten elkaar bijna steeds in de slot- partij en zij leveren steeds strijd om de titels 47/2 en 71/2. Zij zijn aan elkaar ge waagd en dat is gelukkig voor onze sport. Ik releveer hier een merkwaardig geval: se dert de oorlog hebben de Bel gen nooit in Nederland ge wonnen en onze Nederlandse vrienden hebben nooit in Bel gië gewonnen. Moet men dit toeschrijven aan de invloed van het publiek of de spelers? Leve Waalwijk en dank aan zijn inwoners GEORGES TROFFAES, Voorz. Kon. Belgische Biljartbond. Brussel, Januari '51. Wij veroorloven ons aan bovenstaand geestdriftig woord toe te voegen, dat de heer Troffaes ons onmiddel lijk na zijn terugkeer uit Waalwijk te Brussel schreef: „Je suis revenu de cette jolie petite ville enchanté de mon trop bref séjour C'est inoubli- able!" me» ongeëvenaarde geneeskracht Ik geloof het niet. Te Waal wijk heeft de menigte Van Hassel en Gabriëls toegejuicht zoals ik nog nooit elders heb gehoord en dat heeft mij een zeer aangename emotie be zorgd. Het Europese kampioen schap kader 47/2 is nog slechts een aangename herinnering. Voor mij zal Waalwijk een der plaatsen blijven waar men de sportieve geest het best heeft begrepen en ik zal aan de grootste triomf, die dit inter nationale tournooi is geweest, steeds de namen en personen associëren van de hooggeach te Heer Burgemeester Mr. Lambooy, de heer Gérard Ver- wiel en de sympathieke voor zitter van het district „De Langstraat", de heer Hamers. DANKBETUIGING aan de Waalwijkse organisatoren Ondergetekenden, deelne mers aan het 15e Kampioen schap van Europa 47/2, van 11 t/m 15 Januari 1951 te Waalwijk gehouden, betuigen door middel van het officiëel orgaan van de N.B.B. „Bil jart" hun hartelijke dank aan allen, die dit internationaal tournooi op zulk een onverge telijke wijze hebben georgani seerd. P. J. van de Pol Cl. van Hassel Kees de Ruyter René Gabriëls P. Kruythof J. Galmiche Gustav Semrad R. Dufetelle Alfredo Alhinho WEDSTRIJDPROGRAMMA ZONDAG 11 FEBRUARI 1951. Ie Klas D. TSCFeijenoord. NOADde Baronie. BW—Longa. SpartaXerxes. NACEmma. Willem II—RBC. B.V.V. H 9 3 2 N.A.C. 13 8 3 2 Willem II 13 7 3 3 Emma 13 5 6 2 Feijenoord 14 5 4 5 RBC 11 5 3 3 Longa 12 4 4 4 Sparta 14 5 2 7 NOAD 13 3 5 5 Xerxes 13 4 2 7 T.S.C. 13 3 2 8 Baronie 13 1 1 11 le Klas E. ChevremontMVV. BrabantiaSp.cl. Emma. MauritsEindhoven Helmondia—VVV. LimburgiaBleyerheide. PSVSittardia. P.S.V. 15 13 2 0 28 Eindhoven 14 8 4 2 20 V.V.V. 14 6 3 5 15 Chévremont 15 6 3 6 15 Maurits 14 3 7 4 13 Brabantia 13 4 4 5 12 Sp. Emma 13 6, 0 7 12 MVV 14 4 4 6 12 Sittardia 12 3 4 5 10 Bleijerheide 13 3 4 6 10 Limburgia 14 3 4 7 10 Helmondia 13 2 3 8 7 2e Klas B. MOC '39—Goes. Alliance—RKC. DESK—DOSKO. VlissingenRAC. Rood Wit W.Internos. 2e Klas B Dosko 12 11 1 0 23 M.O.C. 12 7 1 4 15 Alliance 11 5 3 3 13 Goes 12 5 3 4 13 Internos 13 5 2 6 12 RAC 11 4 2 5 10 DESK 11 3 3 5 9 Rood-Wit 11 3 3 5 9 Vlissingen 12 4 0 8 8 R.K.C. 11 1 2 8 4 3e Klas B Schijndel—WSC. O DCOSS '20. BladellaBaardwijk. St. MichelsgestelOJC. O.D.C. Schijndel Bladella Boxtel Baardwijk W.S.C. O.S.S. O.J.C. St. M.gestel Mulo l Best Voor. 12 7 3 2 17 10 8 0 2 16 12 7 1 4 15 13 6 2 5 14 11 6 2 3 14 10 6 0 4 12 11 4 4 3 12 12 4 1 7 9 11 2 4 9 8 12 2 2 8 6 12 1. 4 7 6 4e Klas C. Berchem SportHVCH. Nooit GedachtZaltbommel. Mallskamp—RKSVA. Vlljmense BoysRKOSC. HaarsteegDESO. lino Animo Berghem Sp. Vlijm. Boys Deso H.V.C.H. Haarsteeg R.K.O.S.C. R.K.S.V.A. Nooitgedacht Maliskamp TAC—Waspik. RaamsdonkVeerse Boys. Velocitas '31RKDVC. RWB—Were Di. Were Di 13 6 4 3 16 Veerse Boys 13 5 6 2 16 Waspik 13 7 2 4 16 Heusden 12 7 1 4 15 R.K.D.V.C. 12 5 4 3 14 T.A.C. 12 5 3 4 13 S.V.G. 13 4 4 5 12 R.W.B. 11 3 3 5 9 Velocitas 11 4 1 6 9 Raamsdonk 12 3 3 6 9 D.V.V.C. 12 2 1 9 5 Res. 2e Klas B. NOAD 3—TOP 2. Wilhelmina 2DESK 2. Res. 3e Klas B Willem II 4Hieronymus 2 2—0 Zierikzee 2Zwaluw 2 0—2 SET 2—RKC 2 2- -3 Roosendaal 2 11 8 1 2 17 Zwal. VFC 2 12 7 3 2 17 Hieronymus 2 10 5 3 2 13 R.K.C. 2 10 4 3 3 11 R.A.C. 2 8 5 1 2 11 M.O.C. 2 10 4 1 5 9 S.E.T. 2 11 3 2 6 8 W.S.C. 2 8 2 0 6 4 Willem II 4 10 2 0 8 4 Zierikzee 6 1 0 5 2 le Klas C 403 t Longa 4Desk 3 7-0 Voab 2Noad 4 7—0 RWB 2—Baardwijk 2 6—1 RKTVV 3—Gilze 2 1—4 Noad 5Dongen 2 1- -1 Dongen 2 11 9 1 1 19 N.O.A.D. 5 10 6 3 1 15 Gilze 2 10 6 2 2 14 Longa 4 11 5 2 4 12 Baardwijk 2 11 6 0 5 12 N.O.A.D. 4 10 4 1 5 9 R.K.T.V.V. 3 12 3 1 8 7 R.W.B. 2 10 2 2 6 6 V.O.A.B. 2 9 2 0 7 4 Desk 3 6 1 0 5 2 Rea. 3e Klas B. Willem II 4—SET 2. Hieronymus 2WSC 2. RKC 2—MOC '39 2. Zierikzee 2Roosendaal 2. ZwaluwVFC 2—RAC 2. VIERDEN le LUSTRUM. De supportersvereniging van WSC vierde Maandagavond haar le lustrum. Om een uur of zeven begonnen de feeste lijkheden in café Mari Brok methet eten van spek. pannekoeken. Ze smaakten best De voorzitter, de heer H. v. Engelen, sprak een hartelijk woord van welkom tot het be stuur van de federatie van supportersverenigingen kring Tilburg, 't bestuur van WSC, de veteranen en alle aanwezi gen. Ik ben erg blij, aldus de heer v. Engelen, om op dit le lustrum het woord te voeren. Blij omdat er in onze vereni ging een geest heerst van waardering en onderlinge vriendschap. Bestuurslid zijn is niet altijd even gemakke lijk, maar voor zo'n vereni ging doe je het met liefde en pleizier. Als voorzitter van onze vereniging wordt ik bij gestaan door zes bestuursle den van bijzondere kwaliteit, werkers die zich elke dag in zetten om de club te dienen. Ik hoop dat die goede samen werking nog lange jaren zo mag blijven. Spr. laat vervolgens de ver schillende activiteiten van de supportersvereniging de revue passeren de terreinactie, het medisch fonds, het trainers fonds, film- en toneelavonden, het aanbieden van de suppor- tersvlag aan WSC enz. Hierna worden de overlede nen van de vereniging Jan van de Boogaert, Wim Hansen en Francine Knepflé met een minuut stilte herdacht. Vervolgens besprak de heer v. Engelen de samenwerking met de voetbalvereniging WSC en zeiIk kan getuigen dat WSC en het bestuur ons een warm hart toedragen. Het doet mij prettig aan dat het hele kringbestuur is geko men en wij voelen ons geluk kig dat wij, als klein derde klassertje, medewerking heb ben verleend aan de totstand koming van de federatie. De supporters moeten alle vrien den van elkaar zijn. Dat is zo prachtig in Tilburg, zo echt sportief. Het is daar de vere deling van het supporter-zijn. Wij zullen proberen een sie raad te zijn van de federatie. En nu gaan we feesten. Een nederlaag Zondags van tevo ren mag de feestvreugde niet verstoren. De heer Spijkerman getuig de dat WSC het op zeer hoge prijs stelde wat de suppor tersvereniging in die korte tijd al heeft gepresteerd. Hij had alle lof voor de suppor ters en hun voorzitter en bracht hun allen dank voor geweldig vele werk dat door hun al was verzet. De secretaris, A. Hamers, leest hierna verscheidene feli citaties voor. De heer v. Eersel compli menteerde namens de federa tie. Wij zjjn er trots op met uw voorzitter te mogen samenwerken. De supporters club van WSC is een vereni-

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 5