HlAMSDONKSVtER GEERTRUIDENBERG 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 FEBRUARI 1951 o Gemeenteraad HEUSDEN. O. w. s. D. G. V. De Damclub DGV geeft op 13 Febr. a.s. te half 8 in Rehoboth haar jaarlijkse uitvoering met voordrachten en toneelstukjes. Verder valt op dezé avond te be luisteren de tenorzanger J. N. Ja ger uit Rotterdam. SCHEEPVAART. Gedurende de maand Januari passeerden de rolbrug over de Donge alhier 1411 schepen met een inhoud van 228627 ton. AANRIJDING. Donderdagavond vond op het kruispunt een aanrijding plaats. De bakker M. Snijers stak te half 7 vanaf de Oranjestraat 't kuis- punt over lopende naast zijn paard en wagen. Tezelfdertijd naderde een bestelauto van de Pelgrim". M. S. werd tegen de grond ge smakt en bekwam een hersen schudding, Dr. Lips was spoedig ter plaatse, evenals de politie, die direct.een onderzoek instelde. K.J.M.V. Op 12 Februari zal de Jonge Middenstand wederom een bij eenkomst houden. De heer P. van Hal zal dan spreken over het on derwerp „Staatsinrichting". BURG. STAND. Geboren Veronica M. dv. P. Weeda-v. d. Bosch. Cornelia W. dv. R. Bakker-Smits. WEEKMARKT. De Vrijdag gehouden week markt werd zeer druk bezocht 104 marktkooplieden trachtten hun waren aan de man te brengen bij de velen die de markt bezochten. belangstelling de uitvaart plaats gehad in de St. Clemenskerk. In de kerk werd gezongen Ecce quo- modo maritur van Handel. De zangérs van kerkkoor en lieder tafel droegen het stoffelijk over schot naar zijn laatste rustplaats en zongen, onder directie van de heer J. Loinbarts, bij de groeve het stemmingsvolle Beati Mortui van Mendelssohn. Hij ruste in vrede. CHR. HIST. KIESVERENIGING „Nederland en Oranje". mmm K. V. P. Zoals uit de advertentie in dit nummer blijkt, zal Don derdag a.s. een vergadering plaats hebben van de afdeling Waalwijk van de K.V.P. De spreker, de heer Grasz, is als algemeen propagandist aan de partij verbonden en een interessant spreker. Het onderwerp dat de heer Grasz zal behandelen is van groot belang en zeker interes sant. Immers niet alleen het hoofd der partij moet leren, doch ook de lagere organen moeten actief deel hebben aan de partij-, V/ij kunnen er van verze kerd zijn dat de heer Grasz dit moeilijke probleem op een boeiende en aangename wijze zal belichten, en vertrouwen dat vele leden tegenwoordig zullen zijn. MISSIEVRIENDEN IN DE PAROCHIE ST. JAN. Op 1 Januari 1951 was het aantal leden van de Pauselijke Missiegenootschappen der H. Kindsheid en tot de Voortplan- ting des Geloofs in de Parochie van St. Jan te Waalwijk als volgt Kindsheid: 1428 tegen 1331 in 1948. Voortplanting: 1653 tegen 1957 in 1948. De 31 ijverige zelatrices zijn weer met frisse moed aan het werk gégaan om de contributies over 1951 te innen. De Parochie van St. Jan draagt op deze wijze per jaar ca. ƒ2500 aan de Missionarissen af. Een flink bedrag, dat de missionaris sen, vooral in deze zware tijden, hard nodig hebben. AUTO-CLUB „DE LANGSTRAAT". Vrijdag j.l. werd de eerste algemene ledenvergadering gehouden van de Auto-club „De Langstraat". De opkomst van de automobilisten uit de ^Langstraat was niet erg groot, doch het enthousiasme onder de aanwezigen maakte het ge mis van aantal weer goed. Op de agenda van deze avond stond o.a. de bestuurs verkiezing en het vaststellen van de statuten en een huis houdelijk reglement. De Au toclub „De Langstraat", de naam die ook op deze bijeen komst werd aangenomen, zal, zoals gebruikelijk, een onder afdeling worden van de Regio nale Automobiel-club Zuid, „R.A.C.-Zuid", en zal als zo danig regelmatig autoritten in groot en klein verband mogen organiseren. Het is van belang te weten j dat elk automobilist die aan een dergelijke rit wil mee doen, behoudegs enkele uit zonderingen in het bezit moet zijn van een startbewijs, dat alleen door het lidmaatschap van een Auto-club of de K.N. A.C. verkregen kan worden. Over de vaststelling van de statuten en het huishoudelijk reglement was men het spoe dig eens en bij de daaraan volgende bestuursverkiezingen waren het de volgende heren die de bestuursfuncties zullen vervullen: .H. Hoffmans Jr., voorzitter; Ant. Tielen, vice-voorzitter; H. Bergmans, secretaris; A. v. Baal, penningmeester; W. Musters, commissaris. Verder werden reeds de eer ste besprekingen gevoerd over de dit jaar wederom te hou den Waal wij kse Schoenenrit, die voorlopig is vastgesteld op Hemelvaartsdag 3 Mei. Deze rit moet dit jaar nog veel grootser worden als de eerste maal en zal dan ook onder auspiciën van „R.A.C.-Zuid" verreden worden en open staan voor inschrijvingen uit het gehele land. Alle aanwezigen zegden hun volle medewerking voor de organisatie van deze Schoe- j nenrit toe, zodat wij er dus van overtuigd kunnen zijn dat dit weer een prima verlopend en groots opgezet sport-evene- ment voor Waalwijk en de Langstraat zal worden. Reeds binnenkort zijn ver schillende autoritten te ver wachten die kunnen dienen als trainingsritten voor de Schoenenrit en die ook open gesteld zullen worden voor niet-leden der Auto-club, zo dat alle liefhebbers zich de wijze van het rijden van een rit eigen kunnen dergelijke maken. De contributie van de nieu we Auto-club werd vastge steld op 10.per jaar, zodat dit voor geen enkel automo bilist een bezwaar kan zijn zich bij de nieuwe vereniging aan te sluiten. Verwacht mag dan ook worden dat vele au torijders uit de Langstraat zich als lid zullen opgeven. Zoals er in andere streken in deze omgeving autoclubs be staan van honderden leden, moet het toch ook mogelijk zijn hier een sterke en uitge breide vereniging op te bou wen, waarvoor de aanwezigen op deze vergadering allen hun beste medewerking toezegden. Na verschillende mededelin gen van diverse interessante komende dingen op autosport gebied, sloot de voorzitter de vergadering en is de oprich ting van de Auto-club „De Langstraat" dus een feit ge worden. Het lidmaatschap van de club staat open voor alle be langstellenden in de Auto sport, dus ook voor niet-auto rijders. Men kan zich als lid opgeven bij de secretaris. EEN NIEUW FEUILLETON. Men zal gemerkt hebben dat ons vorige feuilleton 1.1. Vrijdag geëindigd is. Wij hopen dat onze lezers en lezeressen er van geno ten hebben. Vandaag beginnen wij een nieuw, dat getiteld is „Peter vergeet zijn mummies". Een deel van de verklaring van deze titél is dat bedoelde dr Pe ter Munniks lector is in de Oud egyptische epigraphie. Waarom hij die eerbiedwaardige mummies vergeet kan men lezen in dit zeer spannende, amusante en onwaar schijnlijke, maar daarom niet min der actuele verhaal waarvan van daag de eerste aflevering ver schijnt. Wij hopen dat onze le zeressen en lezers ook van dit feuilleton zullen genieten. IN MEMORIAM A. J. BOOM. In de ouderdom van 80 jaar overleed Donderdagavond j.l. te Baardwijk de heer Ant. Boom. Wijlen de heer Boom heeft hier en in verre omgeving een grote vermaardheid genoten als zanger. En niet ten onrechte. Een derge lijk aangeboren zangerstalent als hij bezat en zulk een prachtige, sonore bas-bariton behoren tot de zeldzaamheden. En hij is inët dit talent niet karig omgesprongen, maar heeft ontelbare malen in kerken en concertzalen zijn ge hoor met bewondering en ontroe ring doen genieten van zijn uit zonderlijke zang'ersgaven. Reeds op vrij jeugdige leeftijd trad hij als solist op en genoot spoedig hier en elders een grote populariteit. Indien hij gebruik had willen maken van de kansen die hem geboden werden tot ver dere scholing en ontplooiing van zijn zangerstalenten, zou er onge twijfeld een solist van groot for maat uit hem gegroeid zijn, maar hij bleef bij al zijn succes de een voudige man die zong voor zijn genoegen, die een voorbeeldig lid en voorzanger was van het Baardwijks R.K. Kérkkoor en de Liedertafel aldaar. Nooit zou hij een repetitie of kerkdienst ver zuimen en, uitstekend notenlezer als hij was, met fijn muzikaal ge hoor en gevoel en krachtig, doch steeds beheerst geluid, was hij een der steunpilaren van beide genoemde koren. Hij was met recht „de zanger van het Hol landse lied die de eenvoudigste liederen zo mooi en gevoelvol wist te vertolken dat ze bleven boeien al hoorde men ze voor de honderdste keer door hem zingen. Liederen als „de Orcjelman „He melhuis „Ik'ben wat mans", „de Pruimenboom' en vele andere zijn zeer vaak ook. door andere solisten gezongen, maar wie ze eenmaal van „den Boom" hoorde, moest beamen dat niemand deze liederen zó tot hun recht kon doen komen als hij. Ook in de kerk heeft hij ruim 60 jaar lang zijn zangersgaven in dienst gesteld van de eredienst en ontelbare malen de gelovigen ge sticht en ontroerd met zijn mach tig en Beheerst geluid en mooie, devote voordracht. Tot ongeveer 78-jarige leeftijd bleef hij zijn bes te krachten wijden aan kerkkoor en liedertafel, tot de laatste jaren een slepende ziekte hem aan zijn stofel kluisterde. De- herinnering aan deze be gaafde zanger zal, vooral in zan gerskringen, nog lang blijven voortleven. Hedenmorgen heeft onder grote Zaterdagavond behandelde voor deze vereniging de heer B. Bud- dingh het onderwerp „Moeilijk heden en Perspectieven der Eu ropese Eenwording Eerst een schets van de histori sche ontwikkeling der Europese éénwording, waarin spr. tegen over elkaar stelde de Hitleriaanse politiek die Europa van bovenaf wilde één maken als machtsinstru ment ter bereiking van de weréld- overheersing. In dit opzicht is er geen verschil met de politiek van het Kremling, en het huidige stre ven van onderop voor een fede ratief Europa als rechtsinstituut om te komen tot een internationa le rechtsorde. Achtereenvolgens stipte spr. aan het plan Schuman, het plan Plé- ven, het streven om te komen tot intergratie van de Europese land bouw en het verkeers- en trans portwezen. Tenslotte beklemtoon de spreker de noodzakelijkheid dat de regeringen bereid moeten zijn tot het opofferen van een ge deelte hunner souvereiniteit. Dit kan geschieden zonder dat het volkskarakter daardoor wezenlijk wordt aangetast. Aan de hand van het statuut van de raad van Eu ropa besprak hij tenslotte de wen selijkheid tot het aanbrengen van wijzigingen ter bereiking van spe ciale gezagsorganen met beperk te bevoegdheid. Verheugend vond spr. dat de Chr. Hist. Unie in haar beginsel program uitspreekt dat gestreefd moet worden naar een federatief Europa. Speciaal omdat Europa niet gemaakt wordt in Straats burg, maar via de nationale par lementen, waar dus de politieke partijen grote invloed kunnen doen gelden. Bij de daarop vol gende bespreking werden ver schillende vraagstukken nog ver duidelijkt. De voorzitter dankt de spr. voor zijn interessante en leerzame be schouwing. Hij spreekt dan zijn teleurstelling uit over de wel zeer slechte opkomst. Dit temeer, daar het beoogde doel om te geraken tot de oprichting van een jonge rengroep daardoor op deze avond niet bereikt wordt. Gelet op het aantal C.H.-stemmen hier ter plaatse, heeft een jongerengroep ook hier reden van bestaan. Het bestuur is dan ook van mening zijn pogingen daartoe niet te mo gen opgeven. Tenslotte deelt hij mede dat binnenkort de heer van de Wetering, lid van de 2e Ka mer der S. G. voor de kiesver. zal optreden en spréékt hij de hoop uit, dat het Chr. Hist, kie zersvolk dan meer belangstelling zal tonen. GYMNASTIEK. Duel O.W.S. Waalwijk Kunst en Kracht Tilburg. Deze door O.W.S. georgani- I seerde wedstrijd die in de zaal van de R.K. H.B.S. op Zondag 11 Febr. gehouden is, had een spannend en sportief verloop. De organisatie klopte goed, zodat alles in vlot tempo af gewerkt kon worden. Bij de heren en jongens, die vóór de middag werkten, was het verschil in kwaliteit niet groot en ging men goed tegen elkaar op. Tot het allerlaatste bleef er de spanning in. Uit eindelijk bleef echter „Kunst en Kracht" met slechts 7 pnt. verschil de meerdere. Na de pauze kwamen de da. mes en meisjes aan de beurt en ook hier werd in vlot tem po het programma afgewerkt. Behoudens bij de meisjes van 14 tot 17 jaar, domineerden de onzen, hetgeen ook bij de einduitslag bleek. O.W.S. won hier met 37 punt verschil. Al met al was het een zeer prettige wedstrijd en gaven beide verenigingen elkaar niet zo heel veel toe, gezien het aantal deelneemsters en deel nemers. Ook de kwaliteit van het vertoonde was zeer be hoorlijk. Door de grote meerderheid, door de dames en meisjes be haald, kwam O.W.S. in het be zit van Verenigings-wissel- beker en de wisselbeker voor de dames en meisjes afzonder lijk, terwijl Kunst en Kracht de wisselbeker voor de heren en jongens behaalde. Hieronder volgt een gede tailleerd verslag van het be haalde aantal punten: „Kunst en Kracht" Jongens 10—14 jaar 314% p. Jongens 14—17 jaar 201% p. Heren 419 p Meisjes 10—14 jaar 369% p Mr. van Coothstraat, volgens onderstaand rooster: Maandag van 57. Dinsdag van 510. Woensdag niet. Donderdag van 510. Vrijdag van 57. Zaterdag van 24. Wij raden onze leden aan hier goede notitie van te he men, aangezien verschillende lessen hierdoor zijn komen te vervallen. Zij die dus normaal op deze uren les hebben, moe ten dus in de Mr. van Cooth straat zijn. De anderen kun nen helaas deze week geen les krijgen. SCHAKEN. Dat was een nederlaag j.l. Za terdag waarvan Uw verslaggever, die helaas zelvé bij de wedstrijd niet aanwezig kon zijn, wel even schrok. Met 82 verliezen maar liefst, dat is toch eigenlijk bene den de standing van de Waalwijk- se Schaakclub. We moeten waar schijnlijk wel héél ver in de ge schiedenis der vereniging terug gaan om iets dergelijks terug te vinden. Voor de spelers vanaf 't derde bord mag billijkheidshalve enig excuus worden aangevoerd. De vierde en zesde bordspeler waren vérhinderd uit te komen, waardoor Waalwijk met 2 reser ves moest spelen. Het vijfde bord schoof dus één plaats op en de rest alle twee plaatsen, hetgeen al deze spelers voor zwaardere tegenstanders plaatste dan bij vol ledig uitkomen het géval geweest zou zijn. Dit heeft natuurlijk de algemene resultaten gedrukt, ter wijl het ecliter tevens de verdien sten van de beide spelers, die aan bord 4 en 7 voor de beide winst punten zorgden, extra onder streept. Er schuilt iets in dit opschuif- systeém dat onjuist is. Men moet dit eens onder ogen zien en bij de Bond naar voren brengen. Gedetailleerd was de uitslag als volgt P. H. KuijstenJ. te Brinke 01 M. C. Goudberg-A. Mendes 01 A. S. VaderM. van Eijk 01 J. PullensA. H. v. Weelde 10 G. SmitsJ. H. v. Weelde 01 E. de Vries-W. Z. Marcella 0—1 H. VrijhoevenJ. Jansen 10 F. v. TienhovenC. Gijsbrechts 01 Mevr. L. Vader-v. d. Loo J. Schéeres 01 P. de HoopL. v. d. Ham 01 VRAGEN EN MENINGEN van onze lezeri HET „BRABANTS ORKEST" EN HET „BRABANTS KWARTIERTJE". Met gemengde gevoelens las ik j.l. Maandag de recensie over het concert in Waalwijk, gegeven door het Brabants Orkest. Ik ben het volkomen eens met de schrijver voor zover 't ging over de voortreffelijke uitvoering van het concert, alsmede met zijn verontwaar diging over het feit, dat men door het zittend applaus van de meeste aanwezigen de diri gent niet de eer bewees die hem krachtens zijn bezielende leiding toekwam. Onaangenaam getroffen las ik de opmerking over de laat komers. Heeft de geachte criticus zich wel eens afgevraagd wie er te laat komen en waar voor? Ik was één van de laatko mers omdat de bus uit Vrij- hoeve-Capelle, evenmin als die uit 's-Grevelduin-Capelle op tijd in Waalwijk aankomt. Het is voor ons een hele onder neming om een avond uit te gaan, maar een concert als dit was het volkomen waard. Het zou mijns inziens voor de hand liggen als ook het be stuur van de Waalwijkse Kring voor Kunst en Weten schap van bovenstaande nota nam bij het vaststellen van de aanvangstijden van haar uit voeringen. En geef de leden van buiten geen plaats aan 't einde van een rij, zodat het onmogelijk wordt om onge stoord zijn plaats te zoeken. Het was mijn eerste bezoek aan de cultuurkring en ik ben dankbaar dat ze bestaat en vertrouw dat mijn bezwaren door de organisatoren onder ogen zullen worden gezien. E. H. In ons raadsverslag van Heus- den is abusievelijk de behandeling van een punt der agenda uitge vallen, hetgeen we alsnog hier la ten volgen. Hét betreft het punt „Voorstel van B. en W. om toe te treden tot de stichting streek V.V.V. Brabant-Centrum. De voorzitter deelde mede dat de toetreding vermoedelijk 4 cent per ingezetene zal bedragen. Door deze toetreding zal meer bekend heid aan de gemeente worden ge geven en het toeristenverkeer worden bevorderd. De heer Verschuur mérkt op dat de voorzitter bij de aanvang der vergadering soberheid heeft bepleit. In dit verband wijst hij er op dat de gemeenten Oistërwijk en Waalwijk, die tot dezelfde kring behoren, meer hebben te bieden en daardoor meer van de subsidie zullen profiteren dan Heusden zelf. De héér Dekkers is van mening dat het toch wel gewenst is om toe te treden. Men komt ook graag naar Heusden. Spr. heeft dit meermalen persoonlijk kunnen constateren. Ook in verband met de zeilsport bezit Heusden aan trekkingskracht. De heer v. Herpt zag gaarne dat op de paddestoelen die in de Drunense heide zijn geplaatst ook de naam Héusden voorkwam, wat nu niet het geval is. De heer Verschuur is niet te gen toetreding, doch zou dit voor lopig voor een jaar willen doen. De voorzitter heeft daartegen geen bezwaar en zal de opmer king van de heer v. Herpt ter be- voégder plaatse ter kennis bren gen. Hierop wordt met algemene stemmen besloten voor een jaar tot genoemde stichting toe te tre den. Meisjes 14—17 jaar 379% p. Dames 378 p. Jongens Jongens Heren Meisjes Meisjes Dames Totaal 2062 y4 p. 1014 jaar 296 14—17 jaar 220% 411% 10—14 jaar 387% 1417 jaar 380 397 Totaal 2092% p. Door het niet beschikbaar zijn van het gymnastieklokaal in de Stationsstraat, wordt deze week. dank zij de ge waardeerde medewerking van het Schoolbestuur en de heer Directeur Drs. G. J. de Vries van de R.K. H.B.S., geturnd in de voornoemde school in de 2—8 De wedstrijd ging tegen Breda I, ongetwijfeld ook wel een zeer zware tegenpartij, als wij zien dat zelfs de heer v. Tien hoven, wiens voorgenomen vertrek uit de ge? meente Waalwijk geen doorgang vond en dié zijn gewaardeerde krachten dus weder aan de schaakclub Waalwijk geeft, zijn rentrée in competitieverband aan 't achtste bord niet eens met een overwinning mocht vieren. Nor maliter achten wij deze heerrwpl goéd voor een winstpunt aan een belangrijk hoger bord. Enfin, ook schaken is een sport en wordt als zodanig beoefend. Het heeft ge lukkig ook alle onzekerheden en ups and downs van dien. W.R.J.V. ROSSINANT. J In de jaarlijkse algemene vergadering van 29 Jan. 1.1., is het volgende programma saamgesteld: Zaterdag 10 Febr.: Geza menlijke rit. Zaterdag 17 Febr.: Spoor zoeken. Zaterdag 31 Maart: Natio nale cross-country, welke in het najaar werd afgelast. In principe werd verder be sloten om op het einde van de Paas-vacantie een manege avond te houden bij voldoen de deelname der leden. Dan zal zo mogelijk het volgende program worden afgewerkt Entrée-manoeuvre, Carous- sel, Campagne-nummer, Indi viduele dressuur, Vrijheids nummer, Voltige en Spring concours. VOGELVERENIGING „VOGELLUST". Op Zaterdag 10 Februari j.l. hield bovengenoemde vereni ging haar maandelijkse ver gadering, die weer zeer druk bezocht was. Na de opening door de voorzitter werden de notulen met een kleine wij ziging goedgekeurd. Voorts werd besloten een inleggeld te heffen van 0.50 voor nieu we leden boven de 18 jaar. Er werden weer twee nieuwe le den aangenomen. Voor de a.s. Bondsvergade ring, die wordt gehouden op 3 Mei a.s. te Utrecht, werden de voorzitter en de heer v. Muilekom als afgevaardigden gekozen. Besloten werd nog dat op iedere eerste Zaterdag van de maand zou worden vergaderd. Na verloting van een paartje Zebra-vinken volgde de rondvraag, waarvan wederom een druk gebruik gemaakt werd. Vervolgens werd besloten een catalogus te laten vervaardigen voor de a.s. tentoonstelling, waarna sluiting volgde. PRAAT-AVOND. Vrijdag hield de R.K.J.B. een praatavond voor de leden van de N.C.B. en de R.K.J.B. Spreker was de heer H. v. d. Zande, lid van de Tweede Ka mer der Staten Generaal, die een inleiding hield over „Or ganisatie en Coöperatie. Hij schetste de ontwikkelingsgang van de organisatie en coöpe ratieve instellingen vanaf het ontstaan tot heden. Het was een buitengewoon interessan te avond, die voor de leden een stimulans zal zijn om de praat-avonden steeds te be zoeken. Een lezer uit Waalwijk maakt er ons opmerkzaam op dat verscheidene zaken in Waalwijk het blijkbaar niet zo nauw nemen met de elec- triciteits-bezuiniging. Er zijn zaken die tot 's avonds laat, soms tot diep in de nacht, in alle etalages en soms ook in de winkel licht laten branden. Deze lezer zegt dat dit zeker niet verantwoord is. GEVONDEN en VERLOREN. Gevonden: bruine portemon- naie; blauwe portemonnaie; polshorloge; tang; portemon naie; ring; zakje met inhoud; portemonnaie. Verloren: rozenkrans in etui; zakje met vulpen en ballpointpen; boot; portemon naie inh. 15.blauwe ro zenkrans; bruine glacé heren handschoen; herenportemon- naie; kinderbril; portemonnaie inh. ruim 60.een paar glacé dameshandschoenen; 'n doublé damesarmband. STEUN aan culturele verenigingen. Naar wij vernemen zijn Ge deputeerde Staten van Noord- Brabant voornemens om tot 1 September voor culturele ver enigingen en organisaties in die provincie de gelegenheid open te stellen een provin ciaal subsidie te verkrijgen uit de fondsen, door de Pro vinciale Staten hiervoor be schikbaar gesteld, voor het laten optreden van beroeps gezelschappen. Belanghebbenden kunnen de voorwaarden, waaraan vol daan moet worden, aanvragen bij de IVe afdeling der Pro vinciale Griffie van Noord- Brabant. RUBBERDIEVEN GEARRESTEERD. Het gestolene in Waalwijk achterhaald. Vijf Eindhovenaren, ge naamd v. d. R„ v. d. H., v. B„ Str. en W. pleegden in de maand Januari enige inbra ken in het magazijn van de fourniturenhandelaar T„ aan de Kruisstraat aldaar, bij wel ke inbraken zij een hoeveel heid afval-rubber ter waarde van ruim 3000, ontvreemd den. Hoe brutaal de. daders te werk gingen moge blijken uit het feitfc dat de gestolen rub ber met de auto van de besto lene, welke in de opslagplaats stond gestald, werd vervoerd naar Waalwijk, waar het ge stolene werd verkocht. De daders zijn thans door de Eindhovense recherche ge arresteerd en naar Den Bosch overgebracht. „OEFENING VERMAAK" NAAR LUXEMBURG? A.s. Zondag om 12 uur houdt de Liedertafel „Oefening Vermaak" een ledenvergade ring in Hotel „De Twee Ko lommen". De agenda vermeldt o.a. de bespreking van de mogelijk heid om de komende zomer een reis te maken naar Lu xemburg, waar dan enige concerten gegeven zullen wor den. Op 't partij-congres van de P .v. d. A. te Rotterdam is als voorzitter herkozen Koos Vorrink, als bestuursleden werden herkozen Ir. H. Vos, Mr. Van der Goes van Naters, Prof. Kranenburg, Professor Schermerhorn, Drs. Roemers en Mr. Van Walsum. DE UITSLAGEN. Ie Klasse D TSCFeijenoord 11 NOADDe Baronie 30 BWLonga 21 SpartaXerxes 20 NACEmma 1'3 Willem II—RBC 6—1 le Klasse E ChèvremontMVV 00 BrabantiaSp. Emma 31 MauritsEindhoven 14 HelmondiaVVV 04 LimburgiaBleijerheide 11 PSVSittardia 10 2e Klasse B MOC '39—Goes 1—2 AllianceRKC 35 DESK—DOSKO 2—1 VlissingenRAC 40 Rood-Wit—Internos 01 3e Klasse B SchijndelWSC 16 ODC—OSS '20 0—1 BladellaJuliana 54 St. Mich. Gestel—OJC 1—1 4e Klasse C Berchem SportHVCH 25 N. GedachtZaltbommel 25 Maliskamp—RKSVA 2—0 Vlijm. Boys—RKOSC 3—1 HaarsteegDESO 12 4e Klasse D TACWaspik 10 Raamsdonk Veerse B. 2—3 VelocitasRKDVC 32 RWBWere Di 44 ALLIANCE—R.K.C. 3-5. RKC stond Zondag voor de moeilijke opgave om Alliance in eigen huis te gaan bekampen en ondanks dat RKC de vorige wed strijd in een overwinning wist om te zetten, hadden we er toch een zwaar hoofd in om in deze wed strijd enig succes te kunnen ver„ wachten. Maar de lui van RKC dachten er anders over en hoewel zij tot tweemaal toe achterstonden gooiden ze er nog een schepje op en wisten zowaar een 3—2 ach terstand in een klinkende over winning om te zetten. Goed zo, RKC'ers, dit was prima werk en hiermede is de kans op behoud van het tweede klasserschap be houden. Vanaf de aftrap was het in dc RKC achterhoede nog even wij- felend en namen zij nog te veel een afwachtende houding aan. Alliance profiteerde hiervan en als er nauwelijks enkele minuten gespeeld zijn, kunnen deze dan ook met een goed doelpunt de leiding nemen. Hierdoor wordt RKC wakker geschud en komt meer in het offensief. Dancewics zorgde voor de gelijkmaker en Alb. Mahieu werd zelfs de maker van het tweede doelpunt, zodat RKC na 30 minuten spelen de lei ding had. Alliance zag toen dat zij uit een ander vaatje moest gaan tappen om de hekkensluiters te weerstaan en pakte toen hard aan, wat tot gevolg had dat voor rust door de thuisclub de leiding werd heroverd door twee doel punten, waarvoor de achterhoede niet geheel vrijuit ging. Na der ust was het echter weer RKC dat het initiatief in handen nam en Stanley kon door een uit„ stekend schot de stand weer op gelijke voet brengen, 3—3. Luide aangemoedigd door de RKC sup porters, trok RKC steeds weer op de Alliance veste af en het was Keesje de Cloe die de Alliance doelman voor dc vierde maal wist te passeren. Nu waren de RKC'ers niet meer te houden en toen Stanley dan ook de hattrick in deze wed. strijd verrichtte en 53 in het voordeel der Waalwijkers liet aantekenen, was het pleit beslecht en wijselijk trokken de Waalwij kers zich in de verdediging terug, zodat de gastheren geen kans meer kregen om gevaarlijk te worden. Zo kwam dan het einde met een verdiende 5-3 zege van RKC en blijft nog alle hoop bestaan dat zij de rode lantaarn nog aan hun opvolgers kunnen overdragen. Iedereen is dan ook benieuwd wat RKC a.s. Zondag op eigen terrein zal presteren. KAATSHEUVEL. DESK—DOSKO 2-1. Een verjongde, op strijd bc'iustc DESK-ploeg laat dc gedoodverfde kampioenen uit Bergenopzoom in het zand bijten. Dc verjonging in de DESK ge lederen was een weldoende ver kwikking voor het niet zo talrijke publiek, dat getuige was van de wedsrijd DESK—DOSKO. Iedereen was natuurlijk vol verwachting hoe Dosko de mid dag in Kaatsheuvel door zou bren gen. Twee oude rivalen uit de tijd van de promotiewedstrijden voor c!e eerste klas. Nou, zonder er doekjes om te draaien: DESK viel ons alles mee, terwijl Dosko ons helemaal niet aan een kampi- ocnsploeg deed denken. Mogelijk dat ze hun dag niet hadaen. De indruk, die ze in ieder geval in 't Sportpark hebben achtergelaten, was er een om gauw te vergeten. Het was een lust om te zien, hoe de verjongde DESK voorhoede zich in de strijd wierp tegen de robust spelende Dosko lui. Dat DESK besloten had haar huid zo duur mogelijk te verkopen, was al aanstonds te zien. Er werd een werklust ten toon gespreid, die we in weken niet meer gezien hadden ei^ de hoop geeft voor de toe komst. Met vinnigheid werden de ballen steeds naar voren geplaatst waar het jeugdige quintet steeds te vinden was om er iets goeds mee te doen en het de Dosko- ploeg zo moeilijk mogelijk te ma. ken. Steeds stuwde aanvoerder stopper Jo v. d. Ven zijn mannen naar voren om het Dosko doel onder vuur te nemen. L_u£rf Aj Met man en macht wist Dosko het voorlopig nog te klaren, tot dat Toon v. d. Ven vanaf zijn vleugel een prachtvoorzet gaf, die A. v. Gooi in staat stelde de Dosko doelman het nakijken te geven, 1—0. Door dit succes aan gemoedigd, ging DESK er nog een schepje bovenop doen, waar door tien minuten voor de rust 't tweede doelpunt langs Hoondert vloog. Een schuiver beneden in de hoek van Toon v. d. Ven was hem te machtig. Met deze stand ging de rust in, na een kort maar hevig offensief van Dosko. Na de rust scheen Dosko van plan anders van leer te trekken. Fanatiek en hard werd de strijd aangepakt, zodat het voor de lichte DESK ploeg slecht kersen eten werd. Daarbij gaf scheids rechter Schot meer dan voldoende blijken van arbitrale onkunde, waardoor het een bijna wanhopi ge poging voor DESK werd om dc 20 voorsprong te behouden. Zoveel te mooier was de presta- tie, om ondanks de goal van Ben- naars de strijd toch met 21 in hun voordeel te beëindigen. Wij hebben niets dan lof voor de manier waarop deze jeugdige DESK ploeg deze middag de strijd tegen Dosko gestreden heeft. Dat het allemaal nog geen koek en ei is, valt te begrijpen, maar met dit materiaal is iets te bereiken. Ook voor doelman Klijsen, die na de rust de Nijs verving, niets dan lof. Wat hij deed was af en het ging met stijl. Dessers, houd dit spoor. Proficiat. WAALWIJK. W.S.C. WINT MET GROTE CIJFERS. SCHIJNDEL—W.S.C. 1—6. Met tegenwind was het be gonnen. Schijndel had de toss gewonnen en scheidsrechter Bergmans liet aftrappen. Twee minuten, later had Muskens, de tactische linksbinnen van WSC, een kopbal geplaatst naar Jos Blijlevens. En terwijl Frans Pulles de cornerhoek in-sprintte, daardoor 2 man mee-nemende, zette Jos Blij levens de bal door naar het centrum, waar zijn broer met een boogbal keeper èn publiek verraste; 01. En toen kwam Schijndel. Onder aanmoedigingen van dé tribune stormden de zeer for. se aanvallers op de veste vanv Adelberg af. Maar in de moei.' lijkheden stonden ze pal, de WSC-verdedigers. Van Meeu- wen groefde naarmate de aan- vallen werden heviger en v. Adelberg stond zijn mannetje. Brok, de stoere aanvoerder had even misgegrepen op een pass van rechts, maar zijn op. stellen bij de volgende was weer prima. Toch kwam onder een golf van aanvallen de ge. lijkmaker, die een vertwijfel, de sprong van Adelberg niet meer kon houden; 1—1. En weer valt WSC aan Met het sterkste wapen: de scherpe pass door het midden naar Piet Blijlevens sloeg Fr Pulles tesamen met de WSC middenvoor Schijndel nog vóór de rust voor de tweede maal. De keiharde schuiver van Blijlevens verdween on- der de duikelende keeper- 1—2. Even na rust, WSC viel fel aan, is het een voorzet van de snelle Jos Blijlevens die I* rans Pulles doet scoren, 1—3 en even later presenteert hij Piet Blijlevens de kans en het is 14. Schijndel speelt nu een verloren wedstrijd, al. hoewel WSC gaat verdedigen en ze zelfs op het middenveld geen tegenstander ontmoeten Maar v. Adelberg, v.Meeuwert en beide backs, gesteund door de prima spelende kanthalves houden het doel schoon, ter wijl met verre trappen de ei. gen voorhoede bediend wordt Hoe de afwerking was van de stormlopen van deze WSC- voorhoede vertellen U do doelpunten van Pulles (l-5) on Piet Blijlevens (16) Scheidsrechter. Bergmans oidde naar beider genoegen WSC won verdiend van één der sterkste ploegen. R.W.B.WERE Dl 4—4. H.D^°°tste °Ptimist undel ete KWB-supporters die giste ren getuigen zijn geweest van bovenstaande wedstrijd, zal na het verstrijken der eerste helft van deze ontmoeting, de thuisclub deze middag geen enkel succes hebben toege- dacht. Immers, vóór de rust hadden de bezoekers kans ge zien, zij het dan geheel tegen de verhouding in, een voor sprong te nemen met maar liefst 4—0, wat wel in hoofd zaak zijn oorsprong vond in het zwakke spel der R"WB- clefensie vóór de rust. Dat de thuisclub, die in deze periode geheel niet de mindere was van Were Di, hier geen enkel doelpunt tegenover kon stel len, was wel in hoofdzaak te wijten aan het feit dat het de Besoijense voorhoede de eerste 45 minuten in het ge heel niet mee zat. Op fantas tische wijze ontkwam 't doel der gasten meermalen aan ze ker schijnende doelpunten. Maar wat men ook probeerde, het zat nu de thuisclub hele maal niet mee en zodoende kon het gebeuren dat Were Di met de rust een wel zeer ge flatteerde 40 voorsprong had. Na de hervatting had men een verslagen RWB-elftal in het veld verwacht, doch de spelers zelf dachten er tot ie ders verrassing anders over. Vanaf de aftrap ging men di rect over tot een offensief, waartegen de Tilburgers ge durende 25 minuten geen voet aan de gron dkregen. Het was alles RWB wat de klok sloeg, wat tot gevolg had dat in deze periode door doelpunten van P. Molegraaf en W. Valk de stand tot 24 werd ingelopen. Were Di, dat het gevaar in zag, slaagde er hierna in het spel te verplaatsen, doch ver. der dan enkele coi'ners, die voor hun zonder resultaat ble ven, konden zij 't niet bren gen. Het woord was hierna wederom aan de thuisclub. Ie dere speler werkte nog eens extra hard om te zien of er nog niet meer in zat dan twee goals, en jawel hoor, na enke le goede aanvallen kreeg RWB 13 minuten voor het einde even buiten 't Were Di straf schopgebied een vrije trap te nemen, die Jan Schalken kei hard tegen de paal schoot en het was P. Molegraaf die de terugspringende bal opving en deze inschoot; 34. Dit succes was koren op de RWB-molen, die onder luide aanmoedigingen hierna zo waar nog harder gingen ma len. Aanval op aanval kreeg het Were Di doel te door staan en 7 minuten voor het einde was het rechtsbuiten Valk die, na een snelle rush, onhoudbaar de gelijkmaker langs de vallende Tilburgse doelman schoot; 44. In de resterende tijd deden beide elftallen hun uiterste best om nog een eventuele overwinning uit het vuur te slepen, doch dit bleef zonder resultaat, zodat met de stand 44 het einde kwam van deze emotionele wedstrijd, waarin de RWB-ers door volledige in spanning het sterke staaltje hebben geleverd een 40 ach terstand in een alleszins ver diend 44 gelijk spel om te zetten. Proficiat mannen! BLADELLA—JULIANA 5-1, In de allerlaatste seconde van deze ontmoeting nam scheidsrech. ter Stütz, die reeds meerdere on begrijpelijke beslissingen in het nadeel der bezoekers had geno men, weer eert decisie, die volko.

Echo van het Zuiden | 1951 | | pagina 2